y\ob.s"v- Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. pen heeft, naar de Rotterd. meldt, aan ds J. Smelik te Zevenbergen de toezeg ging van. een tweede beroep aangeboden, Deze heeft daarvoor evenwel bedankt. Goes. Zaterdagmiddag vergaderde in de Medsaron van Oen heer Bus traan de afd Zuid- en Noord-Beveland van de Vereen, van Chr. Ond. in Ned. en Ov. Bezittingen. Nadat de heer v. Wijck had geopend, besprak hij een gedeelte van het voor- getezene uit Jes. 9 en wees daarbij op de tegenstelling duisternis en lioht. Na enkele huishoudelijke regelingen kwam aan de orde „De bespreking van het Dalton-stelsel", dat op een vorige veirgaidering ingeleid was door den heer 't Hooft te Goes. Een zeer geanimeerde discussie ontstond, waarbij de inleider nogmaals een warm pleidooi hield voor het stelsel, dat van September af door hem wordt toegepast op 'de Herv. Chr. school te Goes. Hij noodigde de leden uit indien zj belang 'stelden, een kijkje te komen nemen, vooral met het oog op enkele bezwaren, die te berde werden gebracht. De vergadering droeg ©en zeer gezellig karakter, doordat velen aan de discussie deelnemen. Ze werd gesloten door den heer Bastmeijer. Tot Hoofd der Christelijke (Her vormde) school te 't Zand bij Middelburg is benoemd dhr J. Schipper, Hoofd der Openbare School te Ellewoutsdijk. Het drama van de „Nieuwe Zorg". Men zal zich herinneren, dat ten aan zien van het vergaan van het schip „De Nieuwe Zorg", 124 ton, van H. Meier, Kamperland, op 23 November in het Vol kerak, door een anderen schipper, J. C Meyer, uit Sint. Philipsland, die met zijn schip, de „Wilhelmina Maria" in den bewusten nacht naast „De Nieuwe Zorg" lag, ernstige beschuldigingen zjn geuit aan het adres van sleepbootkapiteins in het Benedensas van den „Roosendaal- schen en Steenbergschen Vliet" liggende, die geweigerd zouden hebben om beide schepen binnen te halen, in de hoop, dat zij later de noodvlag wel zouden hij- schen en dit hun recht zou geven, een hoog sleepgeld te eischen. Het Hbld. heeft ter plaatse en bij diegenen, dien het aan gaat, een onderzoek ingesteld met de be schuldigingen van schipper J. Meyer als leiddraad. Meyer had het volgende ver klaard Hij bevond zich op den bewusten Vrij dag om half één des middags in het Volkerak, terwijl even later „De Nieu we Zorg" op circa 200 meter afstand voor anker ging. Sleepbooten, die passeer den, werden aangeroepen, o.a. de „Kla- ra" en de „Janus", die beiden geen tijd hadden, fntusschen verstreek 'de middag, waarop de schipper een boodschap meegaf aan de schippers J. Faassen, C. Faassen en C. v. d. Horst, die den kapiteins van do sleepbooten „Hollander", „Zwaantje" en „l'Espérance", welke bin nen lagen, zijn verzoek overbrachten. Aan schipper J. Faassen werd geant woord, dat. men bang was, dat de twee betrokken schippers het sleeploon wel niet zouden betalen. Echter werd hun verzekerd, dat er wel zou worden be taald, doch men bleef binnen, ondanks het erger worden van den storm. Was de noodvlag geheschen, dan zouden zeer waarschijnlijk de sleepbooten wel uitge varen zijn, want dan wordt het sleeploon zoodanig verhoogd (somwijlen tot f 150), dat het binnenbrengen van een schip een aardig buitenkansje beteekent. De nood vlag werd geheschen, omdat de schipper zich tegenover de assurantie-maatschappij niet verantwoord achtte. Toen de avond viel, werd het weer onstuimiger en was er alle reden om de noodvlag te hijschen. De duisternis maakte zulks nutteloos en in die duisternis gebeurde de ramp met „De Nieuwe Zorg". Deze verklaring van schipper Meyer aan de pers maakte in de betrokken krin gen veel ophef. Het Hbld. informeerde bij een voor aanstaand persoon in de scheepsverzeke- ringsbranche naar zijn meening over het gebeurde. Deze verklaarde, dat het hij schen van de noodvlag een bij de wet omschreven recht geeft op hooger sleep loon, dat, wanneer men tot geen accoord komt, door den kantonrechter wordt vast gesteld. In dit geval moet ook de lading meebetalen. Op Vrijdagmiddag 23 Novem ber was er alle reden voor, de nood vlag te hijschen. De groote verzekerings maatschappijen eischen in zulk een ge val zelfs reeds het hijschen van de nood vlag. Hier echter gold het een. maat schappij van schippers onderling (de Frie- sche Assurantie-Maatschappij) en de schip pers durfden het blijkbaar niet aan, niet wetende of ze wel hun sleeploon zouden terugbetaald krijgen. „De Nieuwe Zorg" verkeerde als open schip met deklast reeds in den middag in nood en de schip per had toen de noodvlag reeds moeten hijschen. De sleepers zijn natuurlijk niet te lui om wat te verdienen, doch de zegsman meende, het ver te moeten te rugwijzen, dat de sleepers op de nood vlag zouden azen om dan hooge sleep- loonen te kunnen berekenen. Een hooger tarief is in zulk geval niets te veel, daar toch ook de eigenaar der lading zijn aan deel heeft te dragen. Het blad sprak verder met sleepboot kapiteins, die meenden, dat hun in dezen niets te verwijten valt. Zij meenen slechts tot sleepen verplicht te zjjn, wanneer de noodvlag in top is. Op den bewusten middag was er veel werk aan den winkel en zoolang beide genoemde schippers zelf niet verklaarden in nood te verkeeren, werden zij ook niet geholpen. Voorts wendde het blad zich tot een gezaghebbend scheepsbevrachter, die in de binnenschipperij vergrijsd is en sinds jaren vaart. Deze verklaarde, dat het dra ma van „De Nieuwe Zorg" een drama van egoïsme is, zoowel van den eenen, als van den anderen kant. Vroeger stelden sleepers en schippers onderling het zich tot een eereplicht el kaar 'in nood te helpen. Dat is afgeloo- pen. Men vraagt zich thans af: Wat is mijn voordeel en wat moet ik doen. Dat egoïsme heeft de verhoudingen toegespitst en men doet niets anders meer dan voor geld. De schippers hijschen als het moet de noodvlag en de sleepers doen slechts de voordeeligste werkjes. In dit geval is het ongeveer hetzelfde geweest. De sleepbooten weigerden te hel pen wjl daartoe geen dwang bestond, het stond hun yrij en de schippers weigerden meer geld uit te geven. Gaan deweg werd het weer ruwer en nog werd de noodvlag niet geheschen. Wel heeft naar beweerd wordt de schipper van „De Nieuwe Zorg" aan een passee- renden kapitein van een veerboot nog gevraagd hem binnen te sleepen, hetgeen door dezen is afgewezen met de woor den: ,,'tls te doin'ker, ik ga naar huis." Dat evenwel zulk een verschrikkelijk drama zou gebeuren, heeft natuurlijk nie mand kunnen bevroeden. Anders zouden de sleepbooten wel gesleept hebben en zou de noodvlag wel bijtijds geheschen zijn. In onzen tijd, dertig jaar terug, zou zoo'n geval niet zijn voorgekomen, aldus besloot deze zegsman. Ten slotte heeft het blad zich nog gewend tot den politie-ambtenaar, die in dezen onderzoek naar event, schuld heeft ingesteld. Deze heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld en o.a. den schipper Meyer ge hoord, die de beschuldigingen uitte. Bin nen de strafwet vallende feiten zjn door hem niet medegedeeld en de schipper heeft slechts het verloop van het gebeurde op den middag, des avonds en des nachts kunnen vertellen, een verloop, hierboven reeds geschetst. Voorts is gebleken, dat de schipper van „De "Nieuwe Zorg" financieel zeer wel bij machte was een eenigszins verhoogd sleeploon te betalen en dat dus finan- ciëele onmacht geen reden kon zijn om de noodvlag niet te hjschen. Van een strafrechtelijk optreden tegen sleepers is, gezien het onderzoek, geen sprake. Trekken wj nu, aldus het Hbld., uit onze enquête onze conclusies, dan luiden deze: Van schuld is, wettelijk gesproken, aan geen van beide kanten, moreel ge nomen aan beide kanten sprake. De geest van Dorus Rijkers schijnt op de gevaar lijke binnenwateren van ons land te ont breken. Geld speelt er de hoofdrol. Het feit, zooals het zich toedroeg, sluit toe passing van de artikelen 450 en 474 Wet boek van Strafrecht buiten. Doch bestaat er niet een hoogere wet, die hulpbehoe venden aan de medemenschen aanbe veelt? De moord op den heer Lans. Woensdag is de procuratiehouder v. als verdacht van zich te hebben schuldig gemaakt aan verduisteringen en valsch- heid in 'geschrifte en bovendien als ver dacht van te zijn betrokken bij den moord op den "heer J. C. Lans te Rotterdam, welke moord Donderdag 29 November is gepleegd, naar het Huis van Bewaring overgebracht. De wettelijke termijn van 6 dagen raakte dus om. De verdachte is 'gistermiddag voor de rechtbank in Raadkamer geleid. De rechtbank heeft daarop den termijn met 30 dagen ver lengd. "Glj'baantj e sp elen. Zondag is bij Albergen brj Almelo een elfjarige schooljongen bij het glijbaantje spelen achterover gevallen. Hij werd dood op genomen. Zigeuners, gistermorgen werd de politie te Venlo onverwacht medege deeld, dat aan .onze grens van de rich tingen Lobberich en Herungen uit Duitsch- land een karavaan 'Zigeuners met hun wa gens, beren, enz. pogingen in het werk wilde stellen om de grens over te trekken en langs een der binnenwegen binnen te komen. Ongeveer een vijftig mannen en vrou wen met kinderen en tal van vehikels stonden weldra tusschen de bosschen op Duitsch gebied geree'd om even over te steken, doch onze marechaussee en hulp politie "beletten het passeerem van de grens. Ziende dat de grenslijnen overal op de bosch- en landwegen bewaakt waren, trok de stoet naar Wankum en Wachten donk of Straelen, om een wellicht gun stiger oogenblik af te wachten. De grens politie is versterkt. Goederentrein ontspoord. Gistermorgen omstreeks 10 uur is een goederentrein uit Groningen, bestemd voor Roodeschool, bestaande uit 16 wagons, even voorbiji het station. Winsum door onbekende oorzaak ontspoord. Twee wa gons vlogen uit de railis en kwamen dwars over den spoorweg te staan. Dien tengevolge werd het spoorwegverkeer tus schen Groningen en Zoutkamp en Gronin gen en Roodeschool gestremd. Persoon lijk» ongelukken hadden niet plaats. Rei- algere uit Zoutkamp en Roodeschool moesten nabij Winsum overstappen in treinen, die uit Groningen werden gezon den om daar mee de plaats van bestem ming te bereiken. Onmiddellijk werden maatregelen genomen om den weg weer vrij te maken. De overstrooming te Ba- rendrecht. De herstelling van den doorbraak in den Achterzeedijk is bijna voltooid. T)e kosten daarvan bedragen pl.m. f 60.000. De directe schade van par ticulieren bedraagt pl.m. f60.000, waarbij dan nog komt die der woningen en an dere vaste goederen. De verwachting is, dat de geheele pol der binnen 14 dagen weer droog zal zijn. Het water is thans zoodanig gedaald, dat de trambaan en het station Middel- dijk der Rotterdamsche Tramweg-Maat schappij watervrij zijn gekomen. Gister morgen is de dienst na een gehouden proefrit met vrachtwagens voor het ge woon verkeer weer in werking gesteld. Ook de bitumenweg, verbindende den Rijksstraatweg met den Achterzeedjk ligt thans boven het water. De brand te Helmond. Nadat Zondagmiddag het gevaar voor uitbreiding van den brand in het grootste gebouw van A. J. Carp's garenfab'rieken was ge weken, heeft de brandweer het gebouw verder laten uitbranden. Gedurende den geheelen nacht heeft het vuur nog nage- woed in de overblijfselen van de fabriek'. Het vele water rondom de fabriek veran derde in den nacht in een ijsmassa. Doo rnen en houten schotten vormden ijsklom pen. Alles was met ijs overdekt. Gister morgen was het fabrieksgebouw toiaal uitgebrand. Tusschen de verbrande mu ren bevond zich nog slechts een onge veer een meter dikke aschlaag. Een houten gebouw van de Koninklijke Nederlandsche Machinefabriek Begeman, dat op een goede honderd meter van het brandende g'obouw verwijderd stond, heeft men Zondagmiddag tijdens den hevigen brand met emmers water onophoudelijk nat moeten houden om te voorkomen, dat ook dit gebouw in brand geraakte. Het personeel van Carp's Garenfabrie- ken meldde zich gistermorgen, doch van aan het werk gaan was natuurlijk geen sprake. Het kantoorpersoneel bestaande uit ongeveer honderd personen, heeft ge tracht in de geredde papieren uit te zoe ken, wat er uit te zoeken viel. Daarna is het personeel naar huis gestuurd. Ook de kleinere, niet afgebrande fabrieksgebou wen van de firma, die op eenigen afstand van de verwoesting liggen, lagen gisteren stil. Het is waarschijnlijk, dat het kantoorper soneel voorloopig zal worden onderge bracht in particuliere huizen en in ge deelten van de andere fabrieksgebouwen der firma. Het bedrjf zal zoo spoedig mogelijk weer op gang worden gebracht. Na eenige stagnatie kon een groot ge deelte van de arbeiders in de andere fabrieken aan het werk worden gesteld. Jn totaal zjn ongeveer negenhonderd personen bij de Carp's Garenfabrieken werkzaam. Inbraken en verduisterin gen in Limburg. In de laatste dagen hebben te .Lutterade op verschillende plaatsen dieven danig huisgehouden. Bj een winkelier aan den Veldweg werd ingebroken. Voor ongeveer f250 aan geld en goederen weTd ontvreemd. In een huis in de Burgemeester Lemmensstraat heb ben dieven Vrijdagnacht getracht in te breken. Ze werden echter gestoord, zoo dat zij- zonder buit moesten vertrekken. Op den Lindenheuvel werd ingebroken en wisten de dieven uit een lade onge veer f 50 buit te maken. Ten nadeele van een firma in de Groenstraat werd een rijwiel gestolen. Op den Lindenheu vel vóór café Bos eveneens een fiets. Autobus te water. Zaterdag middag is een autobus, komende van Delfzijl in de richting Groningen, ter hoogte van Ten Post door tot nu toe onbe kend gebleven oorzaak van den weg ge raakt en in het Damsterdiep gereden, De 16 inzittenden en de chauffeur kon den zich redden en kwamen met een nat pak en den schrik vrij. Gemeente-secretaris ver dronken. Te Barsingerhorn is de on langs benoemde gem.-secretaris en ontvan ger de heer Dubbelman met zijn auto in de diepe vaart langs het dorp gereden, waarschijnlijk! als gevolg van de glad heid. De auto geraakte geheel onder wa ter en de heer Dubbelman werd er dood uitgehaald. UitbairstingvandenBromo. Uit Soerabaja wordt aan Aneta gemeld: In den nacht van Zaterdag op Zondag is plotseling, zonder dat waarschuwende verschijnselen zijn voorafgegaan, een vrij hevige uitbarsting geconstateerd bij den Bromo, gevolgd door een heviger uit barsting in den morgen. Een vuurkolom van vijftig meter hoogte kwam uit den berg te voorschijn en een zware asch- regen daalde neer. Gelukkig waren er geen toeristen aanwezig. Het bestuur nam maatregelen om het bezoek aan den Bromo en de Zandzee te verminderen aangezien dit levensge vaarlijk zou ^ijn. Observatie door den vulcanologischen dienst is voorloopig onnoodig. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De Bromo is de kleinste, laagste en noordelijkste van een complex van drie bergen: Widodaren, Sègöröwedi en Bro mo, naast den meer zelfstandigen Batok oprijzende uit de Zandzee, den krater bodem van den ouden Tengger-vulkaan op de grens van Pasoeroean en Probo- Iinggo. De krater van den Bromo ligt met zjjn hoogste punt 2296 meter boven d» im of slechts een drie honderd meter boven het laagste punt der Zandaee. Dat o.a. maakte, dat het vulkanisme van den Bromo meer bestudeerd is dan dat van eenigen anderen vulkaan op Java. In 1804, herhaaldelijk tusschen 1815 en 1825 en in 1829 hadden uitbarstingen plaats. In 1835 echter kwam de Bromo geheel tot rust. In 1842 begon de Bromo weer uit te barsten, terwijl in 1856 een aschregen plaats had. In 1858 werden asch en steenen uitgeworpen. Ook werk te hij in 1859 en 1865. In 1867, 1868 weer aschregens, eveneens in 1877. Belangrijke uitbarstingen hadden echter niet plaats. f Ass.-stationschef overre den. Te Rotterdam heeft Zaterdag een droevig ongeval plaats gehad aan 't station D. P. Toen de electrische trein van 10.01 uit Amsterdam binnenkwam, wilde de as sistent-opzichter, de heer G. Oomsen, ko mende uit het seinhuis de rails overste ken. Hij' werd door een der treeplanken, van den binnenkomenden trein tegen den grond geworpen en kwam met het hoofd op een der naastliggende rails terecht,. In bedenkelijken toestand werd de onge lukkige opgenomen in het ziekenhuis, waar hij aan zijn verwondingen is be zweken. (Tel.) Overreden en gedood. Zooals gisteren reeds gemeld, is te Den Haag door de tram 'bverreden do '75-jarige Jhr. L. M. J. Schuurbeque Boeye. Hij' is in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Dec., 2.30 u, Berlijn 59.33—59.34' Brussel 34.62—34.63 Parijs 9.73—9.74 Londen 12.075/s12.077/s New-York 2.483/i2.49 AMSTERDAM. Hedenmorgen heeft een 24-jarige vrouw in haar woning Linden- straat 2 in een vlaag van waanzin haar beide jonge kinderen aller afschuwelijkst mishandeld. Het kind van acht weken is met een mes in het halsje toegetakeld, terwijl het 4-jarig kind met een mes in de armpjes is gewond. De vrouw sloeg ook de hand aan zichzelf. Het drietal gewonden is naar het Gasthuis vervoerd. De toestand van den zuigeling baart 'de meeste zorg. Het kindje moest n.l. 'direct geopereerd wor den. De man, die werkzaam Ts op een cartonnage-fabriek, heeft aan de politie medodeelingen gedaan omtrent den over spannen toestand, waarin zijn vrouw reeds lang verkeert. AMSTERDAM. Alhier is een achtjarig meisje me thaar kleeren in aanraking met de gloeiende kachel! gekomen. Ze bekwam zulke brandwonden, dat ze spoei- dig| aan de gevolgen overleed. DEN HAAG. In verhand met het spoör- wegongeluk hij Rijswijk in den nacht van 15 op 16 Oct 1927, waarbj twee elec trische treinen op elkaar gereden zijn, heeft de Haagsche Rechtbank den sta tionsbeambte A. B. uit Den Haag, veroor deeld tot föO b. of 10 d.h., den gepen- sionneerden hoofdconducteur G. H. V., uit Rotterdam tot 14 d.h. en den wagen- lichter D. A. de G. uit Leidschenaam tot 1 week hechtenis. GRONINGEN. Tot griffier der Prov. Staten van Groningen 'is benoemd de heer Mr H. W. Scheltema, chef der tweede afdeeling ter Prov. Griffie van Noord-Holland. WADDINGSVEEN. Hedennacht te half een is brand uitgebroken in de fabriek van houtdraaiwerk van den heer Ver- bree. 'Een groot deel van de fabriek is verwoest. De schade wordt niet door ver zekering gedekt. GENEVE. Bj het secretariaat van den Volkenbond is een nota ontvangen van Bolivia, waarin het verzekert, dat de chef der troepen bevel heeft gekregen af te zien van eiken opmarsch en aanval en zich alleen tot de verdediging te bepalen. Maar er wordt op gewezen, dat Paraguay de mobilisatie van de lichtingen 1918 1928 heeft bevolen. Bolivia heeft daar om voor zijn veiligheid de noodzakelijke maatregelen genomen. LONDEN. Ondanks het feit, dat de Koning een onrustigen nacht heeft door gebracht, is een lichte verbetering in zjn toestand ingetreden. BERLIJN. Hier wendt een geweldige brand in de radiofabriek dr .Baecker. On der het personeel, dat in de fabriek werk zaam was, brak een paniek uit. "Daar het trappenhuis in "brand stond, kon het personeel zich alleen door uit de ven sters te springen, redden. Veertig per sonen werden min of meer ernstig ge wond, 30 hunner moesten in het Zieken huis worden opgenomen. Te twee uur was het blusschingswerk nog in vollen gang. Goes, 18 Dec. 1928. Nieuwe tarwe f 10.50f 11.20, Cheva- liergerst f 11.25f 11.75, haver "f 10.25 f 10.75, kroonerwten. f 16f 18.50, schok kers f 16f 18, bruine boonem f 30f 38, maanzaad f34f36. Aanvoer flink, han del kalm. Eieren per 100 stuks f7.50, Eieren mid- denprijs, per 25 Stuks f 1.87i/2, winkelprijs 9,5 cent; beter per kilo f2, middenprjs par pond 1, winkelprijs f 1.10. FabriekS boter verkocht k 11.SO, een deneieren 6 ct., poel eieren 0y2 ct. V.P.N. Aanvoer 10.044 stuks. Prijs f 7.60 per 100 stuks. Van 115 Dec. KOUDEKERKE. Gehuwd: A. heet, jm. 23 .j en N- Dekker, jd. 21 j. Bevallen: H. Rejnierse, geb. Reijniersa, d.; P. Vogel, geb. Pleijte, z.; W. C. Dob belaar, geb. van de Reepe, z.j W. Leijtt- se, geb. Huiszoon, d. Overleden: Levenloos aangegeven: een zoon van A. Fransoojs en C. C. do Voogd. gg—IM—mmmmmmam Programma van Woensdag 19 Dec. HUIZEN, 340,9 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsluitend N.C.R.V.-uitz. 11.0011.30 Ziek en dienst o. 1. v. ds D. Tom. 12.30—1.45 Concert. 5.00—6.00 Kin deruurtje. 6.307.00 Fransche les, be ginners. 7.007.30 Engelsche handels correspondentie. 8.058.30 Causerie: De N.C.R. V. in den Omroep. 8.30 Zangwedstrijd i. d. Evang. Luth. Kerk te R'dam. HILVERSUM, 1071 M. 10.00—10.15. Morgenwijding. 12.152.00 Concert. 2.303.00 Cursus leerbewerking. 3.00—4.00 Maak het zelf 4.00—5.00 Lezing over het oude Egypte door prof. Dr D. Co-hen. 5.456.15 Lezing door het Kon. Ned. Landbouwcomité. 6.15 57.15 Concert. 7.157.45 Gezond heidshalfuurtje. 8.3510.15 Opera- ooncert. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Bal- ladenooncert. 12.50 Gramofoonmuziek. 3,20 Balladenooncert. 4,05 Licht klassiek concert. 5.05 Concertorgel bespeling. 7.05 Schubert' pianosona ten. 8.45 eprookjesopera. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 —2.10 Orkestcoucert. 4.055.05 Or- kestooncert. 8.5011.20 Concert. LANGENBERG, 469 "M. 10.35—11.15 Kerstmuziek vooor scholen. 11.30 Me chanische muziek. 12.251.60 Orkest- concert. 8.45—4.15 Kerstoratorium Yan Bach. 6.055.50 Orkestconcert. 7.20—8.15 Concert door het Klein We rag- orkest. 8.20 Koorconcert. KöNIGSWUSTERHAUSEN (Zeosen), 1680 M. 3.50—4.50 Orkestconcert. 7.20 „Das Christellein", opera. BRUSSEL, 509 M. 5.20 OxkeStooncert. 6.50 Finsche muziek. 8.35 Gra mofoonmuziek, 8.5010.85 Orkest- concert. Stoomvaart Mij. Nederland. BALI, 16 van Batavia n. A'dam. J. P. COEN, uitr., 16 van Colombo. MANOERAN, 16 van A'dam naar Jav», via Antwerpen. PR. JULIANA, thuisr., 16 van Port Said« RADJA, thuisr., pass. 15 Perim. P. C. HOOFT, thuisr, 16 te Belawa». BORNEO, thuisr., 17 van Suez. ENGGANO, thuisr-, pass. 17 Gibraltar» SOEMBA, thuisr., 16 van Padang. RIOUW, uitr., 17 te Genua. Kon. Ned. Stoomb. Mij. SIMON BOLIVAR, 13 van Barbados Trinidad. ULYSSES, 16 van LIvorna te Napoltt. Rotterdamsche Lloyd. DELI, uitr., 16 te Soerabaja. GORONTALO, 17 van Middlesbro te Rot terdam. INSUL1NDE, 17 van R'dirn te Batavia. MEDAN, uitr., pass. 16 Perim. BANDOENG, thuisr., 16 v. Port Soeda»« KERTOSONO, thuisr., 16 v. P. Said. KOTA GEDE, thuisr., pass. 12 Point dé GaJle. SIBAJAK, uitr., pass. 15 Perim. ■SLAMAT, thuisr., pass. 17 v.m. 8 tL Fi- nisterre; 18 nam. 9 a. te Cowes venr< TJERIAMI, uitr., pass. 16 Finisterra. TOBA, uitr., 16 te Londen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 19 December: Zwakke tot matige, veranderljke wind, later uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt tot lichte dooi. Stand van hedenmiddag 2 uur; Stónd van gistermiddag 767» Licht op voor fietsers: Woensdag 4 u. 14.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3