TIER Doorzitten enezing c vrouw ijk lijden. jENEZEN. t Rechtzaken Voor huis en hof. Het Vrouwenhoekje. middel bestond. ing Gratis. Me). E. P. Mullie-Hlrt is. Tien Jaren leed zij tiek in de beenen. Met pelen door de kamer, eg ing geen sprake meer. bten, dat ik geheel Ik heb nooit kunnen eumatiek en Jicht kon t mij anders geleerd. doch gevoel mij een ddel, dat leder lijder nbevelen." bod. een gratis 10 dagen ideling schrijven. Het dat er geen te ernstig te worden. De Heer iratorium zij gevonden eni ik ieder lijder aan cht of eenige andere heb mijne Behandeling beproeven." te nemen* nd eenvoudig Uw naam Voorraad", per 10 ets. s Behandeling, te zamen chrijving van meerdere post franco zal bereiken. u 'l/2 ct. Brief 121J2 ct. nog en voorzien, K.W.U. zijn.1) de P. Z. E. M. enzelfden prijs orden. t, dat hier van iet is ons récht vragen. Schora is het leera. Wij moe stem, maar orn ponds-pondsge- nde>, wethouder een commissie leste gemeenten Hij is er voor, uen wordt en dit it medegedeeld', oiiet-gelijkstelling t een commissie lm meening, dat Z. E. M. het g moet medege- rna met het be- e onderhandeld maals mededeet- egeling nog niet □ik rechten kan ïore prijzen. Im- n gemaakt voor .g van Goes en teenten moesten 0.0r middel van jr waarschijnlijk rijn dan 15 cent, werkelijk ger ing van den heer ijn verwondering de veranderde preker beant- deeling, dat hij ledkoopere tarie- nten buiten Goes te niet maar actie, welke ge- wij mennen. Da i zijn. Red. eten veel te laag het beleid van de ongunstiga 1. Stopzetting van men kapitaalver- lal daartoe geko- gevaar dreigen, erking kwam en et Bestuur zocht sverschil met an- at de léden' van bieten leverden, exploitatie-kosten n bieten. Het Be- van de boven- ahval op de far agen zal, de zaak ier ag s. len it de druk bezochte in dien geest, campagne niet voorgeschreven a aan „de Din- tegen een prijs, leden dezer b'ieten ontvangen, nidersvergadering ikelij'k en valt het mitenstaander om t verloop daarvan n den buitenkant op de over-dui- Rastuur, lijkt het nederlaag heeft ideelhouders hun meer schenken, langer wenschen n H' en, die in de Ber- jriek telken jare men, is het geval- etreuren. Ook de zal wel niet jui- g. rigei za blijken1 te .ang van onze b'ie- LUCTOR. voerd wordt, nu wel op haar plaats is en of hetgeen gevraagd wordt wel moge lijk is. Hij blijft bij zijn meening, dat op deze twee vragen een negatief antwoord moet gegeven worden. Wanneer een ge meente later van meaning is, dat zij benadeeld wordt, welnu de weg is nu reeds geëffend door de instelling van den Raad van Advies. De heer Menheere zegt: neen, niet af zonderlijk, maar gezamenlijk, niet later, maar nu. Nu is het nog niet te laat. De Burgemeester van Kortgene vraagt, of het wel wettelijk is, in deze vergade ring een besluit te nemen. Geen van ons heeft opdracht van den Raad hoe hier te stemmen. De heer Menheere kan zich hiermede vereenigen, maar er kan toch niets oip tegen zijn, dat er een commissie benoemd wordt. Het is toch zeer te prijzen, dat de besturen voor het belang van hun ge meente opkomen. De burgemeester van Krabbendijke geeft een beknopte Samenvatting van het ont staan der P. Z. E. M. In 1917 hebben de Staten besloten de electrificatie aan zich te trekken. Er is een N.V. opgericht om reden aan een dergelijk bedrijf koop manschap moet verhonden zijn, maar het is toch een overheidsbedrijf gebleven. Dit wordt wel het beste geïllustreerd door het feit, dat verschillende leden, welhaast de meeste, van Gedep. Staten met den heer Commissaris in dit Gewest lid zijn van het Dagelijfcsch Bestuur. Doel van dit overheidsbedrijf is: de geheele pro vincie van electriciteit te voorzien. Wan neer nu de stad Goes gaat bevoordeeld worden boven de andere gemeenten, dan heeft de heer Menheere gelijk, hierte gen op te komen. Het is nu de tijd om met den Raad van Advies overleg te plegen. Spreker verklaart zich voor het benoemen van een commissie, welke met den Raad van Bestuur in connectie 'kan treden. De heer Menheere stelt dan voor een Commissie te benoemen met de opdracht den Raad van Bestuur dar P. Z. E. M. in kennis te stellen met de wenschen hier geuit en welke verder met den Raad van Advies zal onderhandelen. De voorzitter vindt nu de kwestie vol doende besproken. Het voor en tegen de zer actie is toegelicht. Hij brengt daarom het voorstel Menheere in stemming. Dit wordt aangenomen met de stemmen van de burgemeesters van Kortgene en 'sHeerenhoek tegen. Tot leden der Commissie worden be noemd de burgemeesters Richel, Nieu- wenhuize, Welleman en Stute. Voorts de wethouders van 'tWesteinde uit 'sH. A.btskerke, het raadslid Menheere uit 'sHeerenhoek en de heeren de Jonge en van Meerendonk, respectievelijk secr. van Ovezande en 's Gravenpolder. Hierna sluiting. Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding zich mei kunstlicht in het veld bevinden: J. F., Kats, f 75 b. of 50 d.h. en f 50 of 50 d.h. Jagen zonder vergunning van den eige naar van het jachtrecht: C. V., Colijns- plaat f 15 of 15 d.h. uitleveren geweer of f40 b. of 10 d.h. Zich met een schietgeweer in het veld bevinden: J. G., Kats, 2 maal f 75 of 2 maal 50 d.h.; J. H. de R., Wissenkerke f 10 b. of 5 d.h. uitleveren geweer of f5 h- s. 5 d.h. idem van het eend of f0.50 s. 1 dag. Met een auto rijden over een overweg a,ls de tram nadert: M. S,., Dubbeldam f10 b. s. 10 d.h. Vleeschkeuringswet: P. E., Nisse, f 10 b. of 10 d. h. Schelde bevisschen zonder Consent: J. P., Ierseke f5 b. of 5 d.h. Klinkerbestrating bespuiten en hij' vrie zend weer': A. D„ te Goes, vrijgesproken. Met te zware vracht rijden bij opdooi: G. J., Hoedekenskerke, f 10 b. of 10 d.h. M. Z. Waarde, f10 of 10 d.h. L. V., Kamperland, W. L. L., Wissenkerke, J, P. K., aldaar, C. V., Kamperland, P. H., Baarland f5 of 5 d.h. G. J. Hoedekens kerke geen straf; Bij opdooi met een te zware auto rij den met aanhangwagen: A. K., St. Maar tensdijk, f 10 of 10 dagen; Als voren rijden met auto met te zware wielbelas- ting: M. H., Kruiningen, C. van D., B. op Zoom, L. v. d. V., J. P., Goes, J. A. van D., Rotterdam flO b. pf 10 d.h. Zonder noodzaak met een rijwiel op het linkerrijwielpad rijden: H. W. Goes f3 of 3 d.h. Met auto geen teeken geven bij wijzi ging van richting: J. B., Kapelle, vrijge sproken. Met auto niet behoorlijk uitwijken: P. van IC., Waarde f20 b. of 20 d.h.; Met een auto de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: A. F. B., Goes, f 15 b. of 10 d.h. A. B., Woensdrecht f 15 b. of 15 d.h. Met autobus rijden zoiïder goedwerken- de stuurinrichting: P. J. D., Bergen op Zoom 2 maal f25 h. of 2 maal 25 d. h.. en ontzegging van het recht om motor rijtuigen te besturen voor den tijd van 3 maanden. sAvonds fietsen zonder licht: J. M- V., Pernis, D. H. K., Dordrecht, M. J., s Gravenpolder f5 b. of 5 d.h. Overtreding Arbeidswet A. W. Krab bendijke f50 b. of 50 d.h. Te Kapelle rooken in een autobus: L. Hansweert, ontslag van rechtsvervol ging. Met autobas niet behoorlijk uitwijken) L. L., Hansweeütj vrijgesproken. De „Batavier 1", die op weg waS van Hamburg naar Rotterdam is op 20 mijl van Terschellingsbank in aanvaring geweest met het Duitsche s.s. „Venetia". Laatstgenoemd schip is gezonken. Een foto van de „Batavier 1", van welk schip de neus werd ingedrukt. Door den Ambtenaar van het Open baar Ministerie is hooger beroep aan- geteekend tegen de vonnissen tegen: L. L., te Hansweert, waarbij deze is ontslagen van rechtsvervolging wegens het rooken te Kapelle in een autobus. Tegen L. L., te- Hansweert waarbij deze is vrijgesproken wegens het met een autobus niet behoorlijk uitwijken. Hooger beroep is aangeteekend door J. F., Kats, veroordeeld tot f75 b. en f50, subsi. 2 maal 50 d.h. wegens het zich met kunstlicht in het veld bevinden. Door C. V., te Colijnsplaat, veroor deeld wegens bet jagen zonder vergun ning van den eigenaar van liet jacht recht tot f15 b. of 15 d.h. en uitleveren van het geweer of 40 b. of 10 d.h. Door H. P. G., te Kapelle veroor deeld wegens het jagen zonder acte en vergunning tot 2 maal f 15 b. of 2 m. 15 d.h. en uitleveren geweer of f 10 of 10 d.h. PAASCHEIEREN. Gedurende de Paschen zijn er duizen den in ons land, die gedurende dezen tijd een krachtige poging doen om hun maag grondig te bederven, door het nut tigen van ©en groot aantal Paasch-eieren. Dat een dergelijke krachtproef allerminst bevorderlijk is voor onze spijsverterings organen is buiten kijf, doch dit oude gebruik is bij velen zoo diep ingewor teld, dat het voor hen geen echt Pa schen is, indien ze zich niet aan een groot aantal eieren kunnen te buiten gaan. Wij hebben getracht den oorsprong van dit oude gebruik op te sporen en von den het volgende hierover opgeteekend Het gebruik om op den laatsten dag der Groote-Vasten meren ten geschenke aan te bieden, heeft zijn ontstaan te danken aan de omstandigheid, dat men vroeger gedurende de Veertigdaagsche- Vasten zich volstrekt van het nuttigen van eieren onthield. Het gevolg was na tuurlijk, dat men de eieren, die- men niet eten of verkoopen mocht, bewaren moest. Ze werden dus zorgvuldig op geborgen, om ze op Paschen aan ver wanten, vrienden en kennissen te schen ken. Vandaar het gebruik dat men op Paschen veeltijds eieren eet en ten ge schenke geeft. Sommigen meenen den oorsprong der (Paasch-)eieren te moeten zoeken in den natuurdienst der Egyptenaren en Perzen, bij wie het ei in het algemeen gold voor een zinnebeeld van het heelal. Volgens Hutchinson beschouwden de eersten het ei als een symbool van de vernieuwing des menschdomis na den zondvloed. Paschen en Nieuwjaar wer den gelijkelijk geëerd. De Perzen merken Nieuwjaar aan als het tijdstip der ver nieuwing aller dingen, als den triomf van de zon der natuur, gelijk Paschen bij de Christenen geldt voor den triumf van de Zon der Gerechtigheid. Le Brun's Voyages leeren ons, dat de Perzen op hun Nieuwjaarsfeest elkander gekleurde eieren geven. Nieuwjaar werd weleer gevierd bij gelegenheid der dag en nacht-evening in de lente (2122 Maart), en sedert de verplaatsing van Nieuwjaar naai- de winter-zonnestilstands- dagen (1 Januari), bleef ouder het Chris tendom het gebruik van eieren-schenken alleen op Paschen bewaard. De oude Ger manen vierden op het gezegde tijdstip in Maart hun lente-, hun Joel- of jubel feest, ter eere der lentegodin Ostara; van daar dat Paschen bij da Dnitscharsi Os- tern heet. -Aan dit lentefeest herinner den de paaschbosschen, heuvels en vu ren der latere Christeneeuw, en herinnert nóg der Christenen gewoonte, om hun Paschen op den eersten Zondag nil de eerste volle maan sedert den lentedag (21—22 Maart) te vieren. De Joden gebruikten eieren .ter her innering aan hunner voorvaderen uit tocht uit Egypte, omdat toen uit Abra ham's, Jacob's en Jozefs nakroost als het ware een nieuw volk verrees. Op hun Paaschfeest werden ze tegelijk met hun Paaschlam opgedischt, en wel rood gekleurd, want het Paaschlam was een. bloedig offer. Hierin nu volgden hen de Christenen na. Deze brachten het ei in het nauwst verband met Jezus' opstan ding: gelijk het kieken den kluister der eierschaal verbreekt, alzoo verbrak de Heiland bij zijn herleving den kluister des doods. Het ei werd oorspronkelijk rood gekleurd en later wisselde men dit rood met andere kleuren af. Tijdens Cyprianus, bisschop van Carthago (over leden 14 September 258) bevond zich in de kerk dezer Afrikaansche stad een geschilderd tafereel van 's Heeren opstan ding, bestaande in een éi, liggend op grasgrond .(lente-groen), waarboven een straten-spreidende zon (de Zonne der Ge rechtigheid). In Duitschland gaf men som wijlen, in plaats van eieren, zinnebeel dige prenten ten geschenke. Eén daarvan wordt in het Britsch museum bewaard: drie hennen houden ©en mand op, wa'air- in drie eieren liggen, met voorstellingen der opstanding versierd; op het midden- ste ei de Agnes Dei (het Lam Gods), met een kelk, het geloof voorstellend, terwijl de andere eieren met de zinne beelden van Hoop en Liefde beschilderd zijn, waaronder de volgende regels: Alle gute Ding seynd drey, Drum schenk Dir drey Oster-ey. Glauh und Hoffnung sambtderLieb Niemahls aus dem Herzen schieb, Glaub der Kirch, vertrau auf Gott, Liebe Dm biss in den Todt. Uit het bovenstaande blijkt, dalt bet feestelijk gebruik van eieren, èn als eigen spijs èn als geschenk, van de Perzen en Egyptenaren tot de Joden, en van deze laatsten tot de Christenen zich overplantte, en alleen de vastknooping der Christelijke idée. van Jezus' opstan ding aan het oorspronkelijk heidensch gebruik kon de Christelijke kerk er mee verzoenen, de invoering of voortzetting er van in haat midden te dulden. Eind1 Maart in den Tuin. Aanleggen van nieuwe aard- b e i b e d d e n. Het aanleggen van nieuwe aardbeienbedden kan nu plaats hebben. Hebben we jonge planten, welke in den vorigen nazomer tijdelijk op een plan tenbed werden geplaatst, dan worden deze opgenomen en naar hun definitieve bestemming overgebracht. Moeten de jon ge plantjes nog van elders worden betrok ken, dan mag er met het bestellen wel wat haast worden betracht. Ik zal hier niet ingaan op de grootkuituur zooals te Beverwijk en meerdere plaatsen, doch mij uitsluitend bepalen tot eenige raad gevingen aan hen, die voor eigen gebruik of liefhebberij een bedje met aardbeien willen beplanten. Wenschen we een bed aan te leg gen van drie rijen, dan. nemen we als breedte voor het bed 1.25 M. De ruimte tusschen de rijen bedraagt dan ongeveer 40 c.M. Grootere breedte der bedden is niet aan te raden, aangezien zulks dan moeilijkheden oplevert bij bet plukken der vruchten. Bij het planten moeten de wortels behoorlijk in bet gemaakte plant- gat worden uitgespreid. Flinke, gezonde aardbeiplantea krijgen in korten tijd een vrij grooten omvang en daarom is bet af te raden, meerdere planten bijeen in hetzelfde plantgat te plaatsen wenschen we de aanvankelijk open ruimte tusschen de rijen ook nog te benutten, dan lee- nen zich pootuien en kropslaplanten daar uitstekend voor. We slaan dan twee vlie gen in één klap. Nu de lente zoo gunstig inzet, op ver schillende plaatsen is eindelijk ook een verkwikkend regenbuitje gevallen, gaan we voort met betgeen in de afgeloopen maand nog niet is volbracht. Een wei nig voorzichtigheid blijft evenwel gebo den, vooral in het begin van April. Het zou ons anders wel eens onaangenaam aan Maartsche buien kunnen herinneren. Met het zaaien van verschillende zaden moet hierbij terdege rekening worden ge houden. "Voor opvolging en om steeds versche groenten te hebben, zaaien we radijs, spinazie, snijsla en meerdere. Pas in het laatst van April kan een deel der snij- en spercieboonen worden geriskeerd, doch voor' de hoofdoogst wachten we tot Mei. Hetzelfde geldt voor de bieten. Te vroeg gezaaide boonen staan bloot aan het ge vaar van nachtvorsten en vroege bie ten schieten spoedig door. Wat de koolsoorten betreft, stellen we het zaaien van roode, witte en gele kool niet langer uit. Spruit- en boeren kool, die meer als nagewas worden ge bruikt, vragen nog geen haast. Beschikken we over kond glas, dan zaaien we tevens augurken en komkom mers, alsmede wffit snij- en spercieboo nen. Hebben we reeds vroeger gezaaide wortelen of bloemkool onder glas staan, dan nemen we bij een gunstig regenbuitje het glas af. I n s n ij d e n der klimop. Heel vaak hoort men de klacht, dat klimop na eenige jaren zijn schoonheid „verliest, 'doordat de bladeren donker groen en vuil groen worden en tevens te groot. Dit euvel is gemakkelijk te ondervangen en wel door den boom nu flink in te snijden. Wij snijden zoo diep in, dat alle beblal- derde takken verwijderd zijn en alleen de hoofdtakken tegen 'den muur behou den blijven. Dit insnijden kan natuurlijk ook in den winter plaats hebben, doch dit heeft bet nadeel, dat de boom dan zoo lang kaal en onooglijk blijft. Door nu in te snijden loopt alles weer vlug uit en is het spoedig met jong groen overdekt. Omenten van slechte vrucht b o o m e n. Goed gezonde appel- en pere- boomen, die goed groeien, doch weinig of slechte vruchten geven, kunnen we nu omenten met soorten welke betere re sultaten geven. Dit omenten vereischt evenwel de noodige vakkennis, zoodat we dit beter aan vakmenschen kunnen overlaten. Bij dit omenten worden de gesteltak- ken gedeeltelijk afgezaagd, de bovenste takken worden korter genomen dan de onderste, zulks om te voorkomen dat de onderste enten in de schaduw komen. Te kort inzagen der takken is minder gewenscht, aangezien de enten gemak kelijker vergroeien met dunne dan met dikke takken. Of de boomen reeds wat zijn uitgeloopen is niet zoo'n groot be zwaar. Het komt er op aian, dat de knop pen van het te bezigen enthout nog in rust zijn. Doorzitten bij wielrijden verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL Bloedarmoede. Over deze ziekte, die zoo heel veel voor komt onder vrouwen en meisjes, gaf Me vrouw GanzeboomStevens in de K. V. eenige duidelijke, zeer nuttige raadgevin gen, waaruit we bier een deel overnemen. Bleekzucht komt vooral voor bij meisjes in de puberteitsjaren. Versdbijnselen der ziekte zijn: sterk bleeke kleur van de huid (aan de ooren duidelijker dan aan de wangen) en van de slijmvliezen (lippen, minder duidelijk dan tandvleescb en oogbuidVliezen), voorts klachten over hoofdpijn, duizeligheid, flauw vallen, gauw buiten adem raken, spoedig moe worden, koude handen en voeten, hartkloppingen, ©nz. Rustkuur, gepaard met massage, krach tige voeding, veel melk drinken, ijzer- praeparaten is noodig, alles op voorschrift van den geneesheer. Een andere vorm van deze \ziekte is anaemia, de eigenlijke bloedarmoede. Als gevolg van bloedverlies, gebrekkige voe ding of verschillende ziekten treedt ze op. De verschijnselen lijken in het algémeen veel op die van de bleekzucht. Deze patiënten worden vaak behandeld met staalmiddelen, ijzerverbindingen, die zoo worden bereid, dat zij in het lichaam kunnen worden opgenomen. Het is daarbij zaak, dat de patient zelf zorg draagt, niét door het voedsel dat wordt genuttigd, aan leiding te geven tot scheikundige verbin dingen, waardoor de samenstelling van het ijzerpraeparaat te zeer wordt gewij zigd. Men vermijde daarom looizuur hou dende stoffen, zooals: rooden wijn, drui ven, appelen, thee, daar hierdoor inkt (looizuurijzer) in de maag gevormd wordt. De vloeibare staalmiddelen hechten zich aan en tusschen de tanden en kleuren deze op den duur donker; ter voorkoming laat men het middel door een glazen buisje op zuigen en in ieder geval goed den mond spoelen na het gebruik. Naast de staalmid delen wordt een rijke voeding toegediend en tevens voor algemeene lichaamsrust ge zorgd, waarbij de werking van frissche lucht en vooral zonlicht niet versmaad mag worden. En nu moet ik nog even attent maken op de slechte gewoonte onder leeken, om tijden lang wat ijzerpilletjes of de in da couranten zoo aanbevolen haematogen te gebruiken, als men zich wat slap voelt en een weinig wit ziet. Gevaar voor maag- bederven en vermeerdering van vermoeie- nisgevoel is 't ongunstige resultaat. Frissche lucht, zon, water, goede voe ding zijn de wapens tegen bloedarmoede, waarvan wij ons mogen bedienen. Frissche lucht: 's nachts slapen met ge deeltelijk open raam, er voor zorgen, dat het bed niet in den tocht staat. Overdag zooveel mogelijk in de openlucht vertoe ven, kleine wandelingen, niet teveel ver moeien. Dr Voorhoeve zegt in zijn medi sche vragenrubriek: van groot belang zijn geregelde diepe ademhalingen: 3 maal daags 9 tot 10 maal zoo diep mogelijk in- en uitademen, bij een open raam, in staan de houding, de schouders flink naar ach teren getrokken I Voeding licht verteerbaar, vitamine rijk. Versche ongezouten boter, zure melk, zacbtgekookt ei, eiken dag een portie rauw voedsel, o.a. appel, worteltjes, rauwe sla, enz. Rust. 's Morgens niet voor 8 uur op staan, 's avonds half tien naar bed, over dag voor en na eiken maaltijd Yk uur lang rusten op bed of divan. Geen medicamenten zonder dokter! Enkele recepten. Eegivoudige broodpudding. L oud wittebrood^, 1 ei, 1 ons krenterQ, 1 to)ns rozijnen, 1/2 ons sucade, 1 liter melk 1 ons boter, 1 ons suiker, 1 wijnglasl cognac, 1 beschuit. Snijd het brood in dikke sneden, ver wijder de korsten en week het witte vain bet brood in de melk. Roer zoolang, tot dat het brood zeer fijn is en voeg er dan de gewasschen krenten en rozijnen, de fijngesnipperde sucade en de cognac bij. Doe dit alles in een ijzeren of emaille vorm, die goed gesloten kan worden. De vorm moet eerst met een kwastje met boter bestreken worden en bestrooid met de fijngestampte beschuit. Zet den vorm in een grootere pan, die half ge vuld is met water en laat hem daarin 2 nur koken. Zoo nu en dan wat kokend water bijvoegen. Haal den vorm uit de pan, neem het deksel van den vorm af en zet hem 1/2 nur in een matig warmen oven, om instorten te voorkomen. Keer hem dan op een schotel en presenteer er gesmolten boter en witte suiker bij. Zoute amandelen. Men kookt de amandelen heel even op, pelt ze en laat ze op een lauwe plek van het fornuis dro gen. In een niet te groot pannetje maakt men slaolie goed warm, echter niet zóó heet, dat er blauwe damp afkomt. In deze vloeistof laat men de amandelen heht-g oudbruin bakken. Dan haalt men ze met een schuimspaan uit de olie, laat ze op grauw papier uitlekken en wrijf ze met behulp van een doekje in met tafel- zont, dat men, zoo men wil, kan ver mengen met een ietsje cayennepeper. v(Hdbld.) Oranjeschilletjes (stukjes si naasappelschil met chocolade erom). Snijd de schil van sinaasappelen in zeer smalle, lange reepjes en wasch die ter dege schoon. Kook van suiker en water een stroopje, dompel de schilletjes daarin en laat ze liggen jbot ze droog zijn. Maak nu een chocolademengsel door 1 ons cacaoi, x/2 ons cacaoboter en 1/2 ons poedersuiker au bain Marie of op een zacht vuur dooreen te roeren. Doop de schilletjes in dit mengsel, zoodat ze er aan alle kanten mee bedekt zijn èn laat ze droog worden. Flappen. i/2 liter water aan de kook brengen met 2 lepels boter en 1 lepel suiker; daarin strooien i/2 piond bloem en wat zout. Zóólang blijrven roeren tot hef een dik beslag isdit roerend laten bekoe len en vermengen met een paar geklopte eierdooiers. Het deeg uitrollen en er vier kante stukjes van snijden. Deze beleg gen met wat jam of vruchtenmoes. De kanten met eiwit bestrijken en de lapjes deeg tot een driehoekje dubbelslaan. Ze in frituurvet lichtbruin bakken en ze met poedersuiker bestrooien. Gasfornuizen. Schuur blank geslepen kookplaten van gasfornuizen met schuurlinnen af en schuur ze na met olie en schuurlinnen. Het stof wordt daarna goed uit de naden geborsteld, nadat eerst de onderzijde der plaat gepotlood is. Wil men de bovenplaat zwart houden, smeer ze dan van tijd tot tijd in met een lapje met lijnolie en potlood. Is biervan een laagje ingebrand, dan kan de plaat met potlood en terpentijn onderhouden worden. Is het fornuis gelakt, neem de pla ten dan af met water en wrijf ze jnet witte of zwarte was. Neem geëmailleerde platen alleen af met water of zeepsop en wrijf ze na met witte of zwarte meubelwas. Mocht het émail bruin aan geslagen zijn, wrijf het dan met bleek- iwater en azijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 7