OLS^ Adverteeren en verkoopen Zijn er twee die samenloopen A de Pluimvee-Tentoonstelling DISTRICTS-INSPECTEURS TE KOOP: kje. ZOGENEVERf Voor de Jeugd. Bij Boodschappen doen, geen PUROL vergeten. Drogisterij SCHULTE THIEME Coöp. Boerenleenbanken op Walcheren. BOEKHANDEL FANOY 5 Melkkoeien GH Bezoekt gedurende de Kerstdagen te Goes, in „de Prins van Oranje". Opening Maandagavond 7.30 uur. in het Huis met de Roode Pilaren 25 zware Olmen, 21 zieke Olmen. OPENBARE VERKOOPING 1. Het Heerenhuis met Tuin 2. Het Woonhuis en Erf NDEREN lg ter voor- ntsteklngen Vaseline- eere deelen d llcht met Ind zal zich t er vooral tuurproduct o) t vril van is. 13, 16, 22 32, 35, 38, na laatste hap. peeld tus- inger met 28 5—10 3 19—24 13—19 30 18—23 25 10—15 27 17—21 a) 13—18 9X181>) 31 8—13 27 4— 9 4 1—7 30 7—12 12—17 2— 8 24—29 24 14—20 14 9X29 25 3— 9 c) 9-14d) 15 25 35 45 0 10 15X 4 28 22—27 32 27X38 42 21—27 23 16—21 "0 21—26 27—31 22 31—37 31 26X37 el te bren- olgt zwart 13X33. Nu gens zwart rt 4044. 913, wit 21, zwart et 27X18, rt 23X43, 8X28. sverterings- sties, alge- neme men g een glas ater. Vol- lige ziekten z-Josef"- voermiddel. Rott.: e moeders eten welke n op duim an uitoefe- ende 1 onze eer baker wist dat wordt igt op d'r telkens op 't zich ver as en ging er tot haar rboden het d haar eer- Meine meid de onsma- t doordron- val. Ie blijvende en kwamen met haar et kind di- duimpjel" hr *!i* Ik keek toen niet vreemd meer op, want in do wachtkamer had ik juist in een boekje over de gevolgen van het duimpje- zuigen gelezen en al bij me zelf gezegd: „had ik dat maar eerder geweten". Tengevolge van dat voortdurende zui gen wordt de nog weeke bovenkaak ver vormd, wordt spits en zet zich meer naar voren. De tanden komen veel te hoog door en de heele mond neemt een eigenaardigen stand aan, wat allemaal kon voofïcomen zijn. Hier is voorkomen zeker beter dan genezen. Voor de komende feestdagen. Rozijnentaart: 1/2 pond zelfrijzend bakmeel, 1 ons boter, li/a ons suiker, li/j, ons sunmaid-rozijnen, 1/l0 L. melk. en 3 eieren. Roer of klop de eidooiers lang met de suiker en iets zout, tot ze dik en luch tig zijn geworden. Voeg hierbij de ge- wasschen en even gedroogde rozijnen, eveneens de gesmolten maar afgekoelde boter. Vermeng in een paar slagen met deze massa ,de .gezeefde bloem, vervol gens de melk en ten slotte het stijfge- slagen eiwit, dat er luchtig doorheen ge schept moet worden. Doe de massa over in 'ben spring- of taartvorm, die met boter is ingesmeerd en met bloem be strooid is en bak de taart in een matig warmen oven gedurende a 1 uur. Aristocraten. 1/2 pond bloem, 90 gr. (bijna 1 ons) boter, 90 gr. suiker, I1/4 ons zoete amandelen, i/2 ei. Verdeel de boter in kleine stukjes door de bloem (b.v. met twee messen). Voeg de suiker, het ei en de fijn gesnipperde, ongeschilde amandelen toe. Kneed de massa flink door elkaar. Rol het deeg uit tot een lange dunne worst. Snijd deze in lange stukjes (pl.m. 5 cm.). Leg deze op een beboterd bakblik. Bestrijk ze met ei en bestrooi ze met suiker. Bak ze in een matig warmen oven lichtbruin van kleur. Appelbeignets. Neem 1/2 pond bloem en 1 theelepeltje zuiveringszout. Maak hiervan beslag, met half water, half melk, met toevoeging van een beetje zout. Schil 1 K.G. zure appelen, ontdoe ze van het klokhuis en snijd ze in schij ven. Deze worden door het beslag gehaald en in half boterolie, half reuzel aan beide zijden licht bruin gebakken. Neem ze uit de olie met een vork en bestrooi ze met poedersuiker. Moscovlseh gebak. Op l1/* ons tarwebloem neemt men een ons boter, een ons suiker, een ietsje zout en 5 eieren. Boter, bloem en zout met een mes hakken tot een fjjn-kruimelige massa, er voor zorgende, dat de boter hard blijft. De eierdooiers met de suiker glad roeren, de eiwitten stijf kloppen. De gehakte boter en "bloem en de ge roerde dooiers op het eiwit leggen; alles luchtig om en omscheppen tot een spon zig, gelijk mengsel, wat men daarna over brengt in een met boter ingesmeerden en met bloem en poedersuiker bestoven vorm- De taart in een heeten oven (die echter na ongeveer 15 minuten wat wordt getemperd) door en door gaar laten wor den; ongeveer 3A uur. Moscovisch gebak moet men dadelijk uit Jen vorm nemen, laten uitdampen en koud worden en dan met poedersuiker bestrooien. Mooi houden van zilver. Men kan het zilver sparen: Door het goed af te wasschen in een heet sop en het onmiddellijk te drogen. Door het. zoo min mogelijk in aanra king te laten komen met zuur, eieren, visch, mosterd en uien. Door het van de lucht afgesloten te bewaren. Door het tegen krassen te behoeden. Door het af en toe uit te koken met ammonia of soda- Het deksel moet ge durende die bewerking stevig op de pan sluiten, daar de ammonia anders te gauw verdampt. (Brandgevaar bestaat er niet, ammonia werkt biusschend). Nadat het zilver is uitgekookt, overgiet men het nog eens met schoon heet water en wrijft het af met zachte doeken. Echt, zoo goed als namaakzilver, be waart men met een stukje kamfer in étui's of afsluitbare doozen, bedekt met een velletje vloeipapier. 'Op deze manier voorkomt men gele vlekjes in 't metaal. (Ilbld.) Beste Jongens en Meisjes 1 't Is nu althans voor de meesten van jullie, de vacantie tijd. Jammer eigenlijk, dat de voorspellingen niet zijn uitgeko- -men en dat de Wintervorst naar andere streken is vertrokken. Sneeuw en ijs in de Kerstvacantie is altijd een bron van genot althans voor de jongelui. Maar daar staat tegenover, dat daardoor voor velen de levenszorgen vermeerderen, waarom er niet zoo weinigen zijn die 't maar wat goed vinden dat de temperatuur bo ven 't vriespunt blijft. Maar hoe dan ook, ik hoop dat jullie allemaal een echt prettige vacantie zult hebben en vooral ook echt prettige en gezegende Kerstdagen, wat alleen moge lijk is, als we ook van de beteokenis van het Kerstfeest iets verstaan en als we evenals eenmaal de herders heengaan naar de kribbe om daar den Zaligmaker te aanbidden. Het Kerstfeest is een feest ook en vooral voor jonge inenschen en voor kin deren. Immers de Heere Jezus is in de wereld gekomen om ook hen te verlossen uit de macht der zonde en ze te maken tot voorwerpen van het welbehagen des Vaders. We hebben vandaag geen correspon dentie, alleen maar raadsels, en een stuk van 't verhaal. De volgende week zal 'tdenk ik wel druk zijn met de briefjes, want jullie hebt nu immers den tijd? Ik heb echter weieens gehoord, dat een mensch 't nooit drukker beeft, dan als hij niets te doen heeft. Mocht dat ■ook bij jullie zoo zijn, dan even goede vrienden hoor 1 Geniet maar veel van de vrije dagen. Allemaal een echt prettige vacantie 1 I. Voor de Kleineren: Mijn geheel bestaat uit 27 letters. Johannes de Dooper predikte in de w. 8, 22, 18, 19, 6, 11. Hij was 9, 24. 5,8, 16, 11 van Za- charias- Bij de schapen i3 altijd een 14, 20, 3 12 1 3. De21, 26, 23, 13, 25 is hoog. Tot Maria kwam een 4, 27, 7, 2. 25. 17, 10, 12, 10, 15, 27 was een profeet- II. Voor de Gropteren: j Mijn geheel bestaat uit 35 letters. 3, 14, 33, 27, '28, 23, 17 zijn meermalen den mensch verschenen. 31, 12, 10, 6, 11, 16, 18 was een wreed vorst. 29, 5, t, 20, 28, 34, 20, 30, 15 een bekend stadje- 8, 22, 25, 32 was een profetes. 11, 9, 1, 13, 4 was een koning. De t, 23, 15, 7, 34, 28 van Salomo is er nu niet meer. Het Kerstevangelie is voor de 26, 21, 2, 24, 28, 4 een blijde boodschap. 19 en 35 zijn medeklinkers. JONGENSLEVEN. (Vervolg.) Gerrit die zijn potlood stond te slij pen, keek snel op toen Wim binnen kwam. Maar hij zag niets bijzonders aan Wim zijn gezicht. Zou hij er misschien niets van gemerkt hebben, dacht hjj, maar dat kon haast niet, hij, had 'ttoch midden op tafel gelegd. 'tZou toch niet wegge waaid zjjn of dat een ander het meege nomen had. 'tWas niets voor Wim om zoo gewoon te bljjven, hy was altijd da- delyk zoo boos, als hy geplaagd werd, maar nu had hy de meeste schik. Wacht, l^j zou toch maar eens gaan zien, of 't er misschien niet meer lag. i r Hé, hé, zei hij, 'k ga eindelijk maar aan mijn werk beginnen. Ga je mee Wim? Ik, neen hoor, 'k ben al bijna klaar, ant woordde Wim, die zich inwendig stond te verkneuteren van plezier. Gerrit pakte zijn tasch, liep de kamer uit, en ging naar boven. „Heb je van de zil-ve re-vloot wel gehoord" galmde zijn jongensstem op de trap, „De zilvere vloot van TJpanmaar verder kwam hij niet. Wim, die nog nog beneden was hoorde wel hoe hij ineens ophield met zingen. Nu heeft b.Ü 't gevonden hoor, dacht hij. En "t was ook zoo. Boven stond Ger rit met een lachend gezicht het mooie vers van Wim te lezen. Nee, maar die twas goed, nu had Wim hem toch maar eens fijn beet gehad. Wim, die toch eigenlyk heel nieuwsgie rig was, boe of Gerrit 'tvond, kwam onder 't voorwendsel even een boek te halen, het kamertje binnen. Nee, zeg Wim, die is good, joh, er schuilt bepaald nog een dichtersgeest in je. Dat heb je aardig gedaan. Kom ik wil een loflied op je zingen en Gerrit zette in met een hooge schrille stem: Wim wou een vers gaan maken hi, ha, ho-, En als hij dan aan 't dichten gaat Dan kijkt hij zoo. En bij dat "zoo" trok hij zoo'n raar gezicht, dat de jongens al'ebei niet meer konden van de lach. En iederen keer begonnen ze maar weer opnieuw, en iede ren keer werd 't een beetje anders en natuurlijk hoe langer hoe mooier. Plotseling werd er gebeld, en hoorden ze een zware mannenstem zeggen: alsje :blief juffrouw, hier zijn de konijnen. In een oogenblik waren de jongens beneden. Gerrit sprong met drie treden tegelijk de trap af en Wim liet zich langs de leuning naar beneden glijden, en kwam daarbij ongeveer boven op vader terecht. Ho, m'n jongen kalm een beetje. Ja maar vaderze zjjn eren verder hoorde vader niet, want Wim was allang verdwenen, en den tuin in. Als echte konijnenkenners stonden de jongens ze 'te bekijken. Treesje stond er ook bij, maar op een eerbiedigen afstand. Ze vond konijntjes wel heel lief, maar je moest er toch maar niet te dicht bij komen, vooral niet, zoolang ze nog niet in 'thok waren. Wat hadden de jongens het nu druk, 'thok stond wel klaar, en U kunt het bekomen bij Apoth. en Dro gisten in doozen van 30 en 60 ct. en in tuben van 80 ct. 't voeder ook, maar tochop hun ma nier hadden ze nog heel wat te doen. Aan werken dachten ze niet meer. Vader die hen zoo bezig zag, zei tegen Moeder, 'kzal ze maar laten gaan, 'tis nu nog een nieuwtje voor hun, je zult eens zien, hoe gauw 'thun verveelt, iede ren dag weer er voor te zorgen, 'thok schoon te maken en wat niet al. Maar daaraan dachten Wim en Gerrit nu nog niet. En als je 'thun gezegd had, zouden ze heel verbaasd gekeken hebben. De konijnen hun vervelen, dat was toch immers onmogelijk. In hun ijver vonden ze het 's avonds al noodzakelijk, dat het hok schoon gemaakt werd, hoewel de beestjes er pas een paar uur in waren en als Vader niet gezegd had, dat dat nu toch heusch onnoodig was, waren ze er zeker mee begonnen. Ze vonden 't zelfs jammer toen 't bedtijd was, en eenmaal boven moesten ze om de beurt nog even naar beneden om te kijken of 'thok wel goed gesloten was. Onder 't uitkleeden zag Wim in eens op zijn tafel de penhouder liggen. O, ja, dat was waar ook, de penhouder I. Daar had hij door de drukte met de ko nijnen nu geen oogenblik meer aan ge dacht. Morgen dan was 't Zondag en dan ging hij na kerktijd met Vader Arthur de penhouder brengen. 'tWas toch wel een mooie, hij vond hem nu haast nog mooier dan die van hem zelf. Jongens, wat zou Arthur blij zijn. Wat was alles nu toch fijn ge weest. Eerst Vader naar kantoor bren gen, dan de penhouder koopen, toen de konijnen en numorgen nog naar Ar thur, en dan was alles weer in orde. Hij kon er bijna niet van slapen. En toen Moeder een poosje later nog eens kwam kijken of haar jongens al slie pen, was Gerrit al in diepe rust, maar Wim niet, die was nog klaar wakker. Ineens pakte bij Moeders hoofd en gaf haar twee stevige zoenen. O, Moeder ik ben toch zoo bij, zei hij. Ja, m'n jon gen, en Moeder ook. Moeder ook? vroeg Wim eenigszins verwonderd. Ja, ik ook, ik ben blij, omdat ik m'n vroegere Wim weer terug heb, en dat alles nu weer goed is, en ga nu maar gauw slapen, des te eerder is het morgen, Gerrit slaapt ook al lang, die begint al planken te zagen Hij droomt zeker van zijn hok, lachte Wim, en met een zucht draaide hij zich om. Welterusten Moeder, ik zal hem maar een gauw gaan helpen. Entrée f 0.35. Kinderen f 0.15. gevraagd tegen een vast salaris van 2000 gulden 'sjaars en vergoeding onkosten. Men moet in staat zijn een boereninspan en onroerend goed te taxeeren en voor 25 mille (waarvoor prima zekerheid) in het bedrijf deelnemen. Accountantsrapporten voorhanden. Br. fr. onder no. 22 bureau „De Zeeuw" te Goes. In de zijn voorhanden de volgende artikelen ter voorkoming of genezing van schrale of gesprongen huid, winterhanden enz. WACHT HET NIET AF!! Om in den winter eieren te rapen is het nu hoog tijd uwe kippen goed te verzorgen. Voor Kippen in beperkte ruimte FLORA'S HOENDERBESCHUIT „A". Voor hoenders op de boerderij FLORA'S HOENDERBESCHUIT „B" en FLORA'S OCHTENDVOEDER- MEEL voor droogvoeder. Vraagt Uw winkelier. Waar niet verkrijgbaar wende men zich t. d. Hoofdvertegenwoordiger JOH. QllINTEN Heernisse'weg 6 GOES. Hazeline Snow, potjes van100 Crème Simon, potjes en tubes van75 Ponds' Cream, potten van 1 en 2 gld., tubes van 50-80 Colgate's Huidcream. potjes van80 tubes van40-80 Lanoline doosjes van15-25 en tubes van30-35-60 Lanoline Cristy, tubes van70 Byrosana crème, tuben van 40 Hiëmfa Huidcream, tuben van 35, doosjes van. 25 Kombella Huidcream, tuben van30-50 Nivea- of Pebeco Cold-cream, doosjes van 1272-20-40 en tubes van45-75 Glycerine-Honing gelei, tubes van 25-35 Kaloderma, tubes van 20-35-75 Crème Mousson, tubes van25-45-75 potjes van50 Evans Glycerine-Cucumber extract, flacons 100 Vasenol Cream, potjes van75 Perniosan Winterhandenzalf, tubes35 Peruvasol, doosjes van10-25 Cold-cream, tubes van50 Purol, tubes van 80 en doosjes van 30-60-90-175 Honing-Rozen-tablet, doosje20 Snow-flre-tablet, doosje25 Hiverine-flacon Winterhandenmiddel25 Lippenstiften in diverse modellen. Koekjes Cacaoboter. ct. De Besturen der Boerenleenbanken verzoeken dringend, inzen ding van Spaar- en Rekeningcourantboekjes, op voor elke Bank hierna te noemen dagen en uren. Voorschotnemers worden verzocht, rente en aflossing volgens overeenkomst, vóór of op 31 December te voldoen. ARNEMUIDEN, 28 Dec. van 3 tot 7 uur in de Bijz. School. BIGGEKERKE, 27 en 28 Dec. en 2 en 4 Jan. van 1 tot 6 uur. DOMBURG, 28, 29 en 31 Dec. en 7, 8 en 9 Jan. van 9 tot 6 uur. GRIJPSKERKE, 28 Dec. van 9 tot 37s uur op 00STKAPELLE. En 29 en 31 Dec. van 9 tot 4. En 2 Jan. van 9 tot 4 en van 6 tot 8 uur te GRIJPSKERKE. KOUDEKERKE, 28, 29 en 31 Dec. van 9 tot 12 en van 1 tot 7 uur. RITTHEM, 28 en 29 Dec. van 2 tot 6 en van 8 tot 9 uur. SER00SKERKE, 28 Dec. van 10 tot 4. En 2 en 4 Jan. van 1 tot 4 uur. En te VROUWEPOLDER 29 Dec. van 2 tot 4. En 7 Jan. van 37, tot 5 uur in de Openbare School. SOUBURG, 28 Dec. van 2 tot 6 en van 7 tot 9 uur. En 8 Jan. van 6 tot 9 uur. VEERE, 27 Dec. van 6 tot 9 uur. 28 Dec. van 9 tot 12 v.m. En 3 Jan. van 6 tot 9 uur n.m. Z0UTELANDE, 28 en 29 Dec. van 9 tot 12 en 1 tot 5 en 6 tot 8 uur. En 31 Dec. van 9 tot 12 en 1 tot 4 uur. Lange Burg B 16, Middelburg. Tel. 28. RUIME KEUS ALMANAKKEN KALENDERS VISITEKAARTJES KANTOOR- EN W1NKELB0EKEN. Te koop bij inschrijving: aan de Dreef, en Biljetten in te leveren vóór 28 December a.s. ten kantore van den Directeur van „de Wilhelminapolder", OpDONDERDAG 27 DECEMBER 1928, des namiddags I uur te Kruiningen» ten verzoeke van den heer W. BLOK, a'daar, op diens hofstede, ten over staan van Notaris J. J.VAN DIJKE te Kruiningen van (om en bij de rekening). De verkooper verleent aan sollede koopers crediet tot 1 Mei 1929. Notaris Mr. H. C. ITTMANN te Middelburg, is voornemens om op Donderdag 27 December1928, 's avonds om 8 uur, in het veilings gebouw „Mercurius'' aldaar, publiek te verkoopen te Middelburg, aan de Vlasmarkt L 9, groot 3.76 Are. te Middelburg, aan de Nederstraat O 203, groot 1.10 Are. Inlichtingen verkrijgbaar ten kan tore van genoemden Notaris. I. 55 0LMENB00MEN, staande op het erf der Hofstede, in den Nieuw Sint- Jooslandpolder be woond door den Heer L. TH. VOGELAAR, te Nieuw- en Sint Joosland. II. 21 0LMENB00MEN, staande op eene weide der Hofstede aan den Statendijk te Uzendijke, bewoond door den Heer P. DE DREU. Aanwijzing geschiedt door de be woners. De voorwaarden liggen ter inzage op de Hofsteden en ten kantore van J. A. TAK Co. Groenmarkt, te Middelburg, aan welk laatste adres inschrijvingsbilletten voor ieder per ceel afzonderlijk worden ingewacht vóór of op 28 December 1928.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 7