4f 4 THERMOGENE Uit de Provincie. Driewegen. Vrijdagavond j.l. hield de Herv. Chr. Meisjesvereeniging „Dient elkander door de Liefde" met begunsti gers en genoodigden haar eerste jaar- Feest onder leiding van haar presidente Mevr. Kalshoven. Ds Kalshoven opende deze vergadering met gebed en het lezen van een gedeelte uit Gods Woord. Uit de verslagen van secretaresse en pen- ningmeesteresse bleek, dat de vereeniging in het afgeloopen jaar zich in bloei mocht verheugen. De vereeniging telt 20 leden. De avond werd gezellig doorgebracht door zang, samenspraak en voordrachten. De gemaakte goederen zijn bestemd voor „Kinderzorg" en de „Drentsche venen". Ds Kalshoven richtte nog eenige har telijke woorden tot de jonge vereeniging daar dit de eerste en laatste maal was dat hjj ia hun midden is, en weaschte Rheumatiek - Jicht - Griep Steken in de Zij en Hoest toewijzend, dan volgt het ontslag. Luidt het niet toewijzend, dan worden de stuk ken gesteld in handen van den officier van justitie, die de beslissing vraagt van de rechtbank. Deze beslist in hoogste res sort. Echter dient te worden voorfflornien, dat steeds opnieuw verzoeken in behan deling moeten worden genomen, en dat de autoriteiten haar tijd zouden moeten g< ven aan schrifturen van personen, wier toestand ontslag kennelijk toch niet ge doogt. Daartoe zijn bepalingen in het oytwerp opgenomen. In de daar genoemde gevallen behoeft de officier de rechtbank niet lastig te vallen, terwijl hij tevens kan toestaan, dat ook het gestichtsbestuur een verzoek buiten behandeling laat, waardoor wordt voorkomen, dat de ge- stichtsgeneeskundige steeds weer opnieuw advies zou moeten uitbrengen. Wanneer de zaak voor de rechtbank komt, moet deze niet alleen een nader onderzoek kunnen bevelen, doch ook des kundigen kunnen aanwijzen. Bovendien moet, wanneer een behoorajke observatie zulks eischt, de observatie door de des kundigen ook buiten het gesticht in een andere omgeving kunnen plaats vinden. Hierin voorziet het ontwerp. Tenslotte is een regeling voor de kosten voorgesteld. Het is niet onbillijk, dat de kosten van deskundigen en observatie in laatste instantie worden gedragen door hem, te wiens laste ook de kosten van verpleging in het gesticht komen. Uitvindingen door Ambtenaren. Korten tijd geleden is er bepaald, dat aan ambtenaren, die een uitvinding doen op het gebied van hun persoonlijke of aan de gToep, waartoe zij behooren, aan gewezen taak, door het Staatsbedrijf der Posteryen en Telegrafie het onbelemmerd gebruik van die uitvinding moet worden gewaarborgd. Naar do Directeur-Generaal per'dienst order mededeelde heeft do Minister goed gevonden, dat omtrent eventueele toeken ning van een vergoeding voor een ge dane uitvinding het advies zal worden in gewonnen van den Octrooiraad. Gouverneur van Curasao. De Minister van Koloniën maakt be kend, dat blijkens een bij zijn Departement ontvangen telegram de nieuwbenoemde fouverneur van Curasao, de heer ir. L. A. ruytier, op 30 Januari 1929 het bestuur over dat gpwest heeft aanvaard. Zuiderzee-financiën. Naar wij vernemen, heeft de MinisL ter van Financiën den accountant den heer J. W. Lucas te Haarlem, opgedra gen, het departement van 'Financiën in het vervolg te vertegenwoordigen bijl de financieele aangelegenheden der Zuider zeewerken. Drankzucht en curateele. Ingediend is een wetsontwerp tot her ziening der curateele, 'in dier voege, dat drankzucht een der gronden zal kunnen zyn tot onder curateele-stelling. Gemeente- en Waterschaps archieven in Zeeland. Door den heer Mr A. Meerkamp van Embden, Rijks archivaris en Inspecteur der gemeente en waterschapsarchieven in Zeeland, is aan Ged. Staten dier provincie verslag uitgebracht over 1928 over zijne werk zaamheden in laatstgenoemde functie. In dit versla.g maakt de Inspecteur er onder het hoofd algemeene zaken mel ding van, dat hij van Ged. Staten mede- deeling ontving, dat de oude rekeningen van den Maria- en van den Rippolder in en met een pakhuis te Wissenkerke waren verbrand, en dat deze betreurens waardige gebeurtenis aanleiding had ge geven, tot het zenden van eene circulaire aan de besturen der polders en water schappen in Zeeland, houdend het drin gend verzoek om goede zorg te wijden aan de bewaring van de archieven. De inspecteur heeft daarop geantwoord, dat de archieven der beide genoemde pol ders tijdens zijn bezoek aan Wissenkerke in 1923 met andere polder-archieven be trekkelijk veilig berustten in eene kamer van het raadhuis. De nieuwe ontvanger griffier trad een jaar later in functie, dus vóór het uitgaan der circulaire van Ged. Staten d.d. 18 Maart 1927, betref fende het beheer der archieven. Had den de besturen gehandeld overeenkom stig die circulaire en den inspecteur ken nis gegeven van de ingetreden wijziging, in "het archiefbeheer, dan zou deze zich hebben verzet tegen de onvoldoende wijze van berging, laatstelijk toegepast. De ver nietiging van de archieven door brand had zoo kunnen worden voorkomen. In dien de besturen zich richten naar de aanschrijvingen van 1927 en 1928, zal het gevaar voor ongevallen, als het boven vermelde, sterk verminderen. De toestand van het archief te Dom burg is sinds 1922 veel verbeterd. Het rijke oud-archief is opgeborgen in kasten, in de kamer tegenover de secretarie. De plaatsruimte is echter te gering om alles behoorlijk te kunnen opstellen en do se cretaris zal aanraden een kast of stellage te doen bij plaatsen. De secretaris verklaarde zich bereid het aanwezige oud-archief te vergelijken met den inventaris, samengesteld door wijlen den heer H. M. Kesteloo en afge drukt in diens werk: Domburg en zjjm geschiedenis. Getracht zal worden, hem dezen zomer daarbij hulp te verschaffen. Het archief te G r ij p s k e r k e is op hieuw gerangschiat, bij welk werk een portefeuille ingekomen brieven 1706 1797, voor den dag is gekomen, die ont breekt op den in 1874 aan Ged. Staten ingezonden inventaris. Alles berust ter secretarie in goede kasten. Het in het vorig verslag vermelde voor nemen van het gemeentebestuur van Hulst tot ontruimen van de beneden lokalen in het raadhuis is uitgevoerd, Bij zijn bezoek, bevond de inspecteur, dal zij een zeer goede bergplaats voor het archief opleveren. De twee aan den be- nedeningang van het raadhuis liggende vertrekken zijn voor het archief gereser veerd. Mevrouw GatacreDe Stuera, heeft aan de gemeente Sluis de z.g.n. Gothische kapel aan de Hoogstraat afgestaan, om daarin een archief of museum te vestigen. De burgemeester koestert den wensch, het gebouw, nadat het zal zjjn gerestaureerd, in te richten als streekarchief voor ge meente-, waterschaps- en kerkelijke ar chieven van Zeeuwsc.h-Vlaanderen, Wes telijk deel. Bij voldoende medewerking van de verschillende besturen krijgt het belangrijke monument op deze wijze eene voortreffelijke bestemming. Met den bur- meester besprak de inspecteur het plan. De restauratie is nu allereerst aan de orde; Opnieuw drong de inspecteur bij het gemeente-bestuur van Tholen aan op het doen plaatsen van de vaste kasten in de archiefkamer langs den drogen Noordelijken binnenmuur en de losse kast bij den Zuidelijken muur met eenige tus- schenruimte, daar deze muur vochtig is, Dit zal slechts weinig kosten. Van de mededeelingen over de water schapsarchieven dienen genoemd die over het archief van den Generale Prins Wil lempolder. Overeenkomstig het plan is de inventaris tot 1900 voltooid. Dr de Hullu te Cadzand heeft aan zijn werk een uitvoerige inleiding en een lijst van de dykgraven, gezworenen en penningmees ters /ontvangers-griffiers) toegevoegd. Tij dens de bewerking' van' den inventaris zijn nog talrijke stukken gevonden, die mede •konden worden beschreven. De archieven van het Waterschap De Vrije Polders onder Tholen; het Water schap Broek en Rooland en den Deurloo- polder worden geordend en beschreven door den heer C. Hollestelle te Tholen. Een kast in de voormalige vierschaar van het raadhuis aldaar bevatte deelen van de drie archieven, die nu uitgezocht zijn. Het archief van den Deurloopolder is geïnventariseerd; de inventaris beschrijft stukken uit de jaren 16971920. Dat van de Vrije Polders kan nog niet wordein beschreven, daar het herhaaldelijk door den ontvanger-griffier met bescheiden van elders is aangevuld en waarschijnlijk nog zal worden. De heer de Brakke voltooide inzake het archief van V e e r e de beschrijving; van de notulen der besturende colleges: Wet en Raad, Burgemeesterskamer, Gemeente raad, Burg. en Weth., en nam vervolgens die der ingekomen en uitgegane stukken ter hand. Het Stads-Wees'kamerarchief bleek vele stukken te bevatten, behoorend tot de archieven der Landsvierschaar, het in 1574 ingestelde college voor de lagere rechtspraak over eenige heerlijkheden op Walcheren, en de weeskamer van dat lichaam. Daar dit nog niet beschreven bleek te zijn, kwam ook dit weeskamer archief in behandeling. De verzameling' inventarissen van ge meente en waterschapsarchieven onder berusting van den inspecteur, werd uit gebreid met de volgende: gemeente Axel 1492—1815; Deurloopolder 1697—1920; gemeente Krabbendijke 1811—1909. De Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding. De gemeenteraad van Overslag heeft naar aanleiding van bet ontvangen rapport enz. in zake de N. V. Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding m.a.s. besloten den vertegenwoordiger der ge meente in de vergadering van aandeel houdsters op te dragen te stemmen vóór entbinding der maatschappij en een eventueel voorstel daartoe te steunen. Door de burgemeesters van Belg. Klinge, Kemseke, St. Gilles en Stekene is een adres gericht aan hun Regeering, dat zjj bezwaar maken tegen de stichting van een Z.-Vl. Waterleiding, omdat deze te veel opperwater aan de landerijen zal onttrekken en die alzoo waardeloos worden. Kind onder een auto. Opden Nieuwen Vlissingschen weg te Souburg is een 5-jarig kind, dat onverwacht de straat overstak, onder een auto geko men. Wonder boven wonder bekwam het slechts lichte verwondingen. Branden. Te Ossenisse in brand uitgebroken in de schuur van den land bouwer van Laare. De schuur en een wagenhuis gingen geheel in de vlammen op. De geheele oogst en 25 balen kunst mest gingen verloren. Zes varken3 kwa men in de vlammen om. Middelburg. Door het Middelburgsch Ziekenfonds en de Vereeniging voor Zui gelingenzorg alhier is in de vacature van zuster J. den Nooyer met ingang van 1 Maart a.s. tot kraamvrouwverpleegster en hulp bij het consultatiebureau voor zuigelingen aangesteld zuster S. van Rijn, Rouaansche Kade G 122. Vüssingen. Het gewest Zeeland van „Patrimonium" houdt morgenavond een vergadering in de benedenzaal van het Militair Tehuis alhier. Als spreker treedt op de heer Baas, lid van het Bonds- bestuur uit Amsterdam, met het onder werp: „Het zesde gebod". Ook de om liggende dorpsafdeelingen worden tot be zoek opgewekt. De alhier gehouden bazaar voor de verwarming van de Groote Kerk is een groot succes geworden, ea zal de verwezenlijking van het doel weer heel wat /lader brengen. In 1928 kwamen 75 gevallen van aanrijding ter kennis van de politie. In 45 gevallen was onvoorzichtigheid of niet naleven van de verkeersregelen de oorzaak. In twee gevallen was op name in het ziekenhuis van een der betrokkenen noodzakelijk. Goes. Het ijs op de vesten is heden morgen betrouwbaar verklaard. Hoewel het ijs door de sneeuw ver van mooi is, werd er toch hedenmiddag gereden. Wij ontvingen het prospectus van de Goessche tentoonstelling ter bevor dering van handel en nijverheid „Njjten- go IV", die van 20 Juli tot en met 27 Juli in het Schuttershof zal worden gehouden. Naar wij vernemen is in verband met de toeneming van diphtheritisgeval- len, voornamelijk onder de schoolgaande kinderen, alhier overgegaan tot de slui ting der beide laagste klassen van de Her vormde school in de Nieuwstraat. Biezcllnge. Ten behoeve der Ned. Herv. School die opnieuw is verbouwd en zeer tot genoegen van het bestuur is in ore e gebracht, zijn vrijwillige bijdragen do' -x de bunglers bijeengebracht en wel tot h >t doen aanleggen van een bloemperk vlak voor de school, hetwelk zeker tot een sieraad voor 'de gemeente zal wortien. Onder voorzitterschap van den heer W. Nieuwdorp kwam de onderlinge Varkensverzekering in vergade ing bijeen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de uitgaven f172 waren en de ontvangsten f145. Na aftrek van het te kort is aanwezig f 923. Besloten wer'd de prijzen voor erven- tueela uitkeering aldus vast te stellen: ■varkens van f25 K.G. 4 fl per K.G., van 25 tot 40 K.G. k f0.75 per K.G., zwaardere aan Rotterdamsc.he marktprjjs. Uitgekeerd werd f25 voor 1 varken. in de plaats van M. de Vos, penning meester, die bedankte, werd gekozen P. Murre, herkozen werd de voorz. en A. Beenhakker en in de plaats van F. Wisse werd M. Nieuwdorp gekozen als bestuurs lid. De vereeniging telt 25 leden en '4 do nateurs. Sc'hore. Tot weger aan de weegbrug „Schorebrug" alhier is benoemd dhr W. Hemmekam. Morgen, Dinsdag 5 Febr., zal op het Spoorgat bij het café van L. Lujjk een ysfeest worden gehouden voor de gemeenten Schore en Hansweert. Het feest, dat zal worden opgeluisterd door het muziekgezelschap „Schcldcgalm", be staat uit hardrijden voor heeren en schoonrjjden voor dames, heeren e<n paren. Krabbpndfjku. Onder voorzitterschap van dhr A. P. Woutersan hield de land- bouwvereeniging „E. M. M.", aid. van de Z.L.M., een algemeene vergadering in het veilingsgebouw. De vereeniging telde op het einde van het boekjaar 60 leden, 2 leden bedankten en 2 traden toe. Besloten werd om aan ieder lid een bijlage te zenden van het Alg. Nederl Landbouwblad „Wat en Hoe" en f10 by te dragen aan het comité gedenk- teeken Prof. Dr J. RitzemaBos. Uit de rekening van den penningmees ter bleek, dat in 1928 zijn aangekocht 368125 K.G. kunstmeststoffen, in totaal ontvangsten f 27290.55, de uitgaven £27283.79, goed slot f6,76. De gewone ontvangsten bedroegen £631.91, uitgaven f418.33, goed slot f 169.93. Ingeleverd zijn 3030 doodemus- schen en 1737 eieren voor een bedrag van 1124.20. In de finantiëele commis sie werden benoemd dhrn Jac. Adam, Joh. Kok en P. Engelse. Daarna hield dhr Ir. J. D. Dorst, assistent-secretaris der Z.L.M., een lezing over „Heit kwee ken van nieuwe aardappelrassen en de beteekenis daarvan uit maatschappelijk oogpunt". Aan de hand van een groot aantal lantaarnplaatjes besprak spr. de geschiedenis van den aardappel, de betee kenis van dit product als volks voedsel en wijze van selectie om van dit produkt de beste kwaliteit en de hoogste opbrengst te vorkrijgen. Met groote aandacht werd deze voor dracht aangehoord. De voorzitter bracht den spreker een woord van dank voor zijn leerryke rede. Loop der bevolking. Ingekomen: Geen. Vertrokken: H. I. Brakman naar Rot terdam, Van Weelstraat 186; M. Kouse maker, naar Amersfoort, Bisschops- weg 154. Op de weegbrug Krabbendijke zijn in 1928 gewogen: Suikerbieten 6.141.090 K.G.; aardappelen 3.145.854 K.G.; ajuin 1.386.261 K.G.; diversen 1.803.465 K.G. haar verder Gods zegen toe, waarna hij met dankgebed eindigde. EllewoutsdijK. In de raadsvergadering van Woensdag werd aan dhr J. Schipper hoofd der openbare school op diens ver zoek met ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag verleend, wegens zijn benoeming tot hoofd der Herv. school te Koudekerke, terwjjjl hem tevens onlsiag werd ver,eend als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Medegedeeld werd, dat een 14-tal wachtgelders zjjn uitgenoodigd te sohici- teeren naar de vacant komende betrek king van hoofd der school. Van negen daarvan is bericht gekomen, dat ze aan de uitnoodiging niet zullen voldoen. B. en W. werden gemachtigd bjj den betrok ken minister ontheffing te vragen van de verplichting om uit wachtgelders te benoemen. Naar aanleiding van een verzoek van het waterschapsbestuur om voor rekening der gemeente te nemen de kosten van vervoer van het materiaal noodig tot verbetering van een tweetal wegen, lei dende naar het station van den spoor weg werd gunstig beschikt. Opnieuw ten derde male wer den de grenzen van de bebouwde kom op verzoek van Ged. Staten nader om schreven en vastgesteld. Afwijzend werd beschikt op een ver zoek van de Kon .Ned. Politiehonden- vereeniging om als begunstiger tot die vereeniging toe te treden. Een exploitant van een draaimolen had een verzoek ingezonden om bij de ker misdagen van 1929, in September, weder met zijn draaiinrichting in de gemeente te mogen komen. De vergadering besloot met 6 tegen 1 stem gunstig o-p dit ver zoek. Een comité in 1923 in het leven ge roepen tot werkverschaffing en dat nog over een klein bedrag beschikt, zal de zen winter vermoedelijk 'in werking moe ten worden gesteld en zal doordat eenige leden zyn uitgevallen opnieuw worden samengesteld. Wolf aartsdijk. Vrijdagavond hield de afd. van den Bijzonderen "Vrij willigen Landstorm een gezellige bijeenkomst in het gebouw T.A.V.E.N.U., welke bijeen komst werd opgeluisterd door het strijkje „Onderling KunstgenotNadat door den voorzitter der plaatselijke commissie (de burgemeester) de bijeenkomst was ge opend, werden door de aanwezigen on der begeleiding van het strijkje staande de 2 eerste coupletten van het Wilhel mus gezongen. Hierna kreeg het woord dhr Laernoes uit Vlissingen. Deze begon met te zeggen, dat het zeker voor deze afd. een bijzondere vergadering is, daar ze haar 10 jarig bestaan viert. Spr. be sprak in korte trokken doel en werking van het instituut en deelde verder mede, dat 25 Februari a.s. de film zal vertoond worden van de op 27 September j.l. ge houden betooging te 's-Gravenhagc. Deze film zal worden afgedraaid in de zaal van het Schuttershof te Goes en voor de leden van den B. V. L. vrij toe gankelijk zjjn. De avond werd verder ge zellig doorgebracht, onder het genot van een kopje chocolademelk enz., het hou den van voordrachten, het zingen van volksliederen en niet het minst door de prachtige muziek van het strijkje. De voorzitter was zeker aller tolk toen hij een woord van warmen dank bracht aan voorzitter en leden van het strijkje. De neutrale werkliedenvereniging „E. M. M." hield vorige week haar jaar vergadering. Deze jaariijksche vergadering wordt telken jare op eenigszins gezellige wijze .gevierd, waar dan ook de vrouwen der leden aan "deelnemen. Hoewel het ledental piet overgroot kan worden ge noemd is het een zeer gezellige avond geworden. De rekening van den penning meester sloot met een batig saldo van f 33. Tot bestuursleden werden herkozen dhrn .P. Rijn en M. Kloosterman, de laatste als voorzitter. By den gehouden inventarisatie is gebleken, dat op 15 Jan. j.l. nog pl.m. 55000 H.L. aardappelen aanwezig waren. Veere. Vrijdagavond hield de Geref. Knapenvereeniging „Klimop" haar 31ste jaarvergadering. De leiding berustte bij dhr de Wolf. Deze opende de vergadering met een toespraak over Daniël 1. Opstel len, voordrachten, recitaties, felicitaties, tractaties, volgden elkander in bonte wis seling op. Uit de verschillende jaarver slagen bleek, dat de vereeniging bloeit. Uit de wedstrijden kwamen Arie de Woif, Martinus de Nood, Dirk Stoel, Willem de Kroo, Willem Breel en Gommert de Regt gelauwerd te voorschijn. Ds van Strien sprak het slotwoord en eindigde met, dankzegging. Souburg. Vrijdag vergaderde de anti- rev. kiesvereeniging. De voorzitter J. Suurmond opende met gebed. Daarna ont vangt Dr Wurth 't woord om te spreken over „Onze roeping ten opzichte van Indië". Hij begint met er op te wijizen, dat het Indische vraagstuk in de komende parlementaire periode een belangrijke plaats zal innemen. Om toe te lichten waar het in dat Indische vraagstuk om gaat, geeft hij eerst een kort historisch overzicht over de aanraking van Hol land met Indië. Daarna bespreekt hij de belangrijke stroomingen, die in verband met de algemeene „ontwaking van het Oosten" in de Indische wereld aan het opkomen zijn. Voornamelijk staat hij daarop stil bij' de vraag, in hoever aan het streven naar zelfstandigheid van In dië door ons tegemoet gekomen moet worden. Uitdrukkelijk wijst hij er daarbij op, hoe meer en meer deze vraag niet uitsluitend van Nederlandsch, maar zekei cM qhxap ctourit: cM£ean**.<A>catn.V3€t\65c6 evenzeer van Indonesisch standpunt dient te worden bezien. In verband met ds hooge politieke, maar vooral ook geeste lijke belangen (b v. de Zending), die hier bij op 't spel staan, dringt nij aan op groote omzichtigheid, maar tevens op ernstig streven om Indië's wenschen, voorzoover die gerechtigd mogen heeten, in te willigen, ook al laat zelfstandigheid van Indië zich in de naaste toekomst niet verwachten. Met een opwekking om ook bij de a.s. Kamerverkiezingen dit belangrijke punt niet uit 't oog te ver liezen besluit hij. Verschillende vragen werden gesteld en beantwoord, waarna Dr Wurth met dank gebed sloot. Domburg. Vrydagavond vergaderde in het lokaal „Rehoböth" de plaatselijke af deeling der „Vereen, tot Chr. Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland", onder voorzitterschap van den heer *L. J. van Voorthuysen, die de vergadering met Schriftlezing en gebed opende. Het ver slag van den penningmeester wees een {dein batig saldo aan. Tot bestuurslid en voorzitter werd her kozen de heer L. J. van Voorthuysen. Tot algevaardigden naar de jaarvergade ring werden gekozen de broeders J. de Visser en J .de Pagter en 'tot hunne plaatsvervangers P. Louws en A. Pro- voorst. Besloten werd wegens het toene mend aantal leden het bestuur uit te brei den en een spreker uit te noodigen ten bate van „Vrederustop te treden in tie Hervormde Keirk. Ditmaal is een s, revker aan de beurt behoorende tot de Gerefor meerde Gemeente, in verband waarmede genoemd werden de prelikanten Kersten, Vreugdenhil, de Blois, Kok en Vérhage ■Hierna sluiting en dankzegging door b I. Verstraate. Biggekerke. De ziekenkas „Draagt elkan ders lasten" kwam Vrijdagavond onder leiding van den voorzitter den heer P. Janse in jaarvergadering hijeen. De pen ningmeester, de heer C. Clarisse, deelde in zijn jaarverslag mede, dat was ont vangen f3J3.92V2, uitgegeven £57.86, al- zoo een saldo van f 246.061/2, terwijl bij de C.V.V. nog een bedrag ui;t staat van f125. Uit het verslag van den secretaris dhr P. J. Roosendaal bleek, dat het jaar 1928 rustig verliep, het ledental bleef hetzelfde, arie ziektegevallen deden zich voor. Aangenomen werd het bestuurs voorstel den bode dhr P. Clarisse dezelfde vergoeding te blijven uitkeeren, doch de contributie door hem niet meer zooals voorheen elke week, doch om de veer tien dagen te doen ophalen. Als afge vaardigde naar de Provinciale vergade ring werd gekozen de heer I. Bak en naar een vergadering van ziekenkassen welke 8 Febr. in Utrecht,zal worden ge houden de heer P. Janse. Hierna sluiting. Zoutelande. Vrijdagavond werd de ak. vergauering van de vereen, tot stich ting en instandhouding van de School met den Bijbel gehouden. De voorz. Ds W. de Kam opende de vergadering op de gebruikelijke wy'ze. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat de school door 84 leerlingen wordt bezocht. Uit het jaarverslag' van den penningmeester bleek, dal de ontvangsten over 1928 bedroegen £7952.54 ea de uitgaven f7.87 7.75. De vereen, had op 31 Dec. 1928 aan bezit tingen een totale waarde van f503.73, en aan schulden f397.89, dus een eigen kapitaal van f 105.84. De penningmeester merkte hierbij op dat dit eigen kapitaal weer gebruikt zal' moeten worden tot betaling van achter stallige schulden. Tot Unie-collectanten werden benoemd de heeren le Coq, A. Franke, L. de Voogd, Jacob Kleinepier, Adr. Geschiere en E. Janse. In de controle-commissie werden benoemd de heeren J. Kleinepier Pzn., D. Klein'epier en J. Dingcmanse. In de plaats van den heer A. Maljaars, die zich niet meer herkiesbaar stelde werd tot bestuurslid gekozen chr E. Jan se, die zijn benoeming aannam. Dhr J. Wisse werd als bestuurslid herkozen. Daarna hield dhr D. Ie Coq een leer zame lezing over „Zedelijke opvoeding in huis en school". Wissenkerke. Vrijdag vergaderde de ge meenteraad. Alle leden aanwezig. Voor zitter de burgemeester, die na opening een Nieuwjaarsrede uitsprak. Spr. wees er op-, dat 1928 voor den landbouw een gunstig jaar was. Der ge meente werden buitengewone ongelukken of rampen bespaard en het aantal inge zetenen verminderde slechts met 24 per sonen. Door buitengewone werken aan de zee wering bleef de werkloosheid tot de ge wone periode beperkt en het blijft te betreuren dat de landbouw geen vol doend arbeidsveld biedt, zoodat bij afwe zigheid van buitengewoon polderwork, e?n langdurige periode van werkloosheid in treedt. De vestiging van een industrie, die daaraan zou kunnen tegemoet komen, bestrijdt met succes I Bij Apulh. en Drog. heele doot f0.75t hatvc doos f 0.45 T

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2