Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken Telegrammen. Politie. Radio-Nieuws. Afloop Verkoopinyen, Aanbestedingen enz De Vrijzinnig-Hervormden te Middelburg. Toen na het vertrek van den Vrijzinnigen predikant, dr J. P. Cannegieter, uit Middelburg, gebleken was, dat er bij het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk geen medewerking zou zyn om in de plaats van dr Cannegieter een predi kant van vrijzinnige richting te beroe pen, werd, naar ons gemeld wordt, door de Ver. van Vrijz. Herv. o.a. besloten aan de Kerkvoogdij een zekere restitutie te vragen van de door vrijzinnige lid maten betaald wordende kerkelijke be lasting, teneinde door het -benoemen van een eigen Voorganger zelf in de gods dienstige behoeften harer leden te kun nen voorzien. Hoewel herhaaldelijk op spoed werd aangedrongen ontving de Vereeniging van Vrijzinnig-Hervormden eerst, op 24 December bericht, dat op 't verzoek afwijzend was beschikt. Op Vrij dag 28 Dec. werd door voornoemde Ver eeniging een spoedvergadering bijeenge roepen vpn belastingbetalende vrijzinnige lidmaten. Algemeen betreurde men de houding der rechtzinnigen en zeer ont stemd was men over de wijze, waarop men als vrijzinnig-hervormde door zijn kerkgenootschap wordt behandeld, temeer waar van de zijde der Vereeniging al het mogelijke is gedaan de menschen lid van de kerk te doen blijven. Er be stond biji vele vrijzinnigen een stemming de kerk te verlaten bij wijze van pro test. Besloten werd echter nog een afwachtende houding aan te nemen en1 slechts een bepaald aantal lidmaten te doen bedanken om zooveel mogelijk ge organiseerd op te treden. Aan de Kerkvoogdij werd een schrij ven gezonden, waarin gezegd wordt, dat het gevaar bestaat, dat vela vrijzinnigen! voor hun lidmaatschap der Ned. Herv. Kerk zullen bedanken, én dat teneinde ongeorganiseerd handelen zooveel moge lijk te voorkomen, „het bestuur zich ge noopt heeft gezien, een 33-tal leden, wier namen nader zullen worden aangezegd, te verzoeken, hun lidmaatschap der Ned. Herv. Gemeente nog vóór den aanvang van het nieuwe dienstjaar op te zeggen en het bedrag, dat zij anders aan H. O. zouden moeten betalen, in de kas onzer vereeniging te storten. Zij zijn bereid, weer als lidmaat tot de kerk toe te treden, zoodra alsnog eene rechtvaardige regeling getroffen zal zijn, om ile ge varen, waarop wij boven duidden, te ont komen. „Wij voegen hieraan toe, dat dit voor ons de eenige mogelijkheid was om uit treding op groote schaal vooralsnog tegen te gaan en dat pns Bestuur niets liever wenscht dan een regeling, waardoor zoolang de Hervormde Gemeente alhier ons van Vrijz. prediking onthoudt de verzorging van het geestelijk leven in onzen kring gewaarborgd wordt en aan den anderen kant onze geestverwanten hun deel in de lasten, aan 'het lidmaat schap der kerk verbonden, naar billijk heid kunnen dragen, in aanmerking ge nomen hetgeen zij voor de verzorging van het" geestelijk leven in eigen kring moeten offeren. Het Bestuur hoopt, dat alsnog 'door nader overleg met Uw college een uit weg uit deze moeilijkheid gevonden zal kunnen worden." Het schrijven is geteekend door de heeren A. Heijboer, voorzitter en A. J. Barto, secretaris. Kerkbouw. B. en W. van Am sterdam stellen den gemeenteraad voor aan de Geref. Kerk Amsterdam-Zuid voor den bouw van een kerk een terrein af te staan .groot 710 M2. voor f40 de M2. Alleen -de grond kost hier dus een f30.000. Opheffing op enb. school'. De raad der gemeente Fijnaart (N.Br.) besl'oot tot opheffing v,an de openbare school in de kom der gemeente. Zij' werd door nog slechts 8 leerlingen bezocht. Ongelukken. Een terreinknecht der gemeentelijke vuilverbranding te Am sterdam is bij het lossteken van sintels in een der daarvoor bestemde kokers ge vallen en in de losse sintels gestikt. Het lijk is naar het Binnengasthuis vervoerd. Gistermorgen toen de sneltrein uit Am sterdam te Enschedé aankwam, stak de krantenbezorger V., in de meening, dat de trein evenals gewoonlijk op het mid denperron zou aankomen, de rails over, met het gevolg, dat hij door den trein werd gegrepen. Door sterk remmen van den machinist vloog de locomotief uit de rails, waardoor V. een eind werd meegesleurd. Met ernstige inwendige kwesturen is hij naar het ziekenhuis over gebracht. Inbraken te Sittard. In de laatste dagen hebben dieven te Sittard danig huisgehouden. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd ingebroken te Ophoven in den winkel van den heer Schm. Voor f 100 aan rookartikelen wisten de dieven buit te maken. In denzelfden nacht werd bij den heer H. ingebroken. De dieven hebben eenige kamers door zocht, doch konden alleen een hoeveel heid vleesch buit maken. In de Odastraat werd in verschillende particuliere wonin gen ingebroken. Geen der daders kon tot heden gevat worden. De beroof de postzak. De po gingen van de Nederlandsche Postadmini stratie om de geadresseerden van de stuk ken uit den vermisten Indischen postzak zoo spoedig mogelyk voor het verlies schadeloos te stellen, zyn, dank zy de vlugge medewerking van de Indische ad ministratie en van verscheidene afzenders, reeds voor een deel met succes bekroond. Dezer dagen wordt reeds aan verschei dene geadresseerden de schadevergoeding uitgekeerd. Bloedvergiftiging. De wedu we H. te Leiden krabde dezer dagen een puistje op haar gelaat open. Zondag is zij tengevolge van bloedvergiftiging overleden. Hoog water. Ten gevolge van den zwaren regenval der laatste dagen zijn alle rivieren sterk gewassen. Wat Rijn en Waal betreft: Lobith noteerde Dinsdagmorgen voor het laatste etmaal een hoogeren stand van 81 c.M., Arn hem 54 en Nijmegen 63, terwijl Keulen 79 c.M. mat. Een oud gebruik. Een oud en eigenaardig gebruik in Schildwolde is het zoogenaamde klokluiden op oude jaarsavond. Nauwelijks is ^de prediking in de beide kerken geëindigd, of een aantal boerenknechts verzamelen zich bij en in den alleenstaanden toren, behoo- rende pan en staande bij de Ned. Herv. Kerk. Daarna, pl.m. 8 uur, wordt met het luiden van de zware klokken aan gevangen, wélk luiden eerst den volgen den morgen om 8 uur eindigt. Op den oudejaarsavond wordt door de jongelui het z.g.n „kloksmeer" opgehaald, waarbij zoo goed als niemand wordt overgesla gen. Niettegenstaande onzen modernen tijd heeft het aloud gebruik zich nog steeds gehandhaafd. Vrachtboot binnenge sleept. De Duitsche vrachtboot „Julius Rutgers", die gisteren voor Terschelling in nood verkeerde, is door drie sleep- booten te Terschelling binnengesleept met een gebroken krukas. De boot zal waar schijnlijk naar Amsterdam gesleept wor den om te worden gerepareerd. Het schip was in hallast op weg van Rotterdam naar Gothenburg. "Verdachte 1 o t e r ij. Dezer da gen hebben verschillende personen, cir culaires ontvangen van een persoon uit Antwerpen, die zich Fructus Raymond noemde. Volgens de circulaire vertegen woordigde hij een rijwielfabriek, die een rijwiel, Vélo Moderne geheeten, in om loop wilde brengen. Om het merk bekend heid te verschaffen, had hij een loterij opgericht en ieder die de circulaire ont ving, vond daarbij een lot. Dit lot was gratis en den winnaars wachtte als prijs een gratis Vélo Moderne. Het is intusschen gebleken, meldt de „Tel.", dat velen der geadresseerden, zoo niet alle, tot de gelukkige winnaars ge rekend moeten worden. Zij- ontvingen de verheugende mededeeling, dat op hun lot een prijs was gevallen, bestaande uit een Vélo Moderne. Dit zou pas afgezonden kunnen worden, wanneer de winnaar per postwissel een bedrag van vijf gulden aan den heer Raymond stuurde. Eenige personen hebben dat gedaan en wach ten geduldig op de Vélo Moderne. An doren echter gingen eerst eens pools hoogte nemen bij de politie. Deze kon zich natuurlijk nog geen opinie over de zaak vormen en heeft daarom de recher che te Antwerpen in den arm genomen. Of in de z.aak van de Vélo Moderne voorzichtigheid betracht moet worden, zal van het politie-onderzoek te Antwerpen afhangen. Scheepsbrand. In de haven van Marseille is brand uitgebroken aan b'oora van het passagiersschip „Paul' Le>- cat", groot 13.000 ton. De brand die door den wind werd aangewakkerd, breidde zich spoedig over het geheele schip uit. Men gelooft niet, .dat er veel van de „Paul Lecat" te redden zal' zijn. De uit 50 personen bestaande equipage kon tijdig aan wal worden gebracht. De oorzaak van den brand is onbekend. De vervanging van de „Paul1 Lecat" door een soortgelijk schip zou een bedrag van 50 millioen francs vereischen. Vrees el ijk e dood. Zaterdag avond heeft zich in het gehucht Einighau- sen bij Sittard een droevig ongeluk voor gedaan. De 31-jarige mej. M. S., vermoe delijk door de duisternis misleid, is in een beerput ,ap het erf terecht gekomen en den verstikkingsdood gestorven. Autoin brand. Eeninzitten- de ernstig g.ewond. Maandagmorgen bemerkte het personeel Van de stoomtram HeemstedeLeiden dat onder Oegsfgeest een auto in brand stond en dat een man bewusteloos en met brandwonden over dekt er naast lag. .Da man werd met de tram meegenomen naar het zieken huis te Leiden,, waar hij bleek te zijn de 37-jarige koopman I. Cohen uit Amster dam. Met de auto was hij tegen een boom gereden, met het gevolg, dat het benzine reservoir lek gestooten en de auto in brand gevlogen was. Zijn compagnon N. P., uit Amsterdam, die naast hem in de auto zat, wist er tijdig uit te springen, en heeft C., die achter het stuur zat, er uit getrokken. Daar deze bewusteloos was en brandwonden had, is Zijn compagnon om hul'p uitgegaan. In dien tusschentijd heett het trampersoneel 'hem gevonden. Zijn toestand is niet zorgwekkend, hoe wel de brandwonden ernstig zijn. Man pleegt een moordaan slag op zijn echtgenoote. Sedert eenigen tijd was de groentenhandel'aar F. van Beurden te 's Hertogenbosch voor de derde maal' getrouwd. Het huwelijk waS niet gelukkig en herhaaldelijk kwam er ruzie voor en meermalen heeft de man zich uitgelaten dat hij daaraan een einde zou maken. Zondagavond schijnt hij op zijn vrouw met een bijl een mis lukten aanslag gepleegd te hebben. Maan dag in den voormiddag herhaalde hy dien met een revolver. Een buurman, die het huis binnensnelde, vond de vrouw met een schotwonde in de borst badende in haar bloed. Hy waarschuwde de politie en eestelijken en achtervolgde daarna den ader, die gevlucht was. De buurman slaagde er in den dader, een sterken 60-jaxigen man, op den Kui- pertjeswal' te grijpen en in bedwang' te houden tot de politie hem arresteerde Hij heeft een volledige bekentenis afge legd. De toestand der vrouw is ernstig. Mijnongevallen in 1928. In 1928 hadden 44 doodelijka mijnongeval len plaats, waarvan 35 op1 de staatsmy- ncn en 9 op de particuliere mijhen. De verdeeling over de verschillende mijnen is als volgt: Hendrik 18, Maurits 12, Wil- helmina 3, Emma 2, Oranje Nassau III 2, Oranje Nassau I 1, Oranje Nassau II 1, Willem Sophie 2, Domanial© 2, Laura Julia 1. In 1927 was dit cijfer 34, in 1926 33, in 1925 41. Auto te water. Zaterdagavond is onder Langeraar een vrachtauto, waarin gezeten waren de heer de B., en zijn drie zoons, en we'lke door een zijner zoons werd bestuurd, in het Aarkanaal gereden. Allen geraakten te water. Zij zijn do.or schippers gered. De twee jong ste .zoons, 12 en 15 jaar, werden bewus teloos aan den kant gebracht, 'doch men heeft de levensgeesten weer weten op te wekken. Kind te water. Zaterdagmorgen raakte het vierjarig zoontje van A. v. R. te Vinkeveen al' spelende te water. De moeder, die op het hulpgeroep naar buiten snelde, sprong zonder zich te be denken hat kind ha. De vrouw van A. Z., die eveneens het hulpgeroep gehoord had en blijkbaar dacht, dat haar eig'en kind in gevaar was, sprong eveneens te water. De beide vrouwen en het kind konden door voorbijgangers, die te hulp waren ge schoten, gered worden en veilig op het droge worden gebracht. Groote brand te Tricht. Drie gezinnen dakloos. Zondag avond omstreeks 10 uur brak te Tricht een vrij hevige brand uit bij hakker Koiuw. In een oogenblik stond het geheele pand in lichte laaie en moesten de drie ge zinnen, die het pand bewoonden, n.l, de gezinnen Kouw, Verbeek en v. d. Pof] hunne woningen ontruimen. Een zieke vrouw kon nog tijdig worden uitgedra gen. Treinstagnatie te Rotter dam. Maandagmiddag is de trein die .12.22 van het station D. P. te Rotterdam in de richting Maassluis vertrok op het emplacement ongeveer 100 meter achter den tunnel van den Beukelsdijk, doordat dat een wissel defect was, blijven staan en heeft de rails daar ter plaatse ver bogen. Hierdoor konden de treinen naar en van Delft niet binnen komen. Alle binnen komende en uitgaande treinen hadden tot half drie gemiddeld elk een half uur vertraging, ook de Pullman-trein. Op den overdrukken oudejaarsmiddag beteekende dat voor zeer velen een on aangenaam oponthoud, op het station D.P. was het overdruk. De moord op den heer Lans. Door de Rotterdamsche politie wordt het onderzoek in de geruchtmakende zaak van den mo-ord op den heer Lans nog steeds met kracht voortgezet. Maandagochtend is weer door de Ri vierpolitie gedregd in het Ververschings- kanaal bij de Groot Hertoginnelaan te 's Gravenhage, in de omgeving van de woning van den procuratiehouder van O., die eenige weken geleden gearresteerd is. Ook vroeger is reeds op dezelfde plaats gedregd. Over het resultaat van Maan dagochtend wenschte de politie geen in lichtingen te geven, men zal nog mef dreggen voortgaan. De verdachte van O. blijft de houding aannemen, dat hij van den moord niets weet. Hij wordt tot zijn zaak zal dienen, in arrest geho-uden. Gevangen in zijn eigen brandkast. Terwijl de boekhouder van een firma te Kopenhagen Zaterdag ©enige werkzaamheden in de brandkast verricht te, wiel de zware deur toe; aangezien geen der aanwezigen, behalve hij. zelf, in het bezit van een sleutel was, zat hij on vrijwillig gevangen1. Men vreesde, dat de boekhouder door gebrek aan lucht in de kast, die slechts een oppervlakte van IV2 vierkanten meter had, het bewust zijn zou verliezen. Aangezien hij erover klaagde, dat de lucht in de kast slecht begon te worden, werd de brandweer gealarmeerd, die door het sleutelgat ge comprimeerde lucht in de kast perste. Eersit na geruimen tijd kwam een der firmanten op het kantoor en kon met zijn sleutels den boekhouder uit zijn onaan gename positie bevrijden. 1 Auto met voetbal spelers te water. Zondagavond is een auto met voetbalspelers en toeschouwers, die van een wedstrijd te Ostende terugkeerden, in de jachtclubhaven tusschen twee boo ten te water geraakt. Het reddingswerk leverde groote moei lijkheden op. Zes personen werden gered, onder wie -een vrouw, die ernstig ge wond was. Twee personen zijn verdron ken. Drie personen vergiftigd. Te Wiesbaden werden Zondagmiddag drie personen, man, vrouw en een tien-jarig nichtje uit Bieberich, in hun woning ver giftigd gevonden. De man en. het kind waren reeds dood, de vrouw werd in levensgevaarlijken toestand naar het zie kenhuis vervoeird. Aangenomen wordt, dat zij bij heit mid dageten vergiftigd zyn na het gebruik van ingelegde vruchten, waarvan nog een restant op tafel stond. Ook een welkom jn Indië. Iemand, die pas uit Holland kwam met het m.s. P. C. Hooft en die de reis van Tandjong Priok voortzette met het ss. Plancius, werd te Tandjong Perak (Soerabaja) verwelkomd door een lid van de Weeskamer en eenige ambtenaren, die bij hem beslag kwamen leggen op even tueele hem toebehoorende goederen, aan gezien hij tijdens de reis van Europa naar Indië door een Nederlandsche recht bank in staat van faillissement was ver klaard, vertelt het „Soer. Hbl." De betrokkene erkende in Holland nog schulden te hebben uitstaan, doch be weerde met zijn schuldeischers een rege ling te hebben getroffen, zoodat hij zeer onaangenaam werd verrast onder weg naar het nieuwe land, waar hij in dienst van een groote maatschappij, carrière hoopt te maken, met de telegrafische tij ding van zijn faillissement. Hij meende, dat dit was te wijten aan iemand die hem een poets wilde bakken. Van de zijde van rechtskundigen vernam het blad, dat inderdaad bij de Holland- sche wet een dergelijke failliétverklaring buiten tegenwoordigheid van den betrok kene om, mogelijk is. Er staat n.l. 'in d wet, dat de rechter den persoon tegen wien een vordering tot faillissement is ingesteld, voor .zich kan doen verschij nen. Het is derhalve njet verplicht. Een onderzoek aan boord van de aan- wezige bagage van den hiervoren be doelden Planciiuis-passagier leverde aan den vertegenwoordiger van de Soeraba- jasche Weeskamer weinig andere goede ren van waarde o.p dan eenige mailkof fers. Aangezien de man door het beslag daarvan ernstig zou worden gedupeerd met ^jjn gezin (hij heeft een vrouw en een jong kind), wijl zij hun bestemming elders in den Indischen archipel ,per K.P.M.-S'toomer moeten volgen, zal de Soe- rahajasche Weeskamer die ten deze handelt op verzoek van het zustercol'.ege te Weltevreden, dat blijkbaar bericht uit Hofland had ontvangen trachten een schikking te doen treffen met de betrok ken rechtbank in Nederland. Men hoopt dan machtiging te krijgen van den rech tercommissaris ginds om de aanwezige-, in beslag genomen koffers er wordt met het m.s. P. C. Hooft, nog een par tijtje verwacht onderhands te mogen varkoopen. Enkele kennissen en vrienden hebben zich bereid verklaard als kooper te zul len optreden, teneinde ze den oorspron- kelijken eigenaar daarna weer „in bruik leen" af te staan. Rijkslandbouwproefstations. Met ingang van 1 Januari 1929 is een nieuwe regeling van vergoedingen, als be doeld in art. II der technische voorschrif ten, vastgesteld, waaromtrent inlichtingen zijn te verkrijgen bij de rijkslandbouw- proefstations te Maastricht en voor vee- voedarondorzoek te Wageningen. Door J. J. M., 67 jaar, slager te Middelburg, is cassatie aangeteëkend te gen het vonnis der Rechtbank te Middel burg van 21 Deo. j.ll, waarbij! bijl ter zake van overtreding der Vleeschlceurings- w-et (honden van een vleeechwinkel waarvan de wanden nog gedeeltelijk yan hout zijn en waarvan de vloer scheuren en verdiepingen vertoont) veroordeeld tot f25 of 25 d. h. De inbraak in het tramsta tion te Steenderen. Op 18 Decem ber stonden voor de Arnhemsche Recht bank terecht de arbeiders Br. en M. waar van de eerste te Terborg en de tweede te Do-etinchem woonde, en die thans gedeti neerd zijn in het huis van bewaring te Arnhem, als verdacht van inbraak te heb ben gepleegd in het tramstation te Steen deren, voor welk misdrijf tegen elk van hen werd geëischt, tegen Br. een jaar en zes maanden gevangenisstraf, en tegen M. drie jaren gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde verd. Br. gisteren tot 1 jaar gevangenisstraf, en M- tot 2 jaren gevangenisstraf. Als verdacht van medeplichtigheid aan deze inbraak hadden zich te verantwoor den, zekere P., koopman te Rheden, E., koopman te Steenderen, D- vrachtrijder te Loerbeek, en een Duitscher D., welke laatste den voorraad zou hebben opge kocht. De officier eisebte tegen P. een jaar en zes maanden gevangenisstraf, tegen E. en teigien den Duitscher D. acht maanden gevangenisstraf en tegen Th, den vracht rijder, zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank achtte voor wat ver dachten E. en den Duitscher D. betrof, het ten laste gelegde niet bewezen, en sprak hen vrij, terwijl' verdachten P. en D. werden, veroordeeld, reep. tot een jaar en tot zes maanden gevangenisstraf. Dr F. van Gheel Gildemeester. f 's GRAVENHAGE. Gistermiddag is plot seling, in een tram, aan hartverlamming op bijna 74-jarigen leeftijd overleden de nestor der Haag'sche Hervormde predi kanten dr F. van Gheel Gildemeester. Dr van Gheel Gildemeester werd op 29 Jan. 1855 geboren, diende van 1878 tot 1881 de Ned. Herv. gemeente te W i 1- helminadorp, van 18811883 die te Daifsen en was sedert Nor. 1883 predi kant te 's Gravenhage. Hij heeft zich daar, behalve door zijn trouwen Evangelie-ar beid, verdienstelijk en bemind gemaakt door allerlei philantropisch maatschappe lijk en sociaal werk. In breeden kring heeft hy zich daardoor groote sympathie verworven. Op Oudejaarsavond had de overledene nog gepreekt. Dr Van Gheel' Gildemeester was rid der in de Orde van den Nederlan'dschen Leeuw en Officier in de Orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling zal a.s. Zaterdag middag plaats hebben. DEN HAAG. Op Oudejaarsmiddag zca de deurwaarder bij den Hoogen Raad, Van Dalen, aan een perceel in de Bilderdijk- straat een onlruimingsbevel uitvoeren. De betrokkene, de Italiaan Ferrari stak hem echter met een mes in de zijde en sneed hem ook daarmee in de hand. De Italiaan is gearresteerd en later weer vrijgelaten. De deurwaarder moet het bed houden. TOKIO. Een Japansch stoomschip is ge zonken. De bemanning, bestaande uit 31 koppen, is verdronken. De oorzaak van de scheepsramp is onbekend. WYCHEN. De landbouwer J. N. is bij het waterscheppen te water geraakt en verdronken. LONDEN. Het officieel© bulletin van he denmorgen 11 u. 45 luidt: ondanks den onrustigen nacht blijft 'de toestand van den koning sinds gisteravond onveran derd. Kwadendamme. Maandagnamiddag werd onderhands aanbesteed het bouwen van een bijzondere R. K. school voor jongens alhier. Ingeschreven werd door: J. de Kok, Goes f16000; Wed. Peters, Kwadendam me f 14.900; M. F. Goedemondt, Goes f 14.890; L. Peters, 'sHeerenhoek vooï f 14.780; J. Priem te Ovezande f 14.200; J. la Grand, Hoedekenskerke f 14.020; H- J. Rijk te Heinkenszand f13.993; J. L. Allewijn, Hoedekenskerke f 13.976. Gegimd aan den laagsten inschrijver J. L. Allewijn te Hoedekenskerke. De ra ming was f 14.725. Colljnsplaat. Door het bestuur van den Oud-Noord-Beveland-polder werd Zaterdag ten gemeontehuize alhier aanbesteed het verbroeden en verdiepen van een water leiding en een sloot en het leggen van duikers langs den Zuid-langeweg en den Wantesweg, in 2 perceelen. Ingeschreven werd als volgt: Voor het 1ste perceel de hoeren L. Munter voor f2245, C. Holle- stelle c.s. voor f2150, P. Janse Jz. voor f 2007, G. Franke voor f 1691. Gegund aan G. Franke. Voor het 2de perceel door de heeren P. Franke voor f 1090, L. Munter voor f948, P. Janse Jz. voor f938, G. Franke voor f 783, en C. Iiollestelle c.s. voor f 700. Gegund aan C. Hollestelle c.s. Alle inschrijvers wonen alhier. Gevonden voorwerpen. In de maand December 1928 zyn aan het bureau van politie to Goes onder staande voorwerpen al3 gevonden aange geven en zyn aldaar verdere inlichtingen betreffende deze voorwerpen te bekomen: Een gouden broche, een zilverbon van f2.50, een zakétui met spiegel en haar kam, een bankbiljet van f 10, een winter jas, een paar slobkousen, drie gouden ringen, een heerenrijwiel, een griffeldoos, een kop van een rijwiellantaarn, een rol koperdraad, vijf handschoenen, drie rij- wielbelastingmerken 1928, een lap voe ring en vier knoopen, drie dassen, een huissleutel, twee ledige kisten, een Duitsch taalboekje, een kindertaschje, een winkelboek, een pak reuzel, een koperen gewicht, een bont, een autozeiltje, een teerkwast, een pak spijkers, een hondje, een vruchtboom, een. étui voor een arm bandhorloge, een knipmes en een tasohje met inhoud. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. Goes, 2 Januari 1929. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Jan., 2.30 u. Berlijn 59.24—59.26 Brussel 34.621/234.641/2 Parijs 9.739.75 Londen 12.0812.081/4 New-York 2.492.49i/g Programma v%n Donderdag 3 Jan.: HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1852 M- 12.301.45 Concert. 6.308 Concert. Harpkwartet. HILVERSUM, 1071 M. 12.15—2 Con cert- 5.307.15 Concert. 8.15 Aan sluiting van het Concertgebouw te Am- sterdam. DAVENTRY, 1562 M. 11.20 Gramofoon- muziek. 12.20 Concert 1.202.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Fanfareconcert 7.05 Beethoven's sonaten voor viool en piano. 8.05 kwartet. 8.20 Or- kesitooncert. 9.55 Concert. PARIJS. „Radio-Paris". 1750 M- 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Sym- phonie-concert. 7.057.50 Gramofoon muziek. 8.5011.20. Concert. LANGENBERG, 469 M. 11.30 Mechanic sche muziek. 12.251.50 Operette- concert. 5.055.50 Kamermuziek. 7.20 Vroolyke avond.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3