Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Uit de Pers. Wetenschap en Kunst Rechtzaken Land- en Tuinbouw Radio-Nieuws. pediend is. Die patroon, en een aantal anderen, hebben er mede schuld aan, dat dergelijke onteerende daden plaats grijpen, omdat zij maar alleen oog en oor hebben voor het geld, den mammon." Socialistische broodroof, mogelijk door een „mosselachtige" houding van een werkgever. Evenals in 1927 in Zwitserland heeft de rechtbank in België een dergelijk op treden veroordeeld en den aanstichter van dezen broodroof gestraft. Dat is mogelijk geworden, doordat het betreffende lid der Christelijke organisa tie stand hield. Het blijft noodig te waarschuwen voor de practijken der sociaal-democratische vakbeweging. Waar de „machtsverhoudin gen" hier voor deze beweging beslissend zijn, is de beste remedie, de Christelijke vakbeweging zoo sterk en machtig te ma ken, dat men, gezien de „machtsverhou dingen", van dergelijk optreden afziet. Vlisslngen. Gisteravond hield het gewest Zeeland van „Patrimonium" te Vlissingen een vergadering, waarin de heer Baas, lid van het hoofdbestuur, uit Amsterdam, sprak over „het zesde gebod". De vergadering werd geopend door den voorzitter van het Gewest dhr W. A. den Hollander te Middelburg, die zijn blijd schap uitsprak over de zeer groote op komst, ook van de afdeelingenuit de omgeving. Het is gebleken dat de gehou den vergaderingen zoowel hier als "te Middelburg', Goes en Zierikzee een groot Succes zijn geweest. Daarna hield de heer Baas zijn. rede, waarvan wij gisteren reeds verslag gaven, aangezien hij ze ook te Zierikzee heeft uitgesproken. Er volgde op deze rede nog eenige be spreking. Souburg. Aan de Marnix-school te W.- Souburg werd Maandagavond 1.1. een druk bezochte ouderavond gehouden. Nadat door de o-uders het werk der leerlingen bezichtigd was, werd door het hoofd der school, dhr Deij een repetitie les Vaderl. Geschiedenis gegeven aan de leerlingen der hoogste klas. Kapelle. Onder voorzitterschap- van Ds A. Scheele kwamen de leden van de Chr. Bewaarschool in vergadering bijeen. De voorz. dee'de mee, dat het bestuur over het personeel zeer tevreden is. De secretaris .zag zich genoodzaakt om ont slag te nemen en dhr Almekinders everi- eens wegens vertrek. De penningmeester deed rekening en verantwoording over gehouden beheer. Er is een kastekort van f83.79. Een drukke bespreking vo'g'de, om dit kastekort te dekken. Het bestuur werd opgedragen de noodige maatregelen daar toe te treffen. De voorz. deelde mede, dat de renten voor de te betalen aandeelen en die voor de Boerenleenbank een aanzienlijke post vormen. Dhr J. van Wingen, bestuurs'id, -"1de mee dat hij een aandeel groot f50 aan de vereeniging schonk. Spr. is er van overtuigd, dat dit be-waarschoolon- derwjjs krachtig moet gesteund worden en onmisbaar voor de gemeente is. De voorz. wist in hartelijke bewoordin gen den dank der vergadering te ver tolken en hoopte dat dit voorbeeld navol ging mocht vinden. Spr. is er van over tuigd dat men spoedig den penningm. zal verblijden met het bericht, dat het tekort gedekt is. De aftredende bestuursleden Ds A Scheele en J. van Wingen werden her kozen. In de plaats van den secr. werd -'ozen dhr P. M. Keim en in de vaca ture Almekinders dhr Joh. Hoogstra-te. Na afloop van de vergadering weid aJs voorzitter herkozen Ds A. Scheele en gekozen tot secretaris dhr P. M. Keim. Hansweert. De heer J. de Fouw, assis tent bij de Invoerrechten en Accijnzen, alhier, wordt met ingang van J Maart a.s- overgeplaatst naar Lobith. Hardrijden heeren ran 1418 jaar: 1. D. Meijaaid, Schore; 2. L. Aartsen, Hans- weert, 3. C. Louisse, Schore. Schoonrijden heeren: 1. J. Evertse, Ier- seke 136 p.; 2. F. Hoogesteger, Krab bendijke 133 p.; 3. M. Koopman, Wemel- dinge 119 p.; Aantal deeln. heeren 11. Schoonrijden paren: 1. C. Karel-se en mej. T. Keim, beiden Schore 121 p.; 2. M. Karelse, Schore en Mej. T. Willemse Wemeldinge 119 p.; 3. Jan van Koeve- i ringe en mej. Janna van Koeveringe, bei den Schore 118 p.; 4. Johs van Koeve ringe en mej. Joh. Rijn, beiden Schore 116 p. Aantal deeln. paren 10. Biggekerke. Dinsdagvoormiddag kwam de molenaar de "Visser van Meliskerke met zijn vrachtauto bij den Overweg bij' dhr Huisman in botsing met de stoom tram „Walcheren", welke hij wegens den mist niet had zien naderen. De auto werd medegesleurd,1n de sloot geworpen en beschadigd hoewel niet ernstig. De be stuurder en zijn zoontje kwamen met den schrik vrij-. Vervalschte postzegels. Op verzoek van de politie te Rotterdam heeft de Haagsche politie den postzegelhande laar D. te Den Haag aangehouden als verdacht van het te Rotterdam in den handel brengen van vervalschte- postze gels. De vervalsching betreft in hoofdzaak Nederlandsche postzegels van 5 cent, welke destijds werden overgedrukt als strafportzege' s en waarvan het eerste vei als misdruk was uitgegeven, hetgeen voor de pliilatelisten een omstandigheid betee 'kende, die aan de zegels hooge waarde verleende. Dit overdrukvel n,u was in een aantal exemplaren met valsche stem pels nagemaakt en wel, naar vermoed wordt, door zekeren van D., die in dit opzicht met D. scheen saam te werken.. Genoemde van D., die dus de eigenlijke drukker van de vervalschte poslzegels zou zijn, woont in Den Haag en ho-udf kantoor te Rotterdam. Ook van buitenlandsche postzegels wa ren vervalschte nadrukken gemaakt en in den handel gebracht. Het treinverkeer stopge zet door een omgereden monta gewagen. Gistermiddag ongeveer half vier is op de spoorlijn Leiden-Den Haag, bi) het viaduct over den Rij-swijikschen weg in de onmiddellijke nabijheid van het station De Haag;, een spoorweg ongeluk geheui Er kwam een >ederentrein uit Schie- broek. Even vóór het viaduct over den Rijswij'kschen weg ging de trein over een wissel om naar de goederenafdeeling van het station te rijden. Juist bij- den wissel was men op het andere spoor bezig te range-eren met een montage-wagen. Vermoedelijk heeft de rangeerder ïfiet voldoende op-gelet, ten minste op een gegeven oogenblik botste de locomotief van den goederentrein tegen den mon tagewagen. De montagewagen Wiel om en werd in het midden vrij ernstig beschadigd. Ook de locomotief bekwam veel schade. Daar de montagewagen dwars over de spoorbaan lag, stond het geheele trein verkeer zoowel in de richting Amsterdam als in die van Rotterdam s-top. Mede in verband met het drukke u-ur was er dientengevolge o-p het H.IJ.S.M.-station een groote menschenmassa verzameld, welke geruimen 'tijd moest wachten alvo rens de treinen weer konden vertrekken. Het eerst is men begonnen om het hoofdspoor van Amsterdam vrij- te maken, waarin men na betrekkelijk korten tijd slaagde. De treinen uit Rotterdam-Hofplein re den niet verder dan tot de Laan v. Nieuw Oost-indië, vanwaar de meeste reizigers zich per tram naar hun bestemming in Den Haag begaven. Ook vele reizigers uit Amsterdam en Haarlem met bestem ming naar Den Haag ver.ieten bij- de halte Laan van N. O. Indië den trein. Na eenige uren waren de hoofdverbin dingen echter weer alle hersteld. kenis het water-reservoir ia den bodem zal moeten aanspreken. Ten overvloede verzekerde men ona, dat voor de huidige bevolking van Zeeuwsch- Vlaan deren met de tegenwoordige indus trie de prise d'eau voldoende is, niet alleen voor 30 jaar, maar ook voor langeren tijd. Maar mochten bevolking en industrie in sterke mate toenemen, dan zal, na 30 jaar omgezien moeten worden naar vermeerde ring van de hoeveelheid water. De industrie en het water. Ten slotte vestigde men onze aandacht op de noodzakelijkheid van de waterlei ding voor de industrie. Wij schreven hier boven reeds over de zuivelfabriek te Aar denburg en de strookartonfabriek van den R.-K. Boerenbond. De laatste kan er gelijk meerdere in- dustrieeën niet eens komen, als de wa terleiding uitblijft. De commissie voor den economischen opbouw van Zeeuwsch-Vlaanderen heeft met nadruk gezegd, dat o. m. de vermeer dering van industrie deze streek er weer boven op kan helpen. Zij dacht aan een kunstzijdefabriek. Maar het staat als een paal boven water, dat die er, zonder wa terleiding, niet komen kan. Het ontbreken van een waterleiding staat den economischen opbouw van Z. Vlaanderen in den weg. En men moet bij de bestaande industrieën, o.a. te Breskens en Sas van Gent, maar eens vragen, hoe zij over de waterleiding denkenl Wij hebben hiermede ter kennis onzer lezers gebracht, wat men ons gisteren heeft medegedeeld. Wij achten heit van groot belang. Van daar dan ook, da.t wij er een groote plaatsruimte voor disponibel stelden. Natuurlek zullen alle opposanten door bet bovenstaande wel niet overtuigd zijn, vooraf als juist is, wat men ons ovea de mentaliteit der bevolking heeft ver teld. Maar mochten er onder hen zijn, die zich niet door minderwaardige mo tieven, doch door naar hunne me-ening serieuze argumenten laten leiden, laten ze die dan ook publiceoren. Dan kan er over gesproken worden. Men mag toch aannemen, dat zij niet het pure eigeu- rnaar het algemeen belang wenschen te dienen. Zeeuwsch-Vlaanderen staat deze dagen voor een gewichtige beslissing. Moge de groote belangrijkheid daarvan algemeen ingezien worden. De tegenstanders moe ten toch al zéér groote bezwaren heb ben, willen zij de waterleiding weigeren en hun streek bij alle andere dealen van Zeeland achter laten komen. Rood of geen brood. Daar waar het mogelijk is, zegt cte Amsterdammer", past de sociaal democratische vakorganisatie nog steeds het „rood of geen brood" toe. De „machtsverhoudingen' zijn daarvoor Lijk baar beslissend. Heeft men er de macht toe, dan laat men het niet, arbeiders broodeloos te maken, die weigeren zich rood te organiseer en. En s ap je werkge vers helpen daarin dan een handje mee- Het orgaan van den Christelijken Hout- bewerkersbond van België, deelt nu weer het volgende staaltje mede: „ln de maand April 1.1. bood zich een scki'ders-gast onzer organisatie bij een patroon aan, waar hij werd aanvaard. 's Anderen daags kwam de roode sec- tionnaris van dit werkhuis hem vragen, of hij vereenigd was, en waar. Zoodra hij vernam, dat hij Christen georganiseerd was, drong de roode „broeder" aan opdat ons lid zich zou laten inlijven bij' de socialisten, wat hij beslist weigerde. Met hun sectionnaris aan het hoofd zijn de socialisten den patroon gaan vin den en eischten de onmiddellijke afdan king van den Christen-gesyndikeerde, zoo niet, gingen zij terstond in staking. De patroon plooide voor de bedreiging der roode bioodroovers en dankte ons lid af, op die wijze de helsche en on- menschelijks handelwijze der socialisten steunende. Doch spijtig voor dien rooden brood- roover bestaat er te Venders ook nog een Christen schildersorganisatie. Deze nam het lid onder hare1 bescherming, schreef een brief aan den procureur des konings en spande een proces in tegen den rooden sectionnair. De zaak kwam 8 November voor de rechtbank van Verviers, welke den roo den vertrouwelingsman veroordeelde tot een boete van 9000 Fr. vo-orwaardelijk voor 6 maanden. Wij stellen die manhaftige en kloeke daad van ons lid als voorbeeld bij onze bondsleden, die liever alles trotseerde dan zijn overtuiging prijs geven. Moge het een spoorslag' zijn voor de Christen- arbeiders, welke zich in gelijkaardige om standigheden bevinden en tevens voor hen een sterkte zijn op dezelfde wijze desge- gevallend te handelen. Het is het eenigste middel om op afdoend© wijze een ein de te doen stellen aan de hatelijke- en barbaarsche procedure van'het „rood of geen brood". Die Russische practijken' mogen hier niet gedijen. Bovenstaande geeft ons een staaltje hoe het er in de samenleving' zou uitiien, moesten de roo de wereldhervormers er ooit in slagen heer en meester te worden. Wij laken even scherp de mosselachtige houding van den patroon in kwestie, die niet aarzelt een eerlijken werkman uit zijn dienst te ontslaan en zich gedwee neer legt bij' de wraakroepende drijverijen der rooden, omdat zijn persoonlijk eigenbe lang, althans voor een oogenblik, er mede Wemeldinge. Bij de gehouden inventa risatie is gebleken, dat alhier nog plm. 12000 H.L. aardappelen aanwezig zijn. Gistermiddag had alhier het door de Wemeldingsche IJs-cluh uitgeschreven ijsfeest voor de leerlingen van de open bare en Chr school op de ijsbaan, gelegen in den Stormzandepolder, plaats. Velen wisten na veel inspanning met een prik of duwsl-ede een prijs te behalen. Na afloop der wedstrijden dankte de voor zitter dhr Chr. Glerum deelnemers en deelneemsters alsmede de hoofden en on derwijzers van de beide scholen voor het welslagen van dit feest. De heer bur gemeester reikte de winnaars de door hen behaalde prijzen uit, en wekte hen allen op, om zich in deze mooie sport meer en meer te bekwamen. Schore. Maandagmiddag werd het stof felijk overschot van dhr C. Glerum, al hier, op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld. Dhr Glerum was tot voor kort gezworene van het Waterschap de Breede Watering Bew. Ierseke, welke functie hiji ruim 30 jaren heeft bekleed. Hij was een der oprichters van de hui dige kunstmestfabriek te Vlake. Loop der bevolking Januari 1929. Vertrokken: Jan Stevense, dierenarts, naar Renesse. Uitslag van den Dinsdagmiddag ge houden ijswedstrijd: Hardrijden heeren hoven 18 jaar: 1. C- Karelse, Schore, 2. F. Hoogesieger, Krabbendijke, 3. J. van Stee, Ierseke. Talrijke branden ten gevol ge van de koude. Naar de „Vossische Zcitung" meldt, werd de Berlijnsche brandweer in den loop van Maandag ruim 60 maal gealarmeerd. Dit buitengewoon hooge aantal wordt verklaard door het feit, dat vele localiteiten door de strenge 'koude oververwarmd zijn, en dat men daarbij niet de noodige voorzichtigheid betracht heeft. Ook zijn de brandweerlieden herhaalde lijk gealarmeerd voor het breken van waterleidingsbuizen. ■Reiniging van mosselen. Het. Britsche ministerie van landbouw en visscherijen heeft een rapport van dr R. W. Dodgson, directeur van het insti tuut voor schelpdierenonderzoek te Con way, omtrent reiniging van verontreinig de mosselen gepubliceerd. In dit rapport merkt de schrijver op, dat er voor zoover hem bekend is, in Engeland en Wales geen productie van beteekenis is van mosselen, die niet ver ontreinigd zijn of aan ernstige verontrei niging bloot staan. (Maatregelen, om de verontreiniging van mosselbanken tegen te gaan kunnen naar zijne meening niet genomen worden, tenzij in een niet noe menswaardig aantal gevallen. Hij "beveelt daarom aan, dat alle in het land zelf ge kweekte, zoowel als uit het buitenland ingevoerde mosselen gereinigd zullen wor den en dat alle rioolstoffen, afkomstig uit ziekenhuizen, waarin typhus-patiënten zijn, wanneer die rioolstoffen in wateren,-waar in zich mosselbanken bevinden, geloosd worden, vooraf gesteriliseerd zullen wor den door behandeling met chloor of op andere wijze. De methode welke dr Dodgson toepast, om de mosselen van bacteriën en andere schadelijke zelfstandigheden te ontdoen, berust op de éigenschap van de mossel, uit het water alle zwevende stofdeeltjes, bacteriën inbegrepen, te filtreeren, deze in zijn faeces en andere uitscheidingspro ducten vast te leggen en buiten haar schelp te brengen. Sterilisatie van het water, waarin de piosselen verwaterd worden, is een extra voorzorgsmaatregel, welke te Conway wordt genomen. Eerst worden de mosselen daar op kratten ge legd en afgespoeld, teneinde de modder, enz. te verwijderen, daarna in een tank met steriel zeewater geplaatst, waar zij ten minste een nacht overblijven, om daarin hun faeces en andere uitschei dingsproducten, welke bacteri n kunnen bevatten, kwijt te raken, vervolgens, na dat de tank is schoongemaakt, opnieuw verwaterd in steriel zeewater en dan in een bad van met chloor behandeld zee water gebracht om de bacteriën te doo- den, welke zich op de schelpen bevinden. Ten slotte worden de mosselen in gesteri liseerde zakken gedaan, welke dichtgenaaid en verzegeld en zoo aan de markt ge bracht worden. Rechtbank !e Middelburg. Politierechter. Zitting van 5 Febr. 1929. De volgende personen werden gedag vaard A. B. L., 25 j., caféhouder en J. J. van K., 24 jaar, fruitteeler, beiden te Schore, wegens mishandeling van Adriaan Paauwe, aldaar. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h. voor ieder. Mr P. C. Adriaanse vraagt voor beiden een zeer geringe straf. J. H., 26 j., P. G., 25 j., P. de P., 22 j., M. de P., 20 j., arbeiders te Co- lijnsplaat, wegens mishandeling te Colijns- plaat van C. P. J. Gast, op 26 Dec. 1928, te zamen en in vereeniging. Eisch ieder f 20 of 20 d. h. Uitspraak bepaald op 6 Febr 1929. H. de B., 45 j., werkman te Rilland- Bath, wegens mishandeling van Charles Kalle, te Krabbendijke, op 31 Dec. 192S. Eisch en uitspraak f 25 of 25 d. h. P. J. v. L., 26 j., voerman te Hon- tenisse, wegens mishandeling van Judo- cus Vleeskens, aldaar. Eisch en uitspraak f10 b. s. 10 d. h. A. T., 18 j., zonder beroep te Water vliet, wegens diefstal van 2 zakken met tarwe. Eisch f 40 of 40 d. Uitspraak f 25 of 25 d. h. J. A. v. V., 18 j., werkman te Clinge, wegens mishandeling van Johannes van den Berghe. Eisch f 15 of 15 d. h. Uit spraak f 10 of 10 d. h. II. W. F. M., 20 j., werkman te Zie rikzee, wegens mishandeling van Maarten Hage. H. W. F. M., voornoemd, wegens mishandeling van J. Bouman. Eisch f 25 of 25 d. h. Uitspraak f 10 of 10 d. h. (voor beide zaken tezamen). D. H., 21 j., arbeider te Westkapelle, wegens mishandeling van Kornelis JHu;- bregtse, aldaar. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h. D. de R., 31 j., leurder te Clinge, wegens beleediging van den gemeente veldwachter. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h. R. G., huisvr. E. M., 63 j., zonder be roep te Clinge, wegens beleediging van Anna Delien. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h. P. J. V., 55 j., metselaar te Clinge. wegens huisvredebreuk. Eisch en .uit spraak f 15 of 15 d. h. Bij de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg werden in 1928 achthon derd en tien strafvonnissen uitgesproken en 38 personen failliet verklaard. In 1927 waren die getallen resp. 842 en 69. Wormsehade aan huiden. Volgens de desbetreffende statistiek, was van de gedurende de laatste twaalf maanden bij de Amsterdamsche Huiden- club ingebrachte 283.900 huiden 17.47 pCt. (49.600 stuks) door de xunderhor- z-el beschadigd. In 1927 bedroeg dit 19.42 pCt. (52.700 stuks.) De schade, berekend naar het prijs verschil tusschen gaaf en wormbcscha- digd bedroeg f 140.928 of f 2.84 per huid. Bij een grooten inbreng van 112.413 huiden over 1928 bleken 3123 huiden minder door worm. beschadigd te zijn, terwijl de schade door de runderhorzel- larve aangebracht f 12.755 meer bedroeg- Dat die grootere schade dus gevolg was van grooter prijsverschil, is duidelijk. Het percentage wormhuiden daalde, uit den aard der zaak een verblijdend tee- ken voor de commissie ter "bestrijding van de runderhorzel. In het jaar 1928 werd reeds- op uit gebreide schaal slag geleverd tegen de horzellarven. Voor zoover te controlee ren werden ongeveer 23.000 bussen zalf van '250 gram (dus bijna 6000 K.G.) ge distribueerd en bovendien werden in som mige streken de larven volgens de oude methode met behulp van mes en pincet verwijderd. Het is stellig riiet overdreven voor gesteld, wanneer wordt medegedeeld, dat ongeveer 1/4 millioen runderen flink be handeld zijn. Op onzen veestapel van ongeveer 2 millioen stuks, waarvan voornamelijk de jongere dieren met horzellarven bezet zijn, wil dit heel wat zeggen 1 Nu is de zomer van 1928 bijzonder gunstig geweest voor de ontwikkeling en het zwermen van de horzelvlieg. Indien de plaag niet bestreden was geworden, zou dus in 1929 de huid- beschadiging ongetwijfeld van grooteren omvang geworden zijn. Wanneer derhalve in 1929 blijkt, dat het aantal door worm aangetaste hui den is afgenomen, zal dit op rekening gesteld mogen worden van het succes der propaganda voor een rationeele behan deling. Aansprakelijkheid van leden van Boeren leenbanken. De statuten der Coöperatieve Boeren leenbank II te Zuid-Scharwoude, inder tijd aangesloten hij de Coöp. Centrale Landbouwbank te Alkmaar, leggen den leden de verplichting op om bij het einde van hun lidmaatschap, hun aandeel te be talen in de door de bank geleden ver liezen op het einde van het boekjaar, waarin of waarmede het lidmaatschap is geëindigd, zooals die zullen worden vastgesteld door de algemeene vergade ring bij de goedkeuring van de desbetref fende balans. In den loop van 1925 zegde een ze kere S. £ijn lidmaatschap op. Hoewel blijkens de door de algemeene vergade ring goedgekeurde balans per 31 Decem ber 1925 over het jaar 1925 zelf een winst was gemaakt van f 232,45, prijkte op de balans nog een nadeelig saldo groot f 7292,85 van vorige jaren, zoodat er per saldo een verlies was per 31 December 1925 groot f 7J10.40. Het uit getreden lid werd dus door de Bank tot betaling van zijn aandeel in dit saldo aangesproken. S. weigerde te betalen en de Bank liet den man dagvaarden. Do kantonrechter verklaarde de bank in haar vordering niet ontvankelijk, overwegende, dat de bank zelf winst had gemaakt, terwijl het saldo verlies was ontstaan door overname eener schuld der Centrale van Alkmaar, waarbij de bank was aan gesloten en daarvoor achtte hij de leden der bank niet aansprakelijk. De bank kwam van dit vonnis in hoo- ger beroep bij de rechtbank te Alkmaar, welke het vonnis, oorspronkelijk door den kantonrechter gewezen, bekrachtigde, daarbij overwegende, dat S. toen de be trokken balans werd opgemaakt en goed gekeurd geen lid meer was van die bank, zoodat hij niet gebonden werd door het besluit tot vaststelling der balans en de rechter derhalve tot taak heeft te onder zoeken, indien daarover verschil bestaa.,, of in werkelijkheid het bedrijf van de bank verlies heeft geleden en gemeld verliescijfer van f 7292,85 juist was, het geen door de Rechtbank onbewezen werd geacht. De bank teekende van dit von nis cassatie aan en zag alsnog het von nis van den kantonrechter vernietigd en hare vordering toegewezen. De Hooge Raad besliste daarbij, dat een uitgetreden lid krachtens de tijdens zijn lidmaatschap geldende statutaire voorschriften ook gehouden kan zijn aan de na zijn uittreding genomen besluiten, zijnde in casu S. gebonden door het besluit der ledenvergadering tot goed keuring der balans over bet boekjaar 1925, in zooverre als lpj dat besluit ver liezen zijn vastgesteld. Door dit arrest van ons hoogste rechts college is dus definitief uitgemaakt, dat de leden van een Boerenleenbank, die om een of andere reden hun lidmaatschap hebben verloren hun aandeel moeten be talen in het door de balans aangegeven verliessaldo der bank, ook voor zoover dit verliessaldo mocht zijn ontstaan en kel en alleen door overname van een gedeelte van de door de Alkmaarsche Centrale geleden tekorten. Programma van Donderdag 7 Febr.: HUIZEN, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsluitend N.C.R.V.-uitz. 111130 Zie- kendienst o.l.v. ds J. J. van Petegem. 12.301.45 Concert. 22.3) School- uitzending. Missie-vertelling d-oor Ds A* Merkelijn. 67 Orgelconcert. 7 7.30 Boekhoudles. 7.308 Spr. dr B. J. C. Rijnders: 70-jarig bestaan der Ned- Zendingsvereen. 8 Concert in Vee- nendaal. Spr. ds E. Jongebreur, Ds N. v. d Snoek. D. A. van Stempvoort, Chr. Gem. Zangvereen. enz. HILVERSUM, 1071 M. 10—10.15 Mor genwijding. 12.152 Concert. 2 2.30 Electriciteitspraatje. 2.303 Gra- mofoonmuziek. 34 Kniples. 45 Ziekenuurlje 55.30 Sportpraatje. 67.15 Concert. 7.157.45 Engelsche les. 8 Herd, van het 10-jarig bestaan der C.B.P.T.T. (Centr. Bond v. Ned. Post- Telegraaf- en Telefoonpersoneel). 8.30 Caeciliaconcert in de Stadsschouwburg te Amsterdam. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Con cert. 1,202,20 Gramofoonmu/iek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.20 Kwintet. 6.20 Muziek. 7.05 Pianomuziek van Debussy. 8.05 Va riété. 8.20 Leslie Woodgate program ma o.l.v. van den componist. 9.35 Dickens herdenking. PARIJS, „Radio-Paris". 1750 M. 12.50 2.10 Orkestconoert. 4.055.05 Klas siek concert. 7.057.50 Gramofoon muziek. 8.20 Liter, causerie. 8.50 „La Terre promise". ZEESEN, 1649 M. 50—4.50 Orkest concert. 6.50 „König für einen Tag" (Als ik koning was) opera-comique.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6