DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Uit de Pers. Het huisje aan den zeedijk Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. TAK MAANDAG '10 DECEMBER 1928. No. 61. Ambtenaarssalarissen. Het „Vaderland" geeft een beschouwing over „aangename fantasieën en onaange name waarheden", zulks in verband met de salarispolitiek van de laatste jaren. Het was natuurlijk droevig dat de amb tenaren enkele jaren geleden een aderla ting moesten ondergaan, maar nog droe viger zegt het blad, was het te zien, dat de politiek zich met dit vraag stuk ging bemoeien. Men had toen toch minstens tweeërlei mogen ver wachten: le. dat alle politieke partijen hun best zouden doen om de getroffenen te overtuigen van het onvermijdelijke van het gebeurde; 2e. dat er samenwerking tus- schen die partijen zou komen, om, zoodra het mogelijk was, in overleg met de "Re geering van deze gedaan te 'krijgen, dat het leed zooveel mogelijk zou worden her steld. De „democratie" in de Kamer heeft er echter anders over beslist. Ze heeft er maar al te zeer de oogen voor open gehad, dat zoo'n gegriefde ambtenaar of onder wijzer een kostbaar verkiezingsobject kon worden, en dat is dan ook van hem ge maakt. De S.D.A.P. ging met de V. D. een wedstrijd aan, wie het hardst op Golijn kon afgeven, die voor zijn pleizier die ambtenaren dat leed zou hebben aange daan, en Mr Marchant won den wedstrijd glansrijk, want hij werd de schutspatroon van deze getroffenen op den dag, dat hij den Staat in rechten aansprak voor de in trekking van het Kon. Besluit, waarbij in dertijd de verhoogde salarissen werden vastgesteld. Dat hij het proces verloor, deed niets af aan zijn roem als democra tische beschermheilige van de benadeel den; hij had dan toch maar het uiterste beproefd, en dan in die kringen begreep men naar wij vermeenen niet zoo goed, dat dit proces moest verloren worden. In plaats dus dat de S.D.A.P. en de V.D. hun best deden de ambtenaren te overtuigen van de droeve noodzakelijkheid van den financieelen maatregel, die hen trof, klonk van die zijde telkens harder het: Weg met GolijnI En de resultaten ble ven niet uit, de S.D.A.P. won 4, de V.D. 2 leden, terwijl de anti-revolutionaire partij er 3 verloor. En toen in 1925 Golijn als premier van het Coalitie-kabinet kwam te vallen, en de Roomsche democraten van het Goalitiejuk bevrijd raakten, begonnen dezen ook al zich populair te maken bij de ambtenaren en onderwijzers, door voor hen op te komen; wij behoeven in dit ver band slechts te herinneren aan de motie- Bulten, die door de Tweede Kamer werd aangenomen, maar die Minister de Geer naast zich neerlegde. Wij' slaan nu eenigen tijd over en toen bleek de Minister bereid 6 millioen te ge ven voor de verbetering van de salarissen, mits hij met de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg tot overeenstem ming kon komen over de distributie daar van over de verschillende categorieën van ambtenaren, en dit overleg is 'bereikt. Maar toen kwam de communist, de heer Louis de Visser, met twee moties, de eene om de Kamer te laten uitspreken, dat de herziening van de salarissen, zoo- als die in overleg met genoemde Centrale Commissie is tot stand gekomen, geen bevrediging wekt, en dat dus ten spoe digste een nieuwe herziening moet wor den ontworpen, waardoor oude rechten worden hersteld; de andere, voor eene uitkeering ineens, aan de ambtenaren, zooals zij zouden ge kregen hebben, als de Regeering de mo tie-Bulten zou hebben uitgevoerd. De Kamer verwierp beide moties, met alleen de stem van den voorsteller vóór, Wij hebben daar natuurlijk niets tegen, integendeel met het oog op onzen finan- ciëelem toestand, die tot onze verbazing door zeer velen nog altijd veel te opti- FEUILLETON door HUGO KINGMANS. 2. Hóór het ruischen. Dat is de zee, die, nu de vloed opzetten komt, aanrolt met groote kracht. Boven op den dijk staat ge. Op beton, een muur van een halven meter hoog, die mede keert het water, dat thans ver van u af nog is, aanspoelend over de kwelders en schorren. Een groote troep zeemeeuwen vliegt krijscnend in het rond. Heel in de verte bemerkt ge een zeilscheepje. Maar overigens is het overal stil, zoo stil, als in het huisje, dat ge pas verlaten hebt. Het is een stilte, die weldadig aandoet. Ge wendt den blik van de zee af, land waarts in. Wat een prachtig gezichtl Daar ligt het lage land, het vrucht bare land, met zijn golvende korenvel den. Hier en daar vertoonen de roode daken van de boerenhoeven zich, getui gend van welvaart. Heel in de verte, aan de Westzjjde mistisch wordt bekeken, kon men zeker op dit oogenbljk niet verder gaan. Maar als wij dat toegeven, voegen wij er dadelijk bjj, dat wij niet begrijpen, waaraan de S.D.A.P., de V. D., en de democratische Katholieken het recht ont leenden om tegen deze moties te stem men, die precies gaven wat deze heeren en dames altijd hebben gewild, terwijl er met de uitingen van deze drie categorieën politici zeer gemakkelijk is aan te toonen, dat wat door overleg van de Regeering met de Centrale Commissie was bereikt, hun in geen velden of wegen kon vol doen. Het blad wijst er dan verder op, dat de Soc. Dem. dan ook reeds tot de orde werden geroepen door ,,De Volksschool" een onderwijzersorgaan onder redactie van drie Soc. Democraten, om dan té vervolgen Boontje komt om zijn loontje, en het is en blijft een gevaarlijk spelletje, denmen- schen iets voor te spiegelen, waarvan men weet, dat het niet te verwezenlijken is» Wij zijn natuurlijk niet zoo onnoozel, om te meenen, dat de bedrogenen zich af zullen keeren van hen, die het uit spreken van aangenaam klinkende fanta sieën zoo best verstaan, pm het oor te wenden tot hen, die voor het uitspreken van de onaangename waarheden niet te rugdeinzen. De fabel van de vos, en de raaf blijft toch op het gros der menschen toepasselijk. Maar het geval was het sig nal eeren wel waard. Wemeldinge. Met ingang van 10 Dec. a.s. is inplaats van dhr J. W Looijmans, haltechef alhier, die naar Tilburg werd overgeplaatst, aangesteld als stations-juf frouw Mej. C. A. ServaasVersloot. Zaterdag is door het bergingsbedrijf van Van der Tak en Co in den Braakman afgesleept een met suikerbieten geladen en naar Selzaete bestemd sleep schip. Bedoeld sleepsehip bleek belangrijke lekkage te hebben bekomen waartegen be reids maatregelen zijn genomen. Wolphaartsdijk. Zaterdag vergaderde de vereeniging „De Voorzorg", afd- van de Nationale Boeren-onderlinge- Uit het jaar verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging op 1 Mei 1927 80 leden telde- welk ledental op "30 April 1928 hetzei.fde was. Aangenomen werd dat per H..A- bouwland f 185, per H.A. Weiland f 90, en per H.A. schapendijk en schorren f30 loon is verwerkt. Voor de tuinbouwbedrijven werden loonlijsten ingeleverd. Het totaal ver werkte loon werd berekend op f377.822 idem voor de tuinbouw totaal op f39.864 alzoo totaal f417.686. Gedurende het boekjaar werden 57 ongevallen aange geven. In 17 gefallen kon de getroffene zijn werk blijven verrichten en werd al leen geneeskundige hulp verstrekt. 1 ge val duurde langer dan "42 dagen. De to tale uitkeering aan .getroffenen bedraagt f787.49, kosten voor geneeskundige be handeling f 763.76. Aan uitkeering bjj ziek te aan mannelijke arbeiders boven de 18 jaar werd uitbetaald f 1706.49, 70 pet. van het gederfde loon. De door de leden te betalen premie bedroeg per 1000 gul den loon f 10.50 en' voor ziekteverzeke ring eveens per 1000 gld loon fö, voor de tuinbouwongevallen verzekering was de premie per 1000 gld loon f3.50, en voor ziekte f 5. Verder bleek uit de reke ning dat het afgeloopen jaar niet ongun stig is geweest voor de vereeniging daar f 1700 minder is uitgekeerd dan vorig jaar. Alle bestuurs- en commissie-ledea bleven in hun functie gehandhaafd. '6 H. ArendskerKe. Vrijdagavond hield de vereen. „Het Groene Kruis", afd. 's H. Arendskerke, een aTgemeene vergadering, die door 36 leden werd bijgewoond. Bij de opening der vergadering wijdt de wnd. voorzitter dhr M. Mol, eenige woorden- van nagedachtenis aan het over lijd en van den heer Dr v. Iwaarden, die een reeks van jaren met toewijding en ijver ate voorzitter de belangen van het Groene Kruis alhier heeift behartigd en deelt mede, dat ook1 bij gelegenheid van de ter aarde bestelling, de verdiensten van den overledene als voorzitter van het van het eiland, want ge bevindt u op een eiland, bespeurt uw oog de flauwe omtrekken van een duinenreeks, de na tuurlijke zeewering. Maar het is te ver weg. Het meest bekoort het lage huisje, dat ge zooeven verlaten hebt. Als een magneet trekt het u aan. Het is, of het u zegt: hebt gij zor gen; voelt gij den last van het leven; zoudt gij het gejaagde, drukke, roeze moezige leven van den tegenwoordigen tijd willen ontvlieden, om eens echt tot rust te komen; wat hebt gij toch; wat zoekt gij? En dan wacht het huisje het antwoord niet af. Maar het noodt onmiddellijk, vriendelijk en lokkend: Kom dan hier en rust. Hier is de rust. Hier, in deze stilte, komt ge tot u zelf. Uw ziel is bekommerd? Gij weet niet, waar ge heen moet? Hier zal het u warden verteld. Neem de moeite, om het oude eiland op te zoeken. Het is een verre, lastige reis. Maar die is gauw vergeten. Omdat de rust komt, ais ge die zoekt. Kom naar het eiland. Ga door het oude provinciestadje, door de oude verweerde poort met haar twee torens, waarvan de ©en scheef is. Ga den kalen landweg op, naar het dorp. Maar tien minuten vóór ge dat Groene Kruis, door Ds de Voogd zijn herdacht. Na lozing der notulen -deelt de voor zitter mede, dat bjj de gehouden inspectie over het verplegiingsmateriaal alles in goeden staat van onderhoud is bevon den. Daarna brengt de voorzitter verslag uit van de door hem bijgewoonde vergadering van( de Groene Kruisverenigingen, het welk voor kennisgeving wordt aangeno men. Met overgroote meerderheid van stemmen werden tot bestuursleden herko zen de heeren M. Mol en L. v. Vessem en gekozen de beer A. Braamse, zulks in de .plaats van den heer J. M. Wisse, die vóór de stemming had te kennen gegeven, liever iemand uit 'sH Hendrikskinderen te zien benoemd. In de vacature van Dr v. Iwaarden, werd benoemd de heer J. v. d. Made, gemeente geneesheer alhier. Nadat ten slótte de voorzitter de heer J. M. Wisse nog een woord van dank had toegesproken voor al den arbeid door hem ate lid van de Groene Kruisver- eeniginjg verricht, wordt de vergadering gesloten. A&gtekerke. In de Vrijdagmiddag ge houden vergadering van Notabelen der Ned. Herv. Kerk werd gekozen tot kerk voogd dhr J. Moens. HET WEGENFONDS. Begrooting voor 1929. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot vaststelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het Wegenfonds over 1929. Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend: Het eindcijfer der begrooting is f 30.560.000 tegen f 26.600.000 voor 1928 en ruim 15 millioen voor 1927. Deze verhooging vergeleken bij het vorige jaar is grotendeels een gevolg van hoogere raming voor onderhoud, aanleg, enz. van de wegen, voorkomende op het Rijks wegenplan, waarvoor in 1928 f 21.036.672 en thans f23.824.520 wordt noodig ge acht. Uit deze cijfers kan blijken, dat overeenkomstig het algemeen kenbaar ge maakt verlangen het tempo, waarin de verbetering van onze wegen is aangevat, stellig niet wordt vertraagd. De methode, bij vorige fondsbegrootin- gen gevolgd, om personeeluitgaven ger detailleerd in de begrooting te ramen en in den loop van het begrootingsjaar alle personeelsuitgaven zoo nauwkeurig mogelijk te splitsen in uitgaven ten laste van het IXde hoofdstuk en ten laste van het Wegenfonds, heeft niet voldaan. Eveneens is het voor de administratie eenvoudiger gebleken om voor de ma- teriëele behoeften pen vast bedrag uit te trekken als aandeel van het IXde hoofdstuk welk bedrag telkenjare op nieuw kan worden geraamd. O.m. worden gelden aangevraagd voor de verbetering van de volgende wegen: In Zeeland: MiddelburgGoesKapel- Ie, BreskensBelgische grens, Ternea zenBelgische grens, KapelleNoordbra- bantsche grens, ZierikzeeZijpe, Goes Hoedekenskerke, 's-Heer Arendskerke Wolphaartsdijksche veer, Walsoorden HulstBelgische grens en van de Belgische grens bij Sluis tot den Rijks weg BreskensBelgische grens. In Noord-Brabant: Rijkswegen Gorin- chemBreda, BredaBelgische grens, PrincenhageBergen-op-Zoom, Bergen-op- ZoomTholensche veer, TilburgBreda (Driesprong), VughtTilburg, 's-Hertogen bosch—Eindhoven, Eindhoven—Limburg- sche grens, 's-HertogenboschGrave, He- del's-Hertogenbosch. Voor den bouw van bruggen over groo te rivieren is een eerste post van f4C0.000 uitgetrokken. In groote trekken en onder voorbehoud van wijziging na nadere bestudeering staat 'den Minister het vólgende programma voor oogen: De overbrugging van de Waal bij Nij megen kan vanwege den stand der voor bereiding het eerst worden ter hand ge nomen; voorts 'kan, daar elke eigenlijke brugbouw ongeveer 'drie jaren zal vor deren, elk volgend jaar met een nieuwe overbrugging worden begonnen, zoodat aangenomen mag worden, dat, wanneer in 1931 dit programma in volle werking dorp bereikt, is de tweesprong. Ga niet recht door. Maar sla links af. Naar den zeedijk, waarop al bet lage land vertrouwt, omdat die dijk beschermt. Aan het eind van dien doodloopenden weg, aan den voet van dien machtigen dijk, daar is het kleine, lage huisje ge bouwd. Het buisje aan den zeedijk. HOOFDSTUK I. Lia van Meersma daalde met een ver veeld gezicht de trappen af van de groote, rijk-gemeubileerde architectswoning. In de vestibule ontmoette zij Annie, haar drie jaar oudere zuster, dié op het punt stond uit te gaan. „Ga je mee? Maar schiet dan wat op. De auto staat voor", zeide dez©. „Wat gal je doen?" vroeg Lia. „Weet je dat dan niet?" was de ver wonderde wedervraag. „Bij Ooster an De Klein is immers een modeshow?" „O, dat is waér ook. 'kHad er niet aan gedacht". „Geen wonder. Men staat er verstomd over, waar jouw gedachten soms zitten. Maar ga je nu mee of niet? Neen zeker?" „Je hebt het geraden. Ik ga' niet mee." „Dat dacht ik wel. Wat jou tegenwoor dig bezielt. Mama is soms woest op "je." „Ik kan het niet helpen. 'Je weet, hoe ik er over denk. En dat is géén gril, i is, jaarljjks aan drie overbruggingen wordt gewerkt en jaarlijks een overbrugging'vol tooid kan zün. Een uitzondering moet hierbij gemaakt worden voor de overbrugging in de ver binding van Rotterdam met het Zuiden van ons land, waaromtrent nog een on derzoek gaande is en waarin vermoede lijk een groote overbrugging over het Hollandsch Diep zal worden opgenomen. Wanneer bet onderzoek is afgeloopen, zal worden overwogen of de bouw dezer overbruggingen in het voren ontwikkeld werkprogram kan worden ingeschoven dan wel of er aanleiding voor bestaat om dien bouw gelijktijdig met den bouw der overige bruggen volgens dit program ter hand te nemen. De moord te Rotterdam. De procuratiehouder der N.V. Adr. de Haas Jr, handelsonderneming te Rotter dam, de heer van O., van welke firma Donderdag voor een week de directeur de heer P. C. Lans, is vermoord, is Vrijdagnacht opnieuw aangehouden. Zoo- als bekend is, is hij Dinsdagavond laat in zijn woning te 's Gravenhage aangehou den en is hij Woensdagavond weer op vrije voeten gelaten. In dien tusschentijd is een onderzoek in de boeken gehouden en daaruit is gebleken, dat op bet kantoor van de firma De Haas malversaties zijn gepleegd- Er is in de boeken geknoeid en er zjjn verduisteringen gepleegd. In verband hier mee is de procuratiehouder van O. nu voor de tweede maal door de Haagsche recherche aangehouden. In hoeverre er verhand kan bestaan t'usschen deze malversaties en den moord zal nog moeten blijken. De Amsterdamsche recherche heeft bo vendien op verzoek van de justitie aldaar aangehouden den 36-jarigen L. T., zonder vaste woonplaats. Deze T. staat zeel on gunstig bekend. Hij is al vele malen ver volgd wegens oplichtingen. De politie' en de justitie vermoeden, dat deze T. meer van de moordzaak af weet. Ondanks deze beide arrestaties wordt het onderzoek in de geruchtmakende zaak ook nog in andere richtingen met kracht voortgezet. Bij het scherpe verhoor, hem afgeno men, heeft v. O. moeten bekennen, ver duisteringen ten nadeele van de N.V. Adr.'s de Haas Jr.'s Handelsmaatschappij te hebben .gepleegd, waarna commissaris Dijkstra die .met inspecteur L. Hermans deze geruchtmakende zaak leidt, zijn in arresthouding heeft bevolen. Nader vernemen wij-, dat deze verduis teringen een aanzienlijk bedrag beloopen en in den loop der laatste jaren successie velijk door v. O. moeten zijn gepleegd, ter wijl1 hij gedurende langen tijd geslaagd moet zijn, deze malversaties voor den di recteur, den vermoorden heer Lans, ver borgen te houden. Van O. was sedert ongeveer 5 jaar in de zaak werkzaam. Volgens het nieuwe Wetboek van Straf vordering kan de arrestant nu, indien de Officier van Justitie dit wenschelijk acht, in het geheel' vier dagen op "het politiebureau in verzekerde bewaring bljjj- ven. De commissaris gelast n.L eeraf de ge vangenhouding gedurende twee dagen; de Officier kan in het belang van het on derzoek vergunning voor verlenging van deze gevangenhouding meit twee dagen geven. Daarna moet de aangehoudene naar het Huis van Bewaring worden Overge bracht en komt hij dus in preventieve hechtenis, totdat zijn zaak voor de recht bank komt, ofhij moet Worden vrij gelaten. De kans, dat v. 0. vrij zal komen is echter, nu hij bekent schuldig te zijn aan verduisteringen, welke blijkens het onder zoek een belangrijk bedrag beloopen, zeer gering Dat er thans eenig licht in het afschu welijke drama komt, mag zeer gelukkig worden genoemd. De 39-jarige L. T., die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te Amsterdam is aangehouden, omdat men vermoedde, dat hij meer van de geruchtmakende al denken jullie het. 'kWou, dat ik er uit was. Bah, wat een"leven 1" JNou, nou, Tralm wat." „Och, we worden het toch niet eens. Ga je alleen naar Ooster en De Klein?" „Neen, Mama is op de thee bij Mevrouw Van Zeggelen. Ik ga haar ophalen." „O, nu veel genoegen. Ik ga wat lezen." „Denk je om vanavond?" „Wat vanavond?" „Maar, Lia, waar zitten je hersens toch. 't Is immers de première van „Blanke Ballast". 'tMoet schitterend zijn." „Het kan wel. Ik ga niet mee. Je wordt óp van al dat uitgaan. Je wordt er nerveus van." „Gekheid, je verbeeldt het je maar. Je moet maar in het een 'ol ander kloos ter gaan en non worden. Zuster „Ceci lia", spotte de ander. „Nu, bonjour. Mijn groeten aan' Me vrouw Van Zeggelen. Wat zal daar weer wat gfgekletst zijn. Het is daar wel een goed adres I" „Het is er in ieder geval gezelliger dan hier in de vestibule te staan met een zuster, die zich boven alle menschen waant. Ik kan je verzekeren, Lia, dat het geduld van Mama bijna uitgeput ij, hoor. Onze kennissen spreken al over jon, dat je zoo excentriek doet. Je lijkt wel dwaas." De stem van het slanke meisje, dat daar stond in haar wjjden pelsmantel, moordzaak zou weten, is, na te zjin gehoord, op transport gesteld naar Til- burg. Hij werd n.l. wegens een andere zaak door de politie aldaar gezocht. Hoog water. De buitonpolder bij Ridderkerk welke tjjdens den ngsten storm was ondergeloopen, is thau;, naar men ons meedeelt, weer drooggelegd. Aan dit werk heeft de pompb -ot Stormvogel, van de Wit's bergings- en transponue- drjjf te Rotterdam, welke boot een capici- teit van 1000 kubieke meter p-èr uur heeft, een belangrijk aandeel gehad'. Ernstig vergiftigingsge- v a 1'. Dezer dagen heeft zich in het gezin van Van H. te Oosterhout een verdacht geval van vergiftiging voorgedaan na hot gebruik van een soort vl'eeschwaren. Een kleine jongen van ongeveer 5 jaar is na dat het van de vleeschwaren had gegeten, ernstig ongesteld geworden- Het kreeg hevige pijnen in de ingewanden, het hoofdje zwol op en reeds een uur nadat de eerste verschijnselen zich had den voorgedaan is 't ventje gestorven. Doordat de dokter vergiftiging niet bui tengesloten achtte, heeift de .politie het lijkje in beslag1 genomen en heeft dr Hulst uit Leiden de sectie verricht. Van de overige huisgenooten, die mede van de spijzen hadden gébruikt, onder vond ook de vader eenige nadeelige ge volgen, die niet van erns'tigen aard wa ren. i Van verduistering ver dacht. De politie te Arnhem heeft ge arresteerd den administrateur van de wo ningbouwvereniging „De Volkswoning", waaromtrent de gemeenteraad heeft be sloten tot overneming van huizencom plexen. De verdachte is ter beschikking van de justitie gesteld, verdacht van ver duistering en in het Huis van Bewaring opgesloten. 40 M. zeedijk weggespoeld. Aan de zeekust van Texel is over een lengte van 40 meter de dijk plotseling in de diepte"" der zee verdwenen. Door de hevige stormen, en de daarmee gepaard gaande harde vloeden is de dijk ter plaat se waarschijnlijk ondermijnd- Op enkele plaatsen staat voor den dijk 10 meter water. Een paar duizend zakken zijn aan gevoerd om met zand te worden gevuld. Hiermee en met steenen zal men trachten den dijk te herstellen. Eenige jaren geleden is de glooiing van het Horntje eveneens plotseling in de diepte verdwenen. Nog meer schepen vergaan? Nabij paal 29 op Texel is aangespoeld een sloep van het stoomschip „Immenhof" uit Hamburg, dat 21 November met su perfosfaat van Nordenham naar Kings- jynn is vertrokken, maar de plaats van bestemming nog niet zou hebben 'bereikt. Over het lot van de bemanning, welke uit 12 koppen bestaat, maakt men zich ongerust. Bij Cocksdorp is aangespoeld een red dingsboei van den baringtrawler Carl Adolf uit Wezerminde. Ook over het lot van dit schip bestaat ongerustheid. De Amplitudo. Nog altijd is niets vernomen van den stoomtrawler „Amplitudo" IJm. 58, zoodat men thans als vaststaande aanneemt, dat hij' met man en muis is vergaan. De bemanning bestond uit de volgen de elf personen: T- H. Pompert, gehuwd, Den Helder, schipper; L- Mastenmaker, gehuwd, IJmuiden, stuurman; J. Schroe- vers, gehuwd, IJmuiden, machinist; J. Glas, ongehuwd, Egmond aan Zee, oud ste stoker; Th. Klaverdijk, ongehuwd, IJmuiden, jongste stoker; de matrozen: J. Krijger, IJmuiden; Tuit, Scheveningen; De Bruin, Scheveningen; J. Dekker, Eg- mond aan Zee, .allen gehuwd; J- Juli anus, ongehuwd, IJmuiden, tremmer en J. Kok, ongehuwd, IJmuiden, kok. Bij deze rarqp zjjn dus weer zeven vaders van gezinnen, benevens vier on- gehuwden om het leven gekomen. 'n Wonderlijke Sinterklaas- Het navolgende historische St. Nioo- laas-avontuur deed zich ten huize van een bewoner der gemeente Nieuwer Am- stel voor. 1 1 Er was een beroeps-St.-Nicolaas uit Amsterdam gehuurd, die tegen 'n Vast recht tarief de rol van goeden Sint zou want het was tusschsn St. Nicolaas en Kerstmis, klonk vlijmend scherp. „'tKan me niets schelen", zei Liai on verschillig. „Wat heb ik met die praatjes te maken." t i „Nu, dat zul je dan wel eens gewaar worden, als Mama's geduld ten einde is. Dan zul je wel mee moeten doen. Wees toch niet zoo halsstarrig. Kun je je pret tiger leven denken, dan je nu hebt? „Ik walg van dit leven", riep Lia. „Tut, tut, je kunt het wel wat kalmer en bedaarder zeggen. De chauffeur zou denken, dat we ruzie hebben." ,,'t Lijkt er wel wat op. Waarom laten jullie me diet met rust?" vroeg Lia. „Omdat je zoo dwaas en eigenzinnig bent, daarom. Je lijkt wel krankzinnig met je excentrieke invallen. Papa be grijpt er ook niets van." „Ik denk, dat Papa mij het beste van allen begrijpt", wierp Lia hiertegen in. „Maar ga nu gauw. Anders is de mo deshow al begonnen, 't Zou zonde zijn, als je iets miste", voegde zij er sarcas tisch bij. Annie van Meersma gaf geen antwoord, •opende de breede voordeur en stapte, nadat de chauffeur het portier geopend had, in den auto, die weldra wegtufte door de stille, deftige straten der bui tenwijken, om het centrum der groote stad oj> te zoeken. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5