Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Rechtzaken Financieële Berichten. meld, dat, in de gemeente Ouwerkerk; (Zld.) c.a. 850 inwoners, in het jaar 1928 niemand is overleden. Vlissingen. De ijsbaan alhier is heden voor "de leden geopend. Rilland-Bath. In de gisteren gebonden Raadsvergadering was afwezig de heer A. Blok, met kennisgeving. In zijn Nieuw jaarsrede wees de voorzitter met name op het feit, dat de bevolking was terug- geloopen van 2k20 op 2019. Hoewel het geboortecijfer er driemaal zoo hoog was als het sterftecijfer, ging dit geboorte overschot teloor, maar bovendien liep het inwonertal met ongeveer 5 pCt. terug. De nadeelen van het eenzijdig grootgrond bezit deden zich dit jaar wel zeer sterk gevoelen- Wegens gebrek aan gelegenheid om vooruit te komen, verlaten de beste krachten de gemeente om elders hun brood te verdienen. De factoren, die de Landarbeiderswet in het leven riepen, kwamen hier in sterke mate tot uiting. En hoewel eigen zaak benadeelend, blij ven grondeigenaars en rentmeesters vol harden in hun houding om geen grond af te staan ter uitvoering van Landarbei derswet en Woningwet tenzij in het aller uiterste geval tegen prijzen, die vrijwel gelijk staan met weigering tot verkoop. Het is te vreezen, dat men te laat zal inzien, door kortzichtigheid eigen belang te hebben tegengestaan. Inzake de onderhandelingen betreffen de samenwerking inzake de gasvoorzie- ning merkte de voorzitter op dat het voor het verder verloop dier onderhandelingen van het grootste belang zou zijn, dat de Raad der gemeente Goes zich uitsprak omtrent de vraag, hoe men staat tegen over een onderzoen: naar de mogelijkheid van gemeenschappelijke gasvoorziening. Dergelijke p'alnnen zouden wellicht van belang kunnen zijn ook voor die gemeen ten, in Zuid-Beveland, welke thans nog van gas verstoken zijn. Medegedeeld wordt, dat door den Mi nister van Onderwijs ontheffing is ver leend, van de verplichting om in de va cature van Hoofd der Openbare school te Bath een benoeming te doen uit de wachtgelders. Aangezien de Inspecteur der Volkshuis vesting van oordeel is, dat het voorge nomen uitbreidingsplan der gemeente te sober is opgesteld, wordt besloten het onteigeningsbesluit van 31 October 1928 in te trekken en een volledig uitbrei dingsplan te doen ontwerpen. Ter voor ziening in een vacature, noodig gewor den door het bedanken van den heer Moree, moet een lid worden gekozen voor de Commissie van Toezicht op het L.O. Aanbevolen worden de heeren Ds J. Hete- brij en J. van 't Leven. De heer Van de Sande stelt de vraag, of de groep, waartoe beide aanbevolenen behoo- ren, nog niet in de commissie ver tegenwoordigd is. De voorzitter licht toe, dat het hier geldt den zetel zonder kwa liteit. Deze was tot heden ingenomen door een voorstander van openbaar on derwijs, doch sindsdien is het bijzonder onderwijs in de gemeonte in de meerder heid gekomen, waarmede bij de voor dracht werd rekening gehouden. De heer van 't Leven verzoekt, geen stemmen op hem uit te brengen, daar hij reeds tal van functies heeft. Met algemeene stemmen wordt daarop gekozen Ds Hetebrij. Dhr Van de Sande brengt ter sprake de vraag, hoe de rooilijn loopt voor de perceelen op het bouwterrein aan den Adriaan Bu- tjjnweg. Hij acht het bezwaarlijk op de scheiding te bouwen en betoogt de wen- schelijkheid om achterait te bouwen. De voorzitter oordeelt, dat het laatste het uiterlijk aanzien van den weg niet zou verfraaien, en weth. van Boven is van oordeel, dat de Bouwverordening niet be let om achter de rooilijn te bonwen, ter wijl weth. Deurloo de aandacht vestigt op het B. W., dat tot achteruitbouwen dwingt, daar men geen ramen mag heb ben op de scheiding. De voorzitter merkt op, dat deze bepaling niet is van dwin gend recht en dat de heer Butijn tot elke medewerking, behoudens afstand, bereid is. Waar de geheele Raad de wenschelijk- heid erkent om het perceel grond tus schen weg en bouwterrein, dat voor den eigenaar vrijwel waardeloos- is, aan te fcoopen, neemt de voorzitter op zich, nog maals in dien geest met den heer Butijn te onderhandelen. Daarna sluiting. Heinkenszand. Vanaf Maandag 7 dezer wordt vanuit Heinkenszand ook brief- en pa'kketpost verzonden met den tram die te 12 u. 16 vertrekt van Heinkenszand richting Borsselen. Brieven enz. met de e tram verzonden komen nog op den trein richting Roosendaal die te 1 uur 46 te Goes vertrekt. Wemeldinge. In verband met de radio- uitzending op Donderdag 10 Januari a.s. ter herdenking van het 50-jarig verblijf van Hare Majesteit de Koningin-Moeder in Nederland zal in twee kerken, n.l. de Herv. en Evang. Kerk, de uitzending te beluisteren zijn. Serooskerke. (W.) Vrijdag vergaderde de vereeniging van oudl. der landbouw wintercursussen. Goedkeuring is ontvan gen van B. en W. dezer gemeente op aanvrage localiteit voor cursus landbouw- boekhouden. Verder een schrijven van de weidecommissie der Z.L.M. om proef velden aan te leggen met kalkstikstof. Eén deelnemer gaf zich hiervoor op en 3-a-n- meerdere zal worden gewerkt. Nog een schrijven van den B. v. G. over de wel of niet verplichte aftreding der hoofdbestuursleden van de Z. L. M. De voorzitter licht dit breed toe. De vergade ring is van meening, dat men met ver plichte aftreding veel kan bereiken. Men kan dan beter dit college aanvullen met de beste en bekwaamste leden, daar dan op gezette tijden de plaatsen vrij komen. Ook zag zij in het nu bestaande stelsel het ontstaan van een Z.L.M. naast een Z.L.M. Nu werd de Bondsagenda behan deld en werden afgevaardigden benoemd. Ten slotte kwamen de vraagpunten aan de beurt welke zijn „de suiker bietencultuur" en „Vergaderingbeaoek". Dhrn S. de Vis ser en W. Sinke werden benoemd tot rapporteurs der vraagpunten, welke rap port zullen uitbrengen aan den secre taris van den Bond. Besloten wordt vooi de bibliotheek twee nieuwe werken aan te schaffen. Vastgesteld wordt om de jaar vergadering in de tweede helft van Fe bruari te doen plaats hebben. Hierna slui ting. Grfjpskerke. Alhier is dezer dagen opge richt een Gereformeerde Zangvereeniging, met aanvankelijk 17 leden. Een Directeur zal nog worden benoemd. Het bestuur zag gaarne dat nog eenige zangliefhebbers a:s lid toetraden. In het bijzonder zijn meer oudere personen welkom. Alhier heeft zich een dames comité gevormd om gelden in te zame- len voor de Armeensche Christenen. Een rondgang in de gemeente door eenige jonge meisjes bracht aan jaarlijksche hij- dragen op de som van f 120, waaronder eenige giften vrijblijvend. Blijgekerke. Vrijdagavond kwam het veefonds in jaarvergadering bijeen, welke vergadering' bezocht werd door 26 leden. Uit het verslag bleek, dat in 1928 voor f3543.79 verhandeld was. Voor vleesch van koeien f 1746.50, voor afhalen vleesch jongvee f83.33, voor afhalen van spek f 167.70. Vergoed werd voor kalveren f506.05, voor afgekeurde jonge beesten f 196.56, voor afgekeurde koeien f449.60, voor doode varkens f394.05. De gestelde prijzen bleven dezelfde. Besloten werd voortaan de doode kalveren te wegen, ook de doode varkens. De aftredende be stuursl'eden de heeren G. Wijnand en J. Lampert werden herkozen en namen hun benoeming aan. Herbenoemd werd tot bode de heer P. Vader. Besloten werd nog elk lid vrij te laten door welken vee arts hij zijne varkens wil laten inenten. Axel. De pensioenregeling), die de di rectie der Zeeuwsch-Vlaamsche Tram Mij. per 1 Jan. 1929 wilde invoeren en waar voor door het personeel 10 pet. van het loon zou moeten worden gestort, is, naar „het Volk" mel'dt, niet ingevoerd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Jutphaas, F. G. H. Nicolai te Voorhout bij' Leiden. Aangenomen naar Goudswaard, E. H. Jonkers te Waspik. Bedankt voor 's Gravenhage (vao. Dr Joh. de Groot), R. Dijkstra te Amster dam. Voor Soheemda, P. G. Vlieg te Grijpskerk. 1 Geref. Kerken. Beroepen te Surhuisterveen, D. Broer Jr., cand. te Andijk. Te Kampen, Th. Dolleman te Giessen Oud en Nieuwkerk. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor 's Gravenzande, P. de Groot te Rotterdam, Dr J. H. Bavinck heeft Zondag in verband met zijn a.s. vertrek als mis sionair predikant naar Solo afscheid ge nomen van de Gereformeerde kerk te Heemstede met een predicatie over Joh. 442. Aan het slot sprak ds J. C. Brus- saard van Bloemendaal namens de clas sis Haarlem en de naburige kerken een woord van afscheid. Ds D. Bremmer hoopt 17 Febr. afscheid te nemen van de Geref. Kerk te Bruinisse-Oosterland om 3 Maart a.s. intrede te doen te Hoek van Holland. Bevestiger is Ds F. A. den Boeft van Amersfoort. D s G- A. v. 'd. Hooft, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Overschie, voorheen te Domburg, hoopt Donder dag 14 Februari a.s. zijn zilveren ambts jubileum te vieren. Hij heeft den wensch te kennen ge geven, zijn jubileum zonder feestbetoon te vieren. Kleinzielige tegenwerking. Omtrent de vertooning van de Java-Soem- ba-Zendingsfilm vanwege de Geref. Kerk te Venlo, waarhij 150 toegangskaarten verkocht werden voor deze kleine kerk een beduidend getal wordt, zegt de- „-Rotterd.", door de „Geref. Kerkbode voor Noord-Brabant en Limburg" de vol gende onaangename bijzonderheid mee gedeeld: „De Venlona-zaal, die acht dagen tevo ren gehuurd was, werd, tengevolge van de actie van den Deken der Roomsche Kerk, ter elfder ure weer opgezegd, maar werd door een fprsche tegenactie onzer zijds en met welwillende tusschenkomst van onzen Burgemeester, het Hoofd dor Politie, toch behouden." De tegenwerking van de Roomsche geestelijkheid te Venlo, zegt de „Rotterd." is wel kleinzielig geweest; de Java-Soem- ba-fim legde de Roomsche Missie geen str-ootje in den weg. Geref. Gem. Ierseke, Woensdagavond 7 u. 15 ds Kerst», (verbeterde opgaaf). Geslaagd voor het machinistonexa- men A dhr. J. A. da Bakker te Middel burg. De heer M. van Oosten te 'sH. Arendskerke slaagde te Rotterdam voor het examen boekuouden, afgenomen door de Vereen, van Leeraren. GEBUCO'S TEERSTROOP bij alle Hoest- en Keelaandoeningen! Te teoes alléén bij rt. U. VrtN Littt htö f Ass. Apotheker, Lange Kerkstraat 42, Tel. 108. Ongelukken. Te Leeuwen (gem. Wa- mel) verdronk Zaterdag de 10 jarige Ara. v. Lanteren, die zich op het ijs van een sloot had gewaagd. Zondagavond heeft op den- Putschtin straatweg bj Bergen op Zoom een auto-ongeluk p.aats gehad, ue heer Smits uit Marchem, passeerde met zjn auco aldaar eeni ge kinderen, waarvoor hij uitweek, Hierdoor werd een wielrijder, een zekere van Üpdorp, die naast zijn rijwiel liep, overreden. Van U. werd in bewusteloozen toestand naar een nabijgelegen woning overgeüraent. Die mare chaussee maakte van een en ander proces verbaal op. üe 55 jarige arbeider L. uit Zijderveld, die op 2 Januari te Lexmond door een vrachtauto werd overreden en in het ziekenhuis te Utrecht werd opgenomen, is aan de gevolgen overleden. Vier knaapjes door het ijs gezakt. Gistermiddag heeft te Utrecht rtabj de Bois- sotstraat in de wijk Ondiep een zeer tragisch ongeval plaats gehad. Vier jongens, genaamd H. J. Wilson en J. C. Wilson, tweelingbroertjes van 5 jaar, een ouder broertje van 7 jaar W. J. Wilson en een kameraadje W. H. Groaneveld genaamd, liepen op het ijs van een sloot, welke uit komt in de Vecht. Plotseling zakte het ijs onder hun voeten weg en de vier knaapjes verdwenen in de diepte. Drie voorbijgangers begaven zich direct te water en brachten de jongens op het droge. Groeneveld had zich zelf reeds weten te redden, terwijl de anderen bewusteloos waren. Ruim een uur lang heeft men getracht de levensgeesten op te wekken-, doch men slaagde er niet in de drie jongens uit het zelfde huisgezin tot bewustzijn te brengen. H e t ij s. Uit Enkhuizen werd gemeld In de Zuiderzee neemt het ijs toe. Het Krabbersgat, dat gewoonlijk door den krach- tig-en stroom lang vrij blijft van ijs, was Zondagavond al voor de helft met drijfijs overdekt. De haven van Enkhuizen is vol ijs, maar motor- en stoomschepen zullen nog wel binnen kunnen komen. De scheepvaart op de rivier de Eem is tengevolge van de vorst gestremd. De beurt- vaartdienslen AmsterlamEe-.r.m sEaarn Amersfoort vice-versa zijn Stop gazat. Zater dag passeordon te Haam de laatste nacht- schepen. Voor den geheelen- Zuidwal van de Zuiderzee zit veel ijs. Van Hoorn uit is de zeilvaart op do Zuiderzee gesloten; de stoomvaart is nog mogelijk. Brandstichting? Zondag brak te Berlijn brand uit in een eierein-magazijn, waar bij- de heele voorraad eieren verloren ging. Gisteren werden de eigenaar Steinhof en zijn knecht Grabowski gearresteerd, onder de ver denking zelf den brand te hebben gesticht. Het bleek dat Steinhof, die zeer hoog ver zekerd is, verscheidene valsohe opgaven ver strekt had: zoo had hij beweerd, dat er 80 kisten van 1000 eieren in voorraad waren, terwijl er slechts 80 aanwezig zijn geweest. Schijndood. De 28 jaar oude chauf feur W-esterwehle, die bij het door de gas- catastrofe te Duisburg om het leven gekomen gezin Weinand inwoonde, en dien men even eens dood verklaard had en op het punt stond te worden begraven, is in- het lijkenhuis in zijn kist weer bijgekomen. Smokkelen? Zondagavond werd te Maastricht door een rijksambtenaar een auto gecontroleerd, waarvan vermoed werd, dat' deze gedistilleerd ongedekt vervoerde. Plotseling zette de chauffeur de motor aan en ging er met den auto vandoor, waarop de ambtenaar twee schoten loste. De eige naar W., uit Kerkrade, werd aangehouden, doch de auto ontkwam. Doodgevroreti op de heide. Op de Groote Heide te Venlo heeft men Zondag achter de kogelvangers het lijk gevonden van een ongeveer vijftigjarigen zwerver. Een onder zoek wees uit, dat de man waarschijnlijk door de koude was omgekomen. Tragische thuiskomst. Toe», de zeeman B., te Beverwijk Zondagmiddag van een reis terugkeerde, vond hij tot zijn ont steltenis zijn vrouw dood te bed. De drie kinderen, waarvan het oudste ongeveer zes jaar is, wisten hem niet anders te vertellen, dan dat moeder al een paar dagen op bed lag. De kleinen hadden- zich niet buiten de deur durven wagen en waren er allerdroe vigst aan toe. De buren verkeerden in de meening, dat de vrouw met de kin-deren bij familie ve toefda, hetgeen .wel meer gebeurde. Aan de gevolgen overleden. De brigade-commandant der marechaussée te Gilze-Rijen, die bij de achtervolging van een verdacht persoon met zijn fiets tegen een boom was gereden is in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Broedermoord. Gisterenmiddag is te Gulpen een twist ontstaan tusschen de gebroeders E., van wie een te Gulpen woont en de ander te Maastricht. De twist liep zoo hoog, dat beiden een revolver trokken en enkele schoten op elkaar losten. Ten gevolge van de opgeloopen verwonding is een hunner, een vader van vijf kleine kinderen, spoedig overleden. De ander, een- vader van zeven kinderen, die ook gewond was, is ge arresteerd. De justitie uit Maastricht was nog gisterenavond op de plaats van het misdrijf, ten einde een onderzoek in te stellen. Dood gevonden. Zaterdagnamiddag vond men te Waalre, de alleenwonende juf frouw r. T.( dood op haar bed liggen. Ge heel den dag bleef haar woning ges.oten en de buren hadden haar ook dien dag niet gezien. Einde.ijk haddon buurvrouwen her haaldelijk aan de woning geklopt en geroepen, maar men kreeg geen antwoord. Ten slotte stelde men de familie op de hoogte en tevens werd de po.itie gewaarschuwd, waarna men zich door het indrukken der ruiten, toegang verschafte en haar dood op bed vond liggen. Naar men constateerde, was de vrouw reeds eenige uren dood. Brand. Te Mill is door onbekende oorzaak de landbouwerswoning met schuur van H. Urselman in de Gagel afgebrand. Inboedel en landbouwinventuris gingen mede verloren. 2 paarden, 1 koe, 5 hakkelingen, 4 kalveren, 12 varkens, 130 kippen vonden den dood in de vlammen. Alles is verzekerd bij den N. C.B. Een stad zonder water. In- Zuid- Wales vriest het, dat het kraakt. Dientenge volge zit een stad geheel zo-ader water, met name Brynmaur, dat achtduizend inw. telt. Dia buizen der waterleiding zijn- bij het reservoir bevroren, zoodat de watertoevoer volkomen is gestaakt. Te barbiers moesten sneeuw smel ten om scheerwater te verkrijgen voor hun- klanten. De inwoners halen water uit Clydah Dingle, op meer dan een mijl afstand van de stad. Door den schrik gedood? Bij het oprichten van een mast voor een nieuwe hooigspanningsle-iding van Braun- weiler naar Dormagen is Vrijdagavond een ernstig ongeluk geheurd. De nieuwe mast werd opgericht naast een hoogispan- ninigsleiding: van 100.000 volts. Tijdens het oprichten 'kwam -de mast in een slin gerende beweging, waardoor over een af stand van I1/2 Meter een vonk oversprong met een zwaren knal'. Vier arbeiders kre gen lichte brandwonden, terwijl 2 arbei ders op slag dood waren. Daar zij geenai- lei brandwonden verfcoonen, neemt men aan dat zij door den schrik zijn gedood. Een oude moordzaak opge helderd? De criminee-le politie te Frankfort aan de Main hee-ft enkele weken geleden een man gearresteerd, die zicli Ernst Harpe noemde. Door nasporingen door de recherche is thans vastgesteld, dat de gearresteerde is de smid 0., uit Amsterdam afkomstig, die ervan wordt verdacht, den koopman Wilhelm Hübner uit Bremen op 5 Maart 1919 bij Runde-, in Oost-Friesland, te hebben vermoord. 0. noemde zich destijds Jon de Vries en woonde langen tijd onier dien naam to Bremen. Hij- zou den vermoorden koop man van een groote som gelds hebben beroofd. Den laatsten tijd hield hij verblijf in een hotel te Frankfort aan de Main onder den naam van Haspe. Hij' had een han delsman, met wien hij- wisselzaken dreeif, in het ho-tel bestëld, alwaar een tweede peisoon aanwezig zou zijn, die zich -als politieman zou vo-ordoen en den handels man arresteeren. De bedoeling was den koopman van een .groote geldsom te be- rooven. De handlanger durfde dit zaakje evenwel niet aan en gaf er aan de poli tie kennis van. 0. werd- daarop gearres teerd. Verduistering? De politie te Den Haag heeft Zaterdagavond gearres teerd mr E. P. M., vroeger advocaat te 's Gravenhage, en zekeren H. M., die ver dacht worden van verduistering van 3000 gulden. Mr E. P. M. was sedert eenigentijd „directeur" van een café-restaurant op den Fhiweelen Burgwal in Den Haag, en H. M. was daarvan de „secretaris". Zij schenen ook nog behoefte te hebben aan een boekhouder en namen al's zoo danig in dienst een gepensionneerden ambtenaar van de Spoorwegen, die als borg een bedrag van 3000 gl'd. moesi storten, hetgeen hij1 deed in effecten, welk bedrag zijp eigendom zou blijven. De beide gearresteerden worden ervan ver dacht, de effecten verkocht te hebben en het geld ten eigen bate te hebben gebruikt. Zij zullen waarschijnlijk morgen ter beschikking van de justitie w-orden gesteld. Roodvonk'te Maastricht. Te Maastricht is het roodvonk epidemisch verklaard. Er zijn 50 gevallen vastgesteld. De lagere scholen blijven tot 15 Januari gesloten. De uitlevering van Lieber- mann. Gisteravond zijn twee Haagsche inspecteurs van politie, de heeren v. d. Mark en Hoekstra, vertrokken om Lieber- mann te halen en naar Nederland over te brengen. Zij zullen via Kopenhagen naar Hel'singfors reizen. DEN HAAG. De som ter beschikking van H. M. de Koningin-Moeder ge steld voor filantropische doeleinden, namens de Nederlandsche vrouwen bedraagt na aftrek van alle an dere geschenken f 175.000. Het bedrag uit Nederlandsch Indië verkregen is f 110.000 groot. ENSCHEDE. De politie te Lonneker heeft aangehouden hot echtpaar B. te Glanerbrug, verdacht van. brandstichting in zijn woning. Toen man en vrouw Zondag naar Enschede waren, ontdekten de buren brand in het huis. De gordijnen hadden vlam gevat en ook op andere plaatsen was brand ontstaan. In de lade van de kachel werd een flesch benzine gevonden. Bij zijn thuiskomst werd het echtpaar door de politie aangehouden. MIDDEN BEE-MSTER. In den afgeloo- pen nacht is ingebroken in de pastorie van de Ned. Herv. Gemeente bij Ds van Meurs. Alle kasten, laden en kisten wer- I den met valsche sleutels geopend. Uit de brandkast werd een bedrag van plm. f200 vermist, zijnde de kas van de Ned. Herv. Gem. Voorts het huishoudgeld van Mevr. ten bedrage van plm. f50. Alle juweel en en sieraden die te vinden waren werden meegenomen, evenals de aanwezige siga ren en postzegels. Het tafelzilver werd echter achtergelaten. De politie gtelt een onderzoek in. BREDA. Naar uit betrouwbare b'ron gemold wordt, heeft de Comm. der Ko ningin in N.-Brabant zijne bemiddeling aangeboden in het nog steeds niet opge loste conflict tusschen het gemeentebe stuur van Breda en de medici. Deze bemiddeling is door de afdeeling Brute, en omstreken van de Ned. Mij tot Bev. der Geneesk. onmiddellijk aanvaard'. MONNIKENDAM. De Zuiderzee is ge heel toegevroren. Bij doorgaande vorst is vanaf vanavond de verbinding met Marken verbroken. Maandag is het eiland van meer proviand voorzien dan ge woonlijk. LEMMER. Er is zeer veel ijs in do Zuiderzee- De stoombo-otdienst Lemmer- Amsteidam heeft nog met lJ/a uur ver traging plaats. DRUTEN. De acht-jarige J. van D. is te Leeuwen door het ijs gezakt en ver dronken. LONDEN. De Koning had gisteren een rustigen dag. Overigens valtweinig ver andering in den toestand te bespeuren. Het stadium van vertrouwen is no-g niet bereikt. LEIPZIG- Hedenmorgen zijn in de buurt van Leipzig twee tram-treinen met elkaar in botsing gekomen. Beide motorwagens drongen in elkaar. Het aantal gewonden staat nog niet vast. Men spreekt van 17 gewonden, van wie 5 ernstig. Beide be stuurders zijn ernstig gèwond, zoodat ze nog riiet konden worden gehooid. BELGRADO. Gemeld wordt, dat er in Joego-Slavië rust en orde beerschen. De berichten over een militaire bezetting van Belgrado en de arrestatie van parlements leden worden categorisch tegengesproken. Door den werkman J. J. V., wonen de te Middelburg is hooger beroep aan- geteekend tegen een vonnis- van den kan tonrechter aldaar, waarbij' hij wegens openhare dronkenschap gepleegd bij her- ha' ing, word veroordeeld tot een hechtenisstraf van 10 dagen. De Ambte naar van het O.M. toekende eveneens appel aan. Gasthuis te Aardenburg. De Hooge Raad behandelde gisteren het cas satie-beroep van den procureur generaal bij het Gerechtshof te 's Gravenhage te gen het arrest van het hof inzake W. J. v V., regent van het gasthuis te Aarden burg betreffende de hem ten laste gelegde huisvredebreuk door binnen te komen in de vergadering van regenten. De rechtbank te Middelburg had ver dachte veroordeeld tot f25 boete subs. 25 d. hecht., het gerechtshof had aan genomen dat v. V. toen 'hij in de verga dering binnen 'kwam in het bezit was van een geldig legitimatiebewijs, en had hem vrijgesproken. De procureur generaal bij den Ho ogen Raad concludeerde tot niet-ontvankelgk- verklaring van 'hét cassatie-beroep. De Hooge Raad zal 4 Februari uitspraak doen. De Nutsspaarhank te Vlissingen. In 10.394 inlagen werd in 1928 in de Nutsspaarbank te Vlissingen ingebracht f 863,195.32 en in 4642 terugbetalingen werd f775.079.48 terugbetaald. Bijgeschreven werd f 49.224.24 aan rente. In 1928 werden 541 nieuwe boek jes uitgegeven en 283 geheel 'afbetaald. Een som van f7112.12 gestort uit 538 spaarbusjes en f2057.69 van 41.437 spaarzegels. Dit alles werd op da betrok ken boekjes bijgeschreven. Op: 1 Januari 1.1. was het aantal spaar ders 5653, die een tegoed hadden in totaal van f 1.747.542.24. Wisselkoersen. Amsterdam, 8 Jan. 1.30 nor» Berlijn 59.22—59.24. Brussel 34.6134.63. Parijs 9.73—9.74. Londen 12.073/4—1:2.08. New-York 2.48Vs—2.4a TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 9 Jan.: Zwakke wind, meest uit Oostelijke rich tingen. Afnemende bewolking. Waarschijn lijk droog weer. Lichte tot matige vorst. Stand van hedenmiddag 2 uur: Stand van Maandagmiddag 2 uur 773. Licht op voor fietser*: Woensdag i u. 36.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3