Griep Formamint PUROL erop! Binnenland Uit de Provincie. O tegen Het verzacht en geneest nomische leren er schade van lijdt, ©.a- de scheepvaart, wanneer schepen er een dag langer om moeten blijven liggen. Volgens een bericht uit Bastia is de op geheel Corsika bekende en gevrees de bandiet Castelli, die vele moorden op zijn geweten heeft, door onbekenden doodgeschoten. Castelli is zes maal bij verstek ter dood veroordeeld, doch heeft zich sedert 1911 steeds aan een arres tatie weten te onttrekken. Aan de kust van de Middelland- sche Zee woedt sedert Vrydag een hevige storm. Verscheidene schepen konden de haven van Marseille niet verlaten. De sneltrein va.n Lissabon is bij San Vincente de Alcantara (Gederailleerd. Er zijn drie doodcn, verscheiden wagons zijn vernield. Naar uit Parys gemeld wordt, zou de toestand van Primo de Rivera, die lijdende is aan griep, zich verergerd hebben. In Noord-Italië is opnieuw veel sneeuw gevallen, waar de spoorweg-, de telefoon- en telegraafverbindingen onder te lijden hebben. Te Arelli in de Abruzzen is een huis ingestort, waarvan een der bewoon sters pas was overleden en juist begra ven zou worden. De kist we'd juist het huis uitgedragen, toen dit instortte. Ten gevolge van de begrafenis was er een groot aantal menscnen b'jeen, van wie een veertigtal gewond werd. Twee der ge wonden zijn er ernstig aan toe. DANKBETUIGING van H.M. de Koningin-Moeder. Ter gelegenheid van de herdenking van Mijn 50-jarig verblijf in ons Vaderland, ontving Ik zoo ontelbare blijken van lief de en toewijding in woord en daad, dat het Mij onmogelijk is al Mij'n land- genooten te bereiken om hun Mijn erken telijkheid persoonlijk te betuigen. Daarom wensch Ik op deze wijze him, die hier te Lande, in de Overzeesche Gewesten en in den Vreemde, hoe dan ook, er toe bijdroegen deze herinnering-s- dagen voor Mij zóó schoon en geluk kig te maken, Mijn diopgevoelden, inni- gon dank uit te spreken. De indrukken van dit feest, Mij door ons Volk bereid, staan diep1 in Mijn hart gegrift. EMMA. Nederland en België. De correspondent te Brussel van de „N. R. Crt." meldt: De anti Vlaamsche en anti Nederland- sche courant La Gazette alhier heeft eer gisteren geschreven, dat de nota, door de Be'gische reqeering aan Nederland ge zonden, als de laatste poging van België om met Nederland tot een accoord te geraken omtrent het regime van de Schel de en de Maas moet worden beschouwd. Van bevoegde zijde wordt mij verze kerd, dat de bewering van La Gazette onjuist is. Wel heeft de Belgische re geering op de wonschelijkheid van een niet al te lang meer uitblijvende regeling gewezen, maar van „oen laatste poging" is in de nota geen sprake en is ook in den ministerraad geen gewag gemaakt. De refourooir,missles In het gasbedrijf. De Minister van Binnenlandsche Za ken heeft een schrijven gericht tot Ged. Staten van Gelderland, waarin de Minis ter meedeelt, dat volgens een hem ge dane mededeeling van den Minister van Justitie de zaak contra den heer G. P,, directeur van het. gasbedrijf te Doetin- chem, niet verder in ap-pM zal worden voortgezet. In verband hiermede en met den uitvoer van het ter zake ingesteld gerechtelijk onderzoek, alsmede met de uitspraak van de Rechtbank te Arnhem, verzoekt de Minister Ged. Staten namens hem den Raad van Doetinchem te ver zoeken wel te willen overwegen of dat college wellicht, in verband met boven bedoelde feiten en omstandigheden, aan leiding vindt zijn besluiten d.d. 9 en 11 Februari 1928, betreffende het ontslag van den heer P., in te trekken. De Mi nister zou het ten zeerste op prijs stel len zoo mogelijk uiterlijk 1 Februari a.s. het gevoelen in de beslissing van den Raad te mogen vernemen. In verband hiermede is tegen Maan dagavond 7 uur a.s. de Raad in spo-ed- eischende vergadering bijeengeroepen. Productie Limburgsche m jj n e n. De Limburgsche mijnen hebben gedu rende het jaar 1928 in totaal 10.920.004 ton kolen geproduceerd. H. J, C. Roelants. f In den ouderdom van 70 jaar is te Schiedam overleden de heer H. J. C. Roelants, uitgever aldaar, De heer Stenhuis ongesteld. Naar het V.D.-bureau verneemt is de heer R. Stenhuis opnieuw ongesteld ge worden. Dit heeft hem aanleiding gege ven .te bedanken voor zijn candidatuur voor de Tweede Kamer en als voorzitter van de Revolutionaire Socialistische Partij. De heer Stenhuis heeft tevens zijn func tie als redacteur van „De Nieuwe Weg" neergelegd. Verbinding van Amsterdam— R ij n. Het Tweede Kamerlid, de heer J. B. van Dijk, heeft aan den minister van waterstaat gevraagd Was de minister, toen hij de toezeg ging deed aan den burgemeester van Am sterdam, bedoeld in mijn vraag van 14 Januari, nog niet bekend met de sterke beweging, in Utrecht ontstaan, zoodra daar vernomen werd, dat Zij.n Excellen tie, in strijd mot het op uitnemende en onweerlegbare gronden, door de commis sie-Limburg in haar rapport van 17 De cember 1924 ontwikkelde plan voor het kanaal AmsterdamWijk bij Duurstede, voornemens was, de voorkeur te geven aan het kanaalplan AmsterdamGelder- sche vallei, hoewol die beweging reeds in de maanden September en October was begonnen en vooral haar uiting vond in de protestvergaderingen, uitgeschreven door het gemeentebestuur van Utrecht op 19 November en door de Utrechtsche burgerij op 22 November, terwijl het ge meentebestuur reeds 6 November in een uitvoerig adres zijn bezwaren aan Zijn Excellentie had kenbaar gemaakt? Vorderingen ten laste van het R y k. De Minister van Financiën deelt be langhebbenden mede, dat, teneinde tijdige betaling mogelijk te maken, het gewenscht is, dat alle vorderingen over het jaar 1928 ten laste van de verschillende De partementen vari Algemeen Bestuur en de daaronder ressorteerende administra- tiën, zoo spoedig mogelijk worden inge diend bij het Departement, ten laste waar van de schuldvordering komt. Teneinde zekerheid van spoedige voldoening der vordering te verkrijgen, zullen deze, in dien eenigszins mogelijk, uiterlijk 33 Juni a.s. moeten zijn ingediend. De schuldvorderingen ten laste van de Staatsbedrijven (Algemcene Landsdruk kerij, Artillerie-inrichtingen, Posterijen, Telegrafie en Telefonie, Staatsmuntbe- dryf en Staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiden), zullen echter uiterlijk 31 Maart moeten worden ingezonden. Latere indiening zou tot vertraging in de afdoening en in sommige gevallen zelfs tot. langdurig uitstel kunnen leiden. Van de indiening lean, op verzoek, een schriflelyk bewijs worden verkregen. Gemeenteraad van Gees. A.s. Donderdag des namiddags halfdrie uur vergadert de gemeenteraad van Goes. Aan do orde komen: Ingekomen stuk ken. Voorstel tot wijziging der financieele controle over het Burg. Armbestuur. Be noeming van een Lid van het Burg. Armbestuur. Verzoek van h<.t bestuur van don kring „Westelijk Zuid Beveland" der Z. L. M. om subsidie ten behoeve der te houden landbouwtentoonstelling en deelname der gome in! e in h t darrvoor ti stichten garantiefonds. Voorstel tot aan vulling van het „Uitbreidingsplan 1924". Voorstel tot het vragen van verlenging der concessie voor het heffen van sas- en havengeld. Verzoek van de Vereen, voor Chr. Schoolonderwijs om beschikbaarstel ling van gelden voor aanschaffing van leermiddelen. Voorstel tot va,sis e ling der driejaarlyksche afrekening van de vergoe ding voor exploitatiekosten van bijzon dere ltigere scholen. Voorstel om de Ge meente te doen toetreden tot de op te richten afd. Zee-land der Vereen. van Nederl. Gemeenten. Voorstel tot demping van de sloot op den "hoek van den West singel en de Piet Heinstraat. Verzoek van de firma v. Heel en Co en de N.V. Duvekot's Graanhandel om verlenging der erfpacht van grond aan de J. A. v. d. Goeskade. Voorstel tot het treffen van een nieuwe regeling met de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk met betrekking tot het klokluiden. Wijziging der Verordening op de keuring van Waren. Voorstel inzake inrichting van stand plaats voor autobussen, aan de Koepoort. Verzoek van de Diaconie der Geref. Kerk om verlenging der pacht van een stukje gemeentegrond in de voormalige Achter haven. Verzoek van de Ambachtsvrouwe van Kloetinge om uitweg over gemeente grond aan de Violenstraat. Wijziging ge meente begrooting voor 1928. Verzoek van de heeren M., Jan en Joh. Quakkelaar om uitweg naar den Oostwal voor een aan het verlengde Schotje van Armoede te bouwen woonhuis. Verzoek van den heer H. J. Molhoek, om in erfpacht te mogen ontvangen een stukje gemeentegrond aan de Groote Markt. Aan de voorstellen ontleenen wij: Financieele controle Burg. Armbest. Bij alle gemeentebedrijven en diensten is hier ingevoerd de controle over het financieel beheer door bekwame deskundi gen. Tot nu toe geschiedde dit evenwel nog niet wat betreft het Burgerlijk Arm bestuur. B. en W. stellen voor ook bij dit lichaam daartoe over te gaan. Het Burg. Armbestuur heeft zich be reid verklaard om de helft der kosten, welke op hoogstens f 350 per jaar worden getaxeerd, voor zijn rekening te nemen. De controle, die zal ingaan 1 .Tan. 1929, zal in zich sluiten driemaandelijk- sche opname van boeken en kas, controle der administratie en het uitbrengen van rapport, zoomede controle der jaarreke ning. Burgerlijk Armbestuur. Ter benoeming van een Lid van hot Buig. Armbestuur in de vacature J. de Kruijter biedt dat Bestuur de volgende aanbeveling aan: 1. de heer C. C. van der Does (R.K.); 2. de heer P. Crucq (S.D. A.P. Landbouwtentoonstelling-. Het bestuur van den kring „Westelijk Zuid-Beveland" der Z.L.M. verzoekt om ten behoeve der in het jaar 1929 alhier te houden landbouwtentoonstelling, een subsidie beschikbaar te stellen van f250, en andere besmet telijke ziekten Bij alle Apotheken cn Drog. h/l.- per fleach en voorts om de Gemeente in het ga rantiefonds te doen deelnemen eveneens tot een bedrag van f250. B. en W. willen wel steun verleenen, doch kun nen zich niet vereenigen met den vorm, waarin deze steun wordt gewenscht. Bij gelegenheid der door denzelfden kring in 1919 gehouden tentoonstelling werd door de Gemeente een bijdrage k fonds perdu verleend van f 250, be nevens gratis gebruik van terrein. Ach teraf werd dit terrein te klein geacht en is de tentoonstelling gehouden onder de gemeente Kattendijke. Na afloop bleek de tentoonstelling een belangrijk over schot te hebben 0[geleverd; aan het sub sidie was derhalve tenslotte geen behoefte geweest. Daarom stellen B. en W. voor om ditmaal geen bijdrage ineens te geven, doch de gemeente tot een bedrag van f 500 deel te laten nemen in het garantie fonds. Aanvulling „Uitbreidingsplan 1924" Op 20 October 1927 werd besloten tot demping der sloot langs den Noord-Paral lelweg en tot het aanleggen, na goedkeu ring van dit werk, van een plantsoen al daar. Bij B. en W. is het vermoeden gerezen, dat men den aohtergelegen grond, thans bouwland, zoodra deze tengevolge van die slootdemping, -gemakkelijker bereikbaar zal zijn, tot bouwterrein zal bestemmen. In dat geval dient tijdig de bebouwing al daar, d. w. z. de loop der straten te wor den geregeld. Gemakkelijk is de oplossing niet. De Trompstraat en de Van Galenstraat, die ongeveer 20 jaar geleden door particulie ren zijn aangelegd, mogen wel worden be schouwd als -de slechtste voorbedden van stadsuitbreiding, die men zich kan den ken. Toch zal het nieuwe plan daaraan dienen aan te sluiten. B. en W. meenen, dat de Directeur van Gemeentewerken erin is geslaagd, een zoo goed mogelijke oplossing te vinden, door de toegangswegen tot een zoodanig aantal en z-oodanige breedte te ontwerpen, dat de beide bovengenoemde „straten", die voor verkeer veel te smal zijn, kunnen worden ontweken. Heffing Sas- en Havengeld. Op 1 Mei 1929 loopt af de concessie voor de heffing van sas- en havengeld. B. en W. stellen voor, hen te machtigen om weder aan H. M. de Koningin te verzoeken, deze concessie opnieuw voor den tijd van drie jaren, zoo mogelijk voor langer, te ver lengen. Aanschaffen van leermiddelen. Het bestuur der vereeniging voor Chris telijk Schoolonderwijs verzoekt, om over eenkomstig het 'bepaalde bij artikel 72 der Lager-Onderwijswet 1920 beschikbaar te stellen een bedrag groot f 251, ten behoeve van de aanschaffing van leermiddelen, in verband met vermeerdering van het leer lingenaantal. B. en W. adviseeren tot in williging van het verzoek. Driejaariijksche afrekening met de bijz. scholen. De rekeningen der Chr. school voor ge woon lager onderwijs en die der Chr school voor U.L.O. zijn over het driejaar- lijksch tijdvak 1923 t/m. 1925 gecontro leerd. Tevens hebben B. en W. nagegaan of de gemeen te-vergoeding voor het vak-onder wijs over één der jaren 1923 t/m. 1925 niet meer heeft bedragen dan de schoolbestu ren voor dat onderwijs hebben uitgegeven De Qhr. school voor gewoon lager on derwijs heeft ontvangen als gemeentelijke vergoeding over die drie jaren f 7145,54, heeft aan wettige uitgaven f 6328,02 YaTe veel ontvangen f 817,51 Ya. De uitgaven voor het vakonderwijs zijn over elk der jaren 1923 t/m. 1925 meer ge weest dan de gemeentevergoeding, zoodat het schoolbestuur dier school niet te veel ontvangen beeft. De Chr. school voor U.L.O. heeft ont vangen als gemeentelijke vergoeding f 6141,26, heeft een totaal aan wettige uit gaven van f 7166,24. Dit schoolbestuur heeft dus nog een bedrag te vorderen. Wat het vakonderwijs aan deze school betreft, zij medegedeeld, dat daarvoor te veel is ontvangen f 26,95 Yt Vereen., van Nederl. Gemeenten B. en W, stellen voor te besluiten dat deze gemeente zal toetreden tot de afd. Zeeland der Vereen, van Neder! Gemeenten, zoodra deze definitief zal zijn opgericht. a. een toetredingsgeld van f2 per 1030 inwoners b. een jaariijksche contributie van fl per 1000 inwoners, met een minimum van f 1 en een maximum van f 25. Slootdemping De heer J. Korstanje Lzn. verzoekt dem ping van een stuk sloot op den hoek van den Westsingel en de Piet Heinstraat. B. en W. willen dit toestaan. De kosten zijn geraamd op f400. Het werk kan door werkloozen worden uitgevoerd. Adressant moet geheel voor zijn reke ning na voltooiing der werkzaamheden zijn terrein van den openbaren weg' af scheiden door middel van een behoor y-k hekwerk. Erfpacht van gronden. De Firma van Heel en Co., verzoekt verlenging van de erfpacht van een per ceel grond aan de J. A. van der Goes kade, welke erfpacht af.oo,t op 30 Juni 1931. Nadien ontvingen B. en W. een verzoek van gelijke strekking van de N.V. Duvekot's Graanhandel. Volgens de meening van B. en W. ware het verstandiger geweest, wanneer de gemeente bedoelden grond niet had afgestaan, doch dezen als kadeterrein was blijven gebruiken, helpeen gemakkelijkei en voorde-eligir zou zijn geweest voor de ingezetenen, die .per schip waren ontvan gen of verzenden en wellicht zou de opbrengst van deze terreinen voor de ge meentekas grooter zijn geweest dan {hans het geval is. Mogelijk heeft men dit des tijds niet ingezien of is toen ter tijd de behoefte aan kadeterrein niet zoo groot geweest als nu, maar een gevolg van deze uitgifte is geweest, dat de gemeente in latere jaren met niet onbelangrijke kosten kadeterrein heeft moeten schep pen dat verder van de stad gelegen is, dus minder geriefelijk is voor de handel drijvenden. Mocht de erfpacht na 30 Juni 1931 niet worden gecontinueerd, dan Vervallen de zich daarop bevindende opstallen aan de Gemeente, zonder dat er van de zijde der erfpachters eenig recht bestaat op schadevergoeding (zie art. 773 van het Burgerlijk Wetboek). Blijkens taxatie, heeft de opstal van de firma v. Heel en Co. een waarde van ongeveer f13 030 en die van de N.V. Duvekot's Graanhandel van ongeveer 19.000. Wanneer de erfpacht dus wordt gecon tinueerd, dan is het, gezien het boven staande buiten twijfel, dat de gemeente zich daarmede niet onbelangrijke voor lee Ion laat ontgaan. Niettemin meenen B. en W. te moeten voorstellen om de erf pacht voor een nieuwen termijn van 25 jaar en onder dezelfde voorwaarden te verlengen, omdat zij' de meening zijn toegedaan, dat de bloei van den p.aatse lyken handel wal eenige opoffering van do zyde der Gemeente waard is. Wel stellen B. en W. voor den canon met 50 pet. te verhoogen. Keuring van Waren. Op verzoek van den Minister van Ar beid, stellen B. en W. voor enkele wij zigingen te brengen in de verordening op de keuring van Waren. Verpachting van grond. De Diaconie der Gereformeerde Ke k alhier vraagt verlenging der pacht van een stukje grond in de voormalige achter haven. B. en W. stellen voor om de pacht wederom voor 10 achtereenvolgende ja ren, te rekenen vanaf 1 Januari 1929 te verlengen, onder de bestaande voor waarden, met dien verstande dat de pachtsom wordt verhoogd tot f6 per jaar, Uitweg. Door de Ambachtsvrouwe van Kloetinge wordt verzocht om haar voor het peic el Kloetinge, Sectie A nr. 223 en üeszelfs huurders toe te staan om over het per ceel gemeentegrond van Goes, Sectie B nr 1069, uitweg te verleenen. Deze uitweg kan gaan over het per ceel, hetwelk op het „Uitbreidingsplan 1924" is aangegeven als straat voor een eventueele in de toekomst no-odige aan sluiting op Kloetinge. Zoolang het uitbreidingsplan ongewij zigd blijft, is er geen bezwaar om aan het verzoek te voldoen, doch met het oog op e.v. gebeurlijkheden in de toe komst, lijkt het B. en W. gewenscht om de mogelijkheid open te laten tot in trekking der vergunning. Zij stellen mitsdien voor, den gevraag- den uitweg tot wederopzeggens te ver leenen onder de volgende voorwaarden: le. de toegang naar het terrein van adressante over de scheidingssloot en eventueele verharding vanaf de Violen straat naar de sloot komen voor rekening van adressante en worden gemaakt in overleg met en onder goedkeuring van B. en W. 2e. voor het gebruik van dezen toe gang wordt jaarlijks in de gemeentekas gestort een bedrag van f 25. Uitweg naar den Oostwal. De heeren M. Quakkelaar, Jan Quakke laar en Joh. Quakkelaar vragen uitweg naar den Oostwal ten behoeve van een woonhuis, hetwelk zij zich voorstellen te bouwen boven een bakkerij, welke door hen zal opgericht worden tegen den Oost wal aan het einde van het verlengde Schotje van Armoede. Het wil B. en W. bij nadere beschou wing voorkomen, dat het Raadsbesluit van 22 Maart 1928 krachtens hetwelk het aan de heeren A. de Bruijne e. a. mogelijk werd gemaakt om aan den Oostwal een aantal woningen te bouwen met uitweg op dien wal, nimmer had behooren te zijn genomen. Vrijwel het eenige plantsoen hetwelk de Gemeente nog bezat, is -hierdoor verdwenen. De Oostwal zal nu langzamerhand van karakter veranderen en komt het er enkel nog maar op aan, op zoodanige wijze re gelend op te treden, dat er tenslotte een dragelijke toestand overblijft. Wanneer de heeren Quakkelaar boven hun bakkerij b.v. een pakhuis zouden bou wen met een blinden muur aan de zijde van den wal hetgeen niet zou kunnen worden belet zou de situatie aanmerke lijk slechter worden dan wanneer bet bo ven den wal uitstekend gedeelte van hun Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen bouwwerk bestaat uit een woning, op den stijl waarvan geen aanmerking te maken valt Mitsdien stellen B. en W. voor, den ge- vraagden uitweg te verleenen en de re cognitie te bepalen op f 2.50 per jaar. Erfpacht. De heer H. J. Molhoek verzoekt aan hem in erfpacht af te staan een strookje gemeentegrond aan de Groote Markt, groot ongeveer 1,5 vierk. M., gelegen vóór zijn perceel, zulks teneinde zijn stoep in de zelfde lijn te kunnen brengen als die van het aangrenzende perceel van den heer van Liere. In principe zijn B. en W. geen voor standers van het afstaan van grond aan de Groote Markt. In het onderhavige geval hebben B. en W. echter geen bezwaar, daar het slechts betreft opruiming van een uitstekenden hoek. B. en W. stellen voor het strookje grond voor den tijd van 25 jaar aan den heer Molhoek in erfpacht te geven tegen een canon van f 2.50 per jaar. Standplaats voor autobussen. B. en W. dienen een voorstel in, behel zende: a. verbetering van de standplaats voor autobussen aan de Koepoort; b. het heffen van een recht voor het ge bruik maken van standplaatsen voor auto bussen op de Groote Maikt en bij de Koe poort. De Directeur van Gemeentewerken heeft een plan gemaakt voor een standplaats van 15 autobussen aan de Koepoort, waar van de kosten zijn geraamd op f 4402,50. Een abri, gelijk door den Directeur ont worpen, achten B. en W. niet van zooveel belang, dat een uitgaaf van f 1450 daar voor zou zijn gewettigd. De autobussen kunnen op gewone da gen, gelijk tot heden, standplaats innemen op de Groote Markt en op Dinsdag, gedu rende kermis en toondagen en op andere buitengewone dagen bij de Koepoort. Ge heven zal dan worden een recht per wa gen: a. voor het gebruik maken van beide standplaatsen (dus zoowel op de Groote Markt als bij de Koepoort) van f 1 per week; b. voor het gebruik maken van de stand plaats bij de Koepoort van f 0.50 per week. Klokluiden. B. en W. stellen voor het luiden der klokken in den Stadhuis- toren voortaan niet meer geheel voor rekening der gemeente te doen geschie den, maar de kerkvoogdij der N"d. Herv- Gem. 75 pCt. van de salarissen der klok luiders te laten betalen. (Morgen hierover meer). f Dijkverbeterlng, Men meldt ons: In verband met het stormweer van 16 No vember 1923, hebben de polders Zuid vliet en Wilhelmina besloten, de dijken bij Wol- faartsdijk te verhoogen en daarvoor nu wederom is gebleken, dat dit werk het be houd is geweest voor meerdere polders in Zeeland het systeem De Muralt toe te passen. De lengte van den dijk bedraagt on geveer 4000 M. Vlissingen. De collecte voor de betrek kingen der slachtoffers van den Hoek van Holland-ramp heeft alhier ruim f 1380 op gebracht. 'e Heer Arendskerke. Bij de gehouden inventarisatie van aardappelen bleken in deze gemeente nog voorradig plm. 62244 H.L. In deze hoeveelheid zijn de poot- aardappelen niet begrepen. Toen de vrouw van J. K., alhier, Zondagmiddag uit de Geref. Kerk van Heinkenszand huiswaarts keerde, had zij tengevolge van de gladheid van den weg ter hoogte van de hofstede van L. Boon man, het ongeluk te vallen en haar been te breken. Per auto van den op dat oo-gen- blik passeerenden geneesheer van I-er- seke, is de vrouw naar haar woning ver voerd. Oosfkapelle. Vrijdagavond herdacht de Jonged. Vereen. „Martha" alhier op fees telijke wijze haar 10-jarig bestaan. De lokalen der Chr. school waren voor dit doel in gereedheid gebracht en aar dig versierd. De presidente, mevr. Douma, opende deze bijeenkomst, waarna de led- ding berustte bij' ds Douma. De jaarver slagen werden uitgebracht. Door Tan netje de Kam werd een inleiding gele verd over „Ruth". Jannetje Willemse be handelde een onderwerp opvoedkunde, hetwelk tot titel droeg „Kindervragen", In de verschillende pauzen werden vor- vers-chingen gebruikt en zong een koor tje gevormd it it de leden verschillende liederen met begeleiding van het orgel. Afgev. van Jong. Vereen., Knapenvereen., Meisjesvereen., Kringbestuur, Kerkeraad, Schoolbestuur en Patrimonium brachten hun felicitatie over. Door de leden der Vereeniging zijn dit jaar een 80 kleedingstukken vervaardigd, welke ter bezichtiging lagen, en met een enkel tocpasselijx woord door de vice- presidente E. Vreke werden overgedra gen aan de Diaconie der Geref. Kerk ter uitdeeling aan de arme gezinnen. Door den vowizitter der diaconie dhr K. Lou-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2