Gemengd Nieuws. Rechtzaken wenscht. Spr. zal na ontvangst die aan de leden van den Raad ter inzage zen den. De heer Hundersmarck belooft zulks. Een eindeloos geredeneer had plaats over de vraag of een 'houder van een hond eigenaar is. De een vindt dat de eigenaar- aangeslagen moet worden, ter wijl de verordening enkel spreekt over houders. Tot een eind kon men niet komen, enkele leden waren niet te over tuigen. Daarna stelde Hundersmarck voor om den politiehond van Huisstede vrij te laten van geheele belasting, benevens te rug te betalen f 6. Alleen Hundersmarck was er voor, de heeren van d©r Kemp en Molhoek bleven buiten stemming, de andere 4 leden stemden tegen. De heer Hundersmarck stelt voor aan de raadsleden gratis te geven alle ge meenteverordeningen, waar geen bezwaar tegen bestaat, onder voorwaarde, dat als men geen lid meer is, de verordeningen teruggegeven moeten worden. Krabnendijke. Gisteren vergaderde het Groene Kruis. De voorzitter, dhr J. Fre- lier, deelt mede, dat door dhr P. Smit een ledikant is gegeven .aan de vereeni- ging en dat de vereeniging een rekening courant heeft bij de Middenstandsbank. Naar aanleiding van het vertrek van Dr Hondelink en Zuster Vervloet sprak de voorzitter waardeerende woorden over beide. Het welkom wordt aan Dr Nieu- wenhuize en Zuster de Raad toegeroepen Door Dr Nieuwenhuize wordt verslag uitgebracht over de Wijkverpleging en t. b. c.-bestrjjding. Het totaal aantal zie kenbezoeken bedraagt 2319, huisbezoek t. b. c. 192, zuigelingenzorg 274. Totaal 2785. H(j wees er op, dat de wijkverpleging zeer aan te bevelen is, en hoopt, dat het instituut ook fmanciëel gesteund zal worden. De afdeeling KrabbendijkeWaarde van het Centraal Genootschap voor uitzen den van kinderen zal zelfstandig optre den. Het bestuur bestaat uit Dr Nieu wenhuize, voorzitter; mej. De Zeeuw, secretaris; mej. L. Welleman, penning meester; mevr. Nieuwenhuize, mevr. de Jager en Zuster de Raad als adviseerend bestuurslid. Door den penningmeester Jac. Jaco- busse, werd rekening en verantwoording gedaan. Ontvangsten Groene Kruis f 2872.70, Uitgaven f 2833.46, Saldo f 39.24 Reservefonds f 581.18. Totaalbezit f 620.42 Begrooting Groene Kruis bedraagt in ont vang en uitgaaf f 1724.24; ontvangsten en uitgaven wijkverpleegster f 2251.56. Be grooting idem ontvang en uitgaaf f 1775. Ontvangsten en uitgaven t. b. c.-bestrijding f 1052.43. Begrooting idem ontvang en uitgaaf f 1150. Aan contributie is van 689 leden ontvangen f 734.75. De bestuursleden Jan Jacobusse en J. Vogelaar werden herkozen en in de va cature Deij werd dhr L. v. Langevelde benoemd. Door J. Jacobusse werd verslag uitge bracht van de vergadering der Prov. Zeeuwsche Ver. „Het Groene Kruis". De zelfde werd benoemd als afgevaardigde naar de volgende vergadering. B\j de rondvraag vestigt dhr A. Tolle naar de aandacht der leden er op, dat de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging nut tig werk doet en de contributie wekelijks of maandelijks betaald kan worden. St. Phillpsland. Alhier is Dinsdagnacht brand ontstaan in een schuur van W. Rijstcnbil in de Voorstraat. Na onge veer een uur was het vuut vrijwel be dwongen. De schuur en de aangrenzen de keuken waren echter totaal uitge brand. Het aangrenzende pand bekwam aanzienlijke waterschade. De schade wordt door verzekering gedekt. Axel. Gisteren behandeld de Gemeen teraad, zooals reeds in 't kort gemeld, wederom de kwestie der Zeeuwsch-Vlaam- sche waterleiding. Door de heeren Ch. Claesens, Chr. v. d. Bilt, F. Dieleman en A. 't Gilde, allen raadsleden, was een spoedeischende ver gadering aangevraagd, om te besluiten tot medewerking aan de ontbinding van de thans bestaande Maatschappij. Ingekomen was n.l. een adres van ver schillende raadsleden van meerdere ge meenten betreffende de waterleiding. De strekking daarvan was thans te besluiten om in overleg met andere betrokken ge meenten .zoo spoedig doenlijk de N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding-Maat schappij te doen ontbinden. In verband met de op 14 Febr. a.s. te houden aandeelhoudersvergadering luid de het prae-advies van B. en W. „Aangezien na die vergadering (14 Febr. n.m.) eerst de vertegenwoordiger zijn rapport aan den Raad kan uitbren gen, in welk stadium de plannen voor een Waterleiding in Z.-Vl. verkeeren, be treuren wij het, dat door het houden van deze vergadering en het nemen van een besluit hoe dit ook zal vallen op deze zaak wordt vooruitgeloopen en een ontijdig besluit het resultaat zal zijn. Wij stellen U daarom voor dit adres aan te houden totdat de vergadering van de aandeelhouders heeft plaat-s gehad." Dhr Dieleman (A.R.) zegt teleurgesteld te zijn over het prae-advies. Hij ziet daar in geen vaste lijn. Indertijd toch is in een vergadering van den Gemeenteraad op voorstel van B. en W. met een groote meerderheid (9 tegen 2 st.) besloten om aan de ontbinding van de bestaande Maat schappij mede te werken, als zijnde veel te duur. Afgedacht daarvan is spreker om principieele redenen tegen deze wa terleiding door de verplichte aansluiting. De overheid heeft hier niet dwingend op te treden. Er is absoluut hiervoor geen noodzaak. Geen enkel belang is nier dan het financieel©. Spreker zag daarom gaarne, dat de Raad zijn standpunt handhaafde. Dhr 't Gilde (S.D.A.P.) zegt niet ver antwoordelijk te willen zijn aan deze wa terleiding. Er is reeds een meerderheid in 9 gemeenten tegen deze waterleiding, en er wordt nog voortgewerkt om an deren in dien geest te doen besluiten. Alles is ontzaglijk duur en met de bezwa ren van de tegenstanders wordt absoluut geen rekening gehouden. Spreker wil het rapport bespreken. De voorz. merkt op, dat dit niet de bedoeling is van deze vergadering en ook niet door de onder teekenaars voor deze vergadering is ge vraagd. Het rapport mag op deze ver gadering niet besproken worden. Dhr 't Gilde protesteert hiertegen. Dhr Claesens (R.K.) zegt, dat het hem verwondert, dat het rapport niet mag worden behandeld. De bezwaren van do minderheid toch worden in het rapport niet genoemd. Hij is ook van oordeel, dat het plan veel te duur, het rapport onvolledig en de geheele zaak verkeerd opgezet is. Weth. Oggel (A.R.) stelt voor het prae- advies van B. en W. te aanvaarden met de voorwaarde, dat de heeren onder teekenaars de gelegenheid krijgen om op de vergadering van 14 Febr. a.s. hun bezwaren naar voren te brengen om ze daar objectief te doen behandelen. Wordt dat geweigerd dan zal hij als afgevaardig de van Axel de vergadering verlaten. Dit voorstel wordt met 6 tegen 4 stem men aangenomen. De heeren Claesens, Dieleman en 't Gil de zullen zeer gaarne van de gelegen heid gebruik maken om hun bezwaren te noemen. Dhr Claesens zegt, dat ©en kleinere groepswaterleiding veel goedkooper is en dat te kunnen bewijzen. Ieder voor zich moot zich nu maar eens afvragen of het geoorloofd is enkele duizenden gul dens onnoodig weg te werpen. De voorz. deelt mee, dat het in het voornemen ligt om op 21 Febr. a.s. de zaak opnieuw, gehoord het rapport van dhr Oggel, te behandelen. Twee arbeiders gedood. Te Haarlem heeft, naar de Tel. meldt, een zeer ernstig ongeluk, dat aan twee personen het leven kostte, plaats gehad hij het in aanbouw zijnde nieuwe administra tiegebouw van de boekdrukkersfirma Jo'h Enschedé. Hier was een tweetal personen, nl. de 30-jarige timmerman W. Koen uit Wor- merveer en de 20-jarige H. Gerstenbrugge. metselaar, wonende te Haarlem, bezig eenige werkzaamheden te verrichten aan den voorgevel. Zij stonden op een z.g. hangsteiger, die met twee kromme ijzeren Ihaken in de dakgoot bevestigd was en zich op ongeveer twaalf meter boven den bega- nen grond bevond. Plotseling hoorden de omstanders een luiden slag en zagen tot hun ontsteltenis, dat de geheele steiger met de twee werklieden omlaag stortte. Beiden waren volkomen buiten bewust zijn en een ontboden geneesheer liét hen nau.i hot gasthuis vervoeren. Koen blee'k bij aankomst aldaar reeds te zijn over leden. Enkele oogenblikken later gaf ook het tweede slachtoffer den geest. Ernstige storing op het electrisch net in Noor d-H o 1- 1 a n d. Gistermiddag is een groot gedeelte van de provincie Noord-Holland zonder electrischen stroom geweest. Omstreeks twee uur is te Amsterdam een 50.000 volts'kahel van de P.E.N. uitgevallen ten gevolge van een storing, in de richting Wormerveer. Alle bedrijven in het noordelijk deel der 'dncie ten noorden van Wormerveer, die afhankelijk zijn van de stroomvoorzie ning door de P.E.N. stonden stil. De sto ring duurde van een kwartier tot bijna een uur op verschillende plaatsen. Veevergiftiging. Uit Houten wordt gemeld: Het is gebleken, dat verdachte ziekte verschijnselen onder het vee van eenige veehouders alhier zijn ontstaan, door de voedering van lijnmeel, dat vergiftigde be- standdeelen bevat. Het onderzoek te Wa- geningen heeft uitgewezen, dat het lijn meel overblijfselen bevat van ricinus, een zwaar vergiftigd zaad. Bij de Erven H. van W. is een koe, en bij W. P. een pink aan de gevolgen gestorven. De diefstal van f3 6.0 0 0. Naar wij vernemen, is de metgezel van den te Amsterdam aangehouden kruiers knecht, die de vorige week spoorloos ver dwenen was met f 36.000. na door de politie gehoord te zijn, voorloopig weer in vrijheid gesteld, daar niets te zijnen nadeele is gebleken. Van S. is ook weer aan een verhoor onderworpen. De man beweerde echter, zich niets meer te kunnen herinneren Het wordt waarschijnlijk geacht, dat hij het geld na het plegen der verduistering in handen van kameraden heeft gegeven. Wanneer dit inderdaad zoo is, bestaat er weinig kans op, dat het geld nog terug zal komen. Aan een groote ramp ont komen. Als door een wonder zijn giste renmiddag honderden menschen te Re gensburg aan een groot gevaar ontsnapt. Voor 'de steenen Donau-brug hadden groote ijsscbotsen zich opgestapeld tot een ijsbarricade, en op de gladde ijsvlakte aan den anderen kant van de brug be vonden zich honderden menschen op den Donau. Plotseling klonk het geroep, dat het ijs De 26 M. hooge watertoren van de voormalige gasfabriek aan den Oostzeedijk te Rotterdam is gis teren door de Genie omver gehaald. In dertig pneumatisch geboorde gaten werden pa tronen met 400 gram trytol tot ontploffing gebracht, nadat een gedeelte van den voet was weggebroken; het bijna 500.000 kilo zware gevaarte wankelde en stortte met een geweldigen slag op den grond neer. begon te scheuren, en dat de ijsbarricade, die het Donauwater in zijn loop had ge stuit, begon te bezwijken. In paniek stoof de menigte, waaronder veel schoolkinde ren, van het ijs naar de beide oevers. Met ontzetting zag het publiek van af de brug, hoe het ijs met luide knallen en onder geweldig gekraak lossprong en scheurde. Vele menschen bevonden zich nog midden op den stroom, en op het ijs heerschte een onbeschrijfelijke verwarring Tenslotte gelukte het met veel moeite en met hulp van toeschouwers, alle personen veilig op den oever te brengen, hoewel verscheidenen hunner reeds door het wa ter moesten waden. Eenige minuten later bezweek de ijs barricade geheel en werd het ijsvlak ge heel in schotsen geslagen en In een woe lige, kruiende massa veranderd. Een koele ontvangst. Toen i.l. Woensdagmorgen de bewoners een er villa te Nieuw-Amstel na een driedaagsche af wezigheid weder aan hun woning arri veerden, kwamen zij tot hun niet geringen «chrik tot 3e ontdekking, dat door een kier onder de buitendeur uit een breeds waterstroom via de stoep een uitweg over het tuinpad zocht ij het openen der deux bleek, dat de gi le benedenverdieping was ondergeloopei. door het springen dei waterleiding tengevolge van de jongste vorst. Zoowel in 3en salon als in de eetkamer had het water groote schade aangericht aan meubelen en tapijten. Geen pleizierige thuiskomst. De g as v e r s ti k ki n g te Cap- pel 1 e n. Thans is uitgemaakt, dat de politie zich in haar eerste verklaringen heeft vergist en dat vrouw v. d. St., uit Cappellen opzettelijk de gaskranen heeft opengezet, waardoor, zooals men verno men heeft, haar vier kleine kinderendoor verstikking om het leven zijn gekomen, en zij zelf in een zorgelijken toestand ter verpleging moest worden opgenomen. De vrouw schijnt gehandeld te hebben in een vlaag van neurasthenie. Zoodra zij hersteld is, zal zij ter beschikking worden gesteld van het parket van Ant werpen. Geen werkloozen in café's. Het gemeentebestuur van Steenbergen bepaald, dat werkloozen gedurende den tijd, dat zij van gemeentewege worden te werkgesteld, geen café's mogen bezoeken. Zigeuners. Nabij Stramproij (L.) werden gisteren have en goed van een uit 22 leden bestaanden troep zigeuners door een Belgischen grensbewoner per kar ons land binnengevoerd. Do-or inmid dels gewaarschuwde rijks- en gemeente politie werd dezen gelast, alles weer ovei de Belgische grens terug te brengen, wat gelukte, aangezien er op dat oogenblik geen Belgische politie aanwezig was. De zigeuners hadden zich in een wei in het z.g- Broek gelegerd. Hier worden zij dooi de politie bijgestaan door de Stramproij sche burgerwacht, bewaakt. Onder stroo en wat meegedragen beddegoed bracht het nomadenvolk den nacht in de open lucht door. Intusschen blijven de Belgische gendar men aan de andere en de Nederlandsche politie en burgerwacht aan deze zijde der grens de wacht houden. De Zuiderree een ijswoestijn. Aan den Zuidwal van de Zuiderzee, bij Muiden en in de buurt van Marken komt het vaker voor, dat de Zuiderzee een groot ijsvlak wordt, en dat de schol len hoog opkruien maar in het noordelijk deel der bin nenzee, is dit haast onbekend. IJs in zee ziet men daar bijna eiken winter, maar de sterke getijdestroomen (hou den de schollen los van elkaar. Er is altijd nog wel open wa ter te zien. In dezen harren winter is dat anders. Nu is het ook in de buurt van En'khuizen een ijszee. De felle Oostenwind van Zaterdag en Zondag heeft het water weggeblazen en de strenge vorst heeft de losse velden aaneengesmeed. Van de Westfriesche dijken ziet men nu over een onmeet- lijk veld van ijs dat blinkt en- schittert in de winterzon en dat een aanblik levert van woeste schoonheid. Hoog rij zen de heuvels van gekruide schollen op alle plaatsen waar de zee ondiep is. Het ijs dat daar vóór Zaterdag reeds vast geloopen was doch voor het grootste deel onder water zat steekt nu Meters boven 't zeevlak uit. De zoom van het Enkhuizer Zand -doet denken aan den zwaren wal van een vesting en op de hoe ken steken witte torens drei gend hun toppen omhoog. Zelfs 't Krabbersgat, be kend om zijn feilen stroom, ligt toegevroren en klagend zweven meeuwen rond, tever geefs zoekend naar een plekje open water in deze wereld van ijs, waar wellicht een vischje te verschalken zou zijn. De Poolzee ziet er nog an ders uit. In de contreien van het eeuwige ijs zijn de ver houdingen meer gigantisch. Maar wie de verlatenheid der Zuiderzee bij strenge vorst aanschouwt, krijgt ee-nig idee van de wereld, waarin eer tijds Heemskerk en Barendsz, later Peary en Cook, en dezen zomer No- bile en Sjef van Dongen gezworven hebben en waar.Amundsen zijn leven liet. Het zal heel wat dagen duren aleer die barre ijswoestijn veranderd is in golvend water en schepen varen op de Zuiderzee. Zelfs al zou van stonde aan het weer veranderen. (Amst.) Strijd om een moed er. In Kerk- rade heeft zich het volgende wel hoogst zelden voorkomende geval afgespeeld, Toen de heer des huizes naar de kegel- cldb en zijne echtgenoote naar de bios coop was, reed een auto voor hun wo ning, waar de vier-en-tachtig jarige moe der sinds tallooze jaren inwoonde bij haar zoon, die op den bewusten avond met zijn vrouw van huis was. De hoogbe jaarde vrouw, die reeds warmpjes te bed lag, werd door een schoonzoon in de auto gedragen en full speed werd toen gereden naar de woning van een gehuwde dochter, eveneens in de gemeente wo nende, bij wie moeder nu haar laatste levensdagen hoopt te slijten. Men kan zich de verbazing voorstellen, toen man en vrouw, des avonds Iaat thuiskomende hoorden, dat moeder van haar bed gelicht was. Familie strubbelingen moeten aan deze ontvoering, die van te voren degelijk was voorbereid en in scène gezet, wel niet vreemd zijn. Een millioen K.G. haringen gevangen. De Zweedschc visschers- vloot nabij Skagen heeft Maandagnacht een recordvangst gemaakt van een mil lioen K.G. haring. Deze vangst voorziet in een groote behoefte en zal te Kopen hagen gretig aftrek vinden, waar de voor raad levende visch geheel uitgeput was. 12 slachtoffers van een t ij - g e r. Dezer dagen berichtten we reedsi hoe vier menschen in de huurt van Ban dar Poelau slachtoffer waren geworden van een tijger, die uit de streek van Aek Keno pan afkomstig bleek te zijn, en die men ondanks de op hem georganiseerde klopjacht, nog niet heeft kunnen neerleg- g\n. Mogen we Pewarta Deli gelooven, dan is het aantal slachtoffers inmiddels tot 12 gestegen. De tijger dringt de kam pong binnen, en weet er steeds zijn men- schelijke prooi te verschalken. De jacht op het ongure dier duurt voort. Zigeuners. In het dorp Gambach bij Marburg a. d. Lahn is gisteren hevig gevochten tusschen zigeuners en politie Ongeveer honderd zigeuners, die met een troep van 25 heren door Hessen wilden trekken, trachtten de boeren van het dorp te bewegen hun onderdak te verschaffen. In de schuren konden ze door de hevige vorst niet' slapen; de boeren weigerden echter gastvrijheid aan de zigeuners te verleenen, daar ze reeds de vorige dagen ongunstige ervaringen met de onge- wenschte bezoekers hadden opgedaan. Bo vendien waren de vrouwen van de zigeu ners geheel uitgeput en de beren bij gebrek aan voedsel uiterst wild. Gisterenavond nu poogden de zigeuners zich toegang te ver schaffen tot een herberg aan den ingang van het dorp. Op bevel van den hoofdman trok men dolken en revolvers en probeer den zij de herberg, waarin de waard zich met zijn gezin had verschanst, te bestor men. De bewoners van het «huls schoten uit het raam van de eerste verdieping op de aanranders, maar tenslotte slaagden de zigeuners er toch in het huis binnen te dringen. Ze namen de bewoners gevangen, bonden hun de handen op den rug vast en sloten hen op in den kelder. Daarna sloe gen zij den boel kort en klein. Toen de dor pelingen bij de gendarmen ter hulp wilden snellen, bonden de zigeuners hun uitge hongerde beren voor den ingang van de herberg vast. Tenslotte verscheen een sterke afdeeling politie. De agenten kon den de beren, die indien ze zich (hadden losgerukt, zeker een bloedbad in het dorp hadden aangericht, onschadelijk maken. De zigeuners, die intusschen den voorraad alcohol van den waard hadden verteerd, werden in hechtenis genomen. Verduistering te Padang, Bij de Weeskamer te Padang zijn onregelmatig heden ontdekt ten bedrage van f 1.011.000. De secretaris, die naar Semarang is over geplaatst, wordt ernstig verdacht. IJkwet contra melkbesluit? Voor het Kantongerecht te Wageningen is wederom behandeld de strafzaak tegen den melkventer, die was gedagvaard om dat hij op zijn melkwagen voorhanden had gehad flesschen inhoudende melk, op welke flesschen wèl de inhoud stond uitgedrukt, maar die niet waren geijkt. Zooals indertijd reeds is gemeld heeft eenzelfde zaak op 16 November 1.1. voor het Wageningsche kantongerecht gediend Dezelfde melkventer werd toen door den kantonrechter vrijgesproken. De kantonrechter overwoog dat ton op zichte van een melkïlesch al werd aange nomen, dat deze volgens artikal 6 van de IJlywet als maat moest worden be schouwd, omdat de inhoud daarop stond uitgedrukt. Tevens was ter zitting van 16 November gebleken, dat "de inhoud juist op de flesschen vermeld was, om te voldoen aan een wettelijk voorschrift De ambtenaar van het O.M. ha.d op die strafzitting er reeds op gewezen, dat, indien de flesschen, in plaats van de woorden „inhoudende", de woorden „be vattende" (een bepaald aantal c.L. me k) vermeldden, er naar zijn meening aan den eisch van hét Melkbesluit was vol daan, en toch giéén overtreding Van de IJkwet plaats vond, omdat een dus lanige flesch niet als maat zou zijn aan te mer ken, daar immers da „inhoud" daarop niet stond uitgedrukt. Het T).M. deelde thans mede, in dezen opnieuw een dagvaarding te hebben uitge bracht, omdat het een formeele fout van den vorigen keer wilde herstellen en omdat het de zaak tevens over een anderen bpeg wilde gooien. Primair was aan den verdachte wederom ten laste gelogd, de overtreding van art. 29 lid 3 van de IJkwet, maar nu bovendien subs, de overtreding van art. 29 lid U flicrzel'.'de wet, name ijk het voorhandm hebben van andere dan wett lijke maten. De ambtenaar van het O. M. vroeg in zijn requisitoir vrijspraak van het primair ten laste gelegde, de overtreding van artikel 29 lid 3 van de IJkwet, op de zelfde gronden waarop deze vrijspraak vroeger door den kantonrechter was ge geven. Het subsidiair ten laste geleg'e achtte het O. M. echter wettig en over tuigend bewezen. Volgens artikel 6 van de IJlcwet staat vast, dat deze' flesschen a's maten zijn te beschouwen, omdat de in houd daarop staat uitgedrukt, namelijk „inhoud 90 c.L." en „inhoud 95 c.L.". Do raadsman van verdachte, mr H. V eenstra, advocaat te 's Gravenhage, kon zich vereenigen met een vrijspraak ten opzichte van het primaire, maar niet met een veroordeeling ten opzichte van het subsidiair ten laste gelegde feit. Deze flesschen zijn niet als „maat" in den zin van art. 6 der IJkwet te beschouwen. De flesschen zijn nimmer als inhouds maat bedoeld, dit moge ook hieruit b'ij 'ken, dat de flesschen melk, inhoudende 90 of 95 c.L. melk, voor denzelfden prijs worden verkocht en bovendien bei de ongeveer 97 a 98 c.L. melk bevatten. De kantonrechter zal over een week vonnis wijzen Programma van Zaterdag 9 Febr. HUIZEN, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. K. R. O.-uitz. 12.30—1.30 Concert. 3.00 4.00 Kinderuurtie. 5.306 30 Gramofoonmu- ziek. 6.30—6.50 Spr.: J. v. Roosmalen: Het snoeien van fruitboomen. 7.007.30 Engelscho les. 7.308.00 Kniples. 8.20 Concert. Am- slerdamsch a. capella koor en saicm-orkest o.l.v. F. Roshart. HILVERSUM, 1071 M. 10.00—10.15 Morgen, wijding. 12.152.00 Concert. 3.004.00 Aansl. van het theater Tusschinsky. 4.005.00 Ita- liaansche lessen. 5 005.30 en 5.306.00 Fran- sche lessen. 6.006.45 Concert. 6.457.45 Duilsche lessen. 8.00 Soc.-dem. uitz. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 1.20 2.20 Octet. 6.20 Muziek. 7.05 Pianomuziek van Debussy. 7.50 Concert. De militaire ka pel. 9.55 Variété. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 7.05—.750 Gramofoonmuziek. 8.35 Symphonieconoert. LANGENBERG, 462 M. 9.35 Gramofoonmu ziek, 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Or- kestconoert. 5.055.50 Gamofoonmuziek. 7,20 Vroolijke avond. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Drk esteem eert. 7.05 Pionoconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Ope- raconoert. 10.45 Gramofoonmuziek,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6