Het huisje aan den zeedijk Kerknieuws. FEUILLETON Bij de rondvraag vragen de heeren de Regt en Boone eenige inlichtingen over de benoeming van een nieuwe assistente aan de lagere school, die door den Voor zitter worden gegeven. De heer Louisse klaagt over den toe stand van het rijwielpad naar Kwaden- damme, dat door de opgebrachten maca dam onberijdbaar is geworden. Meerdere leden zijn het daarmee eens. Wordt besloten den macadum daarvan te doen verwijderen en een tiental kub. M. fijne grint daarvoor aan te schaffen. Op een bemerking van hetzelfde lid over kapotte beugels van de meerpalen aan de haven, zegt de voorzitter voor ziening toe. Nadat de voorzitter in deze laatste raadsvergadering in 1928 de leden heeft bedankt voor de aangename samenwer king en hen aangename feestdagen heeft toegewenscht, sluit hjj do vergadering. Helnkenszand. Maandagmiddag verga derde de raad dezer gemeente onder voor zitterschap van den Burgemeester. Te genwoordig waren alle leden. Met alg. stemmen word besloten als gemeente lid te worden van de afd. Zeeland van de Vereen, van Nederlandsche Gemeenten. Adressen van do gemeente Axel, van de gemeen to IJselmonde en een adres van de Ned. Politiohondendressnurver- eeniging werden voor kennisgeving aan genomen. Vaststelling van de vergoeding voor do bflz. scholen over 1927 en vast stelling dor rekening over de laatste drie jaar van het bijz. onderwijs geschieddo met algemeone stommen nadat dhr Kreu- ne er op gewezen had, dat meerdere ma len de aandacht in den raad was geves tigd op de hooge kosten van het open baar onderwijs door onderhoud dier school, terwijl hij had nagerekend, dat do bijz. school aan het Claraspad meer had gekost dan de openbare, terwijl hij zich tevens uitsprak tegen hot bijz. onderwijs. De voorzitter beantwoordde dlir Kreune. De verordening op de staangelden word zoodanig her/ion, dat een minimum on een maximum werden gesteld met een pry's van 3d cent per M-. Het suppletoir kohier hondenbelasting werd vastgesteld met 15 honden op een bedrag van 128. Bij de rondvraag vestigde dhr Itaas do aandacht van 11. en W. op do heg aan het kerkpa'd die voor een deel niet voldoen de wordt irtgosnoeid. Dhr .Kreune vraagt hoe het staat met vorliarding van don Varkenshoek, waarop do voorzitter mee deelde, dat de bewoners van dien weg tot heden in gebreke bleven mot een adres te komen. Dhr Simonse brengt op nieuw ter sprako de vernietiging van het raadsbesluit door Gel. Staten betreffende de inkoop van pensioen voor den secre taris-penningmeester van het Burg. Arm bestuur en rekent voor, dat voor dezen ambtenaar door do gemeente een bedrag moet worden betaald waarvan in het gun stigste geval de rente nimmer ten goede komt aan den betrokken ambtenaar, zoodat liet kapitaal hiermede gemoeid ton allen tijde is weggesmeten. Do voorzitter doolt mee, dat de termijn vo-or reclame tegon de beslissing van Ged. Staten is verstre ken en dat voor den betrokken ambte naar moest worden ingekocht omdat hij anders ook niet kon inkoopen voor an- doro door uem bekleede openbare be trekkingen. Dhr Stoket.ee informeert of de woning aan den Slaakwog al verhuurd is, waarop do voorzitter ontkennend ant woordt, waarna de vergadering wordt ge sloten. Wemeldlnge. Door het bergingsvaartuig „Trio" van Van der Tak en Co. is gis teren assistentie verleend aan het onder Stavenisse omhoog gevaren en met beurt goederen geladen motorschip van den beurtschipper van Vianen, hetwelk op weg was paar Rotterdam. Door een gedeelte der lading over te nemen is genoemd vaartuig vlot gekomen, en heeft vrijwel onbeschadigd de reis naar Rotterdam kun nen voortzetten. Rltthem. De kolenvereeniging „Eensge zindheid" hield Maandagavond haar al- gem. jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek o.a., dat het aantal leden 't zelfde was gebleven, n.l. 76 en dat in 1928 waren aangekocht 109701 K.G. brandstoffen voor een be drag van f 1997.931/2- Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het batig saldo bedraagt f216.16. door HUGO KINGMANS. 8) Na een harden tik werd 'de deur ge opend en kondigde het dienstmeisje, nog ontstemd over Se schrobbeering, die zij gekregen had, op onverschilligen to-on aan dat de auto voorstond. Daarop vertrok zij weer ijlings. „Wat heeft Corrie?" vroeg mijnheer. ,,'kHeb ze een uitbrander gegeven. Dat mag tegenwoordig niet meer", zei Me vrouw bits. „Erg vriendelijk zul je het niet gedaan hebben", meende hij. „Natuurlijk niet. Een vriendelijke uit brander is een contradictio in terminis, zou ik denken. Nog meer aanmerkingen, Alex?" ,,'t Was een opmerking, lieve", ant woordde hij zoo droog mogelijk. „Maar ga nu maar gauw naar den Eusebius- singel- De Van Zeggelens moet je niet lan ger laten wachten, dan strikt noodzake lijk is." Haastig keek zij hem aan. De toon van zijn stem beviel haar niet". Die leek haar erg sarcastisch. Maar zijn gelaat Zondag is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de Carp's garenfabrick te Helmond. Een opname tijdens den brand. Mot bijna algemoene stemmen werden de hoeren J. Meliefste en A. W. Osté als bestuurslid herkozen. De kolenschep per J. v. d. Brooke nam wegens vertrek ontslag. In zijn plaats werd benoemd dhr S. v. d. Linde. Moor de brandstoffen der groot© leverantie zal binnen 3 weken na do aflevering een zitdag worden ge houden. De brandstoffen, die uit het pak huis worden betrokken, moeten des Maan dags betaald worden. Westkapelle. Alhier zijn op de weeg brug bij het station dit jaar afgewogen 3576930 K.G. suikerbieten. Het vorige jaar bedroeg het aantal kilo's 2545499. Koudekerks. Bevolking. Ingekomen van 1 tot en met 15 December 1928: Mej. A. M. Pennij, wijk B no. 211 uit Voorburg; Mej. A. van Vaardegem, wijk C no. 32 uit Westkapelle; C. J. Dour- leijn met gezin, wijk E no. 112 uit Mid delburg; A. van der Mijlo met gezin, wijk D no. 56 h uit Middelburg. Vertrokken: L. Leouwestoijn met gezin, van wjjk A no. 150 naar Papendrecht; L. A. Vis, van B no. 34 naar Middel burg; Mej. A. van Louverden, geb. Wielo- maker, van wjjk B no. 190 naar ().- en W.-Souburg; Mej. W. van der Sluis, van wijk B no. 176a naar Vlissingen. Oostkapelle. Maandagavond vergaderde do afd. „Patrimonium", onder voorzit terschap van 'dhr P. Cornelisse. Door den secretaris dhr G. do Visser Jr werd ingeleid het hoofdstuk uit het boek van Mr Gerbrandy „Do strijd om nieuwe maat- schnppijvormon", hetwelk handelt over „Het Chr. goloof en hot sociale leven". Gewezen wordt op do verhoudingen, die er bestaan niet alleen als mensch tegen over God, maar ook als mensch tegenover den naaste. Verder op 'do groote botce- kenis van het Chr. goloof voor do sociale vorhoudingon en den invloed dien 'het daarop oefent .en heeft te oefenen. Hoe hot op de mechanisatie van den arbeid inwerkt en tracht den arbeider meer te beschouwen als mensch, als beelddrager Gods. Bespreking volgde op dit onder werp. De inleider eindigde met, dankgebed. Arnemulden. Opening' vischhnl. Gisteimiddag te 2 uur kwam do Burge meester en de geheele raad, benevens mevrouw Horninge in de Raadzaal bijeen. Gezamenlijk ging men naar de pas ge bouwde vischhal op het Stationsplein, wolk gebouw door den Burgemeester werd geopend. Bij de opening werd door den burge meester een rede uitgesproken. Spr. herinnerde er aan, dat hij bij zijn eerste bezoek aan Arnemuiden zag, dat de vischvrouwen in den stroomenden re gen do aangevoerde visch op het Stations plein stonden te verdoelen. Bij langer verblijf alhier bemerkte Spr. dat die vischverdeeling bij alle weers' omstandigheden bijna dagelijks plaats vond. Aan dien toestand moest een eind komen. Eenige jaren geleden bracht Spr. op een raadsvergadering plotseling te ber de of het niet mogelijk was om een visch hal te stichten, waarin die vischverdeeling kon plaats vinden. Dit had met verkiezingspolitiek niets was niet te doorgronden. Mogelijk had zij zich vergist. „Kom, Mama", zei Annie, ongeduldig- „Het is méér dan tijd". „Nu, je probeert nog te komen, hé, Alex", vleide Mevrouw Van Meersma, En terwijl Annie reeds in de deur stond en Lia haar boek gegrepen had, fluisterde zij hem haastig toe: „Doe me een genoegen. Eén dezer dagen moet de slag geslagen worden. Hij is doodelijk op haar". „Ik zal zien", zeide hij. Zij meende een onwilligen toon in zijn toon op te merken en fronste de wenk brauwen. Maar op nóg een aanmaning Annie, die stond te trappelen van onge duld, liep zij naar de deur, zeggend: „Tot vanavond dus". En tot Lia: „Je gaat tijdig naar bed, Lia. Dan is je hoofdpijn morgenochtend wel over", voegde zij er spottend aan toe- De voordeur werd dichtgeslagen. De j auto hoorden de achtergeblevenen weg- snorren. „Gelukkig", meende de architect. Lia keek verwonderd op, wat hij zag. „Je moet dal niet verkeerd opvatten, hoor, Lia", zeide hij- „Maar dat gezeur altijd. Je weet wel, dat ik er niet van houd, van al dat uitgaan. Ik snap ter wereld niet, wat zij er aan hebben- Jij bent "nog de verstandigste van de drie. Mama en Annie meenen het goed, maar zjj moesten een klein weinigje meer aan j te maken, want noch de toenmalige wet 1 houders, noch één der Raadsleden wis ten er iets vanaf mot welk voorstel' Spr. zou komen. De meerderheid van den Raad was er voor het plan te verwezenlijken. B. on W. kregen do opdracht een onder zoek in to stellen naar de levensvatbaar heid. Dank "gij een bijeenkomst met alia vischleurders en -leursters en verkoopers bleek, dat de vischhal niet alleen brood- noodig was, maar dat de gemeentekas niets zou behoeven bij te dragen om haar te kunnen exploileeren. En nu is het plan verwezenlijkt. Het bedrag per mand, da.t in de hal komt is op f O.O71/2 en f0.15 vastgesteld afhan- kolijk van het gewicht der manden. De vischhal is verpacht aan den heer 1 J. Marteijn, vischhandelaar alhier. Hot gebouw voorziet in een lang ge- voeldo 501100110', terwijl de gezondheid der vischvrouwen er door wordt bevorderd. Spr. hoopt, dat het gebouw onder Gods zegen nu en in de toekomst, niet alleen voor do visschors maar voor do geheele gomeenle oen bron van welvaart on in komsten zal mogen zijn. Spr. daukt den gemeente bouwmeester, den hoer Neugobauer, voor het opmaken van het plan 011 liet geduld en do mooite dio hij zich daarbij heeft moeten ge troosten. Eveneens den aannemer van het werk, den heer L. de Hamer, voor de keurige wjjzo, waarop hij het aangeno men werk heeft uitgevoerd. Hierna ontsloot Mevrouw Ilorningo de deuren van de vischhal. Voordat men deze binnentrad sprak 'de pachter van hot gebouw, do heer J. Mar teijn, den Burgemeester on de raadsleden toe, waarbij hij hen en speciaal den bur gemeester dank bracht ook namens do visschors, vischleurders en -sters, voor al hetgeen zij gedaan hadden voor de tot standkoming van do vischhal. Hierna overhandigde hij mevr. Hor ninge, namens do visschors, vischleur ders en -leursters een bloemstuk en een party pracht-tongen en don burgemeester werd eeu foto toegezegd van de opening van de vischhal, die later zal volgen. Mevr. Ilorningo dankte den heer Mar teijn voor het aangebodene en sprak den wonsch uit, dat de vischhal aan alle ge stelde verwachtingen zal mogen voldoen. Hierna ging men de vischhal binnen, alwaar mevr. Ilorningo aan alle aanwezi gen, de vischleurders en "leursters inbei- grepen, een tractatie aanbood. Gisteravond vergaderde de Raad de zer gemeente in voltallige zitting. De voor zitter opende de vergadering met gebed Ingekomen stukken: Bericht van goed keuring door Ged. Staten van de begroo ting voor 1929 en het raadsbesluit van 12 November 1928 tot onderhandsehe ver pachting der gemeentelijke vischhal. Proces-verbaal van kasopneming hij den gemeenteontvanger op 14 November 1.1., waarbij boeken en kas in orde zijn gevon den. Mededeeling van den heer J. J. G. van der Graaff, dat er geen voldoend aantal leerlingen zijn om dezen winter een cursus de huiselijkheid denken. Zij zijn óf weg of zij geven hier partij". In eenen nooit ha«l zij het zoo goed ingezien, als nu, na deze enkele woorden ging Lia begrijpen, dat Papa, ondanks zijn drukken werkkring en zijn vele geld, toch niet gelukkig was en zich eenzaam gevoelde. Een onzegbaar mede lijden vervulde haar. Maar zij wist niet, wat zij zeggen moest „Komaan", zeide hij dan. „Het worde tijd. Uiterlijk tien uur hen ik terug, hoor Lia". „Dus u gaat niet naar den schouw burg?" „Kun je begrijpen! Dien zie ik liever van buiten dan van binnen. Als ik mee ga, dan doe ik dat, om jullie een genoe gen te doen. En ik had je toch beloofd, vanavond met je te zullen praten?" „Ja, maar, Mama ,,'k Heb haar niets beloofd. Zij zal zich best met de Van Zeggelen's amuseeren", spotte hij. Het deed Lia toch pijn, hem zoo te hooren spreken. „Ik geloof, dat Mama u er toch gaarne zou zien", waagde zij op te merken- „Natuurlijk", lachte hij. „Weet je niet, waarom, Lia?" Zij zag hem verwonderd aan. „Natuurlijk om de Van Zeggelens in te palmen. Ik ken dat", zeide hij. „Maar waarom moeten die dan inga- voor voortgezet lager onderwij» te geven. Voor kennisgeving aangenomen. Verzoek om lid te worden van de Ned. vereeniging tot bevordering van den arbeid van onvolwaardige arbeidskrachten tegen een contributie van f 50 per jaar. Afge wezen. Verzoek van de Kon. Ned. Politiehond- vereeniging om toetreding als begunstiger, minimum contributie f 10 per jaar. Afge wezen. De bekende verzoeken om adhaesiebetui- ging aan adressen van de Raden der ge meenten Axel en IJselmonde worden af gewezen. Hierna kwam aan de orde het verzoek van het uit de ingezetenen gevormd comité tot stichting van een vergaderlokaal, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten. Het werd met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Tegen stemden de heeren Puijpe, Schuit, van Eenennaam en van de Ketterij. Verzoek van de vereeniging „net Groene Kruis" alhier tot hot in erfpacht verkrij gen van een perceeltje grond ter grootte van pl.m. 31 c.A. voor een termijn van 99 jaar tegen een jaarlijksche retributie van f L De heer Puijpo merkte op, dat hét per ceeltje slechts bebouwd moet worden vóór 1934. Hij zou liet verzoek willen aanhou den tot het tijdstip, waarop do grond bo- noodigd is. Hij vindt het een uitstekende vereeniging en hij acht het de plicht van do gemeente de vereeniging zooveel moge lijk te helpen. Maar misschien komt er een betere gelegenheid. Dhr Franse zegt, dat het wenschelijker is dat de vereeniging ten allen tijde de be schikking heeft over den grond. Het ver zoek werd ingewilligd met 5 tegen 2 st. Tegen de heeren Puijpe en Crucq. Het voorstel van B. en W. om ontheffing te vragen aan Ged. Staten tot het geven van onderwijs in vak j aan de school te Kleverskerke, werd m. a. s. goedgevonden. De verordening op den verkoop en de' verdeeling van visch in de vischhal wérd na enkele wijzigingen m. a. s. vastgesteld. Het aftredende lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs dhr J. J. G. van der Graaff werd met alg. st. herbenoemd. De pensioengrondslag van den secreta ris werd wegens periodieke verhooging op 1 Januari a.s. vastgesteld op f 2850. Na ampele besprekingen werd na een duidelijke uiteenzetting en verdediging het voorstel van B. en W. tot toetreding van do afdeoling Zeeland van de Vereeniging van Noderlandsche gemeenten m. a. g. in gewilligd. He't besluit tot vaststelling van de be bouwde kom werd na eenige besprekingen gewijzigd. De Raad gaf aan B. en W. machtiging om op denzelfden voet als in de in het vo rig jaar vastgestelde werkloosheidsrege ling voort te gaan. Een schrijven was ingekomen van de heeren L. Puijpe en C. van Waarde, waar hij zij bedanken voor commissaris der bouwvereoniging alhier. Het word om ad vies gezonden naar de vereeniging. B. en W. wenschen de meenimg van den Raad te hooren omtrent het herstellen van den Zuidwal. De heer Franse zegt, dat het tegenwoor dig bestratingsmateriaal niet veel bijzon ders meer is. Dhr Crucq is bljj zulks te hooren. Bjj de vorige wethouders werd over het weg geven van een voer brikken uit bedoelde straat captie gemaakt en wilde men er zelfs een politiezaak van maken. Dhr Franse was voor twee jaar zoo'n piet, dat hij wel met het bestaande bestratings materiaal een afdoende verbetering kon aanbrengen, terwijl hij er nu toch ook geen kans toe ziet. Dhr Schuit is van oordeel, dat de ge- meentefinanciën niet toelaten groote wer ken uit te voeren. Bij de rondvraag vroeg dhr Puijpe ver betering van het wegje naar Dieleman. Zulks werd toegezegd. Dhr Schuit sprak er mede namens vele inwoners zijn bevreemding over uit, dat de burgemeester met de Pinksterdagen van dit jaar toestemming had gegeven tot het maken van muziek in de café's. Spr. verblijdt zich er over, dat de burge meester zich zelf is gaan overtuigen over de uitwerking daarvan. Daar dus de bur gemeester zich heeft kunnen overtuigen, van de banaliteit zelfs van het bezoek palmd worden, Papa? Om u eerlijk de waarheid te zeggen, ik vind ze niet bij zonder sympathiek." „Ik vind ze antipathiek, 'k Wilde wel, dat wij ze nooit ontmoet hadden. Zóó denk ik er over." „Maar „Ja, kindje, ik weet, wat. je zeggen wilt, Maar daar is nu eenmaal niet aan 'te doen. Mama wil Annie per sé uithuwe lijken aan Theo." „Hebt u daar bezwaar tegen, Papa?" vroeg Lia, die haar vader op dót punt nog nooit zoo vertrouwelijk had ont moet. „Bezwaar? 'kHeb liever ieder ander tot schoonzoon dan dien", zei hij bitter. „Maar hij is toch charmant en beleefd", peilde Lia. „Hij is een groote fat, Lia- Hij moest geen 'halve cent in de wereld hebben- Misschien kwam er dan wat van hem te recht- Maar nu zal ik Annie diep beklagen, als zij hem krijgt.' „Maar waarom vertelt u dan niet aan Mama, hoe u er over denkt?" vroeg Lia- meer en meer verbaasd. Zij wist wel, dat Papa weinig in te brengen had. Maar als het nu toch ging om het levensgeluk van zijn oudste doch ter. „Och, Lia, verzet baat immers niet? 'kHeb het wel eens gewaagd. Maar je weet, dat ik een hekel aan scènes heb. van kleine kinderen in de herbergen tot den laten avond toe vroeg hij den voor zitter of deze ook niet van oordeel was, dat onze gemeente niet geschikt is om toe te laten met de feestdagen muziek te maken. De voorzitter antwoordt bemerkt te hebben, dat het een bende was en is niet van plan meer toestemming voor muziek te geven. Verder vraagt spr. de hoop vuil bij do Werf weg te doen halen, hetgeen wordt toegezegd. Dhr Crucq gaat niet acooord mot de wijze van aanneming van werkkrachten bij de werkloosheidswerken. Hij heeft ge zien, dat daarbij ook visschers werkzaam zijn, terwijl er vier schuitjes wegens ge brek aan volk aan den wal liggen. Dhr Franse beaamde dit en zeide niet uit eigen beweging de visschers te dur ven woigeren. Itij heeft hen aangemaand om to gaan visschen. Dhr Crucq begrijpt niet, dat, wanneer dhr Franse toch weet, dat er gebrek aan visschcrsvolk is, hij ze toch heeft aange nomen. Ook dhr van de Ketterij was dezelfde meening toegedaan als dhr Crucq. Dhr Crucq zegt, dat dhr Franse toch ook zitting heeft in de commissie voor werkverschaffing en de bepalingen voor tewerkstelling hem toch ook bekend zijn. Spr. zegt, dat de wijze van aanneming van dhr Franse tegen de bepalingen in, de rede is, waarom hij als lid van de werkloosheidscommissie ontslag neemt. Dhr Franse handelt hierdoor in strijd met het belang van de werklooze land arbeiders. Dhr Franse zegt, dat hjj onbekend is met de zorgen van de werkloozen en dat hij niet woef, wie kostwinner is. Dit wordt door meerdere raadsleden be twijfeld, terwijl dhr Crucq nog zegt, dat inlichtingen op de secretarie zijn te be komen en dat dhr Franse z.i. het beste van hen allen mot de personen bekend is. Hierna sluiting mot dankgebed. Zierikzeo. Met de tram, die Zaterdag avond half 7 van Zijpe in de richting Zierikzee vertrok, reisden ook mede een kermisreiziger, onder wiens geleide zich oen zwarte beer bevond. Aan Jt verzoek van 't personeel om „Bruin" vast te ma ken, kon de man niet voldoen, 'daar het dier dan onhandelbaar zou worden, maar 'tzou best gaan, meende do boerenleider. Tot de 'Blauwe keet ging 'took best, maar toen bij oen bocht daar ter plaatse do buitendeur van den wagon openschoof, nam „Bruin" zjjn kans waar, wipte uit don wagen enwas vrij. De leider reed mee tot aan 't stationnetje en ging onmiddellijk op onderzoek uit. Na een half uur was „Bruin" weer onder veilige hoede maar niet voordat hij enkele per sonen in den omtrek schrik had aange jaagd. (Z. Nsb.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwe Tonge, T. Lekker- kerker te Delft. Bedankt voor Rotterdam, Dr F. W. A Korff te Heemstede. Geref. Kerken. Beroepen te Surhuistervcen, W. Tom te Warns; te Doornspijk, M. Elzinga te Grootegast; te 's Gravenhage-Oost, A. G. Wolf te 'sGraveland. Een conflict. De afdeeling Hil versum van den Nederlandschen Pro testantenbond heeft in haar gisteravond gehouden vergadering naar aanleiding van het voorstel van het bestuur, om aan Ds van Duyll te ver zoeken zijn ambt neer te leggen, besloten een neutrale commissie door het hoofd bestuur van den hond te laten benoemen, die de gerezen moeilijkheden tusschen bestuur en den voorganger zal onderzoe ken en daarover rapport zal uitbrengen aan de afdeeling. Een overgang. Ds Smit Sie- benga, predikant bij de Remonstrantsche kerk te Nieuwkoop heeft Zondagavond aan zijn gemeente bekend gemaakt, dat hij spoedig zijn betrekking zal neerleggen en pvergaan naar de Ned. Herv. Kerk. De Gereformeerde Kerk Ie Antwer- Zij moeten het zelf maar weten. Tot straks, hoor.' Hij gaf haar een kus op het voorhoofd- Maar Lia sloeg spontaan de armen om zijn hals. Hij ontroerde er van en ver- het, een zucht slakend, het salon. HOOFDSTUK III. Het was met gemengde gevoelens, dat het meisje alleen achterbleef. Wat had zij in die enkele oogenblikken, dat Papa zijn hart uitstortte, zonder dat hij dit van plap geweest was, geleerd 1 En ja, als zij goed doordacht, dan wa ren er meer van die momenten geweest dat Papa het deed, zij het dan maar met enkele woorden, soms sarcastisch, soms spottend. Dat zij daarop nooit zoo gelet had! Papa was ongelukkig. Dit was de slot conclusie, waartoe Lia kwam. Hij was een zeer gezien en geacht man in de stad. Hij was een kundig architect, die zelfs in het land naam begon te verwer ven. Maar ondanks dat alles was hij on gelukkig. Zooeven had hij een tipje van den sluier opgelicht. In den grond haatte hij het fladderende leven van Mama, An nie en ook van hiar. Want tot voor eenige maanden deed zij er ook aan mee- 1 i I I i I i .li (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2