Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Uit de Pers. Telegrammen. ölt de Provincie, Hulst. Toen een dezer dagen de win kelierster J. alhier in haar winkel kwam, zag zij een jongen onder de toonbank hangen, die bij onderzoek een zijner han den vol met kwartjes had en bij onder vraging bekende deze uit de lade te hebben weggenomen. De politie werd ge waarschuwd en maakte proces-verbaal op. Onderwijs. Lichtzinnigheid DE REGEERING OVER ZEELAND. Enkele weken geleden hebben wij onder het kopje „De Eerste Kamer en de Zeeuw- sche belangen" een en ander medegedeeld uit het Voorl. Verslag der Eerste Kamer. Wij laten hier thans volgen wat 'hierom trent door de Regeering in de Memorie van Antwoord wordt opgemerkt: Zeeuwsch-Vlaanderen. De verbetering van den economischen toestand van Zeeuwsch-Vlaanderen is een zaak der geheele Regeering, gelijk trou wens duidelijk is gebleken bij de behande ling van de interpellatie van den heer Kortenhorst. Uit dezen hoofde moet de on- dergeteekende het antwoord schuldig blij ven ten aanzien van verschillende punten in het Voorloopig Verslag aangeroerd. Zoo is de weigering van stroom uit België een aangelegenheid, die den Minister van Wa terstaat betreft. De tarieven van de pro vinciale stoombootdiensten op de Wester- Schelde behooren eveneens tot de bemoei ingen van den Minister van Waterstaat. Zijnerzijds heeft de ondergeteekende ge daan alles wat in zijn vermogen lag om werkverschaffing en tuinbouw te bevor deren. Op ruimer schaal dan in andere streken zijn bijdragen uit 's Lands kas ver leend. Ongeveer in dezelfde lijn ligt de nu reeds meer dan een jaar geleden door den ondergeteekende getroffen maatregel om de kosten van electriciteit voor de vlassers te verlagen, door 5 cent per K.W.U. te ver goeden. Juist is de opmerking in het Voorloopig Verslag, dat men het in Zeeuwsch-Vlaan deren nog al eens onderling oneens is. De permanente Ambtelijke Vlascommissie, wier taak is uitgebreid tot die van een al- gemeene advies-commissie, kan ook uit dezen hoofde een nuttig arbeidsveld vin den. Nochtans is tot dusver weinig mede werking van belanghebbenden gevonden. Zoo is op voorstel dezer commissie reeds eenige maanden geleden door den onder geteekende aan de hetrokken partijen een voorstel gedaan om het electriciteitsbedrijf te St. Janssteen het centrum der vlas bewerking dat nog in handen der ge meente is, te laten overnemen door het provinciaal bedrijf, waardoor do spertijd, een ernstige moeilijkheid voor den vlasser, grootendeels zou vervallen. Helaas is ook ten deze nog niet gebleken, dat dit voorstel, hetwelk zorgvuldig was voorbereid en, ge lijk hem bekend is, instemming heeft èn van Gedeputeerde Staten èn van het Pro vinciaal Electrisch Bedrijf, aanvaard is. Evenmin bleken de vlassers bereid, hoe wel zij zelf aanvankelijk daarom hadden gevraagd, een hun door de Vlascommissie voorgelegd voorstel tot mechaniseering van het vlasbedrijf de ondergeteekende was tot financieele medewerking bereid te aanvaarden. Beschikbaarstelling van gronden ten be hoeve van landarbeiders geschiedt, crplijk bekend, o.m. krachtens de Landarbeiders- wet. Inderdaad vindt in Zeeuwsch-Vlaan deren die wet nog slechts schaarsche toe passing, maar het initiatief moet hier vol gens het beginsel der wet uit de streek op komen. De Rijkslandbouwconsulent voor Zeeland, secretaris der Vlascommissie, schenkt echter zijn volle aandacht aan deze zaak. Wat het bezwaar aangaat, ontleend aan tegenwerking van de zijde van het Kroon domein, wordt den ondergeteekende mee gedeeld, dat met name in het rentambt Hulst op ruime schaal grond in kleine per- ceelen aan landarbeiders tegen billijken prijs wordt verhuurd. Ook hier wordt ech ter een aangelegenheid behandeld, die valt buiten de bemoeiingssfeer van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Land bouw. Openbaar slachthuis te Vlissingen. De ondergeteekende heeft de gemaakte opmerkingen ter kennis gebracht van zijn ambtgenoot van Arbeid, Handel em Niji- verheid, tot den belangenlcring van wiens Departement de aangelegenheid behoort, en die, blijkens verkregen inlichting, de in bet Voorloopig Verslag bedoelde mede- dceling aan bet gemeentebestuur van Vlissingen heeft gedaan. Zeeuwsch-Belgisch Paarden stamboek. Voor kennisname van de gronden, waarop do ondergeteekende is overgegaan tot het toekennen aan bet Zeeuwsch- Belgisch Paardenstamboek van de be voegdheid, bedoeld in art. 16 der Paar- der.wet 1918, meent de ondergeteekende to mogen verwijzen naar hetgeen door hom is gezegd in de Memorie van Ant woord op het Voorloopig verslag om trent hoofdstuk V dor Rijksbegrooting 1929 (blz. 28). De wettelijke voorschriften verplichten den Minister, als aan 3e ge stelde eischen wordt voldaan, de erken ning toe to staan, zonder dat op1 dei ge volgen mag worden gelet. Waterwegen in Zeeland. De plannen voor den aanleg van een kanaal van Axel naar Hulst zijn nog om advies bij do commissie-Patijn. Ook de Permanente Ambtelijke Vlascommissie>, he imerende onder bet Departement van bin nenlandsche Zaken en Landbouw, heeft deze plannen in haar bemoeiingen be trokken. Dat de belanghebbenden bereid zouden zijn in de kosten van dit werk bij te dragen, is ook. den ondergeteekerii- de bekend; inderdaad zullen dergelijke plannen mocht bet. onderzoek gunstig uitvallen niet tot uitvoering kunnen kernen, indien niet de betrokken streek vari hare belangstelling, ook financieel, in genoegzame mate doet blijken. Bij de beoordceling van de verbetering van de verkeersmiddelen in Zeeuwsch- Vlaanderen zal ook aan een kanaal Bres- k.ensSluis de noodige aandacht kunnen worden geschonken. De ondergeteekende moge hiei verwijzen naar wat zijp toen malige ambtsvoorganger op blz. 13 in de Memorie van Antwoord op bet Voorloo pig verslag van de Tweede Kamer nopens de Waterstaatsbegrooting voor 1925 heeft verklaard. Met de herstelling van de groote sluis te Hansweert is een begin gemaakt. Zoo dra het werk zoo ver is gevorderd, dat bij iederen waterstand kan worden geschut, zal zulks onverwijld geschieden. Intus- schen meent de ondergeteekende te mo gen opmerken, dat de scheepvaart van de beperking der schutgelegenheid geen noe- menswaardigen last ondervindt. Electriciteitsvoorziening In Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar aanleiding van een opmerking in het Voorloopig Verslag over het ont werp van wet tot vaststelling van Hoofd stuk V der Rijksbegrooting voor 1929, stelt de ondergeteekende zich voor met Godep. Staten van Zeeland in overleg te treilen omtrent de vraag, of algemeene verlaging der electriciteitsprijZen in Z. Vlaanderen mogelijk is. Spoorwegverbindingen. Het vervoer van en naar Zeeland wordt met de bestaande verbindingen niet on voldoende bediend. Behalve de boottrei nen loopen in elke richting drie a vier snelle v.erbindingen ZeelandRotterdam, den Haag en Amsterdam. Het niet om vangrijke verkeer wettigt voorloopig geen uitbreiding van het aantal treinen. Het materieel van die snelle verbindingen loopt steeds door voorbij. Roosendaal. Naar en van welke richting te Roo sendaal de Zeeuwsche treinen moeten worden doorgevoerd, wordt beïnvloed door het samenvallen van het Fransch- Belgische verkeer met dat van Zeeland. De hoofdverbindingen tusschen Amster dam-Rotterdam en België-Frankrijk zijn de vrucht van internationaal overleg en kunnen niet aangenast worden aan, jJen treinenloop op de Zeeuwsche lijn, terwijl evenmin, in verband met het sterk over wegende bjnnenlandsch verkeer van Zee land, de regeling van de treinen aldaar gericht kan worden op de genoemde in ternationale verbindingen. Het is niet duidelijk, in welk opzicht de treinverbindingen in aansluiting aan de booten der Maatschappij Zeeland te wenschen zou overlaten. Naar de meening van ondergeteekende zijn de verbindingen hier te lande snel en goed. Emplacement te Breskens. Het bedoelde emplacement is niet ont- worpen op een plantsoen in het mid- den der gemeente, doch op- het zooge- j naamde Spuiplein, een watorstaatsterrein. dat reeds van den aanvang der tram plannen daarvoor is bestemd. Ter tege moetkoming aan de bedoelde bezwaren zal de aanvankelijik eveneens op dat ter rein ontworpen remise elders worden ge bouwd en zullen op dat terrein geen kolen worden opgeslagen. Middelburg. Op1 verzoek van den waam. Commissaris van Politie alhier is te Zie- rikzee aangehouden zekere R., verdacht van verduistering alhier en oplichting te Serooskerke gepleegd. De aangehoudene is hedenmorgen aan de justitie voorge leid. Gisteren is alhier op den Tramsingel een wagen met kalk, door het af loopen van een wiel, omgeslagen. Het tramver keer ondervond daardoor eenige vertra ging, omdat een der lijnen tijdelijk ver sperd was en moest worden gewisseld om de reis te kunnen voortzetten. Goes. Zooals in dit nummer wordt ge annonceerd, is de vergadering van den kerkeraad met de leden der Geref- Kerk alhier welke a.s. Donderdagavond zou worden gehouden, uitgesteld tot nader te bepalen datum. Alhier worden pogingen aangewend om te komen tot oprichting eener Goesche Christelijke Radio-vereeniging. De bedoeling is om alle Goesche Chris telijke radio-luisteraars tegen een geringe jaarlijksche contributie lid te doen worden teneinde o.a. propaganda te maken voor de Chr. radio-uitzendingen en het or- ganiseeren van een stedenavond, waar aan mede kunnen werken ons Chr. Mu ziekgezelschap en zangvereenigingen, be nevens plaatsolijko sprekers. Bij genoegzame deelname zal de op richtingsvergadering nader per adverten tie in deze courant bekend gemaakt worden. 's-H. Abtskerke, Zondagmiddag heeft een hond 22 scha.pen van den heer La beur uit Goes in de Poel doodgebeten. St. Maartensdijk Gisternacht .ongeveer halfeen is door onbekende oorzaak de landbouwschuur van den heer W. M. Langejan alhier geheel afgebrand. 7 melk koeien .benevens 8 stuks jong vee kwa men 'in de vlammen om. De geheele inventaris ging njede verloren. Assurantie dekt de schade. Door 't bestuur van het water schap „St.-Maartensdijk" is besloten in beroep te gaan bij de Kroon tegen de beslissing van Ged. Staten dezer provin cie, waarbij aan 't waterschap voornoemd, de verplichting is opgelegd tot betaling van f 2 per H.A. dijkersland aan het waterschap St.-Anna.land, wegens water lossing door den Ravenoordpolder in laatstgenoemd waterschap. (Z. Nsb.) Westdorpe. Dezer dagen bevond de koopman D., alhier, zich met een kar manufacturen in de gemeente Philippine. Terwijl hij eenige oogenblikken bij een klant verloofde, zijn tijdens zijne afwezig heid van den wagen 2 rollen katoen ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Willige Langerak, G. C. Severijn te Waarder (Z.H.) Aangenomen naar Appelscha, J. M. Snethlage, cand. te Spaarndam. Geref. Kerken. Tweetal te Opperdoes, H. Kakes cand. te Zaandam en F. Scholten, cand. te Almelo. Beroepen te Hasselt, J. Hettinga te Wijckel en Balk. Te Aaltcn, S. Neerken to Ulrum. Te IJ 1st, J. Bavinck, cand. te Rotterdam. Te Zwammerdam, W. J. Smidt te Dwingeloo. Te Zaandam, P. van Dijk te Serooskerke (W.) Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Den Helder, H. Holtrop te Franeker. Geref. Kerken (H. V.) Tweetal te Bussum, G. W. van Deth te Zaandam en P. A. E. Sillevis Smitt te Haarlem. Doopsgezinde Gemeenten. Beroepen te St. Anna Parochie, mej. M. F. Gerritsma te Delft. Vrijzinnigeprediking. Stemge rechtigde lidmaten der Ned. Herv. ge meente te Marssum bij Leeuwarden, heb ben met groote meerderheid van stem men besloten, in de vacature ds Co lenbrander, niet een evangelisch maar een vrijzinnig predikant te beroepen. Emeritaat. Ds P. Bruining, sinds 192J Ned. Herv. predikant te Krom- meniedijk, zal wegens hoogen leeftijd eme ritaat aanvragen tegen 1 Juni a.s. Ds Brui ning is voornemens te Gorssel te gaan wonen. Ds G. Tichelaar, Ned.. Herv. pred. te Groningen, kon Zondagmorgen niet, zooals aangekondigd was, optreden. Door het breken van een in den grond gelegen .gasbuis, was Zaterdagnacht in de slaapkamer van Ds T. gas binnen gedrongen. Zondagmorgen voelde de pre dikant zich zoor onwel en spoedig bleek dat deze gasvergiftiging hiervan oorzaak was. De toestand van Ds T. was later vrjj goed. D s B. B o 11 e e. Naar de Stan daard verneemt, zal Ds B. Bollee, pre dikant der Ned. Herv. Gem. te Katwijk a. d. Rijn, op medisch advies emeritaat aanvragen. Een mooi resultaat van „E f f a t h a". Als leerling op de Haag- sche ambachtsschool is toegelaten C. Bu- straan, leerling van hot Chr. Doofstorn- meninstituut „Effatha" te Voorburg. Een mooi resultaat van bet onderwijs, dat op „Effatha" gegeven wordt. Kruiningen. De voordracht voor onder wijzeres aan do O. L. school, alhier, is als volgt: 1. M. Rottier te Borsselen; 2. M. C. de Hondt te Groede; o. J. Paauwe te Gapinge. Een gezellig avondje. Vier gewonden als gevolg- In een per ceel aan de Scheldestraat te Den Haag, is Zaterdag een „gezellig avondje" ge houden, waar, toen het al laat was, ruzie ontstond. Twee gebroeders gingen elkaar met messen te lijf en Jiepen verschillen de verwondingen op. De dames begon nen te gillen en riepen de hulp in van een juist passeerenden „Snorder", die, toen bij binnenkwam, ontvangen werd met een messteek, waardoor hij vrij ern stig in het gelaat werd verwond. De politie maakte een eind aan de vecht partij. De snorder moest in het zieken huis opgenomen worden, evenals een der gebroeders. Zondagochtend werd hij ech ter ontslagen, maar meteen door de po litie ingerekend als verdacht van ern stige mishandeling. Ook de andere broe der en een juffrouw moesten verbonden worden. Straatroof te Rotterdam. In de Schilderstceg te Rotterdam sprak de 27-jarige stoker M. een hem onbe kenden man aan en vroeg hem, of hij een goed logement voor hem wist. De on bekende anlwoordde, dat hij wel een ge legenheid wist om te logeeren, maar hij wilde eerst weten, of de stoker wel geld bij zich had. Deze liet twee bankbiljetten een van f 25 en een van f 10 zien, waarop de onbekende man met M. meeliep om hem het logement te wijzen. Bij de Kui- persgang heeft de onbekende den stoker aangevallen en hem beroofd van een der bankbiljetten, n.l. dat van f 10. Hij heeft de vlucht genomen en aangezien de stoker geen nauwkeurig signalement van den straatroover kon opgeven, zal het de po litie niet gemakkelijk vallen, den dader aan te houden en te arresteeren. Een lichtschip middendoor gevaren. Het stoomschip City ,of New York van de Ellermanlijn heeft gister morgen bij dichten mist het vuurschip Dows, dat tijdelijk op de Goodwin Sands lag, middendoor gevaren, zoodat het bin nen 2 minuten zonk. De 6 opvarenden geraakten te water maar vijf werden door de booten der City of New York gered. Den kapitein van het lichtschip, Williams, heeft men in den mist niet meer kun nen vinden en hij is verdronken. Behalve de kapitein wordt ook een lid van de bemanning vermist. Overreden. Zondag is te Uden het 6-jarig zoontje van J. R., door een auto overreden en gedood. Christelijke politiek. Onder dit onderwerp geeft de „Neder lander" een hoofdartikel, dat ons ook in verband met de mogelijkheid tot herstel van de rechtsche samenwerking niet zon der beteekenis schijnt. Het blad vestigt de aandacht op het groote voorrecht, dat in ons land het gods dienstig leven des volks leiding gaf aan den politieken strijd, om dan te vervolgen: Niet zelden worden in Nederland uitla tingen gehoord van teleurstelling of spijt, dat de politieke toestand in Nederland, se dert Groen van Prinsterer, zich anders ontwikkelde, dan in de hierboven genoem de landen. „Het kon zoo anders zijn", is dan vaak de spijtige uitroep. Geeft men echter acht op de zijde vanwaar die uit roep komt, dan blijkt niet zelden, dat hij opging uit het midden van een belangen groep, kapitalistisch of socialistisch getint, die gehoopt had, den toestand te kunnen beheerschen en de politieke leiding te kun nen nemen, en die dan aan hare teleurstel ling lucht geeft, door het woord: „Het had zoo anders kunnen zijn, als die eigenwijze Christelijken niet altijd de dingen wilden meten met hun eigen maatstaf". Inderdaad het had anders kunnen zijn. Maar laat ons dankbaar zijn, dat het niet anders werd en dat het Godsdienstig leven van ons volk een ernstig woord bleef me- despreken in den politieken strijd. Het is niet gelukkig het kan noodlottig zijn voor een volk, als zijne staatkundige ont wikkeling beheerscht wordt door de macht van eenig belang, hetzij dan, dat de over- heerschende groep gezocht zou moeten worden in het kamp der ondernemers, of in dat der arbeiders bij de boeren of bij de stedelingen. Ook in Nederland had het kunnen zijn en is hel nog altijd mogelijk, dat de heerschappij van eenig belang of eenige groep inzet zou worden van den politieken strijd. Gelukkig echter wordt de politieke strijd in Nederland op ander terrein ge voerd. Geen beheersdiing van 'het poli tieke leven door eenig economisch belang, hoe gewichtig ook op zichzelf, maar eer lijke behartiging van aller recht en aller belang naar vaste eerbiedwaardige rechts beginselen. Het is te verstaan, dat voor hem, die den politieken strijd aMus ziet en hem niet anders wil zien, alles afhangt van den grondslag, waarop de rechtsbeginselen, waarvan hij uitgaat, zijn geboywd. Wordt voor het gebouw van recht en wet, waar mede de zeden des volks zoo nauw samen hangen, niet gevonden een vasten grond slag buiten het menschelijk willen en be- geeren, dan verzeilt men toch, willens of onwillens, spoedig weder op den zand grond der belangenpolitiek. Wij, Christelijk-IIistorischen, vinden de zen grondslag in de stellige geboden, ons door God gegeven in Zijn Woord en in de uitspraken van het Heilig Evangelie. Een anderen betrouwbaren grondslag zouden wij niet kunnen aanwijzen. Tweeërlei bracht er ons toe, deze ge dachten nog eens in ons Blad te ontwikke len. Allereerst, gelijk wij opmerkten, de nadering van den verkiezingsstrijd. Het is onmogelijk dien strijd met warmte en over tuiging in te gaan, zonder het vooraf el kaar te herinneren, op welken grondslag het beginsel, waarvoor wij strijden, is ge bouwd. Maar bovendien vonden wij in de woorden, Woensdag j.l. in de Eerste Ka mer gesproken, zoowel door Minister De Geer, als door den heer Colijn, menige aanwijzing op het gebied der practische politiek, die ons bevestigde in de overtui ging niet alleen van het onmisbare van dien grondslag, maar ook, van zijne vol komen genoegzaamheid voor de practische politiek. Ons bestek laat niet toe, bepaalde ge deelten uit de redevoeringen dezer beide sprekers over te nemen. Maar ieder, die kennis neemt van de woorden van Minister De Geer over den grondslag van ons hu welijks- en gezinsrecht, n.l. de levenslange monogamie, als vrucht van een eeuwen oude Christelijke beschaving of die tot zich laat doordringen het antwoord van den Minister aan Mevrouw PothuisSmit over den gruwel van den oorlog en het ge vaar van eene eenzijdige ontwapening; hij gevoelde, dat hier een Staatsman aan het woord was, wiens overtuiging dieper grondslag vindt, dan de eigen wijsheid en wetenschap. Ook in hetgeen de heer Colijn opmerkte over den plicht der Overheid tot handha ving van het Christelijk karakter der Na tie, over den aard van het gezag en over de beteekenis van het huwelijk werd gelijke toon beluisterd". Het trekt de aandacht en wij mee- nen hier van een gelukkig en een hoopvol verschijnsel te mogen spreken, dat tegelijkertijd in de Standaard en de Maasbode in denzelfden geest ge sproken werd. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Mrt., 2.30 u. Berlijn 59.23—59.25. Brussel 34.6634.68. Parijs 9.74—9,76. Londen 12.12V,e12.12 7/,e. New-York 2.49^6—2.49«/u. ten opzichte van dagelijksche benoodigd- heden is zoowel in zaken als in het huiselijk leven nadeelig. Verstandige en bedachtzame mensohen brengen hunne eischen in overeen stemming met de beschikbare middelen, en gooien nooit onnoodig igeld wegl Veelvuldige schoenreparaties, vooral van de hakken kunnen worden vermeden door Berson gummi hakken. Berson hakken zijn goedkooper dan leeren en slijten niet half zoo vlug; zij zijn het behoud uwer schoenen door hunne buitengewone f elasticiteit. Praktische, zuinige men- schen dragen altijd Berson gummi hakken AMSTERDAM. Hei Amsterdamsche Ge- rechtshof heeft heden arrest gewezen in de strafzaak tegen H. J. Kikkert en P. Veldhuizen, beschuldigd een 78-jarigen banklooper van een tasch met f 15.000 te hebben beroofd. De A msterdamsche rechtbank had beklaagden veroordeeld tot resp. 3 jaar en 9 maanden en 4 jaar ge vangenisstraf. Het Hof bevestigde het vonnis met aftrek van 4 maanden voorarrest. MIDDELHARNIS. Do bouwvakarbeider A. Driese vond aan don buitendijk van den Van Pallandt-polder een dynamiot- patroon en nam deze mee naar huis. De 20-jarige zoon van D. wilde probeeren of de patroon geladen was en was on voorzichtig genoeg dit te doen met be- hulpzaam van een brandende lucifer. Het gevolg was, dat de patroon ontplofte en dat don jongen man drie vingers en een duim werden afgerukt. Do aanwezige huis- genooten en vrienden bekwamen lichte wonden. 1 Opstand in Syrië. UONSTANllN'ÜPEL. L'it Angora wordt gemeld, dat een door verschillende bla den gegeven bericht omtrent een groo- ten opstand in Syrië tegen Frankrijk be vestigd wordt. De Fransche regeering heeft onmiddel lijk krachtige maatregelen genomen om den opstand te onderdrukken en een di visie koloniale troepen met 15 tanks en 6 vliegtuigen naar het terrein van den opstand gedirigeerd. Volgens tot nog toe niet bevestigde berichten, zou Aleppo door de opstande lingen bezet zijn. Onder de Syrische be volking vindt de opstand veel sympa thie. i 1 LONDEN. Uit het Amerikaansche over- stqoomingsgebied wordt gemeld, dat de gouverneur van Alabama, gisteren te Montgomery heeft laten bekendmaken, dat, het aantal dooden in den staat meer dan 100 bedraagt. Bij het reddingswerk zijn tot nu toe 17 lijken gevonden. Byrd's Zuidpool-expeditie. BERLIJN. Uit New York wordt gemeld, dat op de basis van de Zuidpool-expeditie van Byrd groote ongerustheid heerscht omtrent het lot van den geoloog Larry Gould on zijn twee kameraden Balcken en June, die 11 dagen geleden vertrok ken voor een vliegtocht, maar tot nu toe niet terugkeerden. De vliegers waren naar 't gebied van het door Byrd gedoopte Rockefeller-gebergte, 500 mijlen ten Zui den van de Byrd-basis, vertrokken om op metingen te doen. Ze zouden Tien vol genden dag terugkeeren, doch de thuis- vlucht was wegens het slechte weer uitge steld. Gedurende 7 dagen stonden de vlie gers door middel van de radio met Bryd in verbinding.^ Daarna werd geen richt meer ontvangen. Daar men vreest, dat de Vliegers bij het starten voor de terugvlucht zijn ver ongelukt, werd een hondenslede-expeditie uitgerust. Zoodra het weer zulks toelaat, zal een tweede vliegtuig pogen de ver ongelukten op te sporen. TOKIO. Te Hankow zijn nieuwe tegen Japan gerichte opstanden uitgebroken waarbij twee Japansche politiebeambten met messen werden bewerkt. De Chinee- zen hebben getracht de Japansche con cessie te bestormen. De Japansche re geering heeft besloten ter bescherming van de Japansche onderdanen, een krui ser naar Hankow 'te zenden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2