Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Rechtzaken Land- en Tuinbouw. Marktberichten. Burgerlijke Stand Scheepstijdingen. De overname ran grond ran D. J. de Visser voor verderen aanleg van de Bree- straat wordt aangehouden. De Groene Weg wordt van den legger van wegen en voetpaden afgevoerd. Het kohier hondenbelasting wordt vast gesteld: 77 honden eerste klas en 76 tweede klas, totaal f614. Rondvraag. De heer Janssen vraagt hoe het op 't ©ogenblik met de waterleidingplannen staat. Spr. vraagt nu de tram is overgegaan aan de P.Z.E.M., hoe het staat met de eleotrificatie der gemeente. De heer Leenhouts dringt op een uniforme prijsregeling aan. Hierna sluiting. (Midd. Crt.) De waterleiding op Sohouwen-Ouivetand. In de sociëteit „Ons Genoegen" te Zierikzee werd Woensdagmiddag onder presidium van den heer A. v. d. Weijde, een algemeene vergadering gehouden van de N.V. Waterleiding-Mijl. Schouwen-Dui- veland, waarbij verschillende afgevaardig den uit de diverse gemeenten tegenwoor dig waren. Na opening herdacht de voorzitter het in Maart overleden lid van den Eaad van Beheer, mr A. J. F. Fokker en deel de verder mede, dat Renesse op de door de algemeene vergadering gestelde condi ties, om alsnog aan te sluiten, niet wenschte in te gaan. Aan de orde is daarna de salarisrega- ling van den te benoemen directeur der vennootschap. De bezoldiging bedraagt f 3300 tot f 4300. De bezoldiging wordt voor ieder vol dienstjaar gedurende tien achtereenvolgende jaren verhoogd met f100 tot het maximum is bereikt. In art. 9 wordt vastgelegd, dat de directeur in de pensioenspremie het maximum bij de pensioenwet bepaald, bijdraagt. Het ligt in de bedoeling, dat de direc teur benoemd wordt door de algemeene vergadering van aandeelhouders naar Se door den raad van beheer opgemaakte voordracht. Dhr Koopman vond het salaris te klein en stelde voor het te brengen op f 3500 aanvangsalaris met een maximum van f4500, welk voorstel bijval vond bij an dere afgevaardigden en door den raad van beheer ten slotte werd overgenomen. Een voorstel van C. J. Boogerd om het aanvangsalaris op f 4000 en het maximum op föOOO te brengen, vond geen steun. De geheel© regeling werd daarop vastge steld. De balans, winst- en verliesrekening per 31 December 1928 werd daarop goed gekeurd. De winst- en verliesrekening ver meldt in debet en credit f72.540.53, de balans f 1746175.36. Tot leden van den raad van beheer werden met algemeene stemmen herbe noemd de heeren A. v. d. Weijde, W. G. Boot, J Bouman, S. Hage, N. A. Berk hout en C. de Lome. In de plaats van wijlen mr Fokker werd tot lid van den raad van beheer gekozen de heer R. Gerritsen te Zierikzee. Nadat de voorzitter mededeelingen had verstrekt over de duinbeplanting bijl de waterwinplaats, verkreeg Ir Ilcken het woord om mededeelingen te doen over diverse bestedingen. Eerst zojin de motor ren besteed en daarna bet pompstation. De machinerieën werden besteed voor f38.700 en gegund aan de firma Groene- veld en 'Co. Dit cijfer is iets lager dan het bedrag voor de motoren in het oor spronkelijk rapport geraamd, terwjjl de aantallen1 P.K. grooter zijn dan aanvan kelijk was geraamd. Het pompstation is gegund aan dezelfde firma, die den to renbouw op zich nam, n.l. „Albau" ,te Breda en wed voor f87.590. De totale bestedingskosten vallen mede. Uit den boezem der vergadering werd gevraagd, wanneer men er op rekenen kan dat water geleverd zal kunnen wor den. De voorzitter wenschte zich te dien opzichte niet meer aan voorspellingen te wagen. "De ingenieur deelde mede, dat als maatstaf mag worden aangenomen, dat wanneer men klaar is met den water toren, men heel spoedig tot levering zal kunnen overgaan. Ondervindt men geen buitengewone stagnaties, dan mag ver wacht worden, dat men half Novem ber gereed is. Aan het eind der vergadering werd lang gesproken over de tarievenkwestie naar aanleiding van een daartoe uit de vergadering naar voren gekomen vraag. De voorzitter deelde mede, dat men met het maken van het tarief bezig is. Men denkt vele klassen te maken, om de spron gen zoo gering mogelijk te doen zijn. Het kamertarief is naar spr.'s opvatting de slechtste methode die men kan nemen. Er is gedacht aan een systeem, gebouwd op de belastbare .opbrengst van de ge bouwde grondlasten, maar ook daaraan kleven gebreken. In ieder geval, men is er mede bezig. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Roderwolde P. J. Bakker te Dalen, P. J. Israël te Finsterwolde en A. Snijdelaar 'te Mantgum. Beroepen te Wassenaar Joh. Langman, em.-pred. te Voorburg, lid van de Tweede Kamer. Geref, Kerken. Aangenomen naar .Zaandam P. van Dijk te Serooskerke (W.); naar Oude- ga (W.) P. Veenhuizen, cand. te Gronin gen. Bedankt voor Aalten S. Neerken te Ulrum; voor Stadskanaal-Pekelderweg, Hemelum, Vries, Ten Post, Overschild en Reitsum, P. Veenhuizen, cand. te Gro ningen; voor Nieuweroord B. Bouma te Dirkahorn. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te 's-Gravenzande Joh. Jan sen te Leiden en G. Salomons te Amers foort. Beroepen te Rijnsburg H. Visser te Leeuwarden. Bedankt voor Rotterdam-Zuid J. A. Riekel te Sliedrecht. Dr 4 Th. de Visser en de Protestantenbond.. Het zal op 25 April a.s. vierhonderd jaar geleden zijn, dat naar aanleiding van pen besluit van den Rijksdag te Spiers voor het eerst de naam „Protestanten" werd ge bruikt. Het bestuur der afdeeling 's-Graven- hage van 'den Nederlandschen Protestan ten Bond heeft besloten een openbare gedachtenis-bijeenkomst te houden, die zal plaats hebben .op Vrijdagavond 25 April, in de kerkzaal der afdeeling aan den Fluweelen Burgwal. In die bijeenkomst zullen als sprekers optreden de heeren dr J.- Th. de Visser, oud-minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, en ds G. Hulsman, voor ganger der afdeeling. Het bestuur der afdeeling heeft dr de Visser medegedeeld, dat het zijn bereidverklaring, om in deze bijeenkomst op te treden, op den aller- boogsten prigs stelt. Vllsslngen. Zondagmorgen deed ds O. L. van der Veen, gekomen uit Wiertegen, intrede bij de Doopsgezinde gemeente al hier. Het kerkgebouw was geheel gevuld. O.a. werden opgemerkt leden van all© doopsgezinde gemeenten in Zeeland en van de Vereeniging van Vrijzinnige Her vormden te Vlissingen De nieuwe leeraar sprak naar aanleiding van Handelingen 4:32 en schetste vooral hoe noodig het is verdraagzaam te zijn tegen anders denkenden. Op verzoek van den voorzitter van den kerkeraad werd den nieuwen predi kant toegezongen van den liederenbundel no 138:2, dat ontleend is aan Ps. 134: Dat 's Heeren zegen op U daal', 't Licht Zijner goedheid U bestraal', Zijn Vadertrouw Uw hart verblijd'. Looft, looft den Heer ten allen tijd'. Kruiningen. Zondagavond nam Ds Di e- d e r i k s, die het beroep naar Hilversum aannam, afscheid van de Ned. Herv. Ge meente. Het groote mooie kerkgebouw was geheel gevuld toen om 6 uur Ds Diederiks optrad met als tekst voor dezen avond: Fil. 4:4 „Verbljjd u in den Heere te allen tijd, wederom zeg ik u, verblijd u". Na de predikatie sprak Z.Eerw. har telijke woorden van dank aan kerkeraad, kerkvoogdij, organist, koster en verschil lende vereenigingen en inzonderheid aan ouderling de Smidt, die bijna 40 jaren ljd van den kerkeraad is. Ds Nelemans, consulent der gemeente, sprak mede na mens de ringpredikanten, welke allen aan wezig waren, den scheidenden leeraar toe, eveneens ouderling de Smidt namens ker keraad en gemeente, op wiens verzoek werd gezongen Ps. 1343. Na afloop werd in de consistorie door zeer velen' nog van de gelegenheid gebruik gemaakt oom van den scheidenden leeraar afscheid te nemen. Afscheid en intrede. Ds J. L u u r i n g hoopt Zondag 28 April a.s. om 2 uur afscheid te nemen van de Herv. Gemeente te Hazerswoude en den 5en Mei d.a.v. intree te doen te Oudwoude, na be vestigd te zijn door Ds J. de Vries van Goes. Legaten. Mevr. wed. A. Naaiijen, overleden te Zeist, gewoond hebbende te Andel (N.-B.), heeft aan de diaconie der Nederlandsch Hervormde gemeente al daar f 10,000 gelegateerd. Jonkvrouwe J. P. baronesse de Vos van Steenwjjk, te Arnhem overleden, heeift aan de dialconie der Ned. Herv. gemeente te Assen een som van' f 2000 gelegateerd, vrij van successierechten. St Phllipslamf. Benoemd tof onderwij zer aan de O.L. school alhier dhr A. Kunst, no. 2 "der voordracht, thans werk zaam bij Philips te Eindhoven. Geslaagd voor examen machinist di ploma G, de heer G. Munnik te Vlissingen. Een rijkssubsidie voor ex tra-leerkrachten. Tal van gemeen tebesturen en besturen van bijzondere lagere scholen vroegen ,op grond van toeneming van het aantal leerlingen aan den minister van Onderwijs, K. en W., om voor rekening van 's Rijks kas een extra leerkracht te mogen benoemen. Naar men aan het „Hdbld" van be voegde zijdie 'mededeelt, heeft de minis ter om te groote stijging van het kosten- bedxag te voorkomen, thans als alge meen© gedragslijn aangenomen, dat zulke aanvragen alleen dan ingewilligd worden, wanneer bet aantal leerlingen der schobl zoodanig is gestegen, dat volgens de z.g- 48 lleerlingenschool aan die school 'n onder1 wijskracht meer zou noodig zijn geweest. La alle overige gevallen worden die aan vragen door den minister afgewezen. Doodelijk ongeval. Aan de halte „Halfweg" Midden-Beemster stapte gisteren een reiziger in verkeerde richting uit de nog in beweging zijnde tram van de Noord-Hollandsche Tramwegmaatschap pij. De man verloor zijn evenwicht, waar door hij tusschen twee wagons geraakte. Hij werd naar „De Crt." meldt, door den volgenden wagen overreden en waa op slag dood. Het bleek, dat bij eea schedelbreuk had 'bekomen en dat zijn borstkas was in gedrukt, terwijl de tram hem over een der handen was gereden. De identiteit van het slachtoffer, een persoon tusschen de 60 en 70 jaar, kon nog niet worden vastgesteld, daar geen papieren op hem werden bevonden. Zijnvrouw met een brandende petroleumlamp geworpen. Bij een echtelijken twist te Erfurt wierp een arbeider een brandende petroleumlamp naar zijn vrouw. De lamp ontplofte .en de vlammen zetten de kleeren der vrouw in brand. Met zware brand wonden werd zü naar het ziekenhuis ge bracht, waar zij later overleed. Olifanten ontsnapt. In het stad je Reutlingen (D.), zijn Vrijdag vier olifanten, uit een circus ontsnapt, dat sinds korten tijd voorstellingen geeft. Een der beesten liep de straat op en bracht een bezoek aan verschil lende winkels. Eerst trapte hij de deur van een lampenwinkel in en snuffelde den heelen winkel rond, zonder veel schade te berokke nen, daarna verbrijzelde hij bij een opticien een groote kast vol brillen en optische in strumenten ook in een muziekwinkel hield het dier geweldig huis, vervolgens sloeg hij het etalageraam van een winkel in horloges in en onderweg trapte hij nog een fiets en een motorfiets stuk. Tenslotte kon het beest door zijn bewakers worden gepakt; één van de bewakers werd daarbij' gewond. Tramtrein ontspoord. Zaterdag middag zijn van een goederentram Van de Tramweg-Maatschappij de Meyerij, komende uit Helmond, aan het tramstation te Mierio een locomotief en een goederenwagon gederailleerd De locomotief kwam dwars over de rails te staan, terwijl van den eersten goederenwagon, het onderstel zwaar beschadigd werd. De lijn is in beide richtingen versperd. De Regeering en Dr Ritter. DEN HAAG. De Minister-president heeft heden geantwoord op den brief van Dr Ritter, waarin deze de medewerking van de Regeering verzoekt voor een on derzoek naar de vraag of en zoo ja, waar om zij de Volksvertegenwoordiging ver keerd heeft voorgelicht. (Zie Binnenland.) De Minister merkt op, dat het verzoek van 7 Maart niet. kon betreffen een uitla ting van 22 Maart, doch betrof het onder zoek naar de echtheid der documenten, wat de Regeering afwees, omdat de valsoh- heid voor haar vaststond en zij niet ge twijfeld wenschte te zien aan het woord van een bevriende Regeering. De Minister president zegt verder, dat oo'k thans niets bekend is dat ook maar een schijn van twijfel zou kunnen wekken aan de juist heid der verklaring van 22 Maart en dat de Regeering de gevraagde medewerking aan een onderzoek afwijst, daarbij voe gende: Het zijn niet alleen vreemde Re geeringen aan wier woord zij niet getwij feld wil zien. APELDOORN. Door onbekende oorzaak is in deze omgeving gisteren een boerderij afgebrand, waarhij o.a. 50 kippen om kwamen. Het overige vee kon worden ge red. ZAANDAM. De staking in de hout bedrijven is zoo goed als algemeen. Het aantal stakers bedraagt pl.m. 95 pCt. van. het totaal aantal arbeiders. ZIERIKZEE. In de Zaterdag gehouden vergadering van de Bank voor Schou wen en Duiveland werd het dividend be paald op 16 pet. (Vorig jaar 14 pet.). De aftredende commissarissen de heeren J. J. Romjjn en P. W. C. Stols werden herkozen en gekozen in de vacature-J. A. Legemaat de heer A. A. Ribbens. MIERLO. Gisteravond jverd alhier aan den weg een persoon gevonden, met een- 'gapende hoofdwonde. Daar de man door bloedverlies bewusteloos was, kon hij niet door de politie worden gehoord. Om trent den dader tast men nog in het duister. NEW-YORK. Gisteren steeg te New- York en te \jjashingthon de thermometer tot boven 30 gr. Celsius. Wat zijn idle verdachten voor een rijwielpad1? Voor het Kantongerecht te Goes stond terecht M. L., koopman te Kamperland, terzake dat hjj op den Grinddijk te Kort- gene als wielrijder de linkerzijde van den weg had bereden. Verdachte erkende het feit, doch voerde aan, dat hij niet straf baar zou zijn, daar aan bedoelde linker zijde borden staan met het opschrift „Rij wielpad". De brigadier der Rijksveld- wacht die proces-verbaal had opgemaakt verklaarde dat zulks inderdaad waar was, doch dat bedoeld z.g.n. rijwielpad door niets van den weg was te onderscheiden. De Burgemeester, als getuige gehoord, verklaarde de breedte vain het rijwielpad niet te kunnen opgeven en zeide dat hert Gemeentebestuur dit weggedeelte voor de wielrijders had bestemd opdat zij. ook van de richtiqg Wissenkerke komende het best berijdbare deel van den weg konden houden. De Ambtenaar van het O. M. betoogde, dat wil men spreken van een rijwielpad er toch vóór alles een pad behoort te zijn: een ongelimiteer de strook weg kan moeilijk als zoodanig worden aangemerkt. Bwendien sticht een dergelijk, door niets dan door de Model borden kenbaar gemaakt rijwielpad ver warring bn weggebruikers, waardoor ge- ynakkelijk de verkeersregelen worden over treden en ongelukken kunnen gebeuren. Hij meende dan ook, dat de vereischten voor rijwielpad niet aanweoig waren en wquireerde varootrdealing rm h üe Kan tonrechter gaf bljjk deze zienswijze te deelen door een veroordeelend vonnis uit te spreken. Het berijden van de lin kerzijde van den Grinddijk ter plaatse zal dus wielrijders niet langer geoorloofd zijn, terwijl tevens in het algemeen is uitgemaakt dat het plaatseu van Model borden zonder meer een strook weg nog niet tot „Rijwielpad" in den zin der Mo tor- en Rijwielwet maakt. Uitvoer van aardappelen naar Hongarije. Als gevolg van de vorsfcschade in den alge- loopm winter wordt in Hongarije een belang, rijke invoer van aardappelen verwacht. Volgens mededeeling van het Kon. Hongaarsch Insti tuut voor de aardappelteelt te Boedapest, zul len niet alleen consumptie-aardappelen, maai vermoedelijk ook poters worden ingevoerd. Men rekent in de eerste plaats op aanvoer uit Polen. VROUWEN EN DRANK. In „De Wereld strijd" trof ik, zegt Dr Gunning in „Pniël", het volgende stukje aan: De Engelsche vrouwen hebben al sedert jaren den naam, dat zjji over 't algemeen veel meer drinken dan die in andere beschaafde landen. Maax 'tschijnt er in den laatsten tijd met name onder den hocgen stand nog niet beter op te worden. Ten minste een Engelsche predikant, Rev. Shapcott, klaagde daarover en ver telde dat hjj een zeventienjarig meisje had ontmoet, dat er prat oip ging veertig cock tails per dag te kunnen drinken zonder een spier te vertrekken. Dat leek een correspondent van de „Daily News" overdrijving'. Het was oo'k ondenkbaar. Vooreerst dia reusachtige hoeveelheid sterke drank 1 En dan een cocktail kost allicht anderhalve shilling, dat wordt dus zes en dertig gulden per dag of meer dan 12000 gulden per jaar. Dus zocht hiji den predikant op, om nadere inlichtingen in te winnen. Deze verzekerde, dat zijn bewering beslist waar was, maar hij weigerde den naam van het meisje te noemen. Dat was nok nauwelijks noodig, omdat zij volstrekt geen eenling is. Natuurlijk behoorde zij tot den gegoeden stand. Maar zoo waxen er velen. Ds Shapcott trekt ieder jaar naar de Rivièra, om er lezingen te hou den, en daar treft hjjl bedoelde jonge dames aan. Daar blijkt het hem dat hef cocktail-euvel onder de Engelsche meisjes meer en meer toeneemt. Dozjjnen van haar, zoo verhaalt hjj, drinken dagelijks twaalf èt vijftien cocktails en dat vinden ze iets heel gewoons. Zij! logeeren in dure hotels, spelen, dansen en -r- drinken cock tails. Dat is alles waaraan ze denken. Hij kent zulk een hotel, waax deze jonge dames na den maaltijd cm ongeveer ne gen uur gaan dansen en als men er den volgenden morgen om acht uur terug komt, dansen ze nog. Het meisje, dat pochte op haar veertig cocktails, is een uit velen. Het drinken zal haar hersens geen kwaad doen, zoo heeft Ds Shapcott tot haar gezegd, want klaarblijkelijk heeft ze die niet. Zoo voe ren deze meisjes zichzelf ten verderve, ze worden drankzuchtig en dan moet men ze van de straat oprapen. De gérant van de American Bar in Sa voy Hotel, met wien men deze dingen besprak, prees de matigheid der mannen. Ja, er zijn er onder hen wel, die bij gelegenheid twaalf cocktails per dag ge bruiken, doch het gemiddelde is drie of vier. „Maar", zoo voegde hij er aan toe, „de mannen hebben in den regel niet zooveel tijd om lang te bljjven als de vrouwen." Dr Gunning voegt daaraan toe: „Deze dingen zijn toch «waarlijk ont stellend en verontrustend in hooge mate. En wij mogen ons niet vleien dat het alléén in het vrome Engeland zoo ge steld zal wezen. In ons brave Neder land zal het in vele kringen van de „upper ten" wel evenzóó gaan. En dan vraagt men nog of geheelont houding geen eisch is van de Christelijke vrijheid I Ik heb geen tijd om mij ook van deze gewichtige vragen op de hoogte te houden, maar ik ben sedert dertig jaren toch uit volle overtuiging absti- nenzler. Laat ons, die 's Heeren Naam belijden, toch nooit door ons voorbeeld, in het vaderland etn daarbuiten, de ramp zalige drinkgewoonten steunen! Er zijn van de bon-mots van Dr Kuy- per en van Dr Schaepman overgeleverd, die zeker niet zoo kwaad bedoeld zijn, maar die toch wel heel gevaarlijk zijn. Een volk, dat „bij den chocoladeketel wordt opgevoed" en waar de werklui geen „twee borrels per dag" drinken is nog heusch niet zoo te beklagen! Door cocktails en afzakkertjes wordt het waar lijk niet sterker en beter!" De Redactie van het orgaan van de Geref. Vereen, voor Drankbestrijding tee kent hierbij aan: Wjj danken Dr Gunning hartelijk voor die sympathiebetuiging voor onzen arbeid en zonden Z.Eerw. onze brochure „Dr Kuyper als drankbestrijder" van Da En- serink, waaruit hij kan zieni, dat Dr K. zich ten slotte zelfs op ons standpunt heeft geplaatst. Wisselkoersen- Amsterdam, 8 April 1929, 2.30 u. Berlijn 59.08—59.12. Brussel 34.6134.63. Parijs 9.73H9.75)4. Londen 12.09a/t—12.09T/«. New York 2.49V«-4U9V«. Rotterdam, 8 April 1929. Veemarkt. Aanvoer 520 vette runde ren, 243 vette kalveren, 89 schapen en lammeren, 1175 varkens. Prijzen per K.G. Koeien 27,532,5, 4245, 5052,5; ossen 38, 4145, 48 50, stieren 37, 40, 4546, schapen 3036, lammeren f 24f 32 per stuk; varkens 39, 40, 41, vette kalveren 6065, 72,577,5, 8590; zouters 42,5. Koeien en ossen aanvoer groot, met willigen handel, prijzen vrjjwel als vorige week. Een enkel prima beest ging 2% ct. boven noteering. Stieren met zeer klei nen aanvoer, stroeve handel, prijzen iets stijver. Aanvoer vette kalveren groot met weinig handel en ongeveer de prijzen van de vorige week. Een enkel prima kalf ging 71/2 cent boven noteering. Scha pen, en lammeren, aanvoer klein, handel lui; de prijzen van de vorige week 'kon den ook nu weer worden bedongen. Var kens, aanvoer flink; handel aanvanke lijk niet vlug, later iets beter doch de afloop een tikje lager. Graanmarkt. Tarwe bij tamelijk aanbod f 12.25f 12.60, Gerst chevalier f 11.25—f 11.75, Haver f 11.50—f 12, Erw ten in alle soorten veel lager, in bijzon dere gevallen iets meer. Schokkers f 18.50 f 21.50, Bruine boonen f40—f 43.50, Kleine gr. .erwten f 16f 17.75. Zaden. Blauwmaanzaad f 31f 33, Karwijzaad f 37f 39, Lijnzaad (blauw voer) f 16f 18, Lijnzaad (blauw bloei f 20f 22, Lijnzaad (bloei wit) f 19f 20; koolzaad f 28—f 30. Vlas. 15198 K.G. Blauw schoon 1.20 1,45, 500 K.G. Blauw, h. schoon 11,15, 1700 K.G. Wit Zeeuwsch onverk., 9000 K.G. Holl. Geel 1.15—1.25, 4000 K.G. Gro- ningsch 1.151.25, 4600 K.G. Dauw rood 11.12)4. Handel sleepend. Aardappelen. Brielsche Eigenhei mers le soort f2.50f3, 2e soort fl.75 f2.25, Zeeuwsch© eigenheimers fl.75 f2.25, Bevelanders f2L2.30, Zeeuw sch© bont© f3.10f3.60, Zeeuwsche blau we f3.1G-f3.50, Poters fl.25—f'2, Red Star f2.80—f3, Bravo's f 2.50—f 3.25. Aanvoer flink, handel kalm. MIDDELBURG, 5 April 1929. Spinazie 10— 37, kroten 34, peen 2—6, lof 2243, bak- sla 3585, pnijsla 63—68t dunsel 3943, spruiten 2249, uien 612, postelein 120, zuring 2125, wmterpostelein 20, aardappelen 34, nero 13—26, poters 2, veldsla 18 en rapen 2—3 cent, alles per K.G. Selderij 6—12, prei 6—14, radijs 3—7, raapstelen 57, komkommers 35—48 en roo- de kool 715 cent, per bos of per stuk. Bloemkool 1,81, kropsla 62—2 per kist. Fruit: aardbeien 61—81, per doosje, zoeite bellefleur 2028, zure id. 1641, M®ieroen 48, grauwzoet 30, kledperem 30. MIDDELBURG. Bevallen: C. E. Kompa- Vergouwe, z. A. J. B. Kruidenier-van Hilsit, z. OverledenJJJ. 'Jonasse, 66 jaar, aah. m. D. Boogaard. I 1 Stoomvaart Mij. Nederland. CHR. HUYGENS, uitr., 6 v. Genua. MAD0ERA, uitr., 5 te Lissabon. MlOENAd (uitr,, p. 5 Gibraltar. PRINSES JULIANA, 5 v. Batavia te AmSt PRINS DER NED., uitr., 6 v. Colombo. SIMAL0ER, uitr., p. 6 Perim. Kon. Ned. Stoomboot Mij. ACHILLES, 5 v. Geuta n. Genua. EOS, 6 v. Valencia te Rott. ORPHEUS, 6 v. Alicante te Jtolaga. STELLA, 6 v. Amst. te Curacao. Rofteirdamsche Lloyd. DJEMBER, uitr., 6 v. Fadang. KERTOSONO, uitr., p. 6 Perim. MFDAN, 6 v. Rott n. Batavia, via Londen. SOEKABOEMI, 6 v. Batavia n. Soerabaja. TABANAN, 6 v. Batavia n. Rott. TOBA, thuisr., 6 te Rott. v;erw. TOSARI, thuisr., 6 te Londen. PATRIA, uitr., p. 6 Ouessant GORONTALO, thuisr., p. 6 Finisterre. KOTA RADJA, uitr., p. 6 Kaap Bon. MARKEN, thuisr., p. 6 Finisterre. KOTA GEDE, thuisr., p. 6 Pt de Galle. BUITENZORG, thuisr., 6 v. Marseille. TAJjfBORA, thuisr., 6 v, Marseille. TAPANOELI, uitrv p. 5 Pantellaria. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 9 April: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, half tot zwaarbewolkt, waar schijnlijk droog yeer. Weinig verande ring in temperatuur. Stand van hedenmiddag 2 uur: Ltoht op voor fiateer*, Diaada# 7 u. 9.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3