(Jit de Provincie. Kerknieuws. oorzaakt door spreeuwen en lijsters, en, indien deze klachten gegrond blijken, deze soorten te doen opnemen in de lyst van vogels, die gevangen mogen worden? Bjj Kon. Besluit is verleend de eere medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in zilver, aan J. v. d. Eyk te Veere, tijdelijk havenmeester bjj do stadhaven te Veere. Een bekentenis. Zooals men zich nog wel zal herinneren werd onge veer 14 dagen geleden nabij het gehucht „Klein Brabant" onder de gemeente Oost burg nabij een hooiberg in de onmiddel lijke nabijheid van haar woning een 18- jarig meisje aangetroffen voorover liggen de in een sloot, dat bij nader onderzoek bleek den hals te zijn afgesneden met een in de nabijheid van het slachtoffer liggend scheermes. Aanvankelijk werd aan zelfmoord gedacht, doch het sectieonder- zoek wees uit, dat hier een moord was gepleegd. De maréchaussee ving onmiddel lijk een uitgebreid onderzoek aan en ook dc Justitie uit Middelburg verkeerde eeni- go malen ter plaatse. Verschillende per sonen, waaronder ook een zekere de R., de buurman van het slachtoffer werden gehoord. Al onmiddellijk ontstonden om ver schillende redenen ernstige verdenkingen tegen dezen laatste. De politie wist hoe langer hoe meer belangrijke en minder belangrijke aanwijzingen te ontdekken, die R. als den dader aanwezen, met het ge volg, dat deze thans heeft bekend zich aan den lafhartigen en met voorbedachten rade gopleegden moord te hebben schul dig gemaakt. De moordenaar werd Maan dag naar Middelburg overgebracht ter be schikking van de Justitie. Middelburg. Kind verbrand. Zon dagavond omstreeks 10 uur werd brand ontdekt in de woning van O. W. aan de Giststraat alhier. Het bleek, dat v. W. en zijn vrouw bij buren naar de Radio waren gaan luisteren en zij hun eenig kind van 4 maanden alleen in de woning hadden achtergelaten, terwijl op een twee tal koffers vlak bij het wiegje een bran dend petroleumlampje stond. Het vuui had zich bij de ontdekking niet alleen medegedeeld aan de lambriseering en den inhoud van de koffers, maar ook aan de- wieg. Het brandje was spoedig gebluscht, doch het kindje was dermate met brand wonden overdekt, dat het naar het Gast huis moest worden overgebracht, waar het na korten tijd is overleden. (Te laat voor ons vorig nummer ontvangen. Red.) Het was voor onze stad iets nieuws toen 6 minuten voor het eindigen van het jaar 1928 de groote klok van den Langen Jan begon te luiden en dit werd voort gezet totdat het heel uur begon te spelen en dus het nieuwe jaar zijn intrede had gedaan. Het luiden van de klok gaf een ongekende wijding aan de jaarwisseling en noodt tot een .herhaling in volgende jaren. Wij meenen goed te doen met te herinneren aan het verbod om bij vrie zend weer aan de straatzijde met water te werken. Hedenmorgen bleek ons, dat niet ieder dit schijnt te weten. Oudejaarsnacht moest de politie han delend optreden tegen een man, die in zijn woning alles stuk sloeg_ en 2ijn vrouw mishandelde. De man werd ter kalmee ring naar het politiebureau overgebracht. Dit geschiedde ook met een 14-jarige jongen, die in ernstig! beschonken toestand verkeerde. Onderzocht wordt of hier van overtreding van het verbod van sterken drank toe te dienen aan personen beneden 16 jaar sprake is. Vlissingen. Door de politie alhier is aangehouden en aan de Justitie te Mid delburg voorgeleid een man, die een vriend, met wien hij uit was, van een portemonnaie met f 160 beroofde. Maandag herdacht de heer C. Baljé den dag, waarop hij 50 jaar als bank werker in dienst van de Kon. Mij „De Schelde" was. Hem werd door de directie een ge schenk in enveloppe en door het perso neel der afdeeling machinefabriek een souvenir aangeboden. Goes. Bevolking. IngekomenP. J. Knopjes, dienstbode, van 's-Heerenhoek, St.-Jacobstraat 54; J. P. den 'Engelsman, dienstbode, van Wolphaartsdijk, Wilhel- minastraat 98; B. van Waarde, los-werk- man, van Wolphaartsdijk, Oostsingel 110; C. Bliek, dienstbode, van Wolphaartsdijk, Voorstad 79; K. J. Hoogesteger, geb. van de Kreeke, zonder beroep, van Katten- dijke, Ruijterl. 40; J. A. Antonisse, zon der beroep, van Delft., Violenstraat 24; A. W. C. H. Bol, leerl. verpleegster, van Breda, Oostwal 31; Wed. A. de Fouw en gezin, zonder beroep, van Eindhoven, Scbeldestraat 76; Joh. Kloosterman en gezin, landbouwer, van Kloetinge, Oost- wal 101; W. van der Veen, wed. Sardijn, werkvrouw, van Kloetinge, Polderman straat 7; C. J. Antonisse, gezelschaps juffrouw, van Breda, Violenstraat 24. Vertrokken. J. C. de Pan, dienst bode, naar Den Haag, Waalsdorper weg 31; B. Quist en gezin, boekhouder, naar Den Haag, Vaillantlaan 285; A. A. Baden, timmerman, naar Leiden, Hoogewoerd 181. 's-H. Hendrikskinderen. Op de weeg brug alhier werd dit jaar gewogen 2.627.175 K.G. suikerbieten (het vorige jaar 1.004.158 K.G.). Nlssa. Maandag j.l. werd Raadsverga dering gehouden, waarbij alle leden aan wezig waren. .De bekende adressen van Axel en IJsseimonde werden voor ken nisgeving aangenomen. Besloten werd tot toetreding als lid van de vereeniging van Ned. Gemeenten. In verband daarmee zul len alle assurantiën worden opgezegd en zal bij die vereeniging worden verzekerd. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd herbenoemd J. van Liere en tot lid der commissie van toezicht op het L. O. M. Nieuwenhujjze. Aan J. Walhoudt, G. Nieuwenhuijze Az. en L. Herrebout werd jaar afschrijving verleend in de hon denbelasting. Een suppl. kohier hondenbelasting werd opgemaakt met 2 honden tot een bedrag van f 6. In geheime zitting werd de dok tersvacature besproken en na heropening besloten het verzoek om ontslag aan te houden tot de eerstvolgende vergadering. Krabttendijke. Bevolking. Ingeko men: Fr. M. Geense van Kapelle; M. W. Welleman van Delft. Vertrokken: Th. J. van Doorn en ge zin naar Middelburg; Joz. M. Bouwman, Waarde: J. W. L. de Vrieze, Haamstede; M. J. Blok, Kruiningen; J. P. Vervloet, Amerongen; M. Buteyn, Rilland-Bath; Adr. Haverhoek, Eindhoven; Jannetje Over- beeke, Vlagtwedde. Kapelle. Oudejaarsdag kwam de Raad der gemeente hijeen. Afwezig met kennis geving de leden J. van Wingen en A. v- d Have. De voorzitter deelt mee, dat op 20 Dec- de hoeken en kas van den gem.- ontvanger door B. en W. zijn nagezien en in orde bevonden werden. Ged. Staten berichten, dat zij goedkeur den, ook namens den Minister de wijzi ging der stemdistricten voor de gemeente- Ook werd bericht door dezen, dat zij goedkeuring verleenden om een geldlee- ning aan te gaan voor de algemeene be graafplaats voor het dorp Kapelle. bij de Bank van Ned. Gemeenten rentende 43/4 pCt. Aan het bekende verzoek van de raad van IJsseimonde werd geen adhaesiebe tuigd. Afwijzend werd beschikt op een verzoek om steun voor de vereen, voor onvolwaardige arbeidskrachten. Idem het verzoek van de Ned. Politiehondvereen. Dhr H. K. Kramer, radiohandcl alhier verzoekt den raad in aanmerking te mo gen komen voor radio-distributie voor Kapelle. Werd gegeven in handen van B. en W. De voorzitter deelt mede, dat de grond voor de algemeene begraafplaats voor het dorp Kapelle Vrijdag 2S Dec. j.l- is geleverd. Herbenoemd werden de leden van plaat selijk toezicht op het lager onderwijs, aftr. waren C- A. de Keijzer en F. P. de Graaf. In de plaats van dhr P. C. v. d. Vliet, welke niet meer in aanmerking kon ko men werd gekozen dhr Johs Oele Lz. Bezwaarschriften schoolgeld 1928'29 J. J. Zegers werd teruggebracht van de derde naar de eerste klasse. P. Sinke van de tweedenaar de eerste. Aan- Jacob Spruit te Biezelinge en aan C. Wisse werd alge- heele ontheffing verleend. Ook werd in gewilligd het verzoek van de Wed. W. van MarisKodde. Het verzoek van de vereen. Glascul tuur te Kapelle en Omgeving om inge bruikneming van een schoollokaal werd ingewilligd. Rondvraag: Dhr v. d. Gra'aff wijst op de onvol doende afwatering zoo juist aangebracht aan de pas verbouwde Ned. Herv. school te Biezelinge. De voorz. zegt, dat B. en W. dit hebben gegeven in handen van het schoolbestuur in overleg met den gem.-architect. Dhr v. d. Graaff: dus het is uit de handen gegeven? Het deugt niet. Het geld er aan besteed voor deze afwatering Is weggegooid. Weth. Zuid- weg erkent, dat de afwatering niet in orde is. Dhr Fraanje vraagt naar de vorderin gen met het mogelijke verbreeden van den weg bij wachtpost 38 om vlugger de spoorbrug over te kunnen. De voorz. zegt, dat reeds stappen zijn gedaan om tot verbetering te komen. Niets meer aan de orde zijnde dankt de voorzitter voor de betoonde mede werking in 1928 en wenscht alle leden een goeden uitgang toe met gezinsleden. Weth. Zegers beantwoordt namens den Raad dezen wensch. Souburg. Zaterdag j.l. vergaderde de Vereen, van Oud-leerl. aan den L. en T. W. C. De voorzitter heette in het bijzonder dhr Meijers uit Vlaardingen-Am- bacht welkom, die het een en ander wenscht jnede te deelen aangaande de glascultuur in het Westland. Vooraf bracht de secretaris verslag uit over het afge- loopen vereenigingsjaar, waaruit bleek, dat het ledental stabiel is gebleven, en 20 bedraagt. Er zijn dit jaar 2 sprekers opgetreden, terwijl in de maand Juli Ir Verhoeven uit Wageningen verschillende ziekten on der de gewassen, hun voortleven en be strijden besprak. Vervolgens zijn er dit jaar 7 proefvelden aangelegd met ver schillende kunstmeststoffen. De penning meester bracht verslag uit over zijn ge houden beheer. Dhr Jacs Louwerse werd bij acclamatie met algemeene stemmen herkozen tot secretaris. Hierna sprak dhr Meijers over den tuinbouw in het West- land, wat aanleiding gaf tot vragen stel len. De voorzitter bracht dank aan dhr Meijers voor zijn rede en sloot daarna de vergadering. Koudekerke. Zaterdag hield de Raad een spoedeischende vergadering. Afwezig dhr Moens. Deze vergadering is belegd o-p verzoek van 8 leden ten einde te be spreken huur en verhuur der gemeente- woning van dhr Crucq.. De vergadering wordt geschorst en gaat in geheime zit- ting. Na heropening der vergadering krijgt dkir Sanderse (S.D.) 'twoord. Hij zegt, dat hem in de geheime vergadering din gen zijn gezegd die hij krachtens zqn eed nu niet mag gebruiken en moet daar om verschillende zaken verzwijgen. Hij meent echter te moeten zeggen, dat de onbenulligheid der agenda hem ontnuch terde, toen hij den oproep had bestudeerd. Het voorstel is ingediend door wat men noemt rechts. Het moet een voorstel z\jn in 't algemeen belang en links is er niet in gekend, wat toch zeer noodig wa3 geweest. Hij meent, dat het een voorstel is, dat de voorstellers reeds in twee groepen verdeelt. Hij zou willen zeggen, had met een voorstel gekomen tot op heffing der openbare school, dan had men zijn doel te kennen gegeven. Op het platteland ziet men den schoolstrijd onder rechts nog even heftig voeren te gen de openbare school als voorheen. Hij is van oordeel, dat de verhooging van huur bij een gedeelte der voorstellers voorzit, doch bij de anderen een aanval op de openb. school is. De volksmond zegt, dat een gedeelte der voorstellers de woning wil disponibel stellen voor den burgemeester. Spr. vraagt hebben zij rekening gehouden met den slag die daar door de openb. school wordt toegebracht, want men zai geen geschikt hoofd kun nen krijgen. Hier is misbruik van macht. Rechts is in de meerderheid en stelt zich tegen de openb. school. De voorz. roept den spreker tot de orde en wijst hem er op om over de zaak die aan de orde js (verhooging van nuur) te spre ken. Dhr Sanderse zegt er is geen toelichting. De voorz. zegt er is wel een toelichting, spreekt u over het voor stel. Dhr Sanderse vervolgt: de sa menwerking is onder rechts wel eens an ders geweest. Men is destijds naar rood en rood, naar rechts gekomen om be langrijke dingen te bespreken. Nu wordt er voorgesteld om de huur van f 325 op f 400 te verhoogen. Een hoofd der school mist hier te veel aan gezelligheid enz. Daarom moet men hem tegemoetkomen in de huur. Ook dit hoofd gaat weg, omdat hij hier niet vinden kan, wat hij zoekt. Dat is het nadeel van een plattelandsgemeente. De niet ge noemde argumenten zijn voor spr. om de Op. School te doen verdwijnen. Spreker hoopt dat de andere voorstanders hem hierin zullen steunen. Wij als S.D.A.P. geven de verzekering, dat wij bereid zijn, wanneer deze school zou moeten ver dwijnen, er elders een te doen verrijzen. Als op deze wijze bezuinigd moet worden dan zullen wij telkens in de debatten wanneer het maar immer kan, op de meest scherpe wijze de geldverspilling door het bijzonder onderwijs aan de kaak stellen. Weth- Contant kan den vorigen spr. niet volgen in zijn betoog, omdat hij meent, dat hij dingen heeft gezegd, die niet waar zijn. Hij verbaast zich, dal een mede-weth. zich 't voorstel niet goed heeft voorgesteld- Hij had de voornemens van B. en W. den verzoekers kunnen mededeelen inzake huurverhooging, dan was in deze vergadering de breede be spreking niet noodig geweest. Er is geen vergelijking en berekening voor de ver hooging gegeven. Men is in gebreke ge bleven om een prys te noemen of een vergelijking te doen. Er gaan stemmen op om het tot een volgende vergadering uit te stellen, doch dan wordt het nog vreemder om deze spoedeischende ver gadering te houden. Gaarne zal spr. van de verzoekers hooren, wat ze wel zou den willen. Weth. Stoppels zegt, de verhooging wel degelijk in. eene wethoudersvergade ring naar voren te hebben gebracht. Daai heeft dhr Contant zelf -reeds gesproken om de huur te bepalen op één zevende van het salaris dat het hoofd krijgt. De weth. staan tegenover elkander. Dhr. Stop pels zegt, dat hij toch het volle recht had, om dit verzoek mede ter tafel te brengen. Dhr Lorier A.-R., wil het geheele betoog van dhr Sanderse hierin samen vatten, dat het motief der voorstellers moet zijn, verdwijning Van de Openbare Sch-ool. Dit is echter geheel uit den duim gezogen. Het is fantasie van dhr Sanderse. De Op. school staat of valt niet met de woning en om eerlijk te zijn tegenover de sollicitanten is het noodig, dat zij precies weten, waar zij bij benoeming aan toe zijn, hetzij een huur verhooging en tot welk bedrag, hetzij dat er geen ambtswoning disponibel is. 4 jaren terug is door spr. een verhooging van deze huur met berekening voorge steld 'en was sprekers voorstel om deze op f 400 te bepalen. Wij hebben als ge meente reeds woningen genoeg, waar geld bij moet. De wet verplicht niet, om te zorgen voor een woning voor een hoofd der school, hetzij Bijz. of Openhaar. Sdh- Er 'kan hier beslist bezuinigd worden a. door vermeerdering van huur en b. doordat de gemeente van de extrauit gaven voor de telefoon ten behoeve van den burgemeester zou kunnen worden verlost. De bezuiniging zou hierdoo-r op ongeveer f150 worden gebracht. Dhr Sanderse zegt iets te hebben beluisterd, wat hem straks niet is gë- zegid. Waar 3/11 van den Raad niet is gekend, sterkt het hem in de overtui ging dat het toch gaat om de openbare school en niet om de bezuiniging. Verhage is zoo iets van een Vrijheidsbondertje, ook die is niet gekend. De voorzitter roept hem tot de orde en zegt hem in zijn uitdrukkingen parle mentair te blijven. Anders zal hij hem het woord moeten ontnemen. Dhr San derse gébruikt daarna, om de houding van rechts te laken, Bijbelteksten. De voorz. verzoekt dhr Sanderse geen Bijbelteksten aan te halen op een wijze gelijk hij dit doet. Daardoor onteert 11 Hem, Wien alle eer toekomt en belee digt ui ons, die er diep voor b-uigen. Dhr Stoppels stelt voor om de huur van deze gemeentewoning te bepalen op f400. Dhr Sanderse brengt weer de onderlinge verhouding der wethouders in 't geding. Stoppels zegt: U kunt er van maken wat U wilt. Dhr Sanderse wil een commissie voor onderzoek naar de huurwaarde dier wo ning. Do voorz. meent dat de Raad wel bevoegd is om hier te kunnen oordeelen. Dit voorstel vindt geen steun. Dhr Lorier (A.R.) zegt: Sanderse kan van Stoppels distillee-ren wat hij wil, doch hij is er naast. Do bedoeling1 van B. en W. was om in een volgende- verga dering te komen met een voordracht voor hoofd, en dan eerst de huurwaarde vast te stellen. Dat is dunkt mij tegenover den te benoemen persoon niet juist en daarom nu een beslissing. Dan kan die den sol licitanten worden medegedeeld. Wij wil len de huur verhoogen, niet door verge lijking met andere woningen, doch in verhouding tot den kostprijs van het ge bouw. Dhr Contant antwoordt: de loop der zaak komt hiero-p neer, dat u zegt, wij' zijn het getreuzel van B. en W. moe. Daarom zal Spr. verder geen deel nemen aan de bespreking over deze zaak. De voorz. zegt: ik zie het anders dan dhr Contant. De vergadering is wet tig belegd en het punt is op wettige wijze aan de orde gesteld. Spr. meent: wij- mogen ons aan de beraadslaging over deze wettige zaak niet onttrekken. Dhr Contant zegthet is weerzin wekkend dat er 3 leden buiten gehouden zijn. Dat zit mij dwars). Dhr Lorier zegt: wij zijn het eens dat ook de dokterswoning de gemeente veel geld kost; ook het vereenigingsirebouw. Doch de dokter gaat op dit moment niet weg, en het hoofd der school wel. Dat wij er 3 heeren niet in kenden,, is vanzelfsprekend; 4 jaar terug is lang en breed gesproken over deze huurver hooging. Ook toen is men afgestuit op een voorstel van Contant van 1/7. Van links wilde men niet weten van verhoo ging. Dhr De Rijke zegt: reeds met 3 le der is men in rechten om een vergade ring te verzoeken en punten ter behande ling voor te stellen. Het is nu geschied met 8 leden van den Raad. Het principe dat in het voorstel zit is om recht te doen, en geen gelden als toeslag, uit de gemeentekas te nemen. Spr. meent, dat het hoofd van de Dis- hookweg'school en ook het hoofd der Herv. school eerst hebben gewoond in een woning van de bo-uwvereeniging. Zij zijn daarom toch zeker geen mindere krachten. Wij moeten geen toeslag geven, wij zijn niet verplicht de een' boven den ander te bevoordeele-n. Er zijn wel wonin gen gezet vo-or de hoofden der bijz. scho len, doch dit is uit de particuliere beurs geschied, niet uit de gemeentekas. Dhr Sanderso zegtmen kan geen toeslag geven op het salaris aan de open bare school uit de gemeentekas, doch men kan dit Wol door lage huur te vra gen; De bijz, school kan zijn onderwij zers meer geven dan het wettelijk mini mum. Dat kan de openbare school niet, en daarin staat de openb. school ten achter bij de bijz. school. Wij zijn geen drijvers voor een nieuwe openb. school te bo-uwen ter wille der kosten. Het goed recht voor rechts voor hun school erkent Spr. en geen moeilijkheden zal hij in den weg leggen. De voorz. zegt: de menschen van het bijz. onderwijs zijn gewoon aan mild dadigheid voor kerk en school en dit offer brengt men er gaarne. Deed men dit ook aan de zijde der openb. school dan was men ook klaar. Alsnu volgt stemming om de huur te verhoogen tot f400. Dhm Sanderse en Contant stemmen blanco. Dhr Lorier meent, dat men over een voorstel zich voor of tegen moet uit spreken en niet blanco- stemmen mag. Dit blijkt juist. Dhrn Sanderse en Contant verwijderen zich en gaan naar de pu blieke tribune. 'Alsnu wordt het voor- stel-Stoppels om de huur te verhoogen tot f 400, met 7 tegen 1 stem aange nomen. Dhr Sanderse wil geen rondvraag, doch zal nog twee vragen stellen: a. verbetering Lageweg (dit is reeds opgedra gen) en b. hoe het gesteld is met het oude plakkebord op 't Zand en het rooien van de twee hoornen. De voorz. zegt, het oude zal worden opgeruimd en reeds ié opgedragen om op het nieuwe te plakken. Over de twee hoornen is verschil van eigenaar. Dit zal binnenkort 'tot een regeling komen tus- schen de provincie en Jhr van Doorn- Eerst dan worden deze opgeruimd. Dhr de R ij k e stelt voor, om aan het hoofd der Gemeente de voorkeur te geven om de nu besproken gemeente-woning te betrekken. Hierover ontspon zich een debat tus- schen Sanderse en den voorzitter, over het recht, om dit voorstel op deze ver gadering te behandelen. Dhr Sanderse be twistte dit, als zijnde niet op de agenda geplaatst. De voorzitter zegt: de agenda spreekt van huur en ve'rhuur gemeente woning. Het voorstel de Rijke wordt on dersteund en komt nu in behandeling. Dhr Stoppels kan er niet mede accoord gaan en wil het aldus wijzigen, dat hel te benoemen hoofd der school vo-orkeui zal krijgen. Dhr Contant vindt het voorstelde Rijke absurd en wil een grondig onder zoek om de gevolgen te kunnen o-ver zien. De voorzitter zal zich in deze zaak onzijdig houden. Hij is bereid, wanneei het hem toegestaan wordt een woning op het dorp te betrekken. Hij ia bereid om van het Zand naar het dorp te komen De voorz. stelt voor, om te beslissen om het voorstel te behandelen. Met 7 tegen 3 stemmen aangenomen om het te behandelen. Dhr de R ij k e licht het voorstel toe en zegt: Reeds bjj de komst in de ge meente, heeft de burgemeester gezegd, wel op het dorp te willen wonen. Het is een gemeentebelang, dat de burgemees ter op het dorp en daardoor in het mid den van de gemeente woont. Mede is hij daardoor van de auto- of tramkosten ontheven, die nu telkens hem door weer en wind worden opgedrongen. Hij kan dan ook veel meer dan tot nu toe leiding geven aan de verschillende gemeente-belangen. Ook de bezuiniging wordt ermede ge diend. Dhr Sanderse is er tegen. Nu mee nen de A.R. een geschikt moment te heb ben om het te kunnen sturen in de rich ting om het hier met een wachtgelder of zoo iets te moeten doen. Voor spr. zit er een aftakeling in van do Openb. school. De burgemeester is in deze gemeente, gekomen om deze als leerschöol te ge bruiken, en "kan hij vandaag of morgen beter, dan doet hij dat, en dan zitten wij met deze woning, doch voor spr. is het alleen de bestrijding der Op. school door rechts. Dhr de R ij ke merkt op: Wij zitten niet met de gehouwen, wanneer ze leeg komen te staan. Dan kunnen wij ze ook verkoo- pen. De A.-R. helden volstrekt niet mede te werken aan de verdwijning van de Op. school, zij vermoordt zich zelf wel. Maar wij zijn ook niet geroepen om de Op. school boven andere te bevoordeelen. Dhr Contant verdedigt de Openbare School. Dhr Sanderse vraagt, met welk goed recht is dit voorstel gedaan? De woning is bestemd geweest als verlengstuk der Op. school. Zoo heeft men het gezien en gevoeld in de gemeente al 'de jaren. De voorz. zegt dat de- gemeente niet verplicht is voor hem als hoofd der gemeente of voor het hoofd der school een woning disponibel te stellen. Het is ook een belang dat de Burgemeester op het dorp woont. Dhr De Rijke zegt: dhr Sanderse heeft nu al' vele malen gezegd dat het al jaren en jaren is geduld om voor het hoofd der school een woning, te heb ben en men dit dus gewoon is; ook de el- lenlango redevoeringen door de S.D.A.P, worden door ons geduld. Daardoor moe ten wij onzen jijd aan hen opofferen. Met veel minder woorden kan hetzelfde wor den gezegd. Hot voorstel-De Rijke wordt aange nomen om de Burgemeester voorkeur te geven om deze ambtswoning te betrek ken, zulks met 6 voor en 4 st. tegen (tegen stemden weth. Stoppels, ende drie linksche hoeren). Koudekerke. Bevolking. Ingekomen: Mej. P. Fleurbaaij, wijk E no. 151 uit Rotterdam; 1. Prins met gezin, wijk D 66b uit Middelburg; J. 'M. Hoogesteger mot gezin, wijk D 56e uit Middelburg. Vertrokken: Mej. P. W. de Wijze, van wjjlc A no. 167 naar 0.- en W.-Souhurg; G, G. Vader met gezin, van wijk B no. 182 naar Vlissingen; L. Louwerse mej gezin, van wijk B 94 naar Vlissingen; A. Cruccr met gezin, van wijk A 47 naar Amsterdam. Tholen. Toen Oude Oudejaarsavond 5 uur de zoon van den wethouder Wage- maker alhier achterwaarts met zijn auto een garage, gelegen bij het Nonnenkloos ter aan den Bergenschen weg uitreed, werd deze gepakt door de juist passee- rende tram. De auto werd een vijftiental meters medegesleurd en tusschen een boom en de locomotief verpletterd. De heer Wagcmaker bekwam gelukkig geen letsel, zoodat het ongeluk zich al leen beperkte tot materiëele schade. De wagen, een fonkelnieuwe Essex, moet volkomen vernietigd zijn. Naar wij vernemen, moet de toe stand van den heer de Rijcke, welke op 29 Dec. j.l. zoo- ernstig door de tram werd aangereden ernstig zijn. Ook is zijn echtgenoote, bij wie het zich aanvanke lijk liet aanzien, dat zij slechts eenige schrammen bekwam ook in het zelfde zie kenhuis opgenomen, daar zij zich inwen dig moet hebben bezeerd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Maarn-Maarsbergen J. H. Sehuurmans Stekhoven te Spijkenisse; te Sleeuwij'k H. van Reken, cand. te 's-Gravenhage; te Oudewater K. J. v. d. Berg te Amersfoort. Aangenomen naar Zeist, F. G. Hospers te Noordwijk a. Zee. Bedankt voor Apeldoorn en Het Loo J. J. van de Wall te Groningen; voor Oudwoude-Westergeest J. H. Sehuurmans Stekhoven te Spijkenisse; voor Nieuw- Weerdinge S. Goverts te Oldebroek; voor Oud-Beijerland Ph. J. Vreugdenhil te Gorinchem. Geref. Kerken. Beroepen te Arum S. van Wouw, cand. te Vlissingen; te Hazerswoude Mr G. M. den Hartogh, cand. te Apeldoorn. Aangenomen naar Hazerswoude G. M. den Hartogh, cand. te Apeldoorn. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Kampen C. S. v. d. Ven te Arnhem. Arnemuitlen. Bij de gehouden vrije stemming voor een vacant komende no tabelplaats in de Ned. Herv. Kerk werd Zaterdagavond j.l. gekozen de heer C. v. d. Ketterij Kzn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2