PUROL er op! Het verzacht en geneest De ramp te Hoek van Holland. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. de Leidsche universiteit, den 22sten dezer weder haar villa te Katwijk aan Zee betrekken en tevens voor het eerst na de Kerstvacantie de colleges bezoeken. Huldiging Koningin-Moeder. Gistermiddag heeft de Koningin Moeder nog een drietal deputaties ontvangen in verband met Haar 50 jarig jubileum. Namens hel R.K. weeshuis te 's Gra- venhage werd als geschenk aan Konin gin Emma aangeboden een fraai borduur werk, bestaande uit kussen-overtrokjes, door in het weeshuis opgenomen méisjes vervaardigd. Daarna werd ontvangen de afvaardiging van do Heldring-gestichten. Deze bood een fraai bewerkt ontbijtsefvet met bif- behoorende vingerdoekjes, een en antler geborduurd door in de Heldringgestichten verpleegde meisjes, aan. Ten slotte verleende de Koningin-Moe der audiëntie aan de afvaardiging van de Martha-Stichting te Alphen a. d. Rijn. Namens deze instelling vereerde oud-mi nister dr J. Th. de Visser, president, de Koningin-Moeder een geschenk der stich ting, bestaande uit een album, samenge steld uit voorstellingen betreffende de stichting en bevattende ook een speciale opdracht aan de Koningin Moeder, welke opdracht, evenals de band van het album, door een der vroegere leerlingen van do stichting was vervaardigd. Ook is een foto opgenomen van den gedenksteen, ter eero van de Koningin Moeder aange bracht bij haar vroeger bezoek aan de Martha Stichting gebracht. De Koningin Moeder heeft ade deputa ties bedankt; zij liet zich inlichten over de bijzonderheden der vervaardiging van de fraaie geschenken. Een burgemeesters-vacature. De gemeenteraad van Opsteriand is op verzoek van zeven leden bijeen geweest, in verband met de burgemeesters vacature, mede naar aanleiding van een onlangs te Beetsterzwaag gehouden vergadering, waarin deze vacature was besproken en mr baron Van Harinxma thoe Slooten (een lid der vorige Kaïakorum-expeditie) als een der candidaten was genoemd. De heer Van der Wielen stelde voor een raadscommissie te benoemen, die de opdracht krijgt een geschikt persoon te zoeken en dan overleg met den minister te plegen. Indien mogelijk kan dan ook nog overleg worden gepleegd met de ingezetenen. Spreker 'zou zelf den mi nister willen yragen, opgaaf te verstrek ken van de namen der candidaten. Na een breedvoerige discussie werd besloten om aan den minister te verzoe ken inzage te verstrekken van de lijst van de sollicitanten. Ned. Werkliedenverbond „Patrimonium". Zaterdagavond 1.1. kwam het Mod era- men van het Verbondsbestuur bijeen. Bij den aanvang der vergadering wijdde de voorzitter eenigo hartelijke gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van den ontslapen penningmeester, Br K. A. Grondijs. In de plaats van den heer Grondijs wordt tot Penningmeester aangewezen de heer M. H. Lutter, te Groningen, terwijl in verband hiermede verschillende schikkin gen worden getroffen. De uitgave van het blad in verschillen de edities werd voorloopig voor één jaar goedgekeurd. Aan het Verbondsbestuur zal worden voorgesteld, de Bondsjaarvergadering te doen samenvallen met de viering van het Gouden feest der Groninger afdeeling en te bepalen in de week van 914 Sept. Deelgenomen zal worden aan de Chr. Sociale Conferentie van 2631 Augustus te Lunteren te houden. Met de Gewest. Organisaties zal overleg worden gepleegd ten einde de persoonlijke deelneming uit ieder gewest. te bevorderen. Met het bestuur van het Tuberculose fonds D.E.L zal por; samen spreking wor den gehouden teneinde zoo mogelijk eeri weg te vinden, om de deelname aan dit Fonds voor leden van het Verbond mo gelijk te maken. Met enkele afdeelingen. uit de groote steden, zal worden vergaderd, teneinde overleg te plegen over den arbeid van het verbond en de bijzondere taak der afdee lingen aldaar. Nu het gewijzigd ontwerp Ziektewet is verschenen en de plaatselijke kassen de finitief uitgeschakeld worden, zal met de in het Verbond bestaande kassen nader overleg worden gepleegd over hare taak in de toekomst. Enkele bezwaren van het huidige ont werp worden besproken. Een adres zal worden geconcipieerd, waarin allereerst op spoedige behandeling van het ontwerp van wet op het Ziekenfondswezen zal worden aangedrongen, opdat de Ziektewet aangenomen zijnde, uiterlijk 1 Jan. 1930 in werking zal kunnen treden. Een mooie onderscheiding. Naar wij vernemen heeft vooir de in 1927 uitgeschreven internationale prijs vraag voor een vóórontwerp van een vrij haven te Barcelona de door de Spaansche regeering aangewezen jury uit de 66 in zendingen van verschillende nationalitei ten, den tweedon pry's toegekend aan het onder het motto „Ago quod ago" in gezonden ontwerp van de Nederlandscho ingenieurs W. C. Kohier en Jhr O. C. A van Lidth de Jeude. De heer van Lidth de Jeude is oud- ingonieur van de Rijkswaterstaat, thans technisch directeur der Ned. Mij. voor Ha venwerken. De heer Köhler in hoofdingenieur bij Publieke Werken te Amsterdam. Autoverkeer Nederland en België. Daar gebleken is, dat de douanen aan verschillende posten der Nederlandsch- Belgisehe grens nog niet op de hoogte van het Koninklijk besluit waren, waarbij, ingaande 1 dezer, vrijstelling van wegen belasting en taxe de sejour verleend wordt op basis van wederkee.righeid, heeft het bestuur der Kon. Nedeib Automo bielclub ©en brief gericht aan den mi nister van financiën en tegelijkertijd aan den president de la Commission de- circu lalicn Generale de Douanes du Royal Automobile Club de Belgique te Brussel. Hierin wordt verzocht, ten spoedigste de niaodige instructies te geven aan alle Nederlandsch-Belgische grensposten, opdat het automo-bielverkeer niet langer on- noodig oponthoud ondervindt. Revolutionair Socialistische Partij. Alen meldt aan de N. R. Crt., dat tus- schen de leiding van het Rev. Soc. Ver bond, onder leiding van Sneevliet, eenige revolutionair-socialistische groepen, on der leiding van Stenhuis, en eenige ver- eenigingen, vroeger afdeelingen van de Socialistische Partij, overeenstemming is bereikt; zij zullen zich vereenigen in een Rev. Soc. Partij. De Deputatenvergaderlng. Op dén 2en dag van de a.s. Deputaten vergadering der A. R. partij zal, naar wij vernemen, als tweede spreker optreden Prof. Fabius, het eenige nog overgebleven lid van het voor 50 jaar voor het eerst gevormde cenlraal-comité. Nederland en België. De Belgische regeering heeft thans aan de Nederlandsche regeering een nota doon toekomen betreffende de herziening van de verdragen van 1839. De postvlucht Java Ned er land. Bij de K.L.M. is gisteravond het vol gende telegram van de bemanning' van de P.H.-A.E.N ingekomen: 4 u. 13 ver trokken uit Bagdad; 7 u. 32 aangekomen te Aleppoq 9 u. 40 vertrokken van Aleppo; 15 u. 17 aangekomen te Konstantinopel. Alles in orde. Encephalitis na inenting. In de week van 6 tot en met 12 Januari is atgoloverd; door de entstof inrichting te Amsterdam koepokstof voor 9J8 personen, te Rotterdam voor 179 per son en. en te Groningen voor 1 persoon, totaal voor 1178 personen. In dezelfde week zijn geen gevallen van encephalitis na inenting ter kennis van het Staatstoezicht op da Volksge zondheid gekomen. De secretaris van Stoppeldijk. Ter secretarie te Stoppelsdijk is thans officieel bericht ontvangen, dat het ont slag van den heer W. van Son als ge meente-secretaris door de Kroon niet is goodgekeurd; wel het ontslag als gemeen te-ontvanger. De K. L. M. en het slechte weer. Ondanks het buitengewone slechte weer van gisteren zijn alle K. L. M.-dienst-en doorgegaan. Het vliegtuig uit Londen (bestuurder Van Dijk) had tien passagiers aan boord De K. L. M. vliegt thans op Londen uitsluitend met meer-motorige machines van het type F VIII. Deize vliegtuigen bieden plaats aan 15 personen en zijn voorzien van centrale verwarming. Wethouderspensioenen te Rotterdam. Bij den raad van Rotterdam is door een speciaal voor dat doel benoemde raads commissie ingediend een nieuwe pensioen regeling voor de wethouders en hun wedu wen en weezen. De wijzigingen betreffen de regeling voor het weduwen- en weezen- pensioen. Tot dusver (bestond alleen voor de wethouders een pensioenregeling. Het pensioen der weduwe van een overleden oud-wethouder, zoo wordt voorgesteld, be draagt de helft van het pensioen, waarop de echt; onoot aanspraak had. Het pen sioen der weezen van overleden wethou ders of oud-wethouders bedraagt 40 pet. van 'het bedrag van het weduwen-pensioen voor ieder -kind dat beide ouders mist en 20 pet. van het weduwenpensioen voor ieder ander kind. Het ligt in het voornemen als datum van inwerkingtreding vast te stellen 1 Ja nuari 1929. Het invoerrecht op eieren in Argentinië. Op vragen van het Tweede Kamerlid Kortenhorst betreffende een voornemen van Argentinië tot verhooging van het in voerrecht op eieren, hebben de ministers van binnenlandsche zaken en landbouw en van buitenlandsche zaken geantwoord: Het is den ondergeteekenden bekend, dat in Augustus j.l. de Camara Sin-dical del Comercio de Abasto een verzoekschrift tot de Argentijnsche regeering heeft ge richt, waarbij die Kamer aandringt op het verhoogen van het invoerrecht op eieren. Indien de Argentijnsche regeering aan dien aandrang gehoor zoude geven, zijn ondergeteekenden van oordeel, dat Neder landsche exportbelangen daardoor zullen worden geschaad. Blijkens door Harer Majesteits gezant te Buenos-Aires verstrekte inlichtingen, is het intusschen onwaarschijnlijk, dat de stap van -de Camara Sindical del Comer cio de Abasto, in anderen kring dan in dien van de onmiddellijke belanghebben den bij dezen tak van productie steun zal vinden. Het bestuur van de buitenlandsche kamers van koophandel in Argentinië, als mede een aanal Argentijnsche kamers van koophandel, hebben zich inmiddels reeds met een tegen-adres tot den minister van financiën gericht. In verband hiermede, alsmede met het oog op de omstandigheid, dat het in Argentinië herhaaldelijk voor komt, dat binnenlandsche 'belanghebben den bij een of anderen tak van nijverheid of productie bij de regeering aandringen op verbooging van het invoerrecht op een of ander product, zonder dat daaraan eenig gevolg wordt gegeven, schijnen bij zondere stappen voorshands onnoodig. Te minder omdat Harer Majesteits gezant te Buenos-Airee zich met deze aangelegen heid reeds bezighoudt. Mocht het noodig blijken den gezant speciale instructies te geven, dan zal daartoe onverwijld worden overgegaan. De mijnverzakking te Kerk- r a de. B. en W. van Kericrade vragen den raad machtiging om met de Laura-mijnen te Eygelshoven een rechsgeding te voeren, in verband met mijnbouwverzakkingen te Chevremont, waardoor in een straat een nieuwe loozing van het water moet plaats hebben. De kosten bedragen circa f 8000. De directie der mijn Laura ontkent voor alsnog, dat -de verzakkingen ter plaatse te wijten zijn aan de exploitatie harer mijn. Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijkmaar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Uit de nadere bijzonderheden, die nog gemeld worden blijkt, dat de ramp te Hoek van Holland geheel onverwacht kwam. Zoo meldt b.v. „Het Volk"; Je weet nooit, wat er gebeuren kan, had de commissaris van het Loods wezen verklaard, toen wij hem vroegen of er gevaar dreigde. Daarom was, toen bleek, dat de sleepbooten weinig kon den uitrichten, de „Prins der Nederlan den" uitgevaren, om zoo noodig de „Val- ka" te hulp te komen. Deze uitlating wees niet op onmid dellijk dreigend gevaar. Uit de stemming onder de inwoners van den Hoek was dit evenmin af te leiden. Rustig wacht te men de terugkomst van de redding boot af, omdat eerst dan met zekerheid gezegd kon worden, hoe de toestand op het op de Maasvlakte vastzittende schip was. De houding aan den wal was er een van voorloopig afwachten. Niemand vermoedde, dat deze houding in een paar minuten zou omslaan in een van gejaagde, zenuwachtige activi teit en angstige spanning. Tegen tweeën, een .uurtje na onze eerste informatie, liepen wij nog even naar het gebouw van het Loodswezen. Alles was er als een uur geleden. Een drietal loodsen stond de kansen te bespreken van de schepen, die trachtten den Waterweg binnen ta Ho-men. Een Ja.pan.sche- boot was met zijn pogingen buitengewoon onfortuinlijk en men vroeg zich in den Hoek af, of zij niet het lot zou deelen van de „El Oso", die dien morgen op de Zuiderpier was geloopen, doch wonder boven wonder! met eigen kracht weer vlof gekomen was. Toen plotseling een paar toe vallig opgevangen woorden van een tele foongesprek in de kamer van den com missaris; „De reddingboot is omgesla gen". Terwijl de bevolking in den .Hoek nog niets wist, was dr Knip onmiddellijk ge waarschuwd door den 'commissaris van hot Loodswezen, reeds ter plaatse, ter wijl in alleryl reddingsmiddelen naar de Rerghaven werden getransporteerd. Het motorbootje „Fré" aanvaardde met een groep van een man of acht den tocht naar het eiland Rozenburg, aan de over zijde van den Waterweg. Onder hen be vonden zich dr Knip en een tweetal manschappen met draagbaar en verband- trommel. Zoodra zjj haar tocht volbracht had, keerde de „Fré" terug om de tweede groep te halen, die in het bezit was van een zuurstofapparaat. De bedoeling van deze expeditie was het strand van Rozenburg af te zoeken, omdat daar mogelijk manschappen van de redding boot zouden aanspoelen. Wij hebben, zoo meldt het blad verder, den loodscommissaris nog gevraagd of hij zich kon voorstellen hoe de ramp met de „Prins der Nederlanden" kon zijn 'gebeurd. Naar mijn meening, zeide de loods commissaris, is de reddingboot door een grondzee gegrepen. Er stond een straffe Noordenwind en de zee was ten gevolge van den storm in den afgeloopen nacht nog zeer woelig. Er was een enorme deining en dat maakte het zeer gevaar lijk uit te varen. Zeer waarschijnlijk is de „Prins der Nederlanden" door een hooge golf gepakt en daarna door een grondzee omgeslagen, zoodat het schip zich niet meer kon oprichten. Zooals ge zegd, vervolgde de loodscommissaris. kre gen wij het eerste bericht over de ramp van dé „Va.lka", maar verder heeft de „Valka" niets meer van 'zich laten hoe ren. De „Valka" is erg spaarzaam mei haar berichten. Wy kunnen nog melden, dat, indien de „Koningin Wilhelmina" er in slaagt de opvarenden van de „Val ka" te redden, men de schipbreukelingen naar Hellevoetsluis of naar Stellendam zal brengen. Naar de meening van den heer Fruggink zal de „Koningin Wilhel mina" zeker niet den Waterweg opvaren als dat. niet noodig is. DE WOEKER. Dc- Armenraad te Leiden heeft eenige maanden geleden een commissie in het leven geroepen, Ier bestudeer'ng van den woeker. Deze commissie heeft thans een rapport het licht doen zien, waaraan wij om. ontleenen, dat, ten einde in aanra king te komen met personen, die in han den van woekeraars waren gevallen, be sloten werd een bureau van aangifte en voorlichting in zake credietverschaffing to openen. Aan het bureau werd alge- rneene bekendheid gegeven door circu laires aan instellingen van weldadigheid, vakvereeniging m, kerkeraden. werkg-eve. s en doktoren. Dit bureau trad al dadelijk bemiddelend op in die gevallen, waarin personen in handen van woekeraars waren geva'len, terwijl het- levens noodig bleek te waar schuwen tegen het lichtvaardig teekenen van contracten. Onder do vormen, waarin de woeker zich ploegt te openbaren, noemt de com missie: het grootbedrijf, dat wordt uitge oefend door vennootschap1 >en van koop handel met schoonklinkende namen, die werken door middel van agenten, die met groot6 groepen van de arbeidersbevol king in nauw contact staan. Het klein bedrijf openbaart zich onder vele volks winkeliers en vele particuliere geldschie ters. Aan de hand van talrijke voorbeelden becijtert de commissie, dat voor voer schotten met verplichte levensverzekering een jaarlijksche rente van 61 tot 86 ten honderd is betaald, voor vocrschotlen met verplichten spaarbri-ef van 66 tot 143 pet. Voorschotten met verplichte obligatie- leening en voorschotten met ver lichte verzekering in een begrafenisfonds hebben onder do minst draagfcrachligen een groo ten omvang aangenomen. De commissie becijfert in deze gevallen een rente van 125 pet .als jaarrremie. Van particuliere geldschieters is de commis! ie een geval bekend van e-en kruidenier, die geld leen de tegen zoogenaamd 10 p-ct., wat in werkelijkheid 1040 ten honderd betee kende. Uitvoerig behande't het rapport het koopen op afbetaling, waarvan tal van kleine volkswinke's en particulieren) ernstig misbruik maken. Het verdient aanbeve'ing aldus de commissie vooral de gro te werkgevers in overweging te geven aan hun werkne mers te verbieden cessie op loon af te geven, agont te zijn ©ener crediet instel ling of inlichtingen daaraan to verstrek ken. Deer middel van 'het „Borgstelling® fonds" hoopt de commissie mede den woeker te bestrijden. Verder blijve waar schuwen en nog eens waarschuwen het parool. De commissie verwacht meer van een Rijkswet dan van gemeenteverordeningen. In een sneeuwstorm. Gister nacht geraa'.te de geladen motorboot „On derneming" van Oud-Vosmeer voor We- meldinge op de Oosterschelde in een sneeuwstorm. Door de hooge zeeën stopt-o de motor en dreef het schip hulpeloos rond. Op de noodseinen is de bergings sleepboot Jaennot van Hoogenboezem en v. d. Tak's Bergingsbedrijf uitgevaren, die na veel moeite de motorboot behou den te Wemeldinge wist te brengen. Groote wegverbetering OverslagGent. De Be'gische buurt- gemeente Wachtebeke heelt een zeer groot plan aangenomen en wel de vSr- betering van een harer hoofdwegen. Het betreft Jjier de verbinding Axel, Zuid- dorpe, Overslag, Wachtebeke in de rich ting WyiikelSt. Kruis naar Gent. De weg zal geheel onder handen worden genomen vanaf de grens van Wynke-1 St. Kruis tot aan de Nelerlandsche grens gemeente Overslag. Er komt een volledige rioleering en op 'n gedeelte van meer dan 5 K.M. zal de steenweg 6 meter breed zijn, dan komt er een eind van circa 1 K.M. van 7 meter breedte van den steenweg, dit eind is bedoel I vanaf de kom tot aari don spoorwegovergang, dan krijgen we een eind van circa 2 K.M. van 5,5 meter steenwegbreedte en de rest van 4,5 meter. Langs den geheelen steenweg zal een goed rijwielpad van bijna 2 meter breedte aangelegd worden. De Belgische regeering draagt hierin voor 40 pCt. bij. wat zoowat neerkomt op 950.000 francs en de pro vincie Oost-Vlaanderen geeft een toeslag van een derde hetgeen circa 8 0 000 fres. zal bedragen en de gemeente Wachte beke zelf zal circa 750.000 francs kun nen bijdragen. Aan de wijk Ramondsho-ek zullen een tweetal scherpe bochten verbeterd wor den. De plannen die reeds door den gem.raad en de prov. goedgekeurd zijn, bevinden zich reeds opi 't ministerie in Brussel en men hoopt vast voor April aan te besteden om het werk in Mei aan te vangen. De afstand Overslag grens tot Gent bedraagt 24 K.M. In het midden van den steenweg ko men geheel nieuwe keien en aan weers zijden van den steenweg worden de oude keien van den thans bestaanden weg verwerkt. Door de marechaussee te Westka- pelle is Zondag 1.1. een partij sigaren en cifgiaretton in beslag genomen, by een koopman, die zonder vergunning, tijdens de ringrijdarij oip schaatsen, in een tent die goederen ton verkoop in vooiTaad had. Tegen den man werd tevens proces-ver baal o gemaakt wegens overtreding van de Tabakswet. Knudekerke Bevolking. Ingekomen: Mej. J. Hamelink, wijk E. no. 2 uit Mid delburg; Mej. L. Willemse, wijk A no. 201 uit St.-Laurens; J. Gehrmann, wijk E no. 182e uit Velsen. Vrouwppoldrr. Vrijdag hield het Vleeschfonds zijn jaarvergadering onder i voorzitterschap van L. Duvekot. De secre taris M. Louwerse bracht verslag uit waaruit bleek, dat er 11 koeien uit nood geslacht zijn. Het aantal koeien is 332 van 57 leden. Uit het verslag van den penningmeester W. Decker bleek, dat er een goed slot was van f 67.42. Aan de beurt van aftreden was L. Duvekot, welke werd herkozen. Bij de rondvraag wer den enkele vragen gesteld, welke beant woord werden door den voorzitter, waar na deze onder dank voor de opkomst deze vergadering sloot. Terneuzen. Naar de „Tern. Crt." ver neemt, is het Burgerlijk Armbestuur al hier bij Gedeputeerde Staten in beroep gegaan van het besluit van den gemeen teraad waarbij goed.ceuring is onthouden aan de laatst ingediende begrooting voor 1929. St Annaiand. Door het verstopt zii ten van de schoorsteenpijp braic Maan dagmorgen brand uit in de roef van he,, schip van schipper Johs, Pape, terwijl nog twee kinderen te bed lagen. De rooic was zoo verstikkend, dat hot niet mo gelijk was door de roefdeur binnen te komen. Schipper ren Schouwen brak daarom flu.vS den koekoek o^en en wist daardoor de kinderen naar buiten te ha len. Daar blusschen met emmers wale. niet moge.ya was, omdat men door den koekoek de kachel niet kon bereiken, werd nog even een slang op de water leiding geschroefd. Toen was het brandje spoedig geoluscht. (Z. Nsb.) Ned. ilexv. Kerk. Beroepen te Doom, G. Verdoe3 Klein te Dordrecht. Te Winschoten (Evangelisatie), J. A. Kaabe te Den Burg (rexel). Aangenomen naar Hilversum, A. C. Diede- riks te Kruuiingen. Geref. Kerken.. Tweetal te Lutjeigast, J. H. Beumee te Tweede Exloërmond en G. Staal te Culem- borg. Beroepen te Zandvoort, N. A. Waaning, cand. te Amsterdam. Geref. Gemeenten. Beroepen te Moercapelie, B. v. Neerbos te Terneuzen. Ds C. van der Waa, Ned. Herv. predikant te Waarde, hoopt Zondag den lOden Maart afscheid te nemen van zijn tegenwoordige gemeente en Zondag den li den Maart d.a.v. zijn intreden te doen te B i g g e- kerke, na bevestigd te zjn door Ds. Joh. Kfjne te Wagentngen. Theol. candidaten. Aan de Tlieol. school te Kampen zyn geslaagd voor bet candidaats-examen de hoeren F. A. Hofman te Kampen en H. Verheyst te Rotterdam. Moderne kerkvierwarming. In de Sacramentskerk aan de Sporttaan te 's ura- venhage, beeft men tnans een proef genomen met een nieuw systeem verwarming, tenein de gedurende de wintermaanden het gebouw op temperatuur te kunnen boaden. Naar bot Vaderl. verneemt, is deze proefneming uitste kend geslaagd. Door .verbouwing der bestaande verwarmings- ov-ens kunnen deze thans met olie, inplaats van met kolen gestookt worden. Hoewel dit systeem reeds veel voor waber-verwarmitqj toegepast werd, is dit hier de eerste proefne ming voor beete lucht. De cons.rucde is zeer eenvoudig, de bediening uiterst gemakkelijk,, terwijl men van asch en stof totaal bevrijd is. In tegansteliing met vorige jaren, toen de koude in genoemd gebouw nog wel eens hin derlijk zijn kon, heersckt er thans een aan gename temperatuur. Kerk en mode. In de laatst gehou den vergadering der Classis Rotterdam van Geref. Gemeenten, werd door één der ge meenten gevraagd, hoe zij moet optreden to gen bet afknippen der baren door de vrouw. De „Saambinder" meldt daaromtrent het volgende: „De moeilijkheid, waarvoor bedoelde Ker- keraad zich geplaatst ziet, wordt nog ver groot, doordat onder de leden en doopleden zich ook barbiers bevinden. Een hunner open de een damessalon en adverteerde ook het knippen van polka. Eenparig oordeelt de classis, dat het ge vaar van wereldgelijkvormigheid groot is en dat zooveel mogelijk tegen dit kwaad dient gewaakt te worden, opdat des Heeren Geest niet ganschelijk van ons wijke. Ook tegen de modieuse dameskleeding past een ernstig vermanend woord. B-ij voortdu ring waarschuwe de Kerkeraad in deze licht zinnige tijden. Bij het afleggen van belijdenis vooral ook geve men nauwkeurig acht. Eenparig is do Classis in dit oordeel. Voorts wordt aan elke Gemeente overge laten, hoe naar deze regelen met inachtne ming van het Kerkrecht te handelen zij. Bij Kon. besluit van 12 Januari is, met. ingang van den datum, waarop zij haar beirekking zal aanvaarden, tijde lijk benoemd tot leerares aan de Rijks- hoogereburgerschool te Tilburg mej. J. M. van der Meyden, onder gelijk tijdige toekenning van eervol ontslag als tijdelijk leerares aan de JEtijkshoogerebur- gorsehool te Neuzen. Prof. ir C. B. Biezeno, hoog leeraar in de toegepaste mechanica aan de Technische Hoogeschool te Delft, zal in Mei a.s. naar Tndië vertrekken ten einde gedurende één jaar college te geven aan de Technische Hoogeschool te Ban- doeng.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2