Rechtzaken Land- en Tuinbouw Wetenschap en Kunst Burgerlijke Stand. Radio-Nieuws. b1mu>, meestal in partienliere midden stands-woningen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd ingebroken te Geleen bij den heer H. Door uitsnijding van een ruit hadden fle dieven zich toegang verschaft, doch ze moesten zonder buit vertrekken, daar de waakhond aansloeg. De daders wisten te vluchten. Tegenover het station te Ge leen, bij den heer M. S., werd ook dien zelfden nacht ingebroken. Een pas ge- elacht varken werd medegenomen. Te 0 verhoven-Sittard werd ingebroken bij den heer M. De dieven hebben hier op hun gemak gedineerd en zijn zonder buit vertrokken, nadat zij eerst een laffe daad beginnen door de huiskat een oor af te suilden en verder te mishandelen. In dien zelfden nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben twee inbrekers getracht in te breken in een der middenstandswoningen van de kolonie Overhovenerheide nabij den Rijksweg Noord-Sittard. De politie waakte echter en verijdelde hun plan nen De daders sloegen op de vlucht, ach tervolgd door een tweetal agenten. Of schoon de politie herhaaldelijk in de rich ting der vluchtelingen geschoten heeft, mocht het haar niet gelukken de dieven te arresteeren. Een der daders bleef nog in een prikkeldraad hangen en liep ver wondingen op. Den geheelen nacht heeft de politie gezocht, doch door de duis ternis is zij het spoor bijster geworden. -w Een reuzenkei. In de Beegder- heide bij Roermond is bij het omploegen van ontginningsgrond een kei gevonden van 1 50 M. lengte met een omtrek van circa 2 meter. Zijn gewicht bedraagt naar schatting 2000 K.G. Een niet alledaagsche ver gissing. De Raad der gemeente Heu- men en Malden besloot in een onlangs gehouden vergadering tot verkoop van een complex grond ter grootte van plm. 10 H.A., genaamd „de Kluis", tegen den prijs van f 4500. Ter besparing van kos ten wendde men zich niet. tot een land meter en voor den vastgestelden prijs gingen de gronden aan den Nijmeegschem grondbezitter in eigendom over. in het bezit van de notarieele Icoop-acte liet de nieuwe eigenaar datgene doen. wat de gemeente wegens kostenbesparing ver zuimd had. „De Kluis" werd opgemeten, en wat bleek nu? De gemeente had zich ruim 1 H A. in do grootte vergist. „De Kluis" bleek te bestaan uit twee perceelen, waarvan er een door de gemeente over het hoofd was gezien. Het desbetreffende Raads besluit vermeldt den verkoop van „De Kluis", ter grootte van 9 85.20 H.A., Ier- wijl de betrokken perceelen gezamenlijk groot zijn 10 98 H.A. De Raad is in de (verkeerde) meening geweest, dat „De Kluis" uit één perceel bestond, doch aan1 gezien inderdaad de bedoeling bij 'hen heeft voorgezeten „De Kluis" in zijn ge heel te verkoopen, gaat het recht van eigendom van "de daaronder ressortee- rende gronden aan do* kooper over. Ook deze laatste houdt natuurlijk vast aan de benaming der door hem van de gemeente gekochte gronden en vraagt rectificatie van de betreffende acte metko'ste- looze eigendomsoverdracht van het on derhavige perceel. De Raad stond na in zijn laatste vergadering voor een eigen aardige moeilijkheid en stelde de behande ling uit. B. en W. zullen nog eens „pra ten" met den. gelukkigen kooper. Uitkijken blijft toch de boodschap. Een leeuw geopereerd. In Jul'i 1927 gaf een Duitsch paardenspel voorstellingen in Nancy. 'Sultan, de leeuw, een der aantrekkelijkheden van het circus, had in die dagen een booze bui, sfo-o- dat de temmer, die Sultan 's avonds zijn kunsten liet vertoonen, uit zelfverdediging gedwongen werd een revolverschot op hem te lossen. De kogel trof en het onge ïukkige dier moest een operatie onder gaan opdat de kogel' kon worden ver- wjfderd. De dierenarts, dio de operatie verrichtte, diende een rekening van 17.85Q frank in, waarop de op Sultan verrichte operatie voorkwam tot een bedrag van 15.000 frank; voor kleinere heelkundige diensten ten bate van een anderen leeuw, een witten beer, een olifant, -en een dromedaris was 2850 frank berekend. De circus-directeur weigerde deze som te betalen, proces volgde. De rechtbank te Nancy stelde den dierenarts in het ge lijk, waarop de circus-directeur in hooger beroep ging. Het Hof heeft echter den dierenarts wel wat heel duur gevonden. Het heeft het bedrag van zijn rekening tot 10.350 frank verlaagd, daarbij over wegend, dat de dieron-arts, die de ope ratie verrichtte, inderdaad gevaar heeft gjeloopen, wat hem wel recht gaf op een verhoogd honorarium, maar niet op een bedrag van 15.000 frank; dat de die- ren-arts in de operatie van Sultan blijk baar een magnifieke reclame heeft gezien helaas is het dier niet lang na de operatie gestorven daar de operatie in tegenwoordigheid van journalisten en fotografen heeft plaats gehad en ge volgd is door artikelen in de dagbladen en door een met foto's versierd boekje van des operateurs hand zelVe, getiteld; „Mijn operatie in de leeuwenkooi". Een nalatig brievenbestel ler. Te Weymouth stond een 19-jarig brievenbesteller terecht, die een aantai brieven, in plaats van ze te bezorgen, in een konijnenhol had weggestopt. Hij was eenvoudig te lui om ze te bestellen. Daar men aannam dat hij geen misda dige bedoelingen gehad had en er geen geld uit de brieven vermist was, werd hij van vervolging ontslagen, onder voor waarde dat hij zijn leven moest beteren. D r ij f jj s. Er komt reeds veel drQÜjjs in onze binnenwateren, tengevolge waar van d» vaart voor zeilschepen is g«- stremd- Uit vrees wederom maanden lang in de haven te Lemmer te worden inge sloten, zooals vorige jaren, zijn heden bijna alle Lemmer visschers naar Sta voren vertrokken. Een ontrouw filiaalhouder. De manufacturenhandelaar de G. uit Gro ningen heeft bij de politie te Rotterdam aangifte gedaan, dat de filiaalhouder A- uit de Tuinderstraat aldaar voor f 10.000 aan manufacturen heeft verduisterd. A. heeft in den loop van den tijd voor dit bedrag goederen ontvangen van de (J. Toen deze hem om afrekening vroeg antwoordde A., dat hij nog geen geld van zijn klanten had ontvangen. Na ver loop van tijd vroeg de G. opnieuw om een afrekening. A. antwoordde toen, dat hen de goederen niet verkocht, maar be leend had. De G. is daarna naar Rotter dam gereisd, om de zaak te regelen. Toen hij gisteren bij het filiaal kwam, bleek de winkel leeg en gesloten te zijn. A. was vertrokken zonder adres achter te laten De politie stelt een onderzoek in. In het donker New York. 't Is middernacht. De wijk, waar de za- kenmenschen wonen, de Broadway, ligt in diepe rust. Waar zich gedurende den dag honderdduizenden monschon door de nauwe kronkelige en overvolle straten wringen gaat nu af en toe slechts een eenzame voetganger. De hootge gebouwen werpen diepe, donkere schaduwen. Slechts hier en daar nog een verlicht venster. Langzaam zijn gummistok zwaaiend, komt er een politieagent de straat in. Op den hoek blijft hij staan. Hij spreekt slechts enkele woorden en als spoken komen véle donkere gestalten uit de scha duw te voorschijn. In hoeken en portieken gedrongen hadden zij beproefd om zich eenigszins te beschutten tegen den ijs- kouden wind, die zijn bevriezenden adem door den Broadway blaast. Het wordt een heele stoet, een treurige stoet van de bitterste ellende. Niet 10 of 20neen honderden, die de Moloch New York op zijn jacht naar geld-verdie- nen als onbruikbaar ter zijde heeft gewor pen, staan hier opeengepakt. Ouden van dagen en jonge kerels, bedelaars in lom pen gehuld en anderen, die nog wat fatsoenlijker gekleed waren. Men hoort een geluid van voetstampen, hoesten, nu de kou hen tot op het ge beente bijt. Grooter en grooter wordt de stoet. De agent gaat de heele rij langs. Het was niet noodig. Zij zijn onschadelijk, verzetten zich niet, ze zijn te veel uitge hongerd, te moedeloos om iets te wagen. Zoo staan zijzij' bevriezen en wachten. Waarop wachten zij? Daar komt beweging in den stoet. Langzaam en ge duldig schuift hij vooruit. De voorsten buigen een zijstraatje in en blijVen staan voor de zijdeur van een gro-ote bakkerij. Gro-ote hoepen brood liggen voor hen uitgestald. Voor ieder een half uitgedroogd brood. Hoe gulzig grijpen zij er naar! Zie, hoe zij het brood als een kostbare schat tegen zich aandrukken uit angst, dat iemand het hun nog ontnemen zou! De donkere schaduwen verbergen hen lederen nacht hetzelfde treurige too- neel'. De armstcn der armen in de rijkste stad der wereld I (Msb.) Gezond land. Van 1 April tot 1 Januari is in de gemeente Polsbroek, 900 ingezetenen tellende, geen enkele persoon overleden. Ergerlijke dierenmishan deling. De keurmeester van vee en vleesch te Deventer heeft bij een slager aldaar een nog levend kalf aangetroffen, waarvan een der achterpooten boven de hoef geheel en de andere achterpoot «"■deeltelijk was afgesneden, of, juister gd, afgezaagd. Het dier is op last van den keurmeester onmiddellijk afge maakt .en de politie heeft op de pooten beslag gelegd. De commissaris van politie stelt een ernstig onderzoek in. Tegen een boom gereden- De brigade-commandant der Kon. Mare chaussee te Gilze Rijen, de heer Lamb-er- mon, is bji de achtervolging van een verdacht persoon met zijn rijwiel tegen een boom gereden. Hij werd bewusteloos opgenomen en in levensgevaarlijken toe stand naar het ziekenhuis overgebracht- Brand te Amsterdam. Door het omstooten van een petroleum-toestel in de schoenmakers-werkplaats, op zol der van het perceel Commelin straat 104 te Amsterdam door den schoenmaker J- P., die beschonken was, ontstond Za terdagavond 11 uur brand. De vlammen sloegen even fel uit. Zij werden door de brandweer gebluscht. Na het blusschen vond men den schoenmaker bewusteloos- Hij had ernstige brandwonden aan hoofd en armen. Na door de brandweer te zijn bijgebracht, werd hij door den ge neeskundigen dienst, naar het gasthuis vervoerd- De werkplaats brandde uit. Ontvlucht. Eergistermorgen is uit de waschgelegenheid van het politie bureau te Almelo ontvlucht de woonwa genbewoner Dr., die op het politiebureau in voorloopige hechtenis zat als verdacht van diefstal van huiden uit een pakhuis der firma Pinto- Dit is reeds de zevende keer, Öat Dr heeft weten te ontvluchten. Door gas gestikt. De lijken van een man en een vrouw en hun drie gasten zijn in een woning te Brooklyn gevonden- De ongelukkigen waren blijkbaar door gas gestikt. Men acht het waarschijnlijk, dat de dood door gas verstikking hen reeds op Nieuwjaarsdag overvallen heeft tijdens het dinfer, want het gebruikelijk gebraad bevond zich nog op tafel. Us ia da Zuiderzee. Wegens den lagen waterstand voor de haven van Blokzijl, tengevolge van de ijsvorming in de Zuiderzee en den Oostenwind, kon de motorboot Stad Steenwijk van den dienst Steenwijk—AmsterdamZaandam Zater dag haar bestemming niet bereiken en moest men te Kampen binnenloopen. De Zuiderzee is bijna geheel met drijfijs be dekt. Wanneer de vorst aanhoudt, zal deze dienst onmogelijk kunnen worden gehandhaafd. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 2 Januari 1929. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Te Arnemuidein langs de openbare straat tieren en schreeuwen-: E. M. te Arnemuiden f10 of 1 mnd. t.sch. dronkenschap: T' II. te Westkapelle f 15 of 15 d. h.; J. te Middelburg f 15 of 15 d. h.; als bestuurder van een rijwiel daarmede rijden over een wqg terwijl men verkeert onder zoo-danigen invloed van het gebruik van alcoholhoiudenden drank, dat men niet in staat moet worden geacht het rijwiel naar behooren te besturen: P. L. te Zoutelande, f25 of 25 d. h.; fietsen zonder licht: K. D. te Meliskerke f5 of 5 d. h.; als bestuurder van een rijwiel, buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: G. de M. te O. en W. Souburg f5 of 5 d. h. Frauduleus vervoer. Do recht bank te Assen veroordeelde een koopman uit Groningen, thans te Sittard, wagens het uitlokken van frauduleus vervoer van een groote hoeveelheid gedistilleerd tot f 45.213 boete of z s m :and vi h cht nia, met verbeurd verklaring van het in beslag genomen gedis tilleerd en het vaartuig, waarmede het vervoerd werd. Mond- en klauwzeer. In de jongste vergadering van het dage- lijksch bestuur der Hollandsche Mij. van Landbouw is besloten, dat als antwoord op het verzoek van het Kon. Nederl. Landbouw Comité om advies over het voorstel van den F.N.Z. om de isolatie- maatregelen bij de bestrijding' yan het mond- en klauwzeer op te hebben, zal worden bericht, dat elke verslapping der bestrijdingsmaatregelen verkeerd wordt ge acht, vooral voor uitbreiding van het serum-gebruik. Indien men klaagt over te slappe doorvoering der bestrijdings maatregelen, dient men op verscherping aan te dringen inplaats van op afschaf fing. I Land- en tuinbouwproducten voor Engeland. Onze rij'ksl'andbouw-consulent te Lon den, ir. B. Gerritzen, schrijft in Handels berichten o.m.: Hoewel er in de laatste jare-n aan merkelijke verbeteringen zijn gekomen in de wijze, waarop de verschillende Ne-der- land.sche land- en tuinbouwproducten op de Britsche markt worden aangevoeïU, neemt dit niet weg, dat er nog steeds te verbeteren overblijft. Aardappelen komen thans weinig aan de Enge-lsche markten. De productie van 1928 in Groot Britan!- nië is ruim voldoende om in de behoefte van het land te voorzien. Het laatste seizoen, waarin Nederlandsche aardappe len in vrij groote hoe-veelheden werden aangeboden, was in 1926. In dat jaar werden verschillende klachten geuit om trent de houdbaarheid en de afmeting der aardappelen, die voor Engeland te klein was. Bij ons te lande- werd een on voldoende sorteering: toegepast; dikwijls werd gewoon veldgewas, dus ongesor teerd, in de zakken gedaan. Men was meer tevreden over de zendingen uit Friesland en de Zuid-Ho-llandsche eilan den, dan over die uit de Veenkoloniën. In jaren van schaarschte komt het voor, dat aardappelen, feitelijk vo-or de fabrie ken bestemd en waaraan uit dien ho-ofde, wat het oogsten het sorteeren betreft, geen bijzondere -gen worden besteed, voor de consumpL worden verkocht. In dergelijke partijen worden dan veel groe ne en beschadigde aardappelen aangetrof fen. Bovendien zijn meermalen bevroren aardappelen verzonden. Vooral nu de En- gelsche aardappelen weldra onder het na tionale merk worden aangeboden en ge sorteerd, is het van het grootste belang, dat onze 'aardappelen in goed ge-sorteer den toestand de markt bereiken. Men verwacht, dat in Februari a.s. de aard appelen onder het nationale merk zullen kunnen worden verkocht. Ten aanzien van bloemkool worden in ons land de volgende fouten gemaakt bij de verpakking: a. het krat is te groot; b. de bloemkool wordt niet voldoende gereed gemaakt voor het vervo-er, er blijft te veel blad aan. Dit heeft het nadeel, dat er veel meer vocht verdampt gedu rende het transport, vooral in den zomer, dan bij Fransche bloemkool. Het inpakken van deze kool' geschiedt niet systematisch geno-eg en tengevolge van de twee- genoemde fouten, rammelen de kooien als het ware bij het lossen door het 'krat. Het zou weinig: moeite kosten., hierin verbetering' te brengen, en het wil mij voorkomen, dat onze afzet van bloemkool naar Groo-t-Britannië later in het seizo-e-n belangrijk zou kunnen toene- nemen, mits wij meer zorg aan 'de ver pakking besteedden. Temeer zorg moeten wij aan al' onze land- en tuinbouwproducten besteden, nu de Britsche regeering krachtige pogingen in het werk stelt om de vraag naar da voortbrengselen van "eigen bodem te bevorderen. Geen nationaal mond- en klauwzeer- Instituut? Het hoofdbestuur der maatschappij voor diergeneeskunde publiceert het aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw dd. 14 December 1928 uitge bracht advies betreffende Rijksserumin- richting en instituut voor onderzoekingen op het gebied van mond- en klauwzeer. Daaraan ontleenen we dat naar de meening van het hoofdbestuur een vereeniging van de Rij'ksseruminrichting met een eventueel op te richten mond- en klauwzeerinstituut in -geen enkel opzicht aanbevelenswaar dig 'is, veeleer moeilijkheden zou schep pen, welke vermeden moeten worden. De oplossing van het, zoo moeilijke isola tieprobleem zou door een vereeniging van beide instituten qnnoodig worden verzwaard. Personeel, laboratoria, stal len voor proefdieren enz. van twee der gelijke instituten moeten, wil men de ge varen voor overbrenging van smetstof ontwijken, zoo streng mogelijk gescheiden blijven, indien contact moet worden voor komen. Bovendien verschillen beide in stituten in karak-tor geheel' van elkaar. Een mond- en klauwzeerinstituut moet zijn en blijven „Forschungsinstitut", het dient -gevestigd te zijn verre van iedere verblijfplaats van vee. Dat vestiging bui ten bevolkte centra niet zonder meer be smetting voorkomt, hoeft het inslituut op het eiland Rie-ms bewezen. Het hoofd bestuur is dan ook van oordeel, dat een nieuw op te richten mond- en klauwzeer instituut zonder bezwaar in he-t centrum van een groote stad kan plaats vinden, vereeniging echter van beide instituten moet het ontraden. Bij de bespreking van dit ontwerp kwam van zelf de vraag naar voren of een mond- en klauwzeerinstituut vo-or ons land noodzakelijk of gewenscht is. Algemeen was men van meening, dat het mond- en klauwzeervraagstuk zoo vele en zoodanige moeilijkheden oplevert, dat slechts oprichting van een internatio naal instituut, onder de auspiciën van de veterinaire commissie uit den Volken bond, de oplossing kan brengen. Een nieuwe vinding op fotografie-gebied. 'tls natuurlijk weer uit Amerika. Daar stond, het is nu eenige jaren geleden, een Russisch banneling als ijswafelver- kooper -op Broadway in New York. De man was een kenner der menschenzie! eerste klasse: hij maakte zijn ijswagentje te gelde en verscheen op een mooien zomerdag; met een automaat. Men be hoefde -er slechts eenige kwartjes in te werpen en na korten tijd kwam er oen aantal foto's kant en klaar te voorschijn Heel Broadway stond op stelten. De automaat werd bestormd, het verkeer ver sperd, de ex-ijswafelman kreeg een be keuring en mocht voortaan niet meer met zijn automaat op straat verschijnen. Sindsdien worden in Dollarland de foto automaten in groote magazijnen onder gebracht en trekken no-g steeds pu bliek. Na Amerika kwame-n de hoofdste den van Europa aan de beurt. Zoowel in Londen, Parijs als in "Berlijn was de belangstelling buitengewoon groot. Natuurlijk werd ie oorspronkelijke auto maat veel verbeterd en thans komen de apparaten onder den naam „Filminit" naar Nederland. „You are filmed in a minute" is het devies van de Filminit Distributing Corporation en dat is inder daad zoo. Men neemt plaats in een hokje, ongeveer ter grootte van etm telefoon cel, werpt eenige geldstukken in de gleuf, lampen gaan branden, achtereenvolgens worden 8 verschillende opnamen gemaakt, telkens na een opname klinkt een signaal, ten te-eken, dat men v'An pose kan veran deren; nadat zoo 8 foto's zijn genomen gaat het licht uit en maakt plaats voor een volgende klant. Na ongeveer 8 minuten komt uit de machine een strook te voorschijn met 8 foto's, alle acht verschillend, ongeveer op het formaat der paspo-ortfoto's. Vindt men deze wat klein, o-f is er een bijzonder fraai, dan levert dezelfde automaat voor enkele dubbeltjes een mooie vergrooting. Voor de bediening wordt geen speciale vakkennis vereischt, terwijl de construc tie vrij eenvoudig is. Bij de vervaardigin!g voor Holland werd zo-oveed mqgelijk ge tracht Nederlandsch fabrikaat te benut ten. Zoo worden de apparaten gemonteerd met de nieuwe foto-opnamelampen Yan Philips, de Photomirentalamp, met Heemaf motoren enz. Momenteel worden onderhandelingen gevoerd voor het plaatsen van auto-ma ten op de groote spoorwegstations hier te lande, doch ook de- provincieplaat sen kunnen door het vestigen van een Filminit-studio met deze nieuwe vinding kennis maken. Over de maand December. NISSE. Geboren: 5, Marinus Anthon, z. v. Abraham Hoogiadeger ea Leurtje Ho genboom o, Suzanna Catharina, d. v. Jacob Dro.ikers en Geertruida Luteijn; 11, Lucia Anthonia, d. v. .Cornelis Huige en Apollonia de Pundert. Overleden: 30, Johannes Hoogesteger, 20 j. jm. WOLPHAARTSDIJK. Gehuwd: 20, Marinus Kola, 23 j. jm. en. Pannetje O-reel, 21 j. jd.; 20, Johannes Mesu, 30 j. jm. en Johanna Angeaita Nobeboom, 28 j. jd. Geboren8, Leendert Ltaak, x. v. Marlnui Adriaan de Regt en Klaziaa-yan der Moere; 4, Marinus, v. Cornelia Gelok en Adriana Snoep; 6. Adriaan Cornelis, z. y. Jan Leendert de Bel en Jacoba van da Kreke; 14, Jacobus Adriaan, z. v. Marinus van Boven en Jozina Cornelia van Lamme22, Pieter Marinus, z. v. Krijn Oreel en Janna yan Zwaden. Overleden: 7, Pietemella Thorenaar, 63 j., wed. van Hendrik Koeman; 15, Janus Caan, 78 j. echtg. van Cornelia van Strien. PINT LAURENP. Gebo-en- Anna Geertruida, d. v. A. Koning en A. Koomans; Jacoba Jacomina, d. v. L. J. Bierens en S. A. Kodde; Cornelis, z. v. P. J. den Booft en M. Be- suijenMaria, d. v. J. van don Bosse en M. Sinke. KORTGENE. Overledi-n 20 Dec.. Engel Jose phus van de Linde, 65 jaar, ongehuwd. COLIJNSPLAAT. Overleden23, Cornelia Feeleus, 77 j. wed v. Johannis Heijboer. Ondertrouwd: 21, Dingems Bouterse, 27 j. jm. en Tona de Wit, 24 j. jd. ZAAMSLAG. Geboren: 4, Levina, d. van Hendrik Maas en van Framjoise Meertens; 6, Cornelia Catharina, d. v. Willem Agathus van Ham en van Elisabeth Schieman; 11, Anthony, z. v. Pieter de Ridder en v. Maat j o Pooter; 12, Cornelia, d. v. Mattheus Adriaan de Blaeij en v. Janna Clazina Scheele; 13, Elisabeth Maatje, d. van Reinier Jan de Krijger en v. Jannetje Mol; 18, Aaltje Jozina, d. v. Pieter de Jonge en van Martha de Koeüer; 21, Mattheus, z. v. Adriaan do Puttei en van Christina Smallegang; 29, Adriaan en Cornelis Abraham, zonen van Jan Abra ham Dees en van Suzanna Dieleman. Overleden: 31, Paulus Geense, 61 j, wedn. v. Jacomina de Ruijter. VROUWEPOLD-EIt. Bevallen: 7, J. Paauwe geb. Langebeeke, zoon. KRUININGEN. Geborell: Marinus Pieter, z> v. Hendrik Jansen en Maria Houtokamer, Marinus Adriaan, z. v. Cornelis Witte en Geertruid van Noorden. 1 Overleden: Cornelia Sinke. 72 j., wed. v Jozias BooneCoenraad Adriaan Blok, 32 j. Maria Staal, 63 j., echtg. v. Pieter van Hekken. RILLAND-BATH. Geboren: 9. Anthonia Jo zina Maria, d. v. Bastiaan de Jager en v. Jacomina Johana Oranje; 24, ,Jan z. v. Jaeo- bus de Goffau en v. Pietemella Cornelia Kole. Overleden: 26, Jan Tolhoek, 12 j. z. v. Marinus Tolhoek en v. Helena van Koeve ringen. Gehuwd: 6, Jannis Adriaan Colpaart, 30 j. jm. en Maria Elisabeth van de Sande, 31 j., beiden te Rilland-Bath20, Jacob Hom mers, 20 j. te Middelburg en Geertruida de Leeuw, 20 j. jd. te Rilland-Bath. 's-IIEER ARENDSICERKE. Geboren: 1, Cor nelis, z. v. Jacobus Weststrate en Adriana Hcogerland; 1, Jacomina, d. v. Zaoharias de Priester en Jacoba Martina Nijsse; 8, Jacobus Gerard, z. v. Anthonie Jacob Muliie en Adriana Paulina Eckhardt; 8, Albregt Pieter Jozef, z. v. Joannes Menheere en Johanna Pietemella Verschure; 13, Cornelia, d. v. Jacubus Rijk en Jobina Boonman; 13, Cornells, z. v. Johan nes Poelman en Adriana van Sabben; 14, Cornells, z. v. Laurus Ruster en Ddna Zwee- dijk; 15, Cornelis, z. v. Jacobus Verdonk en Catharina Remijn; 17, Pietemella, d. v. Din- genus van de Vrie en Ddna Anna Corstanje; 25, Jan Johannes, z. v. Nicolaas Zegers en Christoffelina Bak; 24, Ddna, d. v. Jacob den Herder en Maatje Wilhelmina Sandee; 28, Maria, d. v. Leendert Goedegebure en I'rancina Meijaard; 30. Ferdinand Krijn, z. v. Pieter Marinus Janse en Adriana Dees. -Overleden: 9. Marinus Kole, 71 j., echtg. v. Neeltje van der Bliek; 29. Johannes van der Poel, 76 j., echtg. van Jannetje Abrahamse. Programma van Maandag 7 Jan. HUIZEN, 1852 M. 7.30—8.00 Zangles. 8.00 Uitz. i. d. Luth. Kerk te Amsterdam (Spui). Sprs.Dr J. C. AaldersDs P. J. de Jong; Dr P. S tegenga. HILVERSUM, 1071 M. 8 00—8 30 Handels wetenschappelijke lezing. 8.3011.00 Con cert. DAVENTRY, 1562 M. 8.05 H. Glvnder, come dienne. 8.20 Kamermuziek. 9.55 .the food of love", muziek en liederen van Shake speare's stuk. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1750 M. 8.35— 11.20 Concert. Declamatie, zang, muziek. LANGENB-ERG, 469 M. 7.20 Opera avond, Weragorkest en koor. BRUSSEL, 509 M. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50—10.35 Concert. Programma van Dinsdag 8 Jan. HUIZEN. 340.9 M. Na 6 uur 1852 M. (Uitsl. K. R. 0.-uitz.) 12.301.30 Concert. 5.306.30 Gramofoonmuziek. 6.307.00 Duitsche les. 8.00 Utrechtsche avond. HILVERSUM, 1071 M. 10.00—10.15 Morgen wijding. 12.30—2.00 Concert. 2.00 2.30 Keukenpraatje. 3.004.00 Kniples. 4.005.00 Microfoondebutanten. 6.00 7.15 Concert. 7.157.45 Engelsche les. 8.008.30 Boekbespreking. 8.5010.15 Con eert,. DAVENTRY, 1862 M. 10.35 Kerkdienst 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 1.202.20 Orkestconcert. 3.20 Populaire kamermuziek. 4.20 Orkestconcert. 7.05 Liederen van Rich. Strauss voor tenor. 10.00 Populair concert B. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12:.50— 2.10 Orkestconcert. 4.055.50 Orkestcon- cert. 5.055.50 Orkestconcert. 7.35 Westfalen-avond. Land en volk in woord en lied. Westf. zangkoor vocale en instrumen tale solisten. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trioconcert. 8.35 Lichte muziek.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6