No. Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Rechtzaken HH Dit num DE Staten bij het verleenen ran con cessies aan anderen niet noodig zou zijn, wordt aangeteekend, dat het vast leggen in de wet van het hooron van de provincie door den minister kan wor den aanvaard, maar dan dient tevens te worden vastgelegd de verplichting om an dere concessionarissen te hooren, indien een provincie, vuor wat hun gebied be treft, concessie zou wenschen. Immers in dit opzicht zijn beiden slechts con cessionarissen of concessie-aanvragers. In beginsel valt veel te zeggen voor eenheid van prijs voor alle lichtverbruikers binnen een cotn- cessiegebied. Doch dan zouden heel wat gemeenten-distribuanten zich bedreigd zien ten aanzien van haar geldelijke be langen, omdat de financieele toestand van de gemeenten, in ettelijke gevallen ten deele althans, van de winsten van de distributiebedrijven afhankelijk is. De bootdienst Vlissingen Breskens. De heer mr J. Adriaanse, Vrijz. Dem. lid der Staten van Zeeland, heeft zich mert een schrijven gericht tot Ged. Staten van Zeeland, waarin hij aan neemt, dat dit college bekend is met de berichten van het op Zondag 31 Maart 1.1. voorgevallene met de Provinciale boot, welke, wegens do zeer beperkte dienst regeling, door een Franschen automobi list, die met zijtn auto te Breskens aange komen, ten spoedigste naar Vlissingen over moest, extra uit Vlissingen besteld Was en dan ook daarvoor te Breskens was aangekomen, maar toen de auto reeds was geladen ter overbrenging, door een tegenorder van den directeur van den Provincialen stoombootdienst moest ontla den, en ledig weer naar Vlissingen te- rugkeeren. Do heer mr Adriaanse zou gaarne van Ged. Staten vernemen: le. of deze toedracht der zaak 'juist is; 2e. indien niet, of het dan voor de eer van het Provinciaal bestuur niet wensche- lijk zou zijn, deze berichten, welke door publiciteit in de bladen, wijd en zijd zijn verspreid, te logenstraffen; 3e. Indien de gestelde feiten wel juist zijn, of do Directeur heeft gehandeld krachtens hem verstrekte opdracht; 4e. zoo neen, of dan de noodige maat regelen zijn genomen om te voorkomen dat een dergelijke met alle redelijkheid strijdende opvatting van dezen publieke functionaris, waardoor do provinciale stoombootdienst voor publiek verkeer (zelfs internationaal) in de bestaande om standigheden nu de Provincie het mono polie neeft, het eenig mogelijke vervoer middel, in een slechte reputatie komt; 5e. Indien onverhoopt de Directeur krachtens zijne instructies heeft gehan deld, of het college deze instructies dan wil mededeelen en of het niet van oor deel is, dat, wegens het publiek belang deze instructies öf ingetrokken, óf wel gewijzigd dienen te worden, opdat feiten als de bedoelde niet meer kunnen voor komen en toch zeker niet door de auto riteit van het college gedekt worden. 6e het college, indien het dergelijke instructies heeft gegeven en meent daar bij te moeten blijven, als in overeenstem ming met de door enkele politieke par tijen in de Staten naar voren gedragen beperking van den Zondagsdienst, niet van oordeel is, dat in het belang van het publieke verkeer zoo spoedig mogeljjk behoort te worden aangestuurd op een buiten de politiek staande particuliere ex ploitatie van den dienst Breskens-Vlis- singen, waar deze dienst voldoende op levert om zonder overheidssubsidie te worden geëxploiteerd. 7e of het juist is, dat de order van den directeur om noch auto noch per sonen met de reeds daarvoor aangekomen boot over te zotten, gepaard is gegaan met dc bedreiging, dat anders de wal kapitein, op wiens order de reis was ondernomen, zou worden ontslagen; en zoo dit juist is, of het college deze gevolgtrekking als juist kan erkennen of wel van oordeel is .dat daarmede ten onrechte is geschermd. Auto busdiensten. Bij Kon. besluit is beschikt op de beroepen, inge steld onderscheidenlijk door de directie der Ned. Spoorwegen tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland van 1 April 1927, waarbij aan P. Leendertse te Hansweert en aan M. Zoetewei aldaar vergunningen zijn verleend tot het in wer king houden van een dagelij'kschen auto- busdienst tusschen Hansweert en Goes en van een autobusdiemst alleen op Don derdagen tusschen Hansweert, onderschei denlijk Kruiningen en Middelburg, en door M. Zoetewei voornoemd tegen bovenge noemde beschikking van Ged. Staten van Zeeland, voorzooveed daarbij aan P. Leen- derlse vergunning is verleend tot het in werking houden van bovengenoemde autobusdiensten. Vernietigd is het bestreden besluit van Ged. Staten voorzoover daarbij aan P. Leendertse en M. Zoetewei vergunning is verleend voor autobusdiensten uitslui tend dos Donderdags, voor het traject Goes —'sH. ArendskerkeN. en St. Joos- landMiddelburg, terwijl voor dit traject de vergunning is geweigerd. Voor het overige zijn de beroepen ongegrond ver klaard. Middelburg. Dezer dagen werd in de pers vermeld, dat door den A.N.W.B. en K.N.A.C. tot den Minister van Waterstaat een adres weid gericht met verzoek den bonw van een nieuwe brug over bet k juaal door Walcheren te Middelburg zoo spoedig mogelijk ter band te nemen Over eene verbetering ter plaatse word reeds gedurende ruim twee jaar door de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg met het Departement van Waterstaat ge correspondeerd, en toen door den Mi nister van Waterstaat werd bericht, dat verbetering alleen zoude te verkregen zijn door het maken van een nieuwe brug, waartoe eerlang zoude moeten worden overgegaan, werd door de Kamer aan den Minister verzocht dit plan zoo spoe dig mogelijk uit te voeren. Aan A.N.W.B. en K.N.A.C. werd steun verzocht. Het is zeker een verheugend feit, dat deze steun thans is verleend. Mogen deze gemeen schappelijke pogingen spoedig tot een goed resultaat leiden, dan is zeker aan den wensch van vele belanghebbenden voldaan. Vlissingen. In de laatste jaren is bij eiken, fiinken storm een gedeelte van de bestaande Muralt-glooiïng ter bescher ming van den Boulevard Evertsen nabij het Grand. Hotel „Britannia" weggeslagen. Dit nu is wederom geschied tijdens de hevige November-stormen in 1928. Hoe meer westwaarts een dergelijke vernie ling plaats vindt, hoe grooter het gevaar is, dal de Boulevard of de verder ge legen dijk zal doorbreken. Dit gevaar zou vooral groot zijn, wanneer een ge deelte van de glooiing in den hoek van den Boulevard, waar de dijk slechts smal is, zou worden weggeslagen, aangezien het dan wel eens onmogelijk zou kun nen blijken, dat daar tijdens den storm met tijdelijke middelen voorzieningen ge troffen konden worden. Gezien de toe stand, waarin de glooiing verkeert, kan vrijwel als zeker worden aangenomen, dat door een volgenden storm een meer Westwaarts gelegen gedeelte zal worden aangetast. Een onderzoek aan de glooi ing ingesteld voorzoover dat kan plaats -bben heeft bij deskundigen de over neming gevestigd, dat zich op verschei dene plaatsen holten onder het betondek bevinden. Door B. en W. is ernstig over wogen, welke maatregelen in deze ge nomen dienen te worden. Het onderhoud van de glooiing, bestaande in het dicht maken van lekken en het vervangen van weggeslagen ribben, zat steeds meer fi- nanciëele offers van de gemeentekas vra gen, zonder dan ook maar eenige ze kerheid voor de toekomst geboden wordt. B. en W. achten zich dan ook niet lan ger verantwoord, wanneer zij den raad niet met klem zouden aanraden om de "staande Muraltglooiïng te doen vervan- door een basaltglooiïng. Daarom stel len zij voor hen daartoe machtiging te verleenen. De kosten van ten hoogste f61.000 zullen door een geldleening wor den gedekt. Het ligt in de bedoeling om dit werk aan te besteden. Er zal van deze gelegenheid gebruik worden gemaakt om te beginnen met de oplossing van het verkeersvraagstuk ter plaatse. De Bou levard Evertsen is ten westen van het Grand-Ilotel te smal om in 'den zomer het voetgangers- en auto-verkeer op te nemen. Er is aldaar thans een trottoir ontworpen. Hiermede wordt tevens ver kregen, dat het van de straat komend regenwater de glooiing niet meer zal onderspoelen, hetgeen, zooals gebleken is, nu we) het geval is. Voorgesteld wordt aan ds P. N. Kruijs wijk eervol ontslag te verleenen als lid der commissie van beheer van het Vlis- singsch Studiefonds. Gezien het desbetreffende verzoek en het tekort, op de rekening van de Chr. bewaarschool aan de Glacisstraat wordt voorgesteld de subsidie per leerling, thans 55 cent p^r kwartaal te brengen op f per jaar. B. en W. stellen voor den gemeente arts, die daar om verzocht, voor de waarneming van de functie van school arts, tijdens ziekte van den schoolarts, een vergoeding te geven en wel van f 250. Goedkeuring wordt .gevraagd van de verpachting van bouwland achter de hui zen aan de Kerkhoflaan en de Steen- huisstraat. voor f 56 per jaar aan L. Wagenaar. Gisteravond hield de Christelijke Besturenbond alhier zijn jaarlijkschen Fa milie-avond in het Concertgebouw. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer j. Marijs, de aanwezigen welkom, in het bijzonder de beide sprekers van dezen avond, de heeren dr J. E. B. Blase, en ds J. S. Hartjes en den wethouder van sociale zaken, de heer P. G,. Laernoes Spreker wees op den bloei van den Chr. Besturenbond, vooral ook in het laatste jaar, en sprak de hoop uit dat deze avond moge bijdragen tot versterking der Chr. sociale beginselen. Nadat een orkest, onder leiding van mej. De Hondt, 2 nummers, n.l. „Feest- marsch" van H. L. Blankenburg en „(Chanson Rus" van S. Smit had ge speeld, sprak dr Blase over: .„Een heden- daagsche taak voor het Christendom". Omdat het Christendom van wereldom vattende beteekenis is, heeft het de taak om pp allerlei terrein des levens het Christendom uit te dragen. O.a. besprak spr. breedvoerig de taak der Christenheid en der Chr. sociale ar beidersbeweging ten opzichte der vre desbeweging en wees hij op den arbeid van den Wereldbond der Kerken. Na de pauze sprak ds Hartjes over „Eenige opmerkingen over de sociale taak van den Christen". Het is volgens spr. een groote fout van hot Christendom der' 19e eeuw ge weest, dat het niet genoeg oog "had voor de sociale, taak van het Christendom, hoewel hiervoor reden waren. Ons voorge slacht had zijn strijd op ander gebied, wel ke alles in. beslag nam. Wij leven nu in een anderen tijd, waar in het sociale van hot Christendom ge lukkig meer naar voren komt. Eisch is dat wjj tot de diepte der begin Gisteren weid in de Regentesse-kerk te 's Gravenhage door Minister Slotemaker de Bruine het huwelijk ingezegend van zijn kamerbewaarder. selen afdalen. Onze groote sociale taak is het oefenen van sociale gerechtigheid, en het brengen van bet Evangelie. Beide sprekers werden met groote aan dacht door de talrijke aanwezigen ge volgd. Het orkest vulde door verdienstelijk gespeelde nummers het programma aan, en de voorzitter was de tolk van alle aan wezigen, met beide sprekers en mej. De Hondt dank voor het gebodene te brengen. Aan mej. De Hondt werden bloemen aangeboden. Na het zingen van den Avondzang eindigde ds Hartjes met dankgebed. Goes. Tot rector van het Pius-gesticht te Alkmaar is benoemd de heer C. Vis, rector der St. Joannanstichting alhier, die opgevolgd zal worden door den heer C. Jansen. Schore. Op initiatief van de Kon. P. V. „De snelle vlucht" is opgericht een Zeeuwsche concourscommissie voor Za terdagvliegers (Z. C. C.). Aangesloten zijn de vereenigingen te Kapelle-Biezelinge, Veere en Zaamslag met een 30-tal leden. Het Bestuur bestaat uit de heeren J. Sturm te Veere, voorzitter; W. Rijn Cz. te Schore, secretaris; J. A. Poppe te Veere, penningmeester: J. M. Fraanje te Biezelinge en S. Kodde te Veere, leden. Het doel is gewestelijk te vliegen en pro paganda voor Zaterdagvliegers. Voor het Zeeuwsche kampioenschap wordt beschik baar gesteld voor duif een zilveren beker en voor hok een gouden medaille. Tot rekenaar is benoemd dhr W. Rijn Czn te Schore. lerseke. Door den oesterhandelaar J. de Koeijervan de VeM" is aan de firma Stam te Lekkerkerk de bouw opgedra gen van een stalen motorschip groot on geveer 300 mosseltonnmi. Het schip zal voorzien worden van een 30 P.K. Krom- hc-utmotor en een lier systeem-Bakker. Souburg. De opbrengst van de maan- delijksche col'ecte, gehouden door zus ter Bergsteijn met. het bekende busje, en bestemd om te voorzien in de hoogst- noodige behoeften van arme zieken en t.b.c.-lijders heeft in het afgrioopen jaar opgebracht f 261.06, terwijl de uitgaven bedroegen f 260.58, batig slot alzoo f 1.38. Een en ander is door den burgemeester van Souburg nagezien en in orde be vonden. Tholen. De PZEM. heeft bes'otenzoo spoedig mogelijk een aanvang te doen ma ken met den aanleg van de electrische ge leiding naar de gemeenten Stavenisse, St. Annaland, O.-Vossemeer en Poortvliet Getracht zal worden vóór den a.s. win ter met een en ander gereed te zijn. Terneuzen. .Door de langdurige droogte is hier een nijpend gebrek aan drinkwater ontstaan. Van Zuid-Beveland wordt lei dingwater aangevoerd, waarmee langs de huizen wordt gevent. Woensdagavond had in tegen woordigheid van de Commissie van Toezicht en oud-leerlingen de eindles plaats van het eerste leerjaar van den Algemeenen Tuinbouwcursus alhier. Na het stellen van vragen uit de behandel de leerstof door de heeren H. L. K. Leijs en W. J. Robijn werden tot de He klasse bevorderd F. Dieleman, M. Die leman, I. Dieleman, A. Dobbelaar, J. Ha melink Kz„ J- Hamelink, K. Hamelink, H. de Jonge, A. Koole, M. Koole, A. de Koeijer, J. le Mat, W. Oppeneer, F. de Putter, A. J. F. van Tricht en G. Versloot. De Postduif ter ziele. Om trent het vliegongeluk, dat Woensdagmid dag te Soesterberg plaats had, verneemt men nog, dat het neergestorte vliegtuig het bekende toestel De Postduif was, waarmede kapitein Koppen indertijd zijn prachtig geslaagde vlucht naar Indië en terug maakte. Onlangs liep dit vliegtuig bij een on geval te Oldebroek reeds belangrijke scha de op, die echter nog hersteld kon wor den. Nu is de Postduif zoo deerlijk ver nield, dat er van reparatie wel geen spra ke meer zal zjjm Brand door een rat. Gistermid dag is vrijwel geheel uitgebrand het woon huis van de boerderij van H. van Hessen Dijkstra aan den Amsteldijk bij Am sterdam. De vrouw des huizes was bezig met boven het fornuis was te smelten, toen plots een rat of een muis tegen haar beenen opsprong. Zij schrok hier zoo van dat zij onmiddellijk de was in het vuur liet vallen met het gevolg, dat de vlam men uitsloegen, voedsel vonden in ter pentijn, zich verspreidden en spoedig het vertrek zelf in lichtelaaie stond. Tot over maat van ramp werd de plaats van den brand onjuist opgegeven, zoodat het vuur nog een goede vijf minuten extra vrij spel kreeg. Het kostte voorts eenigen tijd eer de slangen van den Amstel naar het een paar homterd meter an der. weg afge'egen hei- waren gc-ieid. Dc vlammen sloegen reeds uit vensiers, deur en dak. Omstreeks vier uur was het vuur ge- bluscht ;maar wat er toen van het woon huis restte, was niet veel. I n br a a k. Des nachts is te Gorin- chem ingebroken "in de vrachtgoederen loods der Ned. Spoorwegen. De dader is door het stukslaan van een ruit naar binnen gekomen. Men heeft daar nog al huisgehouden. De geheele loods werd doorzocht, terwijl een aantal donzen wer den opengerukt. Er worden negentien heerencostumes, kistjes sigaren en een nieuwe f ets vermist. Havenarbeider opereert zichzelf. De 63 jarige havenarbeider Hansen te Kopenhagen heeft zichzelf door i zijn tegenwoordigheid van geest, het leven gered. Tijdens zijn maa'tijd verslikte hij zich, kreeg eten in zijn luchtpijp en was op hel punt den verstikkingsdood, te ster ven. Met grooie tegenwoordigheid van geest bracht hij zichzelf achter de plaats, waar het, voedsel was blijven steken, drie sneden in den hals toe met zijn zak mes, waardoor hij weer lucht kon krijgen. Spoedig daarop werd hij door een ar beider gevonden, die onmiddellijk den geneeskundigen dienst waarschuwde. Han sen werd naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is, ondanks het bloedver lies, bevredigend. De doktoren zijn vol bewondering voor de koelbloedigheid van Hansen en ver klaren, dat hij precies dezelfde operatie bij zichzelf in practijk heet gebracht, die ook Soor doktoren had moeten gedaan worden in een dergelijk geval. Groote brand te Berlijn. Don- derdagmiddag kort na 4 uur is brand ont staan in het nieuwe gebouwencomplex van het warenhuis Karlstadt A.G. op den Hermann- platz te Neakölln, een voorstad van Berlijn, Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat de brandweer met 14 wagens moest uit rukken. Toen heit vuur uitbrak, waren nog duizen den arbeiders in het gebouw aan bet werk. Zij vluchtten zoo snel mogelijk de straat op. Na anderhalf uur was de brand reeds be perkt. Men vermoedt dat deze door kort sluiting is ontstaan. In het hol van den leeuw. Een dezer dagen vervoegden zich ten huize van den commissaris van politie .te Baarn twee heeren, die zich voorstelden als te zijn stu denten der Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam. Zij vertelden, dat ze van plan waren een- studiereis naar Indië te maken en toonden een reisalbum met ver scheidene handteekeningen van hier te lan de welbekende personen. Nadat de commissaris zich als zoodanig bad bekend gemaakt, verHaarden zij geen stu denten te zijn. De een was werkman, de ander kunstschilder. De heeren zijn- hierop naar het politiebureau overgebracht waar bij onderzoek .bleek, dat ze al eerder in deze gemeonte hadden gewerkt met gunstig resul taat. Verschillende villabewoners waren in den waan gebracht, dat ze met studenten te doen hadden en hadden deels penteekeningen en etsen van hen gekocht, deels ton- bate van hun studiereis schenkingen gedaan. Nadat pro ces-verbaal terzake van oplichting was op gemaakt, is de hoofddader naar het Huis van Bewaring overgebracht, De andere is na verhoor op vrije voeten Tjalkschip gezonken, Tengevolge van den hevigen wind is gistermorgen in den Hollandschen IJasel bij Haastrecht een met steenen geladen tjalkschip omgeslagen en ge- zonken. Do schipper en zijn knecht spron gen over boord en wisten zich te redden. Het schip was niet verzekerd, Verdachte sneeuwbal-syste men. Eenige dagen geledon hebban wjj een waarschuwing gepubliceerd tegen de Pure Silk Company, die advertenties in dagbladen plaats- Ie .waarin schijnbaar zijden kousen tegen zeer lagen prijs te koop werden geboden. Men moest ec-n klein bedrag aan postzegels in zenden, o:n voor een paar kousen in aanmer king te koopen. Deed men dit, dui kte^g men inplaats van kousen een stel bannetjes, welke men h 35 oenl moest trachten te v r- koopen. Eerst als de tien bonnetjes verkocht waren, dus als er nog eens f 3,50 was be taald, zou men kousen kunnen krijgen. Dinsdag meldden zich twee m,innen bij het Engelsche paspoortenbureau te Rotterdam, om dat zj naar Nederlandsch-Indië wilden rei'.en. De ambtenaar van dit bureau kende een van beiden als een minder gunstig bekend staand individu. Hij waarschuwde de politie, die bei den aanhield. Het bleken toen de beide di recteuren van de Pure Silk Company te zijn. Op hun kantoor zijn 20.000 a 30.000 brie ven aangetroffen van menschen, die op da advertenties hadden gereflecteerd. Voorts kwam uit, dat de beide aangehoudenen tevens di recteur waren van de Algem-eene Handelmaat schappij voor industrieels producten. Deze maatschappij plaatste soortgelijke advertenties voor horloges, welke volgens eenzelfde sneeuw balsysteem werden verkocht. De moord te Giessen- Nieuwkerk. Volgens een uitvoerig ver haal in „Het Volk" heeft ook de derde hoofdgetuige in de zaak van den moord te Giessen-Nieuwkerk, n.l. de arbeider Hendrik Vermeer, tegenover een verte genwoordiger van genoemd blad verklaard dat hij den bewusten hamer, waarmee de moord gepleegd zou zijn, niet kende en onder pressie had verklaard, dat de veroordeelden op .het avondje bij de fa milie K. geruimen tijd" zouden zijn weg geweest, terwijl hun afwezigheid niet lan ger dan een kwartier had geduurd. lit Dordrecht wordt gemeld: De rech- tei-commissaris, mr Van Aken, heeft gis te 'middag de bode hoofdgetuigen in de moordzaak GiessenNieuwkerk gehoord, onder verdenking van meineed. Naar dhr mr D. den Hollander aan het Hbld. mede deelt, heeft de rechter-commissaxis ge weigerd hem bij dit verhoor toe te laten. Mr Den Hollander heeft tegen deze wei gering geprotesteerd met verzoek de rede nen van deze weigering mede te deelen. Deze redenen werden hem niet medege deeld, terwijl de weigering gehandhaafd bleef. Programma van Zaterdag 13 April. HUIZEN, 338.8 M. (Na 6 uur 1852 M.) 12.151.15 Concert. 1.152 Gramo foonmuziek. 5.306 20 Gramofoonmu- zick. 6.306.50 Gramofoonmuziek. .20 Uitzending ujt Aken van de opera „l idelio", Beethoven. 10 Vrooiijk pro gramma. HILVERSUM, 1071 M. 12.15—2 Con ceit. 2—4 Ansl. van het Theater Tuschinski. 66.4") Concert. 8 V'.A.R.A. Fragmentarische opvoering van „Allerzielen" van Herman Heijermans. DAVENTRY, 1562 M. 1.20—2 20 Con cert. Carltón Oktet. 5.05 Orkesiconcert. 6.20 en 7 Parkington-Kwinlet. 7.05 Piano-sonaten van Haydn. 7 50 Con cert. Kwintet, sopraan. 8 50 sympho- nie-concert. 9.55 Regimentsrnarschen. Militaire kapel. PARIJS, „Radio-Paris". 1744 M. 12.50 2.10 Fragmenten van „De klokken van Corneville". 7.057.50 Gramofoon-mu- ziek. 8.3511.10 Orkestooncert. LANGENBERG, 462 M. 9.35 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12:251.50 Or kestconcert. 5.055.50 Vocaal con cert. 7.20 Vroolijke avond. BRUSSEL, 511.9 M. 5.20 Kamermu ziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.35 Orkest-concert. Stichting van een Indische afd. der Ned. Chr. Radiovereen. Maandag 8 April vergaderden te Utrecht onder presidium van Mr A. van der Deure, uit Bennekom, een aantal voor aanstaande personen uit orthodox-chns e- lijke kringen in Ned. Oost-Indië ter be spreking van hetgeen g daan kan worden ter bevordering van Christelijke Radio- Uitzendingen naar en. in onze Oost. De Voorzitter gaf een korte uiteenzet ting van de omroephistorie in Nederland en van hetgeen hier met het oog op de uitzendingen van den wereldomroep is verricht. In de daaropvolgende bespre king werd er door de aanwezigen me' klem op aangedrongen, dat in Ned. Indië een organisatie zal worden gesticht, die als onderdeel van de Ned. Chr. Radio- vereeniging de belangen van den omroep met den bijbel daar zal behartigen. Tot oprichting van een Indische afdeeling der N. C. R. V. werd dan ook besloten. Enkele aanwezigen, die spoedig naar In- sulinde terugkeeren, zullen een consti- tueerende vergadering bijeen roepen. De Indische afdeeling zal evenals de Veree- niging hier te lando de orthodoxe chris tenen van alle kerkformaties omvatten. Staande de vergadering overhandigde een der aanwezigen een b rdrag van f 100 tor bestrijding van de eerste kosten voor Indië, Bureai Tel.: Red P B Firma F. Wij he dacht g van den hopen ni leizen en Van b gezegd v gram in trent de De Ov< de gratie Gods op heeft dat dus n i e zijn als d Ondersc sfeer is scheiding dat zij uitloopen den gema gemeenscl De vra grens lig' Groen wezen, da richtsnoer moet stel gezag s En bij hoever geeft ons zing als in de c t te erkeun Maar niet opgei Want dat in de tot stant artikel het uitspraak geen afbr having va Hier wc dat de voorrang den enkel Om op juisten w heer Colij In de tot de O' de wijz als ze tc de Kerk delijk blij Catechism van den zesde geb gehouden ■wraakgier ook, dat jegens he heid zulle hebben a: goed te Hier is God van heid afch Maar ds in de tv reserve zag der Daarbij land en n in tijd en de sociale onder zij „Het is in de 16c functie de onderging de geest schappij. Het is in de 16 de sociol daaronder Christelijk vier eeuw onderging- Het is in een 1; bevolking van het in een lai meerderhc het gezag Het is in een ti in een pc zelfs reed

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6