DE ZEEÜW TWEEDE BLAD. Binnenland FEUILLETON Het huisje aan den zeedijk Uit de Provincie. VAN WOENSDAG 30 JANUARI 1929. No. 102. i HET RIJK EN DE AANNEMERS. Onbehoorlijk en onverantwoordelijk optreden? De minister van Waterstaat heeft een schriftelijk antwoord ingezonden op de vragen van het Kamerlid den heer Krij ger in verband met het zich onthou den door een aantal Nederlandsche aan nemers na 1 Januari j.l. van inschrijving naar de uitvoering van Rijkswerken. De minister schrijft, dat de herziening der bepalingen van de Algemeene Voor waarden betreffende borgtocht en beslech ting van geschillen reeds geruimen tijd zijn aandacht heeft. De Nederlandsche Aannemersbond en de Nederlandsche R.- Katholieke Bond van Bouwpatroons heb ben in de laatste jaren herhaaldelijk aan gedrongen op afschaffing van borgtocht en het toestaan van arbitrage voor alle geschillen bij de uitvoering van werken. In Juni 1927 hebben zij het besluit ge nomen om van 1 September 1928 af niet meer in te schrijven voor werken, waarbij niet aan deze beide eischen zou zijn tegemoet gekomen. Van dit besluit hebben zij aan de betrokken Overheids lichamen mededeeling gedaan, evenwel met uitzondering van het Rijk, dat, zooals later is medegedeeld, met opzet, althans voorloopig, buiten de gevoerde actie werd gelaten. Toen de minister van het bo venstaande kennis, kreeg, heeft hjj over wogen, om buiten de algehoele herziening van do A. V. om, deze beide belang rijke punten tot een oplossing te bren gen. Hieruit is een briefwisseling en be spreking met de bonden voortgevloeid. Op 19 December had een conferentie plaats, waarbij de Minister meedeelde, dat een zakelijke bêspreking eerst zou kunnon plaats hebben, als hem alle ad viezen hadden bereikt. Na deze uiteenzetting zal het, naar de minister vertrouwt, voor ieder duidelijk zijn, dat hij met groote verwondering woest kennis nomen van de mededeeling van do besturen van de bonden, dat de dutum van 1 Januari werd behouden niet alleon ten opzichte van de licha men, die daarmede oorspronkelijk in ken nis waren gesteld, maar ook „jegens het Ryk, dat tot op heden een dergelijke ken nisgeving niet had ontvangen. Alvorens de gestelde vragen te beant woorden, meende hij bovenstaande in leiding te moeten doen voorafgaan; wat de vragen zelf betreft, deelt hü nog het volgende mede: Na 1 Januari 1929 is het aantal in schrijvingen op de besteding van werken, uit te voeren door 't departement van Waterstaat, minder dan werd verwacht. De reden daarvan "is inderdaad te zoe ken in de bestaande regeling van de arbitrage bij geschillen. Sedert genoemden datum zijn vanwege het departement besteed 8 werken, waar voor het aantal inschrijvingen bedroeg 2, 3, 2, 22 (4 perceelen en massa), 9, 5 (2 perceelen en massa), 4 en 3. In 3 gevallen 'was de laagste inschrijver boven de raming met 6 pet., 19 pet. en 3 pet. Dat deze overschrijding het gevolg zou zijn van de houding der aannemers- bonden is den minister niet gebleken. Evenmin is het hem bekend, of aanne mers zouden kunnen worden gevonden, die het bedoelde werk bij den brugbouw te Katerveer (bestek 31, dienst 1929 1930, Wegenfonds) voor een lager bedrag dan de besteding aanwees, zouden willen uitvoeren en hij acht het, nu een regel matige aanbesteding heeft plaats gehad, niet op zijn weg te liggen, daarnaar een onderzoek in tè stellen. Of de in de vragen bedoelde moeilijk heden een nadeeligen invloed zullen heb ben op de uitvoering van Rijkswerken, enz. kan de minister thans niet beoor- -deelen. Tot voorloopig1© geldendverklaring van door HUGO KINGMANS. 40.) o— Als vorige avonden was Lia, even nadat vrachtrijder Harmsen vertrokken was, naar haar slaapkamertje gegaan, na Groot moeder hartelijk een goeden nacht te heb ben toegewenscht. Als zij dacht aan het enorme verschil met thuis, moest zij telkens weer even glimlachen. Ginds: een breede trap op, dik met een Smyrna-looper belegd, zoodat men geheel onhoorbaar liep; hier: in het keukentje een soort ladder of trap, je kon 'er eigen lijk geen naam aan geven, die naar een zoldertje voerde, waarop zij niet recht op loopen kon, zóó laag was het, terwijl het dak, dat niet beschoten was, de pan nen waren wit van het vriezend weer, zeer steil afliep. Ginds: een slaapkamer, die helder electrisch verlicht was, licht, dat weer kaatste in de groote spiegels van wasch- kast en andere kast en dat je uitdraaide, wanneer je behagelijk in bed lag; hier: een absoluut gemis aan licht, af je moest de arbitragiebepalingen, welke de Neder landsche Spoorwegen toepassen, is hij niet bereid. Evenmin fs er naar zijn meening aanleiding tot de in de vragen bedoelde tweeledige inschrijving. Het komt den minister voor, dat het optreden van de bonden in verband met de hierboven weergegeven geschiedenis onbehoorlijk en onverantwoor- d e 1 ijk mag worden genoemd en dat door een dergelijk optreden de Overheid zich niet mag laten dwingen; hij stelt zich voor het overleg met de andere instellin gen onafhankelijk daarvan voort te zetten. Het H b 1 d. is met dit antwoord niet erg ingenomen. Het blad spreekt van het besluitlooze departement en zegt p.m.: Er is bij het ontbreken van een admi nistratieve rechtspraak voor het ver langen der aannemers, geschillen tusschen hen en hun opdrachtgevers bij arbitrage te zien beslecht, zeer veel te zeg'gen. En weinig daartegen. Waterstaat wist, dat de aannemersorganisaties in Juli 1927, dus voor twintig maanden, hadden beslo ten den eisch te stellen, dat voortaan de arbitrageregeling zou gelden. Het Rijk, aanvankelijk daarbuiten gela ten, wist, dat na 1 Jan. 1.1. ook bij1 aanbesteding van rijkswerken deze eiscb zou gelden. Maar de minister had in No vember 1.1. nog niet alle adviezen van de bij de zaak in aanmerking komende in stellingen en dus Kon de heer v. d. Vegte nog niet beslissen. Nu zou een normaal redeneerend mensch hebben gezegd, dat er in zoo'n teval maar moest worden gehandeld naar es ministers eigen inzicht, mede bepaald door de inmiddels wel' ingekomen raad gevingen. De bewindsman op 't Binnen hof denkt echter over deze zaak heel an ders. Hij gaat niet alleen niet over jfs van één nacht, er moeten eerst balken onder liggen. Vandaar nu het conflict. Wij hooren nu, dat de bonden onbe hoorlijk en onverantwoordelijk zijn op getreden, dat „Waterstaat" zich niet laat dwingen, enz. Het ware wel aangenaam geweest, als de minister de kracht van zijn ver\veer minder in qualificaties had gezocht dan in argumenten. „Waterstaat" nad ruim ge legenheid zijn standpunt te bepalen en het behoeftdus geen verbazing te wek ken als iemand, die met „Waterstaat" te doen heeft, tegenover de besluiteloos heid van dit departement zijln geduld eens verliest. Verzachtende omstandigheden zijn er dus voor de delinquenten in quaestie, de aannemersbonden, in elk geval'. Het Kamerlid Staalman. Het Hbld. verneemt dat het Kamer lid Abr. Staalman, door het hoofdbe stuur en den Partijraad van den Vrij heidsbond aanbevolen voor de derde plaats voor de lijstencombinatie Amster dam, Haarlem, Den Helder, Zwolle en Maastricht, besloten heeft voor die plaats op de lij'st te bedanken. Hiji heeft dit aan de kringbesturen van den Vrijheids bond in genoemde 'kieskringen schrifte lijk medegedeeld en zijn houding toe gelicht. Hij zet o.m. het volgende uit een: Na bijna drie zittingsperioden, eerst, voor de Middenstandspartij', daarna voor den Vrijheidsbond het lidmaatschap der Tweede Kamer te hebben vervuld, acht hij het geenszins een eer 'als Nr 3 op den Vrijheidsbond-lijst te komen na twee candidaten, zonder parlementaire erva ring. Hij acht het nummer, waarin men hem op de lijst wil plaatsen, een bewijs van weinig waardeering, al werd het tegendeel ook in den Partijraad beweerd; hij be schouwt dat nummer als een achteruit zetting, weinig kansgevend, en veronder stelt dat daardoor de middenstand zijn vertegenwoordiger in de Tweede Kamer zal verliezen. Burgemeesters. Bij K. B. is benoemd, met ingang van 15 Febr. a.s. tot burgemeester der ge meente Deventer mr F. W. R. Wttewaall met .gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als burgemeester der gemeente Lochem. Benoemd tot burgemeester van Schin- nen D. M. A. Kruijen. Op verzoek eervol ontslagen met dank voor langdurige diensten door hem in het van beneden pieebrengen, wat Lia dan pok deed in dpn vorm van een kaars. Welk een enorm verschil. Zoo vaak zij er aan dacht, moest Lia er om glimlachen. Toch was het een pijnlijke glimlach. Want zij had in deze enkele dagen al bespeurd, dat thuis, al was daar dan ook nog zoo'n rijkdom, in de verste verte niet die tevredenheid heerschte, die hier werd gevonden, in'het huisje van Grootmoeder niet alleen, maar vast ook wel in andere huizen, zooals zij had opge merkt bij Goedegebuure en zoöals ook op viel bij een man, als Harmsen, den vracht rijder. Met verwondering vroeg zij zich af, hoe dat toch mogelijk was. En dan ver geleek zij zichzelf, zij, die thuis alles had, wat haar hart maar begeerde, met de menschen hier, die moesten ploeteren am door de wereld te komen, en 'die niet, zooals zij, overspannen waren en rust noodig hadden. Het was voor het eerst in Grootmoeders huisje, dat Lia niet onmiddellijk in slaap viel. Haar gedachten dwaalden af naar Utrecht, naar de vorstelijke woning van Papa. Het kwam haar onbegrijpelijk voor. dat haar Mama hier tot haar één en twin tigste jaar vertoefd had. En toch was dat zoo. Misschien had zij op deze zelfde plaats wel geslapen. zijne betrekking bewe'en P. F. van S'ij e t als burgemeester van IJsselmonde. Het invoerrecht op thee. De Kamer van Koophandel te Am sterdam heeft gisterenmiddag besloten nogmaals een schrijven te richten tot den Minister van Financiën om een verlaging op het invoerrecht van thee te willen bevorderen. Uitvoerig worlt uiteengezet, dat de druk van deze invoerrechten voor den handel veel te zwaar is. Wegenverbetering. De besturen van den A.N.W.B.. Toe ristenbond voor Nederland, en van de Kon. Nederl. Automobielclub hebben zich met een adres tot den minister van wa terstaat gewend, waarin zij aandringen op het maken van een algemeen plan voor de verbetering van de rijkswegen, in welk plan een splitsing w-ordt gemaakt in we gen, die meer speciaal bedoeld zijn om de hoofdverbindingen te vormen voor het geheele verkeer, en andere wegen, welke meer speciaal van belang zijn voor de behoefte van "het buurtverkeer. Zonder een dergelijk plan bestaat, zoo schrijven zij, groot gevaar, dat dc voor verschillende wegen aan te brengen kost bare verbeteringen later zullen blijken on voldoende te zijn geweest, omdat de be trokken weg van meer belang blijkt, dan bij' de verbetering was aangenomen, of wel, dat de aan de verbetering bestede gelden niet economisch verantwoord zijn! wanneer later blijkt, dat die weg voor het verkeer van minder belang is dan oor spronkelijk was gedacht. Christel ij ke Besturenbond te M idd e 1 burg.'Aan het jaarverslag van den 'Chr. Besturenbond te Middel burg, uitgebracht in de jaarvergadering door den secretaris, den heer A. S. Boone, ontleenen wij het volgende: Herinnerd wordt aan het groote con flict aan „De Schelde", waar 18 weken een strijd werd gevoerd voor billijke en rechtvaardige eischen. Hulde brengtde secretaris den leden van den Chr. Metaalbewerkersbond, die op zulk een waardige en grootsche wijze pal stonden voor hun goed recht. Zij hebben getoond de zaak der Chr. Vak beweging te dienen en zij kwamen glo rieus uit het strijdperk. Al wend dan ook by het beëindigen van het conflict smaad en laster hun deel. De secretaris uit dan zijn vreugde over het wederom toenemen van het ledental, en over de groote offervaardigheid en financiëelen steun aan de 'stakende Chr. metaalbewerkers, in het bijzonder aan de groote gezinnen, en ook vóot een Kerst- gave aan de werkloozen en uitgetrokke- nen. De werkloosheid verminderde wel eenigszins. De steunbeweging in het bijzonder voor de slakers met groote gezinnen bracht f 1397.68 opf Herinnerd wordt verder aan de oprichting eener ontwikkelings-com missie, die reeds een drietal .ontwikke lings-avonden organiseerde. Van de adviezen van het rechtskundig bureau van den Chr. Besturenbond te Vlissingen werd door 7 leden der aange sloten afdeelingen gebruik gemaakt. Betreffende de propaganda wordt o.a- gewezen op die onder de landarbeiders, met oprichting van de afdeelingen te Ar- nemuiden, Ritthem en Zoutelande, zoo dat Walcheren thans 6 afdeelinypn telt van den Chr. Landarbeidersbond. De uitkomsten van het onderdeel tu- berculosefonds „Draagt Elkanders Lasten" waren over 1928 bevredigend. De opbrengst van de bloemendagen be droeg f630.30, het hoogste bedrag, tot nu toe bereikt. Een afdeeling werd opgericht van den Chr. B-ond van Arbeiders in de Voedings- en Genotmiddelen. Het aantal aangesloten afdeelingen be draagt thans 13. Het totaal aantal leden der afdeelingen steeg van 631 tot 695. Tenslotte doet de secretaris mededee ling van het belangrijkste, dat in 1928 in de afdeelingen plaats vond. Eergisterenavond had te Bergen op Zoom een steden-ontmoeting plaat9 tusschen de gymnastiekvereenigingen Udi aldaar en Achilles uit Middelburg. De Nu was dat alles voorbij. Mama sprak niet meer over 'thuis. Het pijnde Lia, nu zij hier was, nog veel en veel meer. Zij ging nu nog beter inzien, dat Mama niet goed gehandeld had tegenover Groot moeder. Deze mocht dan een eenvoudig mensch zijn, zij bezat een hart van goud. En zij, in al haar armoede, was minstens vijfhonderd procent méér tevreden dan Mama, die zich in weelde baden kon. En met Annie en haar was het precies zoo gesteld. Annie I Opeens dacht zij aan het ge sprek, dat zj met deze gehad had den avond vóór zij naar hier vertrok. Zij had het Annie onomwonden gevraagd, of deze nu werkelijk Theo van Zeggelen, met wien zj dan nu verloofd was, lief had. Wat toen geantwoord werd, zou zij niet gauw vergeten. Annie zeide, dat Mama liet altijd gaarne had gewild. En zij vond het ook wel goed. Van Zeggelen was een klinkende naam. Er was geld plenty, wel tienmaal zooveel als Papa bezat. Zij kon dus onbezorgd leven. En hem werkelijk liefhebben? Och, je moest dat niet al te tragisch opvatten. Dat was boekentaal. De werkelijkheid was een weinig prozaï scher, dat zou Lia ook „wel gewaar wor den, als het zoover was. Het voornaamste was, dat Mama haar zin Iiad en dat zij, Annie, een goede partij deed, waarop menigeen onder da kannissen jaloersch was. wedstrijden bestonden uit vjfkamp gym nastiek: brug, ringen, paard, vrije oefe ning, en oefening in het voortbewegen. Van iedere vereeniging werkten drie dames eersten graad en drie dames twee den graad mede. Na een spannenden strijd behaalde „Udi" de overwinning met 422 punten tegen Achilles 415. Voor de dames len graad had Udi 2171/2 en Achilles 207 punten, voor 2en graad Udi 2041/2 en Achilles 208. De heer J. J. Th. Bakker, secretaris van den Zeeuwsch-Brabantschen Turn kring van het K.N.G.V. bracht dank aan Achilles voor het initiatief tot dezen wed strijd, en overhandigde aan Udi de eerste medaille, die de burgemeester van Vlis singen beschikbaar heeft gesteld voorden kring, met toezegging dit ieder jaar te zul len doen. Als herinnering werd aan de vaandels van beide vereenigingen een prachtig lint gehecht, aangeboden door den heer (Ur baans te Bergen op Zoom. Door den heer A. M. te O. en W. Souburg is in zijn tuin een meeuw ge vangen met een ring aan een per poëten gemerkt- P. Skovgaard, Viborg Danmark M 175. De ring is van den poot genomen en zal aan bovenstaand adres wordert afgezonden. De meeuw na in vrijheid te zijn gesteld Vloog spoedig heen. Middelburg. Door de politie is proces verbaal opgemaakt tegen een 18-jarigen slagersjongen, die een belangrijk gelds bedrag verduisterde ten nadeele van zijn patroon. De ter aarde bestelling van het stof felijk overschot van 'den heer Boasson zal plaats hebben Donderdag a.s. vertrek te één uur van het sterfhuis. De vereeniging Handelsbelang al hier organiseert ook dezen winter weer eenigo onlwikkelingsbijeenkomsten voor hare leden. Ditmaal zal de eerste plaats hebben op Dinsdag 6 Febr. a.s. in den schouw burg. Vertoond zal worden do film weer gevende „Het Bedrijf der Staatsmijnen in Limburg" boven en ondergrondsch, toegelicht door den hoer G. de Clorcq- De tweede ontwikkelingsavond is vast gesteld op Dinsdag 6 Maart. Dan zal de heer Mr P. Dieleman, rechtskundig ad viseur der vereeniging, spreken over het onderwerp: „Wettelijke bepa'ingen betref fende huwelijks- en erfrecht." Door 13. en W. van Middelburg is wegens vertrek uit de gemeente eer vol ontslag verleend aan den heer A. J. L. Goetbals als brandmeester. Tot brandmeester werd benoemd de heer II. Dronkers, thans onderbrandmeester. Ovezande. Maandagavond heeft do heer A. W. van de Plassche, Rjkstuinhouw- consulent te Goes, alhier, op uitnoodiging van het gemeentebestuur, eene lezing ge houden over de heteekenis van den tuin bouw voor den Zuid-Bevelandschen land bouwer. Dhr van de Plassche had met zijn uitnemend betoog het oor der talrjjke schare, welke de herbergzaal van dhr C. Verbeek vulde. Het lijdt geen twijfel, of er zal mede door deze lezing, vooruitgang van den tuinbouw komen. Tot heden werd deze hier nog zeer weinig beoefend. Heinkenszand. Met ingang van 17 Fe bruari a.s. zal het hulpkantoor alhier des Zondags van 8 tot 9 uur 's morgens ge opend zijn voor telegraaf en telefoon. Hansweert. Met 'ingang van 1 Maart a.s. is de commies verificateur H. Lam- mertse verplaatst van hier naar Rotter dam, en de commies verificateur G. E- de Boer met ingang van gelijken datum van Rotterdam naar Hansweert. Schore. Dhr van E., alhier, agent van de „R. V. S.", die Vrijdagavond heeft deel genomen aan het feestmaal in de Doele- zaal te Rotterdam, is eerst Maandagmid:- dag in zijn woning teruggekeerd. Dhr van E. was Vrijdagnacht van half 9 des avonds tot 1 uur in het ziekenhuis op genomen, ter observatie, en is thans ge heel hersteld. Echter klaagde hij nog over eenige pijn in de borst, als gevolg van het hevige braken. Op den Oprit naar de Schorebrug Met ontzetting had Lia de,ze luchtige opvattingen aangehoord. Zóó had zij zich nooit een verloving kunnen' voorstellen. Hoe kon dat nu goed gaan, als er geen liefde was? Annie had het thuis tocli wel anders meegemaakt. Want Papa en Mama mochten wèl eens verschil van meening hebben en Papa mocht om scè nes te vermijden, zooals hij zich altijd uit drukte, wat toegeven tegen zijn Mn, vasï stond toch wel, dat Papa en Mama vee.1 van elkaar hielden. Maar 'hoe kon dat nu goed gaan, als tusschen Theo en Annie geen liefde was, althans nieit van héér kant? Zij moest Annie wel erg verwonderd en dwaas hebben aangestaard, want deze barstte in lachen uit, opmerkend dat Lia het werkelijk niet tragisch moest opvat ten, want dat het zéér naar haar zin was, omdat zij een goede partij deed en schit teren kon, zooveel zij wilde. Zoo was het gosprek geëindigd. Ma,ar het kon, hoewel zij het moeilijk beredenee ren kon, Lia absoluut niet voldoen. Een bang voorgevoel zei haar, dat Annie eens de wrange vruchten plukken zou van dit lichtvaardig gedoe. En dan ging Mama, die van meeta.f de verbintenis bewerkt had, ook niet vrij uit. Maar dat deed zij, Lia werd er, nu ziji hier was, meer en meer van overtuigd, ook niet tegenover Grootmoe. Het was Te Heerenveen werden gisteren de schaatswedstrijden voor amateurs om het provinciaal kampioenschap van Friesland gehouden. Over afstanden van 1500 M., 1000 M. en 500 M- werd C. Jongext uit Edam kampioen op alle afstanden. geraakte een vrachtauto beladen met hout tengevolge van de gladheid van den weg, en kwam terecht tegen de balustrade- Door twee tractors moest de auto uit haar benarde positie wordt geholpen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet. voor. De chauffeur wist zich door tijdig uitspringen in veiligheid te stellen. Rlithem. De gemeenteraad hield gister middag een openbare vergadering. Alle leden waren tegenwoordig. Opening met gebed. De voorzitter sprak de gebruike lijke nieuwjaarsrede uit, waarop dhr W. Cevaalantwoordde. De volgende ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangenomen: Pro cesverbaal van de kasopname, een schre ven van de gezondheidscommissie, idem van Ged. Staten, dat de goedkeuring der gemeente-begrooting verdaagd is tot 1 April, aanvrage bestuur der Chr. school om een voorschot voor 1929. Het kohier van de hondenbelasting werd vastgesteld met 26 dieren in de le klasse en 14 dieren in de 2e klasse, samen tot een bedrag van f 66. Vervolgens werden de volgende leges- gelden vastgesteld. Vergunning tot ven ten of leuren voor één dag f 0.25, voor een maand fO.59, voor 3 maanden f 0.76 voor 6 maanden f 1 en voor een jaar f 1.50. Bouwvergunning voor een woning f 2.50, voor een schuur of anderen bouw minder dan 50 vierk. M. oppervlakte 50 cent, boven de 50 vierk. M. f 1. Voor het verstrekken van een politie-verorde- ning moet f2.50 betaald worden. Nu werd besproken de wegverbreeding bij de hofstede van J. de Pagter. Volgens besluit der vorige vergadering hebben B. en W. deze zaak nauwkeurig onderzocht- Als de sloot geheel moet worden gedempt buizen moeten worden gelegd en het ter rein moet worden afgerasterd, kost dit* ruim f500. De verbreeding aan de over zijde op het terrein van J. C. Marijs, kost ruim f 70. Dhr P. J. de Pagter vond de laatste verbreeding niet voldoende. Dhr J. Lijnse vroeg, of hot niet voldoende zou zijn, de halve sloot te dempen. Daar de slootkant te steil is, achtte de voor zitter dit niet mogelijk. Dhr W. Boogaard zou eerst willen pro- beeren om den weg aan de zijde 'van J. C. Marijs nog een weinig meer te ver broeden. Dhr Jn de Pagter deed het voor stel, om van af het hek plm. 10 M- lengte de sloot geheel te dempen en dan een voldoende afrastering te plaatsen. Buizen zijn dan niet noodig. Verder een hoekje bij J. C. Marjj» te onteigenen. Dit voorstel namen B. en W. over en werd geen manier, om je moeder zóó te behan delen, al was die dan arm. Lia ging inzien, dat Grootmoeder in den grond veel en veel gelukkiger was dan Mama met al haar rijkdom. En daar kwam dan nog bij, dat Groot moeder al zooveel leed ondervonden had. Een klein tipje maar had zij er dezer dagen van opgelicht. Maar dat kleine weinigje was voor Lia voldoende, om haar de haren ten berge te doen rijzen. En bij dat alles dan nog zulk een tevre- denheid en zulk een hart van goud! Kwam dat nu werkelijk door den gods dienst? Met eenige verwondering vroeg Lia het zich af. In deze enkele dagen had zij, meende ze, méér nagedacht dan in de laatste jaren jan haar l'eege leven. Ook over dit wonderlijke. Kwam dit nu werkelijk alles door den Bijbel, waarin Grootmoeder zoo vaak placht te lezen? Och, godsdienst interesseerde haar niet. Zij had er thuis nooit van gehoord of hef moest zijn, dat men er zich ^pottend over uit liet. Met haar weten had zij nog nooit een kerk van binnen gezien. Het kon haar dus weinig schelen, dat Groot moeder vroom was. Het hoorde zeker bij den ouderdom. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5