BOLS Binnenland Uit de Provincie. Eiken dag één Glaasje!' Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Op voorstel van den vice-kanseliet Hart- lieb besloot de ministerraad dat de regee ring in haar geheel zou aftreden omdat de door den bondskanselier opgegeven rede nen voor zijn ontslag, alle leden der regee ring evenzeer aangaan. Het besluit van Seipel en zijn kabinet om af te treden heeft niet alleen in de breede lagen der openbare meening, maar ook in politieke en diplomatieke kringen de grootste verrassing veroorzaakt. Als mogelijke opvolgers van Seipel wor den genoemd dr Buresch, de landskapi- tein van Neder-Oostenrijk en Gürther, pre sident van den nationalen raad. Beiden zijn gematigde christelijk-socialen. Ook bondspresident Mik leus wordt genoemd. De crisis zal waarschijnlijk van langen duur zijn. Er duiken geruchten op over een mogelijke coalitie van de christelijk- socialen met de socialisten. De Poolsche regeering afgetreden. Uit Warschau wordt gemeld, dat de staatspresident het ontslag van het geheele Poolsche kabinet heeft aanvaard. Er zou den reeds onderhandelingen over de sa menstelling van het nieuwe kabinet heb ben plaats gehad. Volgens de laatste berichten uit War schau zou de staatspresident aan Pil- soedski hebben verzocht de vorming van een kabinet op zich te nemen. Deze zou reeds informeele besprekingen met ver schillende politici zijn begonnen. Korte berichten. In Halberstadt raakte als gevolg van de jongste vorst van een oud zandsteenge- bouw aan de Holzmarkt een 350 jaren oude steenen leeuwenkop los en trof twee mannen. Den koetsier van een bierwagen werd de schedel verbrijzeld. Hij werd in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis gebracht. Zijn metgezel liep eveneens zwa re verwondingen op. Te Stuttgart werden een 35-jarige incasseerder, 'n 32jarige vrouw en 'n 12-jarige dochter in de slaapkamer dood- gevonden. Uit een onderzoek bleek, dat moord en zelfmoord door gasvergiftiging in het spel is. Vrijstelling van Belgistóhe Wegenbelasting. De A. N. T. B., Toeristenbond voor Nederland, deelt mede: In aansluiting aan een vorig bericht omtrent de in uitzicht gestelde vrijstelling van het betalen van wegenbelasting in België voor Nederlandsche automobilisten en restitutie van de sedert 1 Januari 1929 betaalde Belgische belasting, kan thans worden medegedeeld, dat uit Brus sel de officieelo bevestiging is ontvangen, dat bij besluit van 30 Maart 1.1. Neder landsche automobilisten en mot.orwielriji- ders zijn vrijgesteld van de Belgische belasting, op vertoon van hun Nederland sche wogenbelastingkaart, benevens een paspoort of bewijs van Nederlanderschap. In verband hiermede behoeft men dus voortaan geen carnet de séjour" meer to hebben en zijn de daaraan verbonden formaliteiten bij het binnenkomen en ver laten van België vervallen. De vrijstelling geldt niet voor: A. Nederlanders, wier motorrijtuigen al leen in Relgië gebruikt, worden; R. Neder- landers, die zoowel in Relgië als Neder land gevestigd zijn; C. Nederlanders be doold bij art. 4, 4e lid der Nederlandsche Wegenbelastingwet, wier motorrijtuigen niet meer dan 60 dagen per jaar worden gebruikt en die deswege slechts 1/4 der •wegenbelasting betalen. Zij die dit wenschen kunnen een attest betreffende do vrijstelling van de Belgi sche belasting verkrijgen. Zij moeten zich da.artoo wonden tot den ontvanger dei directe belastingen, wiens kantore het dichtst bij, de plaats waar zij gewoonlijk de grens overschrijden, gevestigd is. Het attest is even lang geldig als de Nederlandsche belastingkaart, doch nfet langer dan tot 31 Doc. van het looponde jaar. Voor den eventueel overblijvenden tijd wordt een ander attest afgegeven, ingaande 1 Januari. De vrijstelling wordt geacht te zijn in gegaan op 1 Januari 1929. Om terugbetaling van de sederi. dion datumi betaalde belasting te verkrijgen, dient de belanghebbende een verzoek te richten tot het Belgische Ministerie van Financiën te Brussel, onder overlegging van. alle noodige 'inlichtingen en beschei den (Belgische belastingboekje, „carnet de séjour"). De vliegkosten near Endië. De drie Donder Wallvliegbooten, die gistermorgen te 6 uur van Den Heldor naar Indië zijn vertrokken, zijn gister middag om half drie (Fransche tijd) te Bordeaux gearriveerd. Alles was wel aan boord. Jhr Mr Dr A. Röell naar Indië. Jbr mr dr A. RöeJi, commissaris der Koningin in de provincie Noord Holland, zal in zijn kwaliteit van voorzitter van de Koninklijke Vereeniging Koloniaal In stituut, als gedelegeerde der Nederland sche regeering in Mei het congres bijwo nen op Java van de Pacific Science. Jhr Röell heeft gistermiddag afscheid geno men van de hoofdambtenaren der provin ciale griffie en van de leden van Gede puteerde Staten van Noord-Holland. He denmorgen vertrok hij naar Genua van waar hij zich per stoomschip Christiaan Huygens naar Java zal begeven. Een waterverontreinigings dag. Op 11 Mei e.k. wordt in heit Jaarbeurs restaurant te Utrecht een bijeenkomst be legd ter bespreking van het vraagstuk van de waterverontreiniging. In December 1.1. werd een motie aangenomen om een krachtige actie .te voeren tegen de toene mende verontreiniging van de binnen waleren en rivieren. Ir S. Louwes uit Zwolle zal het vraag stuk belichten in verband met den land bouw; Mr P. W. J. H. Cort van der Lin den in verband met de industrie; A, W. Brouwer in verband met de binnenvis- scherij; Dr Jan Smit in verband met de volksgezondheid, en Mr H. Smeenge in verband met de schipperij,. Utrechtsche publicaties. In verhand met beweringen in buiten- landsche bladen over het aandeel dat de Nederlandsche generale staf in en met be trekking tot de publicatie in het lltr. Dag blad zou hebben gehad, heeft de N. R. Crt. zich tot den chef van dien staf, luitenant- generaal P. J. II. van der Palm, gewend. Deze zeide zich, wegens zijn ambtelijke verhouding tot de regeering, met betrek king tot de geschiedenis der publicatie en in het algemeen tot de documenten zaak een beperking in het verstrekken van mededeeïingen te moeten opleggen, maar hij kon wel verklaren, dat hij, en de generale staf als zoodanig, mot de publicatie van het „geheime stuk" in het Dtrechtsch Dagblad niets uitstaande hebben gehad en nimmer, noch ambtelijk, noch op andere- wijlze, het bewuste stuk voor echt hebben verklaard; dat hij dus niet de autoriteit is, die een dergelijke verklaring zou hebben afge legd en zijn vrijwillig aftreden met de (kwestie van het „geheime stuk" in geen onkel verband staat. - De adjunct-commies bij den Tele graaf- en Telefoondienst G. A. van der Knaap van het post- en telegraafkantoor te Goes, is benoemd tot adjunct-com mies bij den post-, telegraaf- en telefoon dienst. Met de Staatscourant van 2 April zijn verzonden afdrukken van de statuten betreffende de Vereen, tot het verstrek ken van Lager Oude^wijis op Geref. grond slag, gevestigd te Waarde. Vlissingen. In de gisteren (Woensdag) avond gehouden vergadering van „het Groene Kruis" werd door den scretaris het jaarverslag uitgebracht, waaraan wij het volgende onlleenen: Het ledental bedroeg op 1 Januari 1928 2115, op 31 December 1928: 2025; alzoo een vermindering van 90 leden. De wijkziekenverpleging werd door zus ter Algra en zuster Oldenhave met ijver en met groote toewijding behartigd. Zuster Oldenhave kon evenwel vanaf eind Juni haar werkzaamheden niet verrichten we gens ziekte. Zuster Oldenhave word eerst door zuster Matthaei, daarna door zuster Lans uitstekend vervangen. Zuster Oldenhave is wel tot haar werk zaamheden teruggekeerd op 17 Januari 1929, doch na geneeskundig onderzoek bleek 't voor haar gezondheid beter het vermoeiende wijkverplegingswerk in het afwisselende, vochtige Vlisaingsche kli maat op te geven en ontslag te nemen. Meer dan drie jaar is zuster Oldenhave aan het Groene Kruis te Vlissingen ver bonden geweest en heeft ze haar moeilijke taak met lust en ijver volbracht. Het bestuur is ervan overtuigd, dat zus ter de Goeijer, de definitieve opvolgster van zuster Oldenhave, met evenveel ener gie, liefde en toewijding haar schoone Groene Kruistaak zal volbrengen. In 1928 werden totaal 7858 ziekenbezoe ken afgelegd tegen 7802 in 1927. Verplegingsartikelen werden 1307 maal in bruikleen verstrekt, tegen 1326 maal in 1927. Was het aantal kraamverplegingon over 1927: 106, over 1928 bedroeg dit 89. Hier van waren 26 gratis en 18 tegen betaling van de zeer geringe vergoeding van f 5 of minder.. Aan'deze afdeeling waren vier bakers verbonden, terwijl één meisje in opleiding is. Dank zij de gemeentesubsidie, die van het Roode Kruis, welke over dit jaar f 800 bedroeg tn van de commissie voor de hygiëne van het kind in Zeeland, is het Groene Kruis in siaaf ook on- en minver mogenden van kraamhulp te voorzien te gen een zeer geringe vergoeding, of, waar uoodig, zelfs gratis. Aan deze afdeeling is verbonden het consultatie-huz-eau onder leiding van den kinderarts dr J. van Maren Bentz van den Berg. Hier worden gratis inlichtingen ver strekt en adviezen gegeven voor de ver dere voeding en verzorging der zuigelin gen, hier wordt- de gewichtstoename nauw keurig nagegaan, afwijkingen worden ge constateerd om tijdig medische hulp in te roepen. Ook van dit bureau gaat zeer goed en nuttig werk uit. In het magazijn zijn ook dit jaar weer vele nieuwe artikelen bijgekocht, ten ge- braike voor de leden bestemd. In het ma gazijn is ook steeds ijs voorradig en ver krijgbaar voor dringende gevallen ook des nachts. In 1928 werd 278 maal hiervan gebruik gemaakt. Voor het Provinciale Groene Kruis heeft de afdeeling Vlissingen ook over 1928 den ontsmettingsdienst geleid. Niet alleen voor Vlissingen, ook voor verschil lende andere plaatsen in Zeeland werden dan ook ontsmettingen uitgevoerd, in to taal 66 oven- en 7 huisontsmettingen. Over 1928 bedroegen de totale ontvan- sten der vereeniging f 8503,29, de uitgaven f 7630,37. Het vookdeelig saldo h f 872,92 werd gevoegd bij het fonds voor een derde verpleegster. Het bestuur zag tot rijn spijt dr de Ko ning uit sijn midden heengaan wegens vertrek uit de gemeente. De algemeene le denvergadering koos in de twee vacatures, ontstaan door het vertrek van de heeren Duyvis en De Koning, hun opvolgers in de medische practijk, de heeren de Greef en Grippeling. Goes. Door den heer A. M. Sampon, is ontslag aangevraagd als plaatsvervan gend lid in het scheidsgerecht voor de werklieden dezer gemeente. Tengevolge daarvan zal op Woensdag 17 April a.s- daarvoor een stemming plaats vinden. De Zeeuwsche blindenvereeniging zal zooals reeds gepubliceerd werd op Dinsdag 9 April a.s. een propaganda-kunstavond geven. Wij vestigen hierop gaarne de aan dacht. In de eerste plaats om wat dien avond ten gehoore 'zal worden gebracht (mede werking wordt verleend door de Orkest- vereen. „Symphonie", en verschillende blinde musici wier prestaties in andere plaatsen hoogelijk werden geroemd), maar dan ook om het mooie doel dat beoogd wordt: de blinden, die zooveel moeten mis sen, helpen om ze zoo mogelijk te maken tot volwaardige arbeidskrachten. Er is op dit gebied reeds veel gedaan, maar er is ook nog zoo heel veel te doen Daarom wekken wij gaarne tot be zoek op. Wij voegen hieraan nog toe, dat in hei comité, hetwelk dezen avond voorbereidt, zitting hebben genomen de heeren burge meester Hajenius, wethouder Van Melle, Ds Homburg, F. G. G. Rothuizen, Dir. Gemeentewerken, Zweede en Zuring, leer aren H.B.S., en Van Dijl van de O. L. Ulo school. Wemeldinge. De werkman H., welke bij de aanrijding van de op hol geslagen paar den tusschen beide voertuigen bekneld ge raakte en daarbij ernstig werd gekneusd, is aan de gevolgen daarvan overleden. Kloetinge. Door de wijkzuster alhier werd ontvangen een gift van f 10 en drie van f 2.50, waarvan één uit 's-Gravenpol- d,er. lerseke. Met 1 April is het kreeftensei zoen wederom geopend. Dit treft nu geen mooi zomerweer. De vangst is dan ook tot heden zeer bedroevend. Men is dan ook ongerust dat door de felle vorst dezen win ter de kreeftenstand heeft geleden. Dat zal evenwel nog moeten blijken Wel zal de vangst van zeekrabben dit jaar niet veel zijn, daar die tengevolge van zoo'n vorst bijna geheel afgestorven zijn en het jaren duurt voor er weer wat van betee- kenis wordt gevangen. Ten minste dit was in 1917-'18 het geval. Toen hadden de kreeften bijna niet geleden en de zee krabben waren radicaal uitgestorven. Nu zal natuurlijk de prijs veel goed kunnen maken, die is nu van de kreeften ongeveer f 2.50 per K.G. Veel last wordt ondervon den van importkreeften. In het bestuur der Damclub is ge kozen als voorzitter dhr A. Willemsen, se cretaris en penningmeester dhr II. Dan ker, Commissaris dhrn J. van de Have en Jan Bomde Rooy. De vergaderingen zullen 's Woensdagsavonds in het speel lokaal der bewaarschool worden gehou den. Voorloopig traden 11 leden toe. De oesterverzending is lang zoo druk niet meer als die wel geweest is, al werkt het koude weer der laatste dagen weer eenigszins mede om die ietwat te verbeteren. .Ook de zaaigoedverkoop. is aan gevangen. Was het tot heden een stem ming van afwachten en uitkijken, dit is pu veranderd, na de schitterende zaken die Cokso heeft gedaan met Denemarken. Ze heeft haar geheele productie 40©rs tot een respectabelen prijs (f 1.10) ver kocht. De prijspolitiek der Cokso is we- drrom (evenals met de consumptie-oes ters) te loven. Zij bederft de markt niet. Een en ander zal tot gevolg hebben, dat ten eerste ons land niet aan een te veel van oosters lijdt en ten tweede, dat dit direct tot uiting komt a.s. najaar met de eonsumptieoesters. Prijzen 40ers zijn f 1.10, van 30ers 80 ets., van zwaardere f 1.10—1.20 per K.G. Kapelle. Loop der bevolking over de maand Maart. Ingekomen: Ha. do Schip per, zonder beroep, E 40, van Katten dijke; R Kraal, timmermansknecht, D 46, van Wieringen W. van de Visser en ge zin, boomkweefcorsknecht, E 15, van We meldinge; P. Sonke en gezin, A. 34, S.S. van Wolphaartsdijk; J. Vermaire, dienst bode, A 235, van Kattendijke; II. P. Schot, schoenmaker, A 90, van lerseke. Vertrokken: F. Neels en gezin, landar beider naar Barsinghorn G 22; J. Baas, landbouwer, naar Kalamazo (V. St.), 129 Fast InksteravenueS. Heijstek, dienst bode naar Vlissingen, Koudonhoek 41; J. C. Huissoon, bakkersknecht naar Kloe tinge, A 140; .T. Burger en echtgenoote, kantoorbediende naar Kloetinge. B 80; Ma. Ja. Slabbekoorn, zonder beroep naar Ontario (Canada), Chattam, 177 Fdgar- street; M. Bolle, 'fabrieksarbeider, naar Eindhoven, Eeckarstschestraat 58. Hoedekenskerke. In Maart zijn inge komen: D. B. van Kruijssen en gezin, landbouwer, van Kruiningen; L. de Bart en gezin, werkman van Kruiningen; E. J. G. Vijverberg, zonder beroep, van Wou denberg; D. Louisse, dienstbode, van Goes; L. de Jonge, en gezin werkman van Venray. Vertrokken: L. de Pree, boerenknecht naar Driewegen; J. C. M. Mazure, onder wijzer naar Goes; J. de Pree en gezin, boerenknecht naar 's Gravenpolder; J. J- Eckhardt, timmermansknecht naar 's Gra venpolder; A. Schotten, religieuze naar Bergen (N.-H.); Wed. J. v. d. Linde- Tichelaar en gezin, zonder beroep mszr Goes; G. do Visser, dienstbode naar '8 Gravec^oWer; I» X I-uk&sae, winkel bediende, naar Vinkeveen; I. M. Sanders, werkman, en gezin naar Schore. Arnemuiden. Bevolking over de maand Maart. Ingekomen uit Kortgene Jacobus Meerman, C 17; uit Middelburg, Jacomina Ventevogel, C 87. Vertrokken naar Eindhoven: A. La- bruijère, Schootschestraat 69. Ds E. van Asch heeft voor zijn be noeming tot bestuurslid der Chr. school bedankt. Koudekerke. Loop der bevolking van 16—31 Maart 1929. Ingekomen: C. Vermeulen, C 21, van Vlissingen; A. Jobse met gezin, E 158, uit Ritthem. Vertrokken: Mej. de Wed. Meijer, geb. van Velzen, B 2 naar Serooskerke; Mej. P. Harpe van B 166 naar 's Gravenhage; Mej. C. Joosse, van D 56n naar Vrouwo- polder; W. P. Geuze, van E 122 naar Eindhoven; Mej. A. G. J. Martens, van E 163 naar 'sGravenhage; J. M. H. Mar tens van E 163 naar Weert; Mej. J. P. de Voogd, van E 125 naar Middelburg; M. Visser met gezin, van E 169 naar Kattendijke; G. van de Voorde van A 107 naar Honselaarsdijk. Zaamslag. Maandagnamiddag, toen een onweder over onze gemeente heenging, sloeg het hemelvuur in de landbouw- schuur op de hofstede, bewoond door den heer D. Dees, terwijl diens zonen zich in de schuur bevonden. De vuurstraal nam zijn weg langs de strootas en door den paardenstal, alwaar een paard tegen den grond viel en kreupel opstond. Aan en kele houtdeelen werd overigens schade toegebracht. (Tern. Crt.) Bruiinisse. Maandagmiddag 2e Paasch- dag besloten eenige jongelui de vracht auto van den vrachtrijder de Ruiter af te huren om een autorit door Duiveland te gaan maken. Na eenige plaatsen be zocht te hebben, ging het het was inmiddels 10 uur geworden op Ouwer- kerk aan. Tusschen Capelle en Ouwer- kerk geraakte het licht van de auto on klaar en daardoor bemerkte de bestuur der niet tijdig genoeg een bocht in den weg bij Ouwerkerk, en reed de auto in een breede, diepe sloot. Het mag een, wonder heeten, dat alle inzittenden er met den schrik en een nat pak, doch ver der heelhuids zijn afgekomen. Enkelen hunner zijn te Ouwerkerk nog van droge kleeren voorzien, de meestcn echter, heb ben de huisreis in hun druipnatte plunje moeten aanvaarden. (Z. Nsb.) Colljnsplaat. In Maart zijd ingekomen: Anna Verburg, van Rotterdam: Hendrik E. de Regt en vrouw, van Wissenkerke; Leendeort Janse en geizin, van Wisseni- kerke. Vertrokken: Geertruida Flip'se, naar Kats; Frans den .Engelsman, en gezin, naar Oosterland; Marinus Hoogerheide, naar Kortgene; Bastianus W. Touw, naar Rotterdam; Jacoba Jannetje Janse; naar Wissenkerke; Marius Huiga. naar Kort gene; Leunis Kramer, naar Purmerend; Johannes Hoogerheide, naar fhirmerend; Cornel is L. Hoogerheide, naar Purmerend. AANSPORING TOT VERRAAD. Met bedriegelijk nagemaakte „zakboek jes" zijn thans de communisten in de weer, om de Nederlandsche soldaten en matrozen onder de wapenen op te zetten tegen het wettig gezag. Hun vredelievendheid blijkt al dadelijk uit den „eed van den arbeidersoldaat", die in dit boekje van „het corps van illegale partijgangers, genaamd Karl Lieb- kneclit", wordt afgedrukt „Ik, zoon van het arbeidende volk der geheele wereld, aanvaard den naam van soldaat in het leger van arbeiders en boeren. Plechtig beloof ik de arbeidersklasse, grondig de krijgskunst te leeren, om de zaak van de arbeiders en boeren als mijn eigen vleesch en bloed te kunnen verdedigen. Ik beloof nooit eenigen stap te doen, die voor een arbeider Onwaardig is en al mijn gedachten te richten op het groote ideaalDe bevrijding van de arbeidersklasse. Ik beloof altijd bereid te zijn om Sowjet-Rusland het vaderland der ar beidersklasse, op het eerste sein te verdedigen, tegen alle aanvallen van het imperialisme, de vijand van alle arbeiders en boeren, en noch mijn kracht, noch mijn leven te zullen ont zien in den strijd voor Sowjet-Rusland, voor de zaak van diet socialisme en voor de broederschap aller volkeren." Onder de wijze lessen, die worden uit gedeeld, i3 ook deze, dat hij tot „elke list en misleiding", „tegenover zijn klasse vijanden" „gerechtigd" is. Zijn wapens moet hij goed verzorgen, om ze te kunnen gebruiken als het noodig is en dan zal hij „liever op de sterren schieten dan op zjjn mede-arbeiders". Uit het verband blijkt duidelijk, dat hier niet bedoeld zijn de hemellichamen, maar de officieren, al poogde men een vorm te vinden, die een anderen indruk kan vestigen. Voorts de gewone onwaarheden over het voornemen een oorlog tegen Sovjet- Rusland te ontketenen, enz. Wie dat alles leest, zegt „Het Hdbld" vraagt zich af, wat de indruk van dit moois op een Nederlandsch milicien moet zijn, wien zoo'n boekje in handen wordt gespeeld? De stemming, waarin zij verkeeren is, mede dank zjj het gesol mot onze weer macht, de stelselmatige defaitistische pro paganda en het gebrek aan raggegraat bij de opps;:st6 leidfog i# het Departement van Defensie, toch reeds allesbehalve op gewekt en daarom is het eigenlijk ver wonderlijk, dat deze listige pogingen, den soldaat tot verzet op te zetten niet nog veel noodlottiger gevolgen hebben dan het geval is. Maar ook zoo is het al erg genoeg, en men vraag 1 zich af, wat er geschiedt, om een tegenwicht te scheppen tegen deze vergiftiging der gemoederen. Het zgn. plan PosthumaRoele gaf een moge lijkheid, wat door den minister werd in gezien, maar hij hield ook in dat opzicht geen voet bij stuk. Goede kernen vormen in den troep, die de dwaasheden van zakboekjes als deze aan de kaak stellen bij hun mede soldaten want hot woord van officie ren is yoor wie dezen onzin eenmaal heeft geslikt, natuurlijk evenveel waard als valsch geld kan iets uitwerken. Vooral om don onnadenk^nden en den zwakken broeders een steun in den rug te geven, als men van communistischen kant hoopt ben te betrekken in don kring, die relletjes kweekt en dan listiglijk poogt anderen voor de gevolgen van dit mis drijf de verantwoordelijkheid toe te schuiven. Maar krachteloos wordt dergelijk onder- mijningswerk alleen gemaakt, als de sol daten bespeuren, dat de leiding weet, wat zij "wil, als de officieren van dien wil der opperste leiding doen blijken in hun daden en hun optreden, als de burgerij besef toont van het gevaar voor burger krijg, dat deze misdadige propaganda op roept. Nu heeft het er veel te veel van, "bf men dezen kanker Iaat voortwoekeren, omdat men bang is, het mes in het zieke vleesch te zetten. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Klundert, W. G. Krijkamp te Sassenheim. Geref. Kerken. Aangenomen naar Pernis, C. Stam te Alteveer. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Leiden, II. A. Minderman te Lisse. Geref. Kerken (H. V.). Beroepen te Amsterdam-Zuid, S. P Vermeer te Oudemirdum. Vrij-Evang. Theol. School te Apeldoorn. De Theologische School der Vrije Evangelische Gemeenten, geves tigd te Apeldoorn, telt thans zes stu denten, waarvan twee de theologische studie zijn aangevangen. Verscheiden aan vragen tot toelating moesten worden af gewezen. - Nieuwe predikantsplaats. Te Scheveningen zal met ingang van 1 Mei a.s. bij de Ned. Herv. Gemeente de vijfde predikantsplaats gevestigd worden. Ongelukken. De 7-jarige M. te Zwijndrecht was gisterenmiddag aan hec spelen bij eenige leegstaande wagons der R. T. M. Hierbij geraakte hij tusschen de buffers bekneld van een paar wagons, doordat enkele jongens een dezer voort duwden. De jongen bekwam hierbij zoo danige verwondingen aan den buik, dat hij in het ziekenhuis te Dordrecht moest worden opgenomen, alwaar liij aan de ge volgen is overleden. Te Geleen is zekere S. tijdens het middagmaal in een stukje vleesch gestikt. Het zesjarig jongetje van L. te Valthermond is spelende tus schen twee lorries geraakt, met het droe vig gevolg, dat hem een been zoo goed ah werd afgeknepen. Gisterenmorgen is in het Eindhovensche kanaal onder Nuenen drijvende gevonden het lijk van de onge veer 45-jarige vrouw B„ wonende te M'ier- Iohout, die sinds Dinsdagavond vermist werd. De ongelukkige laat vier nog jeug dige kinderen achter. De oorzaak van het ongeluk is onbekend. Dijken doorgebroken bij Drachten. Van de Haarsterwijk zijn eergisternacht de dijken bij Frieschëpalen doorgebroken, waardoor geheele com plexen land zijn overstroomd. Het verkeer langs den weg FrieschepalenMarum is gestremd voor voetgangers. (Tel.) Een-prettig zoontje. De Ber- lijnsche koopman Michaelis heeft bij de politie aangifte gedaan, dat zijn 29-jarige zoon Gerhard een groot gedeelte van de meubelen uit zijn woning benevens een bodrag van eenige honderden marken con tant geld heeft gestolen. Het veel belo vende jongmensch had van de afwezigheid van zijn vader gebruik gemaakt om met hulp van drie kameraden de ouderlijke woning voor de oogen van de buren leeg te halen en do meubelen op een wagen die klaarblijkelijk tevoren besteld was, te laden. Men noemt aan, dat hij alles beleend of verkocht heeft en zal trachten naar het buitenland te gaan. Het jongmensch was tevoren filiaalhou der in een sigarenzaak en moet, daar i een bedrag van ongeveer 18D0 Mk. ver- 1 duisterd hebben.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2