Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Radio-Nieuws. Burgerlijke Stand nig it. Dinsdag atondea «r b.r. 20 op da Markt. Het la heel moeilijk een par keerterrein te vinden voor de anto's. Dat moet in 't midden van de stad gelegen zjja. Dhr v. Poelgeest vermoedt, dat er wel spoedig een parkeerplaats voor auto's zal moeten worden aangewezen. Maar zoolang het niet moet, doet men beter het niet te doen, want het kost de ge meente geld. De twaalf standplaatsen aan de Koepoort zijn absoluut onvoldoende. De voorzitter wijst op Antwerpen, waar alles zoo gemoedelijk toegaat en waar men de auto's zoo maar neerzet. Dhr Koning (v.b.) heeft bezwaar te gen het voorgestelde staangeld voor de autobussen. Dit is te hoog. Dan zou de gemeente er te veel aan verdienen. Goes leeft van de .omgeving en heeft belang bij een druk verkeer. De auto bussen zijn wel eens meer hst kind van de rekening geweest. Spr. zou het staan geld geheel willen schrappen. De voorzitter: De spoorwegen doen het ook. Dhr Koning: de spoorwegen hebben wel meer dingen gedaan, om de auto bussen te benadeelen. Dhr Simons merkt opde autobussen zijn van de markt geweerd en nu staat zc vol met particuliere auto's. Hinderen die dan het verkeer niet? Dhr S. v. Strien is verbaliseerd, omdat hij op ge meen te* terrein auto's neerzette. Hebben dan de marktbezoekers meer recht dan dhr v. Strien? Spr. zegt, dat de Directeur van Ge meentewerken ook wel voorstander is van een standplaats voor part. auto's. En wat het toezicht betreft: op de autobussen wordt dit ook niet altijd uitge oefend. De voorzitter wijst op de moeilijk heid om deze zaak en ook het marlet- vraagstuk te regelen. Zoo heeft hij den secretaris van de federatie van markt kooplieden bij zich gehad. Die wilde graag de markt beklinkeren. Spr. merkt op, dat dit f 10.000 zou kosten. Bedoelde secre taris vroeg, of met de hengsten, die eens per jaar op de markt komen draven meer geiekend wordt dan met de koop lieden, die 52 Dinsdagen per jaar op het marktplein moeten doorbrengen. Ook zou hij de auto's geheel van de markt willen weren. Dhr Eckhardt (A.R.) juicht het voor stel van B. en W. toe. Spr. heeft er reeds lang op aangedrongen. Maar voor een regeling van de particuliere auto's voelt Spr. niets, gelet op de ervaringen in andere plaatsen. Het voorstel van B. en W., aangevuld met het voorstel der fin. com., wordt verworpen met 9 tegen 3 st. (vóór dhrn Simons, Holles telle en Potter). Het oude voorstel van B. en W. (al leen voor autobussen een standplaats) wordt aangenomen. Alleen dhr Koning heeft bezwaar tegen het staangeld. Al de andere, op de agenda voorko mende voorstellen, worden z.h.st. aan genomen. Bij het verzoek van de heeren Quak- kelaar om uitweg naar den Oostwal voor een te bouwen woonhuis, zegt de voorzit ter er eerlijk voor uit te willen komen, dat hij betreurt, dat aan vroegere aanvra gers een dergelijk verzoek is toegestaan. Het eenige mooie plekje plantsoen gaat er nu aan. Uitbetaling aan werTcIoozen. De voorzitter wil voorlezing doen van enkele vragen, door den heer v. Vloten aan B. en W. gesteld. Dhr Crucq is daar tegen. Van een discussie 'kan niets komen, omdat de vrager niet aanwezig is. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. op de vragen pas in een volgen de Raadsvergadering zullen antwoorden. Spr. leest nu de vragen voor. Dhr v. Vloten vraagt, of het juist is, dat de com missie voor de werkloozenzorg loon aan de werkloozen heeft uitbetaald voor da gen, waarop niet gewerkt kon werden Verder, of dit geen principieele verande ring in de tot hiertoe aangenomen hou ding beteekent, of niet alleen bij den Raad de bevoegdheid berust om loon te betalen, als er met is gewerkt, of de commissie dus niet haar bevoegdheid is te buiten gegaan en de betaling onrechtmatig is geschied? Nachttelefoon. Op vragen, in de vorige vergadering door den heer Buis gesteld, antwoordt de voorzitter, dat en kele gemeenten geen steun voor den 24- uurs telefoondienst hebben toegezegd. An dere wel, maar betaalden tot helen nievs of alleen over 1927. Er zijn er ook, die aan hun verplichtingen voldeden. De pen ningmeester der vereeniging zal de na latige gemeentebesturen aanschrijven, ter wijl het Bestuur spoedig zal vergaderen Onbewoonbaar verklaarde woning. De voorzitter deelt mode, dal mej. de wed. Liplijn, thans wonende in een onbewoonbaar verklaarde woning (Molendijk 1) weigert het huis aan hot Pieter Jasperseplein te huren. Zij wil wel een woning aan den Westhavendijk betrekken. Besloten wordt den termijn voor ont ruiming van de woning' aan den Molen dijk, die juist gisteren afliep; niet te verlengen. De gaskwestie. De voorzitter meent, dat het nu gewenscht is, in de openbare Raadszit ting een en ander over de Zuid-Beveland- sche gaskwestie mede te deelen. Spr. herinnert aan de Mabeg kwestie, waarbij de gemeenten Krabbendijke, Krui- ningen, Rilland en Waarde betrokken wa ren. De P. Z. E. M. riep ter oplossing dezer kwestie destijds de hulp in van Go&s. Toen is opgemaakt het rapport Briak—Ocbtmaxi. Al weed tea laatste aiet da concentratie bereikt, ala aanvankelijk gedacht waa (dat Goes gaa zou leveren aan de genoemde gemeenten) toch dankte de P. Z. E. M. bij schrijven van 5 Sept. '28 het Gemeentebestuur vanGoe9 voor hetgeen dit in 't belang der oplos sing van de Mabeg-kwestie had gedaan. Die kwestie is dan nu van de baan. Dhr J. G. v. Niftrik werd adviseur van de genoemde gemeentebesturen. Er is met hem gecorrespondeerd en geconfereerd. Dhr v. Niftrik kon zich niet vereenigen met het rapport BrinkOch'tman en kwam ten laatste met een idee, om gas te betrekken uit Antwerpen (Imperial Gaps Associaton), mits ook Goes en Bergen op Zoom zich daarbij aansloten. B. en W. hebben toen geschreven naar B. en W. van Bergen op Zoom, om hun meening daarover te weten te komen, maar hoorden tot heden niets. De voorzitter leest nu voor een schrij ven van den heer van Niftrik van 12 Dec. 1.1., waarin hij meedeelt, dat de Imperial te Antwerpen onder nadere voor waarden gas in den gashouder wil leveren a 43/4 cent per kub. M. Daarover heeft dhr Brink, directeur der gasfabriek, nu een lijvig rapport uitge bracht. Ook is ingekomen een schrijven van de gascommissie Oo' teinde (de vier ge noemde gemeenten), waarin gezegd wordt, dat op den grondslag van het rapport BrinkOchtman geen overeenkomst te treffen is en waarin van Goes spoedig antwoord wordt gevraagd, wat het nu verder wil: óf een belangengemeenschap, waarbij Goes gas levert, óf gezamenlijke inkoop te Antwerpen. De voorz. zegt toe, dat B. en W. in de Februari-Raadsvefga- dering met voorstellen zullen komen. Misschien is dan oök de mee ning van Bergen op Zoom bekend. Dhr v. Poelgeest heeft in de N. R. Crt. gelezen, dat het bedrijf der Imperial te Antwerpen is ingebracht in een andere (een Belgische) maatschappij1. Daardoor wordt voor Spr. het aanbod geheel onaan nemelijk. De voordeelen van het aanbod zijn naar Spr. meent, zóó gering, dat we daarvoor nog geen wijziging in onze ^as voorziening behoeven te maken. Verder merkt Spr. op, dat we ook nog hebben het rapport-Limperg. Misschien kan dit wél dienen als grondslag voor samenwerking met de genoemde gemeen ten. De Raad heeft indertijd in besloten vergadering dit rapport met alg. st. aan vaard. De haast der genoemde gemeentebestu ren is zoo groot niet. Andere oplossingen zijn ook maar niet zóó voor elkaar. De voorzitter: er is ook nog een rapport-v. Niftrik voor de gasfabriek Oost einde. Maar dat is geheel in 't gedrang geraakt door het Londensche gas. Alles werd in die samenspreking plotseling zóó Engelsch-getint, dat Spr. ten slotte voor stelde samen het Engelsche volkslied te zing,en I Rondvraag. Dhr Eckhardt is ontstemd over de benoeming van een niet- Goessenaar bij den reinigingsdienst. De voorzitter antwoordt, dat be- hle werkman specialiteit is in het re- pareeren van tonnen en dit werk vroeger, in dienst van een Ierseksche firma reeds deed. B. en W. hebben hem, toen er een vacature kwam, nu in gemeentedienst genomen. Dhr Simons deelt mede, dat hij het meeningsverschil tusschen hem en het Burg. Armbestuur over de passage in het gemeenteverslag aangaande de bedee'.ing van Roomsch-Katholiéken om tactische re denen voorloopig' binnenskamers wil be handelen. Verder dringt Spr. aan op spoed ten aanzien van de verbetering van het plein R. K. School. De voorzitter zegt dit VJte toe. Hierna te ruim vijf unr sluiting. Beperking vervoer. Vannacht 12 uur is de beperking ingegaan voor de Provinciale wegen (geen Rijkswegen.) Kioètlnge. Woensdagavond werd al hier in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw de jaarvergadering gehouden van do Chr. Jongel. Vereen. „Immanuël". De voorzitter, Ds Joh. A Raams, opende de vergadoring met het laten zingen van Ps. 89:7 en ging voor in gebed. Daarna :sprak hij over „den rijken jongeling" vlgs. Matth. 19. Hij wees er op, hoe in dit schriftgedeelte veel werd gevraagd. Het vragen is een teeken van leven; en hoe noodig het is, dat er vooral door jonge menschen die staan aan 't begin van 't leven, veel wordt gevraagd, in t bijzonder wat betreft de hoog3re be'angen. De ver slagen van den secretaris en penning meester gewaagden van een opgewekt verenigingsleven. Goede opstellen wer den geleverd n.l'. over „Thomas Kern- pis", „Calvijn" en „Schoonheid en huwe lijk". Eenige voordrachten werden aan dachtig' aangehoord. De aardige samen spraken werden vlot ten gchoore gebracht Vooral de samenspraak „De mensch wikt" bevatte een ernstige les. In 't bijzonder de tableaux vielen zeel in den smaak; in het bijzonder de reeks tableaux over „de Christenreis" van Bun- yan. Het was reeds middernacht, toen de voorz. dank bracht aan allen, die hal- den meegewerkt en daarop voorging in dankgebed. Met Gez. 274:2 werd geëin digd. Het was een goede avond e<n we hopen, dat van deze avond een propagandistische kracht moge uitgaan en vele jonge men- achsa de gelederen d»r Jongel. Vereen. «uilen versterken, om ln den grooten strijd dea levens samen te vragen en te zoeken naar het hoogste levensbelang. Rillarcd-Bath. Woensdagavond had in de Chr. school aan den Hoofdweg alhier de jaarvergadering plaats der Schoolver- eeniging, onder leiding van den voorz., den heer C. Lobbezoo. De vergadering was tamelijk goed bezocht. Uit het ver slag van den secretaris-penningmeestei bleek, dat de school in 19-8 gemiddeld door 43 kinderen was bezocht. Het onder wijs werd met vrucht gevolgd, en bleek op peil te zijn. De toestand der kas was vrij gunstig, zoodat men met financiëele zorgen niet had te kampen. Door het hoofd der school werden op duidelijke en leerzame wijze uiteengezet de nieuwe wij zigingen der lager onderwijswet, voor namelijk wat betreft de leerlingen schaal Tevens werd door hem de leerplichtwet besproken. Op dit alles volgde een aan gename bespreking. Driewegen. De raad vergaderde Woens dag. Afwezig dhr J. Timmerman. Het ko hier hondenbelasting 19-9 werd opge maakt op f 134. Aan de gemeente is ontheffing verleend voor de aanstelling eener onderwijzeres- wachtgeldster. A' een nader verzoek van het Waters* p Ellewoutsdijk, om voor het vervoer \,.n de grint te zorgen hij eenige optegrinten wegen, kon niet worden voldaan. Eene nieuwe verorde ning op de keuring van waren werd vast gesteld. Als standplaats voor de woonwagens werd aangewezen het terrein bij de Vate. Met de behandeling eener nieuwe po litie-verordening werd gevorderd tot ar tikel 46. Aagtekerke. In de Woensdagmiddag ge houden gemeenteraadsvergadering gaf de voorz. een overzicht van hetgeen in h?t afgeloopen jaar had plaats gehad. Hij wees op de aangename samenwerking en eindigde met de beste wenschen voor het jaar 1929. Dhr Moens dankte den voorzitter voor deze woorden. Naar aanleiding van de voorgelezen stukken vroeg dhr Verhage of de vergoe ding die aan do bijz. scholen zal' wor den uitgekeerd, al bekend is. De voorz. antwoordde dat één gemeente de opgaaf nog: niet kon doen, zoodat vaststelling van de gemiddelde kosten nog niet kon plaats hebben. Vastgesteld werd een wijziging in de verordening krachtens de Warenwet. Het verzoek van de Ko-n. Ned. Politie- hondvereen. om subsidie werd voor ken nisgeving aangenomen. Op verzoek van de vereen, voor oprich ting en instandhouding van een school voor L O. op Geref. Grondslag werd be sloten tot het beschikbaarstel'len van gel den voor werkonderwijs. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer enz. werden benoemd de heeren Verhage en Peper, tot hunne plaatsvervangers de overige leden van den Raad. In bespre king kwam thans het onderhoud van de wegen over 1929. B. en W. stelden voor aan te koopen 20.000 steenen. 4J kub M. grint en 40 voer schelpen. Dhr Corré zag' liever, vooral voor onderhoud van den weg OostkapelléWestkapel'.e meer steenen aangekocht, waarmede dhr Mal- jers zijn instemming betuigde. Ook dhr Verhage was van meening, dat verschil lende gedeelten van dien weg o.a. bij hot station, verbetering behoefden. De voorz. wees er op, dat tegen het aanschaffen van meer steen geen bezwaar bestaat, doch dat dan waarschijnlijk de begrooting overschreden zal worden. Hij gaf een berekening van de kosten, naar zijn mee- ning kon niet meer worden aangeschaft dan 25000 steen, anders zou meer worlen uitgegeven dan was geraamd. Dhr de Vis ser stelde voor om dan te bepalen dat wordt aangekocht 20.000 steenen doch dat wanneer mocht blijken dat dit noodig was, B. en W. gemachtigd worden nog 10.000 steenen meer aan te koopen. Dit voorstel werd met al'g. st. aangenomen. Dhr Peper wees op de wenschelijkheid om op den Kloosterweg nog behoorlijk schelpen te brengen en op het niet goed onderhouden van de z.g'.n. Wissels. Daar na werd met alg. st. besloten ook 40- kub. M. grint en 40 voer schelpen aan te schaffen. Nadat bij de rondvraag dhr Corré nog gewezen had op de noodzakelijkheid van het wegvoeren van grond langs de zij kanten van wegen en "hij en dhr Peper over onderhoud - een pad inlichtingen hadden gevraagd, verd de vergadering gesloten. Souburg. Dat het gooien met sneeuw ballen niet altijd een onschuldig jongens- vermaak is, bleek ook weer Dinsdagavond toen de 19-jarige P. W. M. alhier een sneeuwbal zoodanig in het oog kreeg, dat geneeskundige hulp werd ingeroepen. De sneeuwbal, die zeer vast was ge kneed. bevatte bovendien nog een steen tje, dat den jongen uit het oog werd ver wijderd. Terneuzen. Woensdagavond kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijl een. Op voorstel van den heer Hame link' werd de discussie over het voor stel van B. en W. (wegbedekking Noord- straat) heropend. Bij stemming werd met 76 stemmen het voorstel van B. en W- om in de' Noordstraat koperslakkeien te leggen, verworpen. (In een vorige ver gadering staakten de stemmen). De be staande wegbedekking werd voldoende geacht; de mogelijkheid is thans niet uit gesloten, dat de Noordstraat niet ver nieuwd zal worden. De heer Fijn van Draat nam zijne be noeming tot lid der Commissie van toe- acht op h«t M.O. aan. Van dsn b««r Lean- bout* waa btricht ingekomen, dat hij ztjn benoeming tot hoofd der U. L. O. school aanneemt en per 1 April a.a. in dienst hoopt te treden. Aardenburg. Dinsdagavond had ten ge meentehuize een voorloopige bespreking plaats tusschen de besturen van Bur ger Gasthuis, Weeshuis, de verschillende armbesturen en het dagelijksch bestuur der gemeente, in verband met een moge lijke te treffen regeling, waarbij op voor alle partijen aannemelijke billijke voor waarden, men tot een verdeeling van ie bezittingen der beide gestichten zou kunnen komen. Mocht dit plan slagen, Jan zou de hoofdoorzaak van den voort- durenden strijd in de gemeente van de baan zijn. (M. C.) De Jan van Nassau gezonken. Volgens een te Amsterdam ontvangen telegram jit Valparaiso is het stoomschip Jan van Nassau tijdens een hevigen storm nabij Val paraist) gezonken. Het stoomschip was tot voor twee dagen het eigendom van de K. N. S. M. te Amster dam, doch behoorde thans aan een Chineesche reederii, aan welke het twee dagen geleden was overgedragen. Volgens een bij de directie der K. N. S. M. ontvangen telegram was de Nederlandsche be manning tijdens de ramp reeds van boord en bevindt deze zich op weg naar Neder land met het stoomschip Alkmaar. De knoeier ij te Pteize. Eenige dagen geleden zijn nieuwe tekorten ontdekt bij de coöperatieve zuivelfabriek te Peize. Deze tekorten bedragen f 2-iOD en f 3100; het to taal tekort is nu gestegen tot f 18.500. Werkplaats uitgebrand. Dooi het defect raken van den zuiger van een benzinesoldeerlamp is gisteren brand ontstaan in de rijwielherstelplaats van J. Piersma ta lJmuiden-Oost. De benzine stroomde over den grond, waardoor binnen enkele minuten do geheele werkplaats in lichte laaie stond. Zij is geheel uitgebrand. Twee auto's, vijf mo torrijwielen en 35 rijwielen zyn teloor ge gaan. Alles is verzekerd. De groote inbraak te Berlijn De inbraak bij het filiaal van de Disconto- Gesellschaft te Berlijn houdt nog steeds een groot gedeelte der crimineele politie bezig. Volgens de Lokalanzeiger is bij de politie meer dan één millioen mark als verdwenen opgegeven. De waarde der gestolen briljanten zal waarschijnlijk ook verscheidene millioenen vertegenwoordigen. Reeds hebben zich ver scheidene personen gemeld, die nadere gege vens over de inbraak meenen te kunnen verschaffen. Treinontsporing. Woensdagmid dag omstreeks 4 uur, reed een uit de rich ting Sittard komende en met steenkolen zwaar beladen goederentrein bet rangeerterrein te Susteren binnen. Nabij de. halte Susteren is tengevolge 'vaK het breken van een der assen van een wagen een vjj.'tal wagons ontspoord. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een arbeider-remmer, die zich op een dei ontspoorde wagons bevond en het ongeluk be merkte, wist nog bijtijds van den trein te springen. materieele schade is vrij aanzienlijk. De ontspoorde wagens werden gedeeltelijk ver nield. Autobus gekraakt.. Gistermorgen is bij bet eindpunt van de electrische tram Den Haag-Wassenaar-Leiden der H. T. M. te Leiden, toen de motorwagen aan het ran geeren was, een autobus van het stadsver keer door den njotorwagen gegrepen en als bet ware gekraakt. Van den auto is niet veel overgebleven. Deze zou juist Zaterdag worden afgedankt en door een. nieuwen worden vervangen. Per soonlijke ongelukken hebben niet plaats ge had. Zijn 2-jarig kind met een bijl gedood. Uit Leita in Bohemen wordt ge meld, dat in bet naburige plaatsje Maschwita een 33-jarige landbouwer, toen hem meege deeld werd, dat een noodslachting van een zijner runderen moest plaats hebben, in een toestand van razernij verviel, waarin hij zijn jongste kind, dat slechts 2 jaar oud was, met een bijl doodsloeg. Vervolgens wilde hij door ophanging een einde aan ziin leven maken. Het gelukte echter, den man te over weldigen, voordat hij zijn voornemen ten uil- voer bracht. Hij is daarop naar het krank zinnigengesticht te Leita gebracht. Laf. Wederom zijn bij een werk willige van Goedewaagens fabrieken te Gouda de ruiten ingegooid, nadat een lantaarn was gedoofd. Vervolgens moest het huisraad het ontgelden, daar een hoe veelheid vuile sneeuw naar binnen werd gegooid. Daar in dit huis een blinde vrouw en een ziek kind wonen, is deze vernie ling zeer laf te noemen. Het ongeluk bij' den onbe- waakten overweg te Soest. De 24- jarige bakkersknecht J. Bon te Baarn, die met zijn fiets te Soest onder den trein is gekomen, is in het ziekenhuis te Utrecht overleden. Omtrent de oorzaak van het ongeluk kan nog worden medegedeeld, dat men aan die halte een goed gezicht over de baan heeft. Bon heeft de trein gezien, doch meende nog wel te kunnen passee- ren. Door de gladheid is hij met zijn fiets op de rails geslipt, met het bekende noodlottige gevolg. Een treinoverval om deko- le n. Naar uit Warschau gemeld wordt, is een Poolscbe goederentrein op het hoofdbaanvak BerlijnWarschau bij Mila- nowek om een zonderlinge reden door rooTere ovcrvallao. D« trein word door de roevers tot fttibtead gebraeïi «a tas wijl twee ran hen op de locomotief «pron- gen en den machinist en stoker in be dwang hielden begonnen de anderen ko len van den tender op een naast de spoorlijn staanden boerenwagen over te laden. Nadat dit gebeurd was lieten de dieven den trein zijn reis vervolgen. Het is zelfs in den chaotischen tijd van de eerste jaren na den wereldoorlog niet voorgekomen dat zulk een overval op touw gezet werd alleen om in het bezit van wat kolen te komen. Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Het met een auto 's avonds rijden zonder ach terlicht: P. P., Heinkenszand f0.50 of 1 d.h.; Zonder vergunning schelpdieren rapen aan voet van zeedijk: C. P. S„ Terseke f3 b. of 3 d.h.; Straatsehenderiji: P. L., lerseke f'2 of 1 week tuchtschool P. L., B. Z., Y. V., S. A. D., lerseke f3 b. of 3 d.h.; J. R. Goes ƒ7.50 of 5 d.h. Nachtrumoer verwekken: C. P. R., J. B, V., A. M. G., M. v. d. K„ Goes flO, of 10 d.h.; Zonder vergunning over het ijs der vest loopen: P. D., M. D., Goes, f3 b. of 3 d.h.; J. V. Goes, een berisping; J. B., Goes, f2 of 1 week tuchtschool. Geen reglement aan boord hebben als schipper bevarende een rijkskanaal: D, K., Wemeldinge f2 lx of 2 d.h.; L. v. D., Burcht 2 maal f2 b. of 2 maal 2 d.h. 's Avonds fietsen zonder licht: J. N., Kruiningen f5 b. of 5 d.h.; Stieren ouder dan 9 maanden in een weiland los laten loopen: G. S. Baarland, f 10 b. of 10 d.h. Een auto 's avonds zonder licht laten staan: J. v. d. D„ Heinkenszand £10 b. of 10 d.h. Met auto niet behoorlijk uit wijken naar rechts, wanneer door hem die wil passeeren signaal is gegeven: A. S. Hansweert, f3 b. of 3 d.h. Programma van Zaterdag 2 Februari: HUIZEN, 336.3 M- Na C uur 1852 M. Uitsluitend K.R.O. uitzendingen. 12.30 1.30. Concert. 34 Kinderuurtje. 5.306.30 Gramofoonmuziek. 6.40 6.50 Gramofoonmuziek- 77.30 Engel sche les. 7.308 Kniples. 8.20 Opera-Concert. HILVERSUM, 1071 M. 10—10.15 Mor genwijding. 12.15—2 Concert. 2—4 Aansluiting van het Tuschinsky Theater te Amsterdam 45 Italiaansche les sen. 56 Fransche lessen. 6 6.45 Concert. 6.457.45 Duitscbe les sen. 8 Soc. Dem. avond. Concert aan- geb. door den Centr. Ned. Ambt. Bond. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 1.202.20 Octet. 4.50 Balladen- concert. 6.20 Muziek. 7.05 Piano sonaten van Beethoven. 7.50 Populair orkestconcert. PARIJS, „Radio-Paris". 1750 M. 12.50 —2.10 Orkestconcert. 7.057.50 Gra mofoonmuziek. 8.35 Concert. LANGENBERG, 469 M. 11.30 Mecha nische muziek. 12,251.50 Orkest- concert. 5.055 50 Werag-orkest. 7.ü0 Vroolijke avond. ZEESEN, 1649 M. 3.50—4.50 Orkest concert. 7.20 Brahmsfeest. Versterkt OTkest. j BRUSSEL, 512 M. 5.20 Orkestconcert. 7.05 Pianomuziek. 7.20 Gramofoon muziek. 8.35 Orkestconcert. 8..20 Jack Hylton en zijn orkest. Van 2431 Januari 1929. VLISSINGEN. OndertrouwdP. W, J. Fal- haber, 30 j. en J. G. Minnaard, 23 j. W. D. J. Beukert, 24 j. en J. Roelofs, 21 j. Getrouwd: C. Klein, 21 j. en H. Wolf, 21' j. G .Hooze, 49 j. en C. Vogel, 50 j. BevallenM. E. G. de Buck, geb. Kaiser, z. M. Theune, geb. de Nooijer, d. G. J. de Beijl, geb. van Buuren, z. J. van dein Dorpel, geb. Jakobsen, z. A. Kaat, geb. Verhoeven, z. E. P. But, geb. Pluijmers, z. O. E. Smit, geb. Dyserinck, d. Overleden: J. Bruijnooge, wed. ran F. Kole, 81 j. C .Feij, weduwn. van S. H. Meertens, 71 j. E. J. van Lint, vrouw van F. H* de Mari, 52 j. P. J. ten Hacken, jm. 59 j. C. T. Pauli, d. 3 j. H. Lodder, jm. 22 j. S. S. Daansen, vrouw van J. L. Hemmekani, 42 j. M. Stroo, jm. 62 j. A. Buijs, wed. van P. J. Hamelink, 79 j. G. Schellinger, vrouw van P. Krijt, 60 j. (Vliss. Crt.) Van 16 tot en met 31 Januari 1929. KOUDEKERKE. OndertrouwdA. Theune, jm. 33 j. en S. de Priester, jd. 32 j. Gehuwd: A. van der Welle, jm. 29 .j en L. Geelhoed, wed. 28 j. Bevallen: F. E. de Plaa, geb. van Riet, z.; W. Kesteloo, geb. Bosschaart, z. S. Holt- huijzen, geb. de Blaeij, d. (levenloos). 'OverladenW. van der Heijden, 49 j., man van M. Benou. van 1531 Januari 1929. WISSENKERKE. Huwelijksafkondiging: Adri- aan Anthonisse, 25 j. j.m. en Maatje Jerina Scherp, 22 j. jd. Jan Willem de Ridder, 24 j. jm. te Gouda en Maria Smit, 27 j. jd. Geboren: 21, Johannes, z. v. Johannes Din- gemanse en Pieternella Filius; 21, Pieter Jan, z. v. Cornells Geldof en Wilhelmina Pieternella de Wit. Gehuwd: 30, Jan de Looff Dz., 28 j. jm. en Aartje van der Maas, 21 j. jd. Overleden: Dirk van der Heijde, 44 j., echtgenoot van PietonetU Wildere*.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6