4 No. 126 D Gemengd Nieuws. Rechtzaken Radio-Nieuws. EERST Dit nummer be HET FRANSCH-E VEF Rllland-Bath. Wij verwjjzen onze lezer» In deze gemeente naar de advertentie ia dit nummer, waarin wordt aangekondigd, een openbare vergadering op a.s. Vrijdag avond. Daarin zal worden uiteengezet noodzakelijkheid, doel en werkwijze der vereeniging voor '2'ekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland, een vereeni ging, die zeker ook hier nuttig zal kun nen werken. Hoedekenskerke. In de Donderdagavond gehouden algemeene ledenvergadering der Coöp. Boerenleenbank werd de rekening en balans over 1928 (het twintigste boek- -jaar) goedgekeurd. De rekening sluit in ontvang- en uit gaaf ad f 750999.18. De balans ad f 290323.76, met een saldo winst ad f893.17. Hierdoor stijgen de reserves *ot £11755.13. Uit het overgelegd verslag bleek, dat voor 1929 de rentestandaard als volgt is bepaald, rente voor spaargelden voor leden der bank, alle dagen opvorderbaar 4.15 pCt.; rente voor spaargelden voor niet-leden der bank alle dagen opvorder baar 3:i,4 pCt. Voorschotten en gelden in loopende rekening in debet 45/s pCt. met Vb pCt. afsluilprovisie. Gelden in loopende rekening in credit voor leden der bank 4.15 pCt. Gelden in loopende rekening in credit voor niet-leden der bank 33/4 pCt. Elk jaar wordt er meer gebruik van de bank gemaakt en wordt de omzet hoo- ger. Het ledental neemt gestadig toe en bedroeg op 1 Jan. 1929 255. Op 31 December 1928 waren er 405 spaarbank boekjes in omloop. Tot bestuurslid werd herkozen dhr P. W. Woutersen en als lid van den raad van Toezicht dhr L. Lous. Het presentiegeld voor bestuursleden en de leden van den Raad van Toezicht werd van 100 op f 200 gebracht. Mellsksrke. Zaterdag vergaderde alhier de gemeenteraad voltallig. Na opening door don Burgemeester met gebed, spreekt de Burgemeester zjjn beste wen- schen voor 1929 uit. Weth. Jakobsen en de Secretaris beantwoorden deze wen- schen. Van Ged. Staten is verder ingekomen de goedgekeurde begrooting 1929 en de gewijzigde begrooting 1928. Een verzoek van de pohtiehondenver- een. om subsidie wordt afgewezen, ter wijl verder mededeeling wordt gedaan, dat op 29 Dec. de kas van den gemeente ontvanger is nagezien en in .orde be vonden en dat op 1 Jan. 1929 de be volking 721 zielen telde. Dhr A. Poppe wordt met alg. stemmen herkozen tot lid van het Burg. Armbe stuur, terwijl mede aanbevolen was dhr A. de Visser. Om de Nieuwjaarsrekenin gen te kunnen voldoen wordt de begroo ting 1928 andermaal gewijzigd. Vervolgens kwam aan de orde een aanvrage van het Bestuur der Chr. Schoolvereén. om gelden uit de gemeente kas, voor den verbouw van de bestaan de school. Nadat door den voorz. en door weth. de Buck de voorloopige plannen zjjn toe gelicht worden de gelden z. h. s. toege staan. Dhr de Buck is gevoelig voor de roy ale houding van den Raad, het school bestuur zal dit ook wel zijn, het school bestuur zal zeker ook het gemeentebelang niet uit het oog verliezen. Bij de rondvraag komt ter sprake de verbreeding van den straatweg naar de kerk der Ger. gemeente. B. en W. krij gen opdracht hiervoor materiaal aan te koop en. Dhr de Korte vraagt welke de gevol gen zullen zijn voor Meliskerke, als het ontwerp van wet regelende de verhouding tusschen Rjjk en Gemeenten aangenomen wordt. De voorz. gelooft ïiiet, dat de ge meente er mee achteruil zal gaan. Ook komt nog in bespreking om hei voetpad naar Eendenoord op den nieuwen ligger te plaatsen. B. en W. krijgen op dracht hierover met de belanghebbenden te onderhandelen. Dhr Huijsman meent, dat er plantsoen is op de begraafplaats, dat vervangen moet worden. Hierna slui ting door den Voorzitter met dankzegging. Domburg. Vrijdagavond hield de vereen. „Het Groene Kruis hare algemeene ver gadering. De rekening werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 1737.73V2, met een nadeelig saldo van f 515.34V2- De begrooting voor 1929 werd daarna be handeld en goedgekeurd tot een bedrag van f 1624.08, met een nadeelig slot van f 479.08. De aftredende bestuursleden, de heeren Anth. Provoost en J. W. Schuur man werden daama herkozen. Door den secretaris werd vervolgens het jaarverslag uitgebracht. Aan leden van de vereeniging, die in het Gasthuis worden opgenomen, werd totnogtoe een tegemoetkoming in de kosten van ten hoogste f 25 uitgekeerd. In verband met het totstandkomen der vereen. „Zieken- huisverpleging op Walcheren" is het niet onwaarschijnlijk, dat de Ziekenhuisverple- ging zal vermeerderen. Waar de financiën van het Groene Kruis niet toelaten, dat een ongelimiteerd bedrag voor dit doel beschikbaar wordt gesteld, stelde het be stuur voor, ten hoogste f 125 (het maxi mum-bedrag, dat door de Vereeniging ooit in één jaar ïs uitgekeerd) daarvoor be schikbaar te stellen, en, mocht in eenig jaar meer noodig zijn, bij elke patiënt een evenredige korting toe te passen, zoodat dit bedrag dan „ponds-ponds-gewijz©" verdeeld zou worden. Dit werd met alg- stemmen aangenomen. Ten slotte werd door den voorzitter Dr B. Vaandrager voor de leden der ver eeniging eene, door lantaarnplaatjes ver duidelijkte lezing gehouden, met als titel: „Iets over bacteriën". Op zeer duidelijke wijze gaf hij een overzicht van wat man nen als Leeuwenhoek, Paateur en Koch op dit gebied hadden onderzocht en ge vonden, terwijl hij speciaal behandelde de verwekkers van miltvuur en malaria en wat gedaan wordt tot bestrijding in het bijzonder van de laatstgenoemde ziekte. Dhr G. van de Putte was zeer zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij Dr Vaandrager voor deze lezing hartelijk dank zegde. Veere. Onder voorzitterschap van den heer F. J. Castel hield de landbouwveree- niging „Samenwerking" een algemeene vergadering. De voorz. opende de vergade ring die door 59 personen was bezocht, waarbij ook de heeren Ir v. d. Plassche, Rijkstuinbouwconsulent en J. Philipse, dir. der Coöp. Eiland Walcheren. Op voorstel van den voorz. werd onder applaus besloten aan dhr Jhr. P. J. Boogaert een telegraphischen gelukwensch te zenden met zijn 25-jarig voorzitter schap van den kring Walcheren der Z. L. M. Besloten werd, voor het. gedenkteeken voor wijlen Prof. Dr Ritzema Bos f 2.50 af te dragen. Door den secretaris werd verslag uitge bracht over 1928, waaruit viel op te mer ken, dat van de Coöp. Eiland Walcheren was betrokken voor een bedrag van f 24.742,95, dat voor de bestrijding van schadelijk gevogelte was uitbetaald een bedrag van f 46,55% en dat aan de On derlinge Slachtveeverzekering dienstjaar '27 en '28 met 135 stuks en aan de Onderl. Slachtvarkensverzekering met 45 stuks was deelgenomen. Ook werd door de ver eeniging een aardappelsorteermachine aangekocht. Na een bespreking over den verkoop van bieten werd door den heer Ir A. W. v. d. Plassche een lezing gehouden over: „Van welke beteekenis is de uitbreiding van den tuinbouw voor Walcheren?" Deze leerzame lezing werd met groote aandacht gevolgd, waarna eenige bespre king volgde. De voorz. zei den spreker dank voor zijn rede. Colifnsplaat. De IJsclub „Ons Genoe gen" heeft Donderdag een ijsfeest geor ganiseerd, dat bijgewoond werd door hon derden personen. De uitslagen zijn als volgt: Schoonrijden voor dames: le prijs mej. C. van Raajj; 2e pr. mej. Adr. de Regt. Schoonrijden voor paren: le prijs de heer J. Snijder en mej. J. Dees; 2e pr., de heer P. de Bruijne en mej. C. van Raaij; 3e pr. de heer A. Moerman en mej. A. Moerman. Schoonrijden voor heeren: le prij3 P. de Bruijne; 2e pr. K. van Liere; 3e pr. W. de Smit; 4e pr. M. Brandes; 5e pr. A. van der Zande. Schoonrijden voor jongens heneden 15 jaar: le pr. G. Geelhoed; 2e pr. J. de Fouw; 3e prijs Joh. Breure. Schoonrijden voor meisjes beneden 15 jaar: le pr. Adr. Moerman; 2e prijs Jac. de Looff. Hardrijden voor heeren: le pr. A. v. d. Zande; 2e pr. H. v. d. Zande; 3e pr. Marcus de Regt; 4e pr. A. de Waard. Ringrijden voor paren: le pr. Jobs de ....-"d en Jans Hage; 2e pr. Corn. Janse en Janna Verburg; 3e pr. A. Westerweel en Cath. Visser; 4e pr. A. Visser en Jac. v. d. Weele; 5e pr. G. Versluis en A. Jas- perse; 6e pr. Jac. Snoep en Anth. Ver burg; 7e pr. A. Moerman en Adr. Moer man. Tholen. Toen Zondagmorgen de slager van Oeffelen, zich naar zijn varkensmes- terij begaf, ontdekte hij, dat men op drie plaatsen getracht had, in te breken in de stallen. Bij nadere beschouwing bemerk te hij, dat vele pannen van het dak wa ren stukgetrapt, waarna hij zag, dat al het d van het dak en de luchtkokers was .u.rukt. Hiermede niet voldaan, hebben de onverlaten ook de kat nog doodge slagen. Direct is toen aangifte bij de politie gedaan. Reeds spoedig wist men, wie de daders waren. Toen de heer J. Deurloo dien zelf den morgen den Molenvlietschen dijk langs ging, hoorde hij leven en beweging in zijn daar staande uienren, direct stapte hij hierop af en zag twee jongens bezig hun fietsen te laden met lood en andere (koperen) voorwerpen. Op zijn vraag, wat zij hie rmoesten doen, zeiden zij, dat zij zoo'n kou hadden en stroo in hun klom pen wilden doen. D., die een en ander niet'vertrouwde, is direct om de politie gegaan, doch toen deze ter plaatse kwam, waren de daders gevlogen. Evenwel lie ten zij achter een jas, waarin zat een ten name gestelde dagvaarding. De daders, welke jongens van 15 en 24 jaar zijn, zoon van zekeren M- uit Bergen op Zoom, zijn ondanks de activi teit der politie nog niet gevonden. Het ijs-vrij maken der rivieren. De hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat te Nijmegen, Ir Dr C. W. Loly heeft Zondag twee detachementen genie .aangevraagd, wel ke te Lobith en Nijmegen zullen worden gede tacheerd. De bedoeling is. dat deze troepen zullen worden gedirigeerd naar die plaatsen, tusschen Lobith en Druten, waar eventueel gevaar dreigt tengevolge van het ijs. Gistermiddag is een detachement van de genietroepen uit Utrecht op verzoek van den Rijkswaterstaat assistentie verleend bij het maken van een vaargeul voor de pont, waarmee de verbinding tusschen Vreeswijk en Vianen in stand moet worden gebracht. D e ijskorst bleek op sommige plaat sU'nl 2 k 3 M. dik te zijn. De schroeven van de motorbooten, die aan den. kant klaar lagea om den strijd tegen hst ijs aan, te binden waren geheel ingevroren en moesten door mid del van bijlen en kokend water worden ba vrijd. De genie heeft op afstanden van 10 M. mijnen gelegd, waarin hoeveelheden van drie k vier K.G. picrine-zuur waren opgesloten. Door dezen korten afstand wist men te be reiken, dat het ijs in vrij kleine stukken ka pot sloeg, hetgeen het wegkruien van- het ijs uit het open water vergemakkelijkte. Gisteren is men begonnen niet het maken van een vaargeul door het ijs over de Ouda Maas voor de veerpont Dordrecht-Zwjjndrecht. Toen de sleepboot te omstreeks één uur het ijs over een lengte van '40 M. had ver nield, moest zij het breken staken, wegens het stukslaan van de schroef. Met een an dere sleepboot werd het zware werk voort gezet en niettegenstaande de boegvol mei deuken kwam te zitten, had zij te 5 uur een geul van plm. 200 M. lang en. 50 M. breed gemaakt. Een derde sleepboot wilde toen as- listeeren, doch had, toen het reeds donkei was, zich nog geen weg door het ijs tot aan de vaargeul weten te banen. Hedenmorgen zou het werk met een paar ijsbrekers voortgezet worden. Het Dordtsche eiland was Zondag en- gis teren, behalve langs den spoorweg, niet te bereiken. Van de gelegenheid voor voetgan gers om over de spoorbrug te gaan, is een druk gebruik gemaakt. Door do gemeente zijn op de paden over het ijs waarschuwingsbor den geplaatst. De overtocht over het ijs van de Lek te Culemborg, is Zaterdagavond voor auto,s en voertuigen stopgezet. Het ijs wordt on betrouwbaar geacht. Postvervoer per autp over de Zuiderzee. Gistermorgen te 10 uur ver liet een auto mlet 3 zakken post het eiland Urk. Te ongeveer half twee was de auto weer terug voor het postkantoor met 9 zakken post. In het jaar 1890 is het een paar maal ge beurd, dat met een paard en sleep de post uit Kampen naar Urk is vervoerd, maar met een auto is het nieuwste wat is geschied. 'De prachtige resultaten der Noordzeevisscherij. De stoomtraw lers, welke de laatste dagen van de Noordzee visscherij in de haven van IJmuiden terugko men, maken op een enkele uitzondering na, prachtige besommingen. Er waren Zaterdag en Maandag schepen bij, welke resp. 6000, 5000 en 4000 gulden per weekreis maakten. Schip in nood voor Terschel ling. Bij. het vuurschip Terschellingerbank drijft een groot sto-omschip met gebroken schroefas, Het vraagt assistentie. Het betreft hier het Amerikaansche stoom schip „Georgian", op reis van Seattle naar Hamburg. Het schip maakt water. De sleep- booten Titan en Herm-es zijn ter assistentie vertrokken. Op de schaats van Kampen naar Schokland. Een 30-tal leerlingen van het Geref. Gymnasium te Kampen, hebben Vrijdagmiddag per schaats een tocht van Kampen over den IJssel, het Rechterdiep, naar Schokland gemaakt. Na om half één te zijn vertrokken ,zijn ze a een bezoek) aan het voor de meeste v inders onbekende eiland Schokland, plntf. 5 weer te Kampen terug gekeerd. Het, ijs was >ver het algemeen go-ed berijdbaar. Om tegen mist en verdere onge makken verzekerd te zijn, had men .compas- sen en zeekaarten meegenomen, terwijl één hunner vrooüjk en lustig trompetgeschal ovef de gestolde watermassa deed weerklinken, om allen bij elkaar te houden. Zander ongelukken is deze wel zeer zeldzame tocht volbracht. Roof op een postkantoor. Zater dagmorgen is door het gaas aan een lokel van het postkantoor te Oldemzaal stuk te snij den ,door onbekenden een som van f 500 geroofd. De marechaussee heeft de zaak in onderzoek. De ring van f 12.500. Zoo-als men zich zal herinneren, heeft de vorige week bj een juweliersi'irma in de Kalverstraat te Am sterdam een Italiaan kans gezien een ring, ter waarde van f 12.500 weg te nemen. De vermoedelijke dader is te Brussel aangehouden. Heden zal hij aldaar met den bestolen juwe lier geconfronteerd worden. /Ameland weer geïsoleerd? Men meldt uit Hollum (Ameland): Gistermiddag is, waarschijnlijk voor het laatst de post nog te voet over het Waddenijs van Ameland naar Holwerd gebracht. Ten ge volge van het hoogwater verkeert de weg niet meer in goeden staat, zoodat de arren moes- ten terug keeren, doordat de paarden gedeel telijk door het ij-s zakten. Ondanks de voet reizen van de laatste dagen is de brandstof fen- en veevoedemoo-d bestendigd. De postboot, die ingevroren is, zit zeer gevaarlijk, wanneer het ijs binnenkort gaat kruien. Geheimzinnige moord. Een ge heimzinnige moord, gepaard met brandstichting heeft in een munitiedepot in de buurt van B-romberg plaats gehad. Des nachts werden de soldaten in dit depot gealarmeerd door een schot. Toen de wachi naar buiten kwam, sloegen de vlammen, uit een gebouw op het terrein. Met inspanning van alle krachten gelukte het ondanks gebrek aan water, het vuur te blusschen. In het uitgebrande gebo-uw vond men het verkoolde lijk van een soldaat, die op wacht had gestaan. Het hoofd was van den romp gescheiden. Volgens de gevonden sporen moet een hevige worsteling hebben plaats gehad. Men neemt aan, dat de soldaat door een onbekenden misdadiger i,s gedood, die daarna het gebouw in brand heeft gestoken, om het munitiedepot in de lucht te laten springen. Hotelbrand te Santpoort. Gis termiddag is brand ontstaan in hotel Te Weiman te Santpoort. De brandweer aldaar vatte het vuur aan met twee slangen op de waterleiding, doch slaagde er niet in, den brand te bluaschen. De brandweer van Velsen moest 'ter assistentie worden gevraagd. Met Nieuwe zender P.C.K. te Kootwijk. Hoog spannings gelijkxicht-installatie met zes watergekoelde geiijkricht-lampen. de motorspuit slaagde men er in, den brand tot de bovenverdieping te beperken, deze is echter totaal uitgebrand. Beneden had men veel waterschade. De .gehoele inboedel is ver nield. Vermoed wordt, dat vonken uit een verbindingspijp van de kachel de oorzaak zijn geweest van den brand. Het hotel is laag verzekerd. Kolendampvergiftiging. Toen men Zaterdagmorgen aan de woning van het echtpaar de Bruin te Oudewater geen gehoor kon krijgen, werd gevreesd, dat beiden iets overkomen was. Nadat men zich aan de achterzijde der woning toegang had verschaft, vond men bei den bedwelmd te beet. Direct werd de hulp van een dokter ingeroepen-, die er fa slaagde met een zuurstofapparaat beiden 'tot bewustzijn te brengen. Toen Zondagmorgen een bewoner van Amstelveen uit de kerk huiswaarts keerde, kwam hem bij het openen der voordeur een sterke gaslucht tegemoet. In de huiskamer vond hij zijn echtgenoote op den grond liggen, terwijl de gashaard onaangestoken openstond. Het mocht een onmiddellijk ontboden genees heer gelukken na groote moeite de vrouw weer bij kennis te brengen. Het bleek, dat, toen zij den haard wilde aansteken, door een toeval werd getroffen. Een kanarievogel heeft er het leven bij gelaten. Wolven. Naar een plaatselijk blad te Tongeren, in het zuiden der Belgische provincie Limburg schrijft, dwalen wolven, vermoedelijk doo-r de koude en den honger uit andere stre ken verjaagd, in de bosschen- van 's Heeren Elderen en Ketsingen rond. Onder de bevolking van dit gebied heerscht d.ui ook een- panische schrik. Niet voor den molen be st e m d I De landbouwer H. de D. te Den Dungen had een sigarenkistje met geld voor de veiligheid in een zak met koren verborgen. Dezer dagen liet hij zijn koren malen. Per ongeluk kwam ook be doelde zak er tusschen. Een hevig ge kraak kondigde den molenaar aan, dat er iets niet üi orde was. De rijksdaalders en guldens rolden hem tegemoet! Bij na der onderzoek bleek, dat dertig rijksdaal ders en twee gouden tientjes nog onge schonden waren. Naar schatting was een bedrag van -over de 200 -gulden in het kistje aanwezig. De rest van het geldt was fijngemalen. DE NIEUWE GROOTE KRACHT ZENDER VOOR TELEFONIE TE KOOT WIJK (P C K). De jongste, reeds vermelde successen van dezen nieuwen "Rijkskortegolftel'efo- niezender geven gereede aanleiding om iets meer van dezen zender mede te dee- len. Deze in den tijd van ruim twee maan den gebouwde zender, P. C. K., welke tot de grootste zenders behoort, welke in het wereldverkeer worden gebruikt, is bestemd om ook in de morgenuren bedrijfszekere telefonie met Indië tot stand te brengen. De uitstekend geslaagde proefgesprek ken met Bandoeng en Sydney hebben de mogelijkheid hiervan aangetoond. De ingenieurs van den Indischen Gouver nementsradiodienst hebben naar aanlei ding hiervan telefonisch hun gelukwen- schen met de verkregen resultaten over gebracht aan den chef en het personeel van het Nederlandsehe Rijksradiolabora- torium. Immers kon tot voor korten tijd nog alleen jn onze middag- en avonduren getelefoneerd worden, thans kan met gebruikmaking van de 3 telefoniezen- ders waarover de Rijkstelegraaf nu be schikt vrijwel van een doorloopende 24-urige telefonische verbinding worden gesproken. Omstreeks 6 5 7 uur (Amsterdamsche tijd) in den morgen kan worden begon nen met P. C. K. op een golflengte van 16.3 M. Hiermede kon onafgebroken ge werkt worden tot ver in den middag. Daarna kan worden overgegaan op een der beide andere zenders P. C. L. op iets langere golflengte en tenslotte op nog langere golf, pl.m. 40 M., waarmede tot diep in den nacht zoo ijoodig gewerkt kan worden. Het is de bedoeling dezen zender te Kootwijk in een afzonderlijk gebouwtje onder te brengen om storing door an dere zenders te voorkomen, d« vorst heeft echter voorloopig een spaak in het wiel gestoken en den bouw, waarvoor alle materialen gereed liggen, vertraagd. De constructieve opbouw van P. C. K. heeft daarom moeten plaats vinden te midden van de 'andere kortegolfzenders in het bekende, reeds overvolle korte- golfgebouwtje te Kootwijk, waardoor een geweldige opeenhooping van zenders is ontstaan. Het geheel biedt thans een indrukwek- kenden aanblik van transformatoren, ge- lijkrichlers, hoogspanningsisolatoren en alles wat tot den modernen zenderbouw behoort. Overal grijnst de hoogspanning U tegen bij het passeeren van de smal le doorgangen, die tusschen de zenders zijn gelaten, het gloeit en knettert en stooft er, maar het doel is bereikt. De Stem naar de Tropen wordt er gedra gen dag en nacht. Tot het in be drijf stellen van P. C. K. zal echter niet worden overgegaan voor deze zender definitief in het nieuwe gebouw kan wor den ondergebracht. Kantongerecht te Goes. Zitting van 20 Februari 1929. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: met een niet ingeschreven motorrijtuig over een weg rijden, terwijl de lading meer dan 2 Meter buiten de achterzijde van het motorrijtuig reikt: J. M. te Zoutelande, f 5 b. of 5 d. h.; fietsen zonder licht: F. -de K. te Vlissingen f 5 -b. s. 5 d. h.; straatschen derij: C. A. P. te Middelburg, f 15 b. of 15 d. h., met vrijspraak van de overtreding: als bestuurder van een rijwiel daarmede rijden over een weg, terwijl hij verkeert onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat hij niet in staat moet worden geacht het rijwiel naar behooren te besturen; dronkenschap: H. v. S. te Vlissingen f 10 b. of 10 d. h.; C. de M. te Middelburg, f 10 b. s. 10 d. h.; L. P. te Middelburg f 15 b. of 15 d. h.; een dier arbeid doen verrichten, welke kennelijk zijn krachten te hoven gaat: L. W. I. te Middelburg f 10 b. s. 10 d. h.; als schipper niet in acht nemen de wettelijke voorschriften vastgesteld tot voorkoming van aanvaring of aandrijving: J. B., ge domicilieerd te Groningen, f 5 b. of 5 d. h. Programma van Woensdag 27 Februari. HUIZEN, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsluitend N. C. R. V. 11.00—11.30 Korte Ziekendienst. 12 301.45 Concert. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.307.00 Fransche les. 7.00 7.30 Engelsche Handelscorrespondentie. 7.30 8.00 Spr.P. J. RisseeuwEen roman uit en over den wereldoorlog 8.00 Concert. Harmonie ,;Concordia" (8 clarinettisten), tenor, fluit, cla rinet, piano, xylophon. Sprs: Ds A. G. Barkey Wolf, M. K. W, Gorisch en D. W. Okker. HILVERSUM, 1071 M. 10.00—10.15 Morgen wijding. 10.3010.45 Gramofoonrnuziek. 10.45 11.45 Concert. 11.4512.00 Gramofoonmu ziek. 12.152.00 Concert. 2.003.00 Kinder- malinee. 3.004.00 Maak het zelf. Cursus. 4.005.00 Lezing over: Het oude Griekenland. 5.305.45 Gramofoonrnuziek. 5.456.15 Tuin- bouwhalfuurtje. 6.157.15 Concert. 7.157.45 Gezondheidshalfuurtje. 8.00 „Die Schöpfung", Oratorium van Haydn. DAVENTRY, 1662 M. 9.35 Kerkdienst. 11.20 en 12.20 Gramofoonrnuziek. 12.50 Ralladen- concert. Sopraan, tenor. 1.202.20 Gramofoon rnuziek. 4.05 Licht klassiek concert. 7.05 Pi anomuziek van Beethoven-, 8.05 Pianoduetten. 8.25 „Lakme", opera. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50— 2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Solistenconcert. 7.057.50 Gramofoonrnuziek. 8.2011.10 His torische documenten. Radio-tooneed. Daarna ka mermuziek. LANGENBERG, 492 M. 9.35—10.30 en 11.30 Gramofoonrnuziek. 12.251.60 Solistenconcert Sopraan en bariton. 5.055.50 Werken van Willi. Grose. 7.20 Arbeiderskoren. 8.409.50 Concert. Klein Werag-orkest. Directeur-f R. Z Bureau: Lange Tel.: Redactie en Postrekeni Bijkantoor Firma F. P. DHUI Onbevredlg Wanneer men r den stroom van v ningen van Belgi: Omtrent het door bliceeide geheime komt men tot goe deze: onbevrec Uit alles blijkt een geheim verdi Want wel is van "t verdrag m< den Volkenbond, n hieromtrent gewis meest belangrijke bloven. Het bestaan vi toegegeven. Maar voikleinon wordt hot specia-al togen on dat hot oen lo draagt. Officieel e bot geval zijn. Maa praclyk, do gevaa-rl gonomon of vormii Van moer be'.an is echter nog de intorpreiatio van d Door de Belgisc toegogOvon, dat d trant deze zaak O' on dal z!j, met li beurtonisson, zekei wikkold. Wolko plannon? Minister Vandcr' al zeer onschuldif op te mcikon, dat officieren oen de: gepubliceerde vol maar dal z-nks dc Het is duidelijk is om langs de z; Zijn toch maar nie een stuk papier zjjn de genera grond van hot ges van aanval opmak En nu moge dat de Belgische een interpretatie practijk is anders "t zoo, dat de ge wanneer ze zooal afspraken gebonde: ten invloed beschi crisis en opwindir geering voor een nen p.'aatsen. Hoe men de zai de gegeven verkla gend. Het is zooals Vos verklaarde: M zich achter de scl scherm gaat Van veel belang juiste tekst van de gischo Kamer aan Als de Kamer sproken, dat een ta'.ie als het gepul tueele kracht kan een stap in de goe Is echter, zooals den, eenvoudig ee wen, aangenomen, in hooge mate o Het „Ulrechlsch het hoofd „Der ringen": „Naar aanleidinj van het geheime drag met de interi onze Regeering aai zanten te Brussel aan de Regceringe de in het „Utree bliceerde tekst van militaire conventie in dat blad weerge) interpretatie der ar tio juist zijn. Dez en niemand had Regccring verwacl do Regcering zich te maken omtrent

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6