Uit de Provincie. Kerknieuws. Ge Hollandsche Spoorstation in Den Haag teruggekeerd uit Indië, waar hij de ope ning van de lijnen der Kon. Ned.-Iiul. Luchtvaart-Mij. op 1 November heeft bij gewoond. Ter begroeting waren aan het station aanwezig de heeren De Vogel, voorzitter van de Kon. Vereeniging voor de Lucht vaart; kolonel Walaardt Sacró, algemeen secretaris van die vereeniging; Delprat, directeur van de Stoomvaartmij. Neder land; W. Ruys, directeur van den Rut- terdamschen Lloyd, die den genera:ü te gemoet was gereisd; J. Ruys, hoofd agent van den Rottordamsohen Lloyd te 's Gravenhago; Steenbeek, secretaris van den raad van bestuur der Kon. Ned.- Ind. Luchtvaart Mij., en Plesman, direc teur der K.L.M. en mede-directeur der K.N.I.L.M. Generaal Snijders Werd bij a;inkomst door de aanwezigen hartelijk begroet. Financiëele verhouding Rijk en Gemeenten. Het Kon. Nederl. Landbouw-comité heeft aan de Tweede Kamer een adres gericht naar aanleiding van het wetsont werp omtrent de financiëe e verhouding tusschen Rijk en Gemeenten. Het Comité betuigt zijn instemming met het voornemen in de Memorie van Toe lichting uitgedrukt tot nivelleering van den plaatselijken belastingdruk, doch is van meening, dal dit in het wetsontwerp zeer onvolkomen tot uiting is gebracht. Uitvoerig worden de punten vermeld, die naar de meening van het comité, ter be reiking van het beoogde doel, nader in overweging behooren te worden genomen- De radio in Indië. Het Soer. Hdbid deelt mede, dat b-'nnen- kort de oprichting is te verwachten van een Nederl Indische Radio Omroep-Maat- sc.happij. Deze Mij heofl ten doel: ten eerste de in NM fndië voortge brachte muziek en berichten enz. uit te zenden, hoofdzakelijk tusschen 6 en 9 uur 's avonds. Ten tweede, uitzendingen uit Holland, 'door middel van de anti-fading installatie op een voor Indië geschikte golflengte te relayeeren Do N.I.ILO.M. zal in Nederland geves tigd zijn en in Indië vertegenwoordigd worden door twee gedelegeerden. Het be- noodigd kapitaal bedraagt 6 ton, waarvan do helft geplaatst is) elk voor een ge lijk deel, bij Maintz en Co., Radio Holland cn Philipsomroep. Het zendstation zal nabij Batavia wor den gebouwd en zal 4 ton kosten. Café's op Oudejaarsavond te Groningen. De Burgemeester heeft aar de Café's en Restauranthouders onderstaand schre ven goricht: „Ik deel u mede, dat ik het op prijs zal stellen, dat alle café's en restaurants te dezer stede op Oudejaarsavond om 10 uur worden gesloten, opdat ook degenen, die werkzaam zijn in het café- en restau ratie-bedrijf, in de gelegenheid zullen zijn dien avond in hun gezin door te brengen. Ik spreek het vertrouwen uit, dat op uwe medewerking in deze kan worden gerekend". De afdeeling Groningen van den Bond van Hotel-, Café- en Restaurant-persor neel in Nederland, heeft tevens een be roep op het publiek gedaan, deze sluiting om 10 uur algemeen mogelijk te maken, door dien avond geen café's en restau rants te gaan bezoeken- Is dit ook niet iets voor andereplaat sen? Eerste Kamerlid Rugge. De heer E. Ttugge (S.D.), wethouder van openbare werken te Groningen en lid van de Eerste Kamer is zoodanig ongesteld geworden, dat hem door zijn dokter eenige weken absolute rust is voorgeschreven. Klerk-wachtgelder bij de Spoorwegen. Bij de Spoorwegen zijn zoo langzamer hand de wachtgelders weer door het be- dryi0 opgenomen en bijna allen hebben weer een vaste plaats gekregen, zij het dan ook niet hun oude plaats. Echter waren tot nog toe steeds een dertigtal klerken buiten het dienstverband, wijl zij wat lichamelijke gesteldheid betreft (ge zichtsvermogen) niet geschikt waren voor den stationsdienst. Deze kwestie is door den Personeelsraad aanhangig gemaakt bij de Directie. Na een bespreking daarover J tusschen Personeelsraad en Directie heeft laatstgenoemde zich bereid verklaard om deze klerken in den administratieven dienst op de stations te plaatsen ter voorziening in de vacatures van vrou welijke klerken, die ook geen verderen stationsdienst doen. Zij komen dan echter voor bevorde ring tot commies in aanmerking zoodra er een vacature bestaat. Hiervoor is ver- eischt een aantal' van zes dienstjaren als klerk. Als zoodanig worden dan berekend de jaren die deze ex-klerken, voor hunne opwachtgeldstelling als zoodanig door brachten en de jaren die zij in een vacature van vrouwelijke klerk zullen doorbrengen. De opening van het Roememsche parlement. Prins Nicolaas spreekt in het parlement de openingsrede uit. Het ontwerp-Ziektewet. „De Ned. Werkgever" heeft een „ge- mengden indruk" van de wijzigingen, die het Ontwerp-Ziektewet heeft ondergaan: Er is ongetwijfeld in sommige veran deringen die het wetsontwerp heeft on dergaan veel goeds; maar daartegenover staan verschillende schaduwzijden. In den minister prijzen wij, dat hij op essentiëele punten zichzelf heeft weten te overwin nen en eigen denkbeelden heeft prijs ge geven ter wille van het gemeen over leg Aan den anderen "kant echter is hij daarin op sommige punten te ver gegaan en heeft hij concessies gedaan, welke o.i. ook niet gemotiveerd kunnen hee- ten door de noodzakelijkheid otn toe te geven ten einde de totstandkoming van zijn ontwerp niet in gevaar cc brengen. Wat de organisatie der verzekering be treft, is do uitkomst van 's ministers na- d' re overweging van de daaromtrent ge maakte opmerkingen geweest, dat hij is kunnen meegaan met het door de groote meerderneid der Commissie van Voorbe reiding aanbevolen denkbeeld om de or ganisatie to vereenvoudigen door als basi? daarvan te nemen de bedrijfsvereenigin gen en de Raden van Arbeid. Aan den eenen kant zit hierin onge twijfeld iets goeds, aangezien hierdoor de verzekering meer dan in liet oorspron kelijke wetsontwerp een collectief karak ter krijgt en de bijzondere ziekenkassen uit de regeling verdwijnen. Daarbij hoeft de minister zich ook laten leiden dooi de overweging, dat, nu bij het gewijzigde wolsontweip de kring der verzelccrdo ar beiders wordt beperkt tot de arbeiders in dionst van oen onderneming (we ko men hiorop straks terug), allicht voor vele onderlingo ziekenkassen de gelegen heid blijft geopend om werkzaam te blij ven voor de arbeiders, die buiten onder nemingen /werkzaam zijn. Daarnaast zul len zij kunnen worden dienstbaar gemaald voor een aanvullende verzekering op do zickengelduilkeering en eindelijk schijn! de mogelijkheid niet uitgesloten, dat een aantal bestaande ziekenkassen zich zoo danig zullen kunnen roorganiseeren, dat zij als bedrijfsvereeniging voor erkenning in aanmerking komen. Aan den anderen kant echter moeten wij verklaren, ernstig te zijn teleurgesteld doordat nu de ondernemingsziekenkassen haar zelfstandig karakter zullen moeten prijsgeven, willen zij onder vigeur van de gewyzigde regeling kunnen blijven be slaan. De minister deelt toch mede, dat met betrekking tot deze kassen hem het nemen van zijn besluit werd vergemakke lijkt, omdat de mogelijkheid bestaat om binnen de organisatie der bedrijfsvereeni ging door middel van de oprichting van een afdeelingskas, de gelegenheid te ope nen om de aan eenzelfde onderneming verbonden arbeiders voor de verzekering als een zelfstandige groep te 'behande len, zoodat „een belangrijk deel" van hetgeen met de erkenning der onderne mingsziekenkassen werd beoogd, kan be houden blijven en met name onder het toezicht van het bestuur der bedrijfsver eeniging en met inachtneming van de noo- dige wettelijke voorschriften een gedecen traliseerde uitvoering der verzekering, daar waar zoodanige uitvoering aanlok kelijk voorkomt, mogelijk blijft. Het orgaan zou het veel beter hebben gevonden, wanneer de ondernemingszie kenkassen autonoom waren gelaten op voorwaarde, dat zij zich tot een fede ratie verbonden. Provinciaal' Electriciteits- en Trambedrijf. Met ingang van 1 Januari wordt het electriciteits- en tram bedrijf van de Société Anonyme des Tramways a Vapeur de Flessingue-Middel- bourg et extensions te VTissingen overge nomen door de Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Mij. Als directeuren zullen van dien datum af Optreden de heeren H. Streefkerk te Middelburg: en J. Slooves te Vlissingen. Naar de Axeïsche Crt. uit goede bron verneemt, zal' de aanbesteding van den weg HulstSt. Jansteen, over den z.g. Tragel reeds in den loop van Januari plaats hebben, zoodat men het niet on mogelijk acht, dat reeds in het voorjaar van 1929 de weg geheel gereed zal zijn. De „Kota Baroe". Het motor schip „Kota Baroe" voor den Rotterdam- schen Lloyd gebouwd op de werf der Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlisr singen, zal binnenkort de proefvaarten houden en medio Januari naar Rotterdam vertrekken. Ket onderhouden van het Nederl. gedeelte van het kanaal van Terneuzen en van den Rijksweg Terneuzen-Belgische grens is door den Rijkswaterstaat opge dragen aan den heer G. A. van der Straa- ten te Terneuzen voor f 45.983. Invoer van vee in België. Do invoer van vee in België langs hel tolkantoor van Santvliet is tot nader order verboden. Kloefinge, Vrijdagavond hield het Groe- 1 ne Kruis alhier haar algemecne verga dering, onder voorzitterschap van den heer J. Straub. Aanwezig 14 leden, waaronder 3 be- 1 stuurslodeu, van de 325 leden, waaruit J blijkt, dat de moeste leden do oproeping tot do vergadering voor kennisgeving aan nemen. Uit het jaarverslag' van den Sccr. Pen ningen. blijkt, dat door vele leien gebruik wordt gemaakt van de verplrg'ngsurtike len, doch dat deze in vele gevallen in slechten toeslnnd worden teruggebracht. De rekening over 1927 wordt goed gekeurd; de ontvangsten beliepen f 523,31, do uitgaven f224.83. De begrooting voor 1929 wordt vast- estold in ontvangsten en uitgaven op 475, het bodeloon wordt vastgesteld op f 30.—. Tot bestuurslid wordt met op één na algemoene stemmen herkozen Jhr. J. E. Lewe van Neycnstein, terwijl in de va cature, ontstaan door het vertrek van M. Moulenberg, wordt gekozen K. L. Kra mer. Het bestuur wordt gemachtigd, indien noodig, oen nieuwe ligtent aan te schaf fen. Hansweerf. Met ingang van 16 Jan. a.s. is de Rijkslderk N. C. van der Maden verplaatst van de inspectie Oostburg naar het ontvangkantoor alhier. Hoedekensieenie. In de Vrijdag gehou- den algemwno ledenvergadering van de vereen, het Groene Kruis alhier, werd het aftredend bestuurslid dhr J. Ermerins als zoodanig herkozen. De rekening en verantwoording va,n den penningmeester werd goedgekeurd in ontvang ad t'294.98, in uitgaaf ad f 141.40 dus met een goed slot van f 153.28. Het bestuur werd ge machtigd om in voorkomende gevallen het ontbrekend materiaal aan te schaften. Kruiningen. Vrijdag vergaderde de ge meenteraad. Aanwezig alle leden. De voorz. deelt mede, dat bij' B. e(n W. is ingekomen een aanbieding' Van de Impe rial Continental Gas Associatie te Lonuen om onder bepaalde voorwaarden uit Ant werpen gas te leveren aan de gemeente, dat van de gemeente Axel een verzoek is ingekomen aangaande de herziening der jaarwedden van Burgemeester en Secretaris, dat van den raad van I.Jsel- monde een adres is ingekomen met ver zoek dit te steunen; dat een verzoek is ingekomen van (te Kon. Ned. Politie- hondenvereen., dat Ged. Staten geen be zwaren hebben tegen de verordening op de persoonlijke diensten en op het regie- j ment der brandweer, terwijl bericht van ontvangist is ingekomen van een afschrift der Politieverordening der brandweer. De voorz. deelt mede, dat deze laatste op 20 Dec. is afgekondigd en dus op '30 Dec. van kracht is. Met alg'em. stemmen wordt de pen sioensgrondslag voor J. v. Dijke als direc teur van het opgeheven levensmiddelen- bedrijf vastgesteld op f 1080. Over het vaststellen van een rooilijn voor de gebouwen te stichten bij het ge bouw van de Boerenleenbank, zijd de de meeningen verschillend; na uitvoerige bespreking wordt met 6 tegen 5 st. het voorstel van B. en \V. aangenomen om even ver van de eigendomsgrens te bou- men als hot laatstg'obouwde perceel van J. A. Poleij. Met algem. st. wordt 10 pot. garantie gegeven voor uitbreiding van het lei dingnet der Waterleiding in Welhoek. Met alg. st. wordt aangenomen om i dispensatie te vragen van de verplichting om aan de O.L. scholen onderwijs te doen geven in het vak lichamelijke oefe- ning i I j Benoemd worden! tot gemachtigden .1 voor 1929 in de vergadering der N.V. Wa terleiding Mij. Z.Beveland- ae aftredenden, J. Kostense en B. J. Elsman. Tot leden der gascommissie worden herbenoemd dhr A. v. d. Straaten en J. J. Fran coy s, terwijl de voorz. mede deelt, dat door B. en W. uit hun midden weder is benoemd tot Voorz. dier com missie dhr J. Kostense. Tot leden der commissie van toezicht op het L. O. worden herbenoemd J. C. P. Jansen Verplanke en P. M. J. Meijer. Vaststelling van een verordening der Algem. Politieverordening, n.l. de hoofd stukken I tot V en XII. Bij de algemeene beschouwingen zegt dhr Visscher dat hij in principe tegen de verplichting is dat ieder de straat moet schoonhouden voor zijn gebouw, dit moest de gemeente doen. Dhr Minnaar huldigt het veelomvattende werk van B. en W. doch zocht in deze verordening tever geefs naar een Vloekverbod, terwijl Dhr Francoys wijst op een maximumsnelheid Voor motorrijtuigen. Daarna worden de 79 artikelen elk afzonderlijk behandeld. Bij art. 23 stelt dhr Visscher voor de verplichting voor het schoonhouden der straten te schrappen. Dit wordt verworpen met 9 tegen 2 st., terwijl het verbod om des Zaterdags ge laden mestwagens over de hoofdstraat te rijden gehandhaafd blijft met 9 tegen 2 st. Art. 25 wordt zoo gewijzigd, dat de jaarlijksche inspectie op le kermisdag op een door B. en W. te regelen datum plaats heeft, evenals dat te Hansweert nu zal gebeuren. Art. 31. Dhr Burking meent, dat de ijze ren pennen op liet hek bij Bauer, waar hij al eens op wees door dit artikel nu weg mootcn, wat wordt, erkend. By art. 32 stelt dhr Burking voor, het verbod om binnen 100 M. van ge bouwen te zwemmen, te schrappen, wat met het oog èp Hansweert met algem. st. wordt goedgekeurd. Bij art. 33 stelt dhr Minnaar voor om bij het verbod om op wegen te schreeu wen, tieren, ook te voegen te verbieden to vloeken of Godslasterlijke taal te be zigen. Dhr Visscher is tegen vloeken, doch dit in een verordening te verbieden is hij tegen. Do voorz. is hot met dhr Visscher eons en zegt, dat het moeilijk is een feit in dien rin te constateeren. Dhr Francoys erkent de mocilijkhoid, doch is voor het verbod. Het voorsLel1' werd daarna aangenomen met 6 tegen 5 st. Voor: v. Hoote.gr;m, Francoys, v. d. Berg. V. d. Borgt, Minnaar en Kostense, tegen v. d. Straaten, Sinke, Elsman, Visscher en Burking. Dhr Burking wil onder het verbod schreeuwen ook verstaan het roepen van „Oranje boven". Opgemerkt wordt dat dit zingen is. By art. 44 wil dhr Visscher meer vrij heid geven voor het aanplakken van ge schriften, drukwerken, enz. op openbare gebouwen. Wordt verworpen met 9 tegen 2 st. Bij art. 53 wordt met algem. st. toege voegd het verbieden van rijden met drie- wielskarren zonder lamoen. Dhr Francoys dient een motie in waar door de raad zich uitspreekt voor de wenschelykheid eener maximum snelheid. Met 6 tegen 5 st. wordt besloten tot dadelijke behandeling dier motie. Dhr Francoys meent de verantwoordelijkheid niet 'te kunnen dragen wanneer geen be perking op de snelheid binnen de ge meente komt; al is de controle moei lijk, do verantwoordelijkheid blijft. Met 6 tegen 5 st. wordt deze motie verworpen. Bij de rondvraag wil dhr Burking toe stemming van don raad om op de eerst volgende vergadering den burgemeester to interpelleeren over do weigering door dezen van een verzoek der S.D.A.P. om op le Kerstdag een openbare vergade ring te houden in een "dranklokaal met radio. Dhr Burking vindt dit verschrikke lijk cn laakt deze weigering. De voorz. zegt, dat hij' nimmer op een Chr. Feestdag verlof voor dergelijke open bare vergaderingen geven zal in een dranklokaal, tenzij de Raad zich anders uitspreekt. Het verzoek wordt verworpen met 7 tegen 4 st., die der h.h. Visscher en Burking, S.D.A.P. en V.D., v. d. Straa ten en Elsman. Daarna sluiting. Wemeldinge. Bij beschikking van (len minister van Financiën is aan deze ge meente een voorschot uit 's Rijks kas verleend tot een maximum van f 10.556.82, ter verstrekking aan de ver eeniging in die gemeente, uitsluitend werkzaam ter bevordering van de verkrij ging van onroerend goed door landarbei ders, ter uitbetaling van het door drie landarbeiders "benoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. Biezelinge. Donderdagavond kwam on der vo rzitterschap van dhr M. Verhulst de Werkliedenvereeniging bijeen. Tegen woordig 37 leden. De voorzitter deelde mede, dat hij met 1 Jan. bedankt als voorzitter der vereeniging en tevens ook als bestuurslid. Als Bestuursleden werden voor de Werkliedenvereeniging herkozen J. Goud en W. Nieuwdorp, terwijl in de plaats van M. Verhulst gekozen werd St. Gijzel. Tot bestuursleden voor de afdeeling Ziekenfonds werden gekozen J. van de Linde en C. J. Butler. Verder werd be sloten om de uitkeering bij ziekte te stellen op f 1.25 per werkdag geduren de 13 weken. Ook werd besloten om over 1929 geen subsidie voor wijkverpleging te geven, aangezien dit niet meer noodig blijkt. Het bode-loon werd vastgesteld als voorheen. Verder werd op een vraag van een der leden door den Secretaris een verslag voorgelezen van de Jaarvergadering van Ziekenkassen in Zeeland. Dit jaar traden 3 nieuwe leden tot de vereeniging toe, zoodat de Vereeniging thans 72 leden telt. In het begin van Januari zal een vergadering worden belegd tot het be noemen van een voorzitter. Schore. Door het slippen van den motor kwam dhr S. van Wemeldinge in den Zandweg alhier te vallen. De vrouw en het zoontje van S., die achter op de duo zaten, kwamen zoodanig te vallen, dat zij bloedend verwond werden. Voor het jon getje moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. Kapelle. Vanwege de ver. Glasculturen is aan den raad dezer gemeente verzocht om één der lokalen van de openb. school alhier te mogen benutten voor het doen houden van een cursus in glascultuur, en kel voor de leden dezer vereeniging. De Rijkstuinbouwconsulent Ir A. W. v. d Plassche zal zelf onderwijs geven. 26 leden meldden zich aan om dezen cursus te vol gen. 's-H. Arendskerke. Op de nationale tentoonstelling te Goes behaalde onze dorpsgenoot dhr J. Goud met zijn 17 inzendingen VI. Reuzen konijnen, 6 eerste, 3 tweede, 4 derde, 1 Z.E.V. en 14 eere- prijzen, waaronder den zilveren beker voor het mooiste konijn der tentoonstel ling. Tholen. Zaterdagvoormiddag omstreeks 11 Va uur, werd door het schrikken van het rijtuigpaard, door de Thoolsche tram op den lla!slerschon weg aangereden het rijtuig van den landbouwer C. A. de Rijke, van de hofstede Nattenbek te Tholen. De Rijke werd zoo ernstig aan het hoofd verwond, dat hij, na verbon den te zyn door dokter Looyen uit Tho len, welke toevallig in de tram zat, direct moest worden vervoerd naar "het zieken huis te Bergen op Zoom. Naar wij ver nemen, moet zijn toestand niet buiten gevaar zyn. Zijn vrouw, welke ook in het rijtuig zat, werd b.jna niet gewond. Het rytuig werd geheel vernield, terwijl het paard moest worden afgemaakt. Naar men zegt heeft de tram geen schuld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hilversum, A. C. Diede- riiks te Kruiningen. Te Capeiïe a. d. IJssol, J. Booy te De Lier. Bedankt voor Hoogvliet, H. van Reken, cand. te 's-Gravenhage. Geref. Kerken. Beroepen te Vriezenveen, J. F. Colen brander, miss. pred. te Melolo. Aangenomen naar Arnhem, J. Douma te 's-Gravenhage. Naar Pijnaeker-Nootdorp, A. de Bondt, cand. te Zwijndrecht. Bedankt voor Westerlee, Zwartemeer, Vianen, Anna Jacoba Polder en Twij'zel, A. de Bondt, cand. te Zwijndrecht. Alg. Doopsgez. Sociëteit. Aangenomen naar Giethoorn, M. J. Kos ters te St. Anna Parochie. Kerkstichting. Ter vergadering van de classis Coevorden der Geref. Ker ken heeft de commissie voor de instii- tueering van een Geref. Kerk te Emmer Erfscheidenveen een rapport uitgebracht dat concludeert om tot het stichten van een gemeente aldaar voor te bereiden. Hulpdienst. Naar de Nederl. ver neemt, heeft Ds H. A. Wiersinga, laatste lijk te Medan, met verlof hier te lande, die gelijk bekend te Vlissingen beroepen is, zich voor drie maanden verbonden aan de Geref- Kerk van Bussum tot het verleenen van hulpdiensten. L- Smallegange. f Te Breda is op 76-jarigen leeftijd overleden de heer L- Smallegange, die als colporteur van de Bijbelvereeniging voor Noord-Brabant en Limburg vooral in deze provinciën, maar ook in andere plaatsen van ons land een zeer bekend en door velen ge acht persoon was. Met voorbeeldigen ijver en trouw heeft hij zijn nederig en toch zoo groot werk in Gods Koninkrijk volbracht. In zijn meer dan veertig-jarige loopbaan, stad en dorp afreizende en gaande van huis tot huis, heeft hij duizenden Bijbels pf gedeelten van den Bijbel in de gezinnen van Room- schen en Protestanten mogen brengen- Hij heeft het gedaan in het geloof, dat Gods Woord niet ledig wederkeert, maar zal doen wat Hem behaagt, en voorspoe dig zal zijn in hetgeen, waartoe de Heere het zendt. Tholen. De centrale verwarming welke is aangelegd vorige week in de Her vormde Kerk alhier voldoet uitstekend. Het groote kerkgebouw is voldoende ver warmd. De aanleg is volgens het heete luchfcovensysteem, hetwelk de warmte in de kerk voert en langs een ondergro-nd- schen koker de koude lucht weder uit de kerk naar dein oven brengt. Kruiningen. Gekozen tot ouderling der Geref. Kerk alhier dhr A. Dieleman te Schore. Kerkbouw en beroepings- w e r k. Het gebouw Leyenburg aan den Leyweg te Loosduinen zal volgens raads besluit ingericht worden voor buiten school. Een gedeelte van dit gebouw werd indertijd voor de Geref. Kerk te Loosduinen ingericht voor het hou den van godsdienstoefeningen. Door dit besluit zal men genoodzaakt zijn dit tijde lijk gehuurde gebouw te verlaten. De ker- keraad overweegt nu het plan om te Half weg, vermoedelijk in het Zuiderpark, een hulpkerk te bouwen.T ot echter deze plan- l fl nen defini tweede pi In 1 Ned. 1| Finkum; Chr. Hun D. W. L. hage; T. J. J. H. Lijfering, Nieuwenh pred Hil pred Zei N ijmegen Velp; C. C. Beets, 1 ningen; V H. J. No stra, Ter A. Plieste: Leimuidei Wagter, 0 zwaag; J W. v Bovensmi G. H. Be Brugghen, v ha us, em Geref pred. Wes Andijk; G J. A. Bul Schelven, Leeuwen, Bedum; B J. Mulder pred., Lee gedam; Kunst, A Zuidhorn veningen; fen; G. D. A. H. Niel laar, Heen doorn; D. Geref. nendaal. Oud G Vliet, Dorc D o o p s Siemelink, Gilse, em IJmuiden. R e m o n Lente, Leid E x a voegsel tot rant van V: bevat de ve den exame van bekw; zer(es), me der examen adspiranten gewezen 10 lijke adspir getrokken 2 374. 0 n g vyf-jarigi zo waakt ooge kokend wa' Bij de Intri wenschen wi kers, corres 's Heeren zeg Redactie Ondergetee den en beken Goes, 1 Jai Familie Mf 's-Heer Aren< Vrienden ei zegen toegewe B. MULDER, Handel in Ri. Noord-Kra; Aan familif stigers een ge gewenscht. C. LC Slager, Hoede Gelukkig ui aan familie er C. VAF J. VAN It Kloetinge. Johs. van den Commissionair A. Kole, A. Ko P. A. Butler, V Biezelinge. Familie, vrh bij de intrede i baren zegen to JOHs. DE JAi Manufacturen Allen een ges gewenscht. De Dl Wissenkerke

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2