Land- en Tuinbouw Ingezonden stukken Rechtzaken Burgerlijke Stand. Radio-Nieuws. de kluts te zijn kwijt geraakt. Hjji reed dwara door den troep heen. Negentien agenten werden aangereden. Drie agenten werden zoodanig verwond, dat zij1 in de C.B.Z. moesten worden opgenomen, terwijl 8 andere agenten minder eirnstig ver wond werden. De auto, een Dodge, werd voorloopig op het politiebureau gedeponeerd, terwijl de be stuurder, die geen rijbewijs had, aangehouden is. Hij heeft bekend, schuldig te zijn. Een eigenaardig geval. Bij. de schaderegeling van het huis met inboedel, door den moordenaar .Wjjkstra te Grootegast in brand gestoken, en dat verzekerd was hij „De Nederlanden van 1845", deed zich een eigenaardig geval voor. De polis luidde ten gunste van de moeder, die aan den brand geen schuld had, zoodat uitkeering moest plaats hebben. Maar de moeder overleefde den moord slechts kort en nu gingen haar rechten over op haar vijf kinderen, van wie de zoon brandstichter wettelijk uitviel. De maatschappij' heeft nu aan de vier kinderen ieder een vijfde van het verzekerde bedrag uitbetaald, waar door zij een vordering van een totaal uitge keerd bedrag tegen den brandstichter kreeg. Deze kreeg niets, doch zijn aandeel werd ter beschikking gesteld van het comité, dat gelden tot steun aan de nagelaten betrekkingen der slachtoffers heeft ingezameld. B t ij' d s g e r e d. Te Echt ontstond bij den landbouwer Ch. G. een binnenbrand. Een vonk, die uit dan schoorsteen viel, deed' een in de kamer staande wieg, waarin een kindje van eenige maanden te slapen lag, vuur vatten. De moeder, die op het hulpgeschrei van een der kinderen kwam toeloopen, kon nog bijtijds haar kind, dat in een dikkte deken gewikkeld was, van een wissen dood redden. Ongelukken. Te Nieuwar-Amstel is Vrijdagmorgen een bejaarde weduwe, die met haar dochter samen woont, doordat - haar klee- ren te dicht bij een gloeiende kachel kwamen, in brand geraakt. Op haar hulpgeroep had de dochter de tegenwoordigheid van geest, met behulp van een tafelkleed en een wollen divankleed het vuur te dooven. De vrouw had echter reeds dusdanige brandwonden bekomen, dat opneming in een ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. De 20-jarige zoon van den arbeider van der B. uit Haarlemmermeer, .die onder een zaaimachine is geraakt en ernstig verwond werd is aan de gevolgen overleden. Jaarverslag der Zeeuwsöhe Landbouw Onderiinge. Op 5 April j.l. werd in „De Prins van Oranje" te Goes, onder voorzitterschap van den heer G. J. v. Unnik te Zevenbergschehoek de jaarljjfcsche Algemeene Ledenvergadering gehouden van de Zeeuwsche Landbouw-On- derliuge, Afdeeling van de Bedrijfsvereeniging „De Centrale Landbouw-Onderlinge". Uit het jaarverslag, loopende over het boek jaar 1 November 192731 October 1928 blijkt, dat de Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge bij het ednde van het boekjaar 2960 leden had met een jaarloon van f 7.364.890. Het ledental van de geheele centrale Land bouw-Onderlinge beliep bij de afsluiting van het boekjaar 34887 met een jaarloon van bijna 64 millioen gulden. In het verslagjaar werden bij de Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge aangegeven 917 ongeval len, waarvan er twee een doodelijken afloop hadden. Voorts gaven 42 ongevallen aanleiding tot het verleenen van schadeloosstelling over een langeren termijn dan 6 weken. Het aantal ongevallen, dat over het boek jaar voor rekening van de Centrale Landbouw- Onderlinge kwam, bedroeg 6980. Van deze ongevallen hadden er, voorzoover da wette lijke verzekering betreft 15, en voorzoover de vrijwillige verzekering betreft, 5 een doodelij ken afloop. In 5 gevallen werden renten toe gekend wegens blijvende invaliditeit. Van de 20 ongevallen met doodelijken afloop gaven er 6 aanleiding tot het toekennen eener rente aan nagelaten betrekkingen. (5 voorzoover betreft de wettelijke, en 1 voorzoover betreft de vrij willige verzekering). De kosten der verzekering beliepen voor de leden der Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge over het verslagjaar f 1,09 per f 100 jaarloon. Aan de leden zal dus, daar de voorschot- premie f 1,50 per f 100 loon bedraagt, terug betaald kunnen worden 41 cents per f 100 loon. Het verslag geeft voorts mededeelingen óver d.e vrijwillige verzekering voor patroons en kinderen van leden en over da beide ziekte regelingen. Vee op afbetaling? jWiji nomen iets verkort op uit 't Drentsch Landbouwblad: 'Onlangs zijn in de provincie Drente en kele vergaderingen gehouden, waarbij' o.m. bo venstaand onderwerp werd behandeld. De uitnoodigingen tot bijwoning dezer vergade ringen, gingen' uit van een Vennootschap, ge naamd „De Vertrouwensveehandel" te Amers foort. Aanvankelijk ging het ons evenals het, naar wij; veronderstellen, vele onzer lezers gegaan zal zijn bij' de lezing van bovenstaand op schrift: wij betwijfelen, of deze zaak voor onze veehouders nuttig zou kunnen zijlui, zelfs meenden wij, dat het koopen vau vee op af betaling, in het algemeen gesproken, zou moe ten worden ontraden. Ook meenden wij' aan vankelijk, dat de door de huurkoopers bij' het aangaan der overeenkomst te teekenen con tract, wel zoodanig zou zijn gesteld, dat zij voor zware verplichtingen zouden kunnen ko men te staan. Na het aanhooren der uiteenzettingen en de gedachtewisseling in één der bovenbedoelde vergaderingen, alsook na kennismaking van de ons sindsdien ter inzage gezonden stukken, is ons evenwel gebleken, dat, voorzoover wij' thans ©en en ander kunnen beoordeelen, bo venbedoelde aanvankelijke meeningeni, niet ge heel juist zijn geweest. Er zijn nu eenmaal, zegt het blad, velen, die moeilijkheden met koopen hebben. Voornoemde Vertrouwensveehandel nu streeft er naar, hen hiervoor de gelegenheid te ge ven. De aan te koopen dieren kunnen voor den koop bezichtigd worden, waarvoor vaste prijzen zijn gesteld. Degenen, die contant wil len betalen, kunnen dat doen binnen 8 dagen na den koop, opdat zij zich in dien tijd kun nen vergewissen van de juistheid der mede deelingen omtrent de aangekochte dieren, door verkoopers gedaan. Overigens kunnen soliede personen de dieren in huurkoop krijgen, mits zij een vierde gedeelte van' de koopsom direct betalen. Het .restant kan worden afbetaald in zes of tien maandelijksche jjermijnen, onder bijbetaling van 5 pet rente van het netto uitstaande bedrag. Na betaling van den Jaat- sten termijn gaat het dier in eigendom van den huurkooper over. Wjj zijn dan ook van meening, zegt het Drentsch Landbouwblad, dat degenen, die dat wenschen, gerust zaken met den Vertrouwens veehandel" zullen kunnen doen. Mochten er onder onze lezers zijn ,die een andere mee ning zijn toegedaan, of die minder gunstige ervaringen mochten hebben opgedaan, bij re laties met bedoelde instellingen, zoo houden wij ons voor mededeelingen of berichten dien aangaande gaarne aanbevolen. PLUIMVEETEELT. Over windeieren, broedeleren en ongeboren kuikentjes idle door de kou bevangen zijn. In verband .met "de noodzakelijkheid van 'kalkzouten voor leggende kippen wijs ik er nog even op, dat het meest gewone advies 'bij z.g. „windeieren" of „dunscha- lige eieren" is, aan de kippen veel kalk te geven. Dit nu is niet geheel juist. Om te beginnen zal een kip die geen kalk genoeg krijgt, alle jkalkreserves uit haar lichaam uitputten om maar kalk voor haar eieren te krijgen. Zelfs haalt zij tenslotte de kalk uit haar eigen beende ren, verteert dus min of meer haar eigen lichaam terwille van haar eieren. Het ei is van zoo groot belang voor de instand houding der soort, dat er steeds naar gestreefd wordt dit geheel normaal op te bouwen, ook al ontbreekt er in "bet voer van de kip veel. Dit geldt niet alleen voor de kalkzouten maar ook voor de onmisbare vitaminen, eiwitten' enz. Het meest bekende vitamine, n.l. dat wat de Engelsche ziekte voorkomt, gaat in het lichaam veel samen met vet en met een bepaalde gele kleurstof. Vandaar b.v. dait hooggeel gekleurde dooiers als gunstig beschouwd worden met het oog op broe den. Deze dooiers bevatten veel vitami nen. De kippen zelf halen dit vitamine uit groenvoer, levertraan, gele mais, enz. Legt nu een kip heel veel dan krijgt zij geen vitamine of laten we nu voor de duidelijkheid eens even zeggen, geen gele kleurstof genoeg uit haar voer. Toch moet het ei volmaakt zjjn, dus haalt zij haar vitamine-kleurstof uit haar éigen reservevoorraden. En wat zien we nu? Bij de kip met gele pooten en snavel worden pooten en snavel hoe langer hoe lichter van kleur, ja zelfs bgha geheel kleurloos ;op het laatst. Eerst ontkleuren de pooten, dan de snavel. Men begrijpt dat als de kippen zoo ver zijn, de broed- eieren ook kans loopen geen vitaminen genoeg meer te bevatten, dus broed- resultaten zullen dalen. Aan den anderen kant hebben we in de mate der geelfcleuring een heel aardig middel in de hand om kippen op haar leg te controleeren zonder het omslachtige vainest. De kippen roet hl eek e pooten "heb ben n.l. doorgaans het beste gelegd. Stel nu voor we hebben een koppel kippen, die aardig gelegd hebben en nu willen we er van broeden. Natuurlijk willen we daarvoor nemen de beste legsters. We 'Zioeken dus de kippen miet de bleek ste pooten uit en houden deze voor de fok. Natuurlek is deze methode niet zoo betrouwbaar en zal een voorzichtig fok ker steeds met vallegnesten werken. Ook öp het eind van het legseizoen is deze methode geschikt om de slechtste legsters o'p te ruimen en de beste aan te houden. Men ruimt n.l. de mooiste kippen op, n.l. die met mooie gele pooten en sna vels en mooie gladde veeren. Een kip die een seizoen flink gelegd heeft, heeft n.l. kleurlooze pooten en een min of meer ruw veerenkleed. Wilt .gij dus beste broedeieren hebben, voer dan den fok- toom met versch, jong groenvoer of vita- minerijke preparaten, waarvan er ver schillende in den handel zijn. Wat de dunschalige of windeieren be treft, bierbij ligt de fout heel vaak in een aandoening van den eileider, n.l. in "dat deel van den eileider, waar de kalkaf- scheidende klieren liggen. Vaak is het een gebrék aan vitaminen, vaak ook vetzucht. Aan windeieren kunnen dus verschillende oorzaken ten grondslag liggen en om 3us, als men bij kippen last heeft van wind eieren, maar een paar scheppen kalkpuin in het hok te gooien, zooals vaak ge beurt, is meestal niet veel waard. Bestu deer bij windeieren dus ook het voer op vitaminegehalte, geef groenvoer, vita- mineboudende preparaten en kijk of de kippen niet te vet zijln. Windeieren zijn veel schadelijker dan men denkt. Ten eerste is zoo'n ei niet veel waard, .vaak pikken de kippen ze op en leeren dan 'de verderflijk'e gewoonte van eierenpikfcen. Het ergste is echter dat een wdndei vooral bij een kip die wat vet is, niet genoeg prikkel uitoefent om gelegd te worden, of eigenlijk wel prik kel uitoefent, maar aan de legspieren van den eileider niet genoeg houvest geeft om voort te drijven. Zoo'n ei blijft dus zitten, de kip gaat hevig persen, kan haar ei toch niet kwijt en heeft dan een z.g. geval van leg- nood. Hierbjj zijn weer verschillende mo gelijkheden, n.l. of het ei wordt ten slotte nog gelegd en de kip komt het te boven, nadat zij vaak een paos min of meer verlamd geweest is, of het ei breekt in den eileider, de inhoud vloeit weg, de kip blijft op de verschrompelde schaal al maar .persen en perst zich tenslotte finaal dood. Zij krijgt hartver lamming, buifcvliesontsteking of een der gelijke ziekte en sterft. Maakt men nu zoo'n kip open (de eigenaar zegt meestal dat het zoo'n beste kip is, omdat zij zwaar aanvoelt als hij haar opneemt) dan vinden we, buifcvliesontsteking en een eileider, waarvan de .wand bloederig en vochtig is. Meestal vindt men dan tevens ook nog de verschrompelde ineengeperste eischaal. Soms blijft een deel der schaal zitten en zetten andere eieren zich er om heen vast. Men krijgt dan soms opeenhoopingem van eieren in den eileider, die de onge looflijke grootte van een kinderhoofd kun nen krijgen. Zoo'n kip loopt dan stijf rechtop met den buik langs den grond. Tenslotte sterft het dier. Bij opening vindt men dan óf in den eileider óf 'los in de buikholte soms een vijf tot zevental complete eieren óf een groote massa ineengedroogde eiinhoud, een z.g. eicon- crement. Zie hier dus een schijnbaar klein be gin, windeieren, dunschalige eieren, 'dat met den dood afloopt door legnood, ei- concrementen, buikvliesontsteking. De aanleiding daartoe ligt dus óf in het voer óf in den eileider, óf soms in parasieten in den eileider. Dat laatste is wel geweldig interessant maar zou ons nu te ver voeren het nauwkeurig te beschrijven. Het komt hierop neer, dat de bekende libellen of glazenmakers in 't lichaam de larven van bepaalde wor men bevatten, die als de kippen de libel len opeten, vrijkomen, in den eileider terecht komen en daar ontsteking veroor zaken. "Daarop volgen windeieren en de dood. Zorg dus vo.or goed voer van den fofetoom, zoowel kalkzouten als vitaminen En mochten er ondanks dat sommige kippen voorkomen die windeieren blijven leggen, ruim ze dan maar op, want dan is er toch niet veel meer aan te doen. Ko men windeieren bij losloopende koppels ondanks goede voeding veel voor, zendt dan als er sterfte optreedt een kip op ter onderzoek. Bekijken we nu een ei dan lijkt de schaal heel vast en hard, doch als we zoo'n stukje schaal heel sterk vergrooten, dan zien we dat het feitelijk een massa gaatjes bevat, de z.g. luchtporiën. Door deze poriën dringt bij het broedproces de zuurstof der buitenlucht in het ei en komt het koolzuur van het Kuiken weer naar buiten, tegelijkertijd de kalk op lossend door de zuurwerking. Het ei, schijnbaar dus een vaste schaal hebbend, haalt door die schaal adem. Tevens verdampt door de schaal vocht uit het ei en kan men door ean ei een jaar te laten liggen, onder bepaalde om standigheden, het geheele ei laten uitdro gen, zoodat men later na opening maar een klein uitgedroogd taai vliesje van eiwit en vet aan den binnenkant vindt. Hoe ouder dus het ei dat gewoon in de lucht ligt, hoe meer uitgedroogd, hoe grooter luchtkamer derhalve. Vooral in warm weer verdampt er meer vocht uit het ei dan bij koud weer en zoo'n min of meer uitgedroogd ei is niet meer voor broedei geschikt. Het eiwit onder gaat bovendien allerlei scheikundige ver anderingen bij het liggen, vandaar dat als eisch gesteld wordt, broedeieren op een Koele plaats en niet te lang (b.v. niet langer dan 10 A 12 dagen) bewaren. Hoe Korter men ze bewaart, hoe beter. Men bedenke dat de celdeeling in het ei al in den eileider van de kip begint. Het bevruchte ei leeft dus al flink in den eileider. Nu wordt het ei' gelegd, het koelt af en de kiem staakt haar orttwik- keling oor weer door te gaan als het ei onder gunstige warmte komt. Een broedei is dus eigenlijk! een levend kuikentje dat tijdelijk door de kou bevangen is en ligt te rusten. Hoe korter deze gedwongen rust door de koude duurt, hoe beter. DR TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door abonné's worden ingezonden. Postzegel voor antwoord insluiten. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Walcheren te Middelburg. De cost gaet voor de 'baet uit. Er wordt in alle toonaarden gezongen, dat Middelburg niet vooruit gaat en dat alleen de inkomsten uit bet bezoek van vreemdelingen bevredigend zijn en velen bet hoofd boven water doen houden. Laat ons het eerste deel van deze bewe ring even buiten 'beschouwing laten, om ons te bepalen tot het tweede deel. Dat in derdaad uit het bezoek van vreemdelingen belangrijke inkomsten worden verkregen, is niet voor betwisting vatbaar: ieder, die niet willens blind en doof is, zal moeten erkennen, dat het verkeer van vreemde lingen geld in het laatje brengt. De Vereeniging, welke zich de bevorde ring van dat verkeer ten doel stelt, zint voortdurend op nieuwe middelen, om dat doel te bereiken. En nu heeft zij iets ge vonden, dat ongetwijfeld de instemming van iedereen verwerven zal. Wij gaan allen prat op ons mooie raad huis. Sedert zijn bouw beeft bet de bewon dering van iedereen opgewekt. Albrecbt Dürer, de beroemde Duitsche teekenaar en schilder, die in 1521, dus kort na de vol tooiing van het voornaamste deel van het stadhuis, onze stad bezocht, getuigde: „Middelburg is een goede stad en heeft een zeer schoon raadhuis; daar is aan alle kanten kunst aan". En de verslag gever van het Engelsche geïllustreerde weekblad „The Sphere" verklaarde in het nummer van 13 Augustus 1927: „de marktplaats van Middelburg is merkwaar dig door een van de schoonste zestiende- eeuwsche Gothische gebouwen uit geheel Europa; het stadhuis". Daartusschen lig gen de lofzangen van ontelbaar velen, die in den loop van vier eeuwen ons juweel bezichtigden. Met dat heerlijke bouwwerk gaan wij pronkenbij avond. Een voorstel, om dat mooie prachtstuk te verlichten met krachtige electrische stralenbundels, vond algemeene instemming. Natuurlijk! Zal bet niet feeëriek zijn, als de mooie gevel met zijn fijne rosetten, consoles en loof- en kantwerk, de sierlijke toren met zijn fraaie spitsen en windhaan uit de donkerte van den avond oprijst als een vlammend ge tuigenis van de kunde van zijn bouwmees ter? Zal er mooier schouwspel denkbaar zijn? Zal bet niet zijn als een visioen uit een droomwereld? En zal dat niet duizen den en nog eens duizenden vreemdelingen hierheen lokken? Welnu, we gaan een beroep doen op Middelburg, om dat visioen te verwezen lijken. Door het bestuur van Vreemdelin genverkeer is aan eene commissie, be staande uit de heeren Jacq Frank en H. G. Ghijsen, bestuursleden, en J. Boelen, di recteur van het gemeentelijk electrisch be drijf, opgedragen, deze zaak in studie te nemen. Zij is tot het resultaat gekomen, dat voor de uitvoering van dit plan een bedrag van ongeveer drie duizend gulden noodig zal zijn. Schrikt men daarvan? Vindt men 'het bedrag werkelijk zoo hoog? Vergeet niet, dat, als we dit plein uitvoeren, we het goed moeten doen. We mogen met het heerlijk erfstuk onzer vaderen niet sollen; ons stadhuis is te mooi, om er met eene halfbakken verlichting een carricatuur van te maken. Het moet zóó zijn, dat ieder détail tot zijn recht komt, maar dat toch het geheel een geheel blijft, dat een ma gistraten indruk maakt. En dat kan men met enkele honderden guldens niet gedaan krijgen. Maar is het bedrag nu werkelijk om van te schrikken? Voor één persoon zal het al licht te hoog zijn. Maar als we er nu alten onze schouders eens onder zetten? Middel burg heeft ruim 18.000 zielen, d. w. z. on geveer 4500 gezinshoofden; als die allen dooreen een gulden bijdragen, zijn we er ruimschoots. Mogen we een voorslag doen? Laat alle neringdoenden in Middelburg één percent van hunne bruto-ontvangsten in Juli en Augustus 1928 storten; dan is het geld zeker bij elkaar. Is dit voorstel zoo gek? Alle nering doenden hebben toch belang bij vreemde lingenverkeer; niet alleen de hotelier, de caféhouder, de rijtuig- of autoverhuurder, die rechtstreeks met den vreemdeling in aanraking komt, maar a 11 en, die za ken doen. Dat is nu toch al zoo dikwijls voorgerekend, dat iedereen er wel van overtuigd zal Zijn. Welnu, als iemand iets koopt en niet contant 'betaalt, zendt de le verancier hem eene rekening en als dan zijn dienstmeisje die 'komt voldoen, geeft hij haar één percent fooi. Vindt men het nu zoo gek, als wij de zaak aldus voorstel len: Vreemdelingenverkeer heeft een heele boel besteld, waarvoor de leverancier zelfs contante betaling genoten heeft; aan de Vereeniging komt dan toch wel de dienst bodenfooi toe? Wij spreken dan nog alleen over de maanden Juli en Augustus, of schoon ook in andere maanden door toe doen van V.V. geld verdiend is. Nu zal men toch niet aankomen met de tegenwerping, dat men op deze wijze on- gewenschte .opening van zaken zou doen? Alweder zeggen wij, dat het voorstei slechts op twee maanden betrekking heeft en dus niets verklapt van de bedrijfsvoe ring over een geheel jaar. Maar bovendien, als men bang is voor de gevolgen, willeu wij volgaarne de verzekering geven, dat wij de opgaven zoo discreet mogelijk zul len behandelen. Laat men er nu niet te lang over pieke ren. Laat ieder nu ook eens warm loopen voor een mooi doel, dat'bovendien zal bijdragen, om de kassen te stijven. Laat men deze bijdrage nn eens beschouwen als een kleine spiering, die iedereen een dik ken kabeljauw zal bezorgen. Het Bestuur der Vereeniging tot bevordering van het vreemdelin genverkeer in Walcheren te Mid delburg, H. J. G. HARTMAN, Voorzitter. E. M. ALBERTS, onder-voorz. Mr P. C. ADRIAANSE, le secr. JACQ. FRANK, 2e secretaris. Mr H. DOORENHOS, Penningm. Middelburg, 5 April 1929. Emma-Moem-collecfe. Wederom1 zal binnenkort (Woensdag 10 en Donderdag 11 April) in onze stad de Enuna- bloem: verkocht worden, het Tuberculotse- bloempje bij uitnemendheid. Het Tu bereul os^bloampje bijl uitnemendheid; want dit was het eerste bloempje, dat voor dit doel werd verkocht en het geldl, dat er door wordt bijeen gebracht, is bestemd voor kinderen van alle geziiidtm. Een herinnering aan het doall Een' opwek- 'king omi te fcoopenl Het doel is zooveel mogelijk kinderen uit tuberculeuse gezinnen of op andere wfjbe door tuberculose bedreigde kinderen zoo lang mo gelijk naar een Zeehospitium of andere .in richting te zenden. Kinderen uitsluitend uit Middelburg. Een opwekking om te koopen en dan liefst niet alleen met dubbeltjes. Een 12-tal dames en eenige meisjes zullen twee dagen in de weer zjjïi, om) u een bloempje aan te bieden. Zij .komen aan huis en ver- koopen op straat. Houdt Uw deur niet gesloten en scheept hen niet met een boos woord af I Geeft allen zooveel gij geven kunt. Het geld is noodig en bét wordt goed ba- HOORWEG. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 3 April 1929. De Kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens In de gemeente Vlissingen zich als bezoeker tusschen den tijd van sluiting en opening in art. 118 der Algemeene Politieverordening bedoeld, bevinden in een der ini art. 114 dier verordening genoemde inrichtingen: S, Bj. S., Ch. K., J. C. van dor P., en J. K., allen te Vlissingen, ieder 10 of 10 d. r In de gemeente Westkapelle als houder van een herberg tusschen des namiddags 10 uur en des voormiddags 5 uur in de voor het publiek toegankelijke localifcait bezoekers hebben: W|. W. te Westkapelle 15 of 15 d. Fietsen zonder lichtA. H. te Oost- en West-Souburg f 5 of 5 d. Fietsen zonder voldoende ran: J. A. te Middelburg f 5 of 5 d. Met een motorrijtuig in verboden richting rijden: P. jC. te Vlissingen f 3 of 3 dl. Als bestuurder van een rijwiel, buiten nood zaak de linkerzijde van den weg houden: H, L. P. H. te Vlissingen f 5 of 5 di. A. die B. te Oost- en West-Souburg f 5 of 5 d, Van 22 Maart4 April. WEMELDINGE. Ondertrouwd: J. v. Dijk, 31 j. jm. te Bergen op Zoom en M. J. van Koeveringe, 21 j. jd.C. Wil- lemsen, 26 j. jm. en C. Hoogesteger, 22 j. jd. Overleden: Jacobus Wabeke, 88 j., wedn. van C. Feeleus; Pieternella Oude man, 55 j., ongeh. dl; Willemina Min- derhoud, 76 j., wed. v. J. Nijssen. Over de maand Maart 1929. OUDELANDE. Huw.-aangiften20, Marinus Corneli3 van de Kreeke, jm. 23 jaar te Wol- faartsdijk en Albertina Harinck, jd. 23 jaar. Geboren: Pieternella Johanna, d. v. Jacob Goetheer en Johanna de Bart. Overleden: 5 (te Goes), Paulus Poelman, 87 jaar, wedr van Maghellina van Akkeren. 21, Pieternella Tolhoek, 87 jaar, wed. van Jacob Lous. Levenloos aangegeven3, een kind van het mann. gesl. van Jan Schipper en Bla- zina Jansen. VROUWEPOLDER. Bevallen: 17, J. Sturm, geb. Mesu, d. 22, J. Breel, geb'. Verton, z. ST ANN ALAND. Gehuwd: P. van Schet sen, jm. 29 j. van Oud -Vossemeer en A. Wiestdorp, jd. 20 jaar. C. Joppe, jm. 22 jaar van Tholen en I. M. Beeke, jd. 19 jaar. M. C .Vroegop, jm. 23 jaar van St Maartensdijk en M. Hage, jd. 24 jaar. J. J. Mosselman, j!m«» 26 jaar en A. K. Gcedegebuure, jd. 24 jaar. J. Rijnberg, jm. 24 jaar en H. Manteau, jd. 21 jaar. Overleden: Adriana den Haan, 27 jaar, echtg. van Wi. Rijnberg. Abraham van den Roogaart, 80 jaar, wedr van P. da Vos. Janna van der Klooster, 79 jaar, wed. van J. de Jonge. Johannis Polderman, 81 jaar, echtg. van E. Elenbaas. Jacoba Laurina Burgers, 24 jaar, echtg. van A. Ridderhof. Hermanus Ni- colaas, 8 jaar, z. v. C. M. Rijnberg en A. van de Merbel. SCHERPENISSE. Geboren: Grietje Jacoba, d. v. Arend Job de Wilde en Jacoba Tichem. Catharina Johanna, d. v. Leendert Bijnagte lenl (WiIlemina van Zetten. Catharina Antho- nia, d. v. Cornelis van As en Jacomina van der Slikke. Adriana Huberdina, d. v. Mathijs Dirk Adriaan Geuze, en Tannetje Jannetje Blaas, Cornelia, d. v. Gerardus Kluitman en Jannetje Jacoba Bijnagte. Cornelia Adriana, d. v. Jan van de Velde en Maatje Maohelina Poulusse. OverledenAriaan Hage, 88 jaar, eotyg, nootvan Johanna Cornelia Geuze. Cornelia A- driana van de Velde, 8 dagen, d. v. Jan van de Velde en Maatje Machelina Poulusse, Programma van Dinsdag 9 April. HUIZEN, 339.8 M. Na 6 uur 1852 M. Uitrit. K. R. 0.-uitz. 12.15—1.15 Concert. 1.15 2.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Gramofoonmu- ziek. 8.30 Uitzending uit Eindhoven. Koor, symphonie en vocale solisten, HILVERSUM, 1071 M. 10.00-10.15. Mor genwijding. 12.152.00 Concert. 2.002.45 Kookpraatje. 2.453.00 Gramofoonmuziek. 3.00 4.00 Kniples. 4.005.00 Microfoon-debutan ten. 5.307.15 Concert door het Omroeporkest 7.157.45 Engelsche les. 8.008.30 Roeken- halfuurtje. 8.30 „Manon", opera. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.2012.20 Gramefoonmuziek. 1.20 en 4.20 Orkestconcert. 6.50 Muziek. 6.55 Muziek van Haydn. Sopraan, piano. 8.05 Concert. Bariton, viool. 8.50. British National Programma. PARIJS, „Radio-Paris", 1744 M. 12.50— 2.10 en 4.05—5.05 Orkestconcert. 7.057.50 Gramofoonmuziek. 8.5011.10 Concert. LANGENBERG, 462 M. 9.35 en 11.30 Gra mofoonmuziek. 12.261.50 en 5.055.50 Or kestconcert. 7.30 Concert. Werag-orkest. Volks liederen van Brahms. ZEESEN, 1649 M. 4.20—5.20 Orkest-c'oncert. 7.20 Muzikaal allerlei. 8.20 Concert door Ku- ban-Kozakkenkoor. 8.50 Concert door kwintet

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 7