Voor de Jeugd. Wat er deze week voorviel. eteeuwsche hoekje Het Vrouwenhoekje. 4 kinderen hoorden, klonk het: „Neen, dén zie ik er van ai." Zooals in alle problemen, ik zeg het nog eens, hebben we hier te doen met (jweededige schuld. En zij, die goed wil len aan beide kanten boeten, zooals het in 't leven meer gaat, voor de an deren. Enkele recepten. Blinde vinken, ook wel bekend als „kalfsrolletjes", maakt men van kalis lapjes en kalfsgehakt. Op een pond lap pen neemt men een ons gehakt. Men klopt en zout de lapjes, maakt het gehakt aan met een beetje zout, peper, oud wittebrood en melk, vult ieder lapje met een beetje gehakt, rolt ze dan op, bindt ze vast en paneert ze. Dan bakt men de blinde vinken in boter, kalfsvet of half boter, half kalfsvet, laat ze, onder toe voeging van kleine scheutjes kokend wa ter, een half uurtje stoven en serveert ze op een warmen schotel, waarop men hier en daar een uitgetand schijfje citroen legt. Men kan vóór het opdoen, de touw- jes of draden van het vleesch verwijderen. Appeltaart. Benoodigd: 6 a 8 flinke zure appelen, 2 eetlepels suiker, Vs eet lepel boter, een theelepeltje kaneel, 6 beschuiten en 2 eieren. Bereiding: Schil de appelen, snijd ze in kleine stukjes en kook ze met heel weinig water tot moes. Roer er de sui ker door, de boter, het kaneel, de fijn ge stampte beschuiten, de geklopte eierdooi ers en het laatst het zeer stijf geklopte eiwit. Doe de massa in een met boter be streken en met paneermeel bestrooide vuurvaste schaal, strooi over den bo venkant nog wal paneermeel en laat de taart in een matig heeten oven bruin bakken. (VI. Crt.) Hoe houtworm te bestrijden. Men neemt twee deelen zuivere gele was, vijf deelen terpentijnolie en twee deelen poeder van cayennepeper. Was is spoedig opgelost in terpentijn. In dit mengsel roert men hót middel: de ca yennepeper. Als men steeds deze mélange gebruikt bij het opwrijven der meubelen is men er zeker van, de eventueel aan wezige houtwormpjes te vernietigen en, zoo ze er niet mochten zijn, hun komst te beletten. Een andore manier: Bij meubelen, die met houtwormen ge plaagd zijn, de gaatjes bevochtig m mot eon aftreksel van cayennepeper in ter pentijn; men laat daartoe 10 gram van deze peper veertien dagen trekken in 100 gram terpentijn. Vóór hot wrijven bovengenoemde mó.ange gebruiken. Ook petroleum kan soms uitstekende diensten bewijzen. Men moet echter niet alleen de vloeistof in do gaatjes spuiten. Bij ongepolitoerd moet men ook de om geving dor gaatjes met een kippenvoer of fijn penseel zoolang bevochtigen tot het hout doordrongen is mot vocht. Oude vilthoeden. Van oudo vilthoedjes, die^ niet goed meer schoon te maken zijn, 'of eindelijk gaan vervelen, kan men, aldus de Rott., nog op verschillende manieren plezier hebben. Is een hoedje heel verschoten en ouder wets, dan kan men not verknippen voor zooltjes, zoowel om in pantof.e s of huis schoenen te dragen a s om te naaien on der pantoffels die men zei'f maakt, vooral Vóór kinderen. Voor de huishouding kan men heel oude vilthoeden heel practisch en ge makkelijk opgebruiken door de hoed van onderen o-m een langen versleten stoffer te sjaan (goed vastnaaien, bijv. met dun touw door den rand te rijgen en dit om den stok te winden). Ge hebt dan een goedkoopen zeilwrijver, die weer wat bukwerk uitsparen kan. Stukjes vilt van oude hoeden bij-v. kan men in kleine cirkeltjes knippen, die men onder stoel- en taielpooten plakt om kras sen op het zeil te voorkomen. Beste jongens en meisjes. Ik zal vandaag om ruimte te winnen maar dadelijk met de deur in huis vallen en direct beginnen met de briefjes te be antwoorden. Alleen nog een kleine mededeeling. Jullie geniet natuurlijk allemaal van het ijs en dus zal het ook wel niet al te moei lijk vallen om er iets over teschrijven Willen we het eens probeeren? De neefjes en nichtjes die er lust in heb ben gaan dus een opstelletje schrijven over „Het ijsvermaak". Het mag niet grooter zijn dan twee bladzijden uit een schrift. Voor de beste opstellen worden een paar mooie prijzen beschikbaar gesteld, en als het mag van de redactie wordt het opstel dat den eersten prijs krijgt in de krant af - gedrukt. De opstellen moeten u i t e r 1 ij k 16 Februari in mijn bezit zijn. En nu de briefjes. 's H. H. k i n d e r e n, „Madeliefje". Dat trof je hè, dat je ook naar dat feestje mocht, is 't gezellig geweest? Nu, tegen dat jullie die bazar houden moet je het me maar eens. schrijven, misschien kom ik dan wel. „De Gebroeders". Jammer dat jullie dat raadse'. niet konden vinden, maar zoo heel erg is het niet. Ja hoor, 't nieuwe verhaal begint do volgende week. „Het Tweetal". Eerst dacht ik dat er weer nieuwe nichtjes of neefjes bij kwa men, maar nu blijkt juist het tegen overgestelde. Hoe komt hot dat P. en J. niet meer meedoen? Ja, jullie mogen ook wel alleen het kleine raadsel oplos sen als je dat prettiger vindt. Kamperland, „Blauwoogje". Je schreef dat je „Grijsoogje" wel kent, nu ik ook hoor, want 'k heb eetn briefje van hem gehad. Zet je in 't vervolg de schuilnaam ook onder je briefje? „Grijs oogje". Prettig dat jij1 nu ook meedoet, je bent hartelijk welkom in onzen babbel- hoek. Do raadsels had ja goed. Vertel je me ook nog eens hoe oud je bent? „Hyacint". Ja hoor jiji mag ook meedoen, nu zijn er in eens drie uit Kamperland. Jouw leeftjjii weet ik ook nog niet, dat schrijf je me den volgen-Ion keer zeker wel, want 't is zoo lastig mot prijzen geven. 'sH. A rends kerke. „Leesgraag". Wat leuk dat je in een arreslede gere den hebt, 'k kan me best voorstellen dat je hot fijn vond. Neo, ik geloof niet dat er hier veel zijn. W o 1 f a a r t s d ij k. „Roodborstje". Nee, ik wist niet dat je nog zooveel broertjes en zusjes hebt, dat is zeker wel gezellig. Hebben ze allemaal mee- gegle len. Jammer dat je het raadsel niet kon vinden, een volgende keer moeten ze je allemaal maar eens helpen. „Prins Maurits". Door een vergissing heeft het er verleden week niet bijgestaan, dat jij ook een prijsje had. Je zult wel gedacht hebben „Tante vergeet mij heelemaal", maar dat is niet zoo hoor. Zijn jullie nu weer beter, lastig hè als je zoo ver kouden bent. Ja, de kaart had ik ont vangen, nog welbeiankt. Arnemui den. Krullebol". Ik dacht dal, de krullen meteen weer verdwenen waren, maar dat valt alweer mee. Ben je nu weer heelemaal beter? Ja, ik heb de film ook gezien. Middelburg. „Flauwlentertje". Zoo, vind jij de raadsels met de hokjes pret tiger? De meesten hebben liever gewone raadsels. Blijf je nu niet meer zoo lang weg? St. Laurens. „Rozeknop". 'kHoop maar, dat je het nieuwe verhaal ook zoo mooi vindt, maar dat is niet zoo lang. Nee, ik ben er ook nog nooit i-n geweest maar ik zou het best eens willen, 't Lijkt me wat leuk. K r abb e nd ij k e. „Tulpje". Ben jij ook naar de „Ouderavond" geweest, of mocht je alleen helpen om alles klaar te maken Wil je je Moeder bedanken voor het briefje, ik vind het erg prettig, dat zij nu voor „Waterlelie" geschreven heeft. Ja, ik vergeet ook wel eens wat, maar je was toch nog op tijd. „Fazant". Het spijt Het moge dan waar zijn, dat in Februari meestal de eerste ritselingen van het o;it- waken der natuur vallen waar te nemen, de eerste week van Februari in 1929 heeft niet veel anders dan felle koude en gure mist gebracht. Dit geldt zoowel voor ons land als de meeste landen van .Europa, ja tot zelfs in Britsch-Indië toe. De liefhebbers der schaatsensport hebben, zjj het dan in Zeeland niet het moest, hun hartje kunnen ophalen. Helaas ontbrak ook: nu niet de bijna dagelijks terugkeerende lijst van slachtoffers van bet ijs. In het buitenland was het met het winter weer zóó erg gesteld, dat de thermometer temperaturen aanwees, zóó laag, als in geen tientallen van jaren waren voorgekomen. In het Oosten van ons werelddeel bleven zelfs de treinen in de sneeuw steken. Vrijwel internationaal zijn ook de verschil lende besmettel ij ke ziekten (griep, diphteritis, roodvonk, enz.) waarvan de be richten uit tal van plaatsen tot ons kwamen. In Duitschland maakte men zich behalve met de koude, ook druk met een minister-, of beter gezegd, met een c o a 1 i t i e-c r i s i s. Het schijnt echler wel, dat, al is minister Von Guerard afgetreden, het kabinet toch aan blijft. Over T rotzky, den opposant-Bolsjewiek, loopen allerlei niet te controleerea geruchten. Het heeft er alles van, dat hij genoeg heeft van zijn verbanningsoord en wed naar een naburig land wil verhuizen, In Spanje is weer eens een po ging gewaagd om de dictatuur van Primo de Rivera te beëindigen. Maar naar de berichten meldden, is ze mislukt en zullen de gearres teerde leiders van den opstand hun straf niet ontgaan. De reeds zoo lang hangende kwestie tus- schcn den Paus en de Italiaansche regeering schijnt thans haar oplossing gevon den te hebben. De olïiciecle mededeeling daar van door den. Paus, zal zoer sp>edig volgen. Van Rome koeren, we terug naar onze eigen kleine provincie. Ook hier wordt dezer dagen een poging gewaagd, om aan een niet-jonge kwestie een eind te maken. Reeds lang wordt er over de Zoeuwsch-Vlaamsc.he waterlei ding gesproken, geschreven en ruzie gemaakt. De Raad van Commissarissen van deze N. V. heeft deze week do pors bijeen geroepen eai uiteengezet, dal da totstandkoming dozor wa terleiding dringend noodig is. Maar of de op positie hiermee bezworen zal zjjn, is zeor de vraag. In Vlissingen is het weer oen. andore kwestie, die er da aandacht vraagt, n.I. hot zieken- huisvraagstuk. Dank zij de milde gift voor een Chr, Ziekenhuis, wil hot Bestuur hiervan nu graag doorzetten en heo.'t hot aan den Gemeenteraad de noodige medewerking ge vraagd voor hol. vorkrjjgen van eon terrein. B. en W. willen het bestuur wol tor wille zijn, maar het is to voorzien, dat oen deel van den raad, dat zweert bj een neutraal ge meentelijk Ziekenhuis, er ariders over deukt. Dezer dagen is ook bekend gevvo-rdon, wolk een schade aan do zeewering van den Polder Walcheren door de November stormen van 1928 is toegebracht. Niet min der dan f 250.(XX) zal het herstel kosten. 1 De m-ensch van onze dagen is wetenschap pelijk en technisch zoor knap. Maar rampen als deze te voorkomen, ligt toch buiten zijn bereik. Almachtig is hij niet. INDIVIDUALISME. EENZELVIGHEID. Mr H. Verkouteren maakt in „De Vriend des Huizes" interessanto opmerkingen over Nederland en de Nederlanders. Hij zegt daarin o.m. „Met onzen vrijheidszin hangt ons indi vidualisme nauw samen. Een Nederlan der gaat graag zijn gang. Hij staat graag op zichzelf. Zijn ideaal is een eigen kerkje te stichten of een eigen partijtje, met hem zelf als g'ansri.jk middelpunt. Reeds Caesar vertelt, dat onder de Germanen de vorsten meer regeerden door overreding dan door gezag en zoo is het bij: ons feitelijk nog. Van discipline hc-eft de Ne derlander weinig begrip. Zijn eigen mee ning geeft hij. niet gauw prijs. Zijn in dividualiteit op te offeren aan de eiscben Er is in Zeeland nog wel wat te doen. Electrificatie, waterlei ding, enz. Sommigen hebben wel eens de gewoon te, ook al zijn ze Zeeuwen, om iet-wat kleineerend, e-n met zekere minachting in hun stem over onze provincie te spreken. Wat gaat hier nu feitelijk om, vragen ze. Het is allemaal maar wat klein ge pruts, wat je hier te zien krijgt. En wat er dan nog gebeurt, och, daarmee had men tien, twintig jaar eerder in de weer moeten zijn. Ik zal niet in een overdreven pro vincialisme vervallen en wil direct toe geven, dat Zeeland in menig opzicht wat achteraan komt. Soms is dat voor een groot deel de schuld van de leidende figuren. Zoo is het feit, dat de middengroep van onze provincie nu eerst electriciteit krijgt, wer kelijk niet te wijten aan de bevolking. Die zat er al jaren op te wachten en werd er zelfs ongeduldig onder. Maar in andere gevallen hebben de in gezetenen wel degelijk schuld, als er eens iets wat lang onderweg is. Ik denk b.v. aan de Waterleiding in Zeeuwsch-Vlaan- deren, van welks bevolking we deze week verbijsterende staalt'es van een aller vreemdste mentaliteit hebben kunnen lezen. Al geef ik dus de Nurksen, die wat mopperen over Zeeland, niet voor 100 eener gemeenschappelijke actie kost hem veel moeite. Men heeft wel eens gezegd, dat het gemakkelijker is een jood tot het christendom te bekeeren, dan een Nederlander van ongelijk te overtuigen. Het Nederlandsche volk is op dat punt ook wel eens vergeleken bij het Poolsche. Tacitus verhaalt ons, dat een Germaan in zijn tijd liefst op zichzelf woonde en zoover mogelijk van zijn buren ver wijderd en nu nog krijgt een Transvaal- sche boer den indruk, dat er bij hem wordt ingekeken ,als een andere boer zich op 2 uur afstands, te paard, van hem vestigt. Ons provincialisme, dat vroeger heel sterk was en nu volstrekt nog niet geheel is verdwenen, was van dat individualisme een gevolg en een Nederlander kan hot nu nog niet goed verdragen, dat de overheid zich mengt in zijn particuliere aangelegenheid. Nie mand heeft te weten wat hij heeft en hoe hij leeft. Ieder voor zich en God voor ons allen, dat was steeds zijn leuze. Merkwaardig is het, dat, terwijl elk Ne derlander gaarne zelfstandig zijn wil en zijn eigen individualiteit ten volle wil uitleven, hij zelfstandigheid van anderen moeilijk kan verdragen. Is hot omdat de zelfstandigheid van een ander beperking meebrengt van onze eigen zelfstandig heid?" Huisvrouw en Dienstbode. In „De Kath. Vrouw" worden eenige rake dingen over deze kwestie gezegd. Geen enkele wantoestand wordt gebo ren zóó maar, vanzelf. Er zijn altijd oorzaken en gewoonlijk vele uiteenloo* pende oorzaken. Do tegenwoordige dienstbodennood, het feit, dat een goed beschaafd meisje met hart voor het gezin en hart voor haar werk zéér moeilijk te vinden is, is ont staan door allerlei oorzaken. Niet alleen door den modernen tijdgeest, welke de meisjes genotzucht en bandeloosheid voor vrijheid en vreugde doet aanzien, maar ook door de onderschatting van vele man nen voor hot „huiswerk", maar óók door do verkeerde verhouding en behandeling van do „mevrouw" tegenover het „meisje". „En nu is het onomstootelijfc waar, dat beido partijen in deze zaak gelijk heb ben, want er zijn nog altijd gezinnen, waarin do vrouw des huizes haar plicht vorgect tegenover haar hulp, een plicht, die verder gaat dan loon, voedsel en on derdak, en er zijn vele, zéér vele meisjes, dio mennen, dat zo 'katholiek (leos hier Christelijk) zijn, maar vaak minder begrip van „de plichten van haar staat" hebben dan een socialiste. In de practijk komen we dikwjjfs voor gevallen te .staan, dat men te veel van een meisje eischt, haar onvriendelijk of hooghartig bejegent of laat bejegenen door do kindoren; dat men niet zorgt voor haar ontspanning, wanneer ze hair huis olders heeft, óf dat men haar ongepast vrijheid geeft, laat thuiskomen niet op merkt, niet nagaat, met wicn ze omgaat. Ook komt het voor, dat men de meisjes, die als hulp in de huishouding gaan of als kinderjuffrouw in de gezinnen, waar 'n dienstbode is, en die men als huisgnnoote zou beschonwen, absoluut niet behandelt als huisgenoot©. Maar aan den anderen kant zmn we de allerbeste huisvrouwen, die het héél goed met haar meisjes meenen, die zelf 'n goed voorbeeld geven, niet alleen voor hun ïi'ohamelijfc welzijn zorgen, maar ook trachten op te voeden, te beschaven, te verheffen, zooals ze het haar eigen doch ters zouden doen, machteloos staan te genover meisjes, die niet willen. Als voorbeelden noemt de schr. dan: Meisjes, die men geheel vertrouwde als godsdienstig en degelijk, vertrokken dade lijk, als er oen kleuter bijkwam; dat ge beurde in één plaats 3 maal binnen de 8 dagen zonder opleggen, terwijl Zij bij de maand verhuurd waren. In gezinnen, waar 4 kinderen waren, kon men in een andere plaats absoluut goen dienstbode krijgen. Zo oir a ze van pCt. ongelijk, ze moeten toch ook be denken, dat we hier moeten roeien met de riemen, die we hebben. Want in één opzicht staat Zeeland wel aan de spits: de provinciale opcenten zijn er op het hoogst mogelijke peil gebracht, terwijl men vooral in de steden en stadjes geen ge ringe gemeentelijke belasting mag opbren gen. Het bovenstaande nu in aanmerking genomen, moet ik toch bekennen, dat dezei dagen de gedachte bij mij opkwam: nu moeten ze nog eens weer zeggen, dat er in Zeeland niets gebeurt. Het vorig jaar werden in Goes twee ziekenhuizen gebouwd, nu maakt men in Vlissingen plannen voor een Christelijk Ziekenhuis. Op Schouwen-Duiveland is de waterlei ding in aanbouw, en in Zeeuwsch-Vlaan- deren werkt men hard, om de bevolking van het nut daarvan te overtuigen en de gemeenteraden te overreden met de plan non accoord te g'aan. In do Noordgroep onzer provincie voor ziet men de bevolking van electriciteit en te Vlissingen doet men z^n best, om ten spoedigste het platteland van Walcheren en de Bevclanden in dit voorrecht te doen deelen. In Middelburg is een nieuw veilingsge bouw in aanbouw en te Terneuzen wil men daarmee ook zoover ko nen, dat bij het begin van 'ta.s. seizoen de veilingen kunnen aanvangen. Zie eens, hoe in de verschillende dee len onzer provincie de tuinbouw toeneemt en allerwegen de kassen verrijzen. En hiermede wil ik dan mijn opsom ming besluiten vervult ons niet met zekeren trots het feit, dat onze landbouw en veeteelt in die mate bloeien, dat jaar op jaar een flinke landbouwtentoonstel ling kan worden gehouden? Pas is zulk een expositie te Zierikzee achter den rug, of de plannen worden reeds beraamd voor een dergelijke tentoonstelling te Goes. Er valt in Zeeland nog wed het een en ander te beleven. Nu benijde men 'in het algemeen de personen, die een zaak in 't publiek be lang opzetten en trachten uit te voeren, niet. Ze moeten hard werken, veel meer aan de buitenstaander bij benadering wel vermoedt. Waardeering is maar zelden hun deel en zeker niet in den aanvang Pas later, als alles goed marcheert, kan het wel eens voorkomen, dat hun op rechte dank wordt gebracht. Critiek wordt hun allerminst bespaard. Wantrouwen wordt zelfs in sommige ge vallen tegen hen gekoesterd. Men gaat bijbedoelingen bij hen vermoeden. En dan staan de zaken hachelijk, want ga U daar maar eens tegen verdedigen. Aan den anderen kaut moet wel van de leiders gevraagd, dat ze zich voor allen verkeerden schijn trachten te hoe den en dat aan het stuur mannen staan, die in het verleden getoond hebben, on voorwaardelijk vertrouwen te verdienen. Aan strevers en zookers van zichzelf heeft onze tijd waarlijk geen behoefte. Zij1 bederven meer dan dat ze het al gemeen belang dienen. Toen ik deze week van den strijd van H.H. Commissarissen der N.V. Zeeuwsch- Vlaamsche Waterleiding-Maatschapjij voor het spoedig tot standkomen der water leiding aldaar, las, is bij mij geen oogen- blik de gedachte bovengekomen: wat is het toch heerlijk, iets dergelijks op touw te mogen zetten. Ik was heelemaal niet jaloersch op deze heeren. Integendeel, ik zou veeleer bij hen een zekere moedeloosheid een neiging, om het bijltje er maar bij neer te leggen, kunnen verklaren. Ik heb verstomd gestaan over de men taliteit van de Zeeuwsch-Vlamingen. Hel is toch wel heel sterk, als een burge meester van een der Zeeuwsch-Vlaamsche gemeenten durft zeggen: „ik weet zeker, dat wel 80 pCt. der menschen tegen de waterleiding is!" Ga voor zulke menschen maar eens een waterleiding tot stand brengen! Zul- ken zijn met geen enkel argument te overtuigen. Natuurlijk wil ik niet eenzijdig zijn. Het kan zijn, dat er nog andere bezwa ren zijn, dan die in de persconferentie van j.l. Dinsdag werden medegedeeld. H.H. Commissarissen doen zeker goed en verstandig, geheel deze zaak psycholo gisch aan te voelen en ieder bezwaarde volle gelegenheid te geven met zijn con tra-argumenten voor den dag te komen. Zoo mag misschien aan de kwestie der verplichte aansluiting nog wel eens me, dat je niet meer meo kunt doen, maar ja, die andere dingen gaan natuur lijk voor, dat begrijp ik best. Misschien heb je later wel eens meer gelegenheid. Gap in ge. „Bij de handje''. Je vindt het zeker wel fijn, dat je zusters thuis komen, wat zal jij dan verwend wor den. Weetje een volgende keer weer wat meer? „Boterbloem". Wat dom van me, dat ik dat niet had gezien, maar nu zal ik in het vervolg ook goed op do achterkant kijken. Wat zal dat van de week een feest worden bij jullie. 'sGravenpolder. „Mien Joziasse"- 'k Vind het best, dat jij ook mee gaat doen. Was je al lang bezig de raadsels op te lossen? Nog we! gefeliciteerd met je verjaardag, 'tis wel niet precies op tijd, maar dat hindert toch zeker niet. O o s t k a p e 11 e. W. L. Wat heb jij veel van het ijs genoten, als zoo'n weide on- dergeloopen is, kun je er al gauw op en toen nog op dien vijver, daar zal het ook wel leuk geweest zijn. Ja, de avonden worden al weer heel wat korler, maar het is toch ook wel weer prettig, als het wat langer licht is. Goes. „Rosida." Jij bent hu al het vierde nieuwe familielid, natuurlijk mag jij ook meedoen, het is altijd prettig, als er nieuwe bijkomen. Je oplossingen waren goed. „Ceaecilia". Jammer dat ik je niet gezien heb, dan hadden we mooi samen kunnen rijden, of was je niet op schaat sen? Maar ik geloof toch dat je de verkeerde voor mij hebt aangezien. „Mig non." Ben jij oók weer beter? Prettig hé, dat je nu weer naar school mag. Je brief is toch nog langer geworden dan je dacht. „Vox Tlumana." Dat is al weer een heel poosje geleden, toen ik voor 't laatst een brief van jou kreeg. Leuk, dat je een briefkaart uit Indië hebt gekregen met dat vliegtuig; die be waar je nu zéker wel g'oed. „Glaliolus." Zoo, vindt je dat er nu toch te veel sneeuw is gevallen. Fijn hé, dat je wensch toch nog in vervul'ing is gedaan. Ben je nog op de M. V.? „Talbot." Je vroeg wanneer 'jo raadsel in de krant komt. Het is wel wat lastig om 'tto plaatsen; maar aJ's je nu eons een ge woon raadsel maakt, k,a,n het er wel in. „Fiat." Ja, de pret is nu weer voorbij, maar er is toch altijd wel genoeg' om plezior moe te hebben. Die vrije middag zijn jullie net misgeloopon hé. „Roosje." Wat was ik verrast alweer een nTeuw nichtje er bij te rien. Je naam is goed. Leuk dat jullie huis ook zoo1 heet. Wat heb jjj een snoezig postpapier, zeg. „Goudblondjo." Je hebt gelijk hoor, zoo zie je, dat ik van m'n nichtje ook nog wat kan leeren; de anderen hadden er hoelomaal geon erg in gehad. Je raadsel is goed, hoor; ik zal het do volgende week plaatsen. Hier volgen de raadsels. I. Voor de grooteren. Mijn geheel bestaat uit 44 letters. 16, 23, 6, 6, 10, 8 in het ijs zijn gevaar lijk. 33, 35, 21, 36, 41, 24 is nu door het ijs verbonden met het vaste land. 'Op vele plaatsen worden nu 16, 2, 12, 29, 27, 21, 28, 12, 13, 18 gehouden. De 14, 7, 17, 12, 38, 32, 14, 26, 43 is nu een groot ijsveld. Bij 1, 32, 40, 15, 14, 20, 5, 12 weer is er veel armoede. On veel plaatsen zijn nu de 25, 23, 30, 2, 39 lichten gedoofd. Sommige 4, 17, 3, 34, 44, 12, 20, 11 wor den nu per vliegmachine van voedsel voor zien. De 3, 40, 9, 37, 31 is een rivier. Een 22, 35, 19 is hol. 42 is een t. II. Voor de kleineren. Mijn geheel bestaat uit 27 letters. 1, 23, 20, 16, 21 is een jongensnaam. Een 14, 25, 2, 6, 7 is een verscheurend dier. Een 10, 26, 12 is een gewicht. 17, 19, 24, 15, 5, 11 doet vaak huilen. 18, 13, 23, 9 komt van naaldboomen. 3, 8, 15, 22, 4, 17 is een metaal. 27 is een d. Hartelijke groeten van TANTE DOLLIE. opzettelijk aandacht worden geschonken. In Axel, waar onlangs nog de (A.-R.) burgemeester van Rilland-Bath deze ver plichte aansluiting verdedigde, was toch nog een A.-R. Raadslid, dat in de Raads vergadering van Donderdag j.l. zich om principiëele redenen daartegen verzette. Heeft men zich deze kwestie wel eens rustig ingedacht? Naar ik vernam, zijn de loonen in den landbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen helaas abnormaal laag (kan dat niet anders wor den?) en is het voor sommige groote ge zinnen zeer bezwaarlijk de waterleiding, als ze straks' daartoe worden gedwongen, te betalen. Dit mag ook wel even onder de oogen worden gezien. En zoo is er meer. Zoo is er misschien ook reden om te betreuren, dat de Raad van Commissarissen zich verzet tegen de wijze van samenstelling van de bestuurs colleges der N.V. zooals de commissie van onderzoek die wil en tegen het ter beschik king stellen van hun zetels. Misschien was dit juist een krachtig middel om de zaak psychologisch vooruit te brengen en het wantrouwen uit de we reld te helpen. Achter een zekere zetelvastheid in open bare colleges zoekt een deel van het pu bliek nu eenmaal minder-gunstige mo tieven. Ik wil het nu voor dit keer hierbij laten Misschien komt er later want de zaak is nog niet uit nog wel gelegenheid om hierover nog wat meer te schrijven. LUCT0R.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6