Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw. Afloop Verkoopinp, Aanbestedingen en; Marktberichten. Burgerlijke Stand Radio-Nieuws. spreker komen en misschien ook wel by andere raadsleden. Dhr Suurmond wenscht zich by den heer Cijsouw aan te sluiten. Op de begrooting staat voor stalbouw f 125, spreker heeft den stal ge zien en kunnen ze met dat bedrag niet betalen. Spreker wil met het verleenen van subsidie wachten tot de volgende begrooting. Dhr Cijsouw kam zich er ook in vinden om te wachten tot de vol gende begrooting. Het voorstel van B. en W. om voor dit jaar afwijzend te beschikken wordt met algemeene stemmen aangenomen. Behandeld wordt het verzoek van den gemeenteraad van IJselmonde am ad- haesie te betuigen aan het adres be treffende onbelemmerde toepassing van art. 122 der Gemeentewet. Door het dag. bestuur wordt voorgesteld in verband met de vele werkforensen, die alhier woon achtig zijn en onbelemmerde toepassing van art. 122a der Gemeentewet ook voor deze gemeente van belang is, adhaesie te betuigen. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. Daar Ged. Staten bezwaar maken tegen enkele te heffen leges, wordt voorgesteld door vermindering aan het verlangen van Ged. Staten le voldoen. Met algemeene stemmen aangenomen. Behandeld wordt heffing opcenten hoofdsom Personeelebelasting. Door Ged. Staten wordt meegedeeld, dat verhooging van de opcenten op de hoofdsom voor de Personeele belasting niet noodig zal zijn, daar de geraamde opbrengst op de begrooting 1929 ongeveer het bedrag is, dat verkregen zal worden, indien die op centen niet verhoogd worden, zulks in verband met hetgeen thans in hoofdsom qp de kohieren voor die belasting is uit getrokken. Daar bij het vaststellen der begrooting de opbrengst van het vorige jaar tot raming is genomen en nu blijkt, dat die opbrengst hooger zal zijn, wordt voorgesteld het aantal te heffen opcen ten ongewijzigd te laten, dus 50 inplaats van 80. Dhr Jobse wijst er op, dat hij bij de begrooting tegen deze verhooging gestemd heeft. Hij meent, dat B. en W. toen 'dat voorstel zeer onvoorzichtig hebben ge daan. Het voorstel van B. en „W. goed gekeurd. Tot leden van het Burg. Armbestuur worden gekozen dhrn J. de Priester, L. Abrahamse 'de laatste in plaats van dhr A. I. Haartsen, die bedankt had. Tot leden van de Nieuwjaarscommissie door het bedanken van dhr I. Leijnse en uit breiding met 1 lid dhrn J. Goedbloed en L. Goedhart. Voorgesteld wordt de leden der Woningcommissie, Hhrn N. Cijsouw, L. C. Jansen, A. de Visser en A. C. Hildernisse te herbenoemen. De 4 aftredende heeren herkozen. By de rondvraag zegt dhr Janse, dat dhr Jobse heeft gezegd, dat hy niet kan ,oordeelen over secretariepersoneel. Spr. zou van dhr Jobse willen weten, wat er aan het secretariepersoneel ten op zichte van bekwaamheid ontbreekt. Ver der vraagt spr. hoe B. en W. staan tegenover den veerman van het roeiboot- veer. Dhr Jobse wil weten wat de losse werkman moet doen in dienst van Midd.- Vliss. rjjweg. Hieruit blykt, dat men voor tweeden werkman geen voldoende werk heeft. De voorz. licht toe. Verder zegt spr., dat hy aan het oordeel van exa minatoren meer waarde hecht dan aan het oordeel van een machinist ten op zichte van het gemeentepersoneel, dit laatste tegenover den heer Jansen. Dhr Cysouw keurt de manier, waarop de rond vraag geschiedt ten zeerste af en hoopt, dat de voorzitter maatregelen neemt. Dhr de Visser vraagt inlichtingen over rioleering Padweg. Dhr Melis staat aan de zijde van dhr Cijsouw en wenscht, wanneer er vragen gesteld worden, dat ze schriftelijk gesteld worden en volgende vergadering beant woord. Ook .zou spr. de namen der exa minatoren willen weten door dhr Jobse bedoeld. Do voorzitter sluit nu de openbare vergadering en beveelt een geheime zit ting. DE OPHEFFING VAN TOLLEN. Blijkens het verslag van de vaste com missie uit de Tweede Kamer voor open bare werken, verkeers- en waterstaats aangelegenheden inzake het wetsontwerp tot vaststelling van voorschriften omtrent openbare wegen enz. betreurde de commis sie het, dat het wetsontwerp, in afwijking van het ontwerp der Staatscommissie, geen bepaling bevat, 'die tot een onmiddel lijke afschaffing van de bestaande tollen zou leiden. Dat daarvoor niet in eens de middelen zouden kunnen worden gevon den zooals in de Memorie van Toelichting wordt betoogd, meende de commissiete moeten betwijfelen, aangezien daarvoor immers uit het wegenfonds zou kunnen worden geput. Met de in dit artikel aan gegeven procedure zal het gestelde doel niet spoedig worden bereikt, omdat voor het lichaam, dat tot afschaffing van een tol zou moeten besluiten, de daaraan ver bonden voordeelen niet zullen opwegen tegen de daar tegenover staande kosten. Meer aanbeveling zou daarom verdienen het door de Staatscommissie voorgestelde systeem, waarbij aan de provinciale be sturen zou worden opgedragen de bestaan de tollen met ingang van een nader te be palen datum vervallen te verklaren, terwijl dan bij hetzelfde besluit ook het onder houd van den weg, zoo dit nog niet het geval mocht zijn, zou zijn op te dragen aan een publiekrechterlijk lichaam. Daarnevens rees de vraag, of, indien dadelijke afschaffing van de tollen uit financieels overwegingen niet mogelijk zou zijn, de afschaffing niet zou kunnen plaats vinden naar analogie van hetgeen ten aanzien van de tienden en de heerlijke jachtrechten is geschied. Zoo zouden alle verouderde rechten terstond vervallen kunnen worden verklaard en de schade loosstelling kunnen worden uitbetaald in annuïteiten uit een fonds, dat met het oog daarop ware te vormen. Dat fonds zou kunnen worden gevormd door bijdragen van den Staat en nader aan te wijzen be langhebbenden. De commissie betreurt het, dat in de wet geen regelen zijn neergelegd betreffende het bedrag der schadeloosstelling bij den afkoop van tollen. Zij achtte het gewenscht daaromtrent nog een bepaling in het wets ontwerp op te nemen. Dat er een behoor lijke schadeloosstelling zal worden toege kend, achtte de commissie gewenscht, doch zij was van meening, dat de veelal hooge opbrengsten der laatste jaren niet als ba sis voor de berekening mogen worden aan genomen. Zoo zou zij voor de bepaling van het bedrag der opbrengst willen zien aan genomen het gemiddelde van de opbrengst per jaar in het tijdvak b.v. van 1 Januari 1919 tot 1 Januari 1924 en niet meer dan een zeker percentage boven hetgeen jaar lijks voor behooilijk onderhoud wordt ver- eischt. Daar de toe te kennen schadeloos stelling uiteraard zou zijn te verminderen met de kosten van onderhoud, waarvan de voormalige tolheffers zouden worden be vrijd, zou het totaal der schadeloosstelling niet bovenmatig hoog worden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ommeren, H. van Reken, eand. te 's-'Gravenhage. Te Gameren, S. Goverts te Oldebroek. Te Ochten, J. H. Koster te Montfoort. Geref. Kerken. Bedankt voor Lutje-gast, H. Brink te Onderdendam. Geref. Gemeenten. Beroepen te Westzaan, R. Kok te Gouda. Ev. Luth. Gem. Bedankt voor Deventer, G. J. Duyven- dak te Bussum. Goes. Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk en Commissie van Toezicht hebben beslo ten tot wegbraak van den muur tusschen preek- en wandelkerk in de Groote Kerk alhier. In de toekomst zal dus het geheele gebouw voor den eeredienst beschikbaar komen. Daardoor wordt dan tevens voorzien in het tekort aan zitplaatsen. Het Rijk heeft voor dit werk een extra- subsidie van f50.000 uitgetrokken. Ver warming en aoco-ustiek worden als mogelijk en goed in uitzicht gesteld. In de wandelkerk zal een plafond wor den aangebracht. 'Tweede predikantsplaats. Het prov. kerkbestuur van Groningen heeft zijn goedkeuring gehecht aan het be sluit van het classicaal bestuur van Gro ningen tot vestiging van een tiende predi kantsplaats te Groningen, met ingang van 1 Januari. HOEDEKENSKERKE. Benoemd tot assi stente aan de O. L.-School alhier, Mej. J. P. de Klerek te Zuidzande. Ned. Herv. Kerk. Goes, Zondag half 10 uurds Homburg, (Be vestiging ouderlingen en diakenen), 2 u. geen dienst, 6 u. ds Steinz. Maandagav. 7 uur ds Steinz (collecte Wijkverpleging). Dinsdag vm. ds Steinz. Wilhelminadorp, Zondag vm. ds de Vries (bevestiging ouderlingen en diakenen), nm, 2 uur ds Homburg. Maandagav. 6 u. ds Homburg. 'Ritthem, 9.30 u. Dis H. v. Oyem, 2 u. Dr J. Th. Ubbink van Souburg. 's-Heerenhoek, Maandagav. Oudej. 7 uur, Ds Wegeling (collecte emeriti pred. en pred. weduwen). (Verbeterde opgave,). Nieuwdorp, Maandagav. half vijf, Ds Wegei- ling (collecte emiriti pred. en pred. wed.), (Verbeterde opgave). Amemuiden, 2 u. ds van Asch, Oj. av. 6 u. ds v. Asch (bevestiging ouderlingen en diakenen). Nieuw en St. Joosland, Zondag vm. ds v. Garderen, nm. geen dienst. Geref. Kerken. Geersdfjk, vm. en nm. ds Horvathl Ongelukken. Te Maaxssen is het 6-jarig zoontje van den heer V. onder een vrachtauto geraakt. Een ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis ta Utrecht noodzakelijk. Daar is de kleine aan de bekomen inwendige verwondingen over- leden. Dr M. Rapp, commissaris der N.V. Ned:. Verf- en Chemicaliën-fabriek te Delft, en oprichter dezer fabriek, is tijdens de Kerst dagen te Frankfurt a. M. door een auto aangereden. Hij bekwam een hoofdwonde en overleed aan de gevolgen. Uit de Singel te Breda is het lijk van 'n man opgehaald. De echtgenoote van den tolgaarder te Wittelte is verdronken. Woensdagmiddag is in 't Broek de 47-jarige B. te Arnhem, door een motorwagen van de G. T. M. overreden en gedood. Volgens verklaring van den machi nist was de man onverwacht voor de tram gekomen. De man was op slag dood. Ongeluk met een nacht trein. De passagiers, die gisternacht om 4.66 uur met den trein van Rotterdam naar Nijmegen vertrokken, hebben nabij het station Arkel eenige angstige oogen- blikken beleefd. Toen de trein de brug over de Linge passeerde, voelden de rei zigers een hevigen schok alsof er een bot sing plaats vond. Vooral in het postrij- tuig ontstond verwarring, omdat de ruiten in scherven vielen en de lichten uit gin gen. Een der beambten keek naar buiten en zag in de duisternis een waren vonken regen en vlammen onder de wagens van daan komen. Het wekte zijn verwonde ring, dat de trein doorreed, alsof er niets gebeurd was. De machinist had blijkbaar niets van den schok gevoeld. Omdat 'de beambte in het post'rijtuig een ongeluk vreesde, trpk hij aan de noodrem. Dit actief optreden heeft ongetwijfeld er ger voorkomen. Een ingesteld onderzoek wees nl uit, dat een stuk rails van 25 a 30 cM. was weggeslagen. Voorts bleken de buffers van een goederenwagen en het as- stel van een postrijtuig vernield. De ma chinist achtte het raadzaam den trein langzaam naar Leerdam te rijden. Daar bleven de beschadigde post- en goederen wagens achter. Een lawaai-kampioenschap. Het nieuwste in de V. S. is een wedstrijd om het wereldkampioenschap lawaai mafceü. Der tig mannen en vrouwen meest vrouwen wedijveren met elkaar te New-York, wie 'den langsten tijd lawaai kan maken. Morgen te middernacht is het „feest" afgeloopen. De mededingers zitten of staan op een podium en spreken, lezen hardop of zingen. D© zangers mogen zichzelf op een instrument begeleiden. Felle brand. Gisteravond even negen uur ontdekten bewoners van de Derde Hugo de Grootstraat te Amsterdam, dat er vlammen sloegen uit de eerste verdieping van het groote pand, hoek Dierde Hugo de Groot straat en Frederik Hendrikstraat. In dit gebouw is beneden en op de eerste verdieping gevestigd de Stoo-mwasscherij „Neer- iandia" van den heer J. B. Warnink, en op de tweede, derde en vierde verdieping de sigarenfabriek van den heer A. Wouter- son. Toen de brandweer verscheen, bleek haar, dat het fel brandde op de eerste verdieping en wel in de droogkamer van de wasscherij. Daarnaast is de mangelkamer en tusschen deze beide vertrekken bevindt zich een luchtkoker, waardoor het vuur naar boven kroop en de pakkamer der sigarenfabriek op de derde verdieping aantastte, Brandwachts op de uitschuifbare ladder wierpen water in die .kamer, maar konden toch .niet voorkomen, dat de vlammen even doorsloegen naar de vierde verdieping, waar sigaren lagen opgeslagen. De strijd met het vuur duurde ongeveer een uur. Uitgebrand waren de droogkamer van de wasscherij, de pakkamer van de sigarenfabriek en ©en deel van de sigaren- opslagplaats. De rest van de sigarenfabriek had waterschade en heel wat sigaren, voor zoover zij niet door het vuur zyn verteerd, zullen wel waardeloos zijp. Wat de wasscherij betreft, in de droog kamer stonden gereed sohoone wasscben van een gezamenlijk gewicht van ongeveer 3000 K.G., welke heden zouden worden verzonden. Er is weinig van overgebleven. Wat niet is verbrand lag op straat in de modder gedegradeerd tot vodden. Een duur stuk grond. Naar ver luidt, heeft John Dl. Rockefeller te New-York een stuk grond aangekocht, dat bestemd wordt voor den bouw van de nieuwe Metropolitan Opera. Het bedrag van dezen aankoop is zelfs voor Amerika een record, aangezien Rockefeller voor de terréinen meer dan 100 millioem dollar heeft betaald. Europeesche kleeder dracht in Perzië. Uit Teheran wordt gemeld, dat het Perzische Parlement een wet heeft aangenomen, waarbij hét recht om den tulband te mogen dragen beperkt wordt tot geestelijken en studenten in de theologie- Voor alle andere lagen der be volking wordt het dragen van Europee- schie kleeren en een eenigszins op de Fransche militaire kepi gelijkend hoofd deksel verplichtend voorgeschreven. Gezondheidspolitie op zee schepen. De Nederlandsche Regeering heeft het secretariaat-generaal van den Volkenbond voor registratie en openbaar making de Nederlandsch-Belgische in '27 te Brussel gesloten conventie mede-ge deeld ter vergemakkelijking van de toe passing der maatregelen voor de gezond heidspolitie aan boord van zeeschepen- Kindermoord te Amster dam. Uit Nieuwer-Amstel wordt gemeld, dat de marechaussée aldaar licht heeft gebracht in de duistere zaak van het vinden van het lijkje van een .1-jarig meisje in een tqchtsloot in 'den Boven kerkerpolder. Gebleken is, dat een chauf feur, wiens vader in 'Amstelveen woont, op den bewusten Woensdagavond een jonge vrouw had vervoerd, die eerst in •het R.K. Doorgangshuis een kind ging halen en daarna naar Amstelveen reed. In het Doorgangshuis heeft men de kleertjes van het kind herkend. Hierop heeft men de moeder, een 20-jarige dienstbode, die een jaar geleden een onecht kind ter wereld bracht, gisteravond waar zij in haar betrekking was, in hech tenis genomen. Zij heeft een volledige bekentenis afgelegd. HET GEBRUIK VAN ELECTR1C1TE1T. Schertsenderwijs heeft men beweerd, dat het verbruik van zeep per hoofd der bevolking ©en maatstaf is voor de bescha ving in een land. Ongetwijfeld is het ver bruik van electriciteit per hoofd der be volking een maatstaf voor den omvang waarin men zich de voordeelen der elec triciteit ten nutte maakt. Dat kan zijn voor licht, voor huishoudelijke doeleinden, voor de indu-strie en voor het eloctrisch ver keer. Wanneer men het verbruik voor al deze do eleinden, bij een,telt, komt men tot deze volgorde: Zwitserland 709 KWh (Kilo-watt uren per hoofd der bevolking), Vereenig- de Staten 520 KWh, Canada 512 KWh, Noorwegen 493 KWh, Zweden 364 KWh, België 320 KWh, Duitschland (250 KWh, Frankrijk 248 KWh, Engeland 200 KWh, Italië 197 KWh, Nederland 134 KWh, Japan 88 KWh, Tsjecho-Slov. 25 KWh, Welk een mogelijkheden voor de uit breiding van het electriciteitsverbruik in Nederland. Het tegenwoordige lage cijfer is grootendeels toe te schrijven aan den geringen omvang, waarin de industrie de electriciteit gebruikt. Wat het huishoude lijk verbruik aangaat zouden de steden met vastrechttarief een heel wat gunstiger plaats op de ranglijst kunnen innemen- (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Wachtkamer 3e klasse. Geachte Redactie, Verzoeke beleefd, een kleine plaats ruimte in uw veelgelezen blad, naar aan leiding van een stukje in „De Zeeuw" onderteekend door „Nachtuil", over de wachtkamer 3e klasse, waarvoor bij voor baat mijn beleefden dank. Ik gevoel mij genoodzaakt eenige krom me dingen recht te zetten. Ten eerste waarom een schuilnaam met „Nachtuil"? Waarom strijd u niet met open vizier, het - is zoo kinderachtig weg te kruipen, en dan te gaan zitten schrijven over dingen zonder kennis van zaken. Dat een wachtkamer 3e klas een café is, is te begrijpen uit den aard der zaak, echter dat het is aangelegen door enkele personen is een onwaarheid. Dat er enkele Goesche inwoners een glas bier komen drinken en zich daar op hun gemak bevinden, is toch te ver klaren, er is immers altijd afwisseling. Dat het eene formeele (excuseer ook mij) zuippartij is, is door meneer Nacht uil wel wat overdreven, en overdrijving schijnt zijn specialiteit te zijn. Immers wat is een wachtkamer 3e klas- Ieder die met den trein mee moet, ver blijft daar, en dat niet allen even hel der zijn; is niet de schuld van de wacht kamer, maar van het uitgaan in de stad. En wat zijn uitlating over reizigers- in de vestibule aangaat, spreekt hij alweei niet met kennis van zaken. Zij.n er soips reizigers in de 3e klas, die te „min" zijh, dan zijn er immers nog verwarmde le en 2e klasse wachtkamers, zónder ver plichte consumptie, dus is vestibule en perron niet noodig. Volgens mijne ondervinding kan ik U, meneer „Nachtuil" wel zeggen, dat, het geen wat U daar gezien heeft, uitsluitend slaat op reizigers, want hetgeen wat ik na een verblijf van 9 maanden te Goes heb ondervonden, is, dat hier de in woners, heel -weinig last veroorzaken en het bezigen van liederlijke taal hier wel los loopt. Go-es is geen dorp, maar reeds een aardige stad, en daar moet meneer „Nachtuil ook mee medegaan. Neen, meneer „Nachtuil", kom toch rond voor de waarheid uit, wat mij als vreemdeling direct hier opviel. Een zeker gedeelte van Goes is een beetje te con-, servatief, wil de stad, die zich zoo- mooi uitbreidt, hervormen en nog houden in den ban van het dorpachtige. En pas op daarvoor, meneer „Nachtuil". U wilt immers als goed inwoner toch vreemde lingen trekken, Goes is toch een stad, waar iedere inwoner trotsch op kan zyn, welnu, pas dan op, ga met uw tijd mede, wees geen gangmaker, zoo helpt U uw stad nier. vooruit maar den put in. Reeds heb ik uit den mond van velé vreemdelingen hierover al klachten ge hoord- Jaag ze met weg, maar trek ze, en dat is alleen mogelijk, met een vrijen blik op de stadsbelangen. Kunt U, meneer „Nachtuil" hier niet mee medegaan, een goede raad: ga vóór 10 uur naar bed, er zyn zooveel dingen in een vooruitgaande stad, waar een zeker soort menschen zich 's avonds na 10 uur aan ergert. U, meneer de Redacteur, nogmaals be leefd dankend, hoogachtend, J. Ch. de B., Restaurateur. (Uit dit schrijven blijkt wel, dat „Nacht uil", wiens mededeelingen ons van an dere zijden bevestigd werden, het niet zoo ver mis had. De inzender meent, dat het hier een kwestie van „vooruit gang" en van vreemdelingenverkeer be treft, maar het is te hopen, dat Goes voor zulk een vooruitgang bewaard mag blijven. Wij meenen dan ook te mogen vertrouwen, dat aan den door „Nacht uil" geschetste en door dezen inzender toegegeven misstand een einde zal wor den gemaakt, zoodat ook de wachtka mer 3e kl. aan haar doel kan beant woorden. Dat is niet alleen in het be lang van „een zeker soort menschen" die trouwens ook nog rechten hebben, maar in het belang van heel het reizend publiek in het algemeen belang. Redactie.) De invoer van Uien in de V. S. De directie van den Landbouw deelt mede, dat de president van de V-ereemgde Staten van Amerika het invoerrecht op uien met ingang van 20 Januari a.s. met vijftig procent heeft verhoogd. Dat onze Nederlandsche uitvoer van uien naar de Ver. Staten wel van belang is, blijkt uit de volgende cijfers: in het jaar 1927 wer den naar de V. S. geëxporteerd 1500 toa uien voor een waards van f 133.000; in de eerste elf maanden van het loopende jaar steeg dit quantum tot bijna 9300 ton voor f 737.000. Over de beweegreden van Amerika zul len we maar niet veel zeggen, schrijft het Hbld. Er zouden daar een paar partijen met eenige rotte uien zijn aangekomen, waarna aanmerkingen uit Amerika kwamen, weer ge volgd door maatregelen van onze regeering (certificaat Piantenziektenkundig© Dienst). Deze maatregelen, en vooral de wijze, waarop ze werden genomen, n.l. zonder voorafgaand over leg met de organisatie (C. B. en U. C. B.) hebben toen den wrevel opgewekt van het Centraal Bureau van de Veilingen, dat een adres zond aan den Minister. Wij herinneren er aan, dat reeds eenige weken geleden in „De Tuinderij", schrijvende over de moeilijkheden, die Amerika onzen export in den weg legt, de vrees werd uit gesproken, dat deze moeilijkheden in de toe komst zouden toenemen. En ziedaar thans de bevestiging. Tenslotte willen wy, terloops nog herinne rende aan de quaestie van de bloembollen, den vinger leggen op de rede, die Hoover, de nieuw-gekozen president der V. S., heeft gehouden bij zijn aanvaarding der candida- tuur. Het voornaamste middel om den Ameri- kaanschen landbouw een betere plaats te verschaffen iin de economische samenleving, acht de nieuw gekozen president ©en pro tectionistisch tarief. De binnenlandsche markt moet voor den Amei-ikaaïischen landbouwer gereserveerd worden; deze moet beschermd worden tegen den invoer van producten uit landen, waar een lagere levensstandaard heerscht. Voor tal van producten acht de heer -Hoover het huidige invoerrecht te laag; per jaar wordt ter waarde van ongeveer 800 millioen dollar aan land- en tuinbouwpro ducten ingevoerd, welke naar zyn meeining gevoegelijk in eigen land zouden kunnen wor den voortgebracht. Goes. Door notaris Pilaar is gisteren publiek verkocht een woon- en winkel huis aan den Oostsingel, groot '1 A. 25 c.A. Kopper werd dhr Jac. v. d. Krek© te De Ryp (N.-H.) voor f4500. VLISSINGEN. Veiling van 28 Dec. '28- Kleiperen 1117, Zure Bellefleur 23 36, Bergamot 18, Brederode 26, Goud- reinet 48, Uien 89, Rapen 1.52, Kool raap 2.5, Spruiten 23.633, Wynpeeën 1.63, kleine Peeën 44.5, Witlof 25, Scliorseneeren. 25, alles per K-G. Kip eieren 7483 per 10 stuks. Boerekoo'li 23, rood© kool 4,512; savoije 'kool 38,6, bloemkool 6'19 c-t., alles per stulc. Selderij 2,55, Prei 310,5, peen 4,5, rapen 2—3,5 ct .per 'bos. Veldsla 30, andijvie 4572, Peterselie 1115 cfc., alles per kist oï mandje. Van 13—27 Deo. WEMELDINGE. Huw.-aang.Adriaan Onderdijk, 22 j. jm. ©n Maatje Lientje Jansen, 18 j. jd. Geboren: Jan, z. v. Jan Vleug-el en Jatooba Bouterso. Levenloos aangegeven: een kind. van Johannes Karelse en Pielernella Lysberta van Veen-endaal. (Kr. Ct.) Programma van Zondag 30 December. HUIZEN. 340.9 M. Na 6 uur 1852 M. '8.30—9.30 R. K. Morgenwijding. 9.50 N. C. R. V. Dienst in de Nod. Herv. Kerk te Seoc- b'ierum. Voorganger: ds J. Nauta. 12.30 1.30 Concert. 1.302.30 Geestelijk con cert te Leuven. 2.304.30 Concert in Artis te A'dam. 6.55 N. C. R. V. Dienst in de Geref. Kerk te Almelo. Voorganger: ds W. L. Milo. 8.00 Concert door de Amsterdamsche Orkastvereeniging. HILVERSUM. 1071 M. 10.30 soa dem. Kerk- uitzending te Amsterdam. Voorganger Ds G. Horreus de Haas. 12.302.00. Concert door het Omroep-orkest. 6.007.30 Blran- des-voordrachtenconoert. 8.00 „Faust", opera. DAVENTRY, 1562 M. 3.50 Concert. De militaire kapel. 5.20 Vioolconcert 5.50 Voorlezing uit het Oude Testament. 6.056.35 Bach's kerkcantate. 8.20 Kerk dienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. t Stand van hedenmorgen 10 urn?: Licht op voor fietsers: Zondag 4 u. 26. Maandag, 4 u. 27.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3