Gemengd Nieuws. Rechtzaken ren en wel de belichting rsu. het Stad huis. Eene commissie, best&nndc uit de heeren Ir Boelen, lr H. C Ghijsei. ©n spr., het ft de mogelijkheid onderzocht, en heeft nu een aanbieding, die f3000 zal kosten voor installatie Spr. doet een beroep op de aanwezigen, om mede te helpen, dit geld bijeen te brengen. De kosten van het gebruik zullen op f 7.50 per uur komen aan stroomverbruik, maar wellicht kan daarop reductie worden ver kregen. De voorzitter wil deze zaak bij het bestuur aanhangig maken, doch de heer Frank deelt mede, dat vóór 1 April be kend moet zijn, of het geld bijeenkomt. De heer Stofkoper juicht het plan toe, maar meent, dat nu eerst eens enkele kapitaalkrachtige personen een voorbeeld moeten geven. Dan zullen andere zeker volgen. Men drukt nu tc veel dat alles van den middenstand fcan komen. De heer Goedbloed vraagt, aan te drin gen op verdere verlaging der ©lectrici- teitstarieven voor winkels, enz. en de heer Helder klaagt er over, dat voor lichtbakken Let volle tarief moet wor den betaald. De secretaris meent te weten, dat een geheele omwerking der tarieven in het zicht 'is. Hierna sluiting. Goes. Zooals reeds gemeld hebben twee honden Zondag een ware slachting aange richt onder de schapen van den heer Labeur in de Poel. Men heeft, getracht de moorddadige honden te pakken te krijgen. De kleinste wist te ontkomen, maar de grootste werd „gearresteerd". Hot bleok, dat dit gevaarlijke beest be hoorde aan den rijwielhandelaar Jere- miasse alhier. De schapen zijn allen naar de noodslachtplaats van den Keurings dienst van Waren vervoerd. De schade wordt op ongeveer duizend gulden ge schat, '8 Gravenpolder. Gisterenavond had de eindles plaats van den tweejarigen tuin- bouwcursus. Aan 16 leerlingen kon het diploma worden uitgereikt. No. 1 W. Gij zei, no 2 J. de Dood, no. 3 D. Nieu wenhuize, no. 4 M. Versehure, no. 5 A. Nieuwdorp, no. 6 W. Geelhoed, no 7 J. van de Velde Nz., no. 8 J. de Kos ter, nc. 9 B. Tramper, no. lü J. P. Stroosnijder, no. 11 S. de Visser, no. 12 J. de Witte, no. 13 J. Slabbekoorn, no. 14 J. Geense, no. 15 J. Hoekman, no. 16 J. van de Velde Cz. De tuinbouwconsu- lent sprak zijn blijdschap er over uit dat hij aan zoo velen het diploma kon uitreiken. Hij sprak de leerlingen toe en wees hun op de verplichtingen die zij hadden om voort te bouwen. Hij sprak verder zijn dank aan de onderwijzers de heeren Bottenberg en Butijn, die zich in dezen barren winter zulke opofferin gen hiervoor moesten getroosten, verder de commissie van toedicht, het school bestuur voor het afstaan van 't gebouw en de gemeente voor 't verstrekken van vuur en licht. Dhr Joziasse dankte al len namens de commissie van toezicht. Dhr A. Versehure dankte in 't bizonder de onderwijzers namens de leerlingen en bood hun een stoffelijk blijk van belang stelling aan. Kapelle. Onder voorzitterschap van Ds A. Scheele kwam de A.R. Kiesveieeniging bijeen. De afgev. van het Prov. Comité bracht verslag uit van de te Middelburg gehouden vergadering en die te Goes. Herkozen werden de aftredende be stuursleden Ds A. Scheele en J. Wisse. Als afgevaardigden naar de a.s. Depu- tatenvergadering werden benoemd Ds A. Scheele en dhr F. P. de Graaf. De pen ningmeester deed rekening en verant woording. De kas sloot met een batig saldo. De voorz. deelde mee, dat dhr J. J. C. van Dijk, oud-Minister, is uitge nocdigd tot het houden van een politieke rede in overleg met de A.-R. Kiesvereen. te Biezelinge. Nieuwdorp. Dinsdagavond 19 Maart j.l. werd de eindles gegeven aan dein twee jarigen algerneenen landbouwcursus te Nieuwdorp, waarbij tegenwoordig waren de landbouwconsulent de heer Stevens, wethouder De Jager, de hoeren H. Goe degebure en C. Wiskerke als leden van de commissie van toezicht en eenige oud- leeriingen. Uit de vlot gegeven antwoorden der cursisten bleek, dat gedurende de twee winters ernstig gestudeerd was. De heer Stevens wekte de leerlingen op niet alleen het geleerde te herhalen, doch ook door lezing van een landbouw blad kennis te nemen van de zich steeds wijzigende inzichten om daardoor op do hoogte van den tijd te blijven en zoo doende de strijd om 't bestaan beter te kunnen voeren. Verder dankte hij 't ge meentebestuur voor zijn medewerking. Abr. Priester dankte mode uit naam zij ner medeleerlingen den Iandbouwonder- wijzer voor zijn gegeven lessen onder aanbieding van een passend aandenken. De gediplomeerden zqn: C. P. van Bo ven, Adr. v. d. Dries, P. Goedegebure Hz., P. Goedegebure Mz., W. H. van Gorsel, D. C. Hannewijk, Adr. op 'tHof, Jan Koole, W. Murre, Adr Oosthoek, Abr. Priester, G. Priester, B. Slabbekoorn en Jan Spruit. 's Heer ArendskeemDat een bewaking van een spoorweg overweg ook te goed kan zijn, ondervonden gisteravond zeer velen, van wie sommigen meer dan een half uur met auto's of anderszins voor den overweg in deze gemeente moesten wachten alvorens doorgang werd ver leend. Wij twijfelen niet of de overweg- wachter zal zijn plicht wel hebben ge daan, maar dan dienen de instructies toch wel eens te worden herzien. Wet fel regeling van het Armbestuur. Aan het voorloopig verslag der Tweede Kamer over dit etsoutwerp wordt het volgende ontleend: Naar elei meening gaat de voorge stelde herziening niet ver genoeg. In de eerste plaats zouden naar de mee ning van verschillende leden eenige wij zigingen beboeren te worden aangebracht ter vo3ikoming van misbruiken, welke he laas op het gebied der armenverzorging maar al te vaak voorkomen. Meer dan eens is het voorgekomen, dat niet-bonafide instellingen een plaats wisten te veroveren op de lijst, bedoeld in art. 3 der wet, en, aldus rechtspersoon geworden, misbruik maakten van den weldadigheidszin van het publiek, dat aan die qualiteit waarde hecht en die als een bewijs van betrouwbaarheid be schouwt. De aangewezen weg ware hier, de instelling van weldadigheid te behan delen als eike andere vereeniging en haar, zoo daartegen geen bezwaar bestaat, de Kon. goedkeuring op haar statuten te verleenen. Daarnaast ware ter voorkoming van frauduleuze handelingen voor te schrij ven, dat vereenigingen als de hie; be doelde voor administratie niet meer dan voor armenzorg mogen uitgeven. In de tweede plaats bepleitten som mige leden de instelling van een rijks inspectie voor het armwezen, belast met het toezicht op de naleving van de Ar menwet. Aan die inspectie zou kunnen worden opgedragen de controle over alle burger lijke instellingen van weldadigheid, als- mode over de kerkelijke, bijzondere en gomengde instellingen van armenzorg, voorzoover deze laatste op eenigerlei wijze subsidie genieten van rijk, provin ce, of gemeente, vele andere ie len had- tegen de instelling van een rijks inspectie groot bezwaar. Verscheidene leden meenden te moeten aandringen op schrapping van art. 28 der wet. Dit artikel geeft aan de burgerlijke armenverzorging een secundaire positie, terwijl die in feite primair is. Uit de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt wel, dat kerkelijke en particuliere instellingen bij lange na niet zijn opgewassen tegen de taak, de armen te verzorgen. Hetzelfde is ook in de afgeloopen weken woer duidelijk ge bleken. Andere leden achten een dergelijke wij- :g van principieelen aard, welke niet in het ontwerp thuis hoort. Bovendien is de .gegeven voorstelling niet juist. Prin cipieel dient de kerkelijke en particuliere armenzorg voorop te gaan. Verscheidene leden achtten een wijzi ging van de artikelen 30 en 39 noodzakc lijk. Art. 30, dat den ondersteunm'gsplicht oplegt aan de gemeente» waar de arme zich bevindt, legt op vele gemeenten, vooral op de grootere, waar veel arm lastigen, afkomstig uit andere plaatsen, zich samentrekken, een zeer drukkenden last. Art. 39 moet in dien zin gewijzigd worden, dat tot betaling der verpleeg- kosten van een verpleegde in een krank zinnigengesticht wordt verplicht de ge meente, waar de verpleegde woonachtig was, toen hij in het gesticht werd op genomen. Aangedrongen werd nog op schrapping van het bepaalde in het derde lid van art. 29, dat zegt, dat, indien blijkt, dat de aanvrager door de hulp der instelling niet uit den toestand van armlastigheid kan worden opgeheven, de te verstrekken ondersteuning de grens van het voor levensonderhoud noodzakelijke niet mag overschrijden. Onwillige en hardvochtige gemeentebesturen, die aan een redelijke armenverzorging wiLen ontkomen, vinden daartoe in de hierbedoelde bepaling maar epn al te geree len grond. eischeidene leden merkten nog op, dat zelfs wel op grond van art. 29 me dewerking van gemeentewege aan nood maatregelen voor uitgetrokkenen en aan z.g. uitvriesregelingen onmogelijk wordt geacht. Het zeer ongewenschte gevolg hiervan is, dat valide arbeiders, door werkloosheid getroffen, met armlastigen worden gelijkgesteld. Ten einde buiten twijfel te stellen, dat de gemeenten in dit opzicht bevoegd zijn de noodige maatregelen te treffen, stelden deze leden toevoeging van een nieuw lid van deze strekking voor. Groote brand. Te Oud-Gastel brak brand uit in de groote boerderij van den landbouwer Adr. v. d. Vorst. Eenige oogenblikken daarna had de brand reeds zulk een omvang aangenomen, dal reiden van den inboedel en het vee bijna uitgesloten werd. De brand breidde zich dan ook ongelooflijk snel uit. De naast het woonhuis gelegen schuren waren een reusachtige vuurzee. Het karhuis werd eveneens door de vlammen aangetast en brandde af, even als de geheele boerderij. In de vlam men kwamen 5 lmlfvaarzen en een kalf om. De melkkoeien en varkens konden met moeite worden gered. De geheele inboedel werd eveneens een prooi der vlammen. Ook de oogst, boerenwerktui- gen en 4 boerenkarren gingen in de vlam men op. Omtrent het omstaan van den brand wordt vermoed, dat de brand ont staan 'is in den schoorsteen, welke zich boven den haard in de woonkamer be vond. Blusschingswerk werd niet verricht, daar geen brandweer aanwezig was. Inbraken tc Enschede. De politie te Enschede heeft alle daders van l de in .de laatste weken plaats gehad hebcendc tien inbraken opgespoord en gearresteerd. Verschillends ontvreemde goederen zijn eveneens ontdekt. Gearresteerd zijn de gebr. S., oud 17 en 21 jaar. Gezamenlijk hebben deze vijf personen zes inbraken voor hun rekening. Men hoopt door de aanhou ling van dozo iende nu eindelijk verlost te zijn van le talrijke kleinere en grootere inbraken, welke hier don laatsten tijd plaats von den. In totaal zitten er nu tien perso nen achter slot, die samen minstens twaalf inbraken hebben g p'eegd, waarbij iiun in enkele geva1 len groots bedragen in handen vielen. Behalve een van de in brekers, die trouwens buiten het clubje stond, waren het meest jongens tusschen do 17 en 21 jaar. Ook eenige meisjes zijn in het complot opgenomen, doch de politie vond .geen aanleiding haar des wege in arrest te stellen. Een trein-mysterie. Op de spoorlijn tusschen Barnehurst (Kent) en Londen is het lijk gevonden van een onge getrouwde vrouw, wier hoofd van de romp gescheiden was. Aanvankelijk dacht men aan een ongeluk doch thans wordt vermoed dat zij vermoord is. Zij reisde in een eerste klas coupé; op het iaatste oogenblik, toon de trein zich reeds in beweging had gezet, stapte een ietwat sjofel gekleede jonge man in haar com partiment. De jonge man, naar wien thans gezocht wordt, is aan een volgend station uitgestapt. Vóór dit laatste station heeft men gegil gehoord, dat blijkbaar uit het compartiment kwam, waarin de jonge vrouw zat. Onder de bank in deze coupé werden o a. een spaarbankboekje en andere stukken gevonden, aan de over ledene toebehoorend. Het handtaschje van het slachtoffer werd joij haar lijk gevon den; er wordt een aanzienlijk bedrag aan geld uit vermist. De roofoverval te Best. Door de marechaussee uit Oirschot werd zwaar ge boeid voor den of.'icier van Justitie geleid H. B„ 21 jaar, arbeider te Eindhoven, als verdacht van roofoverval te Best op 13 Maart j.l. Na door den rechter commissaris te zijn gehoord, werd hij ingesloten' in het huis van bewaring aldaar. Gisteren is hij te Best geconfronteerd met verschillende personen, die den overval in de verte hadden gezien, die allen meenden hem te herkennen. D-e tasch met geld is nog niet gevonden. Vervest kende den dader aan een lidteeken onder den neus. B. blijft ontkennen. Rechtbank !e Middelburg. Politierechter. Zitting van 19 Maart 1929. Behandeld werden de zaken tegen: J. de K., 71 jaar, landbouwer to Grot de, wegens wederspannigheid tegen den Brigadier-titulair Koole, toen deze ve. moedde, dat verdachte zich schuldig maakte aan een overtreding van de jacht wet en die ambtenaar het geweer wiicte in beslag nemen. Eisch verwijzing naai do Rechtbank. Uitspraak conform den eisch. Mr P. C. Adriaanse vraagt ontslag van rechtsvervolging. A. K., 19 jaar, koopman te Krabben- dijke, wegens diefstal van een bedrag van f 150, toebehoorende aan J. G. van Bemden te Rilland-Bath. Eisch 1 maand gevang. Uitspraak 1 maand gevang, voorw. proeflijd 2 jaar. J. G. N., 18 jaar, slagersknecht, Mid delburg, wegens verduistering van een geldsbedrag van pl.m. f9.80 en een gelds bedrag van f 49.51, toebehoorende aan P. de Pagter, dat hij van de klanten had ontvangen voor geleverd vleesch. Eisch en u t praak 2 maanden gevang, voorw. proeftijd 3 jaar. C. de R.. 24 jaar, werkman te Vlis singen, wegens diefstal van 22 K.G. ko perdraad en een schuitje zink, toebehoo rende aan de Provinciale Electriciteits- Maatschappij en de Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen. Eisch en uitspraak 1 maand gevang. A. A. A. G., 31 jaar, stoker, Rot terdam, wegens beleedig.ng van J. Buijsse wachtmeester en J. Willemso, marechaus see, die hem wegens dronkenschap .op den openbaren weg beetpakten en over brachten naar het schip, waarop hij thuisbeboorde, te Terneuzen, op 9 Fe bruari 1929. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h. A. C. v. E., 21 jaar, arbeider te Sas van Gent, wegens diefstal van een be drag van ongeveer 'f 2.60, toebehooren de aan de kinderen van F. F. van den Bergen te Sas van Gent, op 4 Februari 1929. Eisch en uitspraak f 20 of 20 d. h. A. de W., 21 jaar, landbouwersknecht te Zoutelande, wegens beleediging van J. Munter, gemeenteveldwachter te Melis- kerke, die dienst verrichtte op het trar- .wegstation te Zoutelande. Eisch en uit spraak f 15 of 15 d. h. A. J. C. R., 38 jaar, timmerman t? Terneuzen, wegens beleediging van J. M. Mol, marechaussee en opsporingsambte naar te Terneuzen in don nacht van lf op 17 Februari 1929, toen die ambtenaal j Emma Meert, de vrouw van verdachte, die door dezen uit het huis was gezet, naar haar huis terugbracht. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h. J. E. de B., 47 jaar, koopman te Oost burg, wegens diefstal van verschillende stukken hout, toebehoorende aan P. A. Contant. Eisch f 15 of 15 d. h. Uitspraak f10 of 10 d. h. Door J. L., 47 j., aannemer, wo nende te Vlissingen, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij jnj wegens overtreding van de Leerplichtwet Een kijkje aan boord van de „Statendam" Geheel rechts zit de heer W. Westerman, lijn genietende van het tijdens de proefvaart op de Noordzee. President Comm. van de Holl.-Amerika- heerlijke zomerweer. werd veroordeeld tot een geldboete van f 0.50 of 1 d. h. Eveneens werd hooger beroep aange teekend tegen een vonnis van denzelf- den kantonrechter, wegens gelijke over treding, door J. K., 36 j., landbouwer te Meliskerke, veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 25 d. h. Door A. J. de W., 47 j., arts te N.- en St.-Joosland, werd hooger beroep aan geteekend tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Middelburg, waarbij hij we gens overtreding van het motor- en rij wielreglement werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 15 d. h. en toe wijzing civiele vord ring tot eei: bedrag van f 15. R e t o u r c o m m i s s i e in het Gasbedrijf. Wegens het ambtsmisdrijf, genoemd in art. 362 W. v. Str., het als ambtenaar aannemen van giften, wetende dat zij hem gedaan werden ten einde hem te bewegen om, zonder daartoe in strijd met zijn plicht te handelen, in zijn bedie ning iets te doen of na te laten, heeft gis teren voor de Haagsche rechtbank terecht gestaan de directeur van de gemeente gasfabriek te Katwijk E. A. v. D. Verdachte heeft, naar hij bekende, van de firma Wilson verschillende bedragen ten geschenke aangenomen, begrijpende, dat deze gedaan werden om de aangename zakenrelaties te onderhouden. Verdachte heeft echter de ontvangen bedragen aan de gemeente gerestitueerd. Het 0. M. eischte, rekening houdende met het feit, dat verdachte overigens als een goed ambtenaar bekend staan en dat de gasfabriek te Katwijk blijkens verkla ring van den burgemeester, onder zijn lei ding zeer in bloei is toegenomen, een geld boete van f 200 subs. 20 dagen hechtenis tegen den verdachte. De bedrijfsleider J. P. du C. van het gasbedrijf te Sassenheim, had zich wegens het zelfde feit te verantwoorden en hoorde eveneens f 200 boete subs. 20 dagen hech tenis tegen zich eischen. Ten slotte heeft het O. 51. teven D. J. B., gasmeester te Voorschoten, die ook wegens het zelfde ambtsmisdrijf terecht stond, eveneens een zelfde straf geëischt. HET NIEUWE S.S. „STATENDAM" VAN DE H OLLA N D-A MER I KA-LIJN. Het nieuwste en grootste Nederlandsche schip voor vrachtvaart en passagiersver voer de „Statendam" van de Holland- Amerika-lijn heeft, zooals wij reeds meld den, een. goed geslaagde technische proef vlucht gemaakt, waarhij een snelheid van 19 mijl bereikt werd. Enkele bijzonderheden omtrent dit. machtige zeekasteel laten wij hier volgen. De „Statendam" heeft een lengte van 215 M., een breedte van 25 M. en een hoogte tot promenadedek van 2114 M. De diepgang is 10 M., de bruto inhoud 30.000 ton. De snelheid is berekend op 17 knoop, op de proefvaart werd ruim 19 bereikt De eerste klasse heeft 510 bedden, de tweede 340, de derde (toeristen) 300, de algemeene derde klas,se 440 bedden. De bemanning hestaat uit 600 koppen. De le klasse hutten hebben alle vrij staande bedden en zij zijn ingericht voor 1 of 2 passagiers, terwijl desverlangd een pullmanbed kan worden aangebracht. De hutten hebben alle stroomend warm en koud waler in de waschtafel. De bovenste twee passagiersdekken be vatten hutten met eigen badkamer. Deze hutten zijn door een afgesloten gang met de hoofdgangen verbonden. Tevens vindt men op deze dekken 16 luxe-hutten, ieder bestaande uit zitkamer, slaapkamer, bad kamer en kastenkamer. Het zijn volkomen appartementen. De lie klasse passagiers hebben -de be schikking over een eetzaal met 230 zit plaatsen, waarbij aansluit de lounge met dansgelegenheid en op de daarboven gele gen promenadedekken, een rookkamer en een veranda-café. De promenadedekken zijn boven elkander aangebracht. Het on derste biedt schuilplaats bij ongunstig weer, op het bovenste is ruimschoots ge legenheid voor dekspelen. De hutten voor 1, 2, 3 of 4 passagiers zijn alle voorzien van houten bedden en stroomend warm en koud water in de waschtafels. Ook de 2e klasse passagiers hebben do beschikking over een lift, één kantoor van den chef-hofmeester, een kantoor van den purser en een kapsalon. Aan de inrichting der 3e klasse toeris- tenverblijven is bizondere zorg besteed. De hutten hebben stroomend warm- en koud water in de waschtafels, zij zijn voor 1, 2, f 4 pe'zonen ingericht. De eetzaal biedt p. .ats voor 184 rssagiers, terwijl zoo noodig een tweede eetzaal dit getal kan opvoeren tot 272. De passagiers eten aan tafels voor 2, 4 of 6 personen. Het eten wordt toebereid in de 2e kl. keuken. Op hetzelfde dek als de eetzaal vindt men de kapsalon en het kantoor van den purser met safe-deposit voor de passagiers. Een lift voert de passagiers van hun slaapdek'ken naar de twee promenadedek ken. Op het onderste dezer dekken vindt men de recreatie- en balzaal met achter uitzicht op de zee. Van dit dek af is de doktersspreekkamer en het hosjoitaal te bereiken. Daarboven heeft men een rook kamer met open bar, het veranda-café met vrij uitzicht over zee en daarachter een vrije ruimte van ongeveer 14 bij 18 meter voor dekspelen. De 3e klasse passagiers zijn afzonder lijk ondergebracht. Ook zij hebben hutten met stroomend warm en koud water, een eetzaal, een lounge, een rookkamer en een promenadedek, dat met schuilkleeden be schut kan worden tegen ongunstig weer Te hunner gerieve zijn een doktersspreek kamer en een purserskantoor aangebracht. De keukeninrichtingen, wasscherijen, bakkerijen, slagerij, de melkinrichting met haar „ijzeren koe" (de roommachine), de proviandbergplaatsen, ze zijn alle in over eenstemming met het hoogste wat op scheepsgebieu is bereikt. Overweldigend, aangrijpend is de ma chinekamer, eigenlijk een fabriek, die een toren is, griezelig, want de afdeelingen be staan uit stalen roosters, zoodat men to renhoog in de fabriek kan opkijken en bo ven gekomen in grondelooze diepte neer ziet. Een warnet van buizen, ketels, stan gen, pompen in alle gedaanten en vormen, een moderne doolhof. Aan de veiligheid van het schip is de grootst mogelijke zorg besteed. De reddingbooten, hun opstelling en hun inrichting, waarborgen een tewaterlating, ook al helt het schip 15 graden. De men- schen kunnen er aan boord in gaan. Elke boot kan 83 personen bevatten. Dank zij Schats glijspanten, een Neder landsche uitvinding van den heer Schat te Utrecht, kunnen de booten snel en vlot, zelfs bij de leelijke helling van 15 graden, volkomen veilig te water worden gelaten. üp de brug kan de kapitein dadelijk el- ken brand ontdekken, weet hij precies den vuurhaard en kan hij de Ritsh- en Claton- apparaten in het werk stellen, welke vuur- doovend gas en stoom in den vuurgloed blazen. Van de brug af kan de kapitein ook in één minuut de waterdichte deuren sluiten. Een toestel, het onderwatersch kloksig- naal, waarschuwt niet alleen voor het ge vaar, maar geeft ook direct aan op welken afstand zich het gevaar bevindt. Het ra diopeiltoestel en het echo-loodtoestei ge ven snel en gemakkelijk de diepte aan. Een electrisch toestel stelt in staat om op de brug de log af te lezen. Het roer kan op drie manieren worden gedreven (hy draulisch en electrisch), terwijl eén re serve Dieselmotor aanwezig is, om bij to springen, zoodat men zeggen kan, dat zoo lang er electriciteit aan boord is, er door gestuurd kan worden. Hetzelfde geldt voor de lichtvoorziening Faalt de gewone, een extra licht- en krachtinstallatie kan het werk overnemen. Maar het wonderlijkste toestel is wel dat, dat de bezoeker in staat stolt, af te lezen, hoe er in zijn afwezigheid gestuurd is.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6