Rechtzaken Gemengd Nieuws. Ingezonden stukken den beer L. P. de Bree, met de bekende goede lantaarn van de heeren But en v.d- Boudt een flink aantal lichtbeelden ver toond, betrekking hebbende op de ver eeniging. Ten slotte werd geluisterd naar het Rotterdamsch Gezelschap „De Snaren- zangers". Goes. In de vacature ontstaan door het overladen van dr Folmer, is als voorzit ter van Vreemdelingenverkeer benoemd de hear J. M. van Bommel van Vloten. Soherpeniste. Maandag liep het 3-jarig zoontje van P. B. te Scherperiisse uit een gang de straat op, juist op het oogenblik dat een wagen met paarden voorbij- reed. Het knaap-je geraakte, onder de paarden. Een der armpjes werd gedeeltelijk verbrij zeld, zoodat bet ventje na medische hulp moest worden overgebracht naar het zie kenhuis te Bergen op Zoo-m. (M. Ct.) Tholen. In de vergadering van de afd. Groene Kruis op- Dinsdag 1.1. kwam ter tafel een bestuursvoorstel, om machtiging der leden tot het bouwen van een lighal achter het Groene Kruisgebouw. Bestek en teeke-ning, opgemaakt do-or den archi tect W. Walpot, alhier, werden de vergade ring vo-orgelegd. De be-grooting is f 725. Op een vraag van een lid, of de heer Walpot, indien de inschrijvingen hooger 'kwamen, hij het voor deze begrooting wilde uitvoeren, antwoordde deze beves tigend. Het bestuur werd met alg. st. gemach tigd, to-t aanbesteding over te gaan, terwijl bepaald zal worden, dat 8 weken na be steding, de hal klaar moet we-zen. B -sloten werd vo-ortaan alle benoodigd- heden deir vereeniging te betrekken van leden te dezer plaatse, terwijl vo-o-r de aanbesteding der hal alleen mag wo-rden ingeschreven do-or leden der vereeniging. Door het koude weer is de vangst der bot- en haringvisschers in deze ge meente ze-er gering. Vorige week waren er, die slechts met 13 stuks thuiskwamen. Ook de kreeftenvangst is tot op- heden niet lo-onen'd. Welphaarledijk. Door gebrek aan be langstelling is de tuinbouwvereenig-ing al hier opgeheven. Bij de gemaakte inventarisatie werd geschat dat er op 15 April e.k. nog 20 pCt. of pl.m. 16000 H.L. aardappe len van den oogst 1928 in deze gemeente aanwezig is. Sohore. Gisteren vergaderde de raad der gemeente. Aanwezig alle leden.Inge komen van de Gezondheidscommissie te Kruiningen de rekening en verantwoor ding welke werden goedgekeurd; dat kas opname bij den gemeente-ontvanger is gedaan en in orde bevonden; ,van Ged. Stalen goedkeuring raadsbesluit verhuring woning hoofd der school, en ontheffing lichamelijke oefening lagere school tot 1930; van het polderbestuur B.W.B.I. ver gunning gevraagd tot wegsluiting en af graving gedurende de nog lo-o-pende -werk zaamheden aan de afvoersluis. Aangebo den gemeenteverslag en verslag volkshuis vesting 1928. Vaststelling pensioengrond slag gemeenteveldwachter M. Hemmekam. Het kohier hondenbelasting werd vast gesteld met 36 aanslagen tot een bedrag van f 157.50. De verordening op de keu ring van waren werd met ,twee aanvullin gen vastgesteld. Met algemeene stemmen werd op voorstel van B. en W. beslo ten tot to-etreding tot de belangenoom- binatie betreffende voorziening van gas van de gemeenten in Oostelijk Zuid-Beve land. Bij de rondvraag vraagt dlir Boon man naar de verbetering van den straat weg. De voorzitter zegt toe, dat overal in de gemeente waar zulks noo-dig blijkt te zijn de straten zullen worden nagezien en verbeterd. Dhr Nieuwenhuize vraagt -o-p verzoek van den weger aan den Scho- rebrug, o-m indien zulks mo-gelijk is, te verbieden om tegen het weegbrughuisj© te wateren, aangezien de stank ondraaglijk is. De voorzitter zegt toe, indien het mogelijk is, dat. hierin verandering zal worden gebracht. Dhr Bruinzeel verzocht met den directeur der Waterleiding in correspondentie te treden, en zoodoende te trachten een verbetering te verkrij gen voor de bevolking van Vlake, die gedurende eenigen tijd genoodzaakt is ge worden om hun water te Hansweert te halen. De voorzitter zegt toe al het mo gelijke te doen om hierin verbetering te krijgen. Dhr Bierens wijst oip de staan plaats van de woonwagens en zou ga'arne zien, dat die plaats behoorlijk werd ge reinigd, aangezien de daar thans bestaan de toestand allesbehalve zindelijk is. Ook hierin zegt de voorzitter maatregelen te zullen treffen. Hierna sluiting. Domburg. Maandag j.1. had onder voor zitterschap van Dr Vaandrager de Alge meene Vergadering plaats van de Vereeni ging tot bevordering der belangen van de badplaats „Domburg". Daarin bracht de secretaris zijn jaar verslag uit, waarin gememoreerd werd dat het seizoen 1928 een record maakte zoowel wat bet aantal bezoekers betrof als dat der gebruikte baden. Hij durft dan ook oonslateeren, dat allen, wier belang bij de badplaats is betrokken een goed jaar -gemaakt hebben. De werkzaam heden van h-et secretariaat waren daar naar in evenredigheid, een aantal van 410 correspondenties op evenzooveeJ schriftelijke aanvragen werden verzonden. Daarna komen nog tal van mondelinge aanvragen aar. huis, omdat men in den waan verkeert, dat evenals op verschil lende andere plaatsen een bureau vo-or V.V. is ingericht, wat hier feitelijk niet is. Als eenige reclame werden wederom een annonce geplaatst in den Zeeuwschen Toeristengids, uitgave dein Boor, en mi den gids: In welke badplaats zal ik aiflu vacantia doorbrengen? Een 1000-tal folders in de Duitsche 1 taal werden herdrukt en in Duitschlanid o.a. op de reisbureaux verspreid. Een tweetal banken werd geplaatst voor de wandelaars op den Noordweg, tegenover den vijver van Duinvliet. Aan het Domburgsche fanfarekorps werd weder de subsidie van f 50 verleend. Hierna deed de penningmeester ver slag over zijn financieel beheer. De ont vangsten over 1928 bedroegen f 433.51 de uitgaven f504 28, waardoor een na- deelig slot van f70.77, zoodat het batig saldo van vorige jaren wordt geredu ceerd tot f 537.03. De beide aftredende bestuursleden do heeren G. v. d. Putte en B. J. Westen- burger werden herkozen. Onder de ingekomen stukken kwamen voor de notulen van een vergadering van de commissie van propaganda vooi de Noordzee-badplaatsen, onderdeel van de Algemeene Vereeniging vo-or Vreem delingenverkeer. Daarin was opgenomen een aangenomen voorstel van den Bur gemeester van No-o-rdwijk, ten einde een meer intensieve propaganda in bet bui tenland te kunnen voeren, in plaats van de tot nu toe vrijwillige bijdragen van de aangesloten badplaatsen, een vaste jaarlij'ksche som voor elke badplaats te stellen, gerekend naar het totaal aantal bedden vo-or de vreemdelingen, dat zij vertegenwoordigt. De voorzitter achtte het wens-chelij-k, dat Domburg zich aan deze algemeene reclame niet onttrekke en daar hiervoor een groote som van f 7500 wordt vereischt, zou het kunnen zijn, dat onze inkomsten daarvoor niet toereikend zijn, waarom dan naar uitbreiding van het budget van ontvangsten, door verhooging van contributie zal moeten worden uit gezien. TT-.f. Duinpad bij- villa „Njorks Hje-m" eu i,_ar den Hoogen Hil zal worden af gezand. Bij de rondvraag kwamen nog ver schillende zaken de badplaats betreffende ter sprake, o.a. weid de vTaag gesteld, hoe het staat met de waterleiding, waar op de voorzitter door de ondervonden teleurstellingen nog geen bevredigend ant woord kon geven. Ook werd de wensche- lijkhei-d to-t spoedige electrificatie vanwege de provincie betoogd, daar het tegenwoor dige ele-ctrisch licht nog al eens te wen- schen overlaat. De heer Maas vroeg, of het niet op den v 'der vereeniging lag te proteste-e- .egen de vele reclame-borden die Domburg ontsieren. Terneuzum. Door den rechercheur van politie Van Doorn werd alhier aangehou den den in het politieblad gesignaleerden G. C. S., die bij vonnis van het Kanton gerecht te Goes in 1928 was veroordeeld tot '2 maal 1 maand tuchtschool, wegens overtreding van artikel 426 en 431 van het Wetboek van Strafrecht, gepleegd te Goes. DE SLAVENHANDEL NOG IN EERE? De „Maasbode" bevat een artikel waaruit blijkt, dat de slavenhandel nog volstrekt niet tot hot verleden behoort. Onverwacht is gebleken, zegt het blad, dat in de-ze wereld en niet eens zoover van wat we- met voorliefde de beschaaf de wereld noemen, nog steeds op groote schaal de slavenhandel beoefend wordt. Geen handel in blanke slavinnen, maar een handel in het donkerste en zuiverste ebbenhout. En de toestanden, die door dezen sla venhandel ontstaan, zijn erger dan het ergste, waarom Uncle Tom's Cabin ge schreven werd. In donkere nachten zeilen over de Roode Zee Arabische dhows, volgeladen met zwarte slaven, van de kustplaatsen van den Soedan naar Arabië. De nacht duurt lang genoeg, om de open zee te p-asseeren. Bij zonsopgang bevinden de dhows zich, al tusscben de zandbanken waar ze veilig zijn voor de patro-uillee- rende Britsche oorlogsschepen. Eenmaal veilig in Arabië, worden de negers en negerinnen er in bet openbaai verhandeld. De prijzen variëeren vooi negerinnen van duizend tot vijftien hon derd gulden, maar voor oude „exempla ren" wordt soms hoogstens vijftig pop betaald. Djeddah is de groote slavenmarkt. Daar, op een paar honderd meter van het En- gelsch-e consulaat worden per jaar onge veer twee duizend negerslaven verhan deld. De aanvoer is groot. Want de slaveu komen niet alleen over de Roode Zee, maar ook over land, zelfs uit Transjor- danië. In het Arabische Yeme-n bevinden zicb thans zooveel slaven, dat zelfs de- arm ste man er een slaaf o-p nahoudt. Ofschoon de Koran den Mohammeda nen verbiedt, slaven t© houden, die hun geloof belijden, store-n de bewoners van den Hedzjas en Yemen zich allerminst aan dit verbod en de orthodoxen, die misschien gewetensbezwaren zouden heb ben, kunnen erblanke- slaven o-p- na houden. Want .Dr Mezan, president van de Je wish Association, heeft medegedee'd. dat er zich in Yemen veertig duizend Jood- sche slaven bevinden Deze slavernij hee-rscht als het ware in het centrum van de beschaafde wereld. De .modernste inailslo-omers varen langs Arabië en vele doen bet slavenland zelfs aan. Op eenige dagreizen van Arabië lig gen de metropolen der beschaving. Daar maken de menschen zich druk over aller lei kleinigheden, over de vraag, of m-en dit of dat wel of niet mag doen, terwijl niet ver er vandaan andere- menschen ais roe worde^ verkocht, uitgeleend of cadeau gedaan, Tengevolge van verkeerde signalen derailleerde de vorige week de express Jessy-Boekarest nabij Boboc, waarbij 20 do-oden cn ongeveer 60 gewonden te betreuren vielen. Een foto van de ruïne- Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn vero-ordeeld wegens: te Goes onder invloed van alcoholhou dende drank een auto- besturen, auto be sturen zonder rood achterlicht en zon der verlicht nummer en letter H. J. V., 's Gravenpolder, 10 d. h. en ontzegging van het recht om motorrijtuigen te be sturen voo-r den tijd van zes maanden f 3 of 3 d. h. en f 5 of 5 d. h.; te 's Giavenpolder onder invloed van alcoholhoudende drank een auto besturen: H. J. V., 's Gravenpolder f 50 of 50 d. e-n ontzegging van het recht om motorrij tuigen «te besturen voo-r den tijd van een jaar. Leerplichtig kind laten werken: C. G. Kwadendamme, vrijgesproken. Jagen in gesloten jachttijd en zondei vergunning van den eigenaar van hel jachtrecht: J. W., te Borssele, 2 maai f 10 of 2 maal 10 d. h., uitleveren ge-weer of f10 of 10 d. h. Jagen zonder vergunning van eigenaar van het jachtrecht: J. de K., J. W. d. J., Ierseke f 0.50 of 1 d., uitleveren geweer of f5 of 5 d. h.; Straatschenderij: M. J. A., Go-es f2 of 2 d. J. C., F. M. B., Werkendam, A. C. V., Heumen, J. H., Wemeldinge, C. A. S., Hoek f 10 of 10 d. h., W. T. P., Wemel dinge f 5 of 2 w. t.sch. Trekhondenwet: I. R., Goes f5 of 5 d.h als schipper e-en rijkskanaal bevarende geen reglement aan boord hebben: H. P. W., Rotterdam f2 of 2 d. h. Engeland, voorheen de kampioen der slaven, blijft werkeloos. Het contro leert de Arabische- kusten politiek, ma.ar heeft het te druk, om zich er over te bekommeren, dat uit den Engelschen Soedan duizenden ongelukkigen naar de slavenmarkten van Arabië worden ge voerd. Daar zit natuurlijk hooge politiek ach ter. Maar wat is die hooge politiek toch eigenlijk laag bij den grond Meubelmagazijn uitge brand. Vermoedelijk door het vallen van vuur uit de kachel ontstond gistermorgen te ruim half acht brand in het achter magazijn van den meubelhandel „Het Woonhuis" in de Vughterstraat te 's-Her- togenbosch. Een hoeveelheid kapok stond spoedig in brand, terwijl het vuur dat in het vele brandbare materiaal gretig voed sel vond, zich snel verbreidde. De brand weer was binnen een uur het vuur mees ter. De schade is groot, daar vele meube len ter aflevering gereed stonden. Het vliegongeluk te Soest©r- b e r g. -Omtrent -dit ongeluk vernemen wij nog nader Het ongeval geschiedde onmiddellijk na dein start, toen een der motoren weigerde. In het toestel, dat opgestegen was voor eem oefen- vlucht met radio, bevonden zich zes personen, zoodat het ongeval wonderlijk goed is afgeloo- pen. De machine zelf is ier niet zoo goed afge komen en ernstig beschadigd. De piloot kapitein van W-eerden P-oeïman heeft nog getracht over het café Couturier heen te vliegen ,-doch het toestel viel op- het dak van een school. Het dak heeft het gewicht van het toestel echter gehouden, waarna de machine achter de school met één der vleugels op het politiebureau terecht kwam. De piloot van Weerden Poelman bleef on gedeerd, luitenant Sissingh brak zijn linkerarm, luitenant B-riët bekwam een vleeschwond, lui tenant Janssen en luitenant Bolom-ey bleven eveneens ongedeerd, terwijl wachtmeester Ver- zijten een hoofdwond omliep-, De oom uit Amerika.. Naar uit Praag aan de Engelsche bladen wordt gemeld, h-eeift dezer dagen 'n 94-jarig bewoner -van een werkhuis, van een notaris bericht gekregen, dat een verre bloedverwant van hem een for tuin had nagelaten van dertig millioen dollar. Aan journalisten beeft de man verzekerd, dat hij zijn leven niet meer wilde veranderen, daar hij het best had .in het werkhuis. Hij zou zijn kapitaal verdoelen onder zijn- twee zfbn-en, die in Weenen wonen, en bovendien een stevige gift aan het werkhuis doen. Naam niet o-p- zijin -schip- hebben: A. K., Dmteloord f5 of 5 d. h.; na sluitingstijd zich te Kattendijke in tapperij bevinden: M. B., Klo-etinge- f3 of 3 d. h. te Goes bouwen zonder vergunning: M. W. K., Goes f 10 of 10 d. h. te Go-es o-p straat voetballe-n: J. H., Ril- land-Bath f2 of 1 w.t.sch. Een dier arbeid doe-n verrichten op noo- deloos kwellende wijze: I. F., Wolfaarts- dijk f25 of 25 d. h. Met een motorrijtuig bij opdo-oi rijden met te zware wielbelasting: A. M., Ove- zande 2 maal f 10 en f 5 of 2 maal 10 d. en 5 d.; G. K., Kapelle f 10 of 10 d. bij o-pdooi met een voertuig, rijden met te zware vracht: C. G., Wemeldinge, C. de J., 'sH. Abtskerke f5 o-f 5 d., A. J. M., W. J. B., P. W., M. L. d. V., Kamperland, A. W. G., Wissan'kerke, J. C., 's H. Abts kerke, J. R., Goes, flO of 10 d. h.; met auto geen Signaal geven als de veiligheid van het verkeer zulks vordert: J. F. S., Ove-and f 15 of 15 d. ft met een njwie-1 de veiligheid an bet verkeer in gevaar brengen: J. M. d. K., Goes f5 of 5 d. h.; fietsen zonder bel: J. M. E., Ierseke f3 of 3 d. h.; 's avonds fietsen zonder licht: A. d. B., Driewegen; M. B., le-rseke f5 of 5 d.; J. C. K., Wolfaartsdijlk f5 of 5 d.M. v. d. V., Does f3 of 3 d.; met een rijwiel zonder no-odzaak de linkerzijde van den weg houden M. L Kamperland, geen straf toegepast, A. Z., Kamperland f 3 of 3 d. h., J. A., Ove zand, f5 of 5 d. h.; als voren met een voertuig: A. P. v. H., Goes f 5 of 5 d. h. meteen motorrijtuig rijden zonder 2 goed werkende remmen: J. E., Wolfaarts dijlk, M. G. v. H., 's H. Arendskerke f 10 of 10 d. ho rnet motorrijwiel rijden zonder rood ach terlicht: J. v. P., Wemeldinge f3 of 3 d. h.; als voren en zonder verlicht num mer en lettei-: A. W., Goes, 2 maal f5 of 2 maal 5 d. h.; zonder noodzaak met een auto- rijden over een rijwielpad; T. H. S., Krabb-en- dijko f 10 of 10 d. h.; DronkenschapC. P. T., Dordrecht f 15 of 15 d. h., Ie herh.: J. B., Heinkenszand, 3 d. h. Hooger beroep is aange-te-ekend do-or: A. W. te Krabbendijke, verdacht van overtreding Arbeidswet, veroordeeld- tol f50 of 10 d. h.; II. J. V., te 's Gravenpolder, verdacht van te Goes onder invloed van alcohol houdende drank een auto- besturen, ver oordeeld tot tien dagen hechtenis en ont zegging van het recht om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van zes maan den. Het Gerechtshof te 's Gravenhage heeft gisteren arrest gewezen inzake A. M. wed. C. H., zonder beroep te Se- ro-oske-rke (Sch.), die door de rechtbank te Middelburg wegens het als moedei gelegenheid geven J,o<t .het plegen van on tucht met haar minderjarige dochter, was veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenis straf. Het Hof legde deze straf vo-orw'aardelijk op met 3 jaar proeftijd. De moord te Gieeen-Nieuwkerk. Geen o- n m i d d e 11 ij k e i n v r ij h e i d- stelling. De procureur-generaal bij' den Hoogen Raad zal, naar „het Volk" meldt, nadat de verschillende stukken onderzocht zul len zijn, overwegen om ambtshalve revisie aan te teekenen. De .procureur-generaal verzekerde uit drukkelijk, dat bij deze zaak behalve de grootst, mogelijke spoed ook de- grootst mogelijke nauwkeurigheid betracht zal worden. Voorts gaf mr Tak te kennen, dat de wet hem geen bevoegdheid geeft, de on middellijke invrijheidstelling van de- gede tineerden te gelasten. Onwillige getuige. Voor den politierechter te Tiel werd gisteren een diefstalzaak behandeld. Een der getuigen,, J. W. van H. uit Dodewaard, maakte bezwaar tegen het afleggen van den eed en eveneens tegen "het teekenen van de veiklaring, dat zijn weigering gegrond was op godsdienstige overwegingen. De rechter wees hem er vruchteloos op-, dat óf het een óf heit ander diende te geschie den. De getuige werd daarop uit de zit ting weggeleid. Later weer voor aen rech ter gebracht, bleef hij in zijn weigerachti ge houding volharden. De officier deelde hem inee, dat een vervolging tegen hem zal worden inge steld. Behoort de fazant tot scha delijk wild? Voor de rechtbank te Alkmaar heeft in hooger beroep terecht gestaan W. W. te Egmond Binnen, ver dacht van het vervoeren van een faz int. Hij was door den kantonrechter veroor deeld, maar er was hem geen straf op gelegd. erdachte wilde principieel zien uitgemaakt of de fazant al dan niet on der schadelijk gevogelte of wild gerekend moet worden. Het 0. M. vroeg bevestiging van het vervordeelende vonnis. Uitspraak 2il April. Braat voor den Politierech ter. Op 19 Januari van dit jaar heeft het Kamerlid Braat uit Hekelingen te Hel- levo-etssluis een onderhoud gehad met een inspecteur ein een adjunct-inspecteur van do directe belastingen, invoerrechten en accijnzen over zij-n aangifte voor de in komsten en vermogensbelasting, in we k onderhoud de heer Braat den ambtenaren zou hebben toegevoegd: „schoften dat jelui bent". Cis-eren heeft de politierechter te Rot terdam, mr Halbertsma, de zaak tegen den heer Braat behandeld. Nadat de ver dachte gehoord was, vroeg hij zijn ver dediging te mogen ho-uden, hetgeen ge schiedde o-pdat de vertegenwoordiger van hert. 0. M. mr J. G Holsteyn er in zijn requisitoir rekening mee zou kunnen hou den. Verdachte zei, dat de ambtenaren waren begonnen hem te be-leedigen in een aan tal vragen die zij aan verdachte's boek houder stelden in zijn tegenwoordigheid. Na bet liooren van de getuigen nam het O. M. requisitoir. De eisch luidde tweehonderd gulden boete, subsidair 20 dagen hechtenis. Verdachte beweerde daarna d it de amb tenaren misbruik maken van hun macht. D-e politierechter veroordeelde den ver dachte tot vijftig gulden boete, subs, tien dagen hechtenis. Verdachte zei tenslotte nog naar aanlei ding van het requisitoir, dat er een on verdiende blaam op de eilanden is ge- '•.■•pen. Ei zijn door heel Nederland, in hee: Europa belastingontduikers. (Huilen verantwoordelijkheid van de redactie) Billijke verdeeling van den Radio- Ze n d t ij d. Waar men ook orthodox-Protestanten tracht le bewegen, het A.V.R.O.-Petitionnement te t-eekenen, is het gewenscht, dat ond-r ons goed begrepen wordt, wat de eisch van dit Petiti onnement inhoudt. De A.V.U.O. eischt van de Regeering da beste omroep-golf vo-or de geheel© week. Wat wil dit zeggen? Dat ook tli Christelijke Badio-Vereeniging ©en gedeelte van haar zend tijd zal moeten inboeten. Waarom Aan Nederland is door de Internationale Conferentie te Washington, gevolgd door de Conferentie te Genève vorige jaar slechts één 1-nge Oproepgolf toegewezen. Bovendien is de mogelijkheid opengelalen, dat Ned r- land alsnog de beschikking krijg' over n korte golf. De Nederlandsche Regering hoeft d :s de beschikking over één lange golizeixler en misschien één korte gol'zender voor de Omroep Vereenigingen. De lange golf is de golflengte boven 9-90 M. en is de beste omroep-golf, omdat die on gestoord in geheel Nederland kan worden- be luisterd. De korte golf is de golf beneden de 600 M., die niet ong°st.oord kan worden bel iisterd, omdat Nederland als kustland veel gestoord wordt door scheepszenders en deze golf ook niet altijd ©ven krachtig in de uithoeken- van ons land kan worden opgevangen. De A.V.R.O. eischt nu de boste Omroep- golf voor zich alleen. Waarom, aan deze z.g. neutrale vrij innige Omroep Vereeniging de beste golf en dan nog wel liefst alleen de g e h e e 1 e week Kunnen niet. met evenveel r-mht-de Socialis ten of Roomschen deze ook eischen? Zij toch ieder op zichzelf vertegenwoordigen ook een kwart der Nederlandsche bevolking. 'De A.V. R.O. vertegenwoordigt o.i. toch ook niet meer dan hoogstens een vierde deel van ons volk. -Omdat -er nu eenmaal hoogstens twee zen ders in Holland kunnen werken, moet. de zend tijd naar billijkheid wo-rden verdeeld. Geeft men nu den Vrijzinnigen Omroep, al is het ook, dat zij zich neutraal noemt, moer dan een kwart van den zendtijd, dan wordt tegenover de andere volksgroep-en een groote onbillijkheid bedreven. Daarom is deze verre gaande eisch van de A.V.R.O-. onbillijk en ongemotiveerd. Deze eisch is ook een aanval op onzen Omroep. Ook de N.C.R.V. vertegenwoordigt een kwart der Nederlandsche bevolking. Krijgt de neutrale vrijzinnige Omroep de helft, dan moeten de andere Omroepen- zich gezamenlijk tevreden stellen m-t de andere helft en zullen wij genoodzaakt zijn, een gedeelte van onzen zendtijd af fe staan aan de socialisten en de Roomschen en- nog wel bovendien in het vervolg moeten- uitzenden op de slechtste Omroep-golf. Iedere steun aan dezen on-gemotiveerden eisch van de A.V.R.O. is een afbreken van onze eigen Christelijke Omroep Vereeniging. Men teekene dus niet het Petitionnement. Integendeel. Als Orthodox-Protestant versterke men de Nederlandsche Christelijke Radio-Ver- eeniging, nu van vrijzinnige zjjde getracht wordt, door een massa namen ons het recht matig aandeel in den zend^jd te ontnemen. Namens de Ned Chr. Radio Vereen., D. PEREBOOM, Ede,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6