Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw. Telegrammen. Ailoap Verkoopinyen. Aanbestedingen eiu Daar door geen der candidaten een vol strekte meerderheid van stemmen verkre gen werd en de heer Jac. de Nooijer Jzn op beide lijsten als no. 2 voorkomt, zoo zal na 'verder onderzoek en daaruit ver kregen gegevens waarschijnlijk uit de can didaten met. de hoogst aantal stemmen een herstemming plaats vinden. De heer J. de Ridder heeft voor zijn benoeming tot ouderling der Geref. Kerk bedankt. Schore. Gekozen tot ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier dhr C. Potte Mzn en tot diaken dhr J. I. op 'tHof. Koudekerke (Z.) Aan de Chr. School op Geref. grondslag te Koudekerke (Dorp), is benoemd als tijdelijk onderwijzer de heer Ch. H. de Wolff te Middelburg. Geslaagd voor examen geschiedenis M. 0. de heer P. J. Bouman te Mid delburg. De moord te Rotterdam. Het onderzoek in de zaak betreffende den moord op den heer P. C. Lans aan den Oostzeedijk te Rotterdam heeft en kele aanwijzingen opgeleverd, welke ma ken, dat het verband tusschen de ont dekte verduisteringen en den moord niet wordt losgelaten. Er komen langzamerhand steeds meer posten voor den dag, met welke geknoeid moet zijn. De aangehouden procuratie houder van O volhardt bij zijn houding, van zich niets te kunnen herinneren. Al leen als hem een concreet feit. wordt voorgelegd, geeft hij dit toe- Behalve aan verduisteringen blijkt van O. zich nog aan valschheid in geschrifte te hebben schuldig gemaakt. O.a. heeft hij posten in de boeken veranderd en opzettelijk onjuiste boekingen verricht. Deze mal versaties loopen over een tijdvak van ten minste 3 jaar. Gisteren is ook de echtgenoote van den procuratiehouder aan een verhoor onderworpen. Zij is later weer heenge zonden. In den loop van den dag heeft de ver dediger van Van 0. eenige besprekingen met den verdachte gevoerd in het bij zijn van den commissaris van politie die zich op het standpunt stelde, dat het in het algemeen niet gewenscht is, dat een raadsman met een verdachte gesprekken onder vier oogen voert, vóórdat deze ver dachte in het Huis van Bewaring is op gesloten. Ten aanzien van het bericht over de hier opgevischte sleutels merkte de com missaris op, dat hij- bij den huidigen, Stand van het onderzoek: nog niet zoo dadelijk een verband zou willen leggen tuBschen deze vondst en de aanwijzingen, tegen van O. De sleutels zijn niet opge haald uit het Ververschingskanaal, maar uit een water nabij het einde van de Beeklaan. Het dreggen te 'sGravenhage is beëindigd; te Rotterdam wordt het nog voortgezet, met behulp van magneten. Vooral het Boorengat wordt grondig af gezocht. Het drama van „De Nieuwe Zorg". Ernstige beschuldiging tegen sl eepers. Zooals gisteren nog is herinnerd, is in jien nacht van 23 November in het Volkerak, voor de monding van den Roo- sendaalschen en Steenbergschen Vliet, vergaan het schip de Nieuwe Zorg, bela den met suikerbieten, met aan boord schipper J. Meyer, zijn vrouw en drie kinderen, die allen oen graf in de golven vonden. Een andere schipper, Mijer heetende, die in denzelfden nacht op eenige hon derden meters van de Nieuwe Zorg lag, verklaart dat de sleepers in de haven hebben geweigerd hem en zijn collega binnen te halen, in de hoop, dat zijl later de noodvlag wel zouden hijschen, hetwelk den kapiteins der sleepbooten de moge lijkheid opent, een hoog, zelfs vijfdub bel sleepgeld, dikwerf 150 gulden, te voor deren. Aangezien de schippers dit sleep geld niet konden betalen, zijn zij in het Volkerak voor anker gegaan, in de hoop, den nacht wel door te tobben. Bijna den geheelen nacht bleef schipper Mijer aan dek, beschut door een pak zeildoek. Van elf tot half twee bleef hij in de kajuit. Tot elf uur had hij nog steeds de lichten van de Nieuwe Zorg gezien, daarna niet meer. Hij vermoedde, dat het schip een andere ligplaats had gezocht. Bij het aanbreken van 'den dag zag hij, evenwél 'tot zijn ontzetting het topje van den mast boven het water uitsteken. Schipper Mijer verklaart, dat, wanneer de sleepbooten gedaan hadden, wat van hen ge vraagd was, deze dooden niet zouden zijn te betreuren. Dagen zijn intusschen verloopen en nog steeds lag het schip op de plaats, waar het verging, met vijf lijken aan boord. De assurantiemaatschappij weigerde het te bergen. Daarop heeft Waterstaat zich het geval aangetrokken en is met de firma Hoogenboezem en v. d. Tak te Rotter dam overeengekomen, het schip te lich ten. Gisteren had de lichting plaats, hu de roef vond men de lijken van de echtge noote van den schipper en de drie kin deren van 5, 3 en 1% jaar. De kin dertjes waren in nachthempje. De vrouw lag op den bodem mét het kleinste kind onder zich. Zij zelf was geheel gekleed. Het lyk van den schipper werd niet ge vonden. Dit wettigt het vermoeden, dat schipper Meyer nog gepoogd heeft per roeiboot hulp te halen, want ook de roeiboot ontbreekt. Aan boord zijn de lijken op kosten ,van de gemeente Steenbergen gekist en daarna zijn zij naar Steenbergen gebracht, waar zij vandaag ter aarde worden be steld. De Nieuwe Zorg is naar het Beneden- sas gesleept en ligt daar nu onder bewa king van de marechaussee, die een onder zoek instelt naar de hierbovengenoem- de beschuldigingen. Het schip zal door de gemeente'Steen bergen voor rekening van waterstaat wor den verkocht. De onbewaakte overweg. 1 do ode, 1 zwaar gewonde- Waar de spoorlijn OldenzaalLosser den straatweg OldenzaalEnschedé snijdt in de nabij heid van Oldenzaal, zijn gisteravond 2 wielrijders, een oman en een vrouw uit een woonwagen, door den trein gegrepen. De man was onmiddellijk dood; de vrouw werden de beide beenen afgereden. Vol gens verklaring der vrouw, treft den ma chinist geen schuld- De ongelukkigenhad den het waarschuwingssein gehoord, maar dachten, nog vóór de locomotief te kun nen passeeren. De berooving In 1926 van e en ouden b ankloop er- In den av. van 8 Maart 1926 werd te Amsterdam, een 78-jarige, thans overleden bankloODer in de Linnaeus straat beroofd van een geldtrommel, die f 6000 bevatte. Tevergeefs werd door de politie naar den dader of de daders gezocht- Thans schijnt in deze zaak licht ge komen te zijn en werden in verband hier mede te Amsterdam drie personen aange houden, die in de anarchistische en anti militaristische beweging geen onbekenden zijn, n.l. de 30-jarige boekhandelaar Eike boom, de 33-jarige metselaar van der Genugten en de 28 jarige timmerman Hun- telerslag. Het had indertijd reeds de aandacht getrokken, dat deze personen zich dade lijk, nadat de berooving had plaats ge had, financiëel heel wat beter konden bewegen dan te voren. De oorzaak vqn hun arrestatie moet echter blijkbaar gezocht worden in wal zich onder de geestverwanten dezer'anar chisten heeft afgespeeld, met name op het Kerstcongres van 1926 van de Inter nationale Anti-Militaristische Vereeniging waar op E. in bedekte termen, die op den aanslag betrekking hadden, pressie zou zyn uitgeoefend- Hem werd o.a. verweten, dat hij van een kameraad f1000 had ge leend, tegen een borgstelling, die latei niet echt bleek te zijn. Eikeboom heeft toen gesproken, met als eenig gevolg een heidensch getier van zijn aanklagers, die hem van alles en nog wat verweten, waartegen de beschul digde niet langer op kon. Buiten zichzelf van woede en hevig geëmotionneerd, schreeuwde hy' zyn belagers toen toe: „Nou kan het my niets meer verd. nou zal ik spreken. Ik zal jullie vertellen, hoe kameraden zelfs politiediensten ver richten. Maar op dit oogenblik stormden vrien den van Eikeboom op hem af en brulden hem hoogst opgewonden toe: „Houdt je mond! Byt liever je tong af! Denk om je vrouw en om je kind!" Daarop zeeg Eikeboom, die lijkbleek zag, ineen. Men fluisterde toen, dat Eikeboom en twee andere anarchisten betrokken zou den zijn bij een aanslag op een banklooper en dat de kameraden, bij wie hij in bet krijt stond, toen zij daarvan de lucht hadden gekregen, hem met bekendmaking daarvan hadden gedreigd, indien hij niet betaalde en zich uit de beweging terug trok. Waarschijnlijk is de politie van die zijde thans een tip gegeven, die tot de arrestatie heeft geleid. De aangehoudenen zullen ter beschik king van de justitie worden gesteld. Uit het politioneel onderzoek zijn zoo veel aanwijzingen tegen de verdachten verzameld, dat men vrijwel zeker is dat de drie aangehoudenen bij deze zaak be trokken zijn. Ontsporing te Rotterdam- Gisteren is op het emplacement van de Ned- Spoorwegen nabij den West Varken- oordschen weg te Rotterdam tengevolge van een verkeerden wisselstand een trein komende uit de richting Barendrecht en bestaande uit 2 locomotieven en 50 wa gens, elk geladen met 20 ton kolen, ge reden op spoor 18 dat in reparatie is. De tweede locomotief en 15 wagens zijn daar door ontspoord. Van deze wagens zijn er 5 vrijwel geheel vernield. De andere 10 zijn ernstig beschadigd- Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. De mate- riëele schade is aanzienlijk. De diefstal van den post zak. Het verdwijnen van den postzak met waardebrieven, afkomstig van de in komende mail van de „Johan de Witt" heeft in postkringen nog al wat emotie verwekt. Voor alles kunnen wij consta- teeren, aldus de Tel., dat het Nederland- sche personeel ook in dezen boven iedere verdenking staat. Waar de verzegeling van den buiten- sten zak intact is gebleken, zoo moet de diefstal gepleegd zijn, vóór deze zak verzegeld werf. Hoogstwaarschijnlijk is het dus in Italië gebeurd. Een ambtenaar, die op de hoogte was der te verwachten zending, heeft vermoedelijk vooraf een met pakpapier gevulde zak gereed ge maakt. Op het oogenblik dat de oorspron kelijke zak met waardepapieren in den buitensten zak zou worden gedaan, moet de binnenzak, toen deze nog niet verze geld was, zijn verwisseld. De niets kwaads vermoedende ambtenaar, belast met de verzegeling, heeft daarop waar schijnlijk den eersten zak volgens voor schrift verzegeld. Zoo stelt men zich het geval voor. In dat geval zal de Italiaansche post administratie de schade moeten vergoeden Doch het onderzoek kan zeer veel tjjc in beslag nemen en de gedupeerde ge adresseerden krijgen eerst de hun toe komende vergoeding, wanneer de geheele zaak is afgewikkeld. Meestal bevat de zak voor twintig k dertigduizend gulden aan waardebrieven- Het zijn in den regel geldzendingen van Indische families aan haar verwanten in Nederland, zoodat de inhoud over het geiieele land moet worden gedistribueerd Zakenbrieven bevatten deze depêches slechts zeer weinig. Juist met het oog op de a.s. Kerstmis, vertegenwoordigde de depêche waarschijnlijk een groote waarde. Geen 1 ij ken op de „Salent o". Een door een duiker ingesteld onder zoek aan boord van het wrak van de „Salento" heeft geen resultaten opge leverd. Er zijn geen lijken aangetroffen. De gladde weg. Komende uit de Geref. Kerk geraakte de heer Van Loon uit Zegveld met zijn auto door de gladheid van den weg een kwartiertje van Woerden, te water. De auto kwam onderstboven in het water terecht, zoodat niemand der in zittenden er uit kon. De heer Van Vliet uit Woerden, die het ongeluk zag gebeu ren, sprong op de auto en wist het portier te openen, waarna hij de heer Van Loon mét vrouw, „drie kinderen, en zijn ouders, ongedeerd, zij het met modder overdekt, de auto hielp veriaten. Slechts één der 'inzittenden had een lichte ver wonding bekomen. Even later is er nog een auto te water ereden. De inzittende wist zich te red en en ging door met een andere auto. Onder Rietveld geraakte .eveneens door den gladden weg twee auto's in de sloot. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Kordaat optreden. Zondag middag reed Mr v. d. Werff, wo-nende te Ouderkerk a. d. Amstel, met z'n vrouw en dochter in een .tilbury, op weg naar familie. Plotseling kwam 't paard te schrikken door een achterop komende auto en sloeg op hol, tben vlug een jong- mensch z'n jas uittrok en paard en til bury achterna rende, 't Gelukte inderdaad hoewel met levensgevaar, 't paard tot staan te breng;en, na zelf een eind mee gesleurd te zijn. De redder bleak te zijn een zekere B. en werkzaam als verte- genw. by een der grootste uitgevers fa. te Rotterdam, toevallig daar ter plaatse. Dank zy dit, moedig en kordaat op treden, werden verdere ongelukken voor- komen, vooral 'smiddags is 'top zoo'n kleine plaats verbazend druk en wat het meest opviel was de bescheidenheid van den redder en zyn woorden. Toen Mr v. d. Werff, rijn vrouw en dochter hem hun dank aanboden voor 't redden van hun leven, zei hij alleen: „Bedank my niet, maar bid God voor my". Een kooizuurcylinder ont ploft. Eén persoon gedood. Gis teravond omstreeks halfvyf was men aan de Bomkade te Dordrecht bezig een vrachtwagen met cylinders koolzuur te lossen onder toezicht van den expeditie baas, terwyl zyn knecht, de 19-jarige B-, aan de andere zyde van den wagen stond- Plotseling klonk een hevige knal en de knecht werf ongeveer 15 meter weggeslin gerd. waar hij, geheel verminkt, dood werf aangetroffen. De in de nabyheid staande woningen hebben van de ont ploffing vrij groote schade ondervonden. Stukken yzer vlogen overal door de rui ten. "De expeditiebaas bleef ongedeerd. Vermoedelijk heeft de knecht een cylinder laten vallen, maar daaromtrent bestaat geen zekerheid. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 11 December 1928. De volgende personen waren gedag vaard: P. G., 64 j., timmerman, zonder vaste woonplaats, ged., wegens landlooperij te Middelburg. Eisch 3 d. h. en 3 j. R. W. I., uitspraak 3 d. h. en 21/2 j- R- W. I. M. H. de P., 26 jaar, melkleurster, Breskens, wegens diefstal van pl.m. 71/2 L. melk. Eisch f25 b. s. 25 d. 'h. Uit spraak f 15 b. s. 15 d. h. Mr J. Adriaanse vroeg vrij spraak. A. J. v. d. B., 24 j., arbeider, West- dorpe, wegens mishandeling. Eisch f 25 b. s. 25 d. h. Uitspraak f 15 b. s. 15 d. h. B. S., 32 j., zonder beroep, Vlissin- gen, wegens mishandeling van A. Louws. Eisch en uitspraak f 10 b. of 10 d. h. J. T. E., 28 j., koopman Maastricht, en J. O., 25 jaar, koopman te Tilburg (in woonwagens), wegens wederrechtelijke toeëigening van een zak tarwekaf te Ril- land-Bath op 29 October 1928. Eisch en uitspraak ieder f20 b. of 20 d. h. P. J. B., 25 jaar, werkman, Graauw, wegens mishandeling. Eisch f 15 b. s. 5 d. h. Uitspraak f 10 b. s. 10 d. h. W. M., 29 jaar, boerenknecht, Baar land, wegens mishandeling van Johannes Traas, aldaar. Eisch en uitspraak f 10 b. of 10 d. h. M. H., huisvr. H. de L., 55 jaar, zon der beroep, Zuidzande, wegens beleedi- ging. Eisch en uitspraak f 10 b. of 10 d. h. J. B., 33 j., koopman, Gent, wegens verduistering van een party manufactu ren tot een bedrag van f72.91, toebe- hoorende aan J. J. M. Bitter te Goes, in 1928. Eisch 1 mnd gev. straf. Uit- ipraak vryspraak. R. E. K., 20 j., landbouwer, Bosch- kapclle, wegens huisvredebreuk, in de woning van C. G. van Campen te Stop peldijk. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h. A. J. P., 21 j., zonder beroep, Goes, wegens stroopery van graszoden, te za- men en in vereeniging met een ander, te Goes, op 3 Nov. 1928. Eisch en uit spraak f 10 b. s. 10 d. h. J. v. d. S., 35 j., timmerman, Krab- bendijke, wegens beleediging van Adriaan Wabeke, aldaar. Eisch en uitspraak f 10 b. s. 10 d. h. H. II. S., 22 j., schippersknecht, Ierseke, niet voldoen aan bevel van de rijkspolitie om af te stappen van zijn rijwiel. Eisch en uitspraak f 15 b. of 15 d. h. A. S., 22 j., werkman, Middelburg, we gens eenzelfde overtreding te Vlissingen. Eisch en uitspraak f 15 b. of 15 d. h. W. v. O., 46 j., zandschipper te Mid delburg, wegens stroopery van een hoe veelheid zand, toebehoorende aan den Staat, gepleegd op 23 Oct. j.l. onder Vrouwepolder. Eisch en uitspraak f 20 b. of 20 d. h. C. K., 21 j., werkman Zierikzee, we gens diefstal van een konijn. Eisch f 20 b. s. 20 d. h. Uitspraak f 15 b. s. 10 d. h. D. J. J., 27 j., werkman, D. J., 63 j., vendumeester en A. J., 28 j., werkman, allen te Goes, wegens mishandeling van Th. M. A. van Apeldoorn, te Goes, op 27 October j.l., te zamen en in vereeni ging. Eisch le en 3e f 15 b. s. 15 d. h. 2e f 25 b. s. 25 d. h. Uitspraak idem. A. D., 26 j., landbouwer Duivendijke, wegens beleediging van Katharina van der L'.nde. Eisch en uitspraak f 10 b. s. 10 d. h. R. B., 24 j., varensgezel, M. v. d. V., 18 jaar, arbeider, Vlissingen, wegens diefstal van eenige roosterstaven, toebe hoorende aan de Ned. Spoorwegen. Eisch en uitspraak ieder f 15 'b. s. 15 d. h. P. P. de K., 48 j., werkman te Mid delburg, ged., wegens landlooperij, aldaar. Eisch 3 d. h. en 3 j. R. W. I. Uit spraak 3 d. h. en 2i/a j. R. W. I. Ter burgerlijke zitting van de Recht bank te Middelburg is hedenmorgen be- eedigd als Ingenieur van den Rijkswater staat dhr A. Laporte te Goes. Hoe Amerika zijn landbouw beschermt De Amerikaansche landbouw-consulenl Peters te Washington, deelt in Handels berichten mede, dat president Hoover als het voornaamste middel1 om den landbouw een betere plaats te verschaffen in de economische samenleving, beschouwt een protectionistisch tarief. De binnenlandsche markt moet voor den Amerikaanschen landbouwer gereserveerd worden en de farmer moet beschermd worden tegen den invoer van landbouwproducten' uit lan den, waar een lagere levensstandaard heerscht. Voor tal' van landbouwproducten acht Hoover het huidige invoerrecht te laag; per jaar wordt ter waarde van' on geveer 800 millioen dollar aan landbouw producten. ingevoerd, welke naar zijn mee ning gevoegelijk op eigen bodem in eigen land zouden kunnen worden voortge bracht. Christ. Landbouwhulshoudschcol. Te Aalten is de eerste christelijke land- bouwhuishoudsdhool in Nederland ge opend, opgericht door de Gelderschei af- deeling van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond. De vliegtocht naar Indië. Het Persbureau Vas Diaz meldt, dat volgens heden ingewonnen inlichtingen de weersgesteldheid te Erfurt zeer slecht is. Er valt nu pn dan fijne sneeuw. Het wordt daarom onwaarschijnlijk geacht, dat het postvliegtuig P.H-A.E.N. heden zal kunnen vertrekken. Er zal beter weer moeten worden afgewacht De moord te Rotterdam. Hedenmorgen is de procuratiehouder v. O. naar het Huis van Bewaring over gebracht in verband met de gepleegde malversaties bij de N.V. de Haas. Tevens wordt v. O. verdacht bij den moord op den Directeur Lans betrokken te zijn. AMSTERDAM. Tijdens de Olympische spelen werf een dame, die in het Am- stel-hotel logeerde, van hare juweelen tot een waarde van f30.000 beroofd. Het is thans aan de politie te "vVeenen gelukt' den hoteldief aan te houden. Het "is een Oostenrijker, een bekende hotelrat, een oude bekende van cle justitie. Hij heeft bekend den diefstal gepleegd te hebben. De dief zal niet worden uitgeleverd, maar in zijn eigen land worden berecht LEIDEN. Op 10 December is hier de 70.000ste inwoner geboren. Het is een dochtertje van de fain. v. d. B. de jonge- geborene werf verblijd met tal van ca- deaux, w.o. een premie-vrije verzekering van flÓOO uit te betalen op haar 21sten verjaardag. BUSSUM. Hedenmorgen omstreeks 6 uur, reed een vrachtauto, waarin '14 werklieden zaten op den Rijksstraatweg tusschen Bussum en Naarfen, toen uit de richting Laren plotseling een motor wagen van ..de Gooische stoomtram na derde. De chauffeur Z. uit Naarfen zag op een gegeven oogenblik plotseling het licht van de tram. Hy gaf toI gas tea- 1 einde nog tydig over de rails te komen, maai- de auto werf van achteren gegre pen en sloeg om. Daarby viel een zware bok, die zich mede in da auto bevond, op de inzittende werklieden. Vyf van hen werden min of meer ernstig gewond. Van twee der werklieden waren twee rib ben gebroken. Alle 'gewonden werden naar de Majella-stichting vervoerd. De auto was grootendeels vernield. KATWIJK AAN ZEE. Omstreeks 2 uur hedennacht is 't pakhuis van de fa. Taat, staande aan de Voorstraat, alhier, tot den grond afgebrand. Een groote partij hout en een vijftal automobielen kwamen in de vlammen om. Een aanslag op Hoover? NEW-YORK- Naar officieel uit Buenos Aires wordt gemeld, zijn in een Kuis daar 'ter stede door de geheime politie bommen, handgranaten, dynamiet en wa pens gevonden en in beslag genomen. Blijkens mededeelingen van "de politie is komen vast te staan, dat de samenzweer ders voornemens waren aan de grens van de stad bommen te leggen op den spoorweg even voor de extra trein met Hoover zou arriveeren. Een student in de chemie die voor de ontploffingsmidde len zorgde en een chauffeur, die ze ver voerde, zijn gearresteerd. De politie heeft maatregelen genomen om de veiligheid van Hoover te verzekeren. De Koning van Engeland. LONDEN. De Koning hoeft enkele uren slaap genoten. De lichte verbetering wel ke gisteravond werf geconstateerd houdt aan; de algemeene toestand is een wei nig verbeterd. 'De temperatuur is iets lager. Prins George, die bij de Engelsche vloot dient is van de Bermuda te Londen teruggekeerd. MIDDELBURG- Namens Ged. Staten is vanmorgen alhier aanbesteed het onder houd gedurende 2 jaar aanvangende 1 Januari 1929 van de onderstaande Pro vinciale wegen en perken- la. Straatweg ZierikzeeZype. Inschrijver W. Wandel, Niouwerkerk f 10.575. lb. Straatweg Zierikzee—-Brouwers haven. Inschrijver M. W. Knuist, Goes f4836- la en lb gecomb. W. Wandel f 16.275 2. Veerdam en steiger te Zype en wer ken te Zierikzee. Inschrijvers Jac. Berrevoets, Zierikzee f589, M. Krijger, Bruïnisse f588. la, lb en 2 gecombineerd: J. H. v. d. Ven, Vlissingen f 18.279; C. v. d. Klippe Oosterland f 17.800, Iz. Douw, Zierikzee f 16.747. I 3. Steiger, toegangsweg en wachthuisje by Stavenisse. InschryversA. Westdorp, St&venisso f 1810, H. W. Zachariasse aldaar f 1210- 4. Straat- en grintweg langs Wolphaarts- dijk. I I 6- Veerdam, steiger enz. te WolphaartB- dyk. 6. Straat- en grintweg van Goes over 's Gravenpolder naar Hoedekenskerke. 7. Veerdam, steiger enz. te Katsche Veer- 1 8. "Steiger met toegangsweg te Bors- solen. i. j 4 9. Ponton met toegangsbruggen enz. te Hansweert en klinkerbestrating op het stationsplein te Vlake- 10. Steiger te Hoedekenskerke. 4 tot en met 10 gecombineerd: Inschrij vers: J. de Bree Fzn, Terneuzen f26.880 J. H. v. d. Ven Vlissingen f 24.562, P. Dek ker, Veere f 23.900, M. Wandel, Schoon- dijke f 23.380, M. W. Knuist Goes f23.200; M. Hogesteger f22.380; W. v. d. Linde, Kattendijke f 21.945 en F. Duinhouwer Goes f21.800. 11. Straatweg tusschen Zuid-Beveland en Noord-Brabant. Inschrijvers: W. v. d. Linde, Katten dijke f1499; M- Hogesteger Wemeldinge f 1478; M. Wandel Schoondijke f 1450; M. W. Knuist, Goes f1435; M. C. Duin houwer Goes f 1345. 12. Steiger, veerdam met keerplaats, >af- en opritten, wachthuisje enz. te Kam perland. Inschr.: J. J. Jansen, Middelburg f1170. 13. Steiger, veerdam enz. te Kortgeno* 12 en 13 gecombineerd: Inschrijvers: P- de Voogd, Veere f4390; J. M. de Kater, Kortgene f3631; M. Hogesteger, Wemel dinge f3448. 14. Straatweg wederzijds Sluis. 15. Straatweg van den Rijks grooten weg bij Breskens naar Nieuwvliet. 16. Straatweg van Schoondijke over IJzendijke naar 'de Belgische grens. 17. Straatweg Oostburg-Zuidzande. 18. Straatweg tusschen Westelijk en Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. 14 tot en met 18 gecombineerd: Inschr.: J. H. v. 'fl. Ven, Vlissingen, f 13.743; A. J. Cambier, Breskens f 12.974, M. Wandel, Schoondijke f 12.580; P. J. v. d. Sande, Breskens f 12543. 19- Straatweg NeuzenAxel. 20. Straatweg WalzoordenHulst. 21. Steigerfam, steiger enz. te Wal zoorden. Perc. 19 tot en met 21. Inschrijvers: M. Wandel, Schoondijke, f7849; P. J. v. 'd. Sande, Breskens, f7444; Jas. de Maegit, Homtenisse, f7350; J. P. de Vos, Ternea zen, f7350; J. H. v. d. Ven, Vlissingen, 16849; W. J. de Bruin, Terneazen, f*6528; J. F. Adriaanssens Polvliet en Is. Adri- aanssens te H&ntenisse en Terneuzen f5519. 22. Drijvende aanlegplaats van den Pro vincialen stoomboetdienst pp de Wester- schelde ta Vhisingen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3