jacob snqodijk Quake c. vanI Kinderkopjes Zangersfeest Rijwielhandel met mooi, dik haar. Binnenland Staten-Generaal. Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Financieele Berichten. Marktberichten. Scheepstijdingen. Adyertentiën. Dinsdagavond 30 April a.s., Vergadering Oprichting Chr. Zangvereeniging. LEESBIBLIOTHEEK heeft N. Inruilen van| 1 FORI 1 Ford KAAS EN A. t I, volksvoeding is geheel Duitachland een propagandaweek voor het gebruik yan zeevisch worden gehouden. Vaughan, de Engelsche gezant te Stockholm, is Vrijdagavond, terwijl hij op een feestmaal het woord voerde, plotseling door een beroerte getroffen. De gezant was onmiddellijk dood. Vier en zestig personen zijn gewond bij een botsing tusschen twee treinen aan het station St. Lazare Donderdag j.l. Het haar groeit veel sneller als gi) dat met Purol behandelt, Als men zoo nu en dan slechts een weinig Purol goed in de hoofd huid wrijft, dan wordt daardoor de haar groei krachtig bevorderd en het haar mooier en dikker. H. M. de Koningin naar Leiden. Naar gemeld wordt, heeft H. M. de Ko ningin het voornemen te kennen gegeven vóór haar vertrek naar Zwitserland, een bezoek te brengen aan het nieuwe Aca demisch Ziekenhuis in het Boerhave- Kwartier te Leiden. De Invaliditeitswet en haar toepassing. Het Tweede Kamerlid Van den Heuvel heeft den minister van arbeid, handel en nijverheid de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat er een zeer onderscheiden toepassing be staat van de Invaliditeitswet in dezen zin: dat aan sommige werkgevers in don landbouw toegestaan wordt aan het einde van den looptijd eener rentokaart daarop de noodige rentezegels te plakken of het daarvoor verschuldigde bedrag te voldoen, terwijl anderen, die niet elke week plak ken, deswege een proces-verbaal krijgen? 2. Is de minister niet van oordeel, dat in de landbouwbedrijven, waar de inen- schen veelal op den akker betaald wor den, hetgeen zeer groote bezwaren ople vert, in wat men noemt weer en wind, ze gels op een rentekaart te plakken? 3. Is de minister eveneens, niet van oordeel, dat het verkeerd is, om werkge vers, die in het verleden geen grond heb ben opgeleverd voor het vermoeden, dat zij zich aan hun verplichtingen pogen te onttrekken, uit oorzaak van. hun niet wekelijks plakken te verbaliseoren. en dat het voordeel, dat het Rijk misschien heeft bij wekelijks plakken, verre achterblijft bij het nadeel, om op deze wjjze de sociale verzekering impopulair te maken? 4. Is de minister bereid een soepele toe passing der premiebetalingsbepalingen te bevorderen en, zoo noodig, door een wets wijziging jaarlijksche premiebe.aling door landbouwers mogelijk te maken? Export van eieren naar Engeland. Sinds 21 April moeten de eieren, die in Engeland worden ingevoerd, van een stempel zijn voorzien. Naar het Ned. Weekblad voor Kruide nierswaren nu verneemt ondervinden ver schillende Nederlandsche exporteurs dien tengevolge groote moeilijkheden. Honder den kisten zijn n.I. bij aankomst door de Engelsche douane in beslag genomen we gens onduidelijke stempeling. Burgemeesters. Bjj Kon. besluit van 25 April is aan jhr B. P. S. A. Storm van 's-Gravesande op zijn verzoek met ingang van 1 Augus tus, eervol ontslag verleend als .burge meester der gemeente Wassenaar, onder dankbetuiging voor de door hem in zjjn betrekking bewezen diensten. Directeur-generaal, der Zuiderzeewerken. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Mei, aan dr ir H. Wortman, inspecteur- generaal der "Zuiderzeewerken, op zijn verzoek, eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, gedurende een reeks van jaren „in verschillende betrek kingen den lande bewezen, en is benoemd tot directeucjgencraal der Zuiderzeewer ken ir V. J. P. de Blocq van Kuffeler, thans hoofdingenieur bij den dienst der Zuiderzeewerken. TWEEDE KAMER. Rijk en Gemeenten. Bij de regeling van werkzaamheden hebben gisteren de heeren B ij 1 e v e 1 d, A.-R. en J. t e r L a a n, S. D., aangedron gen op spoedige behandeling van de Amb tenarenwet. De heer Drop, S. D., drong aan op plaatsing op de agenda van de motie in zake vacantieregeling. De voorzitter zeide, dat de Kamer op 17 Mei op reces zal gaan, en dat de agenda overladen is. Mocht de tijd er zijn, dan zal een en ander worden overwogen. Het voorste 1-D r o p om de vacantie regeling te behandelen vóór 17 Mei, wordt verworpen met 48 tegen 28 stemmen. Besloten werd, Donderdagavond 2 Mei te behandelen de begrooting van het W e- genfonds. Voortgezet werd de behandeling van het ontwerp betreffende wijziging van de financieele betrekkingen tusschen Rijk en gemeenten. Hei amendement-J. ter Laan om te laten vervallen de limiet naar boven voor uitkeeringen aan gemeenten, wordt ver worpen met 60 tegen 21 stemmen. Het amendement-V an den Tempel om de classificatie te laten vervallen, wordt verworpen. Het amendement-B uiten (verhooging van het zuiver inkomen voor ongehuwden met f 200) wordt verworpen met 41 tegen 35 stemmen. Op art. 9 licht de heer v. Gjjn, V.-B., een amendement toe om de buitenlanders die uit Nederlandsche bronnen inkom sten trekken, in de gemeentofondsbelas- ting te betrekken. De Minister van financiën, de heer De Geer, heeft geen overwegend bezwaar tegen het amendement dat wordt aangenomen z. h. st. Art. 9 wordt goedgekeurd, even- als art. 10. Op art. 12 licht de heer Oud, V.-D., een amendement toe om de gemeente fonds-belasting te heffen volgens het ta rief van de Rijksinkomstenbelasting. De heer J. ter Laan licht een amen dement toe met de strekking, in Amster dam, Rotterdam en Den Haag den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud op f .900 te stellen. De heer Smeenk, A.-R., zegt, dat het amendement-Oud sympathiek schijnt, om dat het een mildere regeling maakt voor de lagere inkomens, maar practisch nog niet wel te aanvaarden is. Verschillende gemeenten zouden dan niet meer met 80 opcenten kunnen uitkomen. De Minister is bereid het amende ment-J. ter Laan met een kleine wijziging over te nemen. Het amendement-Oud ver dient geen aanbeveling. De heer van Vu uren betoogt, dat er door het amendement-Ter Laan, een niet logische uitzondering wordt gemaakt ten behoeve der groote steden. De Minister neemt het amendement- Ter Laan over. Art. 12 wordt goedgekeurd. De heer Kortenhorst, R.K., licht oen amendement toe om de bevoegdheid der gemeenten tot heffing van een za kelijke belasting op het bedrijf te doen vervallen. Spr. wijst op de weinige popu lariteit dezer belasting. De heer Oud licht een amendement toe om de gemeenten hevoegd te verkla ren de woonforensen te belasten. De heer Van Vuuren ontwikkelt eenige bedenkingen tegen 'het amende ment Oud. De heer Smeenk bestrijdt het amen- dement-Kortenhorst, dat aanhangig wordt gemaakt op het meest ongunstig tijdstip dat denkbaar is, nu do gemeenten reeds beperkt worden in haar bevoegdheid tot belastingheffing. De rechtsgrond voor de zakelijke bedrijfsbelasting is in elk op zicht aanwezig. De heer Vliegen, S.D., zegt, dat der rechtsgrond voor de zakelijke bedrijfsbe lasting is dat een bedrijf dat in een gemeente gevestigd is, voor de gemeente kosten meebrengt. De zakelijke bedrijfsbe lasting kan hoogstens bedragen 1/2 cent per uurloon. Deze kan dus niet leiden tot verhuizing van bedrijven. Dit stuk autonomie van de gemeenten moet ge handhaafd blijven. De heer Snoeck Henkemans, C.H., steunt het amendement-Kortenhorst en bestrijdt het amendement-Oud, Er zijn zooveel bedrijven die volstrekt geen winst maken en toch zakelijke bedrijfsbelasting moeten bétalen. Dat wordt als een on billijkheid beschouwd. Spr. betreurt dat de heer Oud langs een omweg de foren senbelasting weer wil invoeren. De heer Oud acht het moeilijk theo retisch een juisten rechtsgrond voor de zakelijke bedrijfsbelasting aan te voeren. Maar volgen wij thans het slechte voor beeld van den heer Kortenhorst, dan kunnen wij thans het geheele gemeente lijke belastingstelsel wel overhoop halen. De heer Van G ij n verklaart zich te gen het amendement-Oud. Inzake de za kelijke bedrijfsbelasting is spr. het niet geheel eens met den heer Kortenhorst. Theoretisch is de zakelijke bedrijfsbelas ting zeer goed verdedigbaar. Men moet aan de gemeenten overlaten of zij ze al dan niet willen heffen. De Minister acht het oogenblik om de zakelijke bedrijfsbelasting af te schaf- fon slecht gekozen. Spr. kan dus met het amendement niet meegaan. Wat hot amendement-Oud betreft, de Regeering heeft daartegen geen bezwaar. !n het par- tieele forensen-ontwerpje, dat bij de Ka mer ligt, is iets dergelijks voorgesteld. Er zijn gemeenten die thans 1/3 van hun inkomstenbelasting uit de woonforensen halen. Spr. laat de beslissing over het amendement aan de Kamer over. De heer Kortenhorst trekt zijn amendement in. De vergadering wordt te 6.30 verdaagd tot Dinsdag 1 uur. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Vlaardingen (4de pred.pl.), W. J. van Elden te Aalsmeer, G. Groot- jans Thzn. te Doorwerth en Henri J. Hak te Alkmaar. Beroepen te Wanswerd, J. G. Woelden rink te Hoornaar. Te Groningen (10e pred.pl.), L. D. Poot te Haarlem. Bedankt voor Kamperveen, F. F. J. v. d. Plassche te Krimpen a. d. Lek. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Kampen, M. Holtrop te Franeker. 's-Graveland, Ylet, "Welsrijp en te 'a-Gra- veland (2de keer), waar hij 3 Juni 1923 intrede deed. D r J. Berg. Naar de „Rott." ver neemt bestaat er vrees, dat Dr J. Berg, missionair arts vanwege de Geref. kerk in Groningen, Drente en Overijsel, geves tigd te Waikaboebak op Soemba, na te rugkeer met en beëindiging van verlof, zich wegens gezondheidsredenen zyner echtgenoote niet opnieuw naar Indië zal kunnen begeven. Middelburg. Kerkvoogden der Ned- Herv. Kerk alhier hadden reeds lang hun aandacht gewijd aan het feit, dat in vroe ger tijd een viertal zandsteenen ramen der Nieuwe Kerk, en wel die aan de zuidzijde der kerk door houten zijn ver vangen, waardoor het aanzien van hel gebouw ten zeerste is geschaad. Voor een dier ramen zal in de plaats komen hel Gedenkraam, tot de plaatsing waarvan reeds eerder werd besloten gn waar vool gelden bijeen zijn gebracht. Thans heeft de kerkvoogdij echter besloten nog ver der te gaan en ook de drie andere ramen aan die zijde der kerk weer zooveel mo gelijk in den oorspronkelijken toestand te doen terug brengen. Hiertoe behoort ook het raam boven het praalgraf der Evert- sen, wat men niet tot gedenkraam wil om vormen in de hoop, dat er nog eens een tijd zal komen, dat daar bijv. een raam met een afbeelding van een zeeslag zou kunnen komen. De ramen zullen worden hersteld in zandsteen en glas in lood. Tevens werd besloten het verfwerk in de kerk te ver nieuwen. Daar is indertijd alles in ver schillende kleuren geschilderd, thans wil men de kerk witten, waardoor een stem mig aanzien zal worden verkregen. Ten slotte besloot de kerkvoogdij in de Oost- kerk verwarming aan te doen leggen. Ned. Herv. Kerk. Goes, ra. ds de Vries, av. ds Homburg. (Coll. diaconessen werk). Wilhelininadorp, vin. ds Steinz, run. ds de Vries. Wemeldinge, 9.30 „dhr Mulder van Middelburg, 1.30 ds de Voogd van Vlissingera. 's-Heerenhoek, nm. ds Wegeling. Nieuwdorp, vm. ds Wegeling, nm. dhr Mulder. Wiestkapelle, nm. ds Reus. 't Zand, vm. ds Reus. Geref, Gemeenten-, Goes, vm., nm. en av. ds Hofman te Krab- bendijke. DsG. van Wolfswinkel, f Te 's-Graveland is, 58 jaar oud, overleden ds G. van Wolfswinkel, predikant van de Ned. Herv. gemeente aldaar. Ds Van Wolfswinkel stond achtereenvolgens te Mastenbroek (intrede 14 Juli 1901), Nu blijkens advertentie in dit nr. de Opleidingscursus te Vlissingen weer aan meisjes, die daartoe roeping gevoelen, de gelegenheid biedt ter bekwaming voor de akte van Bewaarschool-onderwijzeres, ma ken we er opmerkzaam op, dat in onzen tijd het onderwijs aan kinderen beneden den leerplichtigen leeftijd de algemeene belangstelling heeft. In alle plaatsen van eenige beteekenis wordt het thans niet meer voldoende ge acht dat jonge kinderen maar opgeborgen worden in een lokaal, waar er uitsluitend voor gezorgd wordt dat de kleinen geen ongeluk krijgen. Integendeel, men gevoelt algemeen, dat Lichaam, Geest en Gemoed der kinderen de kostelijke gaven zijn, die uitstekende verzorging vragen. Vandaar dat allengs meer de eisch gesteld wordt dat zij, aan wie de leiding eener Bewaarschool is toevertrouwd, in 't bezit zijn van de noo dige kennis en ontwikkeling, blijkende uit een Akte van Bekwaamheid. De Vlissingsche Cursus biedt hiertoe de eenige gelegenheid in Zeeland en heeft, door de reeds geleverde resultaten, getoond voor die opleiding alleszins aanbeveling te verdienen. Wij dringen er dan ook ernstig op aan, dat de belanghebbenden de noo dige aandacht hieraan zullen schenken, en wijzen er tevens op, dat er niet vroeger dan over 3 jaar opnieuw gelegenheid zal zijn om tot dezen Cursus toegelaten te worden. Geslaagd voor Fröbel-onderwijzeres te Rotterdam, mej. M. Bom te Ierseke, leerlinge van den cursus tot opleiding van Fröbelonderwijzeressen te Vlissingen. De heer J. C. Christiaansen, hoofd der Christelijke school te Knol, is benoemd tot onderwijzer aan de Christelijke M. U. L. 0.-school te Ridderkerk. Een natuurverschijnsel? Kapitein Timmer, van de stoomboot „Da- ventria", die Woensdagnacht van Am sterdam naar Deventer voer, rapporteer de, dat hij tijdens een storm met zware buien omstreeks half twaalf, tusschen Marken en Urk een merkwaardig ver schijnsel 'Waarnam. Er kwam plotseling een gefluit of gesis, gevolgd door het zichtbaar worden van een vuurbal, die een dikke, lichtende streep achterliet. Het verschijnsel hield wel twee minuten aan. Daarna trok de lichtstreep tezamen in den vorm van een parachute, die viel. Het duurde nog wel vier minuten, voor alles, wegzakkend, was verdwenen. Strooperij met een auto. Men schrijft uit Amersfoort aan 'tUtr. Dgbl.: Het was wel een bjjzonder ongewone jachtpartij, die de rijksveldwacht een der laatste nachten meemaakte in de bos- schen van het landgoed De Treek onder Leusden. Reeds bestond het vermoeden, 4 dat de auto, die al eenige nachten in de Treeker bosschen gesignaleerd was, daar iets kwam doen, dat het daglicht niet mocht zien. Tenslotte is men er achter gekomen, wat het doel van deze nachte lijke ritten was. Enkele jachtopzieners hadden zich met een rijksveldwachter in hinderlaag gelegd, en het toeval wilde, dat de auto, een fonkelende Chrysler, juist stopte bij de plaats, waar de hin derlaag was. Het gezelschap bestond uit drie dames en drie heeren. Een van de heeren nam een sierlijk wandelstokje mee het bosch in, doch dit onschuldige wan delstokje bleek bij nader onderzoek niets anders te zijn dan een zgn. stokgeweer, een gemaskeerde buks. De auto was zoo geplaatst, dat de sterke koplichten het bosch inschenen. Het was dus 9I spoe dig duidelijk, wat dit nachtelijk bezoek te beteekenen had. 'Een fantastische strooptocht, waarbij de auto-lantaams fun geerden aJs lichtbakken. Natuurlijk werd er proces-verbaal opgemaakt tegen het verraste en onthutste jachtgezelschap, en de Chrysler-wagen werd in beslag ge nomen. De burgemeester van Leusden, die met het geval in kennis was gesteld, had de welwillendheid, het gezelschap met zijn eigen auto naar het station Amersfoort te brengen, van waar zij de terugreis naar hun woonplaats Hilversum konden voortzetten. Een konijnenplaag op Goeree. In de duinen op Goeree zijn thans zooveel konijnen aanwezig, dat men van een plaag kan spreken. De ingelanden van den polder het Oude land hebben, als hierin geen verbetering komt, het voornemen de gewassen met Pa- rijsch Groen te besproeien om het lastig volkje uit te roeien, daar ze groote schade aan de gewassen kunnen aanrichten. Het snoepreisje naar Ant werpen. Twee bakkersjongens die hij een patroon in Oosterbeek werkten, had den met elkaar afgesproken samen naar Antwerpen te gaan. Zij besloten om dat reisje te bekostigen, eenige kwitanties van hun patroon te innen. Zoo trokken ze er op uit. Den eersten dag brachten zij het tot Eindhoven, waar overnacht werd en den volgenden dag trokken ze verder naar Ant werpen, waar ze gouden bergen meenden te vinden. Na er acht dagen te hebben rondgezworven, was het geld verteerd en het bleek niet gemakkelijk aan werk te ko men. Toen de nood hoog was, zijn zo maar weer naar Arnhem terug gekomen. De inmiddels verwittigde politie nam 'den jeugdigen avonturiers een verhoor af. De aardappelvoorraden. Omstreeks 15 April heeft de directie van den Landbouw opnieuw gegevens verzameld om trent de op dien datum bü de verbouwers aan wezige aardappelvoorraden. De gegevens werden, evenals vorige maal verstrekt door de burgemeester van die ge meenten, welke geacht kunnen worden, te zijn gelegen in een gebied, waar aanmerkelijk meer aardappelen worden verbouwd dan voor de consumptie daar noodig zijn. Van 366 dezer gemeenten werden volledige opgaven ontvangen. Sinds 15 Jan. zijn de voorraden verminderd door verkoop, vervoederen aan ve>, bevriezen, gebruik als pootaardappelen en door eigen consumptie. Blijkens het omstreeks 1 April van wege de directie van den Landbouw ingestelde onderzoek was in de kleibouwstreek' van Fries land naar schatting gemiddeld ruim 7 pet door de vorst bedorven, in de veenkoloniën en de aangrenzende zandgemeenten van Groningen, Drente en Overijsel bijna 12 pet, ifi Oostelijk Overijsel en Oostelijk Gelderland 11 pet, in de Nsder-Beluwe, de Tieler- en de Bommelerwaard het Land van Alteaia en de Vijfheerenlanden ruim 10 pet, in het land van Maas en Waal, het Rijk van Nijmegen, Oostelijk Noord-Brabant, en Limburg eveneens 10 pet, terwijl in Zee- Jand, op de Zuid-Hollandsche eilanden, en in Westelijk Noord-Brabant deze hoeveelheid nog geen 3 pet bedroeg. De bevroren aatdappélen zijn echter voor een belangrijk deel aan het vee vervoederd. In totaal waren in de inventarisatiegebieden naar schatting pmstreeks 15 April aanwezig 3,072.000 H.L. kleiaardappelen, 1.489.000 H.L. zandaardappelen «n 183.000 H.L. veenaardap- pelen of resp. 20 pet, 14 pet en ,2 pet van den oogst der betrokken aardappelgroep. Amsterdamsche Bank N.V., Amsterdam. Aan het verslag der Amsterdamsche Bank N.V. ontleenen wij het volgende: De uitkomsten over het afgeloopen jaar zijn gunstig. Zoowel de interestrekening als de provisie en de fondsenrekening too- nen hoogere winstcijfers. Aan de eerlang uit te schrijven algemeene vergadering van aandeelhouders zal worden voorgesteld over 1928 een dividend uit te keeren van 9/4 pet. (vorig jaar 8/4) en zulks na af schrijving van f 1.407.441 op onroerende goederen, verhooging der debiteuren reserve met f 2.500.000, reserveering van f 500.000 voor aandeel in naamlooze ven nootschappen, storting pensioen en onder steuningsfonds voor beambten f 408.341 en toevoeging van f 750.000 aan het reserve fonds, waarna f 394.956 op nieuwe reke ning zal kunnen worden overgebracht. VLISSINGEN, 26 April 1929. Uien 4 5, Spinazie 2124, Spruiten 34, Kro ten 0,5—2, Kleine peeën 24,5, Witlof 19—24, Postelein 4653 ct., alles per K.G. Dendeieren 50 ct. per 10 stuks. Sla 411,45 ct. per krop. Raapstelen 3—3,5, Radijs 6,5—7, Selderie 88,5, Prei 7,5 10,5, Rhabarber 410, Narcissen .2,5 —5,5 ct., alles per hos.' Pieterselie 45, Zuring 89 ct. per kist of mandje. Stoomvaart Mij. Nederland. JOHAN DE WITT, uitr., 26 v. Suez. KON. DER Njiu., thuisr., 26 te Genua. PRINSES JULIANA, uitr., 25 v. Southampton. CHR. HUYGENS, 26 v. Amst. to'Batavia. GROTIUS, 26 v. Amst. te Batavia. KAMBANGAN, uitr., 23 v. Penang. KRAKATAU, pitr., p. 25 Dover. MANOERAN, uitr., p. 26 Gibraltar. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. BOSKOOP, thuisr., 24 te Guyaquil. PRINS FRED. HENDRIK, 26 v. Amst. n. Indië. THESEUS, 26 v. Barcelona te Genua. Rotterdamsche Lloyd. MEDAN, uitr., 26 v. Pt Said. SIBAJAK, thuisr., 26 v. Singapore. SLAMAT, uitr., 26 v. Marseille. KEDOE, uitr., p. 26 Suez. Stand van. hedenmorgen 10 uur: Stand van gisterenmiddag 2 uur: 767. Licht op voor fietsers. Zondag 7 u. 37. Maandag 7 u. 39. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, ADRIAAN HIRDES Pz„ Wedr. van Jannetje Krijger, in den gezegenden ouderdom van 82 jaar en 8 maanden. Nlsse: M. J. HIRDES—Nijsse. J. NIJSSE. Heinkenszand J. P. HIRDES-Op 't Hof. M. OP 'THOF. Driewegen, 27 April 1929. Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank aan allen die blijken van belangstelling hebben gegeven bij onze Veertigjarige Huwelijksher denking. H. SCHOUT. W. SCHOUTNieuwenhuljze en Gezin. Baarland, 26 April 1929. Voor de talrijke blijken van deel neming, ontvangen bij het overlijden van ons zoo innig geliefd Zoontje en Broertje JOHANNIS, betuigen wij onzen hartelijken dank. In het bijzonder aan Dr. v. d. Made, personeel en kinderen der School. J. VAN. OOSTEN C. J. VAN OOSTEN DE JONGE en Kinderen. 's-Heer Abtskerke, 27 April 1929. op DONDERDAG 9 MEI 1929 (Hemelvaartsdag) te WESTHOVE, bij Domburg, uitgaande van den Chr. Bond van Zangvereenigingen op Walcheren. Aanvang 2.30 uur. Spreker: Ds J. HARTJES. om 8 uur, Melksalon BUSTRAAN, Allen, die daartoe willen medewerken, worden daar verwacht. KEIZERSTRAAT 7 - GOES. Telefoon 348. 10 ct. per bock en per week. Boekhandel D'HUIJ, L. Burg (hoek Wal) - Middelburg. pR z| •^Qua mout door i en gro| haver wordt zindclijl lichtvej het oom gezond De wachtcil Quaker! Vraajj er op in het Onder geteell het publiek te I streken, datl per 1 Mei 19| aan N. G. GEl voor het verl jaren geschorT opvolger minj Nieuwdorp.l In aansluit! advertentie, bi zich aan het Nieuwdorp HOEF- en K| beleefd aan, civiele bedien| het publiek Rijks Nieuwdorp! P. SLABBE Meubelmekl Op te ruimen| 1 FOI 2 Portieren, al| als nieu\ 1 FOI 2 Portier! met nieuwe La 192 Proefrl onderzl Telefoon 32 Wij hebben ding van Rl het zout is wf Neemt hec blijft gebruikel De grootstq vindt U bij St. Adriaar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2