DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Staten-Generaal FEUILLETON. Het huisje aen den zeedijk Uit de Provincie. Zoekiichtjes VAN WOENSDAG 24 APRIL 1929. No. 172. EERSTE KAMER. Regeling werkzaamheden. De Voorzitter deelt mede, dat be richt van afwezigheid is ingekomen yan de heeren Colijn, van Aarschot en Polak wegens verbiijf in het buitenland en van de heeren llink, Arntz en Dobbelman wegens ongesteldheid. Verder deelt hij mede, dat het in zijn voornemen ligt Dinsdag .7 Mei des avonds half negen aan de orde te stel len het afdeelingsondo oei. inzake het wetsvoorstel-Van den Heuvel tot het ver- leenen van tijdelijken steun aan de beetwortelsuikerindustrie hier te lande en Woensdag 8 Mei het afdee- lingsonderzoek van 'de Ziektewet. De heer W i b a u t (S. D.) vraagt, waar om het wetsontwerp inzake het ver- drag met België betreffende de uit voering van vonnissen sedert 19 April niet meer op de agenda voorkomt. De Voorzitter antwoordt, dat de agenda overvoerd was, en dat het ont werp in aanmerking kwam te worden uitgesteld, ten einde rustig den tijd te hebben voor de voorbereiding van de behandeling van de Ziektewet. De heer W i b a u t vraagt, of het ont werp daarna op de agenda zal worden gebracht. De Voorzitter antwoordt bevesti gend. De Kamer vangt aan met de behande ling van verschillende kleine wetsontwer pen, die z.h.s. worden goedgekeurd. Wijziging Invaliditeitswet. Aan de orde is het wetsontwerp tot wijziging der invaliditeitswet. De heer De Gij se laar (C. II.) wijst erop, dat volgens den minister de nieu we redactie van het .door het amende ment Duys gewijzigd art. 4a geen aan leiding zal geven tot moeilijkheden. Spr. meent, evenwel, dat men volgens die re dactie een rentekaart zal hebben aan te vragen voor een zelfstandig werken den rijwielreparateur, dien men zijn fiets laat repareeren of voor een portretschil der, dien men zijn portret laat maken. Hij vraagt of de minister een novelle wil indienen omdat te vermijden. Minister Slolemaker de ,B ruïne gelooft niet, dat de nieuwe redactie in de practyk tot moeilijkheden aanleiding zal geven. Mocht dit wèl het geval blijken, dan zal de indiening eener. novelle moe ten worden overwogen. Na re- en dupliek wordt het ontwerp goedgekeurd, met aantoekening, dat de heer De Gijselaarr er tegen is. Postbegrootlmg 1929. Aan de orde is de begrooting van de P.T.T. voor 1929. De heer Hermans (S.D.A.P.) merkt op, dat bij huis-aan-huisbezorging van drukwerken door de post enkele soorten, o.a. politieke of godsdienstige, wanneer die voor bepaalde categorieën van inge zetenen hinderlijk kunnen zijn, worden uitgezonderd. Daarin ziet spr. een zekere censuur van de overheid Mevr. Pothuis Smit (S.D.A.P.) herinnert, er aan, dat de Vereeniging van Arbeiders-radio-amateurs (V.A.R.A.) meer zendtijd heeft gevraagd en dat de mi nister het advies van don Radioraad nog afwacht. Z\j vraagt of de minister dat advies reeds heeft ontvangen. Volgens de nieuwe internationale golf lengteregeling beschikt Nederland over niet meer dan twee golflengtes. 'Nu wil de A.V.R.O. één van deze zenders de beste omroepgolf de geheele week voor zich hebben en den jluizer-zender overlaten aan ,de andere .omroepveree- nigingen, waartoe dan ook de V.A.R.A. behoort. Spreekster meent, dat daarmee niet accoord kan worden gegaan en zij vraagt, of de minister een inderdaad bil- 107) door HUGO KINGMANS. o Met welbehagen snoof Lia de zeelucht in. Het was haar, alsof zij in het afge- loopen uur een heel ander mensch ge worden was en zij de toekomst veel ver trouwenwekkender, in ieder geval lang niet zoo somber, tegemoet zag. Kwam 'tdoor deze geheel oenige omgeving, die het toonbeeld van weldadige, vredige rust was? Of was alleen daarvan de oorzaak, dat zij wist met menschen te doen te krijgen dia haar volkomen begrepen, die haar zouden leiden, zooals de stuurman met vaste hand leidt het §cheepje, dat zoneter roer zou heen en weer zwalken, als zij? Lia gaf zichzelf geen antwoord op deze vragen. Voor het oogenblik deed het er ook weinig toe. Het was voldoende, te weten, dat zij weer in do veilige haven was aangeland, dat zij weer was gearri veerd in de omgeving, waar haar ziel tot rust kwam. Hoe lang zij daar had gestaan z\j was over den betonnen muur geklauterd, lijke verdeeling van den zendtjjd zal be werkstelligen. Le heer Mol tm aker (S.D.A.P.) vraagt of ten aanzien van den girodienst meer rente vt n de inleggelden zal wor den toegekend. Minister v. d. V e g'e antwoordt den heer Hermans, dat de uitsluiting van stukkan van godsdienstigen of polideken aard, die voor bepaalde inwoners hinder lijk kunnen zijn, is ges^h'ed nadat klach ten waren ingekomen, dat bepaalde stuk ken van dien aard waren bezorgd door de post. Intusschen heeft ook die maat regel geen al;emeene bevred'ging gewekt. Spr. heeft nu het advies van den Post- raad gevraagd en hij wacht dit af. Wat de radiozenduren betreft, constateert spr., dat mevr. Pothuis de belangen van de V.A.R.A. heeft bepleit zonder de andere omroep-instellingen aan te vallen. Spr. zou het niet juist achten, in den Radioraad de vertegenwoordigers van de omroeporganisaties op te nemen. De verdeeling van den zendtijd nadert thans eveneens haar beslissing; het zou ongehoord zijn, indien spr. op het ad vies van den Radio-raad vooruitliep. De heer Moltraaker, S.D.A.P., Wan neer komt die beslissing? Minister v. d. Veste: Ik geloof, dat ook de heer Moltmaker, indien hij op mijn plaats stond, deze vraag niet posi tief zou beantwoorden. Spr. kan niet zeg gen: het zal deze of de volgende maand komen. Zoodra spr. het advies zal heb ben ontvangen, zal hij zijn beslissing kun nen nemen. Spr. mag hier niet staan als verdediger van een of andere omroep organisatie; hij hoopt echter, dat als de beslissing zal zijn genomen, de billijkheid ervan algemeen zal worden erkend. En anders kan men hem alsnog ter verant woording roepen. Spr. ontkent, dat de girodienst eeni- germate parasiteert op de inleggers. Ieder is vrij, het bedrag, dat hij op zijn giro rekening heeft, grooter of kleiner te doen zijn. Het wetsontwerp wordt z.h.st. aan genomen. Staatsmijnen. Aan de orde is de begrooting van de Staatsmijnen in Limburg voor 1929. De heer L i n d e ij e r, S.D.A.P., brengt o.m. bet groote aantal ernstige ongeval len in de Staatsmijnen o.a. de ramp in de mijn „Hendrik" ter sprake. Het aan tal invalide geworden mijnarbeiders, dat geen plaatsing door tusschenkomst van den Staat vindt, is zeer groot; de meesten worden wel gedwongen een winkeltje te beginnen, waardoor hieraan een surplus is gekomen. De heer Michiels v. Kessenich, R.-K., meent, dat in het onderzoek naar en de voorkoming van ongevallen direc tie- en arbeiders belangen parallel gaan. Een ongeval kan velerlei oorzaak hebben: het kan ook ontstaan ten gevolge van overtreding van veiligheidsreglementen In het door den heer Lindeijer genoemde geval waren inderdaad veilighe'dsbepalin- gen overtreden; men kan daar de di rectie geen verwijt van maken. Minister v. d. Vegte is overtuigd, dat Staatstoezicht, mijndirccties en arbei ders eehzelfden wil betoonen om onge vallen te vermijden, en daartoe de noodige maatregelen te nemen. Spr. meent, dat het onderzoek ook naar de ramp in de mijn Hendrik onpartijdig en kundig is geschied. Vermeerdering van het aantal arbeiders-controleurs heeft haar grenzen en brengt overigens geen verbetering in de toestanden. Spr. meent, dat de veiligheid in de mijnen en in den laatsten tijd zeker niet is verminderd, veeleer verbeterd. De vergadering wordt Verdaagd tot, van daag 11 uur. De Fosfaatfabriek te Sas van Gent. Naai' de „Z. K." meldt, zal de fosfaatfabriek te Sas van Gent zoo danig worden uitgebreid, dat de productie verdubbeld zal worden. De commissie uit de Tweede Kamer in wier handen zijn gesteld de inlichtin gen op het adres van de Coöp. Vee voederfabriek Zeeland en W. Brabant te Goes, houdende verzoek om schadeloosstelling in verband meteen om nog dichter bij do zee te zijn wist zij niet. Maar opeens vernaim zij de stem van Adriaan Blankert, die vlak naast haar stond. „Je Grootmoeder vraagt, of je ook kof fie komt drinken, Lia." Zij schrok op uit haar gepeins. „Ja, ik kom, oom. O, ik ben toch zoo blijde, dat ik weer hier ben." Het meisje keek den stevigen boer vlak in het gelaat. En het viel haar op, hoe zijn strenge, ruwe trekker, verzachtten, toen hij zeide: „Ik ben ook blij, dat je er Aveer bent. 'k Heb heel wat goed te maken, Lia". „Wat bedoelt u, oom?" vroeg Lia. Zij wist natuurlijk zeer goed, waarop hij doelde. Maar zijn woorden verrasten 'haar zóó, dat de vraag uit haar mond was, vóór zij er goed en wel op ver dacht was. „Het is heel eenvoudig", meendo hij. ,,'klleb je dezen winter niet goed be handeld. Wil je me dat vergeven?" Lia kleurde heftig. Hot was een zielig gezicht: deze man, breed van schouders, over het geheel als uit graniet gehouwen; deze tyfrische vertegenwoordiger van het boerenras daar te zien staan mot een smeekenden blik in do oogon. „'tWas de moeite niet waard, oom. Zóó erg was het liouach niet. Van onze zijde was ook zeer verkeerd gehandeld dooT die fabriek met den regeerings-advi seur voor veevoeder-bereiding gesloten contract, heeft een nader verslag uitge bracht in verband met een regeling dezer materie in de wet van 15 Maart 1929, Stc. 83. In de plaats van de conclusie van het verslag stelt de commissie thans voor den Minister dank te zeggen voor de verstrekte inlichtingen. „Vrederus t." Door het bestuur der stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom werd tot vierden geneesheer be noemd de heer .0. Dekker Idzn., arts te Vanlo. De Industrie- en Huishoud school te Middelburg. Gistermid dag werd in het schoolgebouw de jaar vergadering gehouden van de Vereen. In dustrie- en Huishoudschool" onder voor zitterschap van mevr. W. A. Dumon Tak Van Trigt. Door de secretaresse:, mevr. .M. Hart manWisse, werd het verslag over 1928 uitgebracht, waaruit blijkt, dat de school op 1 Januari 1928 bezocht werd door 113 dagleerlingen, 22 op de cursussen voor meergegoeden en 200 op de avond- oursussen, totaal 335 leerlingen, tegen 301 op 1 Januari 1927. Na 1 Jan. 1928 kwamen nog op school 2 leerlingen voor het volledig onderwijs. In het voorjaar 1928 werden voor de tweede maal cursussen aan meergegoeden gegeven, die door 29 leerlingen werden bezocht. Van April tot half Juli werd een vervolg-avondcursus in costuumnaaien ge geven met 43 leerlingen, en een baker- cursus telde 4 leerlingen. In het geheel is1 dus gedurende het schooljaar 1927'28 onderricht gegeven aan 384 leerlingen, tegen 359 in het vorige schooljaar. Diploma's werden uitgereikt als volgt: 9 voor huishoudster; 2 voor hulp1 in de huishouding; 10 voor costuumnaaister; 3 A-diploma's costuumnaaien. Een candi date slaagde voor het staatsexamen voor do akte nuttige handwerken. Bij het begin van den cursus 1928 - 1929 waren de volgende leerlingen voor volledig onderwijs ingeschreven: 128 leer lingen. Van deze waren 4 kosteloos toe gelaten. Er waren 47 leerlingen van bui ten Middelburg, n.l. 21 uit Vlissingen, 5 uit O. en W. Souburg, 9 uit Koudekerks; 1 uit Westkapelle, 3 uit Arnemuiden, 2 uit Veere, 3 uit N. en St. Joosland, 2 uit Serooskerke, 1 uit St. Laurens. Aan de cursussen voor meergegoeden namen bij den aanvang van den cursus 1928—'29 40 leerlingen deel; en voor de avondcursussen meldden zich 207 leer lingen aan. Het totaal aantal leerlingen op 31. Dec. 1928 bedroeg 375 tegen 337 op 31 Dec. 1927. Bij het onderwijzend personeel hadden geen veranderingen plaats. Door het steeds groeiende aantal leer lingen wordt de toestand wat de localiteit betreft steeds onhoudbaarder. De leermid delen en de: boekerij' zgn nog ten eenen- male onvoldoende. De geldmiddelen gaven tot geen bijzon dere opmerkingen aanleiding. De- opneming van het bedrag ad f 10.000, dat in 1924 als geldleening werd geboekt, heeft ook thans nog niet plaats gehad, daar er nog geen behoefte aan bestond. Herinnerd wordt aan de jaarlijksche tentoonstellingen; aan enkele bezoeken aan demonstraties, aan medewerking a,a.n de tentoonstelling en feestavond van de afd. Middelburg -van de Nederl. Vereen, van Huisvrouwen en het zeer geslaagde sohoolreisje naar Antwerpen. Wederom werden dit jaar cursussen in da buitengemeenten Vlissingen, Breskens en Neuzen gehouden. Zij' werden gegoveu van 'September tot half Februari en van half Februari tot half Juli, Er nameq 1162 leerlingen aan deel, n.l. 97 te Vlissin gen, 52 te Breskens en 13 te Neuzen. Doordat een te klein aantal leerlingen voor den nieuwen cursus zich had opge geven, moest met ingang van 1 September de cursus te Neuzen worden opgegeven. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Door de p-enningmeesteresse, mevr. L. Alberts.—Salberg werd de'rekening over 1928 uitgebracht, die in ontvang en uit gaaf aanwast f52708.46, waaronder nog te ontvangen subsidie van het rijk f 5508.21 en nog terug te betalen aan de gemeente f433.62l/2. Aan de jaarwedden en salarissen werd f 34.193.18 Va uitbot- taald. De rekening werd ook goedgekeurd. en wórdt nóg niet goed gedaan." „Daarmede hebben wij, als het er op aankomt, niets te maken. God vraagt van ons, dat wij den vrede zoeken en dat wjj niet afstooten. 'k Heb schandelijk gehan deld. Dat is niet anders. Vergeef .je mij dat?" ,Hij slak de grove hand pit,, terwijl Lia haar tengere daarin logde, onder'oen ge waarwording, die niet onder woorden te brengen viel. „Danik je", zei Adriaan Blankert met gesmoorde stem. En zonder verder naar haar -onv te zien, verliet hij den zeekant, gevolgd door Lia, die er iets van voelen ging, wat het moest beteekenen voor haar oom, niet alleen om ongelijk te bekennen, maar meer nog om vergeving te vragen voor eon kwaad, dat zoo veelvuldig onder de menschen en in de families wordt aangetroffen, als iets gewoons. Maar voor haar u-om was het, Lia begreep het nu, was het zonde voor God geworden.. En dan. was vergeving van nooilo. Van God en van menschen. Voor geen geld had zij dit ontroerende oogenblik, waarin zij gelezen had in de ziel van een sluggon boer, willen missen. HOOFDSTUK XI. Gezeten in het kleine kamertje van het huisje aan den zeedijk, liet Adriaan De dames W. A. Dumon Takv. Trigt en M. J. W. HartmanWisse en de heer H. J. G. Hartman werden als bestuurs leden herkozen, terwijl de heer mr J. W. Zijlstra, vertegenwoordiger van Volks onderwijs mede aan de beurt van aftre ding was. Aan het slot van de vergadering deelde de presidente nog mede, dat de plannen voor den verbouw van hot burgerweeshuis tot schoolgebouw naar het departement zijn verzonden. Verder is men echter nog niet met de plannen voor de vestiging dor school in dat gebouw. Krabbeodijke. De verkoop van het Em- mabloempje ten bate van de t.b.c.-besfrij- ding heeft in deze gemeente f 65.65 opge bracht. Met ingang van 26 Mei 1929 is be noemd als wegwerker bij de Ned. Spoor wegen de heer P. Wiskerke, standplaats Borselen. Wemeldinge. Op het Belgische sleep- schip „Eliza", schipper van de Sande, is conservatoir bes-lag gelegd. lerseke. De vergadering der boerenleen bank alhier heeft het bestuur gemachtigd naar een geschikte plaats uit te zien tot het bouwen van een kantoor met woning voor den kassier. Ook -de Nationale Bank- vereeniging krijgt een nieuw kantoorge bouw. Hansweert. De machinist van de sleep boot „Trio" had het ongeluk een klap te krijgen van de machine, waardoor hij ern stige kneuzingen bekwam en "geneeskun- dige hulp direct moest worden ingeroepen. Grijpskerke. Maandagmiddag vergader de de Raad dezer gemeente, waarbij alle leden tegenwoordig waren. Ingekomen was o.a. bericht, dat de commissio tot wering van schoolverzuim tot haar voorzitter heeft benoemd dhr M. Fraanje en tot secretaris dhr A. P. Koster. Verder o.a. een schrijven van A. de Kam, huurder van het electrisch bedrijf, waarin deze verklaard bereid te zijn het bedrijf gaande te houden tot de P.Z.E.M. komt, echter onder beding, dat art. 2 der overeenkomst zoodanig wordt gewij zigd, dat huurder en verhuurder elk de helft der uitgaven zullen dragen en elke partij hot recht heeft de overeenkomst op te zeggen wanneer die kosten voor haar deel hoogeor dan f 250 per jaar worden. B. en W. hebben hierop bereids ge antwoord daarop vooralsnog niet in te gaan, en de oude voorwaarden te doen blijven gelden. Eventueel kan dan later een beslissing genomen worden. In verband daarmee deelt de Voorzit ter mede, dat de heer Directeur van de P.Z.E.M. voor de Middengroep in een conferentie meegedeeld heeft, al het mo gelijke te zullen doen, dat er nog dit jaar misschien wel laat in 't najaar, in deze gemeente vanwege de P.Z.E.M. elec trisch lichl zal geleverd worden. De heer Rotte dacht, dat zulks spoedig het geval zou zijn en herinnert aan zijn idee, om na te gaan hoeveel aansluitingen er zijn zullen, dat zal misschien 'de P.Z.E.M. de zaak spoediger doen aan vatten. Do Voorzitter zegt, dat zulks weinig baten zal daar het al of niet aansluiten afhangt van den kostprijs van aanleg en licht en te dien opzichte is niets zekers nog bekend. In verband hiermee brengt hij ter tafel een brief van de commissie Zuid-Beveland om een billyker regeling to krjjgen betreffende den stroom- prijs op het land en in de stad. Het „voor" en „tegen" wordt hiervan uiteengezei, waarna goedgevonden wordt, dat B. en W. contact zullen zooken met genoemde commissie. Nadat de Voorzitter nog eenige mede- declingen gedaan heeft o.a., dat de P.Z.E.M. ongetwijfeld alle spoed za.l be trachten, wordt het schrjjven van de Kam aangehouden tot de volgende vergadering. Aan het schrijven inzake- voorloopige oplossing finantiëele verhouding Ryk en Gemeenten van den wethouder van finan ciën te Emmen, volgens welke regeling onze gemeente ongeveer f 580 zou ont vangen en beoogt in werking te komen vóór het wetsontwerp, wordt na eenige toelichting en discussie adhaesie betuigd met algomeene stemmen. Een schrijven betreffende hetzelfde on- ■iiiiTirui ri in -i iHini-mÊmmmmmmmrm» Blankert niets meer merken van de ge voelens, die hem zooeven bewogen had den. Voor den buitenstaander geleek het, alsof hij de kwestie als een afgedane zaak beschouwde. Zelfs Lia verbaasde zich er over, dat hij er met geen enkel woord meer van repte, maar rustig keuvelde over alles en nog wat. Maar haar verbazing duurde niet lang. Want zij bedacht zich, hoe dit volkomen overeenstemde met liet karakter der boe ren over het algemeen en dat van oom Adriaan In het bjjzonder; karakters, die dominó Meinema gaaf noemde: menschen van weinig woorden, maar van daden; menschen, die over hun doen zoo wei nig mdleÜjK spreken. Een half uur ruim, nadat het rijtuig aan den zeedijk was gearriveerd, stond Adriaan Blankert op, om naar zijn boer derij terug te keeren. „Je komt. spoedig, Lia?" vroeg hij1. „Ze zijn allen verlangend, om je to zien." „Ik hoop morgen allen op to zoeken, oom", antwoordde zij vroolijk. „Prachtig", meende de boer. „Tot zien» dan." - Grootmoeder Blankert staarde haar zoon na door de kleine ruitjes van haar huisje. Ily wist dat wel, want toen het paard .en de wagen gedraaid waren en hij wegreed, stak ajjn hand, wuivende als Toen ik gisteren in „De Zeeuw" las, wat de heer Verkouteren over verkie zingsleuzen opmerkte, dacht ik onmid dellijk aan de politieke wjjsheid, die de heer de Mur-alt j.l. Zaterdag te Zierikz-ee ten beste gaf. Deze liberale propagandist had n.l. de aardigheid, om zoowel een algemeen pre mievrij staatspensioen als een algemeene belastingverlaging in uitzicht te stellen. De heer de MuraJt, die do vorige week in de Tweede Kamer bij de behandeling van de Indische begrooting geweldig hoog van den toren blies, maar bij de stemming de zaal uitwipte, verstaat dus de kunst om de uitgaven met zag f 20 millioen per jaar te verhoogen en tegelijkertijd de belastingen te verlagen. Ik geef toe, een prachtige manier om de kiezers lekker te maken. Maar wat zei de heer Verkouteren ook weer? Dit: „Ook bij de verkiezingen zijn niet alle middelen geoorloofd, die succes beloven." OPMERKER. derwerp van de gemeente Kerkrade, die de oude regeling wil behouden, wordt voor kennisgeving aangenomen. De rekening en het verslag van de Ge zondheidscommissie te Veere worden met algemeen goedvinden voor kennisgeving aangenomen. Op het verzoek van F. de Voogd al hier, die onder overlegging van een on- gekwiteerde nota vergoeding vraagt we gens gemaakte kosten voor zijn school- gaanden jongen Jasper, waarvoor hy een fiets heeft gekocht f 55, opdat hij daar mee de school regelmatiger zou kunnen bezoeken, wordt op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt met alle stem men, omdat de wet spreekt van het geven van vergoeding als de afstand tot de school meer dan 4 K.M. is en dit in het onderhavige geval niet zoo is althans het bewijs daarvan door belang hebbende niet is bijgebracht. Vervolgens wordt het primitief kohier Hondenbelasting vastgesteld voor 1929 met 19 aanslagen of f 95. Door het Burg. Armbestuur is over gelegd de rekening met bijlagen over het jaar 1928. De heeren Rotte en de Back zien de bescheiden na en rapporteeren dat alles in orde is. Gemelde rekening wordt daarna goed gekeurd met alle stemmen (uitgenomen die van dhr J. C. Cevaal, die lid van clat bestuur is en zich deswege onthoudt van stemmen) op een totaal aan ontvangsten h f 1858.10, uitgaven f299.16 en alzoo een batig slot van f 1658.94. Van Ged. Staten is ontvangen een schrijven, waarin zij in overweging geven het tarief van de leges voor ventver gunningen te verlagen en te brengen van f 1 op f 0.50 per maand, van f2 op f0.75 per 3 maanden en van f3 op f 1 per 1/2 jaar. Na eenige discussie wordt op voorstel van Burg. en Weth. besloten daaraan ge volg te geven. Tegen dhrn de Buck, Rotte en Vlieger. Van dhr D. J. Everaers is ingekomen een verzoek om ook gedurende de zomer maanden subsidie van de gemeente te krij gen voor zijn autodienst op Donderdag. Burg. en Weth. hebben geen vrijmoe digheid voor te stellen subsidie te verke nen, daar huns inziens het algemeen be lang dat in de zomermaanden niet vordert. Dhr Rotte zegt met genoegen gezien te hebben dat Everaers voor d'e wintermaan den een subsidie is toegekend. Die dienst voorziet in een behoefte. Spr. vreest dat hot voor verzoeker moeilijk zal zijn, ge zien ook het tarief, te blijven rijden en wil daarom wel enkele guldens goven, Dhr. Foppe zou het jammer vinden als do dienst verviel, terwijl dhr Cevaal er voor is om ook wat te geven, daar men destijds voor de autobus die over Seroos kerkeOostkapelle kwam, veel grooter subsidie gaf. Dhr Vliegen vindt het des zomers geen algemeen belang, is niet voor subsidie en dhr de Buck zou er misschien wel wat voor gevoelen als er een grootere wagen was, want nu vindt Everaers het reeds be- afscheidsgroet, nog oven buiten het zeil. „Oom Adriaan is onherkenbaar ver anderd", merkce Lia op. „Het lijkt mij nog een droom. Zooals ik u zeide, Groot moe, Lies Meinema schreef er met en kele woorden over, maar zóó had ik het mij niet kunnen voorstellen." „Ik wist er alles van, Lia. Hy zal nog wel met je alleen over de zaak spreken. Daar behoeft niemand anders hg te zijn." „Hét is al gebeurd, Grootje. Daareven aan den zeedijk", zeide Lia. „Zooveel te boter. Ik dacht wel, dat hij er geen gras over zou laten groeien. Dat is niel.s voor Adriaan. Ik kan niet zeggen, hoe dankbaar ik bon, dat hij zoo veranderd is. Over je moeder spreekt hij ook heel anders. Hoe is het met haa,r, Lia?" „Naa.r omstandigheden gaat het wel, Grootmoe. U hebt de hartelijke groeten. Ik zal U' nu ook maar meteen alles vertellen, wat er gebeurd is. Dan is- u op do hoogte." „Als je wachten wilt tot vanavond of morgen?" „Noen, laat mij het nu maar doen. 'k Hoorde, dat Herrnien Meinema van avond nog komt. En dan zou het maar overgaan." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5