No.] Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Burgerlijke Stand. EER v zou het in strijd zy'n met dit doel, indien de stichting haar terrein niet zou willen verkoopen aan de vereeniging „Bethesda", nu deze het doel, dat beoogd werd met de bestemming van het gemeentelijk ter rein, heeft overgenomen. Immers de weide is nooit als specu latieobject gekocht, maar alleen, omdat zij aansloot aan het gemeentelijk zie- kenhuislerrein, om gedeeltelijk te gebrui ken en vooral voor eventueele later noo- digo uitbreiding. De stichting houdt noch tans haar vermogen volkomen in stand door den grond te verkoopen tegen den kostprijs, en de koopsom in solide ef fecten te beleggen. Waar de gemeenteraad als zijn oor deel heeft uitgesproken, dat hij in afzien- baren tijd den bouw van een groot zie kenhuis niet mogelijk acht, meent het bestuur met don verkoop van een. ge deelte van het terrein der stichting van „Bethesda" haar doel het best to dienen. Kloetinge. Bevolking in Februari. Inge komen: P. J. de liegt en gezin, bakker, A 220; C. Korstanje en gezin, B 163. Vertrokken: P. Jonker, naar Waarde A 54; Ma. L. Meeuwse naar Wolphaarts- dijk; J. Beeke, naar Rotterdam; J. A. de Jager naar Middelburg; P. Goedege- bure naar 's H. Arendskorke; J. D. Feen- stra naar Leimuiden; M. Wisse naar Schore. lerseke. Oesterverzending over Febr- 1929: Nederland 228.730; België 339.450; Engeland 2.059.855; Frankrijk 15.075; Duitschl. 271.380; andere landen 13.900. Totaal 2.928.390 (Febr. 1928: 2.049.622). Woensdag werd door de Chr. Bewaarschool „Eben Haëzer" in haar schoollokalen de vierde openbare les ge geven. Evenals andere jaren is deze dag voor de kinderen en hunne ouders weer tot een feestdag geworden, 's Morgens toon den do kleinsten wat zo presteerden en dat was geen kleinigheid, 's Middags ga ven de grooten blijk van hun kennis. Bij hen bleek eveneens, dat deze school op hoog peil staat. De vervaardigde leermiddelen, en in 't bijzonder de tafel, waarop een kaart lag met: „Het werk op deze tafel is door de kinderen zonder hulp gemaakt", werd met buitengewone, belangstelling be zichtigd. Dat a'les zoo zindelijk was, trok aller belangstelling. Ook de speelversjes werden vol aandacht gevolgd. De voorzitter bracht aan het slot van deze aangename uren het onderwijzend personeel dank voor hetgeen den kleinen was onderwezen. Kruiningen. Gisterenavond vergaderde het comité voor het ijsfeest alhier. De penningmeester J. Krijger deed rekening en verantwoording over het ijsfeest, waar uit bleek, dat. is ontvangen f363.10 en uitgegeven f 100.16, zoodat het goed slot is f 262.94. Na eenige bespreking wordt besloten dit aan 70 daarvoor in aan merking komende gezinnen te geven in den vorm van bons, bij alle winkeliers te besteden. Een commissie wordt ge machtigd dit werk deze week te doen. Nadat alzoo de taak van dit comité volbracht was, memoreerde de voorzitter, dhr J. J. Francoijs, het verloop van dit feest, waarmede een drieledig doel is bereikt: le. den schoolkinderen is een feestje bezorgd; 2e. echt-Hollandsche ijs- sport, welke nog niet is ontaard is be vorderd bij klein en groot; en 3e. niet in het minst er is iets gedaan tot steun in vele gezinnen. Spreker dankt dan ook allen, die hebben medegewerkt om deze pogingen te doen slagen, waarna de ver gadering wordt gesloten en het comité werd ontbonden. Wolfaartsdijk. Dinsdag hield de vereeni ging het „Groene Kruis" haar jaarlijksehe alg. vergadering. Tegenwoordig 22 leden l it het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental met 18 is toe genomen en thans 519 bedraagt. De wijkverpleegster verleende in ruim 100 gezinnen haar zeer gewaardeerde hulp. Jammer, dat er nog zoovelen onder de leden zijn, die de wijkverpleging niet door een jaarlijksehe bijdrage steunen, zoodat het bestuur reeds het nieuwe jaar moet ingaan met een vermoedelijk te kort. 4 kinderen werden dit jaar ver pleegd in het zeehospitium „Zonneveld" bij Domburg. 352 maal werd een der verplegingsart.ikelen in bruikleen gegeven. De wijkverpleegster bracht in 21 gezin nen 690 bezoeken voor tuberculose-be- strijding. Alle vier de ligtenten der ver eeniging waren in gebruik en nog 2 ligtenten werden in bruikleen genomen. De commissie voor ziekenvoeding ver- strekte aan 10 zieken en 8 kraamvrou wen versterkend voedsel. De rekening van het Groene Kruis was in ontvangst en uitgaaf f 1119.25, waa.ronder een batig saldo van f 303.83, die der wijkverpleging f1813.70, met een nadeelig saldo van f 10.73. De rekening der t.b.c.-bestrijding f 1127.12, nadeelig saldo f 142.02. Het ver plegingsfonds voor uitzending van zwakke kinderen is totaal uitgeput, en het be stuur ziet uit naar middelen om dit fonds te versterken. Met Jank kon de penning meester meiden, dat reeds dit jaar aan giften is ingekomen f 45 in 2 maanden (het vorige jaar in totaal f25). De begrooting 1929 van het „Groene Kruis" werd vastgesteld op ontvangst en ui'gaaf f 966.33, waaronder een post van onvoorzien van f '236.33, die der wijkver pleging op f 1821.93, waaronder een ver moedelijk tekort van f 83.20 die der tu- berculose-bestrijding op f 1025 met een post van onvoorzien van f 14 25. Als be stuurslid werd herkozen Dr G. W. Meijnen en gekozen inplaats van dhr C. Koert dhr O. van Bleijswijk Tierens Ver hagen, burgemeester. Dinsdag hield de Christelijke Jon- gelingsvereeniging „Dient den Heer" haar jaarvergadering, onder leiding van Ds Mantz. Door de.i secretaris weid verslag uitgebracht over het vorige jaar en de penningmeester deeu verslag van zijn ge houden beheer. Hieruit bleek, dat was ontvangen f 241.77 en uitgegeven f 207.60, batig slot f 34.17. Verder werd de avond gezellig doorgebracht door het geven van muziek en het houden van voordrach ten, enz. Noord-Kraaijert. Naar we vernemen is dezer dagen uit de welbekende fokstallen van 't WesteindeVermue te Nieuwdorp de 4 jarige premiehengst Lodewijk van Luntershoek, Stamboek B 132'), verkocht aan L. Wisse te Aagtekerke. Dit waarde volle dier is 7 maal bekroond en be haalde in 1928 op de Nationale Tentoon stelling te 's-Gravenhage, onder zware concurrentie den 3en prijs. Op de centrale keuring te Goes verwierf hij eveneens den 3en prijs. Dit beteekent voor Wal cheren een heele aanwinst. Grijpskerke. Maandagavond vergaderde de A.R. Prop. Club. Twee inleidingen werden ten gehoore gebracht n.l. De Schoolstrijd en of het doel bereikt is door den heer M. Fraanje en Art. 4 van ons Program vanBeginselen, door den heer Joh. de Visser. Dinsdagmiddag vergaderde de Boe renleenbank. De waarnemend voorz, J. Geldof Cz. opende en wijdde een woord van nagedachtenis aan den overleden voorz. P. Melis Kz„ die veertien jaren achtereen met groote toewijding heeft ge werkt in het belang van de Bank. Medodeelingen volgden: a. dat de af lossingen voor de voorschotten 10 pet. 's jaar.-,, zijn teruggebracht op 5 pet.b. dat dezelfde rente zal worden berekend als in '28, te weten voor spaargelden en tegoed in loopende rek. 3.84 pet. en voor voorschotten en schuld in loo pende rek. 4.8 pet. De kassier deed rekening en verant woording over het verloopen boekjaar De rekening kwam aan een bedrag ip ontvang en uitgaaf van f389.391.40; de balans f234.423.97; de winst f628.64 werd gestort in het reservefonds. Inplaats van wijlen dhr Melis werd gekozen in het Bestuur dhr K. Coppoolse Jz. te Oostkapelle; in de Raad van Toe zicht herkozen burgemeester J. J. de Keij- zer; als plaatsverv. bestuursleden herko zen dhr C. Louwerse en gekozen P. K. Geschiere. Bij de rondvraag werden nog enkele dingen de Bank betreffende be sproken. SouDurg. Dinsdag had de Ouderavond plaats van de Julianaschoo-1. Eerst kre gen de ouders van de leerlingen gelegen heid om het werk der kinderen te be zichtigen, daarbij ingelicht door de on derwijzers. Om half negen vereenigden zich Be stuur, personeel en ouders in een der lokalen, waar de thee werd rondgediend. Daarna hield de heer J. Weeda, leeraar aan de Christ. Kweekschool te Middel burg een boeiende causerie over de „Kennis der Natuur in de lagere school". ^p gebruikelijke wijze werd de vergade ring gesloten. DE RIJKSBEGROOTING 1929. Binnen). Zaken en Landbouw. Aan de memorie van antwoord op bet Voorl. Verslag der Eerste Kamer is het volgende ontleend: Vrijwillige burgerwachten Daar de voor 1928 toegepaste subsidiever mindering niet heeft geleid tot de ophef fing van eenige burgerwacht, was verhoo ging van subsidie niet door noodzaak ge- ^aJen. ragenrecht Prov. Staten. Het niet verplicht zijn om op vragen be treffende onderwerpen, gelegen buiten de provinciale huishouding te antwoorden, sluit geen verbod van antwoord in. De mi nister acht de vrees ongegrond, dat uit het onverplicht antwoorden mettertijd een recht op antwoord wordt geconstrueerd. Zeeuwse h-V laanderen. De mi nister heeft alles gedaan wat in zijn ver mogen lag om werkverschaffing en tuin bouw in Zeeuwsch-Vlaanderen te bevor deren. Medewerking van belanghebbenden bij de vlasindustrie met de permanente vlas commissie, is tot dusver weinig onder vonden. Landbouw. Met betrekking tot de vraag naar het resultaat van het onder zoek der commissie-Haffmans of en, zoo ja, in hoeverre de directe en indirecte be moeiingen van het Rijk op landbouwgebied zouden kunnen worden ingekrompen, in hoofdzaak wat betreft a. den voorlich tingsdienst, b. de proefstations, c. bet landbouwonderwijs, wordt medegedeeld, dat deze commissie ten aanzien van ver schillende onderwerpen meermalen van advies heeft gediend, doch dat het resul taat van haren arbeid nog niet in den vorm van een rapport is neergelegd. Land- en tuinbouwonder- w ij s. Uitbreiding van het aantal leer krachten voor de land- en tuinbouwcur- sussen is inderdaad in verschillende stre ken van ons land nog wel noodig. Wèl is het dezen winter nog gelukt om aan zoo goed als alle aanvragen voor cursussen te voldoen, doch dit is niet mogelijk geweest zonder hier en daar de beschikbare land- of tuinbouwonderwijzers overmatig te be lasten. Daartegenover staat, dat in andere stre ken een overcompleet is aan onderwijzers, die de land- of tuinbouwakte bezitten. Het kan zeer gewenscht zijn, dat gemeente- en schoolbesturen bij benoeming van nieuwe leerkrachten om een bezitter van de land- of tuinbouwakte aan te stellen, zoodra hun de behoefte daaraan gebleken is. Landarbeiderswet. De staats- commissie-1906, die de Landarbeiderswet voorbereidde, heeft de vraag ampel onder de oogen gezien of, behalve landarbeiders, ook kleine boeren en tuinders onder de be palingen der wet zouden zijn te 'brengen. Gelijk bekend, heeft zij tot dit laatste niet geadviseerd. Aanvulling van de bestaande wet zou hier geen baat kunnen brengen, maar een afzonderlijke wettelijke regeling zou wor den vereischt. Suikerindustrie en suiker- b i o t e n c u 11 u ur. Bij do regeering be staat bezwaar tegen publicatie van de voor de leden der Staten-Generaal ter inzage verstrekte rapporten inzake de suiker industrie en de bietencultuur, omdat ge bleken is, dat de leden der betrokken com missies bij het redigeeron van het verslag daarop niet gerekend hebben. Varkensfokker ij. Het verschij nen van het rapport omtrent de reis van de heide rijksveeteeltconsulenten ter be strijding van de varkensfokkerij in Dene marken kan binnen enkele dagen worden tegemoet gezien. Ongelukken. De schipper van een uit zee te IJmuiden teruggekeerden stoom trawler rapporteerde, dat één der matrozen, de 38-jarige v. D. uit Katwijk, op de Noord zee over koord geraakt was en verdronken. Gisteren had op de boterfabriek te Dru- nen de werkman P. het ongeluk door een machine te worden gegrepen. Hij werd eenige malen rond geslingerd en bleek, toen men erin slaagde, hem te bevrijden, reeds over leden te zijn. Dinsdagmiddag was men in Pette's cacaofabrieken te Wormerveer be zig met het bergen van balen cacaoboonen. Plotseling viel een hijschtang en kwam op het hoofd van den arbeider V. terecht. In bewusteloozen toestand werd de man naar het gemeenteziekenhuis overgebracht, waar hij gisteren overleed. De 81-jarige vrouw D. te Lieshout, die dezer dagen in brand ge- raakte, is aan de bekomen brandwonden over leden. De „berooving" te Deventer. De jeugdige S. uit Deventer, die onlangs (in het nieuwe plantsoen aldaar aan een boom vastgebonden en „beroofd" was van circa f 15.000 en in hechtenis werd gehouden, ver dacht van onder één hoedje te hebben ge speeld met een of meer „beroovers", is thans door de justitie voorloopig op vrije voeten gesteld. Thans blijven nog in voorloopige hechtenis J D1., en H. F. v. S., die door een broer van S. zijn aangewezen als de daders der berooving. De misdaden in Oostelijk Noor d-B rabant. De heele ben do waarschijnlijk gevat. Ee.iigen tijd ge leden werd men in Oostelijk Noord-Brabant telkens opgeschrikt door gepleegde roof overvallen, diefstallen en dergelijke. Door de politie is gedurende enkele maanden een streng onderzoek ingesteld. Men meende,- dat men hier te doen had met een groote bende. De opsporing van de daders van den roof overval te Lierop heeft klaarheid in deze zaak gebracht. Zooals gemeld, is dezer dagen een arbeider, zekere M., gehuwd en wonende te Helmond, gearresteerd. Hij bleek de hoofd dader te zijn. Hij heeft, bij den roofoverval bij de familie Wijlaars te Lierop, den heei W. een slag met een knuppel toegebracht. De man is te Roermond opgesloten. Ook de verdachte de S. uit Uden en de koopman H. uit Uden, bevinden zich nog steeds in voorarrest, terwijl de onlangs op vrije voeten gestelde koopman K. Dinsdag weer is gear resteerd. Door deze arrestatie schijnt de ge- heele bende, waarvan allen vermoedelijk ge lijke misdrijven als te Lierop gepleegd, op hun geA-e en hebben, te zijn gevat. 21 inbraken in enkele maan den. Te Venlo is een inbreker op heeterdaad betrapt, toen hij bezig was met het uitsnij den van een ruit van een perceel in de Hendrikstraat aldaar. Bfj het eerste verhoor bleek reeds, dat de aangehoudene, een Duit- scher, debet was aan enkele inbraken, welke in Venlo en jtmgeving kort te voren waren gepleegd. Het verdere onderzoek heeft uit gewezen, dat men met een gevaarlijk sujet te doen heeft. Het is n.l. komen vast te staan, dat hij de laatste maanden niet min der dan 21 maal in Limburg heeft ingebro ken. Daarvan geschiedden er zes te Venlo, vier te Geleen, vier te Sittard, één te Ble- rick, één te Tegelen eo één te Meerlo. De gestolen goederen zijn bijna allen terug-ge- vonden. Maatregelen op den akker na dezen strengen winter. Na dezen strengen en langen winter zal men ervaren, dat vele wintergewassen ge leden hebben; o.a. de rogge beeft op som mige plaatsen van ons land bet erg te ver duren. Men maakt zich in zulke gevallen in den regel te snel ongerust, en men ziet vaak akkers omploegen, die met een goed toe gepaste overbemesting in den vorm van salpeterstikstof nog gemakkelijk te redden zijn. Deze bemesting bewerkt een sterke uitstoeling en de planten ontwikkelen zich dan bij ruimen stand zeer sterk. Meestal blijkt de toestand nog mee te vallen en zelfs blijkt dikwijls onjuist op die akkers, welke van de vorst geleden heb ben, uitsluitend salpeterstikstof te geven. Wil men legering door toediening van salpeterstikstof voorkomen en tevens pro- fiteeren van de lagere prijzen der synthe tische stikstofmeststoffen, dan komt Leu- nasalpeter in aanmerking, die V\ salpeter- Een nieuw systeem voor het ontdooien van bevroren waterleidingen. Door middel van een transformator wordt de electr. stroom van het gemeentenet getransfor meerd tot slechts 4 Volt en is men op deze wijze in staat bevroren waterleidingen in tijd van één minuut te ontdooien. De ontdooiers te Amsterdam aan het werk. en ammoniakstikstof bevat. Ook de Kalkammonsalpeter IG, die sinds korten tijd in Nederland verkrijgbaar is, zou hiervoor in aanmerking kunnen komen. Een punt, dat hier verder nog in aan merking genomen moet worden, is het feit, dat verliezen door uitspoeling van stikstof, b.v. bij sterken regenval, bij gebruik van ammoniakstikstof niet behoeven te worden gevreesd. Op te kalkarme zandgronden make men bij voorkeur van kalkhoudende meststoffen gebruik, zooals Kalkammonsalpeter en Kalksalpeter. Door den strengen en langen winter zouden enkele landbouwers allicht geneigd kunnen zijn, met het oog op de vorstscha- de, meer gebruik te maken van de duo- dere salpeterstikstof dan noodig is. Dit zal vaak overbodig zijn, want de goedkoope zwavelzure ammoniak en Leunasalpeter zullen nog ruim gelegenheid hebben, om tot volle uitwerking te komen. Immers steeds blijkt uit vele bemestings- proeven, dat ammoniakstikstof als over bemesting voor wintergewassen tijdig ge noeg tot uitwerking komt. Over de maand Februari 1929. NISSE. Geboren: 6, Michiel Anthonie z.v. Willem Zonnevijlle en Adriana Hoog- strate. Overleden: 22, Maatje Meeuse, 80 j. ongehuwd. WAARDE. Geboren: 16, Catharina Mar tina d.v. Marinus Hendrikus Jan West- strate en Krina. Jacoba Pieper; 19, Maatje Anthonetfa d.v. Jan Weststrate en He lena Blok; Suzanna Tannetje d.v. Omer Schrier en Maatje Westveer. ZAAMSLAG. Iluw.-voltr.21, Dirk Dek ker, 22 j. jm. en Elisabeth Jacoraina de Kraker, 22 j. jd. Geboren: 1. Wilhelmina Janna Pietcr- nella, d.v. Jan Boeije en Dina Lena Brandt; 8, Anna d.v. Jojakim Jacobus \"erlinde en Anna Dees; 9, Cornelis An dries, z.v. Andries Cornells de Leeuw en Janna Adriana Cornel is en; 11, Marja .To- zina Sara, d.v. Jan Christiaan v. d. Vre de en Jozina Maria de Pooter; Johanna d.v. Jan Wolfert en Janneke Buijze; 15, Simon z.v. Cornelis van Hoeve en Pieter- nella Poulina de Regt, 19, Jac-oba Krina d.v. Jacobus Herrebout en Janna Catha rina Rouw. Overleden: 5, Anna Jacoha Blok, 78 j., wed. van Jacobus Baroman; 12, Jaco- mina Dekker (van Hoofdplaat) 55 j. echtg. van Marinus Sclieele; 24, Jozina Maria Dieleman, 42 j. ongeh.; Janna Cornelia Haak, 76 j., echtg. van Levinus Bakker, 25, Govert VeTbrugge, 91 j. wednr. van Tanneke de Bruijne. AAGTEKERKE. Geboren: Jac-oba Hen rietta Johanna, d.v. J. W. Noteboom en J. H. Schaberg. Overleden: Jacob de Visser, 74 j. ongeh. Ingekomen: van KraLbendijke J. A. de Smit, bakker. ZOUTELANDE. Geboren: Willem z.v. Louwers Vos en Pieternella Janse. Vertrokken: Gerrit Verhage naar Eind hoven en Lourens Verhage en gezin naar Vliesingen. N. en St. JOOSLAND. Geboren: 3, Ja cob, z.v. S. Boon en T. M. Janse, 4. An dries, z.v. L. van Eenennaam en J. S. Koppejan; 11, Pieter, z.v. G. C. van Boven, en J. Hoebeke; 19, Frans z.v. F. Onderdijk en J. Koster, 19. Adriaan Pieier, z.v. H. J. van Zweden en P. Riemens. 's HEER ARENDSKERKE. Geboren: 3, Cor nelis, z. v. Jan Breeweg en Maria van Liere. 3, Pieter Simon, z. v. Francois Dekker ern Esther van Hoeve. 5, Daniel Cornelis Marinus, z .v. Cornelis Boonman en Komelia Vermua 11, Sara, d. v. Christiaan Jansens em Johan na Sandee. 15, Jacobus, z. v. Pieter Jansens en Janna Scheele. 15, Willem, z. v. Jan van Dalen en Cornelia Heijligers. 16, Jacob, z. v. Anthoinie Lamper en Francina Markusse. 27, Jozef Johannes Anthonius, z. v. Willem Jo hannes Petrus Beenakker en Catharina Mar- garelha Maria Prins. Overleden: 3, Cornelis Verdonk, 1 mnd., ,z. v .Jacobus Verdonk en Catharina Remijn. 4, Cornelia Rijk, 1 mnd-, d. v. Jacobus Rijk en Jobina Boonman-, 8, Josepha Bul, 82 jaar, echtg. v. Giljam van Dijke. ARNEMUIDEN. Gehuwd: 6, Matthijb Mat thijssen, jm. 25 jaar' te Vlissingen en Basti- ana Meulenberg, jd. 19 jaar. 9, Joo-s Schroe- vers, jm. 22 jaar en Elisabeth Siereveld, 20 jaar, jd. Geboren: 5, Catharina, d. v. Jakob Jakob- -a en Cornelia v d. Gruiter. 14, Willem, z. v. Marinus van Seizen en Tannetje Bron- cke. 16, Cornelis, z. v. Job v. d. Ketterij en Johanna Pieternella v. Belzen. Overleden: 13, Jan, 2 mlrul., z. v. W. Meul- m-eester en Neeltje Schroevers. 15, Jan Baak, 82 jaar, man v. Neeltje Grootjans. jln.JPSKERKE. Geboren: 28, Izaak, z. v- Lein Marinussen en Adriana Geschiere. Overleden: 28, Catharina Looise, 78 jaar, echtg. van Gerrit Willemse. OOSTKAPELLE. Geboren: Pieter Lein, z. 'van Pieter Wattel en Suzanna Vos. Gerrit, z. v. Joos de Voogd en Elizabeth in 't Anker. WESTKAPELLE. OndertrouwdAarnoud v Sighem, 33 jaar en Pieternella Minderhoud, 23 jaar. Getrouwd: Maarten Pouwelse, 22 jaar en Paulina Roelse, 21 jaar. Pieter Laurens van Kuilen, te Domburg, 19 jaar en Pieternella Gabriëlse, 20 jaar. Geboren: Apolonia, d. v. Kornelis Roelse en Adriana Wisse. Adriaan, z. v. Willem van Sighem ei Pieternella Roelse. Apolonia, d v.. Jan Minderhoud en Leintje Janisse. OverledenWillem Roelse, 8t jair, wedr. van Adriana Gabriëlse; Adriaan Iloumes, 82 jaar, wear van Johanna Wittevrongel. Frans Louwerse, 56 jaar, echtg. van Martina Maatje Verhulst. VROUWEPOLDER. Overleden: 7, M. van der Vate, vrouw van A. Sinke, 60 jaar. 8, Levenlooze zoon van M. Geerse en L. Vlieger. 17, O. Bakker, jm. 17 jaar. 17, H. Geldof, wedr van J. de Wolf, 80 jaar. HOEK. Geboren: 1, Jacobus Daniël, z. v. Pieter Hainelink en Dina Magdalena Bakker. 15, Cornelis Adriaan, z. v. Martinus de Mees ter en Helena Pladdet. 18, Jan Levinus, z v. Arie Joost Platteeuw en Cornelia Bakker 16, Neeltje, d. v. Iman de Zwarte en Cor nelia Verhelst. 19, Leendert, z. v. Martinus Dieleman en Catharina de Jonge. 26, Pieter, z .v. Krijn de Blaeij en Sara Leijs. 28, Janmi, d. v. Pieter Scheele en Cornelia Dieleman'. AXEL. Gehuwd: 7, Jan Pieter Cové, 29 j. jm. eu Maatje Haak, 20 j. jd.; 21, Willem Joris Elve, 26 j. jm. en Jarma Zegers, 23 j. jd. Geboren: 1, Tanneke Cornelia d.v. Wil helmus van Gink en Maatje de Groote; 11, Martha Maria, d.v. Josephus Maria Matthens en Magdalena Maria Aerens; 11, Petrus Jacobus Christina, z.v. Al- phonsus Jacobus Vettenburg en Emma Germaine No-ens; 15, Jacobus Abraham, z.v. Anthonij de Pooter en Elizabeth Neeltje van Bendegem; 15, Jacoba Cor nelia d.v. Leendert Moerland en Cor nelia Scheele; 15, Poulina Wilhelmina d.v. Jacobus de Feijter en Catharina Janna Dees; 17, Pieter z.v. Maarten Witte en Maria Adriana Cornelis'sen; 20, "Eli sabeth Cornelia d.v. Simon Buijze en Franpoise Hollebek; 21, Johanna Adiianus z.v. Deriré van Krujjlssen en Christina Hemelaar; 24, Fred. Andries, z.v. Adr. Mi chiel de Feijter en Klara den Doelder; 23, Johannes Cornelis David, z.v. Adam Pieterse en Geertruida Tona Eekman; 26, Krina Johanna, (i.v. Jacobus de Vis ser en Janna Den). Overleden: 4, Marinus Koekoek, 56 j. ongeh.; 13, Maarten Wolfert, 74 j., wedn. van Maria de Kraker; 11, Cornelis de de Feijter, 35 j., ongeh.; 16, Ulncus Ma rie Vermast, 58 j., wedn. van Maria Clementia de Cooker; 26, Elizabeth Neel tje van Bendegem 19 j., echtgenoote van Anthonij de Pooter. Dlr Bureau: Tel.: Redai Po« Bijl Firma F. P Dit numm •u* Soci Onder de ring en aa: ■wet, waaror week had u leider van Kersten. Hij blijft z ten hoe moge zijn - Wat deze In het kor den beloog komen een dig aanvullir In de eer is voor de v< in een gezii geroepen. Ir Kerk en pa voor zorgen kort schieter delyke hulp, dan op dit verzekering. Dit betoog neer het hie om de voor hen, die gev aangeduid. Maar daar< Bij de ou< evenals bij d verzekering zijn zichzelf groote opoffe hoeften van die, als ze c kunnen doer een regeling de vruchten Van hen g de Zuiderzee menzorg in op zijn'plaat De Staatk. ter deze men conie en wa doen, als re; hulp te verl menzorg, het Op zichzel nederends te voor wie ge\ een zware ga armenzorg k in het allernc haar arbeid soenljke arm de conlróle r Ds Kerstei vroegere eeur Maar terec Smeenk O] arbeidsverl. niet te verge een bedrjjfsor Bterke contrö Ds K. wel D Het systeen Gerei partij so-cisle wetge worden aanvj Toch verdi rich zoo Men weet opzichte van du; Flasoo vorsch Van Kamer steem Do heer heer Kersten Deze opva ding vatbaar. Wanneer feit, dat gi afgebroken staatspensioen betoog fiasco Bo .en opvat m eedu h gelaten, en is sel in aan den broken Ds Kersten dan komt clusie. Dan ste van de maken. Het is miscre* ande st e men blijkt, inspanning verzei jamm

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6