BOLS Springende Handen Ruwe Huid PUROL Staten-Generaal Uit de Provincie. één Glaasje! Ger 70 op 30 pet., bezwaren, die eeret recht on overkomelijk zijn nu het Ontwerp geen dif ferentiatie schijnt toe te laten in het zie kengeld, dat aan oudere en aan jongere arbeiders moet worden toegekend; b. de regeling van de moederschapszorg; c. de voorafgaande stemming, betreffen de de vorming van de afdeelingskas en vooral tegen de voordracht van de arbei ders vak vereenigingen voor do arbeiders- bestuursplaatsen in de afdeeling6zieken- kas; d. artikel 46, dat aan zelfstandigen een recht op ziekengeld ten koste van hot be drijf geeft. Ten opzichte van de verhooging van het ziekengeld merken adressanten 'het vol gende op; Vooreerst kunnen wij niet medegaan met 's ministers voorstel om het zieken geld te brengen op 80 in plaats van op 70 pet. van 'het gemiddelde der loonklasse. Die verhooging wordt door den minister niet nader gemotiveerd. Toch zal zijn voor stel niet alleen een vermeerdering van de directe kosten der verzekering met zich brengen, maar ook, zooals het verslag reeds aankondigt, een verhooging van de tijdelijke uitkeeringen ingevolge de Onge vallenwetten 1921 en 1922 ten gevolge hebben. Dilt zal op zijn beurt weer aanlei ding zijn om de uit die Ongevallenwetten toe te kennen voorloopige en blijvende ren ten naar evenredigheid te verhoogen, ter wijl voorts de uitkeeringen krachtens de Zeeongevallenwet op eenzelfde peil zullen moeten worden gebracht. Daarnaast mag er wel op worden gewe zen, dat het nog in het geheel niet zeker is, dat de controle, zooals de wetgever zich die denkt doeltreffend zal zijn. Zoolang dit niet vaststaat is het ons inziens niet juist om plotseling wettelijk aan 1 millioen of meer verzekerden een zoo hoog ziekengeld als 80 pet. van het werkelijk verdiende loon te garandeeren. Men mag hierbij trouwens niet vergeten, dat onder het systeem van loonklassen, dat voor de Raden van Arbeid is gehandhaafd, een uitkeering van ziekengeld van 80 pet. in sommige gevallen een uitkeering van 96 pot. van het werkelijk verdiend loon beteeken t. Ten slotte merken wij nog op, dat ner gens in het buitenland een zoo hoog zie kengeld algemeen wettelijk wordt toege kend. Amendemenien op de Ziektewet. De heer van Gjjn c.s. hebben op het wetsontwerp tot wijziging der ziektewet een groot aantal amendementen inge diend. Eenige daarvan hebben ten doel ge heel te breken met het systeem der loon klasse, dat als regel, met name voor de Raden van Arbeid, gehandhaafd is, doch waarvan de bedryfsvereenigingen mogen afweken. Voorts meenen de voorstellers o.a. dat ook aan de Raden van Arbeid de moge lijkheid niet mag worden onthouden vol gens het stelsel der collectieve verzeke ring te werk te gaan. Verder achten zij het bepaald nood zakelijk, dat althans in de eerste twee weken van ziekte de uitkeering niet meer dan 70 pet. bedraagt. Ook achten g\j het gewenscht in de wet duidelijk te doen uitkomen, dat in die gevallen, waarin zulks noodig is, een geringer ziekengeld kan worden uitge keerd of een langere wachttijd kan wor den geëischt. De Burgemeester van Sleen. Op de vragen van den heer Bijleveld be treffende de resultaten van het toegezegde nader onderzoek omtrent de gedragingen van den burgemeester van Sleen tegen over bestuur en hoofd der Christelijke school te Schoonoord, heeft minister Kan geantwoord, dat hij onder dagteekening van 6 December j.l. als resultaat van het nader onderzoek, den Commissaris der Koningin heeft doen weten, dat de burge meester van Sleen tegenover het bestuur en het hoofd der Christelijke schooi te Schoonoord niet ds opgetreden met den tact en de bezadigdheid, die een ma gistraat past. Den Commissaris is verzooht, hem met klem aan te manen, in de toekomst een andere gedragslijn aan te nemen tegenover personen, die nog slechts van een straf baar feit worden verdacht. De Commissaris der Koningin heeft den burgemeester een afschrift van dezen brief gezonden en hem bovendien nog monde ling onderhouden. Vereeniging voor ziekenhuis verpleging. Onder leiding van het Bestuur der Fe deratie van Vereen, voer Ziekenhuisver- pleging in Nederland, kwamen in Utrecht bijeen afgevaardigden van Bonden uit ver schillende deelen des lands. De voorz. zette het doel der bijeen komst uiteen. De Federatie heeft haar leden in Z.-IIolland, N.-Holland, Zeeland,, N.-Brabant, Utrecht en Gelderland. Bij de propaganda kwam men tot de ontdekking, dat in verschillende deeleD des lands reeds grootere of kleinere or ganisaties ontstaan Waren. Thans zou men trachten punten van. aanraking te vinden om zoo mogelijk tot samenwerking te komen. Aanwezig waren afgevaardigden van de Bonden uit Friesland, Groningen en N.- Ilolland. Van Drente, Overijsel en Gelden Land waren sympathierbetuigingen inga- komen. Bij de algemeene beschouwingen bleek, dat men den tijd nog niet gekomen achtte om tusschen al deze Bonden een vasf ver band te leggen. Een organisatie met pro vinciale Afdeelingen moge in. de verre toekomst tot stand kunnen "komen, thans is het nog niet zoover. Vooral Friesland! weuoüht handhaving van zelfstandigheid. Ook een Centraal Verband d.w.z. een Cen traal Bestuur uit de bestaande besturen met federatieve samenwerking, kon nog niet worden verkregen. Als punten van samenwerking werden wel naar voren gebracht; „Overnemen van elkanders le den bij verhuizing, het aanleggen van een algemeene Statistiek, stichting van een Operatiefonds, de kwestie over het Han delsregister, verbetering van Ziekenver- voer, een alg. steunfonds, herverzekering, sanatorium- en zenuwpatiënten en nog vele andere aangelegenheden. Een jaarljjkache samenkomst achtte men zeer gewenscht. In 1930 werd als plaats van samenspreking Zwolle het meest ge schikt geoordeeld. Nederlandsche Spoorwegen. In verband met de winterdrukte zjjn de leveringstermijnen voor bestelgoederen, genoemd in artikel 103 van het Alge meen reglement voor het vervoer op de spoorwegen, tot nader order verdubbeld. De spoorwegstations mogen, zoolang de vorst duurt, ter bespoediging van het reinigen van veewagens, aan afzenders van vee kosteloos stroo, krullen e.d. ver strekken in plaats van zand. Het gevaar b jj dooiweer. Het Tweede Kamerlid, de heer Rui ten, heeft aan den minister van water staat gevraagd: 1. Kan de minister mededeelen, of door de betrokken autoriteiten reeds bespre kingen gehouden en maatregelen geno men zjjn in betrekking tot het ijs- en overstroomingsgevaar, dat voor de stre ken en de bevolking langs onze groote rivieren bjj sterk invallenden dooi dreigt? 2. Zoo dit niet het geval is, is de minister dan bereid te bevorderen, dat zulks met bekwamen spoed geschiedt? EERSTE KAMER. Rijksbegrooting 1929. (Binnsnl. Zaken en Landbouw.) Aan het Voorl. Verslag der Eerste Kamer over hoofdstuk V (dep. van Bin- nenl. Zaken en Landbouw) der Rjjks- begrooting voor 1929 is bet volgende ontleend De gewezen keizer van Duitscbland. Enkoio leden vestigden er de aandacht op, dat de hier te lande gastvrijheid geniotende gewezen keizer van Duitsch- land zich in Juli 1928 in het openbaar uitingen heeft veroorloofd zjj zjjn al thans openbaar geworden die een mi litaristische en monarchale propaganda inhielden, zooals ook vroeger reeds meer dan eens het geval is geweest. De leden hier aan het woord, verzochten, dat den gewezen keizer zou worden medegedeeld, dat een zoodanig misbruik onzer gast vrijheid niet te aanvaarden is. Binnenlandsch Bestuur. Sommige leden wenschten met aan drang do aandacht der Regeering te ves tigen op den onbevredigenden toestand in Zeeuwsch-Vlaan- deren. Zij drongen aan op maatrege len om te voorkomen, dat de bevolking er meer en meer op België wordt aan gewezen. Vele leden brachten hulde aan de werk zaamheid van den minister, met name ten opzichte van armenzorg en werk verschaffing. Landbouw. Met het algemeen beleid van dezen bewindsman kon men zich, wat den land bouw betreft, wal vereemgen. O.io. werd gevraagd, of de Regeering zich reeds nader heeft beraden over de vroeger be pleite oprichting van een fonds tot ver betering van bodemcultuur, alsook hoo hel staat met de wettelijke regeling van het landbouwonderwijs. Van verschillende zijden werd aangedrongen op het verleenen van meer steun aan hét land- en tuinbouwonderwjjs. Omtrent de in bewerking zijnde nieu we regeling van het pachtcontract werd de wensch uitgesproken, dat zij zou mogen leiden tot de geleidelijke ver meerdering van den eigengeërfden boe renstand. Van onderscheidene zijden acht te men dit, pok van economisch stand punt bezien, niet zonder bedenking. Aangedrongen werd op uitbreiding der Landarbeiderswet in dier voege, dat ook de kleine boeren en tuinders in de gelegenheid worden gesteld, land met woning in eigendom of los land in pacht te verkrijgen. Eenige leden meenden te moeten waar schuwen tegen het op Rijkskosten in cul tuur brengen van schrale heidegronden, die geen waarborg geven een loonend bedrjjf te zullen opleveren. Verschillende leden drongen krachtig aan op een snellere verbetering der af watering van nog uitgestrekte, op zich zelf niet onvruchtbare drassige diluviale gronden. Verscheidene leden waren van meening, dat de Regeering krachtige maatregelen moet nemen tot uitbreiding van den boschbouw. Van verschillende zijden werd nog eens gewezen op het groote belang van de kippenfokkerij en de eierenproduc- tie, en aangedrongen op het nemen van maatregelen tot bevordering daarvan. Visscherijen. Gevraagd ward of bet plan bestaat, ook proeven te nemen met de kunst matige elftteelt. Eenige leden verklaar den te weten, dat op Duitsch gebied in den Rijn wordt gevïscht mett een zegen, die maar tot de helft der breedte van de rivier reikt. Men achtte dit niet toe laatbaar en vroeg of Nederland het zalm- tractaat niet moet opzeggen, als Duitsch- land zoo doorgaat. Werkloozenzorg op Zuid en N o o rd-B e vel and. Naar ons wordt medegedeeld heeft de actie van de beide Goesche Middenstandsvereenigingen bij de gemeentebesturen van Z.-Beveland overal resultaat gehad. In elke gemeente zijn de werkloozen aan werk geholpen. Natuurlijk zal het noodig zijn, ook aan werkverschaffing te denken, als straks de sneeuw is opgeruimd en de kostwin ners nog niet aan hun gewone werk kunnen beginnen. Aan de Noord-Bevelandsche gemeen te-besturen is schriftelijk gevraagd het Zuid-Bevelandsche voorbeeld te willen volgen. De dienst Zijp eA. J. Polder wordt zooveel mogelijk volgens de dienst regeling uitgevoerd. Alleen wordt in het donker, 's ochtends en 's avonds, niet ge varen. De dienst op Stavenisse heeft geen stand kunnen houden. Door den Commissaris der Koningin is opnieuw voor een tjjdvak van rjjf ja ren, ingaande 1 Maart a.s., benoemd tot Secretaris van do Gezondheidscommissie zetel Hulst, de heer J. M. L. Martens. Middelburg. Het schijnt, dat nu het reeds eenige weken wintert, velen het zijn gaan vergeten, dat de verordening voorschrijft, dat byi gladheid twee maal per dag moet worden gestrooid voor de huizen. Er wordt thans weinig aan ger daan. Hedenmorgen heeft de politie weder onkelen gewaarschuwd, maar naar wij vernemen, is dit de laatste waarschuwing geweest en zal morgen, als het strooien nog noodig is en dit mag wel worden1 verwacht tot het opmaken van proces verbaal worden overgegaan. Gisteren werd alhier vanwege ""de IJsclub Middelburg de wedstrijd voor de kinderen van on- en minvermogenden ge houden, die te 7 uur allen (het waren er 303) op de baan aanwezig waren. Zij' die in het gelukkig bezit waren van een paar schaatsen hebben op de baan langs den Poeleridalesingel, in groepen van 5 gereden, om eerste, tweede, derde, vierde of vijfde prijzen. Op de Singels stond het zwart van menschen, die de kinderpret, in oogen- schouw namen. De grootste vreugde van de kinderen Ikwam echter pas als de bon voor de behaalde prijzen werd uitgereikt, die zij hedenmiddag konden komen afhalen. Ook de kinderen, die niet in het bezit van schaatsen waren en, die men otn. ge zondheidsredenen niet heeft laten kampen zonder ondergebonden ijzers, ontvingen allen een bon. De bon, die ieder kreeg, was goed voor 1 K.G. erwten en een pond spek. De eerste prijswinners kregen bo vendien een bon voor een pond worst, de tweede prijswinners een voor een hal ve H.L. cokes, de derde prijswinnend een voor een half pond koffie. Wellicht zouden er ook voor de andere pgr schaats deelnemenden nog enkele ptysjes over zijn. De kinderen hadden ook ieder nog een jjskoek en een stuk chocolade gehad om direct le verorberen. Ook dit feest van de ijsclub is weer uitstekend geslaagd. Vlisslngen. De gisteren gehouden col lecte ter voorziening in den nood der ar men beafl f 1362 opgebracht. Op de Ijsbaan heeft gisterenmiddag een kinderfeest plaats gehad; terwijl gis terenavond een gecostumeerd feest werd gehouden. Voor het een, zoowel als voor het ander, was veel belangstelling. Goes. Om misverstand te voorkomen vestigen wjj er de aandacht op, dat voor de vergadering van de A.R. Kiesvereeni- ging, die heden (Donderdag) avond in de bovenzaal van de Smulzaail gehou den wordt, geen convocatiën zjjn ver zonden. Het door de buurtvereeniging Oost singel gisteravond gehouden ijs feest op de Oostvest heeft zich in zeer groote belangstelling mogen verheugen. Er waren veel schaatsenrijders en kijkers. De lam pion-verlichting gaf aan de banen iets fantastisch. Kloetinge. Gisteravond werd in de consistoriekamer der Ned. Herv. Gemeen te, daartoe bereidwillig afgestaan, een vergadering gehouden van Chr. land arbeiders, belegd door den Chr. Be sturenbond te Goes. De opkomst was goed. De voorzitter van genoemden. Bond, de heer A. de Lange, opende de ver gadering en zette die noodzakelijkheid van vakorganisatie der landarbeiders uiteen. Nog zeer vele toestanden roepen om ver betering. Spr. zette echter het princi pieel verschil tusschen de Christelijke en moderne (socialistische) vakorganisatie uiteen en waarschuwde de Chr. arbeiders van Kloetinge niet te luisteren naar bet gefluit van den rooden vogelaar. Ook ds J. A. Raams belichtte de geestelijke zijde van het sociale vraag stuk en drong aan op organisatie op eigen, Chrislelijken grondslag. Een aangename, broederlijke bespre king volgde. Vooral werd gewezen op het hooge belang der werkloozeakaa van een vakorganisatie, waaruit men in tijden van werkloosheid, zooals nu, uit keering ontvangt. Medegedeeld werd, dat volgende week Woensdag een tweede vergadering voor dit doel zal worden gehouden, waarin een Hoofdbestuurder van den Ned. Chr. Landarbeidersbond tegenwoordig zal zijn. Nog meerdere landarbeiders worden dan verwacht. Kanelle. In de vergadering van het Zie kenfonds alhier, voorzitter dhr M. van Liere. bleek uit do rekening en verant woording van den penningmeester dhr D. Landman, dat de ontvangsten bedroe gen met het kassaldo f 2416.63. de uit gaven f704. Kassaldo f 1712.66. Uitge keerd werden aan 27leden 429 zieken dagen tegen een bedrag van fl.26 vergoe ding per dag totaal f 5°6.25. Aan een Td werd 716 uitgekeerd bij overlijden van ziin echtgenoote De vereeniging telt 124 leden, 1 lid bedankte, zes leden traden toe. Overleden of vertrokken geen. De entrée voor nieuwe leden werd be paald op f4.50. de leeftijd van 30 jaar mag niet overschreden worden. Art. 4 reglement werd gewijzigd in dien geest, dat een lid bij verandering van woonplaats na een terugkomst van ten hoogste 5 jaar w-der als lid kan aange nomen worden. Het bestuur stelde voor 3 jaar. Dit werd verworpen. De Werkliedenvereeniging kwam on der voorzitterschap van dhr M. Willeboer in vergadering bijeen. De penningmeester deed rekening en verantwoording. Ont vangen was f 169.18, uitgegeven f 144.13 aldus een kassaldo van f 25 05. De ver eeniging telt 129 leden, 6 nieuwe leden traden toe. geen bedankte. De voorzitter deelt mee. dat door het bestuur de werkloosheid in de gemeente was besproken, doch daar nu reeds door het gemeentebestuur is ingegrepen was verdere bespreking overbodig. In vergadering kwamen bijeen de aandeelhouders van do weegbrug Ka- pelle-Biezelinge. De voorzitter, dhr P. Mol, deelde mee, dat tot tevredenheid van het bestuur was gewerkt. Een dividend van 24 pCt. kon uitgekeerd worden. Verslag penningmeester: Opgewogen was f607, alleen aan aardappelen, ajuin, enz. 4.352.000 K.G. Meten werden gewo gen. Den weger P. Staal werd een grati ficatie verstrekt van f50, het loon werd bepaald op f400 voor 1929. Het weegloon werd vastgesteld op 16 pCt. in de eerste negen maanden en 10 pCt. in de laatste drie maanden van het jaar. Wllhelm'nadorp. De Oosterschelde biedt momenteel een prachtig gezicht. Zoover hel. oog aan het Goescne Sas reikt één ijsveld. Aan den Westnol, na bij het vuurlicht, bjj den ingang van dé Zandkreek heeft het ijs zich opgesta peld tot hoogten tusschen de 6 en 10 M. Een bezoek is dan ook wel de moeite waard, want dergelijke tafereolen ziet men slechts zelden. '8 Heer Arendskeri<e. Toen de vrouw van C. E., alhier, Woensdagmiddag zich naar het in de nabijheid van haar wo ning staande kippenhok wilde begeven, kwam zjj tengevolge van de gladheid zoodanig te vallen, dat zij haar been brak en onmiddellijk heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Gaplnge. Dinsdagavond had de ©ind ies plaats van den landbouwboekhoud- cursus onder leiding van dhr P. C. van Maelsaeke. In verband daarmee werd door den heer Ir C. Stevens gewezen op het doel en het n,ut van het land- bouwboekhouden, terwijl door den Bur gemeester, namens de commissie van toezicht, de wensch uitgesproken werd, dat de gegeven cursus bevorderlijk mag zijn aan de veelzijdige landbouwbelan gen. In welgekozen woorden dankte de cur sist W. Louwerse Jz. den leider, den heer Ir Stevens en de commissie van toezicht en bood als blijk van waar deering den heer van Maelsaeke een fraaie muurversiering aan. St. Laurens. In de Wo.ensdag gehouden raadsvoi gaüering, waar alle leden tegen woordig waren, werd door den voorzitter een korte Nieuwjaarsrede gehouden, wel ke door den heer van Langevelde werd beantwoord. Mededeeling was van Ged. Staten ontvangen, dat de goedkeuring van de begrooting voor 1929 is verdaagd tot 1 April a.s. Van de commissie tot we ring van schoolverzuim was bericht in gekomen, dat tot voorzitter is benoemd de heer G. F. Weeda en tot secretaris de heer L. Marinissen. Op het verzoek van het bestuur van het vleesclifonds om de vergoeding voor het gebruik van de noodslachtplaats van f 1 te verhoogen tot f2 werd z.h.s. gunstig beschikt. De verordening op de Warenwet werd aan gevuld in den geest van de door den minister aangegeven aanvullingen. De ligger van wegen en voetpaden werd over eenkomstig het door B. en W. opgemaakt concept vastgesteld. De heer Simonse zou gaarne zien, dat aan het einde van het thans opgeheven Gapingsch voetpad een bord werd geplaatst, waaruit de opheffing zou blijken, teneinde te voorkomen, dat van een gedeelte nog gebruik zal worden gemaakt. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd herbenoemd de heer C. Willemse. Z.h.s. werd aan de plaatselijke werkloozon'kas tot wederopizeggens toe een jaarlijksche subsidie van 60 gulden toegekend, zulks ter vervanging van de thans bestaande regeling, waarbij procentegewijze toeslag plaats vond. Voorts werd besloten tot het aangaan van een geddleening van ten hoogste f1200 tex bestrijding van do kosten dor rioleering en het maken van een trottoir in de kom van Brigdamme. De heer Kwek- keboom geeft in overweging met de be woners in overleg te treden over het ge lijktijdig uitvoeren van 'door hen aan te leggen straatjes naar de woningen. Bü de rondvraag vraagt de heer van Langevelde naar den toestand van de brandkranen. De voorzitter deelt mede, dat deze alle zjjn blootgelegd en ont dooid. De heer Boon vestigt de aan dacht op de vele sneeuw op den Noord- weg tusschen de Kerklaan en de grens der Gemeente. De voorz. deelt mede, dat reeds opdracht werd verstrekt om door werkloozen nogmaals sneeuw te doen ruimen, ook in het Brigdamsche padje. Hierna sluiting met dankgebed. Koudekerke. Dinsdagavond vergaderde de Kolenverèen. „Ons Belang" alhier. De vergadering werd door 120 personen be zocht. De vereeniging telt ruim 400 leden- Door den penningmeester was ontvan gen f 13.088.5? en uitgegeven f U.827.65s, saldo f 1260.925, waaronder begrepen was f984.25 als gestorte gelden door deledein voor de voorjaarslevering. Er is een kas saldo van f276.6GVa- Aangekocht waren 696 ton brandstof fen. Als voorzitter werd herkozen de heer F. de Rijke met 117 van de 120 stemmen en in de vacature van den heer A. Crucq de heer W. A. Kaan met 94 stemmen. Aan de leden werd medegedeeld dat de opgegeven hoeveelheid brandstoffen was besteld, maar dat de levering niet kon vastgesteld worden door de stremming van de vaart. Om in de bestaande behoefte te voor zien waren floor het bestuur besteld ton kachelkolen en 20 ton eierkolen Deze worden staande de vergadering gedistri bueerd. Ze kunnen bij aankomst, zoo mo- geljjlc nog deze week, aan het tramstation worden afgehaald. Westkapelle. In antwoord op de ge vraagde looneverhooging enz. door de djjkwerkersvereenicing „Hebt Uw naas ten lief, als U zedven" aan het bestuur van den Polder Walcheren gericht, is bjj het bestuur van genoemde vereen, een schrijven ingekomen, waaruit blijkt, dat het Polderbestuur heeft bepaald: la. Het dagloon bijt een werkdag van 8 uur wordt gebracht van f2.50 op fS. lb. Bij het afgelasten gedurende den werktijd f 0.50 pier uur tot een minimum van f 1.60, zoo 3 uur of minder is ge werkt; het volle dagloon als meer dan 5 uur is gewerkt; lc. Vorhooging van '12 pier getij wordt niet noodig geacht. 2. Wordt afgelast voor goed, dan wordt niet vergoed, bij afgelasten voor één uur f 0.50. 3. Deze verhoogingen worden gerekend ingegaan te zijn op' 4 Februari 1.1. Voor den dienst 1929 worden de een heidsprijzen hiermee in overeenstemming gebracht, en wordt gegadigden een afschrift van dit schrijven ter hand ge steld. Dit geldt voor de aannemers. 4a. De mogelijkheid voor het plaatsen van oen schaftlokaal is nog in onderzoek. 4b. Drie velbandtrommels zijn geplaatst, n.l. één in het Polderhuis, één in den IJzeren Toren en één op de hofstede van Moens. Het Polderbestuur is alzoo tegemoet ge komen aan de verlangde loonsverhooging en momenteel aan de andere gevraagde verlangens. Terneuzen. Maandag was het een dag van geen verbinding over de Schelde van hieruit. Van Vlissingen kwamen twee booten hier aan, maar vertrokken van hier niet. Lijn NeuzenHoedekenskerke is geheel stop gezet. Dinsdag vertrokken twee booten naar Vlissingen en ook kwam er een terug naar hier, die 40 postzak ken met postpakketten mede bracht. Van Breskens zal nu in convooi gevaren wor den. Met de Hollandsche post gaat het nu over Mechelen driemaal per dag vertrek ken en viermaal per dag aankomen, be halve aangeteekende stukken. De Zeeuw- sche post blijft zeer lang onderweg en gaat via Vlissingen en via Breskens. De post van boven Roozendaal is vrij v'u8 hier. Goederen zijn niet anders te ont vangen dan per spoor tot Vlissingen en als er dan een Prov. boot varen kan, zijn ook die tamelijk vlug hier. De booten naar Vlissingen varen af uit de buitenhaven en op ongeregelde lijden. Dinsdagavond vergaderde de Anti- rev. Kiesver., onder leiding van den voor zitter D. Scheele Az. Na gebruikelijke opening, deed dhr L. de Feijter verslag van de vergadering van het Prov. Co mité te Goes gehouden. Daarna had de bespreking plaats over de aanvulling van de Zeeuwsdie lijst. De namen Schwartz, Van 't Hoff en Heemskerk werden ge noemd en beslotefl .om eerst- en laatst genoemde aan te bevelen voor de lijst. Na het jaarverslag van den secretaris ontspon zich eenige discussie. Bij het verslag van den penningmeester bleek, dat er een kassaldo was van f 86.27. De heeren L. de Feijter, J. C. Jan sen en P. M. Oostdijk werden als be stuursleden herkozen. Primus afgevaar digde naar bet Prov. Comité werd dhr L. de Fejjter eu secundus dhr H. R. J. v. d. Vee Deputaten Utrecht, Scheele secundus Voor h 6 leden Een be 't gewijzig dhr L. besprak, Tot een In de een bespr de water sloot met Coiijnspl vergaderii de heer wezig. H( werd vast voor 75 Aan de onderwjjs (art. 101 groot, f 7( Aan de eenkomsti verleend van diens zoodanig Onder 1 gestaan e bestuur gevallen mogen ge Ingekon 50 werklo vorm van a. st. aan werd verl met sneei Bij do de Pree e op te nei Voorstraat berjjden, z geladen woord, da tor- en I Beroepen derink to L. Mulder Bedankt Dolfsen. Bedankt slag. De Z ais Bolswarc {olijke verzt aan het Kor gedragen aa B er o der Geref. ratoir exarni H. v. iHeyst School te K Kerl keraad der heeft het ve rende de aai felle koude in de Groots avondbeurt Groote Kerk onder leidin Sprenkel, ha trouwkamer. G i f te predikant te standplaats, een gift van Kerk te Vlis Wemeldir alhier is benoemd werkzaam Com vrouw. I nister van van 19 Fel dat de c is met het vroedvrouw sterdam, Ri en zijn 1 a. tot v( de zitting sen, arts t tot lid, t zitter, dr directeur v vroedvrouw tot lid d neesheeor-dii voor vroed b. tot vc de zitting selink, gene -kweekschoo terdam; tot lid, t zitter, dr neeslieer-dir voor vreudi tot lid d heer-directei voor vreud\ Ongel bode, vermoe in een regen; Een schaatsei

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2