Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Ijsvermaak Marktberchten. een stadsgedeelte van 159.090 inwo De eclipscommissie uit de Kon. Aca demie van Wetenschappen heeft een ex peditie uitgerust om de totale zonsver duistering van 9 Mei a.s. te gaan waar nemen. De deelnemers aan de Nederl. Eclipsoxpeditie vertrekken 12 Febr. met het s.s. „Koningin der Nederlanden" naar Sumatra. Van 1. n. r. Dr J. v. d. Bilt, Dr M. G. J. Minnaert, daar achter de assistenten C. J. Gorter, W. E. v. Wjjk en G. P. Kuiper. Aan de Universi'eit te Amsterdam slang, de voor het eerste gedeelte van het arts-exa men de heer A, v. d. Griend,, geb. te Drel schor. Benoemd aan de Petrus Dathenusschool te Rotterdam (voor vast) M. Cammeraat te Aagtekerke. Geslaagd voor examen adjunct-commies der registratie en domeinen dhrri F. P. Rood- zand te Goes en A. Knol te Hulst. ZAAMSLAG. Aan Mej. L. v. Hoeve, onder wijzeres aan de Herv. School alhier, is wegens voorgenomen, huwelijk ontslag verleend en is in haar plaats benoemd Mej, C. Steinz te Goes, terwjjl de onderwijzer, de heer J. de Rruijne, werkzaam am die school, is benoemd te Herveld, gem, Andelts. ZAAMSLAG. Te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen Nederlandsche letteren de heer L. M. van Dis (met lo). SOUBURG. Benoemd tot onderwijzeres School m. d. Bijbel, Oranjeplein, Mej. J. M. van Koovoringen, van 's Grevelduin-Capelb. Met de benoemde stond op hel tweetal Mej. E. Pujjpe, van Vlissingen, onderwijzeres te Ritl.hem, i. Studietoelagen voor hoofdon der w ij z e r s. I.'e! commissariaat voor Indi sche zaken van het ministerie van koloniën deelt mede: Studietoelagen zijn beschikbaar (ingaande 1 September 1929) voor mannelijke le rWchtesn b ne ei 28 jaa-, in het lezft van d i ond rsvijs- akte en genegen zich te verbinde.i o u na ver krijging der hoo'dikte b'j he openbaar onder wijs (Europeesch, Nelerlandsch-Inlandsch en Nederlandsch-Chineerch) in Nel-lniü in dienst le treden. Het bedrag der toelage is f 1200 per jaar, de duur der toelage 2 jiren. Aanmelding per gezege d adre3 vóór 1 Juni 1929 bij de aid. B., Eerste Bureau van hei commissariaat voor Indische zaken, bij hel Departement van Koloniin, onder overlegging van akte(n) van bekwaamheid, o'ficieele pun- tenljjst onderwijzersexamen, g bxicbakte, be wijs van goed gedrag, dieastplich. bewijs. Tevens moet worden vermeld, waar men is opgeleid ,en waar men werkzaam is of is geweest. Ijsvermaak In Friesland. Ds de Stoppelaar schrijft week aan week in „Het Vaderland" pakkende schet sen over het buitenleven. Dikmaal heeft hij het over „als de ijzers blinken." vve ontleenen er het volgende aan: Een cchu ouderwetsche winter is het hier nog niet geweert. Volgens hot één- parig getuigenis van alle vroede mannen dagelijks hij de Groote brug vergaderd, is het eigenlijk niets meer dan een kwakkel- zoodje, een „bernespultsje" \kinderspel- letje). Een heetje „op en del" en „del en op" (op en neer). Een paar dagen ge leden scheen het, dat het wezen zou. Met blijdschap constateerde alles wat alleen nog een scbaatsenriem kon vastbinden, dat de thermometer „knap" zakte, de wind In het Oosten bleef en de lucht klaar. En op eens was er meer levendigheid. De herberg legde de „batte" (plankier) uit, baanvegers verschenen op de vaar ten, een ijsschaaf en af en toe een vreemd gezicht uit een of ander „adeel" of ,.goo" dat met een pikhaak gewapend aan kwam schevelen. Buiten uit op mijn tochten naar de vennen, kwam ik tegen ouden en jongen, echtelieden, hij de hand op den rug, soms In lange rij van zes ol acht, paartjes de armen gekruist, kleine beukers met nijdige felle slaagjes voor schietend. Mijn vriend Theunis, de ven ter achter de slee. de schaatsen onder de sokken en de klompen op de koop waar, Kleine Melle, op weg naar een boer in het Laagland, streek mij voorbij- „Dat giet inar hird'' (gaat maar hard) roep ik hem achterna. „Mat ek' '(moet ook) ketst het antwoord „gang is alles". Twee slagersjochies zijn met een mand vol vleesch op de schaats de wereld in. Elk een hand aan het hengsel krassen zij het gladde pad af. Doch het gaat hun blijkbaar niet vlug genoeg met dien zwaai- endon bengelenden korf tusschen hen in. Er wordt krijgsraad gehouden. Dan komt een lang touw te voorschijn, dat aan de mand wordt bevestigd, om het lijf gebonden en voort gaat het, zoo vlug als de voeten maar konden, de mand met dolle zwierende capriolen achter hen aan glissend en dansend, totdat bij een i'sheuveltje(juup! de korf een paar voet de lucht in sprong en de karbonade en lapjes in wijden kring als mooie roodo sclr'f'es over het ijs gleden tot onbedaar- Fken lol van de beide rakkers, die krom bogen van het lachen en tegen mij ze'den dat de boerinne er geen zout meer op behoefde te doen. toen zij do sneeuw- bepoederde gebradens weer opzichten. Mooi lag de groote w"de wereld der vennen in de stille strakheid van sneeuw en jjs, sneeuw overdekt met een glin- sterkleed van glazuur, dat de zon bl'n- ken deed als een zee van gladgestreken smeltend zilver. Rust aloml Onbewogpn rust. Geen vogel zag ik. Een enkelen riet- sni'der. Niets dan die stille, blanke wereld met de zwarteijsplekken er in ener door, waarin geen gehvd dan het rhythmisch sn"den van de schaatsen en af en toe een kraken van het ijs, waar alabasten scheu ren doorschoten. ..Dat is van sterkte", zou een mijner vrienden rictsnijders zeg gen. dan legt de winter er een balk onder. Daar is geen week voorb"gegaan of zeker éénmaal wanporde de vlag van on zen toren, toeken dat er hardrijderij was. De snelsten van Friesland z;;n langs onze touwen gevlogen. Een voorstelling, een volgenden dag achter op de baan door de jeugd herhaald. Daar was dan de een klompmaker en dp andor slof terw' l twee makkers een gespannen draad tusschen zich in hielden, dat was de sportmeter. Jonge mannen en jonge dochters hebben in paren om de prijzen gekamnt de leden van dc ijsclub hebben hun krachten on derling gemeten, zestig- en zoventigiari- gen streken nog over do baan. alsof het jonge kerels waren, en menig huisvrouw, wier zonen en dochters in een jongere klasse meededen repte zich voort met. snel klauwen of forsche, lange streken achter haar voorr'ider. Maar een van de aardigste wedstrijden is een hardrijderij van schoolkinderen. Daar wordt gekamnt to the hitte,r ond, daar is van deel on geen snrake. Als leeu wen staan ze on- de st-eok en rijden om het leven. Heerlijk zijn de gesprekken die de kamnioenen onder elkaar hou den. Als Jan van den bakker het te gen Theunis va.n den smid niet heeft kunnen houden en h'j ontmoet Sütze van den verver, die rijn Dartuur heeft ver slagen, dan vraagt deze: „Koe'st him net ha?" (Kon je hem niet hebben.) En Jan verzekert met dure eeden dat hij dat best kon, maar dat Theunis wel eerder van de „streek" was. En Kees en Smerd verdienen zich in het probleem hoe Douwe van den wagenmaker on eens zoo'n verbazend „hirdlingke" (hardling- ke) geworden was. Anders kon hij er „net folie" (niet veel) van. Een ouder broertje spreekt een jonger moed in: .Kinst'm wol ha!" (Je kunt Imm wel aan.) „Nooit onjaen" (opgeven). Pier van Auke Gjalts vertelt in zeer krachtige ter men aan zijm vriend Meindert, dat hij het bij den tweeden rit wel anders zal aanleggen, dat zijn tegenpartij „er aan zal, al moet hij ook rijden dat de stuk ken ijs er af vliegen". Fel wordt ge streden onder de toeziende oogen van vaders en moeders en even fel gebeten in en gezogen aan citroenig uitziende sinaasappels. Heel het dorp leeft mee. Als de ijzers blinken, blinken onze gezich ten mee, en onze oogen en onze harten. „Mei de pjuk op 'e wjuk Ju faldera. Mei de reed oan 'e gleed Oeral nei ta." (Met de piek op de wiek.) (Op de schaatsen glijdend.) (Overal heen.) Sneeuw. Het was voor velen een verrassing, toen zij gisteaOnorg-m waar namen, dat er wederom een flink' pak sneeuw was gevallen. Ook gisteren is het nog een groot deel van den dag tot plm. 4 uur n m. blijven doorsneeuwon De strenge vorst belette het smelten 'der sneeuw, zoodat de natuur heden een prachtaanblik bood. Wij vernamen, dat er in andere deelen van ons land geen sneeuw gevallen is. Het heeft vannacht buitengewoon hard gevroren, zoodat de koude vanmorgen ongekend wat. Op de ijsbanen, waar het Zaterdagmid dag zeer druk was, was vandaag door de koude heel wat minder publiek. Ongelukken. Zaterdagmiddag reden op het meer „De Flessen" bij Warns (Fr.) drie kinderen in een wak. Een voorbjganger wist twee hunner te reiden, doeh het 8-jarig zoontje van den heer H. Mulder te Rijs, 3choot onder het ijs ei verdronk. Nab'j Poorters haven te Hoek van Holland is de 42-jarige boerenarbeider J. S., terwijl h'j de spoorbaan overstak, door den van Rotterdam komenden trein overreden en gedood. De ongelukkige laat een vrouw en tien kinderen achter. In een machine'abriek te Utrecht is een 18- jarige arb ider onder een zwaren ijzeren kook- ketel geraakt, welke van een lorrie viel. Hij werd verpletterd, de dood trad onmiddellijk in. Toen een Duiisch dienstmeisje in een woning in Den Haag terpen ijn in een fleschje had overgegoten, had zij dairb'j ee.iige drup pels gemorst, welke op haar kleeren terecht waren gekomen. Toen zij kort daarna in de kamer bj de brandende kachel k.vam, vatten haar kleeren vlam. Op haar hu'pgcroep snelden dadelijk de be voners toe. die de vlammen wis ten te dooven. He. meisje h:e t evenwel ern stige brandwonden gekregen; z'j is in het zie kenhuis opgenomen. Te Oude-Pekela is do 17-jarige S„ van Mcelen a'komstig, bj het schaatsenrijden door het ijs gezakt en ver dronken. Een fOjarige sp'eri.igvisscher uit Harderwijk is bj het spieringkloppe.i op zee ongeveer een uur gaans van de kust, door het ijs gezakt en verdronken. Zijn lijk is reeds geborgen. Een Rotterdamsche kantoor- bediende te Utrecht aangehouden Door de Utrechtsc'ie recherche is Zat:rdagmid' dag op een der perrons aangehouden de 23- jarige kantooi bediende S„ wonende t3 Rotter dam, wiens opsporing en aanhouding telegra fisch was verzocht door de poli.ie, wejens po ging tot oplichting van f 22.039, valschheid in geschifte en verduistering van f 2000 ten nadeele van de firma K. v. d. IC. en Co., commissionair in effec en aan. de Wijnhaven to Rotterdam. De kantoorbediende S. was sinds eeniga jaren in dienst bij de firma IC. v. d. K. en Co. Vrijdagmorgen was hij uitgezonden om een kwitantie te innen, groot f 20.10. Hij kwam echter niet terug etn tevens bleek, dat h'j op een kwitantie van het agentschip der Nader landsche Handel Maatschappij f 22.030 heeft willen innen door valschheid .in geschrifte. Juist toen de firma IC. v. d. IC. ei Co. bij de politie aangifte deed van deze verduis tering en poging tot oplichting, werd de Rot terdamsche politie tele'onisoh door de politie uit Gouda gewaarschuwd, dat bij een winkelier te Gouda een verdacht per30.cn was geweest, om een costuum te koopen, Hij was me', een Fordauto van de richting Rotterdam géxomen Zoo ver mogelijk werd zijn signalement opge geven. Zijn rechterarm was, volgens den be diende, die hem had te woord gestaan, langer dan zijn linker arm. Dit signalement klopto precies met het signalement gegeven door een der firmanten van K. v. d. K. en Co. Daar do Goudsche politie kon opgeven, dat de verdach te persoon met zijn Fordauto in de richting Utrecht was verdwenen, werd terstond de po litie te Utrecht opgebeld. Overal werden posten uitgezet, en het ge lukte de Utrechtse'.ie recherche nog juist bij tijds op het Centraal Station den jeugdigen oplichter uit den trei.i te halen. Hij werd nog in het bezit gewonden van f 1903, plus een geladen revolver. De kantoorbediende is ter- stond op transport gesteld en aan da Rotter- damsche politie uitgeleverd. Dat de kantoorbcd'eade nog juist gepakt is kunnen worden is mede te danken aan 'het feit, dat hij in eea verkeerden trein was ge stapt. Hij had naar Duitsohland willen uitwij ken en deze trein was reeds vertrokken maar door vergissing had hij den trein naar Zeist genomen. Onregelmatigheden te Nieu we r-A m s t e 1. Eenigen tijd geleden is ge meld, dat op verzoek van een kiesvereenighig te Amstelveen vanwege de Provincie .een on derzoek is ingesteld naar de administratie tem gemeentehuize van Nieuwer-Amstel, welke niet in orde zou zijn. Bij dit onder:oek kwam aan het licht een frauduleis opgemaakt mandaat, bedoeld om een berisping voor een overschre den post door Ged. Staten te voorkomen, een zuiver administratieve handeling, waarvan nie mand financieel profijt had. Volgens de Tel. hebben Ged. Staten aan het gemeentebestuur bericht, dat zoowel de ge meente-secretaris als de gemeente-ontvanger en een hoofdambtenaar niet langer kunnen wor den gehandhaafd. Daar h: college niet de bevoegdheid heeft, om aan de hand der wet daadwerkelijk in te grijpen, wordt geadviseerd de drie titularissen te ontslaan. Verwilderde jeugd. Te Slie- drecht kwam een drietal jongens op het misdadige idee om in de wetering, waar. van zeer veel schaatsliefhebbers gebruik maken, een groote bijt. te hakken en deze zorgvuldig met ijsschotsen te be dekken. Daarna stelden ze zich verdekt op om de gevolgen van hun daad te bekijken. Spoedig kwam een meisje, die haar zusje in een slee voortduwde en ge raakte met het kind te water. Het dap pere meisje wist haar zusje te grijpen, doch het 7-jarig kind had heel wat water en modder binnen gekregen. De jongens waren op de vlucht geslagen. De po litie heeft proces-verbaal opgemaakt De kinderen maken het gelukkig vrij goed. (Volk.) Te Rotterdam do veer diensten gestaakt. De scheep vaart heeft veel van het ijs te lijden. De veerdiensten tusschen den linker- en rechter Maasoever te Rotterdam moes ten gisteren stilgelegd worden, omdat de booten niet meer door het vrij zware drijfijs konden heenkomen. Dit beteeken-, de, .dat alle verkeer naar den Overkant ners geheel moest plaats vinden over de bruggen. Het tramverkeer en dat der bussen werd ontzettend overbelast. De passagiers, die Zondagmorgen naar Kinder<L/k moesten, hebben ten gevolge van het drijfijs, die plaats niet op de gewone wijze kunnen bereiken. De Fop Smit-boot kon het niet verder brengen dan even voorbij Kralingsche veer. Daar bleef de boot steken in het ijs. Veel passagiers gelukte het over het ijs naar den wal te komen en per autobus de plaats van bestemming te bereiken. In de verschillende havens heef t het ijs zich vastgezet. Zelfs de sleepbooten, die voorzien zijii van ijsbrekers, zullen er niet meer doorheen kunnen komen. Verontwaardiging ia Ierland. De verontwaardiging in den Ierschen Vrijstaat tegen de gevangenneming en veroordeeliing van De Valera is zeer groot. De regeering van den Vrijstaat heeft tot nu toe geen stappen onder nomen, maar de poli.ieke parijen van allo richtingen organiseeren protes.betoogingen. Do Fiann Dail-partj zal Dinsdag te Dublin een groote protes.betooging beleggen. AMSTERDAM. Zaterdagavond vroor het hier 22 graden Fahrenheit. HEDEL. De schipbrug over de rivier de Maas is weggenomen. Wegens ijs gang is de overtocht per stoomboot niet meer onmogelijk. AMSTERDAM. In de richting Oost-Mar kenEnkhuizen is het jjs tot duinen hoogte opgestapeld. AMSTERDAM. Onder de 'kap van het Centraal Station is heden de voedings draad van hot electrische spoor doorge brand, waardoor het electrisch net tot a n Slolerdijk stroomloos is gewerden. Over dit traject worden nu da electrische trei nen door stooanlocomotie/en getrokken. DORDRECHT. De overgangen over de rivier te Papendrecht en 's Gravendeel zijn nog open. Men zal trachten bij 's-Gra- vendert met de pont die nog in de vaart is, het ijs te breken. Tusschen Dordrecht en Zwijndrecht heeft zich het jjs z.ch vasl- gezet en is het verkeer gestremd. De voetgangers kunnen zich te voet over de rivier begeven. Men zal trachten maat regelen te nemen om ook de voertui gen over het ijs naar den overkant te brengen. BREDA. Een 40 tal arbeiders van de parketi'abriek „La Chapelle" zjjn in sta king gegaan, daar men het niet eens kon worden over het collectief arbeidscontract- VOLENDAM. Hot lokaalspoortje Kwa- fljjk—Volendam, via Edam, kon he denmorgen niet rjjden daar de loco motief bevroren was. Gepoogd wordt de machine te onldooion, maar men vreest, dat zjj daarbjj zal springen. Zeer ten ongerieve van de reizigers, bleek het niet mogeljjlc op andere wijze een ver binding tot stand te brengen. MONNIKENDAM. Door den scherpen wind was het jjszeilen gisteren levens gevaarlijk. Bjj een hotsing waarbjj twee xeilsledon met een vaart van 60 K.M. op elkaar inliepen, werd een passagier zoodanig aan t hoofd gewond, dat hij, na door een geneesheer verbonden te zjjn, naar een ziekenhuis te Amsterdam moest worden aangebracht. SCHIERMONNIKOOG. De "burgèmees- ter van Schiermonnikoog deelt mede, dat de algemeene toestand op hei eiiand uitstekend is. Er zijn geen ern stige zieken. Aan levensmiddelen is geen gebrek. De mogelijkheid bestaat, dat bin nen enkele dagen aan sommige artikelen gebrek zal zjjn, maar deze zjjn gemakkelijk te vervangen. Ongerustheid omtrent 'tlot van de bevolking behoeft er niet te be staan. Schiermonnikoog geïsoleerd. SCHiERMONNrKuOG. Omtrent den tocht van de loodsboot „Amsterdam" die van Nieuwediep vertrokken was met pest en levensmiddelen voor het eiland Schier monnikoog meldt men ons nog het vol gende: De „Amsterdam" heeft het eiland niet kunnen bereiken, doch moest 2 mijlen van de kust blijven liggen. Zondagmid dag heeft de bemanning van de redding boot te Schiermonnikoog getracht de „Am sterdam" te bereiken. Meer dan 3 uren kampten de mannen met den frevigen Oostenwind, en de ontzetlende koude. Het water, dat over de boot sloeg bevroor onmiddellijk. De loodsboot kon men ech ter niet vinden. Onverrichterzake keerden de mannen huiswaarts. Zondagmorgen bleek het eveneens on mogelijk de bpot, die thans duidelijk zicht baar aan de kust lag, te bereiken. De hevige wind en de felle 'koude maakten het onmogelijk verbinding te verkrjjgen. De loodsboot is later weer naar Den Helder vertrokken. Schiermonnikoog is thans reeds 11 da- heel geïsoleerd. Het eenige middel waar mee men het eiland van post en levens middelen kan voorzien is het vliegtuig. De temperatuur was (laar gisteren 26 graden onder nul. AMSTERDAM. Hedenmorgen 11.25 uur is de P.H.—A.C.T. van de K. L. M. van Schiphol naar Schiermonnikoog ver trokken. Behalve den bestuurder Sillevis bevinden zich twee' mecaniciens en twee passagiers aan boord van het vliegtuig. Te Amsterdam werd 12 K.G. post ingenomen. Allereerst wordt naar „De Kooi" gevlogen waar nog 500 K.G. post wordt inge nomen. Ongeveer 1 uur hoopte men het eiland te bereiken. maakt de huid van handen en gelaat ruw en schraal en doet de lippen sprin gen. Dit verzocht en geneest men met Doos 30 en 60, tube 80 ct. PUROL HOLLUM. Het eiland Ameland zit sinds Donderdag zonder post. Hedenmorgen was de temperatuur 28 graden Fahrenheit. Het eiland zit rondom in het jjs. BERLIJN. Volgens officiëele berichten van het Meteorologisch instituut hei f men in den afgeloopen nacht in Duitsch- land een ongekend lage temperatuur ge registreerd. In Silezië was de temp. ge middeld 30 graden Celsius onder nul. Tusschen Oder en J'lbe gemiddeld 25 graden Aan den Rij) tussche.n 15 en iö graden. Te Berlijn is het koude-record van de laatste 103 jaar belangrijk over schreden. Het record was tot nu toe 25 graden onder nul. Deze temperatuur werd in 1830 en 1850 'in de binnonstand te Berlijn geregistreerd. .De langste Febru ari temperatuur werd bereikt in 1855 met 24.9 onder nul. Verandering in de weersge steldheid valt voorloopig niet te verwachten. Gasvergiftiging. FRANKFORT a. MAIN. In hot. in de nabijheid van Frankfort gelegen He.ssi- sche sta/lje Nou ïsenburg is in den nacht van Zondag op Maandag een gasbuis ge sprongen Het uitstroomende gas drong twee huizen binnen. De familie Spaat, vader, moeder en een 12-jarig kind werd hedenmorgen dood in bed gevonden. De 9-jarige zoon van een in het andere huis wonende familie werd eveneens dood gevonden. Een 9-tal andere personen moest in het ziekenhuis te Offenbach worden opgenomen. De toestand van eenige personen is levensgevaarlijk. Aanslag op den president van Mexico. NEW-YORK. Omtrent den aanslag op den president van Mexico wordt nog het volgende gemeld: Tegen 7 uur in don morgen had de aanslag plaats. De locomotief en de beide eerste wagons van den trein, waarmee president Portes Gil reisde, werden ten gevolge van do ontploffing van een dyna- miet-bom uit de rails geslingerd. In de omgeslagen wagons bevonden zich ver schillende hoogwaardig)! eidsbokleederB. De president zal de reis voortzetten. De aanslag wordt in verband gebracht met do terechtstelling van Toral- De pre sident. had Zaterdag verschillende dreig brieven ontvangen. In Mevico-city hebben groote manifes taties plaats gehad, die tot botsingen met de politie aanleiding gaven. Daarbjj wer den 3 personen gedood en 30 gewond. Vele manifestanten werden gearresteerd. ROME. Hedenmiddag heeft in het Late- raan paleis door Kardinaal Casparrie als gevolmachtigde van den H. Stoel en Mus solini de onderteekening plaats gehad van het politiek verdrag, waarbij de Romein- sche kwestie wordt opgelost. Verder is een concordaat geteekend, tot regeling van de financiëele betrekkin gen tusschen den H. Stoel en Italië, in verband met de gebeurtenissen van 1870. Het verdrag werd te 12.17 geteekend1- ROME. Hedenmiddag 1.2 uur zout de •onderteekening plaats hebben van het verdrag tusschen den II. Stoel en, de Itar liaansche regeering. Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Febr., 2.30 uur. Berlijn S9.23—59.24. I Brussel 3 4.701/234.721/s'. Parijs 9.749.76. Londen 12.11 A/s12.12. New York 2.495/8—2.49Vs. Rotterdam, 11 Febr. 1929. Veemarkt. Aanvoer: 418 vette run deren, 1£0 vette kalveren, 301 schapen en lammeren, 919 varkens. Prijzen per i/2 K.G.: Koeien 2833, 42,5—45, 50—52, Ossen 38, 43—44, 46 —50, Vette kalveren 60—65, 72,5—77,5, 85—90, Schapen 30—35, Lammeren f22 f28 per stuk. Varkens 3536. Omschrjjving. Koeien en ossen aanvoer tamelijk, handel redeljjk, in de prijzen weinig verandering. Een beste koe tot 2 cent boven noteering. Stieren wei nig aangevoerd, geen noteering. Vette kal veren matig aangevoerd, handel willig, de prjjzen over 't geheel iets vaster. Een puikbest kalf van 57i/2 cent boven no teering. Schapen en lammeren met kor ten aanvoer en slechten handel. De oude prjjzen konden nog bedongen worden. Varkens aanvoer kleiner dan vorige week. Handel stug, doch de prijzen iets hooger. Een puikbest ex. nog iets boven noteering. Vlas. 400 K.G. blauw half schoon 1.05—1.15, 14.994 K.G. blauw schoon fl.20fl.40, 540 K.G. wit Zeeuwsch f 1.20—f 1.35, 4000 K.G. Holl. geel f 1.20— fl.35, 12.000 K.G. Groningsch fl.20— f 1.35, 1000 K.G. dauwroot f 1f 1.15. Handel slepend. Aardappelen. Brielsche eigenhei mers f 2.70f 3.Zeeuwsche eigenhei mers f2.50f2.80, blauwe eigenheimers i 2.50f 2.70. Bevelanders f 2.40f 2.60, Zeeuwsche blauwe en bonte f3.75f4, Poters f 1.80f2.20, bravo's f3—f 3.5a Aanvoer gering. Vraag redelijk. Van granen en zaden wegens het jjs geen aanvoel en noteering.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3