Gemengd Nieuws. Radio-Nieuws. Burgerlijke Stand em M. v. Sahben 40 p., W. v. Weele en C. Mol ftroodtprfts). Schoonrijden paren rechtuitle pr. Jb. Stek et ee Jz. en J. Steketee Jd. 51 p., 2e pr. Joh. v. Oosten en Cor. do Dreu, 49 p., Iz. de Dreu en A. Blok Jd. 43,5 p., 4e pr. Joh. Nijsse en P. de Vrieze Pd. 42 p., 5e pr. Cor. de Dreu Mz. en F. de Dreu Md. 41 p. Schoonrijden heeren buitonover samen: le pr. Jb. Steketee en P. Verburg 54 p., 2e pr. C. Otte en Joh. v. Oosten 53 p., 3e pr. J. de Baar en Jb. de Baar 51 p., M. de Baar en L. Moerman (troos-ti- prijs). Schoonrijden heeren: le pr. Corns. Ste ketee 52,5 p., 2e pr. P. Verburg 50 p., 3e pr. Jb. Steketee 49 p., 4e pr. C. Otte 46,5 p., 5e pr. J .do Baar Jz., 44 p., 6e pr. J. de Baar 43,5 p. Hardrijden: le pr. P. Verburg, 33 sec., 2e pr. Jb. Korstanja 34 sec., 3e jrr. G. Machielse 35 sec. Tonnetjerollen: le pr. C. Otte, 2e pr. Iz. de Dreu, 3e pr. P. Komejan, 4a pr. Jb. de Dreu, 5e pr." J. van Sabben, 6e pr. J. Otte, 7e pr. A. Nieuwanhuize. Wlssenkerke. Vrijdag hield de afd. van het Groene Kruis haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging een tamelijk gunstig jaar gehad heeft, alle benoodigde artikelen heeft kunnen aanschaffen en nu in het bezit is van vier ligtentem. Verder dat het wenscheijjk is dat de vereeniging in het bezit komt van een Centraal ma gazijn, om gemakkelijker en beter toezicht op de uitgegeven goederen te kunnen houden. De wijkverpleging heeft het ver trouwen der leden gewonnen, zoodat de zuster overal te hulp geroepen wordt en verloopen jaar 1025 bezoeken aflegde Het verslag van den pennmgmee-ter gaf aan, dat het Groene Kruis met saldo vorige jaar inkomsten had van f2304.92 en uitgaven van 736.04 alzoo een reserve kas van f 1568.88. Met blijdschap kon hij vermelden dat de wijkverpleging een klein batig saldo kon boeken. De inkomsten waren f2591.60 en de uitgaven ,f 2476.56, alzoo een batig saldo van f 115.04. Daar dit jaarverslag het laatste van dezen secr.-penningm. is wegens vertrek uit de gemeente, sprak de voorzitter namens de vereeniging een dankbetuiging aan zijn adres voor de vele befangelooze werk zaamheden en de prettige samenwerking in het bestuur. (Applaus.) Bij acclamatie werden de voorz. Dr Fret en het bestuurslid Swenne herbenoemd en in de plaats van den vertrekkenden secr.-penningm. Ds v. d. Linde met meer derheid van stemmen als bestuurslid ge kozen dhr G. F. Maris, die deze benoe ming aannam. Voor secr.-penningm. had bij wel eenige bezwaren. Na eenige be spreking werd het bestuur gemachtigd om gegevens te verzamelen hoe de vereeni- -ging aan een Centraal magazijn kan ko men. Grijpskerke. Vrijdagavond werd alhier de gewone jaarlijksche ouderavond inde Chr. school gehouden onder leiding van het hoofd der school -dhr D. SaaÖxof. Velo ouders en eenige belangstellenden maakten dezen gezelligen avond mee. Drie referaten over: „De opvoeding van het kind" door den voorz. J. H. Geschiere; „De schoolstrijd" van on derwijzer M. Fraanje en „Gedachten over Christelijke opvoeding" van het hoofd der school, die veel schoons en leer rijks bevatten werden geleverd, afgewis seld met eenige pauzes waarin tracts ties werden rondgediend. Het werk der kinderen trok mede veel belangstelling. Voorts deed het hoofd der school eenige mededeelingen over de se dert 1 Januari ingestelde schoolkrant en las enkele passages voor uit de door de leerlingen samengestelde en uit het geheugen opgeschreven artikeltjes. De voorzitter der vereeniging sloot deze uitnemend geslaagde vergadering. RItfhem. De Chr. Jong. Vereeniging Pre idiker 12:1a en de Chr. Meisjesvereeni- ging „Dient den Heer" hielden Vrijdag avond .in de Chr. School haar 15e jaar feest, dat zeer druk bezocht was. Na de gebruikelijke opening door den eere-voor zitter, Ds H. van Oijen werd het program ma vlug afgewerkt. De jaarverslagen van beide vereenigin- gen, een bijbelinleiding, een opstel, ver der poëzie en proza, gaven weer hoe ei op de gewone vergaderingen werd go werkt. Verder werden op dezen feest avond een paar samenspraken gehouden, die de vreugde niet weinig verhoogden Afgevaardigden van andere afdeelingen Bpraken hun gelukwenschen uit. Eenige meisjes gaven nog een tableau te zien, terwijl het rijke programma af gewisseld werd door zang der meisjesj vereeniging met orgelbegeleiding. Zlerfkzee. Vrijdagavond hield de afd. Zierikzee van Patrimonium haar eerste jaarvergadering. Deze vergadering stond onder presi dium van dhr W. de Kam, dia een kort openingswoord sprak en daarin de vraag beantwoordde: „Js er nog plaats vooi Patrimonium onder ons". Spr. beantwoordde deze vraag bevesti gend. Hij: was zelfs van oordeel, dat vóór alles aan een vereeniging als Par trimonium behoefte bestaat, aangezien het terrein van het sociale leven op geheel Schouwen-Duiveland zoo goed als braak heeft gelegen. Spr. was van oordeel, dat, indien alle Christenen hun roeiping bewust zijn, met vereende krachten nog veel tot stand is te brengen en voor Patrimonium eenschoo ne toekomst is weggelegd. Hij deed daar om een beroep op aller medewerking. Hierna werd door afgevaardigden van diverse vereenigingen een felicitatiewoord gesproken. De heer Dirks, secretaris der afdeeling, bracht een overzichtelijk jaarverslag uit, evenals de penningmeester. Uit het ver slag van den secretaris bleek dat de afdeeling 20 leden telt. Staande de ver gadering gaven zich nog 2 nieuwe leden op. Door dhr J. Dirks werd nog een causerie gehouden over: „Beelden uit het arbeidersleven", waarin hij eenige frag menten uit het practisch leven van den arbeiders naar voren bracht. Hierop volg de een aangename bespreking. De heer W. den Boer sloot de vergadering met dankgebed aan God. CetIJnspl&at. Donderdag hield de ver een. „Het Groene Kruis" een algemeene vergadering. Uit het verslag van den secr. bleek, dat de wijkzuster in het afge loopen jaar 3665 bezoeken in 39 gezinnen heeft afgelegd voor ziekenverpleging. Voor t.b.c.-bestrijding 305 bezoeken afgelegd in 36 gezinnen. Het aantal leden bedraagt 470. De rekening van den penningmeester gaf als ontvangst voor het Groene Kruis f 3234.241/2, waarin begrepen een begin- saldo van f 1604.79i/2, en als uitgaven f 1629.71. Voor de t.b.c.-bestrijding bedroe gen de ontvangsten f 1018.13 en de uit gaven f885.67. Van het vorig jaar was nog een tekort van f 693.—, zoodat de rekening sluit met een nadeelig s t van f560.64. De aftredende bestuursleden, d- eeren L. P. Maas, H. M. Haringman en J. van Dis werden met groote meerderheid herkozen. Bjj de rondvraag stelt de heer S. de Regt voor tijdens het verlof van de zus ter een plaatsvervangster aan te stellen. Het bestuur wijst er op, dat de zuster nimmer verlof zal nemen, wanneer de zieken haar aanwezigheid eischen. Mocht onverhoopt tijdens haar verlof toch een zuster noodig zijn, dan zal het bestuur zorgen voor een spoedig© vervanging. (M. Ct.) POLDER WALCHEREN. Buitengewoon dijkgeschot. In de buitengewone vergadering van den Polder Walcheren was Zaterdagmorgen het eenige punt het voorstel van het dag. be stuur tot heffing van een buitengewoon dijk geschot. Het Dag. bestuur stelde voor f 8 per H.A. van ongebouwd te heffen als buitenge woon dijkgeschot. De voorzitter, de heer Mr H. F. Lantsheer, wees op de buitengewone stormdagen van November j.l., en sprak er zijn dankbaarheid over uit, dat men voor het verlies van menschenlevens gespaard is gebleven. Er is alles gedaan om een erger ramp te voorkomen en spr brengt dank aan het technisch per soneel van den polder, van hoog tot laag, vooi hetgeen in die dagen is gepresteerd. Vooral aan de opzichters van Noord- en West-Wate ring brengt spr hulde. Kalm en vastberaden hebben dezen zich op hun taak geworpen. Spr. uit zijn erkentelijkheid aan de autoritei ten buiten den polder staande, vooral ook aan den burgemeester van Westkapelle en den hoofdingenieur van- den Prov. Waterstaat, voor hun steun en opent daarna de bespre kingen over het voorstel. K 'lereerst werd het rapport der financieels commissie voorgelezen, dat inhoudt een ad vies om het voorstel aan te nemen. De heer Jeronimus zou allereerst gaarne antwoord ontvangen op de volgende, reeds schriftelijk door hem ingezonden vragen. 1. Op welken datum is de goedkeuring ge vraagd, c.q. kennisgeving gedaan aan Ged. Staten van Zeeland van de aangegeven wer ken Westwatering f 15.000 en f 17.000 en Noordwatering f 14.000 2. Hebben Ged. Sta ten dienaangaande reeds beschikt binnen den termijn, bedoeld bij art. 34 der Waterstaats wet? 3. Zoo een beschikking is gegeven, hoe luidde deze? De voorzitter zegt, dat inzake de werken 1 f 15.000 en f 17.000 aan- de Westwate- ring nog geen aanvrage is geschied, omdat het eerste dit jaar niet zal worden uitge voerd en het tweede in termijnen kan worden gedaan. Met het werk van f 14.000 aan de Noordwatering is begonnen, in afwachting van de beslissing van Ged. Staten en de goedkeu ring is intusschen gegeven. De heer Jeronimus heeft met groote be langstelling kennis genomen van de stukken. Spr twijfelt, of betreffende de bovengenoemde werken art. 23 der Waterstaat wed van toe passing is. Voorloopig weet spr niet, welke jedragslü'n hjj moet volgen. Spr kan geen groote bewon dering hebben voor de wijze, waarop het dag. bestuur voorstelt, de buitengewone werken te financieeren. Spr denkt aan een oud dame, die verschillende potjes met geld hee a als zij voor extra uitgaven van een d, potjes staat ,zich potselling bedenkt, dat zij nog de andere heeft en daaruit gaat putten. Spr vraagt of het niet beter was, in dezen eein flinken streek te doen en een leening op kor ten termijn aan te gaan, en dan geen wij zigingen in de begrootingsstukken aan te bren gen. Het voorschotje wordt nu opgemaakt. Wat de werken zelf betreft, verbaast het spr., dat in de najaarsvergadering tot uitvoering werd besloten, en nu plotseling uitstel mogelijk is Spr heeft altijd gedacht, als er dergelijke voor stellen kwamen, dat de werken dringend nood zakelijk waren. Het geeft nu een onaangena- men indruk. De voorzitter meent, dat de goede oplossing is gevonden en er voor een leening geen aan leiding was, gezien den stand der financiën. De bedoelde werken golden een voortzetting van reeds uitgevoerde, een uitbreiding van da verandering van de glooiing, en dat kan worden uitgesteld. Zonder bezwaar kan met de uitvoering een jaar worden gewacht. De heer Heijse wil eens een ander geluid laten hooren en alle hulde brengen aan het dag. bestuur, dat tracht op de minst bezwa- ■ende wijze te financieeren. Het komt meer malen voor, dat men een voorgenomen werk BRAND IN DEN ONDERGRONDSCI: EN SPOORWEG TE NEW-YORK. Een beeld van een der Hudson-tunnels v.in den ondergrondschen spoorweg te New-York, waarin in de afgeloopen week eenige wagens van den ondergrond in brand raakten, waardoor een ernstige pariek ontstond, en ongeveer 300 menscben werden- gewond. moet uitstellen. Als men b.v. besloten heeft in zijn huis verschillende schilderswerkzaam heden te doen uitvoeren, en het dak waait er af, dan zal men de eerste werken uitstellen en eerst het dak laten herstellen. De heer v. d. Harst meent, dat het voor velen moeilijk kan zijn, de extra f 8 per H.A. <n eens je betalen, waarop bjj de pachtbepa- ing geen rekening is gehouden. Spr vraagt, of het niet over meer jaren kan worden ver deeld. De voorzitter zegt, dat daarover ook in het dag. bestuur is gedacht, doch het landbou wende deel van het bestuur meende, dat het wel betaald kan worden. Men kan trouwens in een pachtoontract zulke buitengewone om standigheden voorzien. De gevolgen hadden nog veel ernstiger kunnen zijn en wie garan deert ,dat zich in volgende jaren weer geen buitengewone schade zal voordoen. De heer Dnmon Tak, raad, zegt, dat het nog mede valt, en dat 10 jaar geleden hel gewoon dijkgeschot f 29 per H.A. bedroeg. De heer Jeronimus blijft er bij, dat men desnoods een leening op korten termijn kan aangaan. Het is een kwestie van boekhouden, van groepeeren der cijfers. Het gaat bij hem niet over de f 8, doch over de andere posten. De heer Bosselaar zegt, dat de gevolgen hem niet tegen zijn gevallen en vraagt, of het gebouwd niet moet mede betalen. De voorzitter zegt, dat, als het algemeen reglement van toepassing was, de kans daarop zeker groot zou zijn. Nu kan men het gebouwd alleen njede laten betalen, als de werken vallen onder art. 23 der Waterstaatswet. Alleen heeft men nog kunnen bewerken, dat ook de rente en aflossing van leeningen sedert 1914 voor nieuwe werken aangegaan, voor de helft op het gebouwd drukken. De heer J. de Visser, raad, heeft alle eer bied voor het technisch personeel. Toen spr tijdens den storm en nu ook weer tijdeus den ijsgang aan de kust was, heeft hü gevoeld, hoe nietig de menschen zijn. Hjj' is overtuigd, dat alle ingelanden dit offer gaarne brengen. Het voorstel werd z. h. st. aangenomen Daar niemand het woord meer vroeg, werd de vergadering gesloten. Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg. Voor de Woensdag te houden verga dering van den gemeenteraad van Mid delburg is ook nog overgelegd het be redeneerd verslag van hetgeen met be trekking tot verbetering der Volkshuis vesting in 1928 is verricht. Daaruit blijkt dat 17 bouwvergunnin gen zijn verleend voor perceelen met en voor 5 zonder woning; voor her bouw van 3 perceelen met woning en voor verbouw van 19 met en 17 zon der woning. Door een en ander zijn 31 woningen meer ter beschikking geko men, terwijl er 3 door slooping en 1 door verbouw verloren zijn gegaan. Bij de niet-verplichte woningbeurs zijn 29 woningen aangevraagd en 31 als te huur aangegeven, 17 woningen zijn door bemiddeling van de beurs verhuurd. Op 6 April 1928 hebben B. en W. aan de gezondheidscommissie toege zonden een 40-tal formulieren, waarop vermeld zijn woningen, die naar hunne meening voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking komen, dan wel door het voorschrijven van verbeteringen in be ter bewoonbaren staat dienen te wor den gebracht, met verzoek daarover het oordeel der Commissie te vernemen. Op het einde van het verslagjaar was het advies der commissie nog niet ingeko men. Omtrent de civiele procedure van A. Jeronimus tegen de gemeente inzake de onbewoonbaarheid van een zijner wo ningen aan den Kinderdijk kunnen nog geen jadere mededeelingen worden ge daan. In de concessie voor de Zeeuw- scbe Radio-Maatschappij voor het aan leggen van een radio-distributienet zijn i een groot aantal bepalingen opgenomen betrekking hebben op het aanleggen van kabels, lijnen enz., en dat de ge- J meente moet worden gevrijwaard tegen alle aanspraken van derden. Ter con- 1 trole van de uitzendingen zullen voor rekening van de maatschappij en ten ge- noege van B. en W. moeten worden aangebracht 1. een permanent controletoestel, op het distributienet aangesloten, in het politiebureau, waarmede dan door de zorgen van de Maatschappij de dagelijks door een Nederlandsch station uit te zenden politieberichten moeten kunnen worden opgenomen; 2. tijdelijk een controletoestel op het lijdstip en de plaats, waar zulks door B. en W. noodig wordt geacht. De Maatschappij zal f 1 per aange sloten perceel en per jaar aan de ge meente moeten betalen, waarbij een deel van een jaar voor een vol geldt en voor een tusschentijds opgeheven aan sluiting niet wordt gerestitueerd. Ten slotte moet de maatschappij ten genoe gen van B. en W. een garantie storten bij een Bank van f 1000. Door het bestuur der Vereeniging voor Geref. onderwijs is voor haar school in de Gravenstraat voor een nieuwe kachel f48.65 aangevraagd. B. en W. hebben verzocht dit op gewone onkos ten te brengen om administratie te voorkomen, en daarbij bericht, dat te gen overschrijding van bedoeld bedrag geen bezwaar zal worden gemaakt. Ongelukken.. De veehouder V. te Giekerk is zoo ongelukkig komen te vallen, dat hij met schedelbreuk werd opgenomen en aan de gevolgen .is overleden. De 60-jarige vrouw van den 74-jarigan aannemer de J., te Lemmer, werd Zaterdagmorgen dood in haar bed gevonden. Haar man jvas bewuste loos, doch werd later weer bijgebracht. De oorzaak van dit ongeval is tot heden onbe kend. Te Krimpen a. d. Lek is de 23-ja- rige B. op de Lek in een wak gereden en verdronken. De ontvanger van IJsselmonde. Naar aanleiding van de kwestie, betreffende den gemeenteontvanger van IJsselmonde, verne men wij, dat de ontvanger op medisch advies in een zenuwinrichting in Rotterdam is opge nomen. Het accountants-onderzoek naar aanleiding van het vermoeden, dat er malversaties - zou den zijn geploegd, heeft tot nu toe uitgewezen, dat deze administratie gedurende de laatste drie maanden slordig is gevoepd. Naar men wist mee te deelen, zou er nog niets gebleken zijn van fraudes of valschheid in geschrifte. Brandleiding van het Delftsch stadhuis gesprongen. Vrijdagnacht is op den zolder van het stadhuis te Delft de brandleiding, die bevroren was, gesprongen. De raadzaal liep geheel onder. Er werd veel waterschade aangericht. Matroos levend verbrand. Een Finsch matroos was te Oostende in staat van dronkenschap aan boord van zijn schip ge komen. Niet tevreden, met, wat hij reeds aan wal had gedronken, zette hü aan boord de fuif voort met een flesch cognac, die hy had mee gebracht. De matroos beging de onvoorzichtig heid, zich in zyn kajuit by een brandende kachel neer te zetten. Midden in den nacht werden andere leden van de bemanning wakker tengevolge van een brandreuk, die tot hen doordrong. Zij gingen zien .wat er aan de hand was ein zagen rook uit de kajuit van den dronk aard ko-men. Toen zy daarin ko-ndein binnen dringen, vonden zü deze geheel verkoold naast de kachel liggen, waarop hü in zy'n roes was neergevallen, met het gevolg, dat zy'n kleeren vuur hadden gevat. W a t d e K. L. M. deed. Op Maandag 11 Februari verleende de K. L. M. het eerst hulp voor het overbrengen van post en pas sagiers naar en van de geisc'eerde eilanden. Tot en met gisteren werden 15 extra-vluchten uitgevoerd naar en van Vlieland, Terschelling, Ameland Schiermonnikoog, en Goeree-Over- flakkee. Op deze tochten werden vervoerd ruim 40 passagiers, 8000 K.G. post en 100 K.G. vrachtgoederen. Bovendien werd op 21 Februari een spe ciale vlucht naar Brussel en terug onderno men ,terwy'l twee vliegtuigen naar Kopenhagen vertrokken om hulp te bieden bü het tot stand brengen van verbindingen met de door het ys afgesloten gebieden. Met dat al konden de gewone internationale lyndiensten regelmatig functioneeren. Baldadigheid? De directie van de Westlandsche Stoomtram heeft ter kennis van de politie gebracht, dat op haar tramlü'n op den Loosduinschenweg Vrijdagmiddag half é-5n een wissel was vastgezet, doordat Zi„h daarin een paar stukken hout .bevonden, welke blijk baar opzettely'k erin waren aangebracht. De machinist had het euvel tüdig ontdekt en heeft daardoor wellicht een ontsporing voorkomen. Gedacht wordt aan baldadigheid van straat jongens. De politie heeft een onderzoek inge- Een jjsdam Druten. Tusschen Druten en Leeuwen heeft zich een zware ys- dam .gevormd in de Waal. ,In de „Gelderlan der" lezen we daaromtrent nog het volgende: Men moet zich dezen dam niet denken dwars over de rivier. Dus nu in rechte lyn van den eenen oever naar den anderen. Hü begint aan den linkeroever, waar hü herkenbaar is door een opstapeling van ijsschotse» ter hoogte van ongeveer een meter. Dan slingert hü zich tot in het midden der rivier, waar de ysschotsen zich hebben opgestapeld tot meters hoogte, om zich vervolgens naar d-n rechteroever af te buigen, waar hij weer 1. "h wordt en ten slotte verloopt. By den rechteroever ziet men geen opstapeling van ijs: de dam teekent zich dus niet tot aan dien oever toe, maar wat er onder het ys zit, weten wü niet. De Waterstaat heeft de dikte gepeild op 4.60 M. Er stroomt nog een geul water onderdoor. Vermoedelyk zal de genie trachten het obsta kel te latein springen, maar het schynt niet zeker, dat de poging tot opruiming zal sla gen. Het gevaar van dezen dam in de Waal die over zooveel kilometer vastzit, is niet te onderschatten; men hoopt ,dat de dooi in het Westen zal beginnen, terwyl 't ook een voor deel is, dat de rivier in haar zomerbed vast ligt, zoodat ze, by opkomend water, ruimte kry'gt in het breede winterbed. De berooving te Deventer. De politie te Deventer heeft in verband met de aldaar .gepleegde berooving, waarby een be drag van f 15.000 is zoek geraakt, behalve den kantoorbediende S., die zich reeds in ar rest bevindt, en gisteren zou hebben bekend, dat de berooving gefingeerd was, nog gearres teerd diens broeder II. S., alsmede IJ. F. v. S. en J. D. De eerste is ongehuwd, de beide anderen zün gehuwd. Op last van den commissaris van politie zijn op verschillende plaatsen huiszoekingen gedaan. Omtrent het resultaat daarvan is nog niets bekend. Programma van Maandag 25 Februari. HUIZEN, 1852 M. 7.30 Concert. Arnhemsch dubbelmannenkwartet. Chr. Radio-orkest. Spr Ds Heida. HILVERSUM, 1071 M. 800 „Wonder boveD wonder", revue van Bouwmeester. DAVENTRY, 1562 M. 7.05 Pianomuziek van Beethoven. 8.05 De militaire kapel. 9.55 Ka mermuziek. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 8.35 Radio- tooneel. LANGENBERG, 462 M. 5.05—5.50 Solisten concert. 7.20 Collegium musioum. Mozartcon- cert. Sopraan, orkest. BRUSSEL, 511.9 M. 6.50 Trioconcert. 7.20 Gramofoonplaten. 8.35 Orkestconcert. Programma van Dinsdag 26 Februari. HUIZEN, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. K. R. O. 12.30—1.30 Concert. 5.30— 6.30 Gramofoonmuziek. 6.307.00 Duitsche les. 8.009.30 Gewijde muziek. Lüdcnsoverweging. 9.30 Heusdensche uitzending. Mannenkoor. Ge mengd koor. Dameskoor. HILVERSUM, 1071 M. 10.00—10.15 Morgen wyding. 10.3010.45 Gramofoonmuziek. 10.45 11.45 Concert. 11.4512.00 Gramofoonmu ziek. 12.152.00 Concert. 2.002.30 Keuken praatje. 2.303.00 Gramofoonmuziek. 3.00— 4.00 Kniples. 4.305.00 Gramofoonmuziek. 5.006.00 Microfoondebutanten. Piano, zan ger. 6.007,15 Concert. 7.157.45 Engel- sche les. 8.008.30 Boekenhalfuur, je. 8.30 Concert door het omroep-orkest. Kon. Mannen koor. DAVENTRY, 1562 M. 9.35 Kerkdienst. 12.20 Kwintet. 1.202.20 Orkestconcert. 4.20 Orkest concert. 7.05 Pianomuziek van Beethoven. 8.05 Licht orkestconcert. 9.55 Nieuwsber. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50— 2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 7.057.50 Gramofoonmuziek. 8.50 „Cavaleria Rusticana". LANGENBERG, 462 M. 9.35—10.30 Gramo foonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 1.50 Orkestconoert. 5.055.50 Orkestooncert. 7.50 Concert. BRUSSEL, 611.9 M. 6.50 Kamermuziek. 8.35 Concert. 9.50 Orkestconoert. COLIJNSPLAAT. Geboren: 9, Janna Corne lia, d. v. Marinus Cornelis Janse en- Anna Adriana Fortuin. 13. Janna, d. v. Johannes Jan de Wild en Neeltje Korsuize. 11. Hen- drika, d. v. Jacob Kramer en Jozina Karman. Overleden: 15, Janna Cornelia, 6 d., d. v. Marinus Cornelis Janse en Anna Adriana For tuin. 16. Cornelis Moerman, 92 jaar, wedr van Adriana Heajstek. KATS. Geboren: 15, Mattheus Marinus, z. v. Johannes van Liere en Teuna de Wild. (Adv. Bl KRUININGEN. Ondertrouwd: Pieter Holle- stelle, 27 jaar en Dina de Bel, 23 jaar. Cor nelis Gebraad, 30 jaar en Adriana de Jong, 26 jaar. Geboren: Adriaan, z. v. Evert Wiskerke en Janetje van Sparrentak. Hendrik, z. v. Jan Coolstra en Gerharda Elisabeth Christina Buenk. Pieter, z. v. Johannes Poley en Jannet je Polderman. Johanna Lena, d. v. Ruth van Zanten en Gy'sje Les uit Den Bommel. Van 821 Februari 1929. WEMELDINGE, Ondertrouwd: Hendrik Pie ter Praat, 54 jaar, wedr van M. Sanderse, en Pieternella Koster, 43 jaar, wed. van C. P. Segers. Gehuwd: Dignus Landman, jm. 27 jaar en Janna Oudeman, jd. 22 jaar. Geboren: Jaoobus, z. v. Abr. Vleugel en. D. de Schipper. Overleden: Simon Maris, z. v. S. Brander horst en M. Br anderhorst, (Kr. Crt)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6