GENE inp, enz it - Griep en Hoest ads geruimen ad en vele le- ar de behoefte rkgebouw. De oiet meer aan erd bovendien ws. Ontmoeting met een itroo- torie van de Geref. kerk te Hallum nabij Leeuwarden gepleegd (men zie in het bijblad), waarbij de dieven de geheele pastorie zouden hebben doorzocht en zich meester gemaakt hebben van "f 500, kan de Tel. nader melden: Deze diefstal heeft een zeer sensationeele wending genomen. Zooals gemeld, waren reeds twee koop lieden A. T. en D. T. aangehouden en naar Leeuwarden overgebracht, waar zij na verhoor in voorloopige hechtenis wa ren gehouden. Nadat een politiehond in de pastorie was gehaald en het dier de kamer niet wilde verlaten, wees een nader onderzoek uit, dat de echtgenoote van den predikant zelf de f500.had weggenomen. Het verhaal van de inbraak had zij verzonnen. Men heeft de beide onschuldig verdachten daarop onmiddel lijk op vrije voeten gesteld. Telegrammen. De Engelsclie Koning. heeft overhandigd, om de volgende zit ting in Maart a.s. te Madrid te houden- Provinciale Staten van Zeeland. steiger te Walsoorden te doen aaribren- en daarvoor een som van f40.000 be schikbaar te stellen. Financieële Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand Adriaan Tollenaar; 9. Lena Cornelia, 82 Scheepstijdingen, Licht voor (fetters: ices '3, halo* doos f 0.45 d in den loop irgadering ge- •stel van den erkgebouw te ling vond en noemd die al- van de zaak te zien. sid dezer corn- ïiet onbelang- ■oegezegd, ter- ianig werden ■orkeraad kon bouw van een ,k advies door gd. )emd de heer idere omstan- dus over niet Geref. Kerk t in de bedoe- pl.m. 800 zit- is ingericht, aezwaar later worden opge- iref. Kerk al- luitenhuis, P. diaken dhrn Irijdag gehou- ran den Ker- neente alhier [e heer D. v. tats v,an den en reeks van eente te heb- enoeming1 als aanmerking benoemd de terwijl in de van diaken ogelaar. >md tot orga- alhier dhr iredikant der Ielburg, is 13 aldaar werk- redikambt in tereenvolgeng dam (1897 903), in welk Ds de Visser Ielburg en lid i Middelburg, kerk. Naar neldt heeft de Groot) beslo- ir te machti- Plantagekerk serder buiten sr deze voor- lortaan noch jre gemeente, ■gebruikt. w, predikant tfbeek, heeft ingezetenen rfraaiing van anigen. man. Naar heeft de in- .erwijs in de 1". W. Stroot- teg'en 1 Mei voor semi- erd, geboren' rman grooite laas, E. de wachtgel- htgel'der te noeming tot >1 te Diever. ïte is thans tvangen, dat lerwijzer zal irdagmorgen St. Pieters- je instorting beiders wer- idolven. On- limingswerk iden bevrijd eider K., 49 nderen, wo- en tijd werd en vandaan akte de 12- ederentram. ne werd ter rbrijzeld. nbosch (D.), rd door een .e gevolgen per. Onder Reuver werden gisterennacht door de marechaussee twee stroopers met den lichtbak opgemerkt. Bij de achtervol ging wist de wachtmeester een"der stroo- pers, die het geweer droeg, bij den kraag te pakken. Er ontstond een worsteling, waarbij de wachtmeester gebruik maakte van zjjn vuurwapen en de strooper, de 36- jarige fabrieksarbeider V. uit Reuver, een schampschot kreeg. Van de gelegen heid, dat de wachtmeester het op den grond gevallen geweer van den strooper wilde oprapen, maakte deze gebruik, om een paar stappen verder op Duitsch ge bied tc loopen. Ondanks de daartoe aan gewende pogingen was deze niet meer te bewegen, om op Hollandsch gebied terug te 'keeren. Nader wordt vernomen, dat de strooper naar Bracht (Duitsohland) is gegaan om zich daar in het hospitaal te laten verplegen. Zijn toestand moet niet levensgevaarlijk zijn. Inbraken in de Betuwe. Den laatsten tijd wordt de Betuwe onveilig gemaakt door dieven die overal' hun slag slaan. in de St. Nicolaasweek hebben zij blijk baar zichzelf eenige verrassingen willen bezorgen. In den nacht van 5 op 6 Dec. werd ingebroken in een boerderij onder Randwijk; de dieven namen daar gouden sieraden mee. Den daarop volgenden nacht brachten de nachtelijke snuffelaars eerst een bezoek aan de villa vau N. te Indoomik; zij haalden daar alles over hoop, maar lieten het tafelzilver liggen. Contanten, waarom 'tdus blijkbaar te doen was, wisten zij niet te vinden. Nog denzelfden nacht werd de R.K. Pastorie te Indoomik, welke een 200 M. van de villa af ligt, met een bezoek vereerd. Zij bezochten eerst de spreekkamer; met een beitel werd de daar staande kast, een archief opengebroken.,De diewen vonden echter niets van hun gading. Zij zijn nog verder in het huis binnengedrongen zon der succes te hebben. Inbraak in de Geref. pasto rie te Hallum. (Fr.) Vrijdagnacht is ingebroken bij' Ds Geerds, Gereformeerd predikant te Hallum. De dieven hebben de geheele pastorie doorzocht en een bedrag van f 150 .ontvreemd. Onmiddel lijk is een onderzoek ingesteld, dat geleid heeft tot de aanhouding van twee per sonen. Twee kinderen gedood b j) een aanrijding. Vrijdagmiddag kwam te Middelrode (Noord-Brabant) in de bocht bij het tramstation een vrachtauto in bot sing met een personenauto. Vermoedelijk door het geluid van remmen, zijn twee kinderen geschrokken en plotseling ach ter een wagen te voorschijn gekomen, waarna zij overreden werden. Het zijn de zevenjarige A. Langenhuisen, die onmid dellijk werd gedood, en de 9-jarige P. Langenhuisen, die zwaar werd gewond, en na eenige uren ook bezweek. De po litie stelt een uitgebreid onderzoek in. De Kertosono. Het Nederland- sche stoomschip Kertosono, van Batavia naar Rotterdam, is in het Suez-kanaal op een bank gestooten. Duikers stellen een onderzoek in; men verwacht dat de schade van ernstigen aard zal zijn. Het roer is gebroken. Het schip zal van Suez naar Port-Said worden gesleept. Bloeddorstige honden. Te Heithuijsen werd gisterennacht een kudde schapen, Texëlsche fokdieren, welke daar in een weide liepen, door honden aange vallen. Een vijftal dieren werd gedood, meerdere werden ernstig verwond. Bloedvergiftiging. De werk man P. Verhagen te Made, die zich dezer dagen aan de hand verwondde, is in het ziekenhuis te Breda aan bloedvergiftiging overleden. Op vrije voeten gesteld. De Rechtbank te 's Hertogenbosch heeft de invrijheidstelling gelast van W. Th. C. v. L. rentmeester te Grave, die onlangs in voorloopige hechtenis werd genomen wegens verduistering van Ï1100. Brutale roofoverval. Vrijdag avond omstreeks 8 uur zijn te Boekei bij den landbouwer Egelmeers twee tot nog toe onbekende personen de woning binnengedrongen. Een van hen bedreigde de bewoonster met een revolver, terwijl de ander de kasten doorzocht en een bedrag van ongeveer f10 ontvreemdde, waarna zij verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Merkwaardig avontuur van een gemeenteraadslid. In den raad der .gemeente Swalmen deelde bet lid, de heer Luyten, mede, dat hij een bijzonder avontuur beleefd had. Hij werd n.l. toen hij van zijn kaartclub huiswaarts keerde in de Kroppestraat plotseling door enkele bewoners vastgegrepen, geblind doekt en gedwongen zijn aanvallers te volgen. Toen ze hem een eind meege troond hadden werd hem de vraag gesteld of hij kon raden, waar hij zich bevond „Bij Cabolet", was zijn antwoord, want ik merkte het, al'dus de heer L., aan de modder, waarin ik bleef steken. Men vroeg mij toen er in den Raad eens op aan te dringen, dat de wegen op de „Boekoel" eens onder handen geno men worden. Ik beloofde zulks te zullen doen, waarna ik van de blinddoeken ont daan werd en mij zoo spoedig mogelijk uit de voeten maakte. Tot belooning kreeg ik echter een kistje sigaren op den koop toe, aldus eindigde de heer L. het ver haal van zijn vreemde avontuur, dat in de raadzaal zeer groote vroolijkheid ver wekte. In haar eigen woning inge broken. Omtrent den diefstal, in den nacht van Vrgdag op Zaterdag in de pas Een ongepaste grap. Zaterdag avond werd in de woning van Heller, den Berlijnschen correspondent van het Pool- sche blad „Kurjer Illistrowany Codzien- ny" door een jongeman een pakket af gegeven, waarin zich, naar men vermoed de, een bom bevond, daar men duide lijk het tikken van een klok kon hooren. Heller waarschuwde de politie, die "te zamen met eenige brandweerlieden ten tooneele verscheen. Het bleek, dat zich een stevig gesoldeerd blik in het pakket bevond. Mannen van de technische af- deeling der politie operïden met de noo- Üige voorzorgsmaatregelen het blik, doch vonden geen helsche machine, maar een wekker. Uit het nadere onderzoek is gebleken, dat een ander Poolsch journalist, dr Bernard, het leege blik met den wekker aan zijn collega heeft gezonden, hetgeen als een grapje was bedoeld. De verzender van den „bom" zal ver volgd worden wegens verregaande onbe tamelijkheid. (Tel.) Verduistering. ARNHEM. Dezer dagen is alhier een verduistering op groote schaal aan het licht .gekomen. Door een in de Arnhem- s-che sportwereld vooraanstaand persoon, die o.a. administrateur was van de wo ningbouwvereniging „De Volkswoning", werden zooals nu na onderzoek gebleken is, sedert verscheidene jaren gelden ver duisterd, tot een bedrag, dat zeer aanzien lij': is. Naar verluidt zou het ruim f53 000 bedragen. De verdachte is in het Huis van Bewaring opgesloten. HOLLUM. (Ameland.) Alhier is het ver minkte en in staat van ontbinding ver- keerende lijk van een zevenjarig meisje aangespoeld. Zeer waarschijnlijk is dit een dochtertje van den schipper Ver stegen, wiens schip (de Noordster) in den eersten November-storm te Terschel ling is vergaan. Uit de kleeding van het kind blijkt, dat het in den slaap is ver rast. Auto-ongeval. DE BILT. Tengevolge van de gladheid van den weg heeft gisteren op den Amers- foortschen straatweg een auto-ongeval plaats gehad. Een in de richting De Bilt rijdende auto, passeerde een andere, be stuurd door baronesse van 'H- te Hat- tum. Even nadat de auto's elkaar ge passeerd waren, begon die van Bar. van H hevig te slingeren, en sloeg daarna over den kop, waarbij bet eigenaardige was, dat hij weer op de wielen terecht kwam. Baronesse B. en haar passagier Ba ron B. uit Beerseveld bleken beiden be wusteloos to zijn- Zij hadden onbeteeke- nende kwetsuren bekomen. RENKUM. Hier is een motorrijder uit Den Haag teyen een "boom gereden. Hij werd onmiddellijk gedood. De duo-rijder werd licht gewond. LONDEN. Het bulletin van Zondag deed de bezorgdheid over den toestand van den Koning weer toenemen. LONDEN- Hedenmorgen, kort na 12 uur weid het volgende bulletin gepubliceerd: Ofschoon de Koning een onrustigen nacht heeft doorgebracht, was de tempe ratuur hedenmorgen iets gedaald- De alge- meene toestand is iets verbeterd. De on gerustheid duurt evenwel nog voort. De ziekte van den Koning duurt thans reeds 3 weken. Do voortdurende koort sen gedurende dien tijd hebben een uit putting van krachten veroorzaakt. De Koning is nooit in werkelijk gevaar ge weest. Gisteren werd van bevoegde zijde medegedeeld, dat ook thans de toestand niet gevaarlijk is. De Prins van Wales wordt Woensdag te Londen verwacht. LUGANO. De diplomatieke bezoeken door de verschillende staatslieden, die gisteren aangevangen weiden, werden heden voortgezet. Te elf uur werden d;e besprekingen afgebroken, daar toen in de Kurzaal de zitting van den Raad van den Volkenbond begon. LUGANO. De Raad van den Volken- bond heeft hedenmorgen te 11 uur een geheime zitting gehoudeif ter opening van de 53ste bijeenkomst van genoemden Raad- Alle 14 leden waren aanwezig. Na de geheime zitting had een korte open bare vergadering plaats waarin Briand de tegenwoordige president zijne voldoe ning uitsprak over het herstel van den gezondheidstoestand van Stresemann en Chamberlain. LUGANO. Gemeld wordt dat de Spaan- sche ambassade te Parijs den secretaris generaal van den Volkenbond een uit- noodiging van de Spaansche regeering WEENEN. Het ljjdeljjk verzot der post ambtenaren is gestaakt. Morgen zal de dienst weer normaal zijn. LONDEN. Aan de Iersche kust is het stoomschip Celtic gestrand. Voor de be manning bestaat geen onmiddellijk ge vaar. Kanaal AxelHulst. Zaterdag heeft het bestuur van de vereeniging tot bevordering van den aan leg van een kanaal van de Axelsche Sassing naar Hulst te Axel een vergade ring belegd van belanghebbende gemeen te- en polderbesturen, welke algemeen waren opgekomen. De voorzitter, de heer J. A. van Rom- pu, zeide dat het toevallig juist de vierde verjaardag was van de vereeniging. Peor circulaire is het verloop van de werk- -zaamheden en den stand der zaken, mee gedeeld. Het bestuur is van oordeel, dat de zaak thans op een keerpunt staat. Het bestuur heeft den minister van water staat te kennen gegeven, dat het een bijdrage uit de streek ad twintig procent in de kosten billijk en mogelijk achtte. Het bestuur ontving de mededeeling, dat de minister er prijs op stelde te vernemen of vooraanstaande personen in Zeeuwsch- Vlaanderen, bij dezen kanaalaanleg be trokken, de totstandkoming met een gel delijke bijdrage uit de streek gewenscht achten. Nadat pp een vraag was mee gedeeld, dat het kanaal volgens het ont werp zal kunnen bevaren worden meit z.g. slitsen tot een grootte van 450 ton nen (in deze streken veel gebruikte sche pen) werd de gestelde vraag unaniem toestemmend beantwoord. Ook werd ge zegd, dat jle uitvoering van het plan zou ten goede komen aan een dringend noodige verbetering van de ontwatering fler polders. Het bestuur zal overeen komstig een wenk van het lid der Tweede Kamer, mr Korlenhorst, aanknooping zoe ken met de commissie-Patijn, die blijkens de mededeelingen van den minister van waters uaajtf in ue Kamer hierover advies zal uitbrengen. (Morgen uitvoeriger verslag.) De waterschade te Barendreoht— Ridderkerk. Naar gemeld wordt is Zaterdag te Ba- rendrecht een vergadering gehouden van het plaatselijk Watersnood-comité Baren- drecht—Ridderkerk. Namens de algemeene vereeniging Com missie tot leniging van rampen door Wa tersnood (Watersnoodcomitó te Amster dam) woonde de heer J. W. Geesink, burgemeester van Nieuwveen deze ver gadering bfj. De in de omgeving van Barendrecht en Ridderkerk geleden schade bleek van dien aard te zyn, dat de Algem. Vereeniging zich bereid heeft verklaard hulp te bieden voor de slachtoffers. Aan hen, die voor uitkeering in aanmerking komen zal financiëele hulp worden ver leend. De plaatselijke commissie taxeer de de totale schade op ongeveer f75000. Het zijn voornamelijk kleine tuinders en pachtboeren, die werden getroLen. Namens eerstgenoemde Vereeniging heeft de heer Geesink een tocht door het overstroomde gebied gemaakt om zich persoonlijk van den toestand op de hoog te te stellen. Hedenmiddag kwamen de Prov. Staten van Zeeland opnieuw bijeen. Da voorzit ter deelde mede, dat ae heer Fruytier ontslag heeft genomen als lid der Staten. Waar Spr. verleden jaar hij zijn aftreden al's lid van Ged. Staten zijn werk heeft herdacht, meent Spr. het nu te kunnen laten bij- den wensch, dat de heer Fruy tier nog meerdere jaren met genoegen op het 40-jarig tijdperk, dat hij als Staten lid doorbracht, zal mogen terugzien. Na onderzoek der geloofsbrieven werd de heer J. W. Vienings als lid beëedigd en door den voorzitter gelukgewenscïit. De voorzitter deelde daarop mede, dat da heeren- Van Dixhoorn en Van Waes- berghe wegens ongesteldheid afwezig wa ren. Een verzoek van het bestuur der Ver eeniging ter behartiging der maalschappe- pelijke belangen van zenuw- en zielszie ken te Utrecht om subsidie voor 1929, werd in handen van Ged. Staten 'gesteld om bericht en raad. Daarna kwamen, behalve de reeds ver melde voorstellen inzake de electrificatie van de middengroep door overname van de Centrale enz. te Vlissingen, het aan gaan eener leening daarvoor en wijzi ging van de begroeting 1929, nog de volgende voorstellen aan. de orde. Veerdienst ZijpeAnna Jacobapolder. Ged. Staten, stellen voor den proeftijd inzake uitbreiding van den dienst op bovengenoemd veer 6 maanden, dus tot 1 Juli 1929 te verlengen, daar met de« Minister van Waterstaat nog geen overeenstemming is bereikt betreffende de verbetering van 'dezen veerdienst. Provinciale steiger te Walsoorden. Ged. Staten herinneren er aan dat meermalen de wensch is uitgesproken, dat het bereiken en verlaten van de prov. steigers vergemakkelijkt zal worden en zij daarom een onderzoek naar elders aanwe zige neerklapbare uiteinden bij aanleg plaatsen hebben doen instellen. Naar aan leiding van een rapport van den hoofd ingenieur van den Prov. Waterstaat stel len zij voor zulk een uiteinde aan den Steiger te Stavenisse. Ged. Staten herinneren er aan, dat het voorstel om f 100.000 beschikbaar te stel len voor vernieuwing van den steiger te Stavenisse op 20 Nov., werd aangehou den, om eerst te doen overwegen de mo gelijkheid van een bootverbinding Zierik- zee-Stavenisse. Ged. Staten kunnen zich daarover thans nog geen definitief oor deel vormen en zouden niet weder met dit voorstel komen, als bedoelde steiger door den storm van 2526 Nov. niet dus danig geteisterd werd, dat onmiddellijke voorziening geboden is. De vraag is slechts qp welke wijze die voorziening zal geschieden. Zooals uit een rap'p-ort van deu hoofdingenieur blijkt, zou het mogelijk zijn den steiger weder voor rorfd f800 voor het gebruik gereed te maken. Maar de steiger zal dan niet in gunstiger toestand geraken, dan voor den storm vloed, veeleer is het tegenovergestelde jhet geyaL, Toch zal in een zeer nabije toekomst moeten worden overgegaan tot een alge- heele vernieuwing en verbetering, waar door de steiger aan de eischen van het te genwoordige verkeer in hoogere 'mate zal kunnen voldoen. Het ook hier aanbrengen van neer- klapbare zee-einden, wat de kosten tot f 106.000 zal doen stijgen, zou eventueel ook de steiger geschikt maken voor een dienst Zierikzee-Sta-venisse en anders ze ker het verkeer met auto's ten goede ko men. Ged. Staten stellen daarom voor, f 106.000 beschikbaar te stellen. Al deze voorstellen werden naar de af- deelingen overgebracht, waarna -de verga dering gesloten werd. Wisselkoersen. Amsterdam, 10 Dec. 2.30 u. Berlijn 59.32—59.33 Brussel 34.61—34.62 Parijs 9.72-T-9.73 Londen 12.07i/2—12.073/4 New-York 2.483/4—2.49i/8 ROTTERDAM, 10 Dec. 1928. Veemarkt- Aanvoer 556 vette Runderen, 222 vette Kalveren, 1207 Schapen en Lammeren. 1207 VarkenB. Prezen per halve K.G.: Koeien 21%— 321/2, 43—46, 50—52, Ossen 38, 40—43, 4649, Vette Kalveren 60—66, 721/2— 771/j, 8590, Schapen 3035, Lamme ren f 22—f '29 per stuk- Varkens 3J37. Koeien en Ossen aanvoer ruim, han del kalm. prijzen waren iets stijver dan vorige week. Een enkele puikbeste koe tot 2 cent boven noteering. Stieren hoege naamd niet aangevoerd. Vette kalveren flink aangevoerd, willige handel, prijzen stationnair. Een best kalf nog tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer gewoon, handel redelijk, de oude {rijzen konden gehandhaafd Mijven. Var ens aanvoer niet bijzonder groot, han del lusteloos, prijzen bleven vrijwel op dezelfde hoogte. Een enkel puikbes-t var ken tot een halve cent boven notaoring- Zaden: Blauw Maanzaad f.33—f35, Karwjjzaad f36f39.50, Lijnzaad (voer) blauw f 16f 17. Lijnzaad (zaai) wit f 19.50—f 21.50. Vlas: 500 K.G. blauw half schoon f 1.10f 1.20, 2180 K.G. blauw schoon f 1.30—f 1.55, 10700 K.G. Holl. geel f 1.23 f 1.45, 7000 K.G. Groningsch f 1.20 f 1.40, 503 K.G. Dauwroot f 1.10—f 1.25. Handel vlug. Aardappelen: prielsche Eigenhei mers f 2.50f 3, Zeeuwsche Eigenheimers f2.50f2.60, Blauwe Eigenheimers f2.50 f2.70, Zeeuwsche Bonte f3.25f3.60, Zeeuwsche blauwe id.; Poters fl.70 f 2.20, Bravo's f 3.20f 3.50, Bevelanders f2.30f2.60, alles per H.L. Westland- sche ronde 78 ct. per K.G. Aanvoer en vraag redelijk. Graanma r kt. Tarwe iets ruimer ter markt, prijshoudend verkocht f 11.40 f 11.75, voerkwaliteit f 10.60f 11.15, Gerst chevalier f 11.75f 12.25, Haver f 10.75f 11.25, Kleine groene erwten f 15 f 18, Schokkers f 16f 18.50, iu bijzon dere gevallen iets meer betaald. Bruine boonen zeer klein aanbod f33f39 per 100 K.G. GOES. Huw.-afkondigingMarinus Ko- le, 26 j. te Wolphaartsdijk en Tannetje Oreel, 24 j. te Wolphaartsdijk, onlangs te Goes; Daniël Witte, 28 j. te 's-Heer Arendskerke en Alida Teuntje Helmstrijd, 26 j. te Hoedekenskerke, onlangs te Goes. Overleden: Leonardus Buise, 58 j., echtg. v. Elisabeth Faes. COL1JNSPLAAT. Getrouwd: 6 Dec., An- thonia Francois Klaassen, 25 j. jm. te Kats en Corstiaoa Abrahamina Prince 22 j. jd. Geboren: 26 Nov., Dingman Johannes, z.v. Cornells Johannes Anemaet en Adria- na Paulina v. d. Maas; Jacoba, d.v. Jor harmis Provoost en. Maatje Karman. Overleden: te Goes, 29 Nov., Pieter nella Johanna de Mul, 42 echtg. van Pieter Schrier, 5. Dec., Jan1 Koster, 83 wednr. van Pieternella de Wolf. Over de maand November. OUDELANDE. Overleden: 7, Francina vau der Schraal, 86 j. echtgenoote van dagen, d.v. Aarnoud Schouwenaar en Dina Francina Cornelia Bruel; 23, Pieter, 7 j., z.v. Willem Abraham de Wilde en Maatje Schouwenaar. POORTVLIET. Geboren: Hector Jacob z.v. Pieter Jansen en Alberdina Van Stee: Pieternella 'Geertruida, d.v. Simon de Wit en Jacomina Johanna van As; Belia Mar tina, d.v. Abraham Daniël Elenbaas en Cornelia Johanna Catharina van Putte; Anthonia Marina, d.v. Marinus van Doe zelaar en Tona Marina van GorselChris- toffel Jan, z.v. Leendert Karei Schip per en Geertruida Johanna de Hond. Overleden: Jakob van Gorsel, 63 j. echtgen. van Wilhelmina Hend'rika van Stapele; Marinus Johannes 69 j. z.v. Hen drik Marinus Roggeband en Apolonia Ge luk; Gerardus Cornelis Bouman, 51 j., echtgen. van Maatje Poulusse; Belia Martina 4 d. d.v. Abraham Daniël' Elen baas en Cornelia Johanna Catharina van Putte. OUD-VOSSEMEER. Gehuwd: Mars. J. Faasse, 42 j. te St. Philipsland wedn. van D. A. Larooij en Corn. C. Engelvaart, 38 j. GeborenMaria Anna Co-rnelia, d.v. C. S. J. de Koning en J. 'de Leeuw; Pieternella d.v. D. Plandsoen en P. H. Snijders; Jacoba Elizabeth, d.v. A. v. d. Boogaard en "P. Hengstmenge!; Hendrik z.v. J. Duine en H. Aamoudse; "Johannes z.v. C. Voshol en M. Istha; Pieternella d.v. A. J. Rijnberg en P. Voshol. Overleden: Johanna Geuze, 68 j, wed. van Jan Berkheij; Mattheus Andreas Rom- bouts, 69 „j. wedn. E. G. Verhees. SCHERPENISSE. Geboren: Willem Adriaan, z.v. Adriaan Marinus Bee-ke en Willemijna Kristijha van der Werff. Overleden: Johanna Cornelia Oudesluijs 85 j. echtgen. van David Rijstenbil'. STAVENISSE. Gehuwd: Willem Mari nus Klip pel, 43 j. jm. en Johanna Eerland, 42 j. jd. Geboren: Pieter Jacob, z.v. Pieter v. d. Reest en Sara Priem; Catharina Cor nelia, d.v. Cornelis Potapptel en Jacoba W. Wesdorp; Soetj-e, d.v. Jan Hoek' en Elizabeth de Graaf; Lisseya Cornelia, d.v. Jacobus M. Moerland en Maria Fierens; Apolonia, d. v. Hubreoht van Vossen en Jans van 't Veer; Leentje Janna, d.v. Jan van Haaften en Adriana F Eerland. Overleden: Dina van 'tVeer, 42 j. t'e Papendrecht, wed. van Pieter van Houdt; Helena Bynagto, 76 j. wed. van Cornelis Eerland. VEERE. Geboren: Jan, z.v. Joost Brou wer en Sara Stoffelina Kaljouw; 15, Hu- bertus Maarten, z.v. Marinus Jozef Roe- tius en Pietertje Haasdijk; 21, Hubertina Maaltje, d.v. Willem Hejft en Jacoba Lou- werse. Overleden: 9, Jan Brouwer, 3 d.; .Tas- per Pieter Goedbloed, 7 j., 26, Willem v. d. Hamme, 55 j. Helnkenazand. Zaterdag werd alhier pu bliek verkocht een huis en erf groot 2 A. 26 c.A. ten verzoeke van den heer H- M. Clement door notaris Verbist te Goes- Kooper werd de hoogste inschrijver, de heer M. Huizen te Nieuwdorp v. f 2886 plus onkosten. Stoomvaart Mij. Nederland. MASSIA, 8 v. Amst. n. Hamburg]. PRINS DER NEDERLANDEN uitr. pass. 7 Ouessant. KONINGIN DER NEDERLANDEN, 8 v. Amsterdam te Batavia. JOHAN DE WITT, thuisr., 7 v. Genua. ROTTI, uitr., 7 v. Suez. Rotterdamsche Lloyd. SCHOUWEN, thuisr., pass. 7 Ouessant. KERTOSONO, thuisr., 8 v. Port Said. KOTA GEDE, 8 v. Batavia n. R'dam. KOTA INTEN, thuisr., pass. 7 Finisterre. KOTA RADJA, 8 v. R'dam naar Java. PALEMBANG, uitr., pass. 7 Gibraltar. DJAMBI, thuisr., pass. 7 Finisterre. KEDOE, uitr., 7 v. Genua. TAMBORA, thuisr., 7 v. Singapore. SITOEBONDO, 7 v. R'dam te Batavia. SIBAJAK, uitr., 7 v. Marseille. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 11 Dec. Meest matige Zuid-Oostelijke tot Zuide lijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt wellicht eenige regen Of natte sneeuw stijging van temperatuur. Stand van hedenmiddag 2 trar: Stand van Zaterdagmorgen 10 uur: 764 Dinsdag 4 a. 18.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3