DE ZEEDW TWEEDE BLAD. Meiburg. M.'burg, er f 2.70 -2.80 -3.00 -2.70 andewijn f 2.60 wijn per f2.40 I. -3.00 L.- 1.25 ch - 2.00 es voor agen. Middelburg DAMEN, lid delen jm „ASDA" Beschuit- bakkerij, Koe, laren hts en een inde. nsknecht itbode, istbode >udster V s-a Uit de Provincie,, FEUILLETON Het huisje aan den zeedijk t >nd prima iet hoog en zending issen, M eik- Vatten, ver- 3 van 20 L. rs mei losse ra gegalvani- skkens. naf f 5.--. 10 en II. sterij aat E 19 :n TE KOOP: HAVE, 16 te Tholen. P: Oostkapeile. IP: endulestel onder net zwarte trijp, iot. ddelburg. »P: am. 3000 K.G., |e, Kort- en en Melkgeit. rijpskerke. P vosse Paar- UELEMAKER arg. ravopoters, erpoters, Igekeurd. E Jac.z., Krabbendijke. S. Ierseke, ider OLE, Souburg. DE B L A E IJ igd Oostdijk, Krab- klein gezin. P.G. Bureau „De Mei EIJNIERSE, C 229, Souburg. VAN DINSDAG 26 MAART 1929. No. 149. 1" -r- LICHTPUNTEN DER UTRECHTSCHE PUBLICATIE. In een nabeschouwing over de docu menten-historie komt de „Brusselsche Standaard" tot de conclusie, dat men met hfet voortzetten der onderhandelingen over een verdrag tusschen Nederland en België een poosje zal moeten wachten „eer de zoo gewenschte kalme bezon kenheid, die alleen tot practisch werk kan leiden, aanwezig is". Het blad ziet echter „twee lichtpunten". „Aan de eene zijde stellen we met zeer groot genoegen vast, 'dat de zoo ge wenschte voeling tusschen Roomsch-Ka- tholieken nit Noord en Zuid er is en dat weldra een eerste vergadering in Ne derland wordt gehouden. Moge ze ware Roomsche verbroedering brengen, ge vloeid uit wederzijdsch begrijpen en mede- voelen I JDe .§er van het initiatief komt Mgr Nolens toe en waar een man als oud-minister Poullet werd uitgenoodigd, is 'de aangelegenheid in goede handen. Aan de andere zijde bleek lezer dagen uit een artikel vau Pertinax, hoe het in Frankrijk duidelijk wordt, dat aan het geheim militair accoord van 1920 be zwaarlijk kan vastgehouden worden na de accoorden van Locarno. Het geheim accoord was een exponent van de heer- schende onrust in Europa voor het tot een Rijnpakt komen mocht. Na Locarno laat het zich niet meer wettigen, te meer daar de militaire veiligheid, die in 1921 is gezocht door de verdragen van Lo carno in veel ruimer mate is geschon ken. Het geheim accoord is dan overbodig geworden, zijn beteekenis te Locarno te loor gegaan, want onderling overleg on der militaire staven zou voorzeker niet indruischen tegen dit vergelijk, dat in zoo veel richtingen onderlinge steun en beveiliging tegen mogelijke aanvallen voorziet. Wat in het accoord van 1920 immers als zoo stootend is gevoeld, is het feit, dat men hier stond voor een heropleven der oude diplomatie, van den geest van het oude Europa, waartegen onze soldaten evenzeer als togen den vijand hebben gevochten. En, .liet ergst vooral, drukte dit accoord op ons beleid een stempel van gebondenheid, die overal als vassa- liteit moest worden opgevat, waar een zoo kleine staat met een zooveel groo- tere samenspande. Onze grootmogendheidspolitiek heeft echter niet gebracht, wat sommigen had den gehoopt. Wij hebben tien jaar lang harde lessen geleerd on de juiste verhou dingen in Europa loeren ontdekken. Zoo zijn we gekomen tot oen juister opvat ting van de bescheiden taak, die ons door Europa wordt toebedacht. Wanneer dan do laatste sporen van hot accoord van '20 kwamen to vervallen, zou het overal duidelijk zijn, da.t niets ons nog verhindert om een periode van zelfstandigheid in te luiden, een neutrale houding aan te nomen, de eenigo die ons voordeel kan brengen, die ons prestige kan verleenen, de eenige die ons past. En zou de weg naar Nederland er niet gemakkelijker om worden?" De Suikerindustrie. De Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen wendde zich tot de gemeentebesturen van dat gewest met verzoek zich naar aanleiding van het voorbeeld van bet Amsterdamsche ge meentebestuur, dat zich op grond van plaatselijke belangen tot de Tweede Ka mer zal wenden met verzoek geen steun te verleenen aan de Beetwortel suiker industrie door het aannemen van het wetsontwerp v. d. Heuvel c.s., tot dat hooge college te wenden met verzoek wel degelijk ten bate der beetwortel suiker-industrie en cultuur steun te ver- door HUGO. KINGMANS; De weduwe Blankert sprak zoo op gewekt en met zulk een zekerheid, dat Hans er verbaasd van opkeek. Zij be merkte het wel en glimlachte flauw. „U zou een mensch moed geven", zei- de hij warm. „Ikik bedoel, wij al len, zouden het natuurlijk gaarne zien. Maar vader drukt zich nog zeer gere serveerd uit." „Als ik van alles zoo zeker was als van' dit, dan zou het leven heel wat gemakkelijker te dragen zijn", merkte zij op. „Ik ben er van overtuigd, dat Lia God vinden zal. Het bedroeft mij alleen, dat haar moeder, mijn dochter, zóó de verzenen tegen de prikkels slaat. Ik had gehoopt, 'dat er verandering komen zou. Maar dat gebed wordt maar niet ver hoord. De Heere heeft zeker andere be doelingen, die wij niet kennen. Maar na tuurlijk blijf ik bidden." Het geloof van deze eenvoudige vrouw verraste den aanstaanden predikant bo- leenen door aanneming van dat wets ontwerp op gronden van de zeer groote belangen daarbij voor het economisch be staan van Z.-Vlaanderen betrokken. Van de oppervlakte bouwland van dit district wordt ruim 20 pet. met dat pro duct bezaaid, terwijl bijna 2i/2 millioen gulden aan arbeiders wordt verloond en bijna 7 ton aan vervoerkosten wordt be taald. Vervallen of teruggaan der cultuur zou beteekenen toeneming en vroegere intreding van de werkloosheid, ontwrich ting van de locale verkeersmiddelen, alles gepaard met groote schade voor dezen middenstand. Vrijdag hield de groep van Water bouwkundige Ambtenaren in Zeeland hare 66ste Algemeene Vergadering te Goes. De voorzitter, de beer Z. van de Velde, van Scherpenisse, deelde mede, dat aan 30 van de 52 candidaten welke in 1926 aan bet vanwege de groep afgenomeln examen deelnamen, een diploma werd uitgereikt en er 22 moesten worden afge wezen. De rekeningen van 'de groep, bet exa men en van bet fonds werden alle door de commissie goedgekeurd. De contri butie voor 1929 werd op voorstel van j het bestuur vastgesteld op f15. De af- tredende bestuursleden werden herkozen. De volgende algemeene vergadering in dit najaar zal worden gehouden te Vlis singen. De bespreking dér excursie naar do Duitsche steengroeven enz. had tot ge volg, dat zich 18 leden aanmeldden om daaraan deel te nemen; de excursie zal in de 2e helft van Mei a.s. plaats hebben. Op voorstel van het bestuur werd als steun aan het eigen gebouwfonds f75 beschikbaar gesteld. In 1929 zal aan de zes weduwen van overleden collega's ieder f 75 worden uit gekeerd uit het ten einde loopende fonds. Belastingdienst. Bij ministe- riëele 'beschikking is 'de ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen A. van der Werff verplaatst van Middelburg naar Groningen. De Kamerverkiezingen. In een Zaterdag te Rotterdam gehouden ver gadering van de Centrale Dordrecht van de Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond is de combinatie met den kieskring Zee land goedgekeurd. De candidatenlijst is als volgt vastgesteld: 1. Mr G. A. Boon, 2. Jhr R. de Muralt, 3. C. G;. Roos, 4, mr J. Erasmus, 5. M. v. d. Hout, 6. C. G. I Hage, 7. mevr. Qohen TervaertIsraels, 8. candidpat door Zeeland aan te wij zen, 9. F. den Hartog, 10. Ph. J, van Dixhoorn. I Ernstige aanvaring. Gister nacht is het Franscbe stoomschip „Ger- I maine" dat op do reede van Vlissingen voor anker lag, ten gevolge van den dik ken mist aangevaren door het Engelsche stoomschip „Aulice Marie". Het voorschip begon weldra te dinken. Eenige sloep- booten, die ter assistentie waren uitge varen, hebben ten einde het te behouden, het schip te Rammekens op een plaat gezet, waar men zal trachten hot gat to dichten. De sleepboot Wotan houdt het schip door pompen boven water. Per soonlijke ongelukkon kwamen niet voor, De „Aulice Mario" is inmiddels in de haven te Vlissingen aangekomen teneinde daar gerepareerd te worden. Het dichten van de „Germaine" is opgedragen aan de Bugsior Reedcrei Hamburg en aan de Union de Rémarquage te Antwerpen. De sleepbooten Goliath en Wotan Verleenen assistentie. Goes. Dekens de in dit nummer voor komend o advertentie wordt Donderdag a.s. om uur de uitslag bekend gemaakt van de eind- en1 overgangsexamens aan de Gaesche Ambachtsschool en wel in het gebouw dier school aan den Westwal .alhier. Ouders van leerlingen en verdere be langstellenden zijln daarbij' gaarne welkom. Wij maken hiervan melding, omdat dit maal voor het eerst na vele jaren een goede gewoonte wederom in eero, wordt hersteld: met naQin, dat aan die leerlin gen, die door hun vlijt en gedrag daar voor in aanmerking komen, een. 'klein geL schenk meestal van practiischen aard, als b.v. een stuk gereedschap zal worden uitgereikt. Dit was vroeger een vaste gewoonte, doch sinds eenige jaren, heeft de bezuini- ven mate. Innerlijk verrijkt verliet men deze kleine woning. Zij was één uit dui zend. Wat er ook gebeurde, Grootmoe der Blankert klemde zich maar aan God vast en dan bleef de vrede, die alle ver stand te boven gaat. „Verwacht u Lia spoedig weer?" vroeg hij dan. „O neen, dat is wel uitgesloten", ant woordde zij. „Tenminste naar haar brie ven te oordeelen. Haar vader wil er heel niet van hooren, dat zij zoo gauw weer weg gaat. "Alleen, zoo schreef zij, zou zij met haar moeder een reisje naar het buitenland maken, omdatmaar lees zelf den brief. Er staan geen gehei men in". De weduwe Blankert nam den brief, die in den Bijbel lag. „Neen", aarzelde Hans, „ik zal „Doe het maar gerust, mijn jongen." Zoo nam Hans den brief en las het schrijven van haar, die hij liefhad met zijn gansche ziel. Het was weer niet een opgewelde brief. Het was een schrijven van iemand, die al maar zoekt Dan werden vermeld de moeilijkheden thuis. Vader wilde persé niet hebben, dat zij naar de kerk ging en bad er van gesproken, dat zij met haar moeder een buitenlandsch reisje zou gaan maken. ging het Bestuur van de veieen. „De Am bachtsschool" genoodzaakt hiermede op te houden. Dat nu dit jaar deze prijizen wederom uitgereikt kunnen worden, vindt zijn oor zaak in het feit, dat op den derden November 1928, ten overstaan van den notaris Joh Pilaar, te Goes, die daartoe belangeloos zijn medewerking verleende, werd opgericht een stichting, genaamd het „J. J. Ochtmanfonds". Zooals bekend zal zijn, was nu wijlen de heer J. J. Ochtman te Goes oprich ter der Ambachtsschool. Buitendien was hij jarenlang voorzitter en werd hij, om zijn verdiensten jegens de vereen. be>- noemd tot eerelid. Het was nu steeds de wensch van dezen heer Ochtman, om te trachten de noodige gelden bij. elkaar te krijgen, ten einde het gebruik, om enkele prijizen uit te reiken, wederom, in eere te herstellen. Waar tijdens zijn leven deize wensch niet in vervulling is gegaan, hebben -de naaste familieleden van den heer Ocht man gemeend dit plan van hun vader to moeten ^verwezenlijken. Daartoe werd gekozen de vorm van een stichting, waar aan de naam het ,,.T. J. Ochtmanfonds" werd gegeven en waarin, als beginkapi taal door de. familie gestort werd een bedrag van één duizend gulden. Het doel van dit fonds is, om uit de rente van het Kapitaal aan de leer lingen van de Goesche Ambachtsschool en van de Vakschool voor Meisjes te Goes, die daar/oor naar het oordeel van het bestuur van het fonds, na den Di recteur der Ambachtsschool of de di rectrice van de Vakschool voor Meisjes gehoord te hebben, in aanmerking ko-men, geschenken te geven bij overgangs- en eindexamens of hen op andere wijze steun te verleenen of hen op 'kosten van de stichting in de gelegenheid te stellen, hunne vakkennis te vermeerderen. Het. bestuur van de stichting bestaat uit een der afstammelingen van den heer J. J. Ochtman en de voorzitter, secretaris en penningmeester van de vereeniging „De Ambachtsschool". Voor de familie Ochtman heeft thans in het bestuur zitting de heer Ir W. A. Ochtman te Hengelo (O.). Deze stichting staat overigens geheel naast en los van de Vereen. „De Am bachtschool" en de gelden worden geheel zelfstandig door haar beheerd. Het is de bedoeling van het Bestuur om te trachten het kapitaal langzamerhand uit te breiden, zoodat uit de rente jaarlijks kleine go- schenken zullen kunnen worden beschik baar gesteld of op een andere wijze een leerling kan worden geholpen. De heer K. K. Brink te Goes, peuning- moester, zal gaarne van iedier, die eenige belangstelling voor dit goede doel heelt, een bijdrage in ontvangst mamon. Aan het verslag van „Vreemdelinj- genverkeer" ontleenen wjji nog het vol gende: - I Op ons verzoek plaatste het gemeente bestuur van Wemelding© een handwijzer aan den weg naar het station te Wemel dinge. Instemming werd betuigd met een adres uit Noord-Boveland om voor het Wolphaartsdjjksche Veer verlaging van ta rieven en latere diensten te verkrijgen. We adresseerden aan alle gemeente besturen op Zuid- en 'Noord-Beveland, voorzoover zij geen bijdrage aan onze kas gaven om een jaarbjkscho subsidie. Op ons adres inzake verbetering van den weg in den Caterspolder, verleden jaar ingediend, werd in den loop van '28 bericht ontvangen, dat de weg, verbreed zou worden. Aan den heer Commissaris van Politie te Goes werd voorgesteld een conversa tie-cursus in de Engelsche taal te orga- niseeren voor de politie-agenten aldaar, raet het oog gp het behulpzaam zijn van hier vertoevende vreemdelingen. Ook dit jaar maakten weer velen ge bruik van het kantoor 'der vereen, op de Groote Markt. Een woord van dank aah den "directeur der Bank-Associatie, die zoo menigeen ter wille was in het geven van alle gewenschte inlichtingen. Het Bestuur noodigde de K. L. M. uit om met Pinksteren vliegdemonstra- ties te komen houden in den Wilhelmina- polder. Met de zuster-vereenigingen uit Mid delburg en Vlissingen werden hotel-lijsten samengesteld, waarin ook alle hotels uit Goes voorkwamen en die naar a'lle voor- Voor de afleiding. Maar zoo klagend stond het daar in het nette meisjesschrift: „Ik 'begeer die -afleiding niet. Het liefst zou ik maai' naar u willen 'komen, Grootmoeder. Dan kunnen wij eens heerlijk met elkaar pra ten en dan zou ik wel gauw weer de zelfde zijn, als toen ik bij u was. In het buitenland vind ik ook niet, wat ik zoek. Papa meent het natuurlijk wel goed met mij, maar hjj beseft niet wat mij ontbreekt." Onder het lezen vroeg Hans zich af, wat reden de Grootmoeder had, om zoo optimistisch te spreken, als zij zooeven deed. Maar weldra klaarde zijn gelaat op, toen hij las: „Van dominé Meinema heb ik een langen brief gehad, die mij, even als die van u, zeer heeft veftwikt. Niet onmiddellijk. EeTst dacht ik: wat heb ik aan zulke brieven; zij brengen mij niet. verder. Maar langzamerhand ben ik het anders gaan inzien. Het is zoo heerlijk, te weten, dat bij u en bij de .Meinema's steeds maar voor mij gebeden wordt. Ik bid, op advies van dominé M., nu ook geregeld. Alleen nog niet aan tafel, Grootmoeder. Daarvoor heb "ik den moed nog niet, want dan zal er een storm van verontwaardiging opsteken, waarte gen ik mij niet verzetten kan, "rees ik. name binnen- en buitenlandsche Reis- bureaux gezonden werden, evenals een collectie foto's uit Zuid-Beveland, alle van groot formaat. Het bestuur informeerde bij de Ned. Spoorwegen of deze eventueel genegen zouden zijn op Dinsdagen een extra-mo torwagen te laten loopen tusschen Vlis singen en Goes om een proef te nemen de vreemdelingen van de Belgische kust plaatsen een uitstapje te laten maken naar Goes. Bij de spoorwegen bestond daartegen Overwegend bezwaar. Toch moet er in die richting nog een poging gedaan worden Veel gidsen van Zuid- en Noord-Beve land werden op aanvraag verzonden. De voorraad is momenteel uitgeput. Een 1000-tal briefkaarten met bet kaartje van Zuid- en Noord-Beveland in meer kleu rendruk, waarop aan de achterzijde ver meld stond de bezienswaardigheden van Goes en overig Zuid-Beveland, zijn ge maakt en verzonden. Diverse artikelen over de Bevelanden als toeristen-oord verschenen in tal van bladen. Aan de „United Internationaal Tours" uit Brussel, die in '29 verschillende ex cursies naar ons land denkt te organisee- ren, werd in overweging gegeven deze uit te strekken naar Zeeland. Tijdens het Nijverheidscongres te Mid delburg werd aan de congressisten een Z'eeuwsche film vertoond. Tijdens de folk loristische feesten in het Stadion te Am sterdam trok een gezelschap Zuid-Beve landers naar de hoofdstad. Aan de ontvangst der buitenlandsche journalisten werd een werkzaam aandeel genomen. De Ringrijderij-commissie der V. V. V. organiseerde een wedstrijd op de „Ne- nyto" te Rotterdam. Met voldoening wordt hier nog melding gemaakt van de toenemende belangstelling voor de uitstapjes vanuit Holland naar Goes en verder Zeeland. Het artikel van den beer Clinge Dooren- bos over Zeeland heeft een blijvende pro pagandistische waarde, zoodat daarvan een vlugschriftje is opgemaakt voor ver spreiding. Het bezoek aan en het verkeer op Goes en Omgeving is toenemende. Ierseke. 'A.s. Woensdagavond zal de raad wederom bijeen komen. Als laatste punt van de agenda komt voor: afscheid van den burgemeester. De heer J. Sinke, sinds 1885 lid van den raad en sinds/1899 burgemeester, zal voor de laatste maal de vergadering leiden. Kruiningen. Gisteren vergaderde de Ge meenteraad. Aanwezig alle leden. De voorzitter stelt na opening der vergade ring voor, de notulen en mededeelingen aan te houden tot een volgende verga dering, daar het plan is, om na sluiting der vergadering een bespreking te houden over 71e verschillende wijzen van 'gas- voorziening, welke kunnen worden toe gepast in do toekomst in welke vergade ring ook de directeur der gasfabrieken dhr Sneep, aanwezig zal zijn. Aan de orde is liet voorstel om een lokaal bjj te bouwen aan de nieuwe O. L- school te Kruiningen 'ter voldoening aan de uitbreiding door het zevende leerjaar Na enkele besprekingen en kennisname van bestek en teekenirjg wordt met alge meene stemmen besloten tot bijbouwing van een lokaal. Raming f8345 en f1400 voor schoolmeubelen. Voor benoeming van een onderwijze res aan bovengenoemde O. L. school bestaat een voordracht van 3 personen n.l. 1. Mej. M. Rottier te Borsselen; 2. Mej. M. C. de Hondt te Groede; 3. Mej, J. Paauwe te Gapinge. Na eerste en twee de stemming wordt bij herstemming be noemd Mej. de Hondt. Goedgevonden wordt deze benoeming te doen ingaan op 1 April a.s. Met algemeene stemmen wordt goed gevonden machtiging te vragen aan Ged. Staten om te onderhandelen over een gemeenschappelijke regeling voor de pro ductie en distributie van steenkolengas, vanwege de gemeenten Kattendijke, Ril' land-Bath, Waarde, Kruiningen, Schore, en Kapelle en eventueel vanwege andere gemeenten in Oostelijk Zuid-Beveland. Aan de Bijzondere school te Hansweeri wordt goedgevonden een voorschot op de vergoeding over 1929 te verleenen van f 711.04 en eveneens aan de Bijz- school 'te Oio-sfcdijk op f318.68. Maar in de eenzaamheid doe ik het wel. Het geeft niet altijd vrede, maar soms voel ik,' evenals bij u, dat God dicht bij mij is en sta ik blij van de knieën op. Ik lees nu ook op geregelde tijden in mijn bijbeltje, vaak zoo, dat ik ver rassende dingen ontdek. Ik zal er mede doorgaan. Misschien komt uw Lia dan nog wel terecht". Hans hield op met lezen. Hij non eerst geen woord zeggen, zoo aangedaan was hij door bet schrijven dezer zoekende ziel. „Wat denk je er van?" vroeg de we duwe Blankert. „Ik zou zeggen", antwoordde hij, „dat zoo iemand God al heeft. Zij heeft Hem maar aan te nemen." Grootmoeder Blankert lachte vroolijk voor zich heen. „Nu kan ik toch zien, dat je nog een jonge dominé bent", zeide zij dan, „want dat zou ik pu niet gaarne durven be weren. Neen, zoover is het Dog niet. Maar in orde komt het. Je kunt wel gerust zijn, Hans. Alleen, wij moeten niet overhaast te werk gaan." Zij sprak met. zulk een wonderlijke in tonatie, dat Hans wantrouwend opkeek: wat bedoelde de oude vrouw nu? Maar zij bemerkte niets of deed, alsof zij niets bemerkte. Met 9 tegen 2 stemmen (Visscher en en Burkinkwordt het 2e gedeelte van de algemeene politie-verordening vastge steld. Bij de rondvraag informeert dhr Visscher, waarom A. Knzee als hulp stoker is ontslagen en wie dit doet; Dhr Kostense als voorzitter der gascommiis- sie zegt, dat deze Kuzee tot 31 Jan. aangenomen was en niet langer. Dhrn Visscher en Burkidk zullen hierop later terugkomen. Daarna sluiting der raads vergadering. Hierna volgde een onderlinge bespre king met den Directeur der Gasfabrieken over de verschillende rapporten on mo gelijkheden voor gemeenschappelijk be drijf, zoodat deze zaak later in een open bare vergadering ter tafel zal komen. Souburg. Maandag had eene algemeene vergadering plaats der Vereeniging „Het Groene Kruis". Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er 5 bestuurs- en 4 algemeene vergaderingen gehouden werden, de aftredende bestuursleden P. J. Arendse, H. W. Huson en A. Pieterse, werden herkozen, het verplegingsmateriaal bevond zich in goeden toestand, het ge- heele aantal artikelen bedraagt 331 stuks, het ledental te Souburg bedraagt 742, te Ritthem 140. In het gjgeloopen jaar werden te Souburg 395 stuks verplegings- artikelen afgegeven aan 307 personen, te Ritthem 23 stuks aan 16 personen, 131 keer werd jjs gevraagd. In het jaar 1928 hadden 3 ontsmettingen van woningen van "Tuberculose-lijders plaats bij over lijden, 3 keer werd beddegoed en lijf goederen ontsmet, op I Januari 1928 wa ren onder toezicht 27 gezinnen met 47 patiënten. Op 1 Januari 1929 p8 gezin nen met 50 patiënten, ,het aantal afge legde bezoeken bedroeg 1457. Uitgezon den naar een sanatorium 1. Naar een Ziekenhuis 4. Naar een kinderhospitiium 2 patiënten. Aantal woningverbeteringen 5. De begrooting werd aan Inkomsten en Uitgaven vastgesteld op f965, de be grooting t.b.c. op f745. Behandeld werd een voorstel van het Bestuur Souburg-Ritthem„Het hoofdbe stuur van de Prov. Zeeuwsche Vereeni ging „Het Groene Kruis" make een ver slag op van de algemeene vergadering en zende dit aan alle afdeelingen." Medegedeeld wordt, dat de Emmabloem collecte Woensdag en Zaterdag zal ge houden worden. Het Bestuur van „Het Groene Kruis" heeft gekocht het huis van den heer A. C. Hildernisse, aan de Paspoortstraat. De algemeene vergadering Van Maandag 25 Maart keurde dezen koop goed. Aarden burg. Op de agenda van de van avond te houden openbare raadsvergade ring, komt o.a. voor een voorstel van B. en W. om aan te sluiten bij de water leiding. St. Maartensdijk. Onder leiding van den heer P. C. Koopman, had hier een bijeen komst plaats van 51 personen, met het doel te geraken tot oprichting van een nieuweV Vereeniging tot onderlmgen aan koop van kunstmeststoffen enz. De heer Koopman deelde mede, dat deze "bijeenkomst moest worden be schouwd als een gevolg van de omstan digheid, dat velen der aanwezigen zich hebben teleurgesteld gevoeld over de wjze waarop hem het mandaat van secretaris, penningmeester van de thans bestaande Vereen. „Landbouwbelang" uit handen is gespeeld, niettegenstaande het feit, dat hij die functie een tiental jaren met nauw gezette plichtsbetrachting had bekleed. Was door hem in die kwaliteit gefrau deerd, dan zou z.i. de actie tot oprich ting eener nieuwe vereeniging niet zijn op touw gezet. Zijne niet weder-berbe- noeming als secretaris-penningmeester der bestaande vereeniging 'is hem wel hard gevallen, doch hij wil dit thans vergeten, en beschouwen als een gevolg van een minder faire handelwijze van zekere zijde. Uit de ontevredenheid nn daarover is dan de drang tot oprichting eener nieuwe vereen, ontstaan. Het aantal leden dat zich daartoe bereids heeft opgegeven bedraagt 109. Een eerste vereischte is het ontwerpen van een reglement rege lende den gang van zaken in het bij zonder die der financiën welk regle ment daarna door de algemeene vergade ring moet worden vastgesteld. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. J. Nelisse, P. C. Koopman, J. L. Mol, A. M. Kloet, J. J. Noom, A. „Daarom zou ik gaarne willen, dat iemand van ons eens met. haar kon gaan praten. Zóó gauw zal zij toch wel niet naai' het buitenland gaan? Het zou wel eens goed voor haar zijn. En omdat je nn 'toch dicht in de buurt komt, was het misschien mogelijk, dat je er heen kondt gaan." „Maar, vrouw Blankert, zóó dicht is het niet hoor. Van Maarveen moet ik eerst naar Gouda en dan is het nog wel een uur met den trein naar Utrecht. En het zou ook vreemd zijh, er heen te gaan." „'tis best mogelijk, jongen. 'tWas zoo maar een gedachte van mij. Alleen ter wille van het kind, dat zoozeer behoefte heeft aan een bemoedigend woord. Dat kun je per brief toch niet goed geven. Maar je hebt misschien wol gelijk, 'tls niet zoo eenvoudig, er heen te gaan. Je zoudt er wel ontvangen worden, maar toch niet daarover kunnen spreken. Mijn dochter wil er helaas niet van 'hooren en mijn schoonzoon nog veel minder. Neen, neen, dat gaat toch niet,. Dan zal ik maar hopen, dat zij weer naar hier komt. En het is ook best mogelijk, dat God haar ginds volkomen licht voor haar ziel geeft. Wij blijven maar bidden, Hans. Voor het kinid. En voor ons allemaal." (Wordt Vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5