DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Schrale Lippen DE STORMSCHADE OP WALCHEREN FEUILLETON Het huisje aan den zeedijk Bij Griep en Gevatte koude Bij Hoesten en Bronchitis Uit de Provincie. Zoeklichtjes VAN VRIJDAG 8 FEBR. 1929. No. 110. In November '28 voor 21/2 ton schade aangericht. Hoe dit be- Idrag te vinden? Nu het mogelijk is, zich eenig oordeel te vormen, over de maatregelen, welke het herstel van de aan de zeeweringen door de stormvloeden, van 1718 en 2328 November 1928 toegebrachte schade en het voorkomen van uitbrei dingen dier schaden zal vorderen en over de kosten, die met die maatregelen ge paard zullen gaan, heeft het Dag. bestuur van den Polder Walcheren daarvan ken nis gegeven aan de commissarissen. Door de stormvloeden zijn de volgende schaden ontstaan: a. Aan de Noordwatering is beschadigd: 1060 vierk. M. vlechttuin, 9045 vierk. M. steenstrook, 270 vierk. M. rijsheslag, 2235 vierk. M. rijishoofd, 19250 vierk. M. basalt-, 1045 vierk. M. doorniksche- en 1070 vierk. M. vilvoordsche glooiing, 240 vierk. M. basallplaten, terwijl -3900 kub. M. grond verloren is gegaan. Voorts is aan het zuiderstrand de duin voet met 3 tot 5 Meter afgenomen, van den zeedijk zijn de hoofden 28 en 38 be schadigd, evenals veel staketwerk aan de bovenzijde, aan het noorderstrand is de duinvoet met 4 tot 8 Meter afgenomen paalscherm 1 over 20 M. weggeslagen en 80 M. rppakking weggeslagen. b. Aan de Oostwatering is het duin op vorschillendo plaatsen afgekalfd. c. Aan de zuid watering is1 beschadigd: 12 vierk. M. basaltglooiing, 249 vierk. M. doorniksche- en 2142 vierk. M. vilvoord sche glooiing. Voorts zijn 58 palen uit de paalhoofden en staketten geslagen en is 55 kub. M* grond verloren gegaan. d. Aan de Westwatering is beschadigd: 140 vierk. M. rijspakwerk, 47 vierk. M. beton-, 580 vierk. M. basalt-, 2143 vierk. M. doorniksche en 1309 vierk. M. vil voordsche glooiing. Voorts zijn 1931 palen uit de paal hoofden en .staketten geslagen en is 681 kub M. grond verloren gegaan, terwijl schade is toegebracht aan stakotwerken en rijshoofden en de duinvoet sterk is aangetast. Mot het voorloopig herstel der schaden is terstond een begin gemaakt. a. Aan de Noordwatering zjjm de vol gende maatregelen getroffen: Do ontgrondingen aan het zuideinde van den zeedijk en ten Noorden van den ijzeren "toren tot het noordeinde van den dijk ontstaan, zijn voorzien door middel van palen en zakken met zand. Ongeveer 70.000 zakken zijn daartoe gebruikt. Voor aanvulling van den voorraad zijn rond 4000 nieuwe eiken- en 5000 por- koenpalen, benevens gordingen en kes pen besteld. Deze bestelling is reeds voor een groot deel uitgevoerd. De plaatsen, waar de steenglooiing is weggeslagen, doch waar geen ontgronding, heeft plaats geharl, zijfi, voorzien met rijs- beslag, daar waar de glooiing slechts over een kleine oppervlakte beschadigd was, is deze herzet. Ter aanvulling van den wintervoorraad rijshout en teneinde voldoenden voorraad bij komende stormen te hebben, is onmid dellijk na den storm rijshout aangevoerd, uit Borssele, waarover dank zij de bemid deling van den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat beschikt kon worden» Thans is door den aannemer der onder houdswerken rijshout en riet in voldoende hoeveelheid aangevoerd. De omstandigheid, dat een gedeelte van den steen 'uit, de beschadigde glooiingen verloren is gegaan en een ander deel niet meer bruikbaar was, heeft genoopt, terstond 1300 S. T. basaltzuilen te koo- pen, welke zijn aangevoerd. Voorts is den aannemer van het onder houdswerk opgedragen, de gaten op de plaatsen, waar ontgronding werd gecon- door HUGO KINGMANS. 47.) -^0— Weldra trad hij binnen, met zwaren stap. „Goeden avond," zei hij. „Dag vader," antwoordden drie stem men. Lia stond op. „Dag, oom. Nu kan ik ue beter zien dan Dinsdagavond." Zij stak hem de hand toe, die hij, even verbouwereerd, aanvatte. "Haar handje rustte in zijn stevige knuist. „Zoo, zei hij, op kort afgemeten toon, „ben je eens gekomen?"* „Ja, oom., Ik ben hier al den heelen middag en heb de boerderij gezien, 'k Moet zeggen: 'tis de moeite waard, 'tls een heel nieuwe wereld voor mij." Lia sprak met opzet snel en zoo op-- gewekt mogelijk. Zij zag haar oom scherp a.an en meende op zijn stroeve trekken, stroef geworden, t.oen hij haar opstaan zag, eenige ontspanning te bespeuren. Maar zij had zich zeker vergist. Want even kort en stroef als daareven klonk zijn antwoord: „Dat zal wel. 'tls stateerd, met klei te dichten, welk werk in uitvoering is. Aan de teen van de in 1926 gemaakte duinvoetsverdediging aan het noordeinde, van den dijk waren in het strand gaten ontstaan, zoodat met grond gevreesd werd, dat verdere uitbreiding daarvan schade aan dat werk zou doen ontstaan. Teneinde dit 'te voorkomen, werd den aannemer van het onderhoudswerk op gedragen, de teen van een bestorting met 1000 S. T. Steen, zwaar 3001000 K.G. per stuk te voorzien. Ook dit werk is in uitvoering. De kosten der tot 1 Jan. uitgevoerde werken zullen rond f80.000 bedragen, die van do nog uit te voeren werken, met uitzondering van het vervangen van een noodrijsbeslag door basaltglooiing, zijd globaal' op f60.000 geraamd, die van het vervangen van noodrijsbeslag 'door ba saltglooiing zullen vermoedelijk rond f40.000 bedragen. Totaal is en zal dus noodig zijn voor herstel van schade aan de Noordwate- ring een bedrag van naar schatting f 180.000. b. Aan de Zuidwatering1, waar, behal ve een ontgronding; tot in den dijkskruih op het Eiland te Vlissingen, de schade hoofdzakelijk beperkt bleef tot de oude Vilvoordsche en Doorniksche steengïoo-i- ing, worden de kosten van herstel op f 3500 g;eraamd. c. Aan de Westwatering is vooral nabij 't Nollehoofd vrij aanzienlijke schade toe gebracht, waar een groote oppervlakte Doorniksche glooiing is weggeslagen. Voorloopig is hierin voorzien door rijs* beslag, waartoe ook gebruik is gemaald van uit Borssele aangevoerd rijshout. Ook een tusschen. de strandpalen 2 en 4 ontstaan vrij-1 groot gat in de Door niksche glooiing' is op- deze wjj'ze voor zien. De oude duinvoetverdediging tuisachem de strandpalen 12 en 14 werd vrijwel geheel weggeslagen. Maatrege1on"tcr voor- zioning zullen getroffen moeten worden; met den aannemer van het onderhouds werk wordt hieromtrent overleg gepleegd. De bovenvermelde schade aan de sta-' kjetwerken, die toch reeds in niet te besten toestand verkeerden, en we'ko dan ook geleidelijk werden vernieuwd, is vrij groot. Om hierin eeinigsizins te voorzien en ter vervanging' van uit de glooiing weggeslagen palen zijn 3000 nieuwe eiken palen besteld; deze bestelling: is reeds voor een gjroot deel uitgevoerd. Een deel van dozo palen is noodig voor 't herstel van 'tpakwerk tusschen dei strandpalen 4 en 6, dat vrijiwel geheel is weggeslagen. Do kosten der thans uitgevoerde wer kon zullen rond f12.000 bedragen, die van de nog uit te voeren werken, met uitzondering van het vervangen van nood- rij'sbeslag door steengfooiing, worden glo baal op f 24.000 geraamd. De kosten van het vervangen van 'het rij'sbeslag nabij het Nollehoofd door steenglooiing1 Zijn op rond f 15000 geraamd, die van het ver vangen van het rij'sbeslag van de duins- verdediging: tusschen de strandpalen 12 en. 14 op rond f 17.000. De uitvoering van dit laatste werk zou echter over eenige jaren verdeeld kunnen worden. Re-sumaerende zullen 'globaal met het horstellen der schaden de volgende b©- dragen gemoeid zijn Noord watering: werken reeds uitge voerd voor 1 Januari f80.000, nog te verwerken f 100.000. Zuidwatering f3.500. Westwatering: werken reeds uit gevoerd voor 1 Januari f12.000; nog te verwerken f56.000. Totaal f251.500. Over de wijze, waarop1 dit bedrag ge vonden zal moeten worden, heeft het bestuur zich nog| geen oordeel gevormd Voor zoover de voorzieningen bestaan uit wertcen, waarop art. 33 der Waterstaats- wet 1900 toepasselijk is, zullen de kos ten 'gevoegelijk door een leening op lan- Sanapirln-tabletten, Buisje 75, 40, 25 ct. Anga-slroop. Flacons van 1 gld. en f 1.75 Bij Apoth. en Drogisten. een klein beetje anders dan in de stad,, dan bij jullie thuis." Er was even een pijnlijke stilte, die de boerin verbrak door te v agen: „Waar is Jan, vader? Is die niet meegekomen?" „Zeker, moeder. Hij spant even het paard uit." „Was het een gezellige vergadering?" „Ja, zeer gezellig. Er zal hard gewerkt worden, dezen- winter en in het voorjaar. Hier komt ook nog een spreker, een Ka merlid. En in de stad komt Idenburg." „Idenburg? Die zou ik wel eens willen hooren, Adriaan." „Dat kan, vrouw. 'tZal in de kerk we zen. Voor de stad en voor drie dorpen. Vrouwen zullen er ook toegang hebben." „Dan ga ik vast mee, bij leven en welzijn. 'kHeb van Idenburg al' zooveel gehoord." ,,'tZal prachtjg worden. Maag ik ben ook benieuwd, wie hier komt. Eind Ja nuari vermoedelijk. Het moet ook maar in de kerk, dacht ik." Lia luisterde verbaasd toe. Waar spra ken oom en tante nu over? Over een Kamerlid, die zou komen spreken? En over Idenburg? Wie was Idenburg? Die Gouverneur-Generaal van Indië geweest was? Maar waarvoor interesseerde men zich hier op de boerderij? Zij kreeg op de onuitgesproken vragen, als had de boerin die op haar gezicht gelezen, instantelijk afdoende antwoorden,. gen termijn gedekt kunnen worden. In rente en aflossing daarvan zullen ook de gebouwde eigendommen hun aandeel heb ben te dragen. Ook na aftrek daarvan zal echter een aanzienlijk bedrag over blijven. Het dagelij'ksch bestuur zal, zoo- dra iets meer omtrent de resultaten van den dienst 1928 te zeg'gen zal vallen, zijn voorstellen tot dekking; daar,-an indienen. Deze zullen dan in een buitengewone vergadering worden behandeld. DE RIJKSBEGROOTING 1929. Justitie. Aan het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over hoofdstuk IV (Justitie) is het volgende ontleend: Vele leden wensdhten den minister we derom hulde te brengen voor hetgeen on der zijn leiding gedurende het vorige zit tingjaar is tot stand gebracht en het ini tiatief, gedurende 'het thans loopende jaar getoond. Eenige leden merkten op, dat wijziging behoort te worden gebracht in de hande lingsbevoegdheid der gehuwde vrouw. Sommige leden merkten op, dat een wijzi ging van het huwelijks-goederenrecht voor arbeidersvrouwen van weinig belang zal zijn. Aangedrongen werd op hervorming van ons procesrecht. Geklaagd werd wederom over de veel te hooge griffie- en deurwaarderskosten. De opmerking werd gemaakt, dat agen ten van politie soms te snel van hun schietwapenen gebruik maken. Andere le den meenden echter, dat men ook hier niet moet overdrijven. De 'gevallen, waarin een politieagent misbruik heeft gemaakt van zijn wapenen, zijn zeer schaarsch. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Aan het Voorl. Verslag over hoofdstuk VI van Onderwijs ontleenen wij: Verscheiden leden verklaarden, dat het weinig nut had dit jaar het ministerieel beleid wederom aan een diepgaande be schouwing te onderwerpen. Eenige leden spraken den wensch uit, dat voor iedereen dezelfde spelling van do Nederlandscho taal zou worden voorge schreven. Men zou gaarne vernomen, in welk stadium de voorbereiding van de in voering eener vereenvoudigde spelling thans verkeert. Door vele leden werd de wensch uitge sproken, dat de regeling van ons hooger onderwijs worde herzien in -verband met het votum der Tweede Kamer in zako 'hot subsidie aan do R.-K. Handolshoogeschool te Tilburg. Volgens andere leden moot de positie der universiteiten in haar geheel onder oogen worden gezien. Nogmaals werd aangedrongen op de aan stelling van boogleeraren en lectoren in de moderne talen aan de Rijksuniversitei ten te Leiden en te Utrecht. Een -betrekke lijk gering getal studenten achtte men reeds voldoende om de kosten te dekken De Gemeentelijke Universiteit 'te Amster dam heeft -dit reeds sedert ingezien. Enkele leden achtten het noodzakelijk, dat de bevoegdheid om den titel van hoog leeraar te verleenen, wettelijk beter zou worden geregeld. Vele leden betoogden dat de Regeering nog steeds 'tekort schiet t. a. v. het nijver heidsonderwijs. Defensie. Aan het Voorl. Verslag over hoofdstuk VIII (Defensie) is het volgende ontleend: Eenige leden bepleitten wederom één zijdige nationale ontwapening. Eenige 'leden zouden gaarne vernemen, of de samenvoeging der beide -departemen ten aan -de verwachtingen heeft beant woord. Zeemacht. Sommige leden achtten onze vloot voor de handhaving der neutraliteit in Indië, in geval van een conflict in de Pacific, bij haar tegenwoordige sterkte volstrekt on voldoende. Van andere zijde werd -dit sterk betwijfeld. Enkele leden stelden de vraag, waarom de aanbouw van een derden kruiser, wel ken zij dringend noodig achtten om de reeds 'geringe sterkte der zeemacht in In dië wat meer op peil te brengen, zoo lang wordt uitgesteld. Verscheidene leden betreurden het, dat definitief is besloten, het loodswezen „Oom is hier secretaris van de Kiesver- eeniging-, Lia," verduidelijkte tante. „De dominé is voorzitter. In de stad is het vergadering van de centrale geweest, 't Volgend jaar is het immers verkiezing? En nu komt onze Idenburg, daar heb je misschien wel van gehoord, in de stad spreken en hier komt een lid van de Tweede Kamer." „O, dat is politiek," zei Lia, „daar weet ik bitter weinig van af, tante." „Dat zal wel'," zei Adriaan Blankert, kort en stroef. „Nou, Lia, ik weet ook geen bijzonder heden hoor. Dat moeten de mannen maar uitmaken, 'tis ze best toevertrouwd. Als wij maar weten, waarom het gaat. Dat is het voornaamste." „En dat weet je wel, hé vrouw?" vroeg de boer hartelijk. „Ja, hoor, wij laten ons door niemand ompraten. We weten het precies. Rechts van de lijn, anders gaat het verkeerd." „Bravozei Blankert. ,,'tWas een ge animeerde vergadering, dat moet ik zeg gen." „Was dominé er ook?" „Natuurlijk. Maar hij is wel' wat vroeger weggegaan, 't Is morgen Zondag," zei hij mij. „En dan de feestdagen nog." „Ja, hij heeft het nu verbazend druk. En toch kun je het niet aan hem met- ken". Lia merkte op, mat hoeveel warmte en niet naar een ander departement over te brengen. Zij drongen er op aan, dat de ge- heeie organisatie van den dienst eens on der oogen wordt gezien. Landmacht. Verschillende leden verklaarden tot hun leedwezen, dat het beleid van den minister niet hun instemming heeft. Daartegenover spraken vele leden hun volle vertrouwen in het -optreden van dezen bewindsman uit De toestand der NederlandsChe genie liet volgens sommige leden veel te wen- schen over, zoowel wat het aantal ter be schikking staande troepen betreft, als wat het materieel aangaat. Enkele leden zouden gaarne vernemen, of de resultaten, bereikt met het instituut der vooroefening, beantwoorden aan de verwachting. Zedelijke verbetering van gevangenen. De afdecling Middelburg van de Vereeniging tot zedelijke verbete ring van gevangenen is omgezet in een afdeeling Zeeland, arrondissement Middel burg. Daardoor behandelt de afdeeling nu aile gevallen op haar terrein, die voor komen in het gebied van de rechtbank te Middelburg, dus op Walcheren, Noord en Zuid-Beveland, Schouwen en Duive» land en in Zeeuwsch-Vlaanderen. Middelburg. In de jongste vergadering van het Comité voor de van 9 tot 18 Juli alhier te houden tentoonstelling op het gebied van Bakkerij en Voedingsarti kelen, de Bektem II, bleek, dat steeds meer groote firma's op verschillend ge bied, door het inzenden van deelnemers formulieren of het vragen van inlichtin gen blijk geven belang te stellen in deze tentoonstelling. Voor de aan de tentoon stelling verbonden vakwedstrijden, wer den do algemeene bepalingen vastgesteld on daaruit, valt op te merken, dat een wodstrijd zal worden gohouden voor bak kerspatroons en bakkersgezellen. De ten toonstelling is internationaal en kunnen dus uil heel hot land personen aan de wedstrijden deelnemen. Kapeile. Daartoe uilgenoodigd vanwege de Tuinbouwver. „Biozelinge en Omge ving" trad in het veilingsgebouw, dat daartoe vrijwillig afgestaan was, op Ir W. J. Dewez van Breda, om een film voordracht te houden. De voorz., dhr A. v. d. Graaff, leidde den spr. in. Benevens een komische aardappel- en biotenfilm werden vertoond de lcalimijnen kaliproofveldon en kaliziektcbo&tiijding. -Deze filmavond was zeer ten genoegen van do talrijk opgekomonen. Aan dhr A. do Bourgraaf, kassen- bouwor alhier, werd gegund het bou wen van eon houten druivenkas voor 'dhr M. Rijk te Noord-ICraaiert, gem. 's-H. Arendskerke, ter lengte van 40 M. Even eens werd aan denzelfdo gegund de bouw van een houten warenhuis 5 kappen van 40 M., voor dhr II. Curiöl te Krabbendijke. lerseke. Naar wo vernemen bestaan er ernstige plannen ook in de Geref. Kerk alhier centrale verwarming aan te; laten leggen. Dat dit in een groote behoefte zal voorzien, kan niet worden tegen gesproken daar het in deze kerk zeer koud is. Kioetlnge. Woensdagavond vergaderde de brandstof'fenvereeniging „Eendracht maakt Macht". Do voorzitter dhr M. J. Straub leidde de vergadering, welke door 105 leden was bezocht. Uit het verslag van den secretaris bleek dat 9 personen wegens vertrek of overlijden hadden op gehouden lid te zijn, terwijll'" 34 nieuwe leden waren toegetreden. Uit de rekening van den penningmees ter bleek, dat in 1928 waren aange kocht 5268 ILL. eierkolen, 1795 ILL. nootjeskolen, 14000 turven, 19,800 K.G sloffen en 128 H.L. anthraciet. De inkom sten over 1928 bedroegen f 9896.65, de uitgaven f 9668.74, zoodat een goed slot aanwezig was van f227.91. Het aftredende en Ruwe Huid van Handen en Gelaat verzaoht en geneest men spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL liefde hier gesproken werd over politieke voormannen en over den dominé. 'tWas iets hee-1 nieuws voor haar. Het lééfde toch wel bij deze menschen. ,,'kHeb den dominé gister ontmoet, tante," zei Lia. „Zoo, kwam hij bij' Grootmoeder?" „Ja, tante. En hij noodigde mij meteen maar uit, eens in de pastorie te komein. 'kHeb gezegd, dat ik het doen zou." „Daar heb je heel goed aan gedaan, 't Is een heel prettig gezin. Da.ar zijn ook twee meisjes, zoowat zoo oud als jij', Lies en Hermien." „En Gretha," zei Evert, die aan vaders knie was komen staan. „Ja, Gretha ook," lachte Lia. ,,'kBen vanmiddag met haar naar hier komein fietsen. Een leuk ding is dat." In geuren en kleuren ging Lia het ge val vertellen. Ze deed het zoo smakelijk en zoo aanschouwelijk, dat zelfs de boer met belangstelling luisterde. Maar toen Lia, die dat merkte, zich met opzet tot hem wendde, kwam onmid dellijk weer de stroeve trek. Het zou met oom, Lia werd er meer en meer van overtuigd, een hittere strijd worden. Maar zij zou toch haar 'best doen, hem te winnen, zoodat hij even vriendelijk zou worden als de anderen hier, met wie zij reeds volkomen eigen: was. „'tls een leuke meid", zei tante, toen Er zijn tal van menschen die zweren bij' het oude. Al wat nieuw is wordt afgekeurd en daarentegen steeds met veel ophef terug gewezen naar het oude, naar den tijd van „de vaderen", die op hun beurt weer, een vaak niet malsche, critiek oefenden op wat in hun tijd als nieuw werd aangediend. Nu geef ik gaarne toe, dat „hef nieuwe is beter" lang niet al-tijd opgaat. We behoeven onze critiek, waar noodig, dan ook niet te sparen. Maar overigens is ook waar, wat ik ergens las en met instemming hier aan haal: „Wij kunnen niet terug. De schrijfma chine zal nooit meer plaats maken voor de vee-ren pen. De auto niet voor de vigilante of draagstoel. Wij moeten voor uit, God biddende, dat hij ons den rechten weg wijze, door de-n chaos van dezen tijd heen". OPMERKER. bestuurslid dhr P. D. Hoogstraate werd met groote meerderheid van stem-men her kozen. Besloten werd in 1929 wederom 6 maal brandstoffen aan te koope-n. Nlsse. Woensdagavond was het jaar vergadering van de kolenvereeniging „Ons voordeel" alhier. Uit het geleverde verslag bleek dat e-r 94 leden zijn. De inkomsten over 1928 he- idroegen f 2779.19 2 en de uitgaven f2764.19, alzoo een goed slot van f 15.00 Geleverd werden in 1923 2351/2 H.L. stukkolen, 15521/2 H.L. eierkolen, 11 H.L. anthraciet, in totaal 1829 H.L. en 3200 K.G. bruinkolen. Herkozen wer den als bestuursleden dhrn C. Otte en Jacob Slabbekoorn. Kattendijke. In de gisteren gehouden raadsvergadering werd de begrooting 1929 op verzoek van Ged. Staten gewijzigd, nadat de Commissie van onderzoek die had behandeld. De gemeente-rekening over 1927 is door Ged. Staten vastgesteld. Dhr P. van Kleunen Jz. noemt zijn be noeming aan als lid van het Burg. Arm bestuur. Ingekomen een mededeeling van het Hoofd der school te Kattendyke over benoeming lid en bestuur van do Ouder commissie, aldaar. Het percentage op de Rijksinkomstonbelasting voor dit jaar wordt vastgesteld op 1 pCt. Tot lid van het stembureau te Wilhel- minadorp wordt wegens^ bodanken van hot lid Van do Velde benoemd dhr A. de Groeno, Wethouder. Mededeelingcn worden godaan over het benoemen van een onderwijzeres aan do- .school te Kat tendijke. Een verzoek om geen vermakelijkheids belasting to heffen voor de a.s. landbouw tentoonstelling vond in zooverre oen gun stig onthaal, dat onder enkele voorwaar den besloten werd de belasting te hef fen van de zuivere winst, die gemaakt zal worden. Op 6 dezer werd bij den Voorzitter van den llaad een aangoteekende brief bezorgd van den volgenden inhoud. „Aan den raad der Gem. Kattendijke, Do ondergeteekende tevens raadslid, verzoekt beleefd dit schrijven, gericht aan den raad der Gemeente Kattendijke, te willen behandelen in raadsvergadering van Donderdag 7 Febr. 1929. De raad van oordeel, dat de personen, die doof de slechte toepassing van de plaatselijke verordening der belasting op de honden nadeel hebben geleden, deze schadeloos te stellen, tevens door dat art. 7 is vervallen en de overige art. hierdoof zijn ontwricht, en voor art. zeven geen ander middel is tot een richtige heffing, de verordening nietig te verklaren, en een nieuwe verordening in het leven to roepen .Immers moet de richtige 'heffing de strafbepaling bestaan dus kan dat art. niet vervallen en volgens art. 257 moet art. 7 juist aanwijzen waarin de richtige heffing bestaat. Gaat over tot de orde van den dag. J. F. Hundersmarck, Raadslid." De Voorzitter stelt .voor, waar geen bespreking met de wethotiders hierover heeft kunnen plaats hebben, den heer Hundersmarck uit te noodigen een ver ordening in te zenden, zooals hij die Lia uitverteld was. „Zij komt hier heel dikwijls. En don is ze bijna niet weg te slaan." De deur werd opengeworpen en een jongensstem, die aan hot „veranderen" was, zeide: „Moeder, hoor eens." „Dag, Jan". „Dag Moeder, Marie, Evert..." Even stond Jan verbaasd. „Dat is nicht Lia, uit Utrecht, Jan", zei de b-oerin. „O", meende Jan, wat onbeleefd en links. „Zoo, Jan. Geef me eens een hand, jongen. Ik wou, dat ik zoo'n broer had." „Je hebt maar één zuster, is het niet, Lia?' „Ja, tante. Alleen Annie. Die is drie jaar ouder dan ik. Ik denlc, dat zij in het voorjaar trouwen gaat. Zij is nu enkele weken verloofd." „En dan over enkele maanden ad trou wen?" vroeg tante, ietwat verwonderd. „Het k.omt daar zoo nauw niet, moe der", zei Adriaan Blankert. Het was een beleediging, die Lia heel goed gevoelde. Alle kleur week uit haar wangen. Daarna weid zij bloedrood. Tante Blankert had het gezien. Met een straffe blik keek zij haar man aan. Maar deze liet Evert op zijn knie paardrijden. (Wordt rorvelgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5