Binnenland Gemengd Nieuws. Rechtzaken Radio-Nieuws. uur, al ia er geen. 8 uur gewerkt, bij aflossen f0.50. Op verlangen der vergadering zal het voorloopig bestuur trachten deze loon regeling bij het Polderbestuur te verkrij gen, zulks ingaande met Maandag a.s. 2. Verder zal getracht worden, dat er flinke schaftlokalen geplaatst worden bij het werk, daar men thans .moet sbhaften in de buitenlucht, wat, vooral' bij' guur weer, niet in het belang der gezond heid geacht werd. 3. Bovendien werd de wensch geuit, dat de noodige verbandmiddelen bij het werk aanwezig zijn voor eventueele onge lukken. Na breedvoerige bespreking werd daar na bepaald, geen vaste contributie te hebben, deze voorloopig te stellen op f0.50 voor het le halfjaar, om daarna weer te zien, wat de leden hebben bij te dragen. Daarna werd de vergadering, waar de zaken rhstig en gemoedelijk zijin bespro ken, door den voorz. gesloten. N. en Si Joosland. Door den burge meester is met eenige toepasselijke woor den van gelukwensch aan den gemeente veldwachter W. Boekhout het dienstkruis uitgereikt voor 10-jarige trouwen politie dienst. Souburg. Donderdag en Vrijdagavond gaf het Chr. Fanfare-corps „Vlijt en Vol harding" alhier, directeur de heer J. van Soelen een uitvoering voor haar dona teurs en begunstigers. Met genoegen kun nen wij constateeren, dat „Vlijt en Volhar ding" in de goede richting gaat en dus „Excelsior". De verschillende no.'s van het programma werden zeer ten genoegen van de 'aanwezigen uii gevoerd, vooral viel in den smaak „De Lustige Smeden" marsch van Van Peter, welke op ver zoek herhaald werd. Dr C. E. Plugge, is op zijn besluit, om als voorzitter en bestuurslid van „Het Groene Kruis" af te treden, teruggekomen Arnemuiden. Vrijdagavond 1.1. hie'd de Chr. Jongedochtersvereen „Ken den Heere in al uwe wegen", hare gewone jaarver gadering met haar begunstisers. Door haar werden diemzelfden avond 1.46 k'ee dingstukken uitgedeeld onder de armen der Ned. Herv. gemeente. Het verdere van den avond werd doorgebracht met het zingen van liederen en het geven van enkele voordrachten, en het drinken van een kopje chocolademelk. Een dezer dagen werd bij' een ze kere L. uit een in zijn woning staand kabinet, een zeker bedrag aan geld ver mist. Men denkt aan diefstal. De politie doet onderzoek. Veere. Vrfdagavond hield de Jongel- Vereen. „De Heere zij onze Banier" haar jaarvergadering. De eere-voorzitter Ds P- van Strien opende dezen feestavond en verwelkomde alle aanwezigen, inzonder heid den Burgemeester. De voorzitter dhr P. de Wolf schetste het werk der Jongel. Vereen, en wat haar hoofddoel moet wezen. Daarna werd een Bijbelsch onderwerp behandeld over Mat- theus 17: De verheerlijking op den berg", waarop bespreking werd gegeven. Na de pauze werd een reciteerwedstrijd gehouden. De jury bestond uit Ds P. van Strien, dhr W. de Wolf en Burgem. Buij-s Ballot. Daarna volgde verslagen van se cretaris en penningm. Nadat het Wilhel mus was gezongen, werden felicitaties overgebracht van kerkeraad, ring Mid delburg, Meisjesvereen., Knapenvereen. en Herv. Jongel. Vereen. Hierna werden de prijzen uitgereikt, die voor het reciteeren waren aangekocht. Nadat nog een samenspraak gehouden was, dankte de eere-voorzitter de aanwe zigen voor het welslagen van deze ver gadering, waarna sluiting volgde. Grijpskerke, Vrijdagnamiddag hield üe landbouwvereeniging alhier onder voor zitterschap van dhr A. Gsschiere J.Hzn haar 29ste jaarvergadering. Onder de aanwezigen bevonden zich de directeur van de Coöp. Eiland Walcheren en dhr B. van Asperen Vervenne. assistent-rijks pluimveeteelt-consulent, die een leerzame lezing hield over de pluimveeteelt. Spr- schetste de talrijke verbeteringen en uit breidingen op dat gebied, waardoor de pluimveeteelt meer rendabel is gewor den. Hij besprak de veredeling lettende op de productie, te controleeren door val- nesten, waaruit is gebleken, welke de beste kipsoorten zijn. Spr. noemde als de voornaamste- le* Witte leghorns, 2e Barnevelders, 3e. Red Islands, van welke rassen de voornaam ste eigenschappen werden besproken. Ge zorgd moet worden yoor goede hennen doch ook voor goede hanen. Verder toon de hij aan het nut van de legwedstrijden, terwijl de vroegrijpe kippen de beste zijn. Ook besprak hij den handel van één-dags- kuikeas en van broeideieren en vol wassen hennen. Iedere landbouwer kan ook in de gewenschte richting werken door te zorgen voor goede huisvesting, met flinke ruimte en licht en lucht. Kip pen mogen nooit warm zitten, daardoor ontstaan allerlei ziekten. Obk moet de voeding eiwitrijke stoffen bevatten. Naast graan moet men ook ochtend- voer geven, in droogvoederbakken. De bespreking bewees, hoe deze nuttige rede op prijs- werd gesteld. Voorts werden nog eenige huishoude lijke werkzaamheden verricht zooals jaar verslagen en balans waaruit bleek, dat door de leden was aangekocht voor vee voeder, zaai- en poot goed, en kunstmest, voor een bedrag van f41.057.45. Hierna volgde statutenwijziging, daarna stemming voor twee bestuursleden door aftreding van den heer A. M. Cevaal en Jac. de Wolf Jz„ die heiden weiden herkozen. Nadat nog door een der leden de vraag was gesteld of het bestuur de noodige stappen wilde doen, tot het bouwen van een poler-bewaarplaat3 volgde sluiting. Nieuwerkerk. Vrijdagmorgen is de melk- auto van den heer K„ van Oosterland komende, aan het terrein van de Coöp. Zuivelfabriek De Duif alhier, gegrepen door de juist passeerende tram. De auto weid geheel vernield, doch de chauffeur kwam gelukkig wonder boven wonder met den schrik vrij. Kortgene. Vrijdag vergaderde hier de Onderlinge Veeverzekering Maatschappij „Noord-Beveland". Uit het jaarverslag van den Administrateur bleek, dat de Maatschappij in bloeienden toestand ver keert. Niettegenstaande het onteigeningssy steem zeer ruim wordt opgevat, wat bleek uit het feit, dat niet minder dan 14 paar den en een koe werden onteigend wegens ongeschiktheid, is de premie toch in ver houding tot "die der particuliere Maat schappijen laag te noemen. Als bestuurs leden werden herkozen de hoeren J. G* van de Linde en J. L. Hoveijn. Begrafenis Dr C. Lely. Onder buitengewoon groote belangstel ling is Zaterdag op de algemeene begraaf plaats te Den Haag aan den schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk hulsel van oud-minister C. Lely. In den stoet kwamen in gala-hofrijtui- gen mede de vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, G. C. baron van Asbeck, Kamerheer .b.d. en voorzitter van de Algemeene Boekenkamer; de vertegenwoor diger van H. M. de Koningin-Moeder C. S. baron van Heemstra, Kamerheer en Particulier secretaris, terwijl Z. K. ,H. de Prins op de begraafplaats vertegen woordigd was door Zijn adjudant, luite nant terzee le klasse Termytelen. Voorts waren op de begraafplaats aan wezig: de minister-president jhr mr de Geer, de ministers mr v. d. Vegt© eu jhi mr Beelaerts van Blokland, de Ministers van Staat mr P. W. A. Cort van dei Linden, jhr mr dr H. A. van Karnebeek en A. W. F. Idenburg, tevens allen oud minister; de oud-ministers A. Bertling, Colijn, S. de Graaff, Kraus, dr F. E. Posthuma, de Staatsraden Rambonnet, Hasselman en mr Limburg, prof. van Gijn, Wentholt, ir Bongaerts, de laatste tevens als vertegenwoordiger van de Staatscom missie voor de 'Waterstaatswetgeving; de Radioraad, waarin de thans ontslapene tot lid was benoemd werd vertegenwoor digd door zijn voorzitter, oud-Minister rli Tli. de Visser en den secretaris E. P. Weber. Verder waren er tientallen burgerlijke en militaire autoriteiten en vertegenwoor digers van verschillende lichamen aanwe zig. Om ruim twee uur 'Trwam de stoet op de begraafplaats aan. Nadat de kist op de baar geplaatst was en de vertegenwoordigers van het Koninklijk Huis zich hierachter hadden ge haard, begaf de droeve stoet zich graf waarts. Hier had zich ook een dichte menschenmenigte verzameld; het gedeelte der begraafplaats waar de voorloopige groeve is, was afgezet. Terwijl alle aanwezigen het hoofd ont blootten werd de kist, slechts door en kele kransen gedekt, in de groeve neer gelaten. Aan het graf werd het woord gevoerd door Minister v. d. Vegte, Mr G. Vissering, ondervoorzitter van den Zuiderzeeraad, Mr G. A. Boon, secretaris van den Vrij heidsbond (Mr Fock was door ongesteld heid verhinderd), Ir Sluijterman, recto r- angnificus der Techn. ïloogeschool, Jr 'vv ortman, directeur-generaal der Zuider zeewerken, en anderen. De oudste zoon van den overledene Ir J. Lely, dankte voor de groote belang stelling. Onder de bloemstukken was een krans van jhr dr Loudon, gezant te Parijs, die met dr Lely in één kabinet gezeten had met op het lint de woorden „Aan mijn diep betreurden ambtgenoot en vriend", voorts een van het hoofdbestuur van den Vrijheidsbond, van de vereeniging van Delftsche ingenieurs, van de Doopsgezin de gemeente en van de vereeniging „Han delsbelang" te Scheveningen. Een afzonderlijk bloemenrijtuig volgde den lijkwagen. De vergiftiging te Rotterdam. To n Zateida mo gein het kan oor var de Rotterdamsche Verzekeringssociteit werd geo- pend, is eerst een app:l generaal g houden. Daaibij bleek dt er nog heel wat patenten thuis zijn gebleveneen grooter contigent was wel naar het kantoor g komen, miar thze pati nten z gen er nog allesbehalve opgewekt uit en velen k aagden over hun maag Telefonisch bericht is uit Ve p ontvangen, dat ook da ir leden van he: R, V. S -personee zich wegens vergi tigingsverscbijnselen ondei geneeskundige behandeling hebben mo ten stel len. Hun toestand was overigens rede ijk wel. De directie van de A. V. S. heeft zich fbereid verklaard, alle schade aan het inte rieur van den Tivoli-schouwburg toegebracht, te vergoeden. Velen hebben in de verwarring van het oogenblik een verkeerdei jas mee genomen. Er zal nog heel wat gecorresport deerd moeten worden, voordat de agent uit Goes bijvoo b e d de abusievelijk meegenomen jas heeft ingeruild togen zijn eigendom, dot mogelijk in de vergissing naar Groningen is meogenomen. In het hotel Coomans waren circa 203 patibnten ondergebracht. Na half drie 's nachts is het pas ru3tig geworden. Niemand behoefde in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen te worden. De keuringsdienst van waren heeft etens resten meegenomen, alsook het braaksel uit het ziekenhuis aan den Coolsingel. De directeur van den keuringsdienst meent, dat de verschijnselen, wijzen op een bacterio logische vergiftiging. Het resultaat van het onderzoek zal eerst over eenige dagen kun nen worden vastgesteld. Het personeel van de R. V. S. verheugt zich ieder jaar zeer op dezen maaltijd, vyaar- -bij menschen uit alle lagen der maatschappij aanzilten en uil het geheele land, van wie velen, zooals vanzelf spreekt, een gezonden eetlust meebrengen. De maaltijd was ditmaal voor het eerst niet in de sociëteit der Diergaarde, omdat men daar een zoo groot aantal gasten niet ir;, één zaal bijeen kan piaatsen. Naar gemeld wordt, is het onderzoek naar de oorzaak van de ernstige vergiftigingsver schijnselen bij hen, die hebben aangezeten aan den jaarlijkschen feestmaaltijd, van do personeelsvereeniging van de R. V. S., welke maaltijd Vrijdagavond te Rotterdam is ge houden, thans zoover gevorderd, dat als vrij zeker kan worden aangenomen, dat de bac teriën, welke in de puree voorkwamen, de ziekte hebben veroorzaakt. He is zeer wel mogelijk, dat iemand, die onbewust met be paalde bacteriën besmet is geweest en die belast is geweest met het bereiden van de puree, waardoor bacteriën zijn terecht geko men in het ze,meel, dat een uitstekenden, voe dingsbodem voor hen vormt, an waarin zij zich bijzonder snel voortplanten-. De daad van een krankzinni ge. Vrijdagnacht zijn in een schuur in de nabijheid van Romford 4 kindereu in den leeftijd van 2 tot 6 jaar vermoord gevonden. Alle vier kinderen had men met eau scheer mes den hals afgesneden. De Londensche cri- mineele politie zoekt den vroegeren politie agent Percy Gray, den vader van 2 der kin deren. De beide andere kinderen zijn van de zuster van den gezochten agent. Het schijnt de daad te zijn van een krankzinnige. De fraude bij de zuivelfabriek te P e i z e. Op last van den fiskus heeft men zich toegang verschaft tot de woning van den ontslagen dip -.teur der zuivelfabriek te Peize, door eering van de deur. Het blijkt ,dat ht jjn fiuanciëele verplichtin gen ten opzichte v.ji de.i Staat ook niet is nagekomen. Pe belastingambtenaren hebben thans beslag op den inboedel gelegd. De be woner was niet meer aanwezig. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden. In de Vrijdagavond gehouden vergadering waren afwezig d© hoeren E-azlin, van Rom mel van Vloten, van Raalte, Veenis, Chamule-au letn v. d .Berg met en Bosman zonder kennis geving. De heer de Vos interrumpeerde tijdens da rede van den voorzitter, toen deze het over de motorveerboot had en zeide: Ry mist en storm vaart zij niet, U is optimist. Na de redevoeringen in verband met het nieuw begonnen jaar, deed de voorzi.ter o.a. de volgende mededeeiingsn Van een toezegg ng van de Commissie van toezicht op de Prov. stoo-mbootdiensten, dai zij zal overwegen of het mogelijk is, een tweede boot zooveel vroeger uit Zierikzee te doen vertrekken, dat aansluiting te Goe-s verzekerd is op den trein, die te 12.15 te Middelburg aankomt. Van de poging, om eein directe treinver binding VlissingenWolphaartsdijksche veer te verkrijgen. Eveneens de reeds gemelde kwes'ie van de Kanaalbrug te Middelburg, waarbij nog ge meld werd, dat aan de KNAC en den ANWB verzocht is een verzoek aan den minister, om het maken van een nieuwe brug zooveel mogelijk te bevorderen, te steunen. Van -een onderhandeling met Bi. en W. van Vlissingen inzake de wen-schelii'ke uitbreiding van de laad- en losplaatsen aldaar, waarin B-. en W. aanleiding hebben- gevonden, hun desbelre'fend verzoek aan den minister nog eens te herhalen. Van de benoeming van den heer M. Laer noes tot lid van de Commissie van voor bereiding voor de Nederlandsche deelneming aan de tentoonstelling te Antwerpen in 1930. Tot voorzitter werd herkozen de heer Bo-u- dewijnse Tot voorzit'er van de afdeeling Groot Be drijf werd herkozen de heer M. Laernoes en tot voorzitter van de afdeeling Klein Btedriji de heer Stofkoper. Alle heeren namen de herbenoeming aan. De leden der vaste com missies werden allen herkozen. Bij het voorstel, om aan de Tweede Ka- iner een adres te zenien, inzake afschaffing derZ akelijke bedrijfsbelasting, zei- de de voorzitter, dat de Kamer zich meer malen in dien geest heeft uit esp rok-ei, en ook verschillende andere kamers in gelijken geesl requestreerden. De heer P. G. Laernoes zegt theoretisch er zich mede te kunnen vereenigan doch als wethouder van financiën van Vlissingen zal spreker er tegen moe en zijl. Vlissingen kan deze belasting absoluut niet missen. Is er -echter iets anders voor in de plaats te krij gen dan gaaine. want spr. voelt niets voor het verschil in belastingheffing tusschen ver schillende gemeenten, wat de concurrentie bemoeilijkt voor gelijke bedrijven. De heer Anker zegt. dat de heer Laernoes hier de zaak moet bekijken als lid der kamer. Het is een zeer onrech.vaardige belasting, öe belasting slaat de bedrij ,-en in den weg en is dan zeker te Vlissingen niet op haar plaats. De heer Laerno s zal deze b -lasting in het algemeen zeker gaarne verdedigen en als men een weg te wijzen om toch aan het geld te komen houdt spr zich zeer aan bevolen. De voorzitter: als lid der Kamer bent u dus toch voor afschaffing. (Hilariteit). Het voorstel wordt z. h. st. aan.gen.omeu. De Toorxitter deelt mede, dat nog een. ver zoek is ingekomen van den Rond van Be- drijfs-autohouders in Nederland, om een lid aan te wijzen in de door dien Rond inge stelde commissie inzake de ver keersregeling tusschienNoordBra- bantenZeelandmet het overig Ne derland. Het bureau is van meening, dat niet aan dat verzoek moet worden voldaan, al kan een lid van de Kamer als hij gevraagd wordt, als zoodanig gerust zitting nemen, zooals ook leden van de Provinciale Staten en burgemeesters dit gedaan hebben. De heer Jeronimus kan zich met dit voor stel niet vereenigen. Hij vindt hier eenige ge lijkenis met de commissie voor de Antwerp sche tentoonstelling, en vraagt, waarom men daarvoor een lid aanwees en dit nu niet doet. Het grootste belang heeft Schouwen bij deze commissie en spr zou een der leden van daar willen aanwijzen. De voorzitter zegt, dat, als voorgesteld werd iemand aan te wijzen, dit zeker een lid uit Schouwen zou moeten zijn. Er zitten in do commissie uit anderen hoofde reeds een acht tal inwoners van Schouwen. Alle zaken zijn niet hetzelfde en het geldt hier een heel andere materie. De heer M. Laernoes zegt, dat een verge lij king hier niet. opgaat, omd.it in deze com missie geen enkele vertegenwoordiger is aan gewezen, wat met de commissie voor de ten toonstelling wel het geval is. Hier zijn hel allemaal personen, die genood'gd zijn. De heer Klok meent, dat men ,wat Schou wen bel reft, niet alleen moet Ietten op dj verbinding over Zijpe, maar ook over Stave nisse en Tholen. Spr meent ook, dat de Ka mer beter vrij kan blijven als zoodanig. Hel voorstel werd tenslotte z. h. st. aangenomen Enkele namein van leden ,die bereid zijn zitting te nemen, zullen worden opgegeven. Postbestellingen. De heer Jeroni mus wil ©nkele zaken betreffende de po-si bespreken, en wel de proe'nemin; met min der bestelling. Een invloedrijk inwoonster van Groningen heeft bewerkt, dat de beperking daar werd opgeheven en het aantal bestellin gen weer van 3 op 4 werd gebracht. Hel hoofdbestuur der P. T. T. heeft gezegd dit ook voor andere plaatsen te willen doen, en dan komen daar, volgens spreker ook de grootere Zeeuwsche gemeenten voor in aan merking. Spr zelf heeft een postbox, maai anderen krijgen de ochtendpost na den mid dag. De tweede opmerking is, dat de Nederland sclie Staat de inwoners dwingt Zondags zijn eigen postbeambte te zijn. Het is des Zon dagsmorgens op het kantoor een reünie van zakf-nmensehen, die belangstele! in hun post Zoolang de posterijen een monopo'.isch bedrijf zijn mogen zy de menschen niet dwingen een deel van haar taak over te nemen. Als Zondagsbeslelling extra dienst vordert, dan moet men de ontvangers of verzenders dei brieven er voor laten betalen. Dat is wel niet de goede toestand, maar het is toch nog beter dan geen bezorging aan huis. D-e heer P. G. Laernoes is hel met punt 1 van den heer Jeronimus volkomen een-s, maar' niet wat betreft het Zondags bestellen. Spr juicht het toe, dat in dit bedijf Zondagsrust is gekomen, al is het nog niet volledig. Het is reeds voldoende z.i., dat men de post kan afhalen. De heer Olthoff kan zich ook niet ver eenigen met Zondagsbestelling eci zal zich hiertegen blij en verze ten. De heer Mes meent dat de post, betrekkelijk goed geregeld is en er eigenlijk na iederen posttrein ee.i bestelling is. Voor f 10 is een postbox te krijgen. De heer Stofkoper: dat is veel te duur. De heer Mes meent, dat men dien prijs neemt, omdat anders iedereen een postbo< zou nemen. Spr ziet geen beïwaar tegen drie bestellingen. Nu wil men vier, andere wel licht 5, of zooals vroeger G en 's Zondags 3. Maar men mag niet onbillijk zijn en moet rekening houden "met de veranderde tijdsom standigheden. De heer Jeronimus zegt, dat de post van den meest belangrijken posttrein, die van kwart voor 9 te Middelburg, pas om 1 uur wordt b -zorgd. Spr. wil niet praten over prin cipieels tegenstellingen inzake de Zondagsrust. Te Rotterdam, Amsterdam, Den Hiag en naar spr meent ook Utrecht, heeft men een b-stel- ling op Zondag. Men zou kunnen voorschrij ven speciale aanwijzing van op Zon-dag be stellen. De voorzitter meent, dat de heer Jeronimus een praatje heeft willen maken over de post, omdat d-e agenda zoo kort was. Voor het bureau is er echler geen reden om met voor stellen te komen. Spr juich meer bestellingen toe, maar Groningen is een veel grootere plaats. D-e Zondagsbestelling zal altijd op princi pieele bezwaren afstui.en. Spr is er zelf niei tegen. De ferryboot. De heer De Vos meent, dat nog dezer dagen gebleken is, dat de ferry boot niet goed is, want zij kon met een si ij ven bries de haven van Bireskens niet in varen en moest naar Vlissingen- lerng keeren. Dat is geen ferryboot volgens spr. Vele pas sagiers hebben besloten met zulk weer niet meer met die boot mee te gaan. Er varen meermalen andere booten. D-e voorzitter vraagt, of het dikwijls is voorgekomen, dat een andere boot voor de ferryboot moest varen. De heer Jeronimus heeft zelf wel eens moeiten overstappen. De heer Mes wil eens een ander geluid laten hooren en hulde brengen aan het per soneel van de provinciale booten, voor hun doorzettingsvermogen, om te trachten de dien sten zoo goed mogelijk te doen functioneeren Het is wellicht mogelijk, dat er een kleinig heid aan de ferryboot mankeert, maar het is ook een model geweest. Daarbij is de haven van Breskens nog niet in orde. De minister heeft verbreeding wel in het vooruitzicht ge steld, maar er is op de begrooting nog geen post voor uitgetrokken. Al zal misschien wor den opgemerkt, dat dit buiten het rayon der Kamer valt, wil spr toch wijzen op de wen- schelykheid van een misthoorn te Breskens. De heer Vos zegt, dat die er reeds i3. Di heer M. Laernoes zegt, verloden week d( misthoorn daar gehoord te hebben. De heer Mes zegt, dat Donderdag schip pers hem nog verzochten er eens naar te vragen. De voorzitter zegt een onderzoek toe. De heer Anker zou nog wel eens meer van den heer de Vos willen hooren, waarom de ferryboot niet deugt. De heer de Vos zegt, dat de boot voor dit veer niet deugt, dal heeft ook kapitein Potters toegegeven. De voorzitter adviseert te wachten, tot do haven van Breskens gereed is. De heer de Vos: dan deugt de boot nog niet. De voor zitter raadt den heer de Vos aan, zich niet steeds zoo op te winden over die boot. De hoer Massee vindt het toch wel wat gek, dat men eerst de boo liet bouwen en nu de haven vorbeterd moet worden, inpla; ts dat men de boot bouwde naar de besta ,ndo haven. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding Leerplichtwet: A. J. B„ Kamperland, P. d. li„ Wissenkerke f 1 b. s. 1 d. h. C. L. G„ Kamperland, P. B„ Wissen kerke, P. P„ Ierseke f 3 b. s. 3 d. h. Overtreding Arbeidswet: P. d. K„ Ier seke, vrijgesproken. Vee zonder toezicht op openbaron weg laten loopen: J. M„ 's-IIeer Arendskerke, vrijgesproken. Te Colijnsplaat op den openbaren weg luidruchtig zingen: B. *A. V„ Colijnsplaat f 5 b. s. 1 w. t. s. Overtreding Veiligheidswet: A. W„ Krabbendijke f 15 b. s. 15 d. h. Z. v. schieten met een vuurwapen en niet nakomen bevel ingevolge de vuur- wapenwetJ. F„ Goes 2 maal f 10 b. s. 2 maal 10 d. h. Visschen zonder akte: II. d. B„ Koede- kenskerke f 7.50 b. s. 5 d. h. Zich met een brandende (antaam des avonds op een visscherijperceel bevin den. J. E„ Ierseke, vrijgesproken. Visschen zonder acte en vergunning: J. R„ Middelburg 2 maal f 7.50 b. s. 2 maal 5 d. h. Als schipper met zijn schip een rijks kanaal bevarende geen reglement aan boord hebben: D. v. d. B„ Amsterdam f 2 b. s. 2 d. h„ J. E. v. A„ Anveris f 2 b. s. 2 d. h. Een rijwiel besturen onder invloed van sterken drank: A. D„ Wolfaartsdijk f 15 b. s. 15 d. h. Als voren en fietsen zonder licht: J. P„ Ierseke f 15 en f5 b. s. 15 en 5 d. h. Fietsen zonder licht en geen gevolg geven aan bevel ambtenaar: J. R„ 's-IIeo renhoek f 15 en f5 b. s. 15 en 5 d. h. Fietsen zonder licht: C. P„ Ierseke, C. d. R„ aldaar, J. C„ 's-Heerenhoek, F. J. J„ Kloetinge f 5 b. s. 5 d. h. Met auto niet behoorlijk uitwijken. ,1. B„ Baarland, vrijgesproken. Met auto rijden zonder licht: C. L„ Ellewoutsdijk f 5 b. s. 5 d. h. Met auto rijden zonder voldoend num mer en letter: II. J. V„ Kloetinge f10 b. s. 10 dj- h. Met auto de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: C. W. L„ Goes, vrij gesproken. Melk' verkoopen, die niet voldoet ann dn gestelde voorwaarden: B. K„ 's-11. Arendskerke f 40 b. s. 20 d. h. Met auto rijden zonder achterlicht: P. P„ Heinkenszand f0.50 b. s. 1 d. h. Programma van Maandag 28 Januari. HUIZEN, 1852 M. 7.30—8.03 Zangles. 8.0) Concert. Het Chr. Radio-orkest o. 1. van J Pouwels. HILVERSUM, 1071 M. 8.15 Aansluiting aan het Concertgebouw te Amsterdam. Debussy conoert. Het concertgebouw-orkest onder leiding van Pierre Monteux. 0.0) „De Hofslacliler blijspel in drie bedrijven. DAVENTRY, 15S2 M. 7.05 Beethoven's pia no-sonalen. 7.35 Muziek. 8.05 vari té. 9,5.5 Populair Concert. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 7.057.50 Gramofoonmuziek. 8.3511.10 „Macbeth", van Shakespeare. LANGENBERG, 469 M. 7.20 Concert. Klein Werag-orkest. ifluitsche volksliederen (Rijn land). Kamerkoor en solisten. Programme van Dinsdag 29 Januari HILVERSUM, 1071 M. 10.00—10.15 Mor genwijding. 12.152.00 Concert. 2.002.30 Kookpraatje. 2.30—3.00 Gramofoonmuziek. 3.0-1 4.00 Kniples. 5.007.15 Concert. 7.1.57,45 Engelsche les. 8.00—8.30 B-oekenhalfuurlje. 8.309.30 Concert. Mannenzangvereen. Man doline-orkest. 9.30 Populair concert door hel Omroep-orkest. HUIZEN, 336.3 M. Na 6 nur 1852 M Uitsl. K. R. O.-uitz. 12.301.30 Concert. 5.30 6.30 Gramofoonmuziek. 6.307.00 Duitscho les. 8.3011.00 Concertavond in Te-gelen. Kon Harmonie. Orkest. Zangvereen. Mannenkoor. Kwartetvereeniging. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Kwintet en sopraan- zang. 1.202.20 Orkestconcert. 3.50 Muziek. 4.50 Orkestconoert. 7.05 Beethoven's piano sonaten. 8.05 Concert. Orkest. Bariton. Viool. Balalaika. PARIS, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50—2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Solistenconcert. 7.05 7.50 Gramofoonmuziek. 8.35—11.10 „Mignon" opera van Thomas. LANGENBERG, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 6.055.50 Operotto-muziek. 7.20 Collegium Musicum. BRUSSEL, 512 M. 6.50 Kamermuziek. 8.35 Fragmenten uit Traviata, opera van Verdi.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6