Binnenland Uit de Provincie. voeld, die wel schrik onder de bevolking veroorzaakten, doch overigens geen scha de aangericht. Gistermorgen werden op de spoor lijn naar Freilitsch twee jongelieden dood gereden gevonden. Het waren een 27- jarige gehuwde brouwerij werker en een 23-jarige dienstbode. Men vermoedt, dat beiden zelfmoord hebben gepleegd; In Estland is een wetsontwerp in gediend, dat de invoering van een vrij gezellenbelasting en een op kinderlooze echtparen "beoogt. De opbrengst zal voor arme gezinnen met veel kinderen ge bruikt worden. De sneltrein van Boekarest naar Temesvar is bij Turn Severin ontspoord. Twee treinen, die uit beide richtingen te hulp wilden komen, liepen op elkaar in do buurt van Pruniso. Vijf spoorweg- mannon werden geclood en vijf zwaar gewond. Reuter seint uit New-York, dat Rockefeller Jr een millioen dollar ge schonken heeft voor een stichting van het Leger des Heils. Bedoeld zal wel zijn een stichting te New-York of althans in Amerika. Clemenceau is sedert een week in lichte mate lijdend aan griep, zoo dat hij zijn kamer moet houden. Zijn toe stand is geenszins verontrustend. De pols en temperatuur zijn normaal. Nieuwe voorstellen van België'? Naar uit Brussel gemeld wordt, heeft de Belgische regeering aan de Nedar- landsche regeering een nota doen toe komen, die nieuwe voorstellen bevat be treffende de herziening van het Verdrag van 1839. Nadere mededeelingen wenschte men aan het ministerie van Buitenlandsche Zaken alhier niet te verstrekken. De secretaris van Halsteren. In de gisteren te Halsteren gehouden Raadsvergadering werd tot secretaris be noemd de heer A. Bertens, thans waar nemend secretaris te Oisterwijk, met 6 tegen 5 stemmen. De heer N. Hellemans, de can'didaat der minderheid in den raad en ingezetene dezer gemeente werd dus niet gekozen. Er was buitengewoon veel belangstelling vooral van de zijde der ar beiders, die den vorigen dag te Hal steren en omgeving verspreide strooibil jetten waren aangespoord, om op de te houden raadsvergadering tegenwoordig te zjjn. Een klein gedeelte van de aanwezi gen kon slechts worden toegelaten in do raadzaal. Een aantal veldwachters was aanwezig om eventueels onregelmatig heden tegen te gaan, doch er gebeurde niets bijzonders. De Kamerverkiezingen. Naar de „Limb. Koerier" verneemt, zaj Mgr. Dr Poels, zich voor geen enkelen zetel, ook niet voor de plaatsvervangende zetels, voor de a.s. Tweede Kamerverkie zingen beschikbaar stellen. Nederl. Spoorwegen. Naar wij vernemen, zal als opvolger van den heer Ir F. C. W. van Dijk, die tot lid der directie van de Nederl. Spoor wegen zal worden gekozen, tot chef van den dienst der Exploitatie te Utrecht wor den benoemd de heer G. D. Evers, thans hoofdinspecteur, chef van den stations dienst. Ambtenaarssalarissen. Een deputatie van den Nederl. Bond van Chr. Prot. P. T. T. personeel „Door Plicht tot Recht" had Maandag 14 dezer een audiëntie bij den Minister van Fi- nantiën ter bespreking van de tot stand- koming der wijzigingen in het Bezoldi gingsbesluit. Den Minister werd gewezen op het uitblijven van het K. B., zoodat thans reeds twee en een halve maand gewacht werd op het inlossen der gedane toezeggingen. Aan Z.Exc. werd verzocht zijne mede werking wel te willen verleenen tot het bespoedigen van deze aangelegenheid. Toen den Minister werd medegedeeld, dat in de pers bericht was, dat de Raad van State op de een of andere wijze bezwaren zou hebben gemaakt, lach te Z.Exc. Hij zeide dit niet gelezen te hebben, maar zich te verwonderen over de fantasieën, die soms in enkele bladen verschijnen. De Raad van State heeft het ontwerp nog niet eens ontvangen. De invoering met terugwerkende kracht tot 1 November 1928 blijft gehandhaafd. Z.Exc. zegde toe, de spoedige totstand koming van het desbetreffende K. B. zooveel doenlijk te zullen bevorderen. De Minister merkte op, dat veel tijd in beslag is genomen door de uitwerking en de overgangsbepalingen. De afkondiging is thans nog slechts een kwestie van eenige weken. Posterijen; Telegrafie en Telefonie. De diensten der Posterijen, Telegrafie en Telefonie hebben over de maand De cember 1928 opgebracht resp. f4.280.403, f565.702 en f 1.149.492 tegen f4.642.521, f558.291 en f 1.112.164 over dezelfde maand van het vorige jaar. In totaal bedroeg de opbrengst over 1928 resp. f46.774.878 f7.723.927 en f22.883.077, tegen f48.669.326, f6.965.713 en f21.212.721 in 1927, terwijl de raming over 1928 beliep resp. f 44.613.350, f6.866.000 en f21.884.000. Bij een gelijkmatige verdeeling over de maanden van het jaar van ongelijk vloei ende inkomsten, zou de opbrengst over December hebben bedragen respectievelijk f4.491.181, f578.843 en f 1.856.277. De postvlucht naar Indië. De P.H.A.-E.N. is gisteren om 7.10 uur, plaatselijke tij1!, te Bender Abbas ge start en te 11.20 in Boesjiz 'aangekomen, vanwaar het vliegtuig weer om 12.11 vertrokken is met bestemming naar Bag dad. Om 17.16 is het daar gearriveerd. Alles is wel aan boord. Indien te Constantinopel uit de weer berichten mocht blijken, dat door slecht weer vertraging op de verdere Europee- sche route te verwachten is, zal de post per trein naar Amsterdam worden door gezonden, om de verkregen belangrijke tijdwinst van deze tot dusver voorspoedige reis niet ongedaan te maken. Groote gezinnen. De heer J. C. van Goudoever, hoofd van een bijzondere school in de Bilt, J. S. Heunink, gepens. .ambtenaar der Nederl. Spoorwegen te Rijzenburg en Tj. Krol, burgemeester der gemeente Uithui- zermeeden, hebben een voorloopige com missie gevormd tot oprichting van een Christelijke vereeniging ter behartiging van de belangen van groote gezinnen in Nederland. De r a d i o-t elefoonverbinding N e d e r I a n d0 o s t-I n d i Van bevoegde zijde wordt aan de N. R. Ct. omtrent bovenstaande verbinding de volgende verduidelijking en aanvulling gegeven Op het oogenblik zijn alle- telefoonlijnen in het land geschikt om zonder meer aan gesloten te worden voor de radio- telefoon verbinding met Indië. De uitbreiding van de gelegenheid tot spreken dus over y«wone abonné toestellen wacht nog omdat de tijd, waarop de radio-verbinding werkt, nog zoo beperkt is. De vele proe- ven, ook met internationale lijnen, hebben bewezen, dat er geen bezwaren meer in den weg staan. In dit verband wordt herinnerd aan de- gesprekken te Batavia van den Belgischen kroonprins en zijn gemalin mot de respectieve familieleden in Brussel en Stockholm, waarbij! in do paleizen gebruik gemaakt werd van ge wone abonné toestellen, aan gesprekken van den Engelschem en den Franschen gozant te Batavia met familieleden, resp. te Londen en Brussel. De hoofdzaak voor het slagen van een abon-négesprek is zoowel van een goede lijn- als van een goede radioverbinding afhankelijk. Bond tegen het vloeken. De hoer K. Asmus, godsdienstonderwij zer bij- de Ned. Herv. Gemeente te Ca- pelle a. d. IJssel voor het buurtschap- Keoten, heeft voor de benoeming tot pro pagandist van den Bond tegen het vloe ken bedankt. UIT DE ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTIJ, Stembureau Candidaatstelling. Het Bestuur C.C. verzoekt ons het vol gende mede te deelen: De Commissie, door het C.C. ingevolge artikel X van het Reglement voor de Candidaatstelling benoemd om den uitslag der stemming vast te stellen, zal daartoe zitting houden op Dinsdag 29 Januari e.k., des avonds oml 8 uur, in het Kuyper- huis, Dr Kuypersfraat 5, Den Haag, en zoo noodig haar werkzaamheden voort zetten op Woensdag 30 Januari d o.v. Aan de besturen der Kamerkieskring- centrales wordt verzocht de processen- verbaal der stemmingen en de ingevulde stembiljetten zóó tijdig aan het Bureau C. C. Dr Kuypersfraat 3, Den Haag, in te zenden, dat zij alle op eerstgenoemden datum aanwezig kunnen zijn. Het zal daar toe gewenscht zijn, de verzend rig te doen geschieden per aangeteekend stuk uiterlijk op Zaterdag 26 Januari e.k. Deputafenvergaderinfl. In verband met de herdenking van het 50-jarig beslaan der georganiseerde Anti revolutionaire Partij, ligt het in het voor nemen Van het C. C. ditmaal een twee- daagsche Deputatenvergadering te hou den, n.l. op 2 en 3 April e.k. De laatst genoemde datum is gekozen, met het o-og op het feit, dat het dan juist 50 iaren geleden zal zijn, dat de eerste vergadering van het 'in 1873 benoemde voorloopig Centraal Comité met afgevaardigden van kiesvereenigingen samenkwam te Utrecht, in welke „eerste Deputatenvergadering" het partijverband tot stand kwam door aansluiting van de kiesvereenigingen bij een toen definitief gekozen Centraal Co-m. In den namiddag van den 2en April zal een huishoudelijke vergadering ge houden worden, uitsluitend toegankelijk voor stemhebbende Deputaten, ter behan deling van de voorstellen van het C. C- inzake het Program van Actie en de candidaatstelling. De groote Deputatenvergadering, tevens toegankelijk voor andere dan stemheb bende Deputaten en voor genoodigden, zal samenkomen op 3 April. In den voor middag hoopt de Leider der Partij zijn Deputatenrede te houden, terwijl in de namiddagvergadering een tweetal andere sprekers het woord zullen voeren. Aan de kiesvereenigingen, de Provin ciale Comité's en de besturen der Kamer centrales benevens aan de organen der A. R. pers wordt dringend verzocht, de opgaven zoowel van stemhebbende als van niet stemhebbende afgevaardigden in te zenden aan het Bureau C. C-, Dr Kuy- perstraat 3, Den Haag, uiterlijk op Zater dag 16 Maart a.s. Indien de zaal het getal bezoekers, voor wie toegangskaarten worden aangevraagd, niet zou kunnen bevatten, zal voor niet- stemhebbende afgevaardigden een billijke toewijzing van kaarten plaats hebben. Het spreekt vanzelf, dat in dat geval geen gehoor meer zal kunnen worden gege ven aan na 16 Maart ingekomen opgaven of aanvragen. Ieder zorge dus op tijd te zijn. Program van Actie. Het ontwerp-Program van Actie, dat op de Deputatenvergadering van 2 April e.k- nogmaals aan de orde komt. zal, voorzien van een uitvoerige toelichting, nog in den loop dezer maand aan de kiesvereenigin gen en de andere organen der partij wor den toegezonden. De beschrijvingsbrief voor de Deputa- ten-vergadering volgt op 6 Maart. Deze dalum kan niet worden vervroegd, om dat, ingevolge art. XXI van liet Regle ment voer de Candidaatstelling in dien beschrijvingsbrief, mededeeling moet wor den gedaan van de vastgestelde candi- datenlijsten, omtrent welke samenstelling het C. C- eerst op 28 Februari zekerheid heeft. Intusschen zal het wensohelijk zijn. dat de kiesvereenigingen met de behandeling der voorstellen Program van Actie en Candidaatstelling niet wachten, totdat de Beschrijvingsbrief in haar bezit is, aan gezien amendementen op het program en voorstellen inzake de candidaatstelling vóór 15 Maart bij het C. C. moeten zijn ingekomen. De behandeling dezer voor stellen nu reeds is mogelijk, omdat het voorstel-Candidaatstelling reeds in het bezit der kiesvereenigingen is, terwijl het ontwerp-Program van Actie haar, gelijk boven gezegd, nog in deze maand bereikt. Verkiezing leden Centraal Comité. In dezelfde vergadering, waarin de kiesvereenigingen het ontwerp-Program van Actie en het voorstel-candidaatstel- ling behandelen, moet ook gestemd wor den over de vacatures, welke in Sep tember dezes jaars in het Centraal Co mité ontstaan. Dit jaar treden 7 leden af, te weten de heeren Mr H. Bijleveld, II- Colijn, Mr J. J. Croles, L. F. Duvmaer van Twist, Mr P. S. Gerbrandy, Mr A. A. de Veer en Mr S. de Vries Czn. In plaats van dit 7-tal moeten 6 leden ge kozen worden. Doordat de heer Colijn na zijn aftreden als minister weer den voorzittersstoel van het Centraal Comité innam, is het aantal leden tijdelijk uitge breid tot 13. De aftredende leden zijn herkiesbaar voor zoover er te vervullen vacatures zijn. Aan de secretarissen der kiesvereenigingen zal tegelijk met. het con cept-Program van Actie een stembiljet worden toegezonden, waarop zij gelieven te 'vermelden de namen van 6 personen, op wie bij de stemming in hun kiesver- eeniging de hoogste aantallen stemmen werden uitgebracht en Tioeveel stemmen elk hunner verkreeg. Dit stembiljet wordt vóór 21 Maart e.k. ingewacht aan het Bureau C. C-, Dr Kuyperstraat 3, Den Haag. Na dien datum ingekomen biljetten zullen niet meer in aanmerking kunnen worden genomen. Vorkeersverbetering Zuid- Hollandsche en Zeeuwsche ei landen en WestBrabant. De voor zitter van den Bond van bedrijfsautohou ders in Nederland, de heer 'A. J. ten Hope, neeft te Rotterdam geïnsta'Iesrd hef comité voor verkeersverbetcring van en naar de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden en West-Brabant. In het comité hebban zitting genomen de burgemeester van Fijnaart; C. Dane Czn., lid van de Prov. Staten van N. Brabant en wethouder van Willemstad; de burgemeester van Ooltg'ensplaat; S. J. Gast te Duivendijke; S. Hage, burgemees ter van Bruinisse; P. v. d. Heuvel, te Ocltgensplaat; de burgemeester van Mid delharnis en Sommelsdijk; Joh. Hooge- boom, secretaris van de Vereeniging voor Verkeersbc-langcn Schouwen Duiveland te Renesse; A. J. ten Hope, lid van de Prcv. Staten van Zuid-Holland te Rot terdam (voorloopig voorzitterl; J. L. v. Hulst, lid van het dagel'. bestuur van den bond van bedrijfsautohouders; J. M Krijger Jr., lid van de Tweede Kamer, in Den Haag; J. ter Laan, lid van de Tweede Kamer, te Rotterdam; A. A. Mijs, wethouder van Sommelsdijk; J. L. Rauh, secretaris van den Bond van bedrijfsauto houders (voorloopig secretaris), te 's Gra venhage; H. Stulemeyer, burgemeester van Bergen op Zoom; mr L. Trouw, lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland, in Den Briel en J. Vlielander, lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland, te Nu- mansdorp. Het comité besloot, alsnog te verzoeken een vertegenwoordiger aan te wijzen om zitting te nemen in het comité, aan den A.N.W.B., Toeristenbond voor Neder land, de Kon. Nederl. Automobielclub, de Kon. Nederl. Motorwielrijiders-Vereen., de Kamers van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam te Rotterdam, voor de Beneden-Maas te Vlaardingien, voor Dor drecht en omstreken te Dordrecht, voor de Zeeuwsche eilanden te Middelburg en voor Westelijk Noord-BTabant te Breda. Verplaatst met ingang van 19 Jan. a.s. de besteller P. van der Linde, van Korlgene naar het hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor te 's Heer Arendskerke. Middelburg. Gisteren vergaderde het Co mité voor de BEKTM II, de te Middelburg van 9 tot en met 18 Juli te houden Internationale Bakkerijtentoonstelling te Middelburg. Tot vice-voorzitter werd ge kozen de heer J. P. Pieterse. Ingekomen waren reeds aangiften voor het huren van meerdere stands op het gebied van ma- chineriën, grondstoffen voor de bakkerij, voedingsmiddelen enz., terwijl verschil lende andere firma's alsnog inlichtingen hadden gevraagd. Waar de inschrijvings termijn nog lang niet gesloten is, in de circulaires is 1 Maart genoemd, mag wor den verwacht, dat tegen dien tijd het aantal belangrijk zal zijn gestegen. Ver schillende onderdeden madeten een on derwerp van bes, r.-king uit, o.a. het deen van een keuze uit de ontwerpen, inge komen voor een 'reclameplaat, waarover de beslissing werd aangehouden tot de volgende vergadering, die voorloopig op 6 Februari werd bepaald. Zooals vroeger reeds gemeld, is het initiatief voor deze tentoonstelling uitge gaan van den Zeeuwschen Bakkersbond, mede in verband met de dit jaar te Mid delburg te houden algemeene vergadering van den Nederlandschen Bakkersband. Voor den aan de tentoonstelling te verbinden vakwedstrijd zullen in de vol gende vergadering ook de voorwaarden worden vastgesteld, die door een subcom missie zullen worden ontworpen. Zooals wij gisteren reeds meldden, is ook de 74 jarige vrouw G. als tweede slachtoffer van de gasverstikking over leden. Beide slachtoffers zullen op het R.K. kerkhof alhier ter aarde worden besteld. Zaterdag is in de woning der slacht offers nog wel een onderzoek ingesteld, toen gas geroken werd, maar later is ge bleken, dat het gas kwam uit een aan de bewoners onbekend kraantje van eon gas kachel van vorige bewoners, dat vermoe delijk door een stoel er tegen 'te zetten, was opengeraakt. Dinsdagavond hield de afd. Middel burg van den Chr. Bond van Arbeiders in de Kleedin'gindustrie een feestelijke bijeenkomst ter herdenking van 'haar 10- jarig bestaan. Na de gebruikelijke opening, gaf de voorzitter, de heer D. Stenhuis, een over zicht van de tien jaren van bestaan der afdeeling. De afd. werd opgericht met 23 leden, n.l. 3 mannelijke en 20 vrou welijke leden. Herinnerd werd aan de vele aclies, ook in het dames kleedingbedrijlf. Reeds spoedig werd zitting genomen in het hoofdbestuur. In het afd. bestuur is tot nu toe weinig verandering geko men, thans telt de afd. 33 mannelijke leden. De bondsvoorzitter, de "heer Nieuwland, hield daarna de feestrede. Spr. feliciteerde de afd. met dit jubileum. Vervolgens wees spr. op den rechte! oozen, chaotischen t e- stand in het bedrijf voor de kleermakers. In deze plaats is door de afd. verbete ring verkregen en daarvoor past dank aan God, Die zoo ruimen zegen gaf. Ech ter, na een achterwaartschen blik, heb ben we ook in de toekomst te zien. Het. zal ook dan niet gemakkelijk zijn, bij de scherpe tegenstellingen der beginselen om voort te gaan. Spr. spoort ten slofte aan tot trouw beleven en belijden der be ginselen en krachtig werken voor de Chr. vakbeweging. Namens den Chr. Besturenbond sprak de voorzitter, de. heer P. Meliefste, de afd. toe. Het verdere van den avond werd afgewisseld door muziek en voor dracht. lerseke. Door een combinatie van Ier sekscho oesterkweekers (de firma's Vla ming en Vette) is met ingang van '1 April 1930 de pacht verkregen van de zoo begeerde „Oude Tongsche Bank", meer bekend als „Battennoord". Deze grond, het puikje voor consumptieoos- ters, is ruim anderiialve. eeuw in han den geweest van oester- en mossel- kweekers van Bruinisse. Hanswflprt. Zaterdag is in het HeTegat .omhooggevaren het schip „San Anto nio", geladen met kolen naar Wille- broeck. Terwijl het daar zat is het aange varon door het schip „Maria Martha van Dort", geladen met Phosp'haat. Beide schepen bekwamen belang jjke averij. De firma Hoogenboezem v. d. Tak heeft, een gedeelte der ladinlgl van cle „San Antonio" in een lichter overgeladen en het gat' daarna met een noodreparatio gedicht, waarna het schip de reis naar zijn bestemming heeft voortgezet. De „Ma ria Martha" bekwam het vooronder vol water, en is zoo naar zijn bestemming gesleept. Kapelle. De Tuinbouwvereen. Kape'le en Omgeving kwam gisteravond in le denvergadering bijeen onder voorzitter schap van dhr H. Eversdijk, die de tal rijk opgekomenen welkom heette en de leden een voorspoedig jaar toewenschte. Tot de vereeniging traden Z93 nieuve leden toe, het ledental' is thans geklom- -men tot 255. De secr.-penningmeester dhr D. Ganse man dood rekening en verantwoording over gehouden beheer. Het kassaldo be droeg 1 204.18. De rekening werd goedge keurd maar zal nog acht dagen ter inzage liggen bij den secr.-penningim. Verslag van den controleur dhr N. Eversdijk Mz. volgde. In totaal werden voor de vereen, geveild 150.224 K.G. aardbeien, waarvan 43.813 K.G. aan dhr C. Mimiaar, Kruiningen voor f 12.393.08, is f28.30 per 100 K.G.; aan P. Zegers te Kapelle 31.296 K.G. voor f9075.84, is f29 per 100 K.G.; aan kilogramveiling 75.115 K.G. voor f24.377.37, is f32.45 per 100 K.G. Tegenover de vatveiling behaalden de telers voor K.G.-veiling het hoogste be drag; deze ontvingen door elkander f32.45, en die van vatveiling f28.59 per 100 K.G. Geveild werden voorts 8033 K.G. dubb. Prinsesseboonen zonder draad voor f 1393.17. Rijnsche spekboonen '7352 K.G. voor 11062.05; dubb. Prinsesseboonen met draad 5883 K.G. voor f516.49. Totaal werd verkocht voor een bedrag van f53.330.03. De frambozen 2278 K.G. wer den verkocht aan A. C. Remijnse, Goes, voor f4506.03 of f36.70 per 100 K.G. Herkozen werden de aftredende be stuursleden M. de Jager Az. en Chr. Louisse. Boncemd werd als afgevaardigde voor de veilingsvergaderingen de voorzitter H. Eversdijk. Vaststelling salarissen. Op voorstel van dhr M. Glas Mz. werd het salaris van den secr.-penningm. verhoogd met f 10. Dat van den controleur bleef vastgesteld op f5 per dag. Bespreking aankoop zaaiboonen. De voorz. stelt voor om dubb. Prinscsseboo nen en Rijnsche spekboonen aan te koo- pen. Dhr J. A. Mol zag gaarne dat men niet versnipperde. De ervaring heeft ook in 1928 geleerd dat met groote kwantums de hoogste prijzen worden gemaakt. De voorz. zegt dat ook het bestuur deze meening is toegedaan, vandaar dat hel enkel deze soorten wilde aankon- pen. Dhr M. Glas Mz. wijst op de op brengsten van Heinrich reuzenboonen en wilde dat de vereen, alvorens ze over ging tot aankoop van tuinbouwbenoodigd- heden en zaaizaad, eerst met de vereen. Glasculture's confereerde. De voorz. dezer vereen., dhr Mol, ontvouwde in den breede het verschil dezer vereen, en die der Tuinbouwvereen. Inzake aankoop zaaizaad zegde Spr. toe een volkomen medewerking. Opgegeven werden om aan te koopen 100 K.G. Rijnsche spekboonen en even- zooveeJ dubb. Prinsesseboonen; ook 15000 stekken. De voorz. twijfelt er niet aan of er zullen beslist groote kwantums komen. Echter is spr .bang voor Heinrich reuzen boonen. Hierna sluiting. Hoedekenskerke. De heer Jos. Franse, thans in de vacature-M. Walraven be noemd tot lid van den gemeenteraad al hier, heeft deze benoeming aangenomen. Serooskerke (W.) Gisteren hield het varkenstonds „Helpt elkander" zijn jaar vergadering. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek dat er 8 ongelukken ge weest zijn verleden jaar, waarvan 6 wer den afgekeurd voor de consumptie. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvang;,ten warenf 769.33, de uitgaven f485.75, alzoo goed slot met dat van vorige jaren f283.58. De rekening werd goedgekeurd. Tot bestuurslid word herkozen dhr Joh. Wondergcm. Dhr A. Goedbloed, aftredend, stelde zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen S. van den Broeke. In een lang bestaande vacature werd gekozen M. Janse. Nieuwe reglementen zullen worden ver strekt. Tot inenten op kosten der ver eeniging werd besloten. Zoutelande. Dinsdagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Afwezig de heer von Brucken Fock met kennisgeving. Do Bur gemeester gaf een kort overzicht van hetgeen er in het afgeloopen jaar op gemeentelijk terrein zooal is. voorgeval len. Spr. wees er op, dat, dank zij de actie van verschillende kamerleden en de welwillendheid van den Minister van Justitie, die voor de bezwaren een open oor had, de officier van justitie zijn be vel aan spreker om geen processen-ver baal van overtredingen dor bekende be palingen in de polilie-verordening, betrek king hebbend op de Zondagsheiliging, te laten opmaken, heeft ingetrokken. Deze invloed van hoogerhand stemt blijde, hoe wel hiermede nog niet alles in o-de is. Verder bespreekt de voorz. o.a. de ge volgen voor deze gemeente van even- tueele aanneming van het aanhangige wetsvoorstel tot wijziging van de finan- ciëele verhouding tusschen Rijk en Ge meenten. De voorzitter meent, dat de aanneming voor deze gemeente geen on rustbarende gevolgen zal hebben. D" hoo- gere inkomens zullen iets meer belast worden en de kleinere iets minder. Hier bij komt nog, dat. het veld voor belasting heffing dan veel kleiner zal worden, het geen van invloed kan zijn op de plannen voor wegsverbetering. Daarna worden de gebruikelijke wenschen uitgespro' en. Dhr Stroo, eerste wethouder, dankt den voor zitter voor de gegeven inlichtingen, en de geuite "heilwenschen en wenscht hem Gods zegen in dit jaar toe. Hetzelfde doet dhr Koppejan, als oudste raadsl'd. De Vereeniging „School met den Bijbel" al hier, vraagt een voorschot. In handen van B. en W. gesteld. De rekening over 1927 is door Ged. Staten goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de Commissie tot wering van school verzuim blijkt, dat er In 1928 geen on geoorloofd schoolverzuim heeft plaats ge had. Voor "kennisgeving worden aange nomen de adressen van TJsselmonde, een van de Ned. Vereen, tot bevordering van den arbeid van onvolwaardige arbeids,- krachten, van de Kon. Ned. Politiehond- vereeniging om toetreding als begunsti ger, en een aanvraag om toetreding als lid van de Vereen, van Ned. Gemeenten Een verzoek van den Minister van Ar-' beid etc. tot wijziging van de verordening op het keuren van waren wordt niet in gewilligd. Wederom is een adres inge komen van den Ned. Chr. Landarbeiders bond. Ditmaal wordt verzocht, nu de ge meente niet toetreedt tot het werkloos heidsbesluit van 1917, om aan de aan geslotenen bij hun kas, in geval van werkloosheid, rechtstreeks zooveel uit te keeren, als waarop zij bij toetreding recht zouden hebben. Na eenige discussie werd ook dit adres op voorstel van B. en W. voor kennis geving aangenomen. Dhr Koppejan wenscht aanteekening in de notulen, dat hij tegen het voorstel van B. en W. is. Hierop wordt dhr H. Me1 is Jz. als lid van de commissie van toezicht op het L. 0. met alg. stemmen herbenoemd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2