Rechtzaken Radio-Nieuws. Burgerlijke Stand Gemeenteraad van Vlissingen. Aflccp Verkopingen, Aanbestedingen en "■■■Il.l. W.4 i De Saksische sportman Walter Starke is op skies van Innsbrück naar Berlijn ge gaan. Thans is hij uit Berlijn vertrokken, om door Beieren en Oostenrijk naar Zwit serland te gaan, waar hij de Mont Blanc hoopt te bereiken. Bij zijn aankomst te Berlijn informeerde liij bij een politieagent naar den weg zij weg wildon gaan. Hoewel men niet wist. hoe beiden zoo plotseling aan geld ware-, gekomen, kon men hen niet tegenhouden Merkwaardig was, dat deze heeren plot seling voor hun doen hooge verteringen gingen maken in café's en inkooper. deden in verschillende winkels. De politie stelde een onderzoek in, met het gevolg dat een der vroegere dakloozen in Dordrecht werd aangehouden. Hij had een nieuw pak ge kocht en was in het bezit van circa 500 gulden. De aangehoudene, de 41jarige C. H., bekende met zijn kameraad op den zolder van het huis in de van Oldenbarne- veltstr.iat, een oude handschoen te heb ben gevonden, waarin een bedrag van 1000 gulden geborgen was. Zijn kameraad, die hier een deel van had gekregen, is als nog onvindbaar. Thans is het de vraag wie hier de bena deelde is, de familie van de Duitsche dame of Het Leger des Heils. Immers alles wat op zolder lag was voor deze instelling be stemd. Rechtbank ie Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den gisteren de navolgende zaken behan deld: Door den Ambtenaar van het O. M. was hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van don Kantonrechter te Hulst, waarbij zekere P. S., 61 jaar, werkman, wonende te St.-Janslcen, we gens openbare dronkenschap gepleegd bij herhaling, werd veroordee'd tot een heeh- tenisstraf voor den tjjd van 14 dagen- Eisch: verniet ging vonnis van don Kan tonrechter en veroordceiing tot 3 weken herhtenisstraf en opzending naar een Rijkswerkinrichting voor den tijd van een jaar. Wegens het bjj de polilio doen van een valsche aangifte, had zich te ver antwoorden M. B., huisvr. G. B., 37 jaar, wonende te Philippine. Eisch een maand gevangenisstraf. J. C. de K., 27 jaar, treingcleidcr le Aardenburg was in hooger beroep go- komen tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Oostburg, waarhij hij we gens ove t 'eding van het Tramwegregie ment (als beam' te van een t-amwegdiens! niet zore dragen, dat een t ein des nachts van achteren een rood licht voert") werd veroordeeld tot een geldboete van ffi of S d. h. Eisch bevestiging vonnis van don Kantonrechter. J. J. V., 23 jaar, werkman te Mid delburg was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van don Kan'onrechter te Middelburg, waarbij hij wegens open bare dronkenschap gepleegd bij herha ling, werd veroordeeld tot een hechtc- nisstraf van 14 dagen. Ei.ch bevestiging vonnis van den Kantonrechter. Ditspraak 1 Maart a.s. Veroorzaken van zwaar i- chamelijk letsel door schuld. Op 19 S pi ember 11. kwam een verhuisauto vanuit, de Aagje Dekenstraat de van Dis- hoekstraal te Vlissingen inrijden, in de richting van de Glacisslraat. Bij de krui sing Dishockstraat en Glaccisstraat, die door den aut bestiu der zonder signalen werd genomen, waatbij hij de linkerzijde van do Glacisstraat hield, heeft hij met zijn auto aangereden een meisje, dat op de fiets de Glacisslraat bereed tor rech terzijde in de richting van den Konings weg, en tegelijk met de auto hot kruis punt Glacisstraat en van Dishoekstraat naderde Het meisje kwam daardoor te vallea en werd met de auto siedegesleurd, tengevolge waarvan zij zwaar lichamelijk letsel aan beide beenen heef; bekomen. Als verdacht deze aanrijding te hebben veroorzaakt, stond gisteren voor de Recht bank te Middelburg terecht de chauffeur M. B., wonende te Den Helder. Van de zijde van het O. M. waren in deze zaak gedagvaard een vijftal getui gen benevens een twee'al deskundigen. Verdachte was niet verschonen. Dr Staverman te Vlissingen deed medc- deelingen over de kwetsuren van het meisje. De deskundige A. Vijgeboom verklaart, dat een rem van de auto in het geheel niet werkte en de andere slechts weinig. Do getuijje J. M. Rekkers te Vlissingen, zijnde het overreden meisje, zegt dat zij een auto zag aankomen, die links van den weg reed. Getuige sloeg ook links af ten einde te trachten de auto te ont wijken. Dit lukte haar evenwel niet en zij werd door het voertuig aangpreden. De tweede getuige J. E. Varel te Vlis singen. reed in gezelschap van de eer ste getuige en verklaart in gelijken geest. Getuige P. Burgers heeft de auto zien aankomen, d e heelomaal links van den weg reed, hetgeen niei noodig was, om dat niets in den weg was om rechts te houden. Get. heeft geen signalen hooren geven. De getu'ge J. Mulder, schilder te Vlis singen, verklaart ongeveer gelijkluidend als de vorige getuige. Getuige E. Bleyenbcg, glazenwasmbcr le Vlissingen, verklaart naast verdachte in de auto te hebben gezeten. Voor en op het oogenb'ik van de aanrijding, reed de auto links van den weg, hoewel dit volgens get. niet noodig was. Volgens get., had verdachte de gewoon'e nog al het kruispunt maar een weinig rechts had gehouden, dan zou hot ongeluk niet hcb'en p'a^ts gehad. Hierna ve za^kt d" O'finr van Justitie de verdere behanle'ing der zaak aan te houden, om alsnog een getuige op te roepen. De Rechtbank stond dit verzoek toe. Vader en zoonvoorhet Arn- hemsche gerechtshof. Het Ge rechtshof te Arnhem deed uitspraak in de strafzaak tegen G. G. P. en G. P.. uit Bergharen. vader en zoon. Zij waren door de rechtbank tc Tiel veroordeeld reap, tot een jaar en tot zes maanden gevangenis straf. Bij een ruzie met zekeren van R., hadden zii dozen op bavbaarsche wijze mishandeld. De oude heeft hem eerst, met een ijzeren staaf geslagen, zoodat de ge troffene bcwustelo-s neerzeeg, en do jon gen heeft hem toon nog verschillende, messteken toegebracht. Boven verwach ting heeft het slachtoffer er het leven af gebracht, doch hij heeft geruimen tijd in levensgevaar verkeerd. Het Hof veroordeelde hen thans tot resp. anderhalf jaar en acht. maanden gevangenisstraf. Programma van Zondag 17 Februari. HUIZEN, 3313.3 M. Na 6 uur en tijdens R. K. st (9.30) 1852 M. 8 259 20 Morgenwijding c|ider 1. v. Joh. de Heer. 9.39 R. K. Hoog nis. 12.301.30 Concert. 2002.30 Literaire cau serie. 2.304.30 R. K. concert in Nij .negen. 5.45 N. C. R. V. Dienst in de Geref. Kerk van Delft. Voorganger Ds T. L Hagen. 8.05 Concert. Amsterdamsche Orkestverecn. HILVERSUM, 1071 M. 10.10 Soc. Dem. ui z. 12.302.09 Concert. 2.20 Abonnementsconcert, Aansl. v. h. Concertgebouw te Amsterdam. 4.005.00 Gramo.'oonmuzic-k. 6.15 Vrijz. Ge wijde bijeenkomst in het gebouw der Herv. Gemeente te Zaandam. 7.45 Grano'oo.imuzick 8.15 Concert. Versterkt omroep orkest. DAVENi'RY, 1562 M. 3.59 Concert. 5 29 Kin kerkdienst. 5.C0 Voorlezingen uit het Oude j ostament. 6 056 35 Lach's cantate no. 65. 6.50 Kerkdienst. 8 209.05 Kerkdienst. 9.25 Concert. Militaire kapel. In do gisteren gehouden vergader'ng van den gemeenteraad van Vliss'ngen wa ren afwezig mej. Meijer wegens ziekte» en wegens dienstaangelegenheden deh er van Hal, en voorloopig da heer Andries- sen. Verschillende medcdeelingcn werden gedaan, o.a. van aanhouding door G d. Staten van hun beslissing over de ge meente-begrooting tut 1 April. Hierna werden verschillende stukken overgelegd, w.o. een verzoek om bouw werken der gemeente voortaan in eigen beheer uit te voeren. Dit werd in handen van B. en W. ge- ste'd om advrs. Hetzelfde gebeurde met een verrode van het bestuur dor Vereeniging tot be vordering van Christelijk ondr w's om uitbreiding met een tweetal leelokalcn in het gebouwencomplex aan de Wagenaar- straat. Tot lid der Commissie voor do straf verordeningen en in do Commissie voor de groente- en fruitveiling word benoemd de heer van Westen, in plaats van den heer van Noppen, die vertrokken is. D3 Ziekenhuiskwestie. Aan de orde was nu het voorstel, om aan Bethesda grond te verkoopen voor een ziekenhu's. De voorzitter zegt, dat h-j eerst wil uit gemaakt zien, het principe van verkoop en daarna den prijs bepalen. Dhr De Meij (s.d.) zegt. dat hij spreekt in plaats van den heer van Hal, die het op zich had genomen. Spr. meent, dat het er nu om gaat, of men de gemeentelijke ziekenverpleging zal handhaven cf niet. Hij wijst er op, dat de burgerlijke voorstanders van de gemeente lijke ziekenverpleging er zich wel wat erg makkelijk hebben afgemaakt. Spr. meent, dat Bethesda duidelijk aan toont, dat er verschil is tusschen Christe lijke en Neutrale verpleging; en al heb ben de Protestantsch Christelijken n:et de meerderheid wi lan zij toch de vrijheid aan anderen ontnemen om neutraal ver pleegd te worden, nu zij een bonheurtje hebben. Men wil neutrale menschen ook Christelijk verplegen en dit moet ieder weten of h'j of zij dit wil. Spr. gaat daarop het ver'oou der zio- kemhuiskwestie na. Eerst het groo'o p'an, dat do Kroon niet goedkeurde; teen kwam de hoofdinspecteur dor Volksgezondheid met het idee bouw een nieuw aan hot St. Joseph ziekenhuis en houdt het oude in stand. Nu zal met aanbouw b'j het 'ziekenhuis van Bethesda het oude zeker daarmee vervallen. De voorstand" van gemeen'erjke zie kenhuis verp' egint roet n on Ier aanvoe ring van den burgttee°t-r tegen Be hes 'a zeggen, ,,je kan hot krijgen, a's wij er bij kunnen bouwen". Als Spr. dest'jls raads lid was geweest, zou hij1 om form^e'e redenon tegen het groote plan hebben gestemd; nu zou hij er voor stemmen, omdat de geme mte'ijke ziekenhuisvcrple- glng in g vaar komt. Do gememte'ijke ziekenhuis verpleging moet gehandhaafd worden. Dhr Huson (C.H.) is steels voorstander van een nieuw ziekenhuis geweest, gezien don toestand van hot oude. Maar a's ,mon er 20 jaar aan werkt en tal vam teleur stellingen onderv'ndt, komt men tot hel aannemen van iets anders. Spr. juicht het voor-tel om aan Bethes da grond te verkoopen toe. De heer Harts wil a'leon de ziekenhuis kwestie oplossen, zo-oal's hij wil; maar Spr. is voor iedere goede oplossing te vinden. Dhr van Oorschot (S P.) zegt, dat er veel plannen in 9 jaar zjjn geweest die allen doe'den op verbetering van de ge meentelijke z'ekenhuisverplegieg, maar nu is alle hoop daarop vervlogen. Spr. weet voor een verloren zaak te vechten, maar zal het doen zoolang hij kan, omdat het een rochtvaarlige zaak is. De grond mag niet. onttrokken worden aan haar bestemming voor gemeenteziekenhuis. De poging van Bethesda om dien grond te krijgen is onbehoorljk. De Vrijheidsbon- ders zullen v.rraad plegen aan hun eigen beginsel als zij voor het voorstel stem men. De zickenhuisstrijd zal met dit be sluit niet uit zijn. Sir. begrijpt niet hoe er nog menschcn zijn die kunnen zeg gen, dat het Gasthuis goed is. Menschen, die om financieole redenen nieuwen zie- kenhuisbouw tegenwerk en zullen nu f20.000 als douceur je g-ven aan Bethes da. Spr. ontkent, dat er in een reli gieuze instelling meer liefde heerscht dan in een neutraal ziekenhuis. In een ge meentelijk ziekenhuis is plaats voor geestelijken s'eun van iedere rich'ing. Als men spreekt van verdraagzaamheid, dan stelt spr. daartegenover, dat men wei gert een gemeentelijk ziekenhuis naast dat van Bethesda. Men zal het oude gasthuis afkeuren, het personeel komt dan op straat te staan. De heer Huson draait, volgens spr. om, omdat er weer kaas is voor hem op een wethoudersbaantje. De heeren Laernoes ea de burgemees ter laten de ziekenhuis verpleging in den steek. Spr. doet een beroep op alle leden, om te zorgen, dat er ook een gemeente lijk ziekenhuis komt. De heer Sorel (A.R.) geeft toe, dat het een belang rijke kwestie i3. Spr. wijst er op, dat de burgemeester steeds ge ijverd heeft voor een particulier zieken huis, en hij komt tegen den aanval op den voorzitter op. Spr. meent, dat de persoon, die de gift schonk, groote waar- deoring verdient, omdat hij de gemeente ten zeerste heeft ontlast. Ook in een Christelijk ziekenhuis kunnen anders denkenden goede verpleging vinden. Ook mr Troels.ra werd in een Chr. ziekenhuis verpleegd. Spr. geeft toe, c t andersdenkenden ook met Lefde ku verplegen. Niet alleen h drankje en de ver pleging zijn vo'doende, want niet hij, die zaait, nlel hij, die maa t, maar God geeft don wasdom. Dhr Paap (V.-B.) meent, dat er reden is om eerst het partieul er in t'a icf le laten doorwerken en alleen dan aanvullend op te treden. Nu is er een particulier zie kenhuis op komst naast het R.-K. en spr. ver'rouwt, dat dit voldoende is. Maar is er dan nog een nieuw gemeentelijk ziekenhuis noodig, dan kan het er nog komen, en dan is er grond genoeg te vinden. Nu is er alle reden om Bethesda den gevraagden groni te verkoopen om te voorkomen, dat zij elders heen gaat. Dhr de Ridder (C.-H.) heeft al lijd ge steund als 'tging om verbetering van het gasthuis. Spr. is altijd in do eerste plaats geweekt voer bat.ra zickcnhuisverpleging en kan zich daarom met het voorstel vereenigen, omdat er mede geholpen wordt iedere zieke. Dhr Berger (S. D.) b'ijft voor centra lisatie. Men denkt echter niet aan de zieken, doch aan de richtingen. Hij is togen onderhandsche subsidies langs een achterdeurtje, maar heeft geen bezwaar tegen confessionce'.e verpleging. Dhr Poppe had gedacht, dat de voor stand"^, die tegenstanders gawodon zijn, ook hun moening zouden hebben ver dedigd. Het schrijven van Bethesda is zeer naicfmen schijnt daar eerst de menschcn onder Christelijken invloed te brengen en op de tweede plaats komt de zieken verpleging. Spr. zegt dat net a'gemeen belang al leen gediend wordt, als alle groepen van burgers or mede gediend worden. Ook al is gemeentelijk ie.s duurder, dan is spr. daar toch voor. De heer Harts (v.d.) zegt reeds in het college van B. en W. de minderheid to zijn geweest en nu is hij weer ver plicht voor een verloren zaak te pleiten. Spr. begrij 4 niet waarom de oorlog eerst zal beginnen als een vleugel wordt aangebouwd. Spr. meent dat dit het go- val zal zijn, als men het meerderheids- voorstel aanneemt. Spr. meen', dat de hoer Huson b'ij zal zijn als deze mid dag achter den rug zal zijn. Spr. meent dat de Vrijhcidsbondscho heeren teg-n hun eigen monsclmn ingaan en hm man daat in gevaar brengen. Spr. vraagt: wat wil rechts met de gemeen tcziekenverzorging. De hoer Wo.tering: afwachten. De hoer Rorije: dat is niet eerlijk. De heer Ilarts zegt: Als er ander ter rein to vinden is, kan dat aan Bethesda worden g -,goven. Maar men m»et hen niet het mooio terrein geven der gemeente. De voorzitter zegt, in <je October ver gadering reeds g'zogl te hebben dat er geen plaats is voor drie groote zieken huizen. S r. geeft niet gaarne plannen o", waar hij lang voor g ij erd heeft, maar h et gaat om de be'angen der zieken, die worden nu geholpen. Komt het niet op dit ter rein, dan komt het op „Levenslust" aan den Singel, en dat is veel ongunstiger terrein. De heer M. Laernoes zegt, dat hij even als de voorzitter, van plannen van een nieuw gemeentelijk ziekenhuis niels meer ziet komen, waarvoor hij tegen den wil van de meerderheid van den V.B. in, steeds heeft gestreden. De overheidszorg moet aanvullend zijn. Men kan nu een goed ziekenhuis krijgen en moet daar van profiteeren. Spr. ontkent aan bluf te 'hebben ge daan. Hij heeft werkelijk indertijd pogin gen aangewend steun in Amerika te vin den en dat zou dan we'licht f590.000 voor een gemeentelijk ziekenhuis zijn ge weest. Daarna werd gerepliceerd. Daarbij ont stond af en toe eon vrij scherp debat; o.a. toen de heer v. Oorschot tegen do heer Huson zeide, dat deze eigen belang op den voorgrond stelde. De hoeren Huson en Wesseling p rotes- teeren hier tegen, maar achtten het te min om er vorder op in te gaan. In behandeling kwam nu eerst een mo tie van den heer van Oorschot, waarin wordt neergelegd, dat gemeentelijke zie kenverpleging moet. worden gehandhaafd, en daarom wordt gevraagd, dat B. en W- met Bethesda zullen onderhandelen over het bouwen van een gemeentelijk zie kenhuis aan de Kerkhof.aan op hetzelfde terrein als dat van Bethesda. Dhr Woltering zegt, dat dit reeds is gebeurd, en op goede grqnden mislukt is. De heer Harts wil do motie in tweeën in stemming zien gebracht. De heer P. G. Laernoes waarschuwt tegen de motie, en tegen vertroebeling, het gaat nu alleen om de vraag van den grondverkoop. De heer van Oorschol splitst zijn motie in tweeën en verdedigt nader het eerste deel, om zich uit te spreken voor ge meentelijke ziekenzorg. Het tweede deel is, om den eisch te stellen dat er o k door de gemeente op het terrein mag worden gebouwd. Nadat èn de heer P. G. Laernoes èn de heer Paap voor hun geestverwanten ge zegd hadden, dat zij deze moties thans niet goed ter plaatse achtten, trok de heer van Oorschot ze in. Het voorstel tot verkoop van den grond werd hierop aange nomen met 11 tegen 6 stemmen. Tegen de socialisten en de heer Harts. Aan de orde kwam nu de prijsbepaling der gronden. De heer Huson bestrijdt de berekening van den heer Harts, waardoor Bethesda f zO.OOO als douceurtje zoj krijgen. Spr. meent, dat er van een douceurtje geen sprake is. De heer De Meij berekent een prijs van f 5 per vierk. M. Ging men den grond ver kavelen, dan kreeg men er belangrijk meer van. Dus als men voor f 5 berekent, is er geen winst en is men reeds zeer royaal. B. en W. achten het billijk f3.50 te berekenen, maar houden dan geen reke ning met den kostprijs van d n grond; wat bijv. bij de Geref. kerk wel is ge schied. Als men Bethesda een subsidie wil geven, moet men dit zeggen, maar nu past men geen goede grondpoliliek toe. Dhr Wesse ing be preekt ook de cijfers en meent, dat het niet goed is aflossing te berekenen, al is de rente ook wat laag. De kosten van o,pspui ing maken den grond toch niet evenveel meer waard. Bij taxatie wordt ge-ekend met rente enz. om den verkoopprijs vast te stollen. Er is in dit geval reden coulant te zijn met, het oog op het goede doel. Dhr Harts komt er tegen op, dat men het voors'elt, alscf Bethesda nog te duur b"taal'. Spr. wil den grond voor f3.50 koopen en zal er dan goede zaken mede maken. Dhr Rorije noemt het voorstel van B. en W. bedrog. De voorzitter kan dit woord niet toe'.aten. Dhr Rorije zegt, dat het misleidend is. Dhr Berger zou over subsidie later kunnen nadenken, maar tegen eon ca mouflage als hier nu wordt toegepast, komt hij op. Dhr Van Oorschot meent, dat men den grond tegen kostprijs moet geven. Spr. kan zich indenken, dat men Bethesda steunen wil, maar dan moet men dit eerlijk zeggen en geen precedent schep pen. Dhr Andricssen is voor den voorge stelden prijs van f 3.50, gezien het goede doel. Dhr M. Laernoes komt zonder rente tot een kos'prij3 van f3.10: er is toen f 0 4 cent gerekend voor de bestrating. Dhr Wesseling meent, dat men niet vergeten moet, dat men een heel com plex tege'ijk verkoopt, waarop geen stra ten komen enz. Een voorstel van dhr Harts om den grond te verkoopen voor f 5 werd ver worpen met 11 togen 6 stemmen, die der soc.-dem. en den heer Harts. Hierna werd het voors'el van B. en W. z.h.s. aangenomen. Daarna jverd te kwart over zes de vergadering geschorst tot des avonds half negen. (Zie vervolg Eerste Blad.) Psalm 77 in het Afrikaansch. Naar „Die Kerkblad" meldt is Dr J. D. du Toit (Totius) al sedert einde Novem ber in Stellenbosch met zijn medearbei ders bezig aan de veria ing en de revisie der vertaling van den Bijbel. "Ook de prooven van de Psalmen worden nage zien. Hier volge een gedeelte van Psalm 77, gelijk Totius die in 't Afrikaansch be rijmde Opwaarts klim my roep en rede, dat God kan hoor my bode; in benoudheid, altijd weer, noem 'k my toevlug bij die Heer. En my hande, he.e nagte, met my worst'lend in my klagte, b.y tcrwjl ek vrugtloos smeek, Sonder moeg word, opgesteek. Slaap kom daar nie in my oë; 'k is onrustig, neergeboë; 'k draai my aldeur om en om, maar my mond bly strak en stom. 'k Dink dan aan verbye jare; en die juigtoon van my snare kom voor my in stille nag' Alles het my gees deur dag. Gans mistrooslig, wederstrewig, vra ek: Sal- die Heer vir ewig dan verstoot en nimmermeer wees wie wat Hij was wei-eer? Is dan sy beloftenis nie onverbreokfcaar en gewis nie? Is sy goedertierenheid nie bestendig vir al.yd? Sou God sy gena vergeet het? Van my onheil nie geweet het? Js ontferming dan vir mv deur sy gramskap afgemy? Ja, Gods hand, voorheen genadig oor my uilgcstrek, grootdadig nie meer vir my werksaam is; dit is my bekommernis 1 Méir, 'k wil liewer wees indagtig wat van oue tye af aan al sy dade, groot en mag'.ig Hy so heerlik het gedaan. Ek wil let op al die merke van sy onvolprese werke en inplants van bftter klag, d&arvan lofsing dag en nag. Heilig was, o God, u we'd, in ons voortyd, lang gele'i, toen u naam en sterkte alom groot was bij die heidendom; toe U, Heer, u arm gewekt het, Isrel roemrijk uit laat trek het; Jakobs Josefs nakroos vry uit Egipte 't uitgelei. IERSEKE. Van 8—15 Febr. '29. Onder trouwd: Pieter van Stee 59 jr gesch. e'ht- gen. van Alida Klous en Jacoba Staal 27 jr j.d. Geboren: Esdra Cornelis, z. v. Din- genis Minnaard en 'Jacoba Maria Slab- bekoorn. Levenloos aangegeven een kind van het mannelijk geslaclit van Dirk Ekelaar en "Helena Eversdijk.' Van 114 Februari 1929. WISSENKERKE. Gehuwd: 6, Adriaan Anthonisse, 25 j. en Maatje Jerina Scherp, 22 j.; 6, Jan Willem de Ridder, 24 j. jm. te Gouda en Maria Smit, 27 j. Geboren: 4, Maria, d. v. Pieter Kouwer en Maria Priester; 6. Elisabeth, d. v. Cor nelis Dieleman en Adriana Scheele; 9, Izaak Marinus, z. v. Leendert Begthel en Margaretha Janna van der Moere Overleden: 4, Johannes Dingemanse, 15 dagen; 10, Cornelia Spruit, 75 jecht- genoote van Aart van der Maas; 10, Ma ria Pieternella Heijblom, 26 j., echtge- noote van Iman Versluis. MIDDELBURG. Toor notaris W. Hioolen zijn Donderdag in het openbaar verkocht in „.Mer- curius"een huis en er" met voor- ea ach er- tuin, aan den Langevielesingel, geme-kt D 56m, gemeente Koudekerke, g-oot 236 centiaren. Kooper de heer L. Polak voor f 8299. Een huis en erf aan. do Spanjaardstraat, hoek Spuistraat, F 113, groot 56 centiaren. Opgehouden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 10