Brandverzekering Verzekert II op Alom-polis. t Babies teere huid BRAND! BRAND! Nieuwe HAV Bank Nieuwe HAV Bank Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Voor Allen die Sukkelen Gemengd Nieuws. Het beste adres voor Bijkantoor Groote Markt 16 - GOES. Bijkantoor Groote Markt 16 - GOES. GIJSBRECHT A ww*\ Teleurstelling wordt uitgesproken over het feit, dat thans ongeveer 600 hulppost kantoren in het land op Zondag zijn open gesteld, al is het maar voor enkele uren. Hierdoor wordt, aldus werd betoogd, een verkregen recht op Zondagsrust voor het betrokken personeel geschonden. Besloten werd, de actie voor Zondags rust onvermoeid voort te zotten, en zoo veel mogelijk zich te verzekeren van de hulp der pers. Enkele voorstellen zullen worden ingediend bij het centraal comité voor Zondagsrust, ter bevordering van meor actie en wettelijke regelingen in bet belang van de Zondagsrust. Wrijf de gesmette en ontstoken deelen voorzichtig in met Purol, en houdt het huidje steeds droog, door bij het verwis selen van den luier, telkens te bepoede ren met Purolstrooapocder. Purol doos 30 en 60 ct. Tube 80 ct- Purolpoeder bus 60 ct. N.V. Waterleiding-Mij Zuid-Beveland. Aan het verslag dezer maatschappij over 1928 (het 17e boekjaar] ontleenen wij: De Jtoename van de baten der Winst en Verliesrekening 1928, vergeleken bij de baten der zelfde rekening over 1927, bedraagt 11267 gulden. De opbrengst van de waterlevering steeg met 12589 gulden, terwijl de andere ba ten tezamen een bedrag van 1322 gulden minder aanwijzen "dan in 1927. De totale opbrengst der waterlevering in dit jaar was f 179.331. Van 1922 1927 was dit cijfer achtereenvolgens: f 146.745, f 146.837, 'f 159.792, f163.253, f 162.758, 167.742. De groep Waterlevering by abonnement vertoont een stijging. De toename der opbrengst 19271928 ad f5494.(v. j. f4840.demonstreert wederom de toename der aangesloten wo ningen hoofdzakelijk nieuwgebouwde en de toename der inrichtingen hoofdzakelijk closets. De groep Waterlevering over den me ter hoofdzakelijk controlemeters bij abonnement vertoont dit jaar eene belangrijke stijging van f2986.(v. j. f 349.De invloed van den behoor lijken zomer is hierin te .erkennen. De hoogst wisselvallige verbruiken der tijdelijke afnemers konden ook dit jaar niet de hooge opbrengst van 1924 be reiken. De lasten der Winst- en Verliesreke ning, vergeleken bij die van het dienst jaar 1927 afschrijving en dividend buiten beschouwing latend verminder den met f 984.(6442265406), hoewel een bijzondere uitgaaf van f 2782 moest worden gedaan voor wijziging in de hoofdleiding, omdat 'de weg-eigenaars op een drietal punten verandering in den weg wenschten te brengen. Het, z.g. bedrijfsoverschot op de Winst en Verliesrekening 1927 f 109.476 bedra gende, steeg tot f 121.727, dus met f 12.251 (v.j. f 4875 afname). De afschrijvingen en de statuaire af schrijving over 1927 f33.061 bedragende, bedroegen dit jaar f33.659, eene vermeer dering dus yan f 598. Bleef in 1927 van het bedrijfsoverschot ad f 109.476 na normale en statuaire af schrijving ad f33.061 een bedrag van f 76.415 over, thans blijft na aftrek der normale en statuaire afschrijving ad f 33.659 een bedrag van f 88.068 beschik baar, dus f 11.653 meer. Evenals in de voorafgaande vier jaren, is ook over 1928 het bedrag, dat na aftrek der bovengenoemde afschrijvingen beschikbaar blijft, hooger dan de rente en aflossing der leeningen, welke de Ge meenten-Aandeelhouders bij de Rijkspost spaarbank hebben gesloten ten behoeve van hunne 'deelneming in de N.V. Wa terleiding Maatschappij „Zuid-Beveland"; over 1928 hebben de Gemeenten f 71.410 te .betalen. Het restant overschot bedrijf bedroeg: in 1924 f2744; 'in 1925 f6881; in 1926 f10214: in 1927 f4997;'in 1928 f16657. Over 5 jaren totaal f 41493. Gemiddeld per jaar afgerond f8300. In de hedenmorgen in de „Prins van Oranje" gehouden aandeelhoudersvergade ring werd de aangeboden jaarrekening goedgekeurd. De aftredende leden van den Raad van Beheer ,dhrn Jhr U. E. Lewe van Nijen- stein en P. A. Schwartz werden her kozen. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg zijn heden fail liet verklaard: H. Ollink, koopman te Middelburg. Rechtercommissaris Mr A. van der Hoop, Rechter. Curator: Mr A. H. Kuipers, ad vocaat te Middelburg. A. de Paauw, schilder te Sas van Gent. Rechtercommissaris Mr J. H. Bybau, Rechter. Curator: Mr M. Tichelman, ad vocaat te Terneuzen. F. J. Kosters, manufacturier te Goes, Papegaaistraat. Rechtercommissaris Mr J. W. Zijlstra, Rechter. Curator Mr C. M. Kegge, advocaat te Goes. Goes. Hedenmiddag omstreeks kwart vóór één, reed de zoon van den heer De Jongh, Stationsweg, Goes, met een zware flarley motor pardoes door een ruit in een der étalage-vakken van de fa Wil- king, waarbij een ruit geheel vernield •werd. De .Tongh kwam er wonder boven won der met enkele schrammen af. Eerst scheen hot, dat de schade, in de étalage aangericht, niet noemenswaard was, doch nader bleek, dat twee dure waspoppe» zwaar beschadigd waren, wat een flinke schade beteekent. 's Hee? Abtakcrke. In de Raadsverga dering van Zaterdagnamiddag was met kennisgeving afwezig weth. Rraam. Mededeeiing werd gedaan van de goed keuring door Ged. .Staten der begroo ting 1929. De jaarverslagen der Com missie tot Wering van schoolverzuim en van de Commissie van Toezicht op het L. O. worden voor kennisgeving aan genomen. Adhaesie zal worden betuigd aan het adres van den Raad van 'sHeerenhoek inzake de gelijkstelling der tarieven voor de electrificatie van Goes en het platte land. Gewijzigd wordt de verordening inge volge de Warenwet op verlangen van den Minister van Arbeid. Vastgesteld .wordt de pensioengrondslag van den gemeente veldwachter op f 1200, wegens verhoo ging van jaarwedde op 1 Jan. j.l. inge volge verlangen van Gedeputeerden. In verband daarmede wordt nu ingetrokken het Raadsbesluit waarbij hem vrijstelling verleend werd van de verhoogde stor ting voor pensioensbijdragen van 4 op 6 pCt., die met ingang van 1 Jan. j.l. de andere gemeenteambtenaren moesten betalen. Afgewezen wordt een verzoek van G. van de Vrie om vergoeding ingevolge art. 13 der L. O.-wet voor zijn op de Bijzondere school te Heinkenszand school gaand kind, daar bij opmeting is gebleken, dat de afstand minder dan 4 K.M. be draagt. De factor der inkomstenbelasting wordt evenals vorig jaar bepaald op 1.5. Bij de rondvraag deelt de voorzitter nog mede, dat de benoodigde macadam is aanbesteed voor 4.35 per s.s. op den wal in de haven van Goes. Daarna sluiting. Veero. Vrijdag vergaderde de gemeente raad. Alle leden aanwezig. Ingekomen was het verslag van de gezondheidscom missie rekening boekjaar 1928. Inkomsten waren f2149.57, uitgaven f 1085.14. Inge komen gen verzoek om opname van een wees in het Godshuis. Daartoe werd met alg. stemmen besloten. 'Het was 'in geen vijftig jaar gebeurd, dat opname van weezen werd gevraagd. Een verzoek van den heer H. G. van Oorschot om tot September in zijn woning te kunnen blijven en dan als huurder ontheven te worden, werd met alg. stemmen goed gekeurd. Naar aanleiding van een schrij ven van het nieuw benoemde hoofd der openbare school werd besloten, dat het hoofd de onderwijzerswoning kan huren voor de som, die werd vastgesteld door den Raad. De voorzitter deelt mede, dat kasop name is geschied van het Godshuis. In komsten waren, f 6465.05. Uitgaven f 5815.68. Saldo was dus f 649.37. Ook was ingekomen verslag van het Groene Kruis. Het saldo was f 38.78. De Zuster had 1096 bezoeken afgelegd. Ook werd gevraagd om ook dit jaar de subsidie groot f350 te mogen ontvangen. "Hier omtrent. zullen door B. en W. inlichtingen worden gevraagd. Dit punt zal dan in een volgende raadsvergadering worden behandeld. Ingekomen schrijven van Ged. Staten over begrooting onderhoud stadhuis. De voorzitter licht dit nader toe. Besloten wordt om den post onderhoud stadhuis met f500 te verhoogen. Ook zal aan de Regeering om steun voor onderhoud stad huis gevraagd worden, daar de gemeente zelf niet krachtig genoeg is om dit alles zelf te doen. De inkomstenbelasting der gemeente wordt op 4 pCt. bepaald. Besloten werd een woonhuis, het voormalig doktershuis, te verkoopen bij inschrijving. Vastgesteld werd de instructie voor het personeel openbare school. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Houten, H. A. Leewmans te Delft, Te Niouw-Weerdinge, J. W. Verschoor te Poortvliet. Bedankt voor Kockengm, N. Wiarmolts ,te Wiezep. Chr, Geref. Kerk. Bedankt voor Rijnsburg, H. Visseir te Leeu warden. Voor Baarn, Joh. Jansen te Leiden. Geref, Gemeenten. Bedankt voor Rotterdam-Zuid, J. Fraanje te Barneveld. Doopsgezinde Gem. ^Beroepen te Baard en IJtems, Ds A. L. Broer te Hindeloopen. Beroepingswerk. Te Amersfoort sprak de Kerfceraad der Geref, Kerk in Hersteld Verband, na een protest van den. heer Ger mans tegen de wflzia, waarop in deze Kerken gehandeld wordt inzake het beroepen.' van predikanten, als zijn meening uit, dat het niet gewenscht is, dat een predikant binnen den •bepaalden tijd van één jaar na zijn bevestiging door een andere .Gemeente wordt beroepen. KRABBENDIJKE. In de gehouden vergader ring van stemgerechtigde leden van de Geref. Gemeente alhier, werd besloten een geheel nieuwe kerk met pastorie te bouwen aan den Zuidweg. In betrekkelijk korten tijd is het tegenwoordige gebouw twee maal vergroot ge- <- orden. Eenigen tijd geleden was besloten het oude gebouw centraal te verwarmen, doch met het oog op de plaatsruimte zou er weer uitbreiding plaats moeten hebben. Het nieuwe kerkgebouw zal ongeveer 1600 zitplaatsen be vatten, Tholen. Benoemd tot ouderling bij do Gereformeerde Gemeente alhier Iz. Lind- hout en M. Baaij; tot diakenen: A. J. van der Weele, M. Schot en W. Kot, welke allen hunne benoeming aannameto De heer J. Verhage, hoofd der Christe lijke school te Gapinge, is benoemd tot onder wijzer aan een Chr. school ta Rotterdam (Delfshaven). Geslaagd voor het examen der Vereeni- ging voor Modevakscholen in Nederland te Den Haag, voor oostumière de dames A. Valk en M. Hogestegar, leerlingen van de Mode vakschool te Goes, directrice G. Hetfboer. met Verstopping omoeilijken, tragen en onregelmatig en Stoelgang, zijn fVHjnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij'Apoth. en Drogisten. Doos 60 ct. Reusachtige brand te Rotterdam. Menschen met levensgevaar gered. Op angstwekkende wijze woeden de groote branden in ons vaderland. Eerst het Leidsche stadhuis, dan de rijstpellerij te Rotterdam, vervolgens het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam en thans Za terdagavond, een ontzettende brand in de Kipstraat te Rotterdam, in de groote meubelmagazijnen annex opslagplaatsen van de N.V. Piet van Reeuwijk, welke van de nummers 11 tot 27 nagenoeg het geheele huizenblok begrensd door de Schoutensteeg, de Breedestraat, de Korte Frankenstraat en de Kipstraat vormen. In een uur tijd is deze zeker de groot ste meubelzaak van Rotterdam geheel uit gebrand. Hoe het vuur ontstond is nog niet te zeggen en zal vermoedelijk ook wel onbekend blijven, want alles brandde uit. Van een ooggetuige hoorde de Msb. echter, dat precies te half elf vuur werd gezien in een toonkamer gelijkvloers, mid den in het gebouw, welke tamelijk ver achterin is gelegen. Deze getuige zag, dat eenige meubels en lampekappen in brand stonden en waarschuwde onmid dellijk de brandweer. Toen de gasten van spuit 9 even later ter plaatse kwamen, bleek het, dat er met allen goeden wil niets zou zijn uit te richten. Het vuur greep in de uiterst brandbare omgeving zeer snel om zich heen, klom als een kwade demon naar boven, lekte langs trapleuningen en loopers en even later stond het gansche gebouw reeds in lichte laaie. Weinige minuten later sloegen de vlammen uit het dak, het pand werd een gigantische vuurzee, de vonkenregen door den wind naar het Westen gebla zen dreef in dikke, roode rookwolken over de huizenmassa's en viel neer om en bij het viaduct. De menschenmenigte, die op Zater dagavond de Hoogstraat dicht bevolkt, stroomde toe, doch daar hier inderdaad van groot gevaar sprake was, werd het publiek al heel gauw op een grooten afstand gehouden, de straten in de buurt werden afgezet. Het. duurde lang, heel lang voordat de eerste motorspuit water kon gaan ge ven, wel een kwartier. 'En de kleine po- Directeur W. L. B. J. DEKKER. vere straaltjes van slangen op de Water leiding konden tegen deze vlammenzee absoluut niets beginnen. Ook het woonhuis van den heer P. N. van Reeuwijk op no. 15b werd 'door de woedende vuurzee aangetast. Hier sliepen eenige kinderen op de zeer hooge bovenverdieping, bovendien waren de heer P. N. van Reeuwijk, zijn vrouw en een dienstmeisje in het bran dende perceel aanwezig. Toen het vuur zoo hevig werd, konden de kinderen gelukkig vrij spoedig gered worden, zij het dan ook, dat men de laatste trap naar de voordeur niet meer af kon, zoodat de kleinen uit het raam aan op een ladder staanden "brandweer man konden worden overgegeven. Een vreeselijk tafereel, waarbij twee menschen ternauwernood aan den dood zijn ontsnapt, moest echter nog volgen. Op de hoogste verdieping waren n.I. toen het vuur de kamers reeds in hellen gloed zette, de ruiten al waren gesprongen en de zonneschermen brandden, twee men schen, die, omdat er geen ladder was, hoog genoeg om deze verdieping te be reiken, aan een ontzettenden dood sche nen 'te zijn overgeleverd. Met den moéa der wanhoop hebben dezen zich echter op 'het allerlaatste oogenblik, terwijl de menigte beneden angstige kreten slaakte, uit het raam la ten zakken en zijn toen, hoewel men ieder oogenblik vreesde, dat zij te plet ter zouden vallen op een balcon van het naastliggende pand geklauterd, waar na zij zich over het dak van dat huis in veiligheid konden stellén. Op de tweede .verdieping stond het Directeur W. L. B. J. DEKKER. dienstmeisje van de familie van Reeu wijk in doodsangst in de brandende ka mer. Zjj werd, zoo goed als het kon natgespoten, 'doch de vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat het scheen of er geen redding mogelijk was. Een dappere vrijwilliger heeft zich toen, ter wijl brandende stukken hout vielen en de Radder te kort was en doorboog, naar boven begeven, waarna hij het meisje toeriep, zich uit het raam te laten zak ken. Dit scheen haast onmogelijk, het meisje aarzelde, doch eindelijk minu ten lijken uren bij zulk een spanning klom zij het raam uit. Beneden werd geroepen en gegild, ieder dacht dat redder en meisje zouden val len Met bovennatuurlijke krachtsinspanning reikte, de moedige kerel, op1 de bovenste sport staande naar de jonge vrouw. Zij zou ongetwijfeld zijn neergestort als niet haar kleeren in een spijker waren ge haakt, zoodat zij daaraan hangen bleef. Toen deed de man op- de ladder een levensgevaarlijken greep en een seconde later droeg hij) het bijna bewusteloioze meisje, wier bovenkleeding was afge scheurd, de ladder af. Beiden werden toen spoedig goed ver zorgd en in veiligheid gebracht. De geheele Kopstraat was fel verlicht, tegenover het pand was de hitte ondraag lijk; vele meters hoog loeiden de vlammen boven het dak, de vonkenregen leek een gigantisch vuurwerk. Tot op don Cool- isingel, ja in de geheele stad, was de gloed zichtbaar en zelfs degenen die op rle buitenwegen waren konden zien, dat er in Rotterdam een ontzettende brand woedde. Het was klokslag elf uur toen het bo vendeel van de vooruitspringende glazen lantaarn, welke in het midden van het gebouw van boven den ingang tot het dak doorliep, met donderend geraas op straat stortte. Het was een paniek' onder de menigte, de voedingsdraad van de tram knapte af, vermoedelijk wa.s de stroom echter al uitgeschakeld, want verschillende men schen werden geraakt, doch niemand be kwam letsel. Inmiddels tyaren drie der nieuwe mo- torspuiten gearriveerd, de waterstralen werden dikker en de brandweerleider zag in, dat de hoofdzaak was, de belendende psrceelen te redden. Het geheele complex is totaal afgebrand. De omgeving kreeg enorme waterschade. Met ongeveer 35 stralen is het vuur aan getast. Om erger te voorkomen, schonk men, toen eenmaal vaststond, dat de magazijnen van Van Reeuwijk reddeloos verloren wa ren, meer aandacht aan een paar groote panden, die op enkele meters afstand ge legen waren. Dat waren de distilleerderij van de firma Pollen en Zoon, waarin dui zenden liters spiritus waren geborgen en het tapijtmagazijn van de firma Metz. De vlammen bereikten heel spoedig deze ge vaarlijke punten. Onmiddellijk werden zware stralen gebracht, waardoor als 't ware een „watergordijn" ontstond. Ongeveer 12 uur nam de brand in het meubelmagazijn af, omdat er geen voedsel meer was. Alles wat branden kon, was er een prooi der vlammen geworden. Maar het vuur had zich verplaatst naar de ach ter de winkelruimte liggende bergplaatsen. Onder de bewoners van de huizen, die gevaar liepen, ontstond een groote angst en het is aan het kalme optreden van po litie en omwonenden te danken, dat er geen paniek ontstond. De woningen ging men tijdig ontruimen. Langzaam zag men den vuurgloed achter de ruiten van de panden aan de Breedestraat feller worden en om kwart voor 12 stond het vier ver diepingen hooge pakhuispand in lichte laaie. Het duurde niet lang, of uit de aan grenzende panden 30, 28, 26 en 20 sloegen ook de vlammen uit. Een' geweldige von kenregen dreef over de omgeving. Zware stukken gloeiend hout werden meegevoerd en leverden natuurlijk voor de omgeving groot gevaar op. Men was op alles voorbe dacht en dus konden deze groote vonken geen verder onheil stichten. Alle groote motorspuiten waren in werking gesteld 17 zware stralen wierpen geweldige water massa's in de vuurzee. Bovendien richtten de vrijwilligers nog vele stralen op de waterleiding op den brand, zoodat het brandende complex door meer dan veertig stralen werd omsloten. De volgepropte pakhuizen werden ver slonden. Tegen half een was waar te nemen, dat de vlammen in hevigheid afnamen. Al spoedig bleek, dat het gevaar voor uitbreiding was geweken. Tegen drie uur kon al een aanvang gemaakt worden met het wegzenden van materieel. 'De schade van gebouwen en inventaris wordt geschat op f 800.000 a één millioen. Door den makelaar James Cats waren de goederen op Rotterdamsche beurspolis verzekerd voor 400.000 gulden, terwijl het gebouwencomplex bij „De Nederlanden" was verzekerd voor ruim 4 ton. De schade wordt lang niet geheel door verzekering gedekt. Vooral in dezen tijd van het jaar, tusschen Pascheai ©n Pink steren, hoeft de zaak het enorm druk en dit verhoogt niet weinig do schade. Voor den heer Van Reeuwyk, die in do Kipstraat klein begonnen is en zijin zaken in 15 jaar tjjkis tot een van de grootste, zoo niet de grootste van Rotterdam, wist uit te breiden, is het gebeurde' een ontzet tenden tegenslag. Ook voor het talrijke personeel, pl.m. 50 man, beteekent do brand groot nadeel. Als vermoedelijke oorzaak meende men kortsluiting te moe ten opgeven. Overval te Amsterdam. Door vijf gemaskerde mannen. Zaterdagavond heeft op de Bloemgracht 122 een overval plaats gehad in het grossiers- kantoor van den heer Jac. de Wat, door een vijftal gemaskerde mannen. De chef en een vriend van den heer do Wit werden met revolvers bedreigd en geprest in een hoek te gaan staan, met het gezicht naar den muur. D<x bandieten namen een geldkistje mee en beroofden den chef van zyn portefeuille, met ongeveer f 800. Daarna hebben zo do beide mannen gebonden en zoo moesten deze een kwartier blijven staan, totdat de onverlaten zouden zijn verdwenen. De politie werd ech ter spoedig opgebeld, die een onderzoek instelt. De heer De Wat heeft voor zijn zaak het geljkstraats gelegen onderstuk van perceel Bloemgracht 122 in gebruik, .een kelderruimte die hij voor het grootste gedeelte als opslag plaats voor zijn artikelen gebruikt en waarvan, vlak bij de straatdeur, een kleine ruimte door een glazen schot als kantoortje js afgescheiden. In dit kantoortje zat de 34-jarige heer De Wit Zaterdagavond tegen half acht te wor- ken, in gezelschap van den 30-jarigen heer E. II. de Haas, een vriend van hem en reiziger van beroep, toen plotseling de straatdeur ge opend werd en vlak na elkaar vijf personen binnen traden, wier gezichten door van. zwar te stof vervaardigde maskers onherkenbaar waren gemaakt. Terwijl drie hunner de zeer kleine kantoor ruimte binnen traden, bleven de twee andere daar buiten, maar richtten door het loket luikje heen hun revolvers, althans voorwer pen, die daarop Jeken, op den door dit onver wachte en onheilspellende bezoek uiteraard hevig verschrikten heer De Wit en zijn met gezel. Een der bandieten gaf het bevel: „handen opl" waaraan beide overvallenen onmiddel lijk voldeden. De tweede lastgeving luidde, dat zjj mefe hun gezicht naar den muur moes ten gaan staan. Ook daaraan werd gevolg ge geven. De bandieten maakten zich toen moester van een klem geldtrommeltje, waarin zich tachtig rolletjes oenten tot een totaal bedrag van f 40 bevonden. Twee der roovers gingen daarop naar de bedde mannen, die gean vin durfden verroeren, toe en vorderden het geld op, dat zij bij zich hadden. De heer De Haas antwoordde, dat hij niet bij de zaak hoorde. „Ik heb hier niets te maken" voegde hij den kerels toe, waarop één der belagers tot de anderen zeide: „Laat hem dan maar". De heer De Wit daarentegen moest zijl» portefeuille, waarin zich ongeveer zes zeven honderd gulden bevond, afgeven, alsmede zijn gouden horloge met ketting. Toen ook dio buit binnen was, werden den beiden slacht- met een stuk touw, uit het magazijn afkom stig, de handen op den rug gebonden, waar op de indringers verdwenen, na eerst nog hun slachtoffers te hebben bevolen, een kwartier zoo te blijven staan. Toen de heer De Wit en zijn vriend zekerheid hadden, dat hun belagers weg waren, maakten zij alarm, waarop buren toesnelden. Beiden waren door het gebeurde zeer over stuur en verklaarden onmogelijk een eenigs- zins nauwkeurig signalement van do bandie ten te kunnen opgeven. Alles heeft zich in zeer korten tijd afgespeeld. Ook do omwonen den hebben van hot gebeurde niet hot ge ringste bemerkt. Men heeft op do gracht geen personen op verdachte wüzo zien "rondschar relen en evenmin heeft men in de nabijheid een auto zien komen of wegrijden. De heer De Wit, die .een klein zakenman is, verklaarde nog, dat lijj niet verzekerd is. Tot gisteravond had het onderzoek der po- litie geen enkel resultaat opgoleverd. Ongelukken. Vrijdagavond had de 17-jarige dienstbode der familie S. te Dor drecht den hond uitgelaten, doch zjj kwam niet terug. De hond stond omstreeks 10 uur voor de huisdeur, maar het dienstmeisje was ner gens te zien. Men vreesde dat zij, doordat zij slecht van gezicht was, in de haven.' was ge- loopen en verdronken. Deze vrees is gegrond gebleken. De politie, die nog 's avonds met het dreggen is begonnen, heeft denzelfden avond het lijk van het meisje, dat de Zwijn- drecht ihuisbehoorde, opgehaald. Te Win schoten is de 15-jarige IC. ondeir een autobus geraakt. De diefstal van de.juweelen van Mevr. Anton Jurgens. De juwee- len ter waarde van f 600.000, die van Mevr. Anton Jurgens in het Hyde Park-hotel te Londen zijn gestolen, werden bewaard in een ronde doos, met grijs linnen overtrokken, die onder de toillettafel in haar kamer stand. Daar had de doos gestaan, zoolang de heer en Mevr. Jurgens sedert eenige weken in het hotel vertoefden. Zij hadden er vier kamers op de eerste bovenverdieping betrokken. Om 4.40 uur verliet haar kamenier de kamer, toen zjj daar om half zes terug kwam, ontdekte zij den diefstal. Uit een handtasch, die men open gerukt in de badkamer vond liggen, waren 150 pd .st. aan geld verdwenen. De dief,«moet eerst over een ijzeren hek met punten aan de achterzijde van het hotel zijn geklommen, daarna een grasveld overge- loopen zijn in het volle gezicht van voorbij gangers en vervolgens door struiken heen naar een 15 voet hoogen muur zijn gegaan. Na hier overheen geklommen te zijn, kwam hij langs een brandladder in de kamers. Van te voren moet hij gijn, plannen zorg. vuldig ontworpen en don plaatselijken toe stand goed bestudeerd hebben. Ër is nog geenlijst van vonniste voorwer pen verschenen en in hot hotel bewaart men de grootste geheimhouding over het gebeurde. Doodelijj carbidinstal] een ongeluk met heer K. Appelo, broeder, A. Appl installatie, verboil raat. Door onbel installatie behoorll K. Appelo vonicl gen aan do instl hoofd boven het een ontploffing toestel vloog me| raakte den hoor De getroffene wJ do onmiddellijk den dood kon cl Appelo, kreeg eel van ernstigen aal laat een echtgen f na. Brand i nl Zaterdagavond hl do firma Meyer I plosie plaats in apparaten. De kaar geslagen el meter of 50 vl enkele brandwoni hancten. Spoedig I volle vlam te stl met twee autospl werd mot 7 strJ in hot brandend! pen. Er had ziel de fabriek een gevormd, een -| mand d^or kon weer grooten lil dus maar op gd pen. Na een uul ongeveer meestef beid aardappelnl bluschwater be<| van de fabriek dokt de schado. Drank! oude torpeT slor wordt goml goede vangst hl gen van te voif op do hoogte gil Tot onzl werd ons hel geliefde Brol Oud Hoofd Oud-Vosserl dom van rul Middelburg, N. DE Wd V| C. DE WC Wolphaarts B. VAN M. C. VA1 Kamperland F. T. VANl C. VAN Middelburgl M. C. VA| C. VAN De Lier. C. P. VAfi A. E. VA1 vl Wolphaartl Heden Heere na heid van nemen, genoote LEUN! in den jeij ruim 29 door mij, Broeders, betrekkingl Dathaaif lenigt onzl Oostkapell Ondergetee publiek van| Omstrekenl Bodeszaakl heeft overf L. JOBSE. Dankend trouwen bevl dezelfde guns In aansluil deelt ondergj met ingang Bodeszaal ENDT te overgenor Hopende het vertrouv

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2