BE ZEEUW TWEEDE BLAD. FEUILLETON Het huisje aan den zeedijk Uit de Provincie. VAN "WOENSDAG 3 APRIL 1929. No. 154. ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTIJ. DeputatenveFgadering. Gisteren is te Utrecht in „Tivoli" aan gevangen de Deputatenvergadering van de A.-R. Partij, die in verband met het gouden jubileum der partij, dat heden wordt gevierd, over twee dagen wordt verdeeld. De zitting van gisterenmiddag, die aan het afdoen van tal van huishoudelijke zaken werd besteed en zeer druk bezocht was, werd door den voorzitter van het Centraal Comité, oud-minister II. Colijn, geopend. De heer H. Colijn werd bij het binnen komen der zaal met handgeklap ontvan gen. De samenkomst werd geopend met het zingen van Psalm 89 vers 1, waarna de voorzitter, de heer Colijn, enkele ver zen van Psalm 78 voorlas en in gebed voorging. Aan het openingswoord van den heer Colijn ontleenen wij: Wij moeten ook in het staatkundig leven onzen wil leeren verzaken en de bede leeren verstaan, dat wij ons ambt en be roep zoo getrouw mogen verrichten als de engelen in hen hemel. Deze bede zetten wij, aldus spr., om, in een gebod en dan grijpt verootmoediging ons aan voor den ontvangen zegen. Een .vergelijking tus- schen de beteekenis van de A.-R. volks groep voor 50 jaar en nu doet dit ons overduidelijk zien. Spr. wees er verde: op, hoe in een partij waarin de hoogst* aristocraat, zoowel als de eenvoudigste daglooner gevonden worden, verschillen niet zijn te voorkomen. Daarvoor de oogen te sluiten, ware niet verstandig. De kracht van het geloof en de trouw aan het beginsel kunnen echter alle moei lijkheden overwinnen. Wij zijn Gods me de-arbeiders. Bij monde van den heer G. van de Putte te Vlissingen, lid Ged. Staten van Zeeland, werd gerapporteerd over de re kening van den penningmeester, den heer L. F. Duymaer van Twist, welke in orde werd bevonden, waarop deze functionaris werd gedechargeerd. Hierna kwam in bespreking het con cept-program van actie waarop tal van amendementen waren ingediend. Een voorstel Hilversum, om de inge diende amendementen niet in bespreking te nemen, werd niet ontvankelijk ver- Haard. Be centrale kiesvereeniging te Amster dam had verschillende amendementen op dit ontwerp ingediend, van welke zij vele ter vergadering met het oog op den tijd introk. Zij nam mede terug de door haar ingediende amendementen inzake het „Onderwijs". Zjj wilde dat deze en andere vragen betreffende het „Onderwijs", een punt van bespreking nog zullen uitmaken in het centraal comité der partij, om deze zoo mogelijk in een afzonderlijke vergade ring te doen bespreken. Ten aanzien van een voorstel van de Statencentrale Arnhem om aan „Justitip" toe te voegen: „Herziening van ons hu welijksrecht tot meerdere bescherming van de rechten der vrouw" werd beslo ten, dit onder de aandacht der Kamer fractie te brengen, opdat deze 'bij een komend wetsontwerp mzake het huwe lijksrecht hiermede rekening zal houden. Breede discussies ontlokte een voorstel van Den Haag 2, betreffende: Voorziening inzake de bestaande leemte der begrafenis wet, met dien verstande, dat crematie wordt geweerd. Het voorstel werd verde digd door het Tweede Kamerlid Duymaer van Twist. De heer v. d. Meulen (Sneek) wees er op; dat er een minderheid in den lande is, die in lijkverbranding een betere ver zorging der lijken ziet en meende, dat het een geestelijke dwang zou zijn, de lijk verbranding geheel te verbieden; de over heid dient dus z.i. wel rekening te' houden met die minderheid uit een oogpunt van i 89.) door HUGO KINGMANS. o Een dokter kan daaraan niets veran deren, kind. Geloof mij toch. Enfin, het is niet anders. Ik neem het zelfs mamal, die mij tot dit huwelijk' heeft aangezet, niet kwalijk. Zij kon ook niet weten, dat I het zóó zou zijn. Laat mij nu maar verder, Lia. Er is Tieusch niets meer aan te ver anderen. O, daar komt papa. Niets laten merken hoor. Het beteefcent alles niets." Het was voor 'Lia -orakeltaal. Zijl wilde nog wat vragen, maar kon dat niet meer, omdat de architect binnentrad. Annie was nu gaan zitten in een fauteuil. En zij praatte het half uur,- dat haar vader bleef, zeer druk over alles en nog wat. 1 Zelfs op zijn vraag, waar Theo was, kwam er, zooals Lia had verwacht, geen bitter antwoord. „Ik vermoed op de sociëteit, papa. Hij sprak tenminste van een heerenpartijtje. „Hij was beter bij zijn vrouw thuis", merkte papa op. Waarop gerepliceerd werd: „Een man behoeft toch altijd niet thuis te zitten, papa? U bent toch ook wel eens weg?" gewetensvrijheid, doch dient er zelf af werend 'tegenover te staan. Mr Heemskerk (lid der Tweede Kamer) meende dat, spr. zou de crematie slechts willen toestaan'als de gestorvene het zelf heeft voorgeschreven het z.i. beter is de redactie van het ontwerp onveranderd te laten. Met groöte meerderheid van stemmen werd dan ook de redactie van het ont werp aangenomen. Ten opzichte van de paragraaf over de pachtovereenkomst had de kiesvereeni- ging te* Baarderadeel een amendement ingediend, waarin een bepaalde regeling der pachtovereenkomst werd aangegeven. De afgevaardigde "dezer kiesvereen. ver dedigde dit amendement, er op wijzen de, dat er ten plattelande toestanden zijn, welke schadelijk zijn voor heel ons land en volk. De heer v. d. Heuvel (lid van de Twee de Kamer) waarschuwde tegen overdreven verwachtingen van een herziening van het pachtvraagstuk; het zal slechts een zeer bescheiden stap zjjh, welke strekken kan tot verbetering van den toestand ten plattelande. Inzake „Onderwijl" heeft de vergade ring, nadat het centraal comité zich daar mede had vereenigd, na e-en korte be spreking besloten, aan het desbetreffende hoofdstuk in het program van actie nog toe te voegen, dat het beginsel der finan- cieele gelijkstelling ook voor het buiten gewone onderwijs zal worden uitgewerkt en voorts uitvoering zal worden gegeven aan hetgeen omtrent het leerlingwezen in de Nijverheidsonderwijswet is bepaald. Bij „Arbeid, Handel - en NijVerheid" Werd op voorstel van de centrale kies- vereeniging te Amsterdam nog met groote meerderheid opgenomen een bepaling om te streven naar een regeling van de winkelsluiting bij! de wet met sluiting op den Zondag. Hierna werd het program1 van actie goedgekeurd. Vervolgens ging de vergadering lang durig in comité-generaal', ter behande ling van het voorstel, inzake de wijze van candidaatstelling voor de Kamerver kiezingen. Na opheffing van het comité-generaal werd meegedeeld, dat tot voorzitter van het Centraal Comité was herkozen de heer H. Colijn, en tot vice-voorzitter, het Tweede Kamerlid, mr J. A. de Wilde, te Den Haag. Tot voorzitter van den Raad van Beheer der dr Abraham Kuy- per-stichting was herkozen de heer II. Colijn en tot penningmeester, oud-minis ter .T. J. C. van Dijk, te Den Haag. Te half zeven werd de vergadering gesloten. Vandaag vindt de groote deputaten vergadering plaats ter herdenking van de 50-ja.rige partijformatie. Prov. Bonidlsdag van het N. J. V. in Zeeland'. Op den lcn April hebben de Zeeuwsche leden van 'tN.J.V. van 'n goedgeslaagden Bondsdag mogen genieten. Het was 25 jaar geleden, dat de Prov. Commissies door het Jongelingsverbond werden inge steld. Daarom droeg heel de Bondsdag een nog feestelijker karakter dan gewoon lijk. De zaal van de Prins van Oranje te Goes was keurig versierd met palmen, groen en bloemen. Half 10 opende de Provinciale Bondsvoorzitter, Ds J. J. Hom burg, de huishoudelijke vergadering. Na gezang en gebed vraagt hij aandacht voor het woord uit Matth. 28 „Hij is hier niet, want Hij is opgestaan". Met dit woord heeft de Bondsdag z'n gewijden inzet ontvangen. Da.n komen verslagen van Secretaris en Penningmeester en de besprekingen van huish. zaken. De middagvergadering, die .om 2 nux begint wordt door plm. 390 personen bezocht. Notaris James, uit Maarssien, lid van het hoofdbestuur, spreekt over hel Verbond van vroeger en thans. Hij doet dat op eenvoudige en toch diep ontroe rende wijze. En als ^an de volle zaal aanheft „Waar is een vreugd, een kalmt' een heil" (Gez. 49) dan is dat een hoog moment in -die middagvergadering. Tableaux „Eén in Christus" en „Onze Lia was er stom-verbaasd van: Annie verborg zich weer achter een masker. Van alles, wat zij nu zeide, meende zij niets. Wat beteekende dat toch allemaal? Hoe zij er ook het verdere van den avond, ook in de eenzaamheid van haar kamer, over peinsde, zij kon maar geen antwoord vinden. Zij bezat alleen deze zekerheid, dat Annie een meer dan ongelukkige vrouw was. Schatrijk in schijn, maar doodarm in wezen. En voor de zooveelste maal hunkeer- de zij naar Grootmoeder, die arm was in schijn, maar schatrijk in wezen. Omdat zij God en Jezus Christus bez.it. Het gebed, dat zij dien avond uitsprak was meer dan een vorm. Het was een heftig verlangen, om zielehonger te kun nen stillen. Met geen mogelijkheid kon zij den slaap vatten. Al maar zag zij voor zich het troostelooze beeld van Annie op de sofa. Zij was ziek. Dat kon niet anders. Hoe doodop was zij, toen papa en zij ver trokken. Zij kon nauwelijks blijven staan en schelde een meisje, om hen uitge leide te doen. Er was in het groote huis op den Maliesingel, dat wal een paleis (geleek, een raadsel, dat onoplosbaar schéén. Dat kwam .er nu van, als een 'leven zon der God werd geleid en het geluk in allerlei uitwendige genieting werd ge- jeugd voor den Heer" helpen evenals orgel- en pianospel van mevrouw en de Heeren Duvekot wel zeer mee om dien middag luister bij te zetten. Ruim 4 uur dankt de voorzitter enwe gaan uiteen tot 6 uur. Dan is er een samenkomst met de gemeente in de Geref. Kerk, welker kerkeraad bijzonder' vriendelijk gastvrij heid heeft willen vefleenen. Geheel vol was de kerk niet. Als feestredenaar treedt op Ds E. H- Blaauwendraad, die tot middelpunt van zijn rede stelt het woord uit Filip. 3: „de kracht zijner opstanding". Op wel zeer duidelijke wijze toont hij ons allen de waarachtig centrale beteekenis van die kracht. De stille aandacht, waarmee hij werd aangehoord, zal den spreker wel tot voldoening zijn geweest. Ds Homburg spreekt het slotwoord; dankt allen die tot het welslagen van dezen dag hebben mee gewerkt en bepaalt in1 üet bijzonder de aandacht der luisterenden bij het woord: Strijd den goeden strijd des geloofs, grijp naar het eeuwige leven. Een dubbel kwar tet heeft dien avond prachtig gezongen. Alle lof voor die zangers en zangsters. Alleen is het jammer, dat als slotzang niet het door het programma aangegeven lied werd aangeheven. De wijding zou dan nog grooter zijn geweest. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille in brons aan mej. J- Reij- erse, dienstbode bij mej. M- J. F. Wi. Lantsheer, te Oostkapelle. Middelburg. In de jaarvergadering van de afdeeling Zeeland van de Nederland- sche vereeniging tot Bescherming van Dieren, gehouden alhier, onder voorzit terschap van den heer Mr F. W. Adri- aanse, werden als bestuursleden herkozen mevrouw Hesselink-Teitsma en de voor zitter en gekozen mej. H. C. van Hoek. Uit het hierna door den secretaris uit gebracht jaarverslag bleek, dat het aantal leden bedraagt 171 en het aantal begunsti gers 32. Steeds meer en meer ziet men de goede vruchten van de overeenkomst getroffen met de gemeente Middelburg en ook valt de steun van de zijde van de politie zeer te roemen, waarvan het ge volg is, dat meer zwerfdieren aan 'het asyl worden gebracht en getracht kan wordpn daarvoor een goed tehuis te vin den of als het oude of lijdende dieren zijn, ze pijnloos te dooden. Mevr. Adriaanse-Bergansius bedankte als bestuurslid. Bij de rondvraag werd medegedeeld, dat bij de felle koude van Februari aan verschillende vogels op on derscheidene plaatsen brood is verstrekt. De beer Vermeulen deelde o.a. mede, dat de klachtenbus vernieuwd is en dat in die bus, doch ook bij hem rechtstreeks, klachten kunnen worden ingediend. Vlissingen. De heer J. W. A. Mulder, een dei' bedrijfsleiders der Stoomvaart- Mij. Zeeland, heeft die betrekking verlaten en zal zich elders vestigen. Die heer Mulder heeft vooral als secretaris van de vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer zeer veel voor de gemeente gedaan en dit o.a. 'door het samenstellen van een folder en kleinere vlugschriften. In de oorlogsjaren gaf hij zijn krachten voor vluchtelingen, geïn terneerden, enz. en ontving zoowel de medaille van Koning Albert als de Duit- sche Roode Kruis medaille. De heer Mul der is ook officier in de orde van Oranje- Nassau. Goes. Op Vrijdag 5 April zal alhier voor den Vrijw. Landstorm op Zuid-Beve land een filmavond worden gegeven, waar o.m. zal worden vertoond „Het bezoek van H. M. de Koningin aan Goes, de film „De Wereldoorlog" enz. Wemeldinge. Gisteravond had alhier een ernstig ongeval plaats. Een span paar den van den vrachtrijder V., welke voor een kar gespannen waren werden door een of ander oorzaak schichtig en sloegen op hol. De bestuurder viel van de kar en bekwam eenige ontvellingen. Erger liep het met den arbeider H, af, die op een kar, beladen' met koolrapen, zat, die door de kar van de op hol gesla gen paarden werd aangereden, zoodanig, dat genoemde H. tusschen de beide voer tuigen bekneld geraakte en ten slotte op den weg viel. Met gebroken beenen werd de ongelukkige bij omwonenden zocht. Hetwas een hollen naar het on geluk. O, als dat tehuis toch eens werd ingezien 1 Wat zou het leven dan an ders zijn. Hoe zou zij het dan ook ge makkelijker hebben. De omstandigheden, waarin zij verkeerde beletten haar, naar zij meende, Jezus te bezitten. Zij wist nog niet, dat het een dwaling was. HOOFDSTUK VIII. r Hoewel Lia van da reis naar Duitsch- land geen heil verwachtte voor haar ver warden gemoedstoestand en liever niet had willen gaan, kon zij zich; na een week toch niet ontveinzen, dat het ver blijf in het Beiersche Hoogwoud haar goed deed. Zij voelde als het ware de levenslust weerkeeren. Op haar bleeke wangen kwam een gezonde blos en na enkele dagen koste het haar weinig inspanninfe de hoogten te beklimmen. Hot voornaamste was evenwel dat zij nader tot haar moeder kwam, en deze nader tot haar, dan in jaren het geval was geweest. Daar zij eiken dag met hun tweeën; op en neer gingen, gezelschap niet alleen nietzoekend, maar het instinctmatig ver mijdend, kwam er tusschen moeder en dochter een vertrouwelijker sfeer, die Lia niet gaarne weer zou willen missen. binnengebracht waarna Dr Gnirmp heel kundig» hulp verleende. Later is hij per ziekenauto naar het ziekenhuis te Goes overgebracht. 's H. Arentlskerice. In de Zaterdagmor gen gehouden raadsvergadering, die dooi' 11 leden en de Secretaris werd bijge woond, werd medegedeeld dat de Minis ter van Onderwijs voor deze gemeente he! 5e lid van art. 56 der L.O,-wet 1920 heeft, toegepast en alzoo de met 1 April a.s., in verband met het leerlingen aantal der openbare lagere school te Nieuwdorp, te benoemen onderwyizeres niet bnhO'eft te worden benoemd uit do wachtgelders. Verder wordt medegedeeld, dat de Ge- meentebcgrooting voor 1929 door Gedep. Staten is goedgekeurd. Op een verzoek van G. Rijk en C. Zuidhof om vergoe ding ingevolge art. 13 der Lager On derwijswet 1920 wordt gunstig beschikt en besloten oen tegemoetkoming te geven van f 25 per kind per jaar. Ëen verzoek van gelijke strekking van M. Schaalje wordt van de hand gewezen, omdat de afstand van de woning van adressant tot de openbare school te 's H. Arendskerke minder dan 4 K.M. bedraagt. Verzoeken om voorschot opi de gemeentelijke vergoe ding overeenkomstig art. 101 der Lager onderwijswet 1920 over 1929 van de be sturen der Bijz. L. school te Nieuwdorp, der R. K. Bijz. L. school te- Noord- Kraaijert en der Herv. Chr. School te 's II. Hendrikskinderen, worden ingewilligd en besloten ten behoeve dezer scholen uit te keeren resp. f 800, f 795 en f 425. Vervolgens wordt besloten de vergoe ding bedoeld bij art. 101 der L.O.-wet 1920 over het tijdvak 1 Mei 1924 tot en met 31 December 1926 voor de R.K. Bijz. L. school te N.-Kraaijert vast te stellen op f 1245.24. Daar aan deze school over gemeld tijdvak reeds aan vergoeding en voorschot is uitgekeerd f 1378.04, zal het verschil ad f 132.80 op het voorschot van 1929 worden ingehouden. Daarna deelt de voorz. mede, dat van het bestuur van de R. K. Bijz. L. school te N.-Kraaijert een verzoek is ingekomen om uit de gemeentekas de benoodigde gelden te verstrekken voor het aanschaf fen van leermiddelen in verhand met het uitbreiden van het aantal leerlingen en de inrichting van het 7e leerjaar. Besloten wordt dit verzoiek te stellen in handen van B. en W. tot nader overleg met het bestuur. In verband met een circulaire van den Minister van Arbeid wordt in de veror dening op de keuring van waren eenige aanvulling aangebracht. De pensioensgrondslag van dhr Dr J. v. d. Made, als gemeentegeneesheer te 'sH. Arendskerke wordt vastgesteld op f1140. Ton slotte wordt aan mej. T. J. Hart- ho'orn, met ingang van 1 April a.s. eer vol ontslag verleend als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare lagere school te Nieuwdorp en deze met ingang van dien datum als oïiderwijizeres aan die schooi voor vast benoemd. Bijl de rondvraag vraagt dhr Schipper, wie de kosten heeft vergoed, welke zijn gevallen opi de in dezen winter verleende werkverschaffing aan werkloozen in deze gemeente, waarop' de voorzitter ant woordt dat deze kosten door het Burg. Armbestuur zullen worden vergoed. De heer Verrnue wijst op den desolaten toestand, waarin de woonwagenbewoners hun standplaats in deze gemeente veriaten en vraagt maatregelen te treffen o-m hier in verbetering aan te brengen. Hierna sluiting. Kloetinge. Bevolking over de maand Maart. Ingekomen:van A'ppingedam K. Doek.es en gezin, B, 131; van Kruiningen M. L. Verhulst, B 118; van Kattendijke, G. Mol en gezin, B 176; van 'sH. Arendsl- kerke J. J. de Jager en gezin, B 145; van Wolfaartsdijk H. Wiskerke en gezin), D 34; vaq Goes Ja. Jobse, C. 79; van Ierseke Ea v. d. Velde, 0 70; van 'sH. Arendskerke J. Verdonk, C 69; van ,Ka- pelle J. G. Huissoon, A 140. Vertrokken: naar Heinkle-nszand 0. J. Louws; naar Goes, Stoofstraat 19, J. Scheffer en gezin; naar Goes, Piccard- straat 52, F, J. van Riet en gezin. 0. en W. Souburg. A.s. Vrijdagmiddag te half drie, vergadert de gemeenteraad. Zij bespeurde, dat, ondanks allels, moe der toch niet gelukkig was. Van ha,ar vader wist zjj het nu geruim'en tijd, maar dit was in zekeren zin nieuw yoor haar. En weer dwaalden haar gedachten' naar het kleine dorpje, waar zijl zoo ge lukkig was geweest in die enkele maan den van haar verblijf. Als een oase in haar warreling van dorre gedachten dook voor haar op het oude „huisje aan den zeedijk", waar grootmoeder woonde, die het vrij arm naar de wereld had, maar die zulk een rijk bezit had in haar kinderlijk geloof. En zij dacht aan al die anderen, die zij er ontmoet had: stoere menschen, die te vreden waren en gelukkig leefden. Zij dacht aan de Meinema's'. O, tjils thuis maar een tiende part was van de verhouding, die zjji in de dorpspastorie had meegemaakt, wat zou het dan heel anders zijnl Maar nul Vader niet gelukkig. Hij"! eikende het onomwonden. Bij al izijn rijkdom en in zijn drukken werkkring een gevoel van onvoldaanheid, dat pijnlijk aamdeed. Een man, die zijn vrouw niet verstand; die vrijwel naast zijn vrouw leefde. En die het toch zoo gaarne anders wilde zien. Maar daartoe, Lia was er vast van over tuigd, den' verkeerden weg in sloeg!. En nu bleek daar uit alles, dat het met Mama niet veet beter was. Thuis had zij Aan de orde komen: Onderzoek ge loofsbrieven nieuw benoemd lid van den Raad J. Goedbloed. Ingekomen stukken: (a. Goedkeuring geldleening f 5000. b. Jaar verslag van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs; c. van de Com missie tot Wering van schoolverzuim; d. van do Commissie der Brandweer en c. Goedkeuring Verordening van Leges ter Secretarie). Benoeming leden stembure&ux. Aanbevolen worden de volgende per sonen: le district: Jhr.H. A. va{i Doom, L. C. Janssen, M. Lorier. Plaatsvervangende leden: S. de Pagter, J. C. Gabriëlse. 2e district: A. Melis, N. Cijsouw, F. Leenhouts. Plaatsvervangende leden: J. Goedbloed, W. Joosse.v 3e district: J. de Priester, J. Suurmond, A. de Visser. Plaatsvervangende leden: W. N. Jobse, W. Antheunisse. Hoofdstembureau: Jhr H. A. van Doorn, A. Melis, J. de Priester, N. Cij souw, S. de Pagter. Plaatsvervangende leden: J. Suurmond, L. C. Janssen, A. de Visser, J. Goedbloed. Verzoek van Christelijke organisaties om z.g. drooglegging kermis en volks feesten. Door de meerderheid van B. en W. wordt voorgesteld afwijzend te beschik ken op bet adres, op grond, dat drank-- misbruik tijdens de kermis niet voor komt, waardoor in de laatste jaren dan ook geen processen-verbaal wegens open bare dronkenschap werden opgemaakt. Bovendien zou een regeling als wordt voorgesteld door adressanten onvoldoende zijn, daar het drankmisbruik ook kan plaats hebben op den Nieuwjaarsdag en andere erkende Christelijke feestdagen. Weliswaar komen er tijdens de ker mis personen voor die hoewel niet dron ken te veel alcoholhoudenden drank ge bruikt hebben. Dit kan echter door de voorgestelde wijziging niet voorkomen worden. Het is bovendien ook niet denk beeldig, dat sterke drank uit Middelburg en Vlissingen zal worden medegebracht. Benoeming lid Woningcommissie. In verband met het vertrek van den heer Hildernisse worden aanbevolen de heeren: 1. J.. Goedbloed. 2. M. Lorier. Aanschaffing brancard. Reeds jaren is alhier de behoefte ge voeld aan brancard voor het vervoer van lijken en verongelukte personen. Dit vervoer geschiedt thans op zeer primi tieve wjjze, wat niet langer bestendigd mag worden, waarom voorgesteld wordt B. en W. machtiging te verleenen tot aanschaffing van een rader-brancard. Overname grond van D. J. de Visser. Voorgesteld wordt den aangeboden grond voor verderen aanleg van de straat om niet van adressant over te nemen. Evenals dit met het begin van de straat is geschied. Het lijkt geen bezwaar den grond in huur af te staan onder voor waarden als door adressant aangevoerd. Wijziging ligger wegen en voetpaden. Daar de Groene Weg thans bestraat is en parallel loopt met het door adres santen bedoelde voetpad, wordt het geen bezwaar geacht het bedoelde pad van den ligger af te voeren. Vaststelling kohier hondenbelasting. Bezwaarschrift schoolgeld. Zaterdagavond werd alhier in café „De Zwaan" de aangekondigde Nationale Tentoonstelling van hoenders en konijnen geopend door den voorzitter der vereeni ging, den heer J. Montfoort. Keurmeesters waren de heeren E. Damstra en W. F. T. baron van Pallandt. Over het alge meen was de kwaliteit van de ingezon den dieren te roemen en beter dan ver leden jaar, terwijl meer ingezonden was. De tentoonstelling is een groot succes, jammer dat het weder Maandag zoo slecht medewerkte om van elders veel bezoer kers te krijgen. Hoofdprijzen werden behaald door: Gouden medaille, hoogste aantal pun ten, J. Montfoort, Souburg. Beker, geschonken door den burgemees ter van Souburg, hoogste aantal punten A. Graauwmans. Beker, mooiste koekoek leghorns B. Hoogesteger. Beker, mooiste haan der tentoonstel ling, J. M. Neels. dat nooit gemerkt, al was Mama de laat ste weken opvallend stil. Lia haid altijd gemeend, dat haar moeder bevrediging vond in het uitgaan en In het schitteren, zooals zij dat vroeger ook deed tot het moment, waarop de omkeer zich begon te voltrekken. Maar nu bleiek! haar toch, dat het niet zoo was. Alleen mama was erg gesloten. Bij zonder veel liet ziji tot nu nog niet uit. Aan kleine opmerkingen, vaak stekelige, had Lia bemerkt, dat het met haar moe» der ook niet in -orde was. Ondanks dat, vermaakte zij zich best in het Beiersche Hoogland. „Je komt hier geheel tot je elf," 'had Mevrouw van Meersma gister 'nog opge merkt. „De tijd dien wij achter den rug hebben, is blijkbaar wat zwaar geweest. Je kunt van het goede waarlijk ook te veel krijgen," Waarop 'Lia' had gerepliceerd: „Het is maar de vraag wat 'men goed noemt Mama." En daarop was het merkwaardige ant woord gevolgd dat Lia zoo tot nadenken had gebracht. „Ja, Lia," had Mevrouw van Meersma gezegd„ik denk soms, dat je het indertijd niet zoo verkeerd hebt 'gezien en ver standig hebt gedaan met weg te vluch ten." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5