t ken jd 4>- DE ZEEUW DERDE BLAD. Meisjes PUROL Sproeten komen vroeg In Sprutol. Bij alle Drogisten, ELLE. hiciker efbaar tarde l .at niets i kan dan en enkel :aam en (cht ver- aaker en er krijgt. Quaker lat. w [BANK 4* imen Uit de Pers. Staten-Generaal Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Berlijnsche Brieven. Financieële Berichten. Leestafel. het voorjaar, koop tijdig ©en pot Radio-Nieuws. alen. 'REMIES IN 'AK iker bevat een reven recht op ilverde premies epels, vorken, Let dus op de- bon, waarop |s vermeld is premies U kiezen. 32226 'a o MNGI GOES oziasse ERSEKE EKERKE itations- Nagt- (W) P. F. Caan. boden: met wiis- en boven- Alles in overname VAN ZATERDAG 20 APRIL 1929. No. 169. Holle leuzen. De „Vrijheid" van deze week bracht, zegt de N. Pr. Gr. Crt., een kostelijk stukje over de schandelijke ontwapenings-- actie van de sociaal-democraten in ons land, die er niet tegen opzien om ons volk weerloos te stellen. Terwijl voor a.n dere volken dien eisch niet geldt. De Belgische soc.-democraat Camiel Huys mans, die onlangs in Amsterdam optrad voor een sociaal-democratisch publiek vond onze eenzijdige ontwapening mooi. Ma.ar België mag niet ontwapenen. En dat vinden de socialisten hier weer mom. De Duitsche socialisten willen geen een- zijidige ontwapening. De Engelsche niet. Alle volken moeten hun weerbaarheid houden. Alleen ons volk moet weerloos gesteld worden. Waarom toch? Het is onbegrijpelijk hoe men iets dergelijks durft propag&eren terwijl toch ieder verstandig mensch begrijpt, dat niemand zulk pro gram kan uitvoeren, ook d° sociaal-de mocraten niet. De „Vrijheid" wijst nu op een artikel in „Het Volk", een buitenlandsch overzicht. Daarin werd afgekeurd de leus van de onafhankelijke socialisten in Engeland, die voor eenzijdige ontwapening pleiten. „Het Volk" schrijft nu: „Dit nu is het gevaarlijke van zulke leuzen; wij helderen niet het politieke inzicht van de massa, maar wijl schepen haar op met verloren illusies. De ont wapening is de sluitsteen van een al-om vattende internationale actie. Op politiek, economisch en geestelijk gebied. Er is bijna geen vraagstuk, dat er niet direct óf indirect mee in verband staat. Juist hier om staat of valt de Volkenbond met de omltwapening. Hoe meer teleurstelling men zaait met holle ontwapeningsleuzen, 'des te meer ver|zwakt men de kans om te slagen." Voorla zegt de schrijver in „Het Volk", dat de onafhankelijken in Engeland tocb met zulke malligheid niet moesten komen. Zij zouden er zich zelf door in onge logenheid brengen. Want als zij zelf lid van het parlement zijn of straks worden zullen zij stemmen vóór de oorlo-gsbegroo- ting als er een Arbeidersregeering aan het roer .is." De „Vrijheid" zegt: zeer juist. En pre cies zoo zonden de Albarda's, de van Zadelhofs, de K. ter Laans, de March ante en de Ouds en van Embdens voor de Oo-r- logsbegrooting hebben gestemd en zullen zij daarvoor stemman, als hun partijen met -de Katholieken het bewind in '25 hadden aanvaard -of te eeniger tijd moch ten aanvaardden. Dit is zeer juist. Maar het stelt ook de onverantwoordelijke stembusactie der so cialisten en vrijzinnig-democraten in een helder licht. Het zijn louter holle leuzen, waarmee men komt. EERSTE KAMER. Indische "begroeting. Minister Koningsberger wjjst op de verbeterde middelen van verkeer tus- schen Oost en West, waardoor de Wes- tersche invloeden gemakkelijker tot het Oosten toegang hebben verkregen, terwijl vele jongelui uit het Oosten hier komen studeeren. Wij staan voor een gebeuren van we reld-historische beteekenis. Wie dit ge beuren niet wil zien of het met reaction- naire middelen zou willen keeren, zou hevige conflicten in het leven helpen roe pen. Naar de meening van den heer Colijn zal aan de autonomie van Ned.-Indisch een locale autonomie moeten voorafgaan. In 1917 toen. hier het ontwerp inzake de Indische Staatsregeling aan de orde was, heeft de heer Colijn meer staatsman zich betoond, dan hij zichzelf gisteren in deze Kamer teekende. Destijds heeft de heer Colijn verklaard, dat de instelling van een Volksraad niet langer op zich mocht laten wachten. Spreker meent, dat de critiek van den heer Colijn niet billijk is geweest. Wat de gewijzigde samenstelling van den Volksraad betreft, herinnert spreker aan do wordingsgeschiedenis en aan den onge meen grooten invloed, welken de Volks raad zich in de laatste jaren heeft weten te verwerven. Spreker heeft grooten lof voor de in- Jand3che vertegenwoordigers in den Volks raad, die hun taak serieus iplegen op te vatten. Spreker vertrouwt, dat deze Kamer evenals de Tweede Kamer deed het ont werp met groote meerderheid zal aanvaar den. Daarin mag geen bljk van zwakheid worden gezien, doch veeleer een bewijs van erkenning van Nederland als mo gendheid van wereldreputatie op kolo niaal gebied en die aanneming behoort te geschieden zonder daaraan eenige voor waarde te verbinden. Spr. wenscht dit ontwerp slechts te zien aangenomen als oen geschenk aan Indië, een bewijs van vertrouwen, ook van deze Kamer. Mocht de Kamer het niet aanne men, don sal spr. sich mat groote teleur stelling daarbij neerleggen. Maar marchan- aeeren over deze zaak doet hij niet. De Minister-President, de heer de Geer, wenscht nog enkele opmer kingen te maken naar aanleiding van het betoog van den heer Colijn, dat wij niet moeten komen tot centrale ontvoogding, maar tot regionale ontvoogding, en dat daarvoor een staatscommissie had moe ten zijn ingesteld door dit kabinet. Deze eisch maakt cp spr. den indruk niet vol komen evenwichtig te zijn, niet volkomen evenredig aan hetgeen de laatste 15 jaar op dit gebied geschiedt is. De heer Colijn heeft ook bij zijn kabinetsformatie dit punt niet op den voorgrond gesteld. De heer C o 1 ij n repliceert. De opvat ting van den minister-president dat spr zonder dit wetsontwerpje nooit zou zijn gekomen met zijn eisch van een Staats commissie, is er vierkant naast. De ge beurtenissen van de laatste jaren in In dië, de houding der nationalistische ver- eenigingen in Indië vormen den grond voor sprekers aandrang om onze.geheele ontvoogdingspolitiek nader onder deoogen te zien. Bij de Kabinetsformatie in 1925 hadden die gebeurtenissen nog niet plaats gehad. Spr. blijft zijn steun aan de regeering onthouden zooiang hij geen daden ziet. Hij heeft aan woorden nu genoeg. De Minister van Koloniën, de heer Koningsberger dupliceert. Het is niet te ontkennen, dat op het oogenblik de centrale autonomie bet wint, maar over eenige jaren zal de periphere autonomie het allicht winnen. De heer Colijn: „Zoodra ik de eer ste teekenen daarvan zie, dan ben ik weer in het kamp, waarin ik van- na ture thuis behoor." De Minister: „Bij de plannen voor de autonomie der Buitenbezittingen wordt rekening gehouden met de sym pathieke denkbeelden, door den heer Co lijn ontwikkeld, die uitvoerbaar zijn bin nen het kader der .bestuurshervoiming". Hoofdstuk XI der Rjjksbegrooting voor 1929 wordt aangenomen zonder hoofde lijke stemming. Het wetsontwerp tot wijziging der In dische Staatsregeling wordt aangeno men met 29 tegen 15 stemmen. Tegen: de A.-R., de G.-H. en de heer Blom- jous (R.-K.). Daarna wordt de yergadering verdaagd tot Dinsdag 2 uur. Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan Doos 30, 60, Tube 80 ct. Automobilisten en motor rijders herinneren wij er aan dat 1 Mei a.s. een nieuw jaar ingaat voor wat de weggeldkaarten betreft. Waar de fis cus 'hiervoor niet eenige dagen respijt geeft, wordt men in zijn eigen belang aangeraden om reeds nu een nieuwe wegenbelastingkaart aan te vragen en te zorgen, dat men vóór genoemden datum in het "bezit hiervan is, dit ter voorko ming van boete en onaangenaamheden. Middelburg. Donderdagmiddag kwam op het vliegveld bij Vlissingen aan het Pandervliegtuig der Soplafabrieken. Gis teren werden door deze machine vluchten gemaakt met geregelde afnemers der So- plasigaren, die zich daarvoor bij hun winkelier hebben aangemeld. Het Burgerlijk Armbestuur heeft aan den Raad voor de vacature Mr J. A. Fok ker de volgende aanbeveling gezonden: Mej. Mr A. Bolle en Mr F. B. Evers. De heer Jhr mr F. H. van Kin schot, commies ter Provinciale Griffie alhier, is benoemd tot burgemeester van Zuidlaren, zulks met ingang van 15 Mei. Goes. Alhier is overleden de heor J de Die, oud-lid van den Gemeenteraad voor de S. D. A. P. Ellewoutedijk. Woensdag werd van wege hef 3e leerjaar van den Algemeencn Tuinbouwcursus een excursie gemaakt naar Vleuten. Voor een tiental jaren be stonden in deze plaats slechts eenvoudige hoveniersbedrijven, die elk zooveel mo gelijk alle producten teelden om daar mee de stad Utrecht van fruit en groen ten te voorzien. 'Toen onderscheidde zich Vleuten weinig van andere plaatsen bij groote steden, wat de tuinbouw betreft. Het was het in 't wilde telen van alle producten, die de stad vroeg, waarbij aan den aard van het artikel weinig zorg kon worden besteed. In de plaats daarvan is er nu het mo derne kweekersbedrijf ontstaan, dat zich toelegt op de kweek van enkele gewas sen als massaproduct. Alleen in het ge specialiseerde bedrijf komen de gewassen tot hun volle recht. Zoo worden er b.v. nu gekweekt tomaten, druiven, chrysan ten, rhabarber. Geen plaats, {lie beter kan leeren, hoe de tuinbouw zich voort durend wijzigt, als Vleuten. Na nog een bezoek aan fle schitte rend ingerichte en zoo uitstekend werken de Utrechtsche veiling, werd voldaan huiswaarts gekeerd en was elk deelne mer weer tal van indrukken rijker. Breakems. Naar aanleiding van de vra gen gedaan door Jhr de Muralt, betref fende bouw eener remise voor de Z. V. T. M. en het bericht in ons blad van 18 dezer betreffende het nog niet in dienst kunnen stellen op 15 Mei &.B. voor personenvervoer, met het oog op eventueele wijzigingen, zal dit bericht menigeen wel vreemd lijken, aangezien reeds in 1928 de remise gebouwd is bij de nieuwe aanlegplaats van de Prov. boot 'en tevens het emplacement daar ook gelegd is, zoodat dit toch wel geen reden meer is om niet te kunnen begin nen, ook al waar de lijn sinds October al gebruikt wordt voor goederenvervoer. De vragen, gesteld door Jhr de Muralt, alsmede het antwoord van den Minister, schijnen dus wel wat laat op pad te zijn daar het toch wel niet de bedoeling zal zijn van de Z. V. T. om twee remise's te bouwen. Ook is al geruimen tijd een stuk grond, waarover de tram zou rij den vóór de wijziging van heden, en waar de remise d a n op het oude Spui- plein zou komen, verkocht en wordt er een woning op gebouwd. Tholen. Naar verluidt zal de P.Z.E.M. spoedig de eiectrificatie van het eiland Tholen ter hand nemen. Van den kabel, welke via Nieuw-Vos- meer naar Anna Jacoba-Polder is gelegd, ter voorziening van Schouwen en Dui- veland, zal uit Nieuw-Vosmeer door de Eendracht een aftakking worden gebracht naar 'Oud-Vossemeer, vandaar" zal de kabel worden gelegd naar St. Annaland en Stavenisse, terwijl even voor St. An naland weer een aftakking zal worden gelegd naar Poortvliet. Zijn de geuite verwachtingen juist, dan zal de P.Z.E.M. nog dit jaar .op het eiland Tholen stroom leveren. Het is jammer, dat niet alle gemeenten op het eiland kunnen aangesloten wor den. St. Maartensdijk en Scherperiisse hebben een eigen centrale, de gemeente Tholen "heeft een gasfabriek, welke fa briek nog een belemmering schijnt te zijn om tot eiectrificatie van de stad Tholen over te kunnen gaan. Twee kinderen verbrand. Te Undenheim (Rijnhessen) is een schuur ge „oei doer brand vernield. Bij1 de opruimings1 werkzaamheden ontdekte men de verkoolde lijken van een vijfjarig meisje en van een vierjarig jongetje. Be kinderen, werden blijk baar in de schuur door het vuur verrast. Men denkt ,dat de brand door kortsluiting veroorzaakt is. Inbrekers te Bergen druk in de weer. Gisternacht is te Bergen bij Alk maar op verschillende plaatsen ingebroken. Zoo is een bezoek gebracht aan de twee naast elkaar wonende winkeliers, Borst en Leewald. Door het verbreken van een ruit hebben de inbrekers zich toegang verschaft. Bij' den kruidenier hebben de dieven de cassa geforceerd en daaruit een bedrag van f 5 meegenomen. Voorts zijn twee portemonnaies inhoudende een afgepast bedrag van f 10 aan wisselgeld ontvreemd. Bij' den heer L. heaft .men de cassa weg gehaald, waarin zich ongeveer f 25 aan- geld, benevens enkele papieren bevonden. Voorts hebben de dieven getracht hun- slag te slaan in de villa „Dennenheuvel". Daar elke kamer afzonderlijk gesloten was, heeft men elke kamer van buiten af moeten be reiken. De buit was echter niet groot. Voor zoover op het oogenblik valt na te gaan, is den dieven slechts f 30 in contanten in handen gevallen. De daders zijn nog onbekend. De politie stelt een onderzoek in. BER0LINA. 1st denn kein Platz da Für Berolina? Berlijn is rijk aan standbeelden. Mis schien wel te rijk. Wandelt ge door de» Tiergarten, dan komt ge langs de Sie gesallee en kunt ge alle Hohcnzollerp op een rijtje van nabij leeren kennen Voor ve'en was deze kennismaking geen uiügeapTofeen genoegen. Maar de republi- ktULscne overheid is coulant en heeft al die witte beelden laten staan. Aan den Leipziger Platz staan nog altijd graaf Brandenburg en generaal Wranget hoewel geen inwoner van Berijm redenen heeft, om met bijzondere dankbaarheid aan hen terug je denken. Iets heel andere is dat met Berolina. Ze stond, zoolang als Berlijn in mijn herinnering ligt, aan den Alexanderpla-tz en keek op een der drukste verkeerspun ten heel gemoede ijk naar het hoofdbureau van politie. Berolina, het symbool var. Duitschland's hoofdstad, genoot, wanneer ook niet de volle liefde, dan toch de waar deering van eiken rechtgeaarden Berlijner. Met hem behoorde zij tot Berlijn. Zij was een geschenk van koning Hum- bert van Italië aan de stad Berlijn. Toen deze in 1889 hierheen kwam, om den drievoudigen vriendschapsbond te beze gelen we weten sedertdien, wat zulk een contract in werkelijkheid beteekent.t moest professor Hundrieser dag en nacht hard werken, om althans het voor loop! g ontwerp eener beschermvrouwe van Berlijn gereed te 'krijgen. Bij wijze van proef plaatste men het gipsmodel aan den Potsdamer Platz, ongeveer op de plek, waar tegenwoordig de hooge ver keerstoren staat. Pas zes jaar later, 1895. werd aan Berolina in koper een vaste plaats ingeruimd aan den Alexanderplatz. Toegegeven, ze was niet mooi, zooals ze daar met uitgestoken hand werd neer gezet, maar och, het aesthetische is niet altjd beslissend. Berlijn ging aan Bero lina hechten en men beschouwde zo als oen historische figuur in de wereldstad. Hoe drukker 't venteer werd, deB to kal meereader werkte sty op dra rooibygra ger. Dertig jaar stond ze op haar eere plaats, maakte den oorlog mee, toen het op de groote pleinen van Berlijn pijnlijk rustig was geworden. Ook de dagen der omwenteling waren haar beschoren, maar ze bleef ongeschonden, ook ^1 is juist in haar buurt druk geschoten. De oorlog was voorbij.. De vrede werd gesloten. De infia.tie kwam en Berolina maakte dit alles van haar hooge standpunt uit met Berlijn mede. Totdat ze in 1925 plotseling verdwenen bleek. Groote veibazing van het publiek. Waar is Berolina? Wat gaat er met haar gebeu ren? Komt ze terug of krijgt ze een andere plaats? Wat was liet geval? De Alexanderplatz voldeed al even weinig als de Potsdam mer Platz meer aan de eischen van het moderne verkeer. De magistraat werd doortastend, liet plannen ontwerpen, om- het steeds toenemende yerke-er te rege len enBerolina werd er de dupe van. In een groote schuur werd ze langui! neergelegd en daar is ze blijven liggen tot op den huidigen dag. Een paar jaai werd ze niet meer genoemd, was ze al lang vergeten, wat in een wereldstad heel vaak het geval is. Maar plotseling is haar beeltenis herleefd in de herinne ring van Berlijn's bevolking. Men hoort overal spreken over Berolina en van allen kant wordt gevraagd, wat de magistraat met haar van plan is. Ze mag niet blij^ ven. liggen. Ook wil mem ze niet ge smolten weten. Ze moet terugkomen naai Berlijn, zij 't niet aan den Alexander platz, dan ergens anders. \ran allen kant hoort men de vraag stellen: 1st denn kein Platz da-fiir unsere Berolina.? Aan den magistraat wordt ge brek aan piëteit verweten en iedereen is er op uit, om voor de zwaarlijvige be schermengel een mooi plaatsje te ontdek ken. Reeds werd de Kreuzberg in een der fraaiste parken van Berlijn voorgeslagen. Ook de Miiggelberg werd genoemd. Ge- heimrat Hoffmann, een bekend architect, tracht te vermiddelen, wijst op de minder goede eigenschappen van het standbeeld, wil die gewijzigd hebben, om dan Bero lina, in haar nieuwe gedaante, een eere- plaats te bezorgen. Reeds werd door Arlnr Bannenberg, den eigenaar van het restaurant „Onkel Toms Hiitte" voor gesteld, om hem voor een nailer vast te stellen bedrag bet standbeeld te verkno pen. Hij. wil 'tdan in den Grunewald een eereplaats toekennen, waarbij Berolina dan een "blik op de breede chaussee Halensee-Zehlendorf kan werpen. Zon tweede aanbod kwam in van een restaurateur uit Königswusterhausen, die Berolina tegen. M. 8000 vo-or zijn „Kur- hauspark" wil veroveren. Maar hiertegen kwamen reeds protesten in, want Berlijn wi' zijn brave Berolina tot eiken prijs voor zichzelf behouden! Jaarverslagen cn dividenden. Aan de algemeene vergadering van aan deelhouders der Rotterdamsche Commis- siebank zal worden voorgesteld een divi dend uit te keeren van 6 pet. (v. j. 3 pCt). In 3e gehouden alg. vergadering van 'do Residentie Hypotheek bank zijn de stukken goedgekeurd en is het dividend vastgesteld op 20 pet. De winst over 1928, na aftrek der onkosten, bedraagt f 114.879 (112.038). Het netto winst-saldo der Sticht- ■scho Bankvereeniging bedraagt f 42.462 (46.189), waarvan na van het onverdeeld winstsaldo 1927 f 3598 een dividend kan worden uitge keerd van SYs pet. (onv.) of f55 per aan deel, en aan houders van oiprichtersaanr deelen eien bedrag van f 21.11 per oprich tersaandeel. N. V. Nederl. Landbcawbank, Amsterdam. Op de in Mei te houden algem. vergadering van aandeelhouders zal worden voorgesteld van de winst ad f392.048 na afschrijving en reservee ring aan aandeelhouders een dividend uit te keeren van 4 procent. N.V. Ho 11. Mij tot het maken van Werken in gewapend be ton (Hollandsehe Beton-Mty). er in de jaarvergadering werd overeenkom stig hef, voorstel van het bestuur beslo ten op de gewone .aandeelen een divi dend van 16 pCt. uit te keeren en op de cum. pref. aandeelen 6 pCt. Antirevolutionaire Staat kunde. Het driemaandelijksch orgaan (eerste kwartaal 1929), heeft den volgen den inhoud: .Die maatskappelik-staatkun- dige ontwikkeling van die kalvinisme in Suid-Afrika door Prof. L. J. du Plessis; liet ontwerp van wet herziening financi- eeie verhouding, door Mr J. J. de Waal Malefijt; Het Bolschewisme (II) door Prof. Dr P. A. Diepenhorst; Handelsver dragen en handedsverdragspolitiek (slot) door Dr J. A. Nederbragt. In het gewone maandnummer geeft Mr H. Bijleveld eén zeer duidelijke bijdrage over: Het vaccinatievraagstuk. Alles wat er de laatste jaren ten opzichte van deze zaak voorviel wordt hier in kort bestek gememoreerd. De heer J. Schouten geeft het eerste gedeelte van een beschouwing over: Sociale politiek. In de bekende adviezenrubriek wordt een vijftal vragen betreffende Art. 40 Bezoldigingsbesluit be antwoord en verder gehandeld over de uil voering van de Bioscoopwet. Onbegrijpelijk, dat in het jongste ver- ■lag raa d« Dr A. Kuypcntichtiog ge- klaagd moest worden over het nog te gering aantal abonné's van dit toch zoo belangrijke orgaan. Oude en Nieuwe Naaml. Ven nootschappen onder de nieuwe w e t, door Mr A. C. G. van Proosdij. Stelselmatige weergave 'der nieuwe wet staat er op den omslag en met recht. De schrijver geeft hier een voor een ieder te volgen overzicht van de voornaam ste bepalingen der nieuwe op 1 April j.l. in werking getreden wet. Voor be heerders en deelhebbers van N.V.en een zeer te waardeeren handleiding. Uit gave N.V. Dagblad en Drukkerij „De Standaard". Stemmen des Tijds. Maandblad voor Christendom en Cultuur. Uitgave N.V. G. J. A. Ruijs' Mij., Zeist. Het April nummer van dit altijd interessante maand blad bevat verschillende belangrijke bij dragen. Om te beginnen: „Een stem uit Zuid-Afrika", door P. Oosterlee, een be schouwing over „Filosofies-Opvoedkundi- ge Sketse" opgedra aan Jong-Suid-Afrika door Dr J. P. Smeets. Van de boeiende schets „Anna .van Unia" door Wouter van Riesen, "bevat deze aflevering het slot. Verder een verhandeling van C. J. v. d. Hegge Spies over „Onze marine in den mist?", Willem de Mérode en A. J. D. van Oosten geven gedichten. De eerste over de dichters: Revius, Dul- laert, Lodensteijn, Jan Luijken, Bilder- dijk en een getiteld Emmaus, waarin de Mérode naar het ons voorkomt niet in zijn kracht is. Wij laten bet hier volgen: Hun stemmen waren bits geweest, Tegen den vreemden vreemdeling, Nu schreden zij met stillen geest Nevens Hem door de schemering. Zij zaten in de schemering, En hei gezegend avondbrood, Ontviel de hand, die het ontving, En Hty ontvlood, Want zij herkenden; en ontdaan Zochten ze bljj zjjn jongeren weer, Toen in hun midden, als de maan Tusschen de sterren, rees de Heer. Wanneer we deze verzen leggen naast het Bijbelverhaal, eenvoudig en toch vol spanning, dan blijkt dat het beeldend vermogen in dit geval is te kort gescho ten. „Nu schreden zij met. stillen geest" daarnaast; waren onze harten niet bran dende in ons Ook de beide laatste regels schijnen oris ver van gelukkig. Do literaire kroniek van Dr C. Taze* laar is als steeds belangrijk evenals de buitenlandsche kroniek door H. L. Baarbo. Onze Aarde. De April-aflevering van dit maandblad bevat de volgende bijdragen: De Skroe Dagon te Pasja, door J. Sibinga—Mulder; In vliegmachine- vlucht door Dalmatië, door Jhr Dr M. C. de Marees v. Swinderen. Een land van tegenstellingen, door M. Y. Ben Garricl; Oud-Mexico door Matty Vigelius; Sprok kelingen en Leestafel. Interessante arti kelen met, een rijkdom van schitterende illustraties. Beheerders van portefeuilles hebben toch van dit maandblad kennis genomen? Uitgeefster is Van Holkema en Warend orf's Uitg. Mij, Amsterdam. Programma van Zondag 21 April. HUIZEN, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. 9.30 R. IC. Morgenwijding. 10.20 Dienst in de Evang. Luthersche Kerk (Spui) te Am sterdam. 12.301.80 Concert. 2.304.30 Con cert. Zangkoren, harmonie en kapel. Uiiz. uit Valkenburg. 6.50 Dienst in de Geref. Kerk te Baarn. 8.00 Concert. Orkest en vocale so listen. HILVERSUM, 1071 M. Dienst in de Remom- strantscho Kerk te Utrecht 12.302.00 Con cert. 2.30—8.00 De piano-sonaten van Beet hoven. 3.00—4.00 Orgelconcert. DAVENTRY, 1562 M. 3.50 Concert. Militaire kapel en sopraan. 4.60 Pianoconcert. 6.20 Vertelling uit het Oude Testament. 5.85 Kin deruurtje. 6.056.35 Bach's kerkcantate no. 98. 6.50 Kerkdienst. 8.20 Studio-Kerkdienst. 9.25 Concert. Symphonie-orkest en piano. ZEESEN, 1648 M. 8.15 Klokgelui 8.20 Mor genwijding. 10.60 Orkestconcert. 8.50 Orkest- concert. 6.207.20 Militair concert. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 2 uur 674. Lloht op voor fletiora. Zondag 7 u. 25. Maartdag 7 u. 87.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 9