Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken Burgerlijke Stand. Beker, mooiste hen der tentoonstel ling, Th. v. d. Woud. Beker, mooiste toom dar tentoonstel ling, J. Montfoort. Beker, mooiste toom krielen, J. Vos. Beker, mooiste toom Duckwin, J. Mont- foort. Beker, mooiste ram of voedster groote rassen, M. Vader. Beker, mooiste rain of voedster mid- denrassen, E. H. Schoof. Beker, mooiste ram of voedster kleine rassen, H. Siegers. Beker, mooiste voedster met jongen groote rassen, A. J. Nueaje. Beker, mooiste nest met jongen groote rassen, W. Kraamer. Verder werden de volgende prijzen be haald: Ylaamsche reuzen, haaskleur, ram oud: 2e pr. Abr. Loof, Axel; 3e pr. A. Graaumans, Rotterdam. Haaskleur, ram, jongle en 2e pr. A. Graaumans, 3e pr. G. P. Peeters, Souburg. haaskleur, voedster, jong: 3e pr. E. H. Schoof, Axel; 2e pr. A. Graaumans; le en 2e pr. MontfoortMeijer. Wit vlaamsche reuzen, ram, oud: 3e pr. M. J. de Vlieger, Vrouwepolder; 2e pr. Montfoort-Merjer. ram, jong: z.e.v. E. H. Schoof; le en 2e pr. A. Graaumans. voedster, oud; 2e pr. E. H. Schoof; z.e.v. en 3e pr. P. J. v. d. Peijl, Vlis- singen; le pr. J. v. d. Weele, Souburg; voedster, jong: 2e pr. 3. Dingemanse, Middelburg; z.e.v. L. J. Basting, Middel burg; 3e pr N. C. But, Souburg; 2e pr. M. Vader, Souburg. Andere kleur Vlaamsche reuzen, ram, jong: 2e pr. Van Driel, Souburg. ram, jong: 2e pr. A. Graaumans. Engelsch-Fransche hangoor, ram, oud- jong: le pr. G. van Heusden, Rotten dam. Weeners "blauw, ram, oud: le pr. E. v. Rijn Axel ram, jong: le pr. P. C. v. Bendegem, Axel. voedster, oud: le pr. E. H. Schoof. Weeners wit, ram oud; le pr. J. Da- vadse, Souburg; voedster, oud: le pr. A. P. Dingemanse, St. Laurens; voed ster, jong: le pr. J. Davidse. Weeners, andere kleuren, ram jong: 2e pr. A. P. Dingemanse. voedster, oud, 2e pT A. P. Dingemanse. Chincilla, ram, 2e pr. Joz. Boone, Rit- them; z.e.v. en 3e pr. J. II. van 'Strien, Oud-Sabbinge; le pr. Abr. Loof. Angora, ram: le pr. A. Francois, Mid delburg. voedster: le pr. dezelfde. Papillon, voedster: 2e pr. W. Kraamer. Bijnlandsch gevlekt, voedster: 2e pr. A. P. Dingemanse. Japanners, ram: le pr. A. P. Dinge manse. Hollander, zwart, ram, 2e pr. Mont- foort-Meijer. Hollander, andere kleuren: le pr. Adr. van Rijn, Axel; le pr. P. J. van Hal, Ooslburg. voedster: 2e pr. Abr. van Rijn; twee le pr. P. J. van Hal. Zilver, grijs, ram: le pr. J. Gabriëlse, Middelburg. Zilver, bruin, ram: le, 2e en 3e pr. H. Siegers, Vlissingen. Voedster: le pr. G. v d. Caaij.; 2e pr. FI. Siegers. Zilver, crème, ram: P. J. v. d. Peijl, voedster: le pr. P. J. v. d. Peijl. Zilver, andere kleuren, voedster: 3e pr. A. van Kersen, Go-rinchem. Russische brandneus, ram: 2e pr. W. A. Ahesius, Zutphen; le pr. L. Wildev boer, Meppel. voedster: le en 3e pr. G. v. d. Caaiji. Black and tan, ram; 3en pr. B. B. Span, Leeuwarden; le pr. L. Wisse, Sou burg; 2e pr. A. Graaumans. Voed ster: le pT. B. B. Span, Leeuwarden; 2e pr. A. P. Dingemanse. Bleu en Havana and tan, ram: le pr. A. Graaumans. Chincilla, ram: le pr. W. ,de Pagter; 2e pr L. de Jpnge, 's Heer Hendriks kinderen; z.e.v. MontfoortDe Meijer. Voedster: le pr. Joz. Boone. Poolkonijn, ram: le pr. A. Graaumans. Voedster met jongen, groote rassen: le pr. A. J. Naeije, Axel; 3e pr. Adr. Loof; 2e pr. W. Kraamer, Souburg. Voedster met jongen, middenrassen: le pr. J. Davidse; 2e pr. A. P. Dingemanse. Voedster met jongen, kleine rassen: le pr. P. J. v. d. Peijl. Nesten met jongen, groote rassen: 2e pr. K. van Wallenburg, 3e pr. N. C. But; le pr. W. Kraamer, allen te Souburg. Nesten met jongen, middenrassen: le pr. E. H. Schoof; 2e pr. J. Flipse, Kou de kerke. Nesten met jongen, kleine rassen: 2e pr. G. v. d. Gaaij. Pelskonijnen. Chincilla: le pr. M. A. Terwoert, Koudekerke; 2e pr. Mont foortDe Meijer. Wit Vlaamsche leus: le pr. K. v. Wal lenburg; 3e pr. C. Hoogesteger; 2e pr. MontfoortDe Meijer. Wit Weener: le pr. A. P. Dingemanse. Hoenders. Hollandsche kuifhoenders. haan: le pr. J. Montfoort. Hen: le pr. dezelfde. Houdans, haan: 2e pr. A. van Kersen. Friesche hoenders. Goud- of Zilver- pel, hen: le pr. J. Montfoort. Leghorn, wit, haan: le pr. G. P. Pee ters. Hen: 3e pr. J. Montfoort. Leghorn patrijs, haan: 2e pr. H. van Boven, Middelburg. Leghorn, zwart, haan: 2e pr. A. de Dreu, Goes. Hen: 2e pr. J. Staal, Wilhelminadorp, 3e pr. dezelfde. Leghorn Ducwin, haan: le pr. G. J. Rrunbink, Wintgswijk; 2e pr. J. Mont foort. Hen: G. J. Brunbink; 2e pr. J. Montfoort. Leghorn koek,koek, hen: le pr. N. C. But. Rhode Island Reds, haan: 3e pr. J. J. C. v. d. Graaff, Arnemuiden; 2e pr. S. B. W., Souburg. Hen: le pr. F. Peman Kakebeeke, Goes; 2e pr. en z.e.v. J. Ph. Cijsouw, Oostburg; 3e pr. W. Theune, Souburg. Wyandotte wit, hen: le pr. J. Nieuw- dorp, Souburg. Wyandotte andere kleuren, haan: 2e pr. L. Wisse. Hen: 3e pr. dezelfde. Koekoek Plymouth Rocks, haan: le en 2e pr. J. M. Neels, Matth., Goes. Hen: le en 2e pr. pr. dezelfde. Barnevelder, haan, le pr. S. B. W. Minorca, zwart, haan: le pr. Th. v. d. Woud, Leeuwarden; 3e pr. A. A. Roos, Vlissingen. Minorca, wit, haan: 2e pr. A. A. Roos. Zwart, hen: le pr. Th. v. d. Woud; 2e pr. A. A. Roos. Wit, hen: 2e pr. A. A. Roos. Niet genoemde rassen, haan: 2e en 3e pr. C. Hoogesteger; le pr. J. Rosier, Goes. Hen: 2e en 3e pr. J. Ph. Cijsouw; 2e en 3e pr. C. Hoogesteger; le pr. J. Rosier. Krielboenders. Hollandsche patrijs, haan: z.e.v. A. van Kersen. Java zwart, hen: 2e pr. K. Schoe, Souburg. Java wit, hen: le pr. J. Vos, Sou burg. Sebright goud, hen: 2e pr. N. C. But. Niet genoemde rassen, haan: le pr. A. van Kersen. Hen: le en 2e pr. dezelfde; 3e pr. J. H. Roth; le pr. J. Montfoort. Holl. hoenders, Hamburgers: 2e pr. J. J. Antbeunissen, Middelburg. Leghorn Duckwin: 2e pr. B. Jlooge- steger; le pr. J. Montfoort. Leghorn koekoek: 2e pr. N. C. But; le pr. B. Hoogesteger; 3e pr. C. Barent- sen, Souburg. Wyandotte wit: 2e pr. J. Vos. Wyandotte andere kleuren: 2e pr. L. Wisse. c.sex Hermelijn: 3e pr. J. F. v. Eenen- naam. Rhode Island Reds: le pr. J. Ph. Cij souw. Niet genoemde rassen: 2e pr. C. Hoo gesteger. Java wit: le pr. J. Vos. Java zwart: 2e pr. G. J. de Nood, Middelburg; 3e pr. K. Schoe, Koude kerke; le pr. J. Westerbeek, Koudekerke. Wyandottes: le pr. G. J. de Nood; 2e pr. J. Flipse. Niet genoemde rassen: 2e pr. J. Bosch, Koudekerke. (Vliss. Crt.) HET KOOPEN OP AFBETALING. De „Haagsche Post" komt nog eens terug op het reeds herhaaldelijk aange roerde onderwerp van het koopen op afbetaling. „Ouderwetsch gezond verstand blijft volhouden, dat koopen op crediet, vooral van dingen, die niet strikt noodig zijn, nooit aanbeveling kan verdienen. Nieu- werwetsch gezond verstand, dat van an dere soort schijnt, beweert daarentegen, dat koopen op afbetaling een vorm van sparen is, de nationale koopkracht op voert, en daarmede de nationale welvaart. Ware dat juist, dan zouden wij kunnen beweren, dat wij rijker zullen zijn naar mate wij ons dieper in de schulden ste ken, en dan zouden wij den steen der commerciëele en economische wijsheid eindelijk hebben gevonden. In het 'debat is misschien wel plaats voor nieuwe argu menten, voortkomend uit nieuwe facto ren; ,en waarschijnlijk heeft het stelsel onder discussie in sommige opzichten wel eenige verdiensten. Maar die mogen ons niet beletten zijn fundamenteele onjuist heid en gevaren voor oogen te houden. En die onjuistheid werd onlangs op zoo krasse wijze door den Engelschen ac countant W. H. Chantrey, in een lezing voor het Institute of Accountants, in het licht gesteld, dat wij den lezer zeker een dienst bewijzen door te dezer plaatse een deel van zijn betoog over te nemen. Hij zegt niet te ontkennen, dat aankoop- op-afbetaling aan bepaalde bedrijven ten goede komt, maar aangezien men een in komen niet grooter kan maken door het te verhypothekeeren. is bet duidelijk, dat bepaalde zaken slechts ten koste van andere zaken van het stelsel profiteeren of ten koste van hun eigen toekomstigen omzet. Een pianofabrikant kan door het huur koopstelsel een piano verkoopen, die hij anders eerst over twaalf rhaanden kwijt zoude worden, maar hij vergroot op die manier zijn omzet niet, tenzij degeen, die zich op deze wijze het instrument aan schaft, anders niet over aankoop zoude denken. Maar ook dan worden geen nieu we zaken-omzetten geschapen; koopkracht wordt alleen op andere banen geleid, want de man, die de piano heeft gekocht, kan het gel-d, dat voor betaling der piano noo dig is, niet aan iets anders besteden. Mo gelijkerwijze zal vanwege de piano een autohandelaar één auto minder verkoo pen. Dus zal de autohandel verliezen hetgeen de pianohandelaar wint. Velen schijnen te gelooven dat verande ring van richting bij aankoopen gelijk staat met vergrooting van zijn volume, maar dat is een dwaling. De heer Chan trey zeide dan ook terecht, dat de uit breiding van het huurkoop-stelsel wel tij delijk omzetten heeft vergroot, en ook nog wel kan voortgaan hen tijdelijk te ver- grooten, maar dat dit slechts kan voort gaan totdat de koopers hun geheele in komen hebben verpand gedurende den looptijd der contracten, die zij hebben aangegaan. Is net eenmaal zoover, dan kan geen nieuwe koopkracht worden op gewekt, tenzij de verkoopers de termijnen van afbetaling over een lan»er tijdvak willen laten loopen. En in élk geval is de prikkel kunstmatig, niet natuurlijk. Hij moedigt zaken aa.n vóórdat de benoodig- de koopkracht rijp is; maar hij verdis conteert slechts de toekomst. De verkooper moet, bij elke gezonde toepassing van het stelsel, zijn rente, en de kosten van het risico dat hij loopt, op de koopwaar leggen ten koste van den kooper, die dus m het eind aan rente en risico-premie geld besteedt, waarvoor hij anders iets zoude kunnen koopen. In geen geval heeft het stelsel eenige waaide als middel tegen werkloosheid." De Unie „Een school met den B ij b e 1". Onder presidium van den vice-voorzitter, Ds J. L. Pierson, em.-pre- dikant te Bilthoven, kwam de Unie „Een School met den Bijbel", gisteren te Utrecht in 51e jaarvergadering bijeen. Aan de openingsrede van den voorzitter is het volgende ontleend: In het laatste half jaar heb ik namens de Unie op 30 verschillende plaatsen verspreid in alle provincies van ons Va derland gesproken ter herdenking van het Volkspetitionnement van 1878, en als ik mijn indruk daarvan wil saamvatten, kan ik niet beter doen dan overnemen het woord uit onzen Bijbel: „Het gansche land zit en het is stil". Op een enkele, zeer verblijdende, uitzondering na, was de belangstelling in de herdenking van dit wondere begin van onzen schoolstrijd, waaraan ook de Unie haar leven dankt, zóó sterk ingekrompen, dat ten slotte de zoo magere bijeenkomst op het 50-jarig feest der Unie voor m ij geen teleurstel ling meer was. De duizenden die in 1904, op het 25- jarig feest bijeenstroomden, zóó, dat geen zaal en geen kerk ze voor de helft plaats konden bieden, waren tot een twintig tientallen saamgesmolten. Och, de school kwestie is immers niet interessant meerl Het onrecht is als een juk ons van de schouders gegleden, de school is verlost uit haar financiëelen nood van vroeger, waarom zal dan de belangstelling zich even sterk bewijzen als voorheen? Spr. gelooft echter in de trouw van ons volk aan zijn Unie, al kan hij den wensch niet onderdrukken, dat zij zich, bij b ij z o n d e r e gelegenheden, sterker openbare. Als spr. echter de balans opmaakt van het afgeloopen jaar, zijn er toch ook dingen gebeurd, die het bewijs leveren, dat de Unie nog niet geheel uit het hart is vergeten, en de oude, trouwe liefde voor haar nog niet geheel is verdonkerd. Haar collecte toch is dit jaar f4300 hoo- ger geworden en klom tot bijna f 111.000, een bedrag, dat sedert 1921 niet meer werd bereikt. Spr. las enkele weken geleden in een Chr. Hist. Nieuwsblad: „De Schoolstrijd is, wij moeten er God voor danken, opgelost, al blijft er nog wel wat te wenschen over; al is er misschien te weinig ruimle gelaten voor de particuliere oUe-rvaard gheid, al is wellicht de vrijheid te zeer aan banden gelegd, en al blijft waakzaamheid eiscli tegenover opnieuw oplevende actie voor de openbare school. Maar de nood dringt niet meer." Als vooraanstaande personen op zulk een wijze ons volk toespreken, is het geen wonder als het indut. Tegenover het aangehaalde, slaapwek kende woord stelt spr. het duidelijke, ernstige, manlijke bewogene woord, ge sproken door Z.Exc. Minister Idenburg bij het 50-jarig feest der Unie, toen door te weinigen aangehoord, „liet is noo dig, dat aan de gedachte van het Ge wijzigd Unierapport worde vastgehouden, opdat men niet gewenne aan het ver keerde idee, dat onderwijs staatszaak is, zich daarbij neerlegge en ten slotte alle veerkracht gedoofd zie. Dan zou de strijd gewonnen, maar de school verloren zijn. „Het gaat niet om bijkomstige dingen of om spitsvondigheden, maar om groote principieele belangen, om de ware vrij heid van het Christelijk onderwijs, om het recht der ouders in de opvoeding hunner kinderen: om het handhaven van het eigen besliste karakter van de scho len met den Bijbel. Christus, de verwekker van alle leven, de hersteller van alle leven, blijive over onze Unie stralen." De secretaris deelde daarna mee, dat het aantal locale comité's thans 8G3 be draagt, van welke 676 in 1928 hebben gecollecteerd, d.i. 13 meer dan in 1927. Medegedeeld werd verder, dat het ge denkboek der Unie met een oplaag van 3000 stuks, reeds na enkele weken was uitverkocht. Tot een tweeden druk zal werden overgegaan, indien voor 20 dezer bestellingen zijn ontvangen voor weder om 3000 exemplaren. Tot bestuurslid werd gekozen in de vac. ds A. de Geus dr K. Dijk te Den Haag. in de vac. v. d. Hoop jhr mr H. A. M. van Asch van Wyck te Doorn, en in de vac. ds J. L. Klomp de heer J. A. Dominicus te Wemeldinge. Op voorstel van het bestuur der Unie besloot de jaarvergadering om de vol gende uitkeeringen uit de Uniekas te doen: a. aan het fonds Paedagogische leerstoel f 1000b. aan „Barnabas" f 1.50; c. aan „Lulcas" f100; d. aan „Johannes" f 150; e. aan de Bibliotheek ten dienste van het Christelijk onderwijs f 100; f. aan de commissie voor de Oud-Strijders bij het Christelijk onderwijs f 1000. Aangenomen werd eveneens een voor stel van het bestuur der Unie om in 1929 uit het fonds Paed. leerstoel aan het Geref. Schoolverband ten behoeve van den paedagogischen leerstoel aan de Vrije Universiteit te Amsterdam (prof. dr J. Waterink) uit te keeren een sub sidie van f450. In de middagvergadering trad op dr K. Dijk, Ger. predikant te 's-Graven- hage-West, met het onderwerp „Is er bij den tegenwoordigen stand van den schoolstrijd nog een plaats en een taak voor de Unie „Een School met den Bij bel"?" De schoolstrijd is nog niet uit, zeide spr. Want sinds 1900 ligt daar altijd nog het Gewijzigde Unierapport, welke con- clusiën met algemeene stemmen zijn aan vaard. Spr. constateerde dat deze wenschen nog niet in vervulling zijn gegaan en dat dus te dezen opzichte in de wet geving voor onze scholen nog veel te doen is. Vol verwachting kiopt ons het hart over de resultaten van de com- missie-Rutgers die, naar spr. hoopt, een stap verder zal brengen in de goede richting. Spr. noemt alleen dit groote ideaal, dat de staatsschool als regel verdwij- ne en dat de ouderschool er voor in de plaats kome. Zoover zijn we nog niet, en zoover moeten wij toch komen. Vervolgens, de JJnie heeft ook een taak om alle voorstanders van ons Chr. onderwijs te vereenigen. Hoe de Unie dit alles moet verrichten? Spr. denkt aan de propaganda, die ge voerd moet worden door Uniesprekers. Spr. wijst ook op den financiëelen steun, dien de Unie te bieden heeft voor de bestudeering der positief-Christelijke pae- dagogiek, en voor de bijzondere leerstoe len in dit vak. Verduistering door Neder landers te Brussel. Uit Brussel wordt gemeld: Naar een paar bladen weten mede te deelen, heeft de gerechtelijke politie te Antwerpen een zaakje in het reine ge bracht waarbij drie Nederlanders betrok ken waren. De oudheidkundige K., wonende in den Haag, had aan den Nederlander T. B., zonder bekend vast verblijf, een schil derij overhandigd dat hij aan den man moest brengen voor de som van f 10.009 of ruim 140 duizend francs. Dit paneel stelde voor .„Als men oud wordt" en verbeeld een oud vrouwtje bij een op-art haard gezeten. De verkoop moest in be paalden tijd geschieden. K. h- rde na verstreken tijd nie''. meer van het schil derij en zag ook geen geld verschijnen. K. dacht dat B. te Brussel vertoefde en daarom diende hij een klacht bij het Brus- selsche gerecht in. De persoonsbeschrijving van B. werd in alle richtingen verzonden alsook de beschrijving van het schilderij. Spoedig kwam de verblijfplaats van B. aan het licht. D-e mau werd ontdekt iu een ho'.el aan het Stationsplein te Antwerpen, waar hij aangehouden werd. Bij ondervraging verklaarde B. dat hij het schilderij over handigd had aan zekeren D., wonende van Geertstraat in de Anwerpsche voor stad Burgerhout, dien hij geld schuldig was. Hij had D. gemachtigd het schil derij te verkoopen en de verschuldigde som moest van den verkoopprijs afgehou den worden. In de woning van D. werd een bezoek gebracht. D. beweerde, dat hij het paneel in den Haag te koop had aangeboden voor f3 >00. Niettegenstaan de deze verklaring werd het schilderij in de woning van D. aangetroffen en in beslag genomen. Tegen allen werd proces-verbaal opge maakt, doch B. werd opgesloten. Vechtende vroede vaderen. Bij de bespreking van de werkloozen-voor- ziening in den gemeenteraad van Bode graven werden de gemoederen zoo ver hit, dat twee raadsleden handgemeen raakten. Veefokkerij in Zeeland. In de onder voorzitterschap van den he^r W. Kakebeeke gehouden jaarlijksche vergadering van de provinciale commis sie voor de verbetering van rijkswege van de veefokkerij in Zeeland, welke oom missie tevens het bestuur vormt van de Vereeniging tot verbetering van het rund vee in Zeeland, is besloten, instemming te beluigen met het adres van de pro vinciale commissie in Groningen, waarbij verhooging van het rijkssubsidie wordt gevraagd, doch dan in algemeenen zin. Besloten werd verder, nu het geschil tusschen het Nederl. Rundveestamboek en het Friesch Rundveestamboek is opgelost, weer Friesche stieren op de keuringen toe te laten. Opdat Zeeland echter niet overstroomd worde met stieren van min derwaardige kwaliteit, zal de volgende bepaling in de keuringsvoorwaarden wor den opgenomen: „Alle in. Zeeland inge voerde stieren moeten, naast voldoende productie- en afstammingsgegevens, ten minste 75 punten hebben, om voor pri meering in aanmerking te komen". Voorts werd besloten, naast de vaste keuringsplaatsen, op een aantal wisse lende keuringsplaatsen te keuren. De stierenkeuringen zullen steeds op vaste plaatsen gehouden worden. Voor elk keuringsdistrict zal een plaatsvervan gend keurmeester worden benoemd. Voor te houden fokveedagen te Eede en op Tholen werd subsidie verleend. Van den heer J. J. Mol, die in 1930 periodiek moet aftreden als lid der com missie, was bericht ingekomen, dat hij zich niet meer beschikbaar stelt. Besloten werd, in deze vacature aau Gedep. Staten ter benoeming voor te dragen een vee fokker uit Westelijk Zeeuwsch-Vlaaado- ren. Een wedstrijd. Op Maandag 15 dezer zal in den Wil- helminapolder door de Werktuigen-com missie der Zeeuwsche Laindbouw-Mant- scliappij een wedstrijd met landeggen wor den gehouden voor het zaaiklaar maken van bietenland. Den volgenden dag wordt een demonstratie gegeven, welke voor belangstellenden toegankelijk is. De kring Westelijk Zuid-Beveland d<*r Zeeuwsche Landbo-uwmij. stelt voor de zen wedstrijd ten hoogste f230 voor prij zen beschikbaar. Door P. M., 44 jaar, aannemer te Kloetinge, is hooger beroep aangetekend tegen het vonnis der Rechtbank van 15 Maart j.I. waarbij hij ter zake van oplich ting te Zoutelande op 21 Januari j.I. is veroordeeld tot 4 maanden gevangenis straf. Retourcommissie. De Haag sche rechtbank heeft veroor leeldden <ii- recteur der gemeentebedrijven te Katwijk F. A. v. D., den bedrijfsleider van het gasbedrijf te Sassenheim J. P. du C. en den gasmeester D. J. B. uit Voorschoten, wegens het ambtsmisdrijf, genoemd in art. 3 '.2 van het Wetboek van Strafrecht, n.i. liet als ambtenaar aannemen van gif ten, wetende, dat zij hem gedaan werden teneinde hem te bewegen om, zonder daartoe in strijd met zijn plicht te han delen, in zijn bediening iets te doen of na te laten, ieder tot f 100 boeto subs. 10 dagen hechtenis. Over de maand Maart. KLOETINGE. Geboren: 22, Deriré Jo- hannus, z.v. Adrianus Petrus Arnoldue van Bers en Christina Helena Boel; 23, I.auwerina Adriana d.v. Pieter Willem Sonke en Angenita Adriana Slimmeai. Overleden: 6, Geertruida de Groene, 73 j., echtgen. van Boudewijn "Nieuwen- huijse; 13, Cornelia Jacoba van Difke, 67 jaar, wed. van Adtiaan Trimpe; 24, Flip Kole, 80 j.; 31, Stoffel Meulpolder, 78 j., echtgenoot van Adriana Niouwen- huijse. WOLF TARTSP1TK. Gehuwd: 7, Adri- ;.aii Pieter Tram -24 j. jtn. en Janna Wagenaar. 26 j. jd.7. Willem Hendrik van der Weele, wedn. van Anna Ve-r- meule, 31 j. en Lena van Gilst, 39 j. jd. Geboren: 1. Maatje d.v. Pieter Blipk r-n Elizabeth Abrahamse, 14. Adri.vn, z.\Jacobus Katsman en Maria Tannetje Nagelkerke, 22. Marinus, z.v. Jacobus Boonman en Jannetje de Jonge. Overleden: 1. Jan Geleedst. 72 j. wedn. van Maria Weij-ns; 2. Jannelje Corn<riiHi 11 mnd. d.v. Anthonie den Engelsman en Boortje Jannetje van der Maas; 26. I'iftcr Verhulst, 61 j. echtgen. van Sary Small egange. OYEZAND. Geboren 31. Wilhe'mus Adrianus z.v. Jan Steenbakker en Jain net'e Yermeule. Overleden- 6, Johanna Ve'-mue, 89 j. weduwe P. Rijk. B'GGEKERKE. Gehuwd: Jakobus Wijk- hrijs, 24 j. jm. en Johanna Wouters, 25 j- M- t'oberen: Adriaan Izalk z.v. Zachari-as Simonse en Leintje Goverse; Pieternel a d.v. Pieter F.ancke en Catharina Boo gaard. Overleden: Willem Schrijenberg, we duwnaar van J. Wielemaker, 79 j.; te Mid- de'bnrg: Maatje Schout, vrouw van L. Geldof, 37 j. WESTKAPELLE. Gehuwd: Aarnoud van Sigheni, 33 j. en Pieternclla Minder houd, 23 j. Geboren: Elizabeth d.v. Abraham Theu ne en Adriana Brasser. DOMBURG. Getrouwd: Marinus Meijer, 23 jaar en Pieternella Maas 21 j. Geboren: Jan, z.v. Stoffel van Zetten en Catharina Jongepier; Adriana Cnrne Pa, d.v. Janus Provoost en Adriana Hen drika Walkie-r; Johannes z.v. Abraham Provoost en Leintje de Pagter. OverledenJacobus van der Menie-, 70 j., echtgenoot van Maatje Simonse; Su- zanna Brouwer, 86 j., wed. van Leijn Francke; Andries Bommeljé, ougeh., 17 j. THOLEN. Ondertrouwd22, M. v. Driel, 25 j. en A. A. Everaars, 24 j.; 25, J. P. Tichem, 22 j. te Scherpenisse en L. W. Jansen Ld., 20 j. Gehuwd: 7. C. Deurloo, 24 j. en M. M. Schot, 24 j.; 23, C. M. de Wildp, 23 j. en P. C. Christiaanse, 31 j. Geboren3, Mac'neüna d.v. L. M Moer land en IT. J. Verkamman; 5. And-eas, z.v. J. de Korte en M. van Burgh; 9. Arie. z.v. D. Jansen en C. van Oudenaarden; II, Pieternella Cornelia d.v. A. Schippers en W. P. Schot; 22. Johanna Margaretha d.v. W. C. Baay en M. Braai; 23, Louis Johannes, z.v. A. de Vries en W. J. Heiboei19, Cornells Jacob Abraham, z.v. J. A. Schot en S. J. Maas: 26, Jan Johannis z.v. J. M. Suurland en C. de Graaf. Overleden: 3. S. Praat, 75 j. echtgen. van H. M. Kuyper; 16, W van der Slikko, 72 j., echtgenoot van J. van Oeveren; 18, Franciskus Jansen, 79 j. ongeh.; 21, M. v. Bemden, 65 j. echtgenoot van C v. d. Velde; 30, Bastiaantje 1 j., d. v. A. Schip-per en W. P. Schot. HOEDEKENSKF.RKE. Gehuwd: Petrus Walraven, 40 j. jm. en Maria Elispbeth do Baar, 26 j. jd. Geboren: Jo-sina Cornelia, d.v. Marinus Stc.ijn en Apolonia van 'tWesteinde; Ja coba d.v. -Tan Vroonland en Magdaleaaa de Jonge. i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6