PUROL Uit de Provincie. Kerknieuws. de Nederlandsche administratie al lang over zoo'u telefoonverbinding, de tele grafie moest eerst af; daar was de meeste haast bij. intusschen had Philips in 1921 het succes geboekt met Indië te telefo- neeren en uit de ingekomen rapporten bleek heel duidelijk, dat de eerste stap in dë goede richting was gedaan. Onze groote huurlieden, met name Engeland, die ook. belang heeft over groote tra jecten te kunnen spreken, wij denken slechts aan Britsch-Indië, konden hun sp/t nauwelijks verkroppen. Maar het succes was ons en daaraan viel niets te veran deren. Inmiddels had de rijkstelegraaf de handen aan den ploeg geslagen en op 31 Augustus 1927 smaakte dr ir N. Koo- mans de voldoening uit Indië bericht te krijgen, dat zijn zender daar gehoord was. Ook hier had men Indië reeds gehoord en nog geen maand later, werd het eer ste kruisgesprek gehouden 1 Het is hier niet de plaats in technische détails te treden. Maar het zal ieder dui delijk zijn, dat er nog ontzaglijke moei lijkheden overwonnen moesten worden, voor het hoofdbestuur van posterijen en telegrafie tot het publiek kon zeggen: Wij hebben de verbinding klaar; voor zooveel per drie minuten kan ieder Ba tavia opbellen. Het telefoonverkeer met Indië Aneta seint uit Batavia: Bij de ope ning van de radiotelefoon door den- gou verneur generaal waren aanwezig de leden van den Kaad van Ned.-Indië, de directeu ren van de departementen en de consuls. Do gasten werden ontvangen door den heer Mifborn, liet hoofd van het bedrijf der Posterijen en den heer Hillen, waar nemend hoofd van het bedrijf der Tele grafie en Telefonie. De Soc.-Dem. Volkspartij. Te Heerlen is verschenen het eerste nr van het weke'jjksche orgaan der Soc.- Dem. Volkspartij, de partij van van der Ploeg en consorten, die dc S.D.A.P. ver laten hebben. Aan het inlcidingsartikd is het volgende ontleend: „Het kan geen juichkreet zijn, waar mede wij onze nieuwe strijdorganisaties aankondigen. Niet niet den welbewusten wil om iets nieuws te schéppen, noch om het oude af te breken, stichtten wij deze nieuwe Partij en Vakbond. Maar het oude huis is onbewponbaar geworden voor sociaal-demokraten, die nog prijs steden op eerbiediging van hunne beginselen en rechten, zooals die in het beginselprogram, statuten en huis houdelijk reglement der S. D. A. P. om schreven staan. Sedert Troelstra en van der Goes het Partijbestuur verlieten, on,braken daar de krachten om de leiding der partij op het oude hooge peil te houden, (lat ons vroe ger met zooveel trots vervulde. In de p.aals van de ster.ee, eoriijike overreding van een machtigen geest, is het du de plompe machtswellust, die niet vragend naar wat recht en wet is in de partij, regeert. Het. Partijbestuur der S.D.A.P., prat gaande en snoevende op het monopolis tische karakter der partij, meent rusiig en zonder gewetenswioegmg eke rechts vraag te moeten ontwijden, ©ike afwij kende meening te mogen verstikken en e.ke uitspraak van partij: afdeeiuigen en gewesten te mogen negeeien." Wij dan.ii.en er voor om als kinde ren door grootvaders geregeerd te wor den. Wij weigeren om zonder mogelijkheid tot verweer nu den een, dan den ander te laten afmaken. Wij danken er voor om tweede klasse lid te zijn van een organisatie, waarin het ons verboden is om voor bestuurder ge.cozen te worden, of de bestuurders te mogen kiezen, die wij. wenschen en waar toe wij het reg.ementaire recht hebben. Wij weigeren om voor ons opgedron gen kandidaten te werken bij de verkie zingen, nadat het ons verboden is om de kandidaten te stellen, die wij wenschen enz. enz. Men krijgt uit dit fraais nu juist niet een verheven indruk van de democratie in de S. D. A. P. De Eerste Kamer. Gisteravond hield de Eerste Kamer een openbare vergadering onder presidium van den wm. voorzitter, den heer Mr P. Rink. De voorzitter deelde mede, dat berichten van verhindering waren ingekomen van de heeren Golijn en Dobbelman (van laatst genoemde wegens ziekte). Verder deelde hij mede, dat de Centrale afdeeling besloten heeft Donderdag on middellijk na de openbare vergadering een aantal wetsontwerpen in de afdeelingen te doen onderzoeken en ook Donderdag en zoo noodig volgende dagen afdeelings- onderzoeken te doen houden. De vergadering werd daarna verdaagd. Stenhuis op het oorlogspad. In een openbare vergadering van de aideeling Rotterdam van het Revolutio nair-Socialistisch Verbond heeft de ex- vourziitter van bet N. V. V., de heer R. 'Stenhuis, gesproken over „Waarom revolutionair-socialist De voorzitter van de afdeeling, de heer E. Bouwman, deelde mede, dat 2 en 3 Februari a.s. een landelijke conferentie zal worden gehouden om te komen tot oprichting van een revolutionair-socialis tische partij. Het woord was daarna aan den heer Sienhuis, die er onder meer op gewezen heeft, dat een tactisch verschil hem het leven heeft gekost in de beweging. Spr. staat buiten de organisatie met zijn pro gram van buitenpar ementa're revolte. Hij gaat in beroep van zjjn doodvonnis, niet uit behoefte aan „luguber© zeteljacht", maar omdat hij wat te zeggen heeft, omdat hij wat kan en wat wil. Niet alleen bij de arbeiders van het N. A. S. gaal spr. in beroep, maar bij alle arbei ders in Nederland.Het recht op dat beroep heeft spr. uit hoofde van z'jn staat van dienst. Voorts betoogde de heor Stenhuis, dat de leiders van de S.D.A.P., en met hen de hee!e Tweede Internationale, utopisten zijn geworden, die niet meer weten van klassenstrijd, maar die religieus© en ethi sche liefde prediken. De politiek van de S.D.A.P. en de Tweede Internationale slaat gaten in de lucht. Houdt ermee op, aldus spreker, bezet de historische zending, welke de arbeidersklasse heeft te vervullen. Houdt het socia istische ideaal hoog, maar preekt er niet voor In antwoord op een vraag van een van de debaters, waarom de neer Stenhuis zijn Kamer/.etel nog niet ter beschikking heeft gesteld, antwoordde de spreker, dat jiij dit in de eerste p:aats om een persoon lijke reden heeft gedaan, en wel, omdat hij na 25 jaar dienst niet op staanden voet zonder meer zonder middelen van bestaan kan zijn. Een stem: En je pensioen van het N.V.V. dan? Stenhuis: Dat is f600, plus f1400 als ik me netjes gedroeg, dat is, zooals juLie het willen. Als tweede reden verwees spr. naar de Duitsche Socialistische Partij, waarin overgeloopen oommunisten zonder dat zij hun Rijksdagzetel ter beschikking stelden in den Rijksdag zijn gebleven om po litieke redenen. Spr. is politiek zoo be scheiden, dat hij zich in een hoekje laat drukken. De spoorweg Gouda-Alphen. Gisteren hebben de Nederlandsche Spoorwegen aanbesteed het maken van grond- en kunstwerken, het opbreken en leggen van sporen en wissels en het uit voeren van andere werken ten behoeve van de lokaalspoor GoudaAlphen aan den Rijn en de daarmede verband houden de uitbreidingen van de stations-emplace menten Gouda en Alphen aan den Rijn. De aanbesteding geschiedde in drie perceelen t. w. Ie lokaalspoorweg GoudaAlphen; 2e. uitbreiding station Gouda; 3e. uitbrei ding station Alphen aan den Rijn. Laagste inschrijfster de N.V. Spoorweg Bouwbe drijf, te Utrecht, voor f 3.535.000. Het groeiende Eindhoven. Eindhoven is thans Arnhem in zielental gepasseerd en stelde zich daardoor op de achtste plaats in de rij der Nederlandsche gemeenten. In 1928 vestigden zich te Eind hoven 11595 personen, waardoor het aan tal inwoners op 1 Januari j.l. tot 77548 steeg. Wijziging Leerplichtwet. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging van art. 3 der Leerplichtwet. Volgens de memorie van toelichting heeft onder het tegenwoordige artikel een kind aan alle eischen van dat arti kel voldaan als het aan het eind deï hoogste klasse van een zesjarige school 13 jaar oud is, indien het na het bereiken van den zesjarigen leeftijd tot de eerste klasse was toegelaten en éénmaal niet verhoogd is, of indien het vóór het be reiken van den zesjarigen leeft'jd tot de eerste klasse was toegelaten en tweema len niet is verhoogd. In beide gevallen is het 7 jaren leerling eener school ge weest, het heeft alle klassen doorloopen en het heeft de klasse afgeloopen, waar in het 13 jaar oud werd. Intusschen moet worden erkend, dat aldus de duur van den leerplicht ver schillend is voor hen, die een zesjarige en hen. die een zevenjarige school be zoeken- De voorgestelde lezing stelt daar om buiten tw fel, dat in de gestelde ge vallen het kind niet aan de leerverplich ting heeft voldaan en dus zijn onderwijs hetzij aan een 7-jarige lagere school of een centrale school voor het zevende leerjaar, hetzij aan een school voor uit gebreid lager onderwijs zal moeten voort-1 zetten, tenzij het valt onder de vrijstel ling volgens art. 7, 3e lid der Leerplicht wet. Zilverbon e. De minister van Financiën maakt be kend, dat in de maand December 1928 bij de Algemeene Rekenkamer zijn overge bracht: 20.000 stuks onbruikbaar geworden zil verbons a f 1 van den bij Koninklijk be sluit van 19 Februari 1920 (Staatsblad no. 82) bepaalden vorm; 600.000 stuks onbruikbaar geworden zilverbons k f 2.50 van den bij Koninklijk besluit van 14 Juni 1918 (Staatsblad no. 357) bepaalden vorm. letluchtverkeerin December. Schiphol, de luchthaven van Amster dam, werd gedurende de maand December 1928 aangedaan door 196 vliegtuigen van het regelmatig burgerluchtverkeer en door 92 militaire vliegtuigen van leger en ma rine, terwijl 1 extra vliegtuig aankwam en vertrok. Voorts had er een aantal proef- en rondvluchten plaats, terwijl het aantal pleiziervliegers 33 bedroeg. Totaal werden op Schiphol in 1928 13590 passagiers vervoerd tegen 10775 in 1927), en 798.000 K.G. goederen (tegen 499.000 K.G. in 1927). Waalhaven, de luchthaven van Rotter dam, werd gedurende de maand December aangedaan door 134 verkeersvliegtuigen en door 35 militaire, terwijl er 7 speciale vluchten (proef- en photovluchten) met K.L.M.-machines plaats hadden. 134 vluchten met Pandervliegtuigen van de Rotterdamsche Aero Club en 20 vluchten met particuliere vliegtuigen. Het Eerste Kamerlid P. Dobbelman. Naar wij vernemen, was gisteren in den toestand van het Eerste Kamerlid den heer P. Dobbelman eenige verbetering te bespeuren. Staatsraad Muller Massis. In de gistermiddag gehouden voltallige zitting van den Raad van State is het nieuw-benoemde lid van dien Raad, luit.- gen. Th. F. J. Muller Massis, als zoodanig geïnstalleerd en door den vice-president met zijn benoeming gelukgewenscht. Het personeel van Van Gend en Loos. Omtrent de onderhandelingen over pen-' sionneering van het personeel van Van Gend en Loos vernam „Het Volk", dat de directie der N.V. Van Gend en Loos aan de betrokken organisaties van werknemers heeft medegedeeld, dat stichting van een pensioenfonds onmogelijk is, daar het aan tal arbeiders van gevorderden leeftijd te groot wordt geacht. De directie heeft nu een regeling ont worpen voor de afsluiting van kapitaal verzekeringen op een bepaalden leeftijd, of bij eerder overlijden en het doen van uit- keeringen bij beëindiging van de dienst betrekking wegens invaliditeit of opzeg ging- Het personeel zal 4 pet. van het salaris als premie storten, terwijl de N.V. Van Gend en Loos een gelijk bedrag betaalt. Bestrijding der Tuberculose. De minister van Arbeid, Handel en Nij verheid vestigt de aandacht van besturen van vereenigingen en sanatoria, die zich de bestrijding der tuberculose en de ver pleging van lijders aan tuberculose hebben ten doel gesteld er op, dat aanvragen om rijkssubsidie vóór 1 Maart a.s. bij de Ko ningin moeten zijn ingediend. Later ingekomen verzoeken moeten bui ten beschouwing blijven. Het Belgisch Kroonprinselijk paar op dc Deii-kust. Aan wat de Deli Crt. publiceerde naai aanleiding van een bezoek op 13 Decem ber aan boord van de Insulinie te Be- lawan gebracht, toen de Lloyd-boot daar op weg naar Java mét het Kroonprinse lijk paar aan boord enkele uren verbleef, is het volgende ontleend: „Mogen we Hollandsch spreken, profes sor", zoo vroegen we aan boord der „Insulinde", prof. van Straelen, die als wetenschappelijk geleider de reis van den Belgischen Kroonprins naar Indië mee maakt. „Maar natuurlijk, klonk het vriendelijk antwoord, ik ben een Vlaming, ik doceer Nederlandsch aan de Gentsche Hooge- school". Toen was het ijs natuurlijk gebroken en konden we in onze mooie moedertaal, hier en daar met wat zwierige oud-Neder'- landsche uitdrukkingen versterkt en ver fraaid, een aangenaam onderhoud hebben met den man, wiens aanwezigheid op wetenschappelijk gebied ongetwijfeld een niet te onderschatten invloed zal hebben op de indrukken die de Belgisch© Kroon prins op zijn reis zal opdoen. Prof Van Straelen, in het dagelijksch leven directeur van het Natuurhistorisch Museum te Brussel, begon met ons te wij zen op het streng incognito, dat bij deze reis van den Belgischen Kroonprins wordt volgehouden en de noodzaak daarvan. Overigens, zei hij, U ziet zelf hoe de Kroonprins zich aan boord beweegt, deze stond juist in onze- nabijheid met een paar passagiers der „Insulinde" een hard nekkig partijtje dektennis te spelen en u kunt daaruit reeds de gevolgtrekking maken hoe deze reis bedoeld is. Het is uitsluitend een studiereis. De Kroonprins heeft een groeten zin voor studie en we tenschap, ongetwijfeld een erfenis van zjjn ouders reeds bij hun leven. Want de Belgische Koning staat er voor bekend, dat hij een groot beschermer der we tenschap is. Wanneer de mannen "der wetenschap ooit groote hulp noodig hebben, clan wen den zij zich in laatste instantie tot den Koning en dan zijn ze van dien steun verzekerd. Zoo heeft de Koning ook den stoot gegeven tot de instelling yan een fonds voor bevordering van Wetenschap, waarvoor niet minder dan 120.000.000 francs is bijeengebracht. En anderzijds is voldoende bekend hoe de Belgische Koningin uit een weten schappelijk milieu komt. Haar vader was de bekende vorstelijke Beiersche oog arts en dan niet „pour la galerie", maar een uiterst bekwaam practiseerend spe cialist, terwijl Koningin Elisabeth zelf doe tor honoris causa van verschillende Uni versiteiten is. De Kroonprins houdt in het bijzonder van economie en natuurlijke historie. Dat was ook het bijzondere onderwérp op de groote Congo-reis van anderhalf jaar ge leden, zooals in het algemeen van alle omstandigheden die van "belang kunnen zijn voor de hooge stelling die hij, hope lijk eerst veel later, zal moeten bekleeden. Thans is de Kroonprinses op reis mee gegaan, want U zult moeilijk een pas sender en gelukkiger echtpaar kunnen vinden dan het jonge Kroonprinselijke paar, zoo vertelt prof. Van Straelen ver der. We brengen dan de vraag te berde, waarom als doel voor deze studiereis Ned.-Indië gekozen is en de professor antwoordt ronduit dat het toch voldoende bekend is dat Ned.-Indië tot de best be stuurde en beheerde koloniën ter wereld behoort en dat daar ongetwijfeld voor ieder veel te zien en te l'eeren moet vallen. Prof Van Straelen kent persoonlijk ver schillende mannen der wetenschap in Ned.-Indië, terwijl hij door hen in aan raking met vele anderen en hun instel lingen hoopt te komen om op die wijze de reis tot een afgerond geheel te kunnen maken. Vooral voor den Prins die zoo kort gele den de Congo bezocht heeft prof. Van Straelen is daar persoonlijk nooit g-wecst moet dat verschillende punten van ver gelijking bieden. Adjudant Raquez is wel in de Congo geweest, maar alleen als militair, niet als bestuurder, a.l kent de Congo wel degelijk evenals Ned. Indië in de minder ontwikkelde streken, civiel en militair bestuur in één hand. We willen natuurlijk onder deze om standigheden geen moeilijke vragen stel len, waarop we waarschijnlijk toch geen direct antwoord zullen kunnen krijgen, maar toch mogen we wel zeggen, dat we een bijzonder aangenaam en rondborstig pndeihoud met den hoogleeraar moch ten hebben en dat voor zoover een indruk daaruit overblijft, deze niet anders dan gunstig kan zijn voor de omstandigheden en voorwaarden waaronder de kroonprins zijn reis volbrengt. Gesprongen Handen Lezingen van den heer Hol lander voor Patrimonium. Op uitnoodiging van de gewestelijke organi satie Zeeland van Patrimonium hield de heer J. Hollander, parlementair redacteui van de Standaard, te Den Haag, Maandag avond te Middelburg en Dinsdag avond te Goes, een lezing over het on derwerp „De smart onzer handen". De vergadering te Middelburg word ge houden in het Militair Tehuis, en tc Goes in de bovenzaal van de Prin3 van Oranje. Beide samenkomsten werden ge leid door den heor W. A. den Hollander, voorzitter der gewestelijke organisatie. Die te Middelburg werd ook bijgewoond dooi vele belangstellenden uit de dorpen, die met drie autobussen de heen- en thuisreis maakten. De heer Hollander, die een boeiend spreker bleek te zijn, wees er in zijn iëde eerst op, dat de mensch vóór den zonde val de smart zijner handen niet kende. Maar die handen namen van de verboden vrucht en nu rust er de vloek Gods op. De mensch, uit Edens hof verdreven-, demonstreert zijn brute kracht, bouwt een stad, sterkt zich daarin, enwerkt, los van zijn Schepper, zijn eigen vverlc. La mech zingt het lied van fiat zwaard en heft dat op tegen God en de menschan. Gelukkig zijn er ook in die wereld menschen, die den Naam des Heeren aanroepen. In het geslacht van Henoch werkt de vreeze- des Heeren. Een andere Lamech noemt als protest tegen den geest dier eeuw, zijn zoon Noach. Deze zou zijn prediker der gerechtigheid, troos ter van de smart der handen. Ook nu nog zijn onze handen smarte- handen. Ze spreken van menschenwee. Alles is in onzen tijd wel veel fijner. We leven in een tijd van beschaving en cultuur. Maar bij de machthebbers van onzen tijd gaat het toch ook evenals vroeger om het recht van den sterk ste. En zoo is het ook in het sociale leven. De handen van Europa druipen van bloed, van mcnschenbloed. Wat een hol en voos gepraat in de Volkenbondsvergadering:n. Hoe gluurt h<d egoïsme door de reten. Hoe zwak is het gebouw van den wereldvrede I Men durft niet in de diepte te graven, omdat de fundamenten niet deugen. Men bouwt lie ver in de hoogte. Men erkent niet, dat de handen van den mensch smartehanden zijn en dat het sociale vraagstuk gevolg is van die smart. De sociale kwestie is niet in de eerste plaats er een van geld en eten. Ze is niet louter stoffelijk. Hier spreekt de smart der handen benauwende taal. Hier beluistert ge de kreet van het zuchtend schepsel. De Christen moet daarop acht geven. Hij moet zijn tijd kennen. De moderne mensch heeft daar geen oog voor. Hij wil het leven liever mooier maken. Maar intusschen .wordt het hoe langer, hoe smartelijker. Denk maar aan de ontstellend toenemende echtscheidin gen, zelfmoorden, lichtzinnigheid, kinder beperking, «nz. Het voorbeeld der grooten vindt in breede kringen navolging. A'.les vermate- rialiseert. Het is geen wonder, dat de arbeidsvreugde minder en de arbeids- schuwheid meer wordt. Men praat wol mooi, maar men doet alles behalve mooi. Bij patroon en arbei der is een bittere tegenstelling tusschen woord en daad. De problemen hoopen zich op. En juist daarom moeten wij prediken, de sociale beteekenis van het Evangelie. Alleen de Chr. beginselen kunnen hier het ver lossende woord spreken. Niet het socia lisme, maar het Christendom spreekt het woord der toekomst. De wereld van onzen tijd is zoo arm, ondanks de wonderen der techniek, die we zien en waarvan we hooren. Het is overal crisis en onzekerheid. Opgekomen moet worden om des Hee ren en des naasten wil ook door Pa trimonium tegen de stelling, dat de arbeid koopwaar is. In de onderlinge ver houdingen moet Gods wil volbracht wor den. Voor God zijn arbeider en werkgever als mensch van gelijke waarde. Ook voor het terrein der arbeidsverhoudingen geldt Gods groote gebod van liefde. Buiten het Evangelie is geen princi pieel sociale actie te voeren. Op Golgo tha vindt men de eigenlijke oplossing der sociale kwestie- Mochten de Chris tenen dat maar beter verstaan I Christelijk sociaal te zjjn is een eere, maar ook een moeilijke, dure roeping- Zjjn wij allen, als Noach, predikers der gerechtigheid De voorzitter, de heer Den Hollander, bracht in beide samenkomsten den spr. dank voor zijn leerryke rede. Het waren voor Patrimonium goede avonden. Binnenkort hoopt de heer Baas uit Amsterdam te Vlissingen en te zierikzee op te treden. Vlissingen. Gisterenavond vergaderde de anti-rev. kiesvereeniging onder voorzitter schap van den heer P. G. Laernoes Na de gebruikelijke opening heette de voorzitter dé aanwezigen op deze eerste vergadering in het nieuwe jaar welkom en wees op het gewicht van de aanstaande verkiezingen voor de anti-rev. partij. Spr. herdacht in welgekozen woorden het feit dat vóór 50 jaar H. M. de Konin gin-Moeder in ons land kwam. In bespreking kwam daarna de candi- daatstelling voor de Tweede Kamer aan de hand van de adviezen van het Centraal en het prov. comité. Na breedvoerige bespreking werd de candidatenlijst volgens deze adviezen vast gesteld. Het aftredende bestuurslid, de heer J. Marijs, werd herkozen. Als afgevaardigden naar de vergadering van het provinciaal comité, Zaterdag a.s. te Goes te houden, werden aangewezen de heeren G. van de Putte en P. G. Laernoes. De voorzitter deelde mede, dat op 22 Januari a.s. de heer mr J. A. de Wilde, lid der Tweede Kamer, voor de kiesveree niging alhier hoopt op te treden. Na rondvraag werd de vergadering door den heer J. Baarschers met dankzegging gesloten. Goes. Met dank zijn voor verleende hulp door zuster Visser en zuster van Gorp ont vangen: vier giften van f 10, twee van f 5 drie van f 2.50, een van f 2 en een van f 1. Tevens hartelijk dank aan allen, die hen in de gelegenheid gesteld hebben, de zie ken met Kerstfeest een verrassing te schenken. Hoedekenskerke. Met ingang van 27 Ja nuari a.s. wordt dhr W. Reniers, arbeider telegrafist, thans stationchef alhier, over geplaatst op zijn verzoek naar Eindhoven. Door den voorzitter van het Centraal Stembureau voor den Gemeenteraad is in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer M. Walraven, benoemd ver klaard de heer J. Steenbakker, oud-lid van den Raad. Souburg. Dr C. C. Plugge, die van al de oprichting voorzitter van ..Het Gr Kruis", afdeeling Souburg en Ritttiem is geweest, heeft als zoodanig bedankt. Axel. Gisteravond werd door de Ned. Chr. Radio-Ver. alhier in de Geref. Kerk een propaganda-avond gehouden. Spreker was Ds Wallien, lid van het Hoofdbestuur, met het onderwerp: De zeven duizend of de zeven miljoen. Medewerkers waren de heer P. Brakman, organist der Ger. Kerk, en de heer F. Dieleman, viool. Een 27-tal nieuwe leden gaven zich op als niet-wer- kend lid. Dhr S. van Harn, hoofd der Chr. school te Spui bij Axel, sprak een gloedvol openingswoord. De vergadering werd op de gebruike lijke wijze door Ds Wallien gesloten. Terneuzen. Dinsdagavond kwam de anti-rev. kiesvereeniging alhier in verga dering bijeen. Wegens afwezigheid van den voorzitter, den heer D. Scheele Azn., werd de vergadering gepresideerd door den secretaris, dhr L. de Feijter-Huyssen. Besloten werd, dat voor de kiesvereeniging zal optreden dhr J. Schouten van Rotter dam, en wel op 31 Januari a,s., terwijl Z.Ex. oud-minister van Dijk zich na 1 Mei voor een spreekbeurt beschikbaar stelt. Punt 4 der agenda vermeldde: Bespreking candidatenlijst 2e Kamerverkiezing. Na bespreking en stemming bleek de keuze voor de candidatenlijst als volgt: no. 1. Z.Exc. J. J. C. van Dijk; no. 2. Ds Hof stede; no. 3. Ds Severijn. Ter vergadering van het Provinciaal Comité, a.s. Zaterdag te houden, werden als afgevaardigden benoemd de heeren L. de Feijter-Huyssen of H. R. J. v. d. Veen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudega (H. O. N.), A. W. Feenstra te Lollum. Te Nieuw-Dordrecht, J. H. Stelma, cand. te Utrecht. Te Warf- huizen, J. G. Steenbeek te Winsum (Fr.). Geref. Kerken. Tweetal te Oldebroek, J. P. C. ten Brink te Westmaas en C. Stam te Alteveer. Bedankt voor Puttershoek, M. Post te Bunschoten. Geref. Gemeenten. Tweetal te Moercapelle, B. v. Neerbos te Terneuzen en A. Verhagen te Middelburg. r ld 1< Beroepbaar. De heer J. Ba- vinck, Theol. cand., Schiekade 120 te Rot terdam, zal na 1 Februari 1929 gaarne een e.v. beroep uit een der Geref. Kerken in overweging nemen. Een legaat. Wjjlen Mr Th. Ruys J.Bzn overleden te Velp 3 December 1928, heeft aan den Bond van Nederl. predlkaa- k> ten f 1760 emeriti pree predikanten digheden v De ren werden derdag wor zaal te i geven var in beeld rei'ormeerd 1 rrt t vertooningt I ding van I a,j. i Wij hebb bijgewoond een in alle mag sprek Eerst he Moederland ton, te Algi de aankon goeden kijk landers eei naar de ko In zes kend het dingsgebiec delingen, d wijzers aid Men krij ook maatsc richt. De musi wijze de fil: algemeen De he school te ingang van met pensic Voor houden is Heusden, v Amsteidam Ges'a diploma A burg. Ges'a arbeid me Wisselcerke C. C. J. Vlissinge zy'n hier Eerst een Chr. Onder na een va wijs op gc Verkuijl Qi nieuwe op dijkstraat. in het nie Bij de tegenwoord Weth., ledf inspecteur oommissie de centrail De schoc een toesp waarna o.a door den w inspocteur ree„s rede Retourco De gem ei een besluit onderwijzer verboden w eiüde hem met zijn an In verba het „Hbld.' Door de is ook in mentaliteit ziet dingen haak zijn. De zaak handelaren streng verh het bestuur gebeurt) eener schoc delen als bc ten, een be hoofd der de boeken dat procent is usantieel kening van schoolbestu en door de. procent gar der onder Mulo-schoo school, enz hoofd der ii in de kas v zijn uiterst tiegevallen hoofden ge restituties uitzonderin neer de boe leenniddele dan zou n een ontstel! men. Pleegt di men dezer visie of hoe die gekwa aannemen met de bedt doen in str de beantwc men even t< der een beli hoofd bij van den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2