THERMOGENE Uit de Provincie. Kerknieuws. Rheumatiek - Jicht - Griep Steken in de Zij en Hoest Onderwijs. Gemengd Nieuws. Het werk moet voor 1932 gereed zijn, dus binnen 3 jaar, d. w. z. dat in 1000 werkdagen 8400 kub. M. grond per dag verplaatst moet worden. De heer Wieberdink wil nu dien grond dadelijk doen vervoeren naar Ameland, dat hij door twee zware zeedijken met de kust wil verhinden: links een van 12.000 M. en rechts een van 8000 M. Daardoor zou tusschen Ameland en Friesland een vruchtbare polder ontstaan van 24.000 H.A. en een grondaanwinst worden ver kregen van f 48.000.000, gerekend tegen f 2000 de H.A. De hoogere transportkosten zouden, meent de vernuftige voorsteller, niet het minste bezwaar opleveren. Wij twijfelen geen oogenblik, of onze gelukkige ministerieels cultuurgrond- schepper in Drente en Overijssel zal dit aanlokkelijk plan op zijn uitvoerbaarheid ter dege laten onderzoeken. Als het in de kannen kan worden gebracht, zal minister Kan het zeker doen, want onze grondhon- ger is nog héél groot. Stemmen bij volmacht. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw is aan de gemeente besturen de volgende circulaire gericht: „Ingevolge artikel I, tweede lid van het K.B. van 27 Augustus 1928 worden for mulieren van het ingevolge artikel 7 der Kieswet aan het gemeentebestuur in te dienen verzoekschrift (modellen la en lb) om bij volmacht te stemmen, ieder jaar van 15 September tot en met 31 December ter secretarie kosteloos verkrijgbaar ge steld. Sommige gemeentebesturen schijnen op het standpunt te staan, bedoelde formulie ren alleen verkrijgbaar te stellen voor de ingezetenen hunner gemeente, terwijl an dere gemeentebesturen voor ieder, die een aanvraag doet, deze formulieren verkrijg baar te stellen. De eerste opvatting schijnt mij minder juist. Noch artikel 7, iaatste lid, der Kies wet, zooals dit artikel gewijzigd is bij de wet van 21 Juli 1928, noch bovengenoemd K. B., beperken de verkrijgbaarstelling van bedoelde formulieren tot hen, die in gezetenen der gemeente zijn. Een zoodani ge beperking houdt o.a. geen rekening met do belangen van do vele kie/ers, die door afwezigheid uit hun gemeente of om an dere redenen niet in de gelegenheid zijn de formulieren ter secretarie hunner woon plaats aan te vragen. Ik heb de eer uw college in overweging te geven met 'het bovenstaande wel reke ning te willen houden". Vreemd mal bovenal! Een verontwaardigde lezer, zegt het Handelsb 1., zond ons dezer dagen den omslag van een aangeteekenden brief dien hij van de Ned. Handelmaatschappij te Amsterdam had gekregen en waarop met groote drukletters was gestempeld: „Ein- schreibenl" Toch woont de bovenbedoelde lezer in Nederland, zelfs in het hartje van ons land. Voorts plegen onze Posterijen op aange- teekende brieven nog steeds een strookje fe plakken met, in rood, de letter R daar op, d. w. z. de eerste letter van het Fran- sche woord „Recommandé". Zoodat op dezen brief die van een Ne- derlandsche instelling, in Nederland ge vestigd, door Nederlandsche Posterijen werd gezonden aan een Nederlander die in Nederland woont, in het Duitsoh en in het Fransch stond opgegeven dat hij was aangeteekend.maar in het Neder- landsch niet! Vreemd mal gaat toch maar bovenall Raad van State. Naar het Nederl. Corresp. Bureau van betrouwbare zijde verneemt, zou luitenant generaal T- F. J. Muller Massis, comman dant van het veldleger, tevens comman dant van de vesting Holland, zeer ernstig in aanmerking komen voor het lidmaat schap va.n den Raad van State, ter ver vanging van wijlen gepens. luitenant-gen. W. Cool, oud-minister van oorlog. Bij Kon. Besluit is, gerekend van 27 November 1928, aan den reserve-eerste- luitenant K. A. Warmenhoven van het 14e regiment infanterie een eervol ontslag als zoodanig verleend uit den militairen dienst. Zware mist op de Schelde. Op de Schelde heerschte aldus de Tel., Zaterdag zware mist, met het gevolg, dat, niet minder dan vijf schepen aan den grond zijn veraakt. Het Fransche stoom schip „Ami .1 Sallandro'uze de Larmo- naix" dat te Antwerpen had geladen, liep aan den grond bij Terneuzen, doch kon door slee.pbooten weer vlot gebracht wor den en zijn reis voortzetten. Het Duit- sche s.s. „Ramses" en het Nederland sche s.s. „Grijpskerk" raakten eveneens aan den grond, doch slaagden er op eigen kracht in, weer vlot te komen. De Hoilandsche motorboot „Valk" raakte uit den koers bij Valkenisse en kreeg averij aan de kiel. Ten slotte deelde ook het Belgische s.s. „Liège" het lot der ge noemde schepen, doch kon na van sleep- booten hulp te hebben ontvangen, zijn reis eveneens vervolgen. Goes. Gemeenteraad. A.s. Don derdag, des namiddags twee uur, en zoo noodig des avonds, zal de Gemeenteraad vergaderen. Aan de orde komen: Ingekomen stuk ken. Vaststelling derde suppletoir kohier Hondenbelasting 1928. Voorstel tot vast stelling der korting op het salaris van den slachthuisbediende wegens het ge not van een ambtswoning. Besluit van het Gasthuisbestuur tot wijziging der be- grooting dier instelling voor 1927. Wijzi ging gemeente-begrooting 1928. Voorstel om aan den heer J. de Kruijter toe te staan, tot 31 December 1929 in functie te blijven als gemeente-archivaris. Ver zoek van den heer J. de Kruijter om ontslag als Lid van het Burg. Armbe stuur. Verzoek van J. A. van der Schuyt's Stoombootreederij om vergun ning tot het plaatsen van een gaslan taarn aan de Albert Joachimikade. Ver zoek van den heer J. F. Jansen om wijziging der voorwaarden, waaronder hem eigendommen zyn verkocht in Bouw plan 1. Bijplaatsing van twee straatlan taarns aan den Oostwal. Wijziging der verordening op de heffing eener straatbe lasting. Onderhandsche verpachting van grond met opstal aan den Heemisseweg. Benoeming van leden in onderscheidene commissies en besturen. Vaststelling der gemeente-begrooting voor 1923. Voorstel inzake de werkverschaffing gedurende het winterseizoen 1928/1929. Woning slachthuisbediende. Op 11 Mei 1928 werd door den Raad besloten een ambtswoning voor den slachthuisbediende te doen bouwen en hiervoor een crediet beschikbaar te stel len van f 3150. Deze som werd met f 230 verhoogd en derhalve gebracht op f3380- De woning is thans gereed en het laat zich aanzien, dat de kosten hiervan slechts weinig van het bedrag bovenge noemd zullen afwijken. Door den Raad werd destijds bepaald, dat de kosten van rente, afschrijving en onderhoud der woning geheel door de huur dienen te worden gedekt. Zulks zal hoogstwaarschijnlijk het geval zijn, wan neer de korting op het salaris wordt bepaald op 7 pCt. van bovengenoemde som, derhalve op f 23G.G0 of afgerond f 235, zijnde ongeveer I 4.50 per week. Gemeentearchivaris. Bij besluit van den Raad van 23 December 1927 werd aan den heer J. de Kruijter vergund om nog gedurende den tijd van een jaar in functie te blijven als gemeente-archi varis, ondanks het feit, dat hij op 21 December 1925 den Gö jarigen leeftijd had bereikt- Daar B. en W. op het behoud van den heer do Kruijter als ambtenaar nog steeds zeer veel prijs stellen, geven z.ij den Raad in overweging, genoemden termjjn te ver lengen tot 31 December 1929. Burg. Armbestuur. De heer J.de Kruijter, verzoekt om ontslag als lid van het Burg. Armbestuur, ingaande 1 Januari 1929. R. en W. geven den Raad in over weging hot gevraagde ontslag eervol te verleenen onder dankbetuiging voor de in bovengemelde functie bewezen dien sten. Plaatsen van een lantaarn. ,T. en A. van der Schuijt's Stoombootreederij vraagt vergunning tot hot plaatsen van een gaslantaarn aan de Albert Joachim- kade, welke uitsluitend zaï dienst doen tot verlichting van het terrein in geval van lossen of laden van schepen dier reedcrij. B. en W. geven den Raad in overwe ging, aan het verzoek te voldoen, onder zekere voorwaarden: o a. dat als erken ning van het gemeentelijk eigendoms recht een recognitie wordt betaald van f2.50 per jaar. Verpachting van grond. De pacht van den grond met opstal aan den Heemisseweg, welke door de gemeente van de firma A, S. J. Dekker is gekocht, en welke door genoemde firma was ver pacht aan den heer J. Westdorp, is krach tens het tusschen die firma en den heer Westdorp gemaakte huurcontract, verval len met ingang van den datum der over dracht. Na geploegd overleg geven B. en W. den Raad in overweging, den grond bovenbedoeld tot weder opzeggens onder hands aan den heer Westdorp te ver pachten voor de som van f270 per jaar onder bepaling, dat bij beëindiging der pacht van den grond of een d^el daar van, de gemeente aan den pachter een schadevergoedina zal betalen voor de ev. te velde staande gewassen, waarvan het bedrag door B. en W. in overleg met den pachter naar billijkheid zal worden vast gesteld. Straatverlichting. Voorgesteld wordt, om in verband met den bouw van woningen, aldaar, een tweetal straatlan taarns bij te plaatsen aan den Oostwal. Werkverschaffing. B. en W. ge ven den Raad in overweging om bij wijze van werkverschaffing gedurende het winterseizoen 1928/1929 te doen uitvoe ren de werken, in het rapport van den Directeur van Gemeentewerken vermeld, voorzooveel daartoe niet reeds eerder door den Raad besloten is. Voorts stellen zij voor, dezelfde loonregeling vast te stel len als gegolden heeft voor den winter 1927/1928, welke de werkloozen in staat stelt, om, mits zij1 goed werken, een weekloon te maken van f 15 k f 16. In het rapport worden genoemd: 1. Verbetering en verbreeding Parallel weg. Hiervoor zal noodig zijn: Materiaal en vervoer f1100. Aan ar- beidsloonen moet hierbij worden gere kend op een uitgave yan rond f 1003. 2. Verdere afwerking van den nieuw- gemaakten dam door de Westvest tus schen het Ravelijn bij de Brouwersgang en den Westsingel. Kosten f430. 3. Kanten der vesten opknappen en opzuiveren, speciaal langs den Westwal, Jac. Valckestraat en Oostsingel. Arbeids- loonen hieraan f500. 4. Verdere verbeteringen aan de plant soenen, waartoe: aanvullingen van de slooten langs het plantsoen Zaagmolen straat. Veranderingen plantsoen Oostwal bij de bebouwingen van Kloosterman en de Brurjne en van Riet; eenige plantsoen- vernieuwingen op den Westwal /bij het Ravelijn en bij het Leger des Heils, enz.). Voor een. en ander zjjn planten, hees ters, enz. in de kweekerjj voorhanden, zoodat allien arbeidsloon 'in rekening komt. Hiervoor te rekenen f 1003. 5. .Werken in bouwplan III. 'Egalisee- ren van terreinen. Uitgraven van grond en vervoer voor aanleg van straten. Hulp bq den aanleg van rioleeringen en trot toirs aan arbeidsloonen rond f 2200. 6. Werken aan den nieuwen weg van af de Zaagmolenstraat tot Havenzicht. Zoodra goedkeuring 'is verkregen tot het uitvoeren van de wegverbetering hoek Zaagmolenstraat tot aan Havenzicht, zul len hiervoor heel wat werken verricht kunnen worden door werkloozen. Kos ten f5850. Dit bedrag komt beschikbaar indien het tweede gedeelte van den weg met klinkers (volgens het voorstel) wordt be straat; werd dit een bitumenweg, dan is er veel minder werk aan voor werk loozen. Er moet op gerekend worden, dat aan de uitvoering van dit werk niet zal kun nen begonnen worden voor Februari of Maart 1929. 7. Vernieuwing en verbreeding van den Stationsweg. Geraamd voor arbeidaan grondwerken voor den Stationsweg f 1350. Idem voor den Oostsingel f 650, terwijl voor het leggen van rioleeringen op den Oostsingel daarbij aan arbeidsloon zal worden uitgegeven f 300. Samen f 2300. De totale uitgaven bedragen aan mate riaal f1200 en aan werkloonen f13150. Mocht bovenstaande niet void jende zijn, dan zou nog ernstig gedacht kunnen wor den aan een gedeelte demping van de Oostvest bij het Gasthuis. Wissenkerke. In de Vrijdag gehouden Raadsvergadering was dhr Kramer af wazig. Tot de ingekomen stukken, die alle voor kennisgeving werden aangeno men behoorde ook de bekende circulaire van de gemeente Axel inzake de verlaging van de jaarwedden van Burgemeester en Secretaris. Met belangstelling werd ken nis genomen van een schrijven der ver- eeniging van Nederlandsche Gemeenten waarin opgave werd gedaan van het voor deze gemeente- te verwachten aandeel in het Gemeentefonds waaraan door den voorzitter verdere berekeningen werden vastgeknoopt die aantoonden dat vermoe delijk een meerder inkomen voor de ge meente daarvan het gevolg zou zy'n. Toch merkte de voorzitter op, da,t de gege vens nog te vaag zjjn om daarop nu al vaststaande conclusies te kunnen bou wen. In verband met de bestaande plan nen tol reorganisatie van de brandweer is er bij enkele fabrikanten van auto brandspuiten een onderzoek ingesteld en werd op voorstel van B. en W. een com missie benoemd die in deze zaak den Raad zal hebben te adviseeren. In deze oommissie werden gekozen de heeren P. de Boer, C. Verburg en L. Hoveijn. Ver der werd besloten tot aanschaffing van een sectiewagen ten dienste van den veer- weg te Kamperland. In de vacature aan de O.L. school te Kamperland werd voor zien door de benoeming voor „vast" van den daar als tijdelijk werkzaam zijnden onderwijzer A. L. Dikkenberg. Aan het verzoek van het Haagsche comité 1929 om de ingezetenen in de gelegenheid te ^tellen de op 10 Januari 1929 bij gelegenheid van de huldiging van II. M. de Koningin-Moeder te geven zanguitvoe ring per radio te volgen werd met alg. st. gevolg gegeven. Dientengevolge zullen in de kerkgebouwen der Ned. Herv. Gem. te Wissenkerke, Kamperland en Geers- dijk voor rekening der gemeente luid sprekers worden geplaatst en het pu bliek tegen een laag entree toegang wor den verleend. Op voorstel van den voor zitter wordt als lid toegetreden tot de onlangs opgerichte provinciale afd. van de Vereeniging van Ned. Gem. Ook wordt met alg. st. besloten bij de Maatsch. „Zurich" een verzekering te sluiten tegen de gevolgen van de wettelijke aanspra kelijkheid. Aan de vereeniging voor Volksonderwijs en aan de besturen der bijz. scholen te Wissenkerke en Kamperland werd subsi die verleend voor het dezen winter te ge ven vervolgonderwijs tot een maximum van f 150 per school. De heer D. Haak te Kortgene werÜ voor den tijd van twee jaar benoemd als chef van dienst voor de keu ring van vleesch voor de gemeenten op N.-Beveland, nadat vooraf zijn instructie was vastgesteld. Een wijziging van de be grooting 1928 maakt een aflossing ad f 4000 op de electriciteitleening op 31 De cember a.s. mogelijk. Aan de orde werd gesteld de demping en verdere afwerking van de gerioleerde sloot aan de oostzijde van den veerweg te Kamperland. Die af werking ondervindt eenige moeilijkheid door gebrek aan medewerking van enkele aanwonenden, die niet genegen zijn de helft van de gedempte sloot aan het ge meentebestuur gratis af te staan. Door de leden Schippers en Noordhoek werd opge merkt dat waar de gemeente zich jjroote uitgaven voor deze gewenschte verbetering getroost, het zeer te betreuren is dat de totstandkoming van dit mooie werk door enkelen zou kunnen worden verijdeld. Daarom wordt voorgesteld het werk te vol tooien met dien verstande dat bij degenen die blijven weigeren niet tot verdere dem ping en bestrating zal worden overge gaan. Daartoe werd met alg. stemmen be sloten. Aan J. Kramer werd op zijn ver zoek een afwijking van de bouwverorde ning toegestaan, bestaande in het maken van een erker aan zijn woning in de Voor straat. Naar aanleiding van een rapport van den bouwopzichter inzake den toe stand van den toren en het doen aanbren gen van nieuwe wijzerplaten met twee wij zers worden B. en W. gemachtigd advies van een architect in te winnen inzake een verbouwing en verfraaiing van den toren. Bij de rondvraag informeert het lid van Nieuwenhuize of un mej. Oele, die aan de 0. L. school te Kamperland reeds eenlgen tijd haar gewaardeerde diensten presteert, daarvoor zal worden gehonoreerd, welke vraag door den voorzitter bevestigend werd beantwoord. Kruininoen. Vrijdagavond vierde de C.J.V. „Ora et Labora" alhier haar 10de jaarfeest. Het versierde Zondagsschool lokaal was geheel gevuld met belang stellende ouders, donateurs en algevaar digden van zusterverenigingen én <5ud- ledan. Na gebruikelijke opening door den eere-voorziiter Ds Diaderiks, heette de voorz. J. Waverijn de aanwezigen har telijk welkom, inzonderheid dhr Tabak, algemeen secretaris van het Ned. Jong. Verbond, op wiens initiatief nu 10 jaar geleden deze vereeniging is opgericht. Medeoprichter was dhr C. B. Koolhaas, die 8 jaar lang tot zijn vertrek uit deze gemeente voorzitter der Vereeniging is geweest. De voorzitter las een schrijven van den oud voorzitter voor waarin deze „"Ora et Labora" feliciteerde en waaruit bleek, dal hy nog meeleefde met de vereeniging en ^jjn veie vrienden. Het lid J. Hamelink memoreerde op keurige wijze het lief en leed der ver eeniging in de 10 jaren van haar be- staan. Een hoorspel getiteld: „Des Grijs aards droom'dat door Ds Diederiks vervaardigd en onder zijn leiding inge studeerd was, werd met groote aandacht gevolgd. De voorz. was zeker de tolk van allen toen hij Ds Diederiks dankto voor dit keurig werk, waaraan ook de leden met toewijding zich gegeven heb ben. Driestemmige zang door de leden met orgel wisselden met een kopje choco lademelk de verschillende nummers af. Het slotwoord sprak dhr Tabak,die op pakkende wijze uit het werk onder de jeugd door het Ned. Jong. Verbond deed uitkomen den ernst en de vreugd der jongelingschap. Baarland. Alhier is vanwege de Ned. Ilerv. Gem. opgericht de Christelijke Jon- gonsclub „Johannes". Reeds traden 12 jongens toe als lid. De vereeniging staat ouder leiding van Ds H. van der Loos, terwijl het verdere bestuur gevormd wordt door eenige jongens uit de club zelve. De vergaderingen vinden plaats op Zon dagavond van 61/27V2 uur. Na de Bij- beibesprekingen door den voorzitter le deren de jongens eigen werk. Het ligt in de bedoeling aan dit jongenswerk straks, zoo God wil, uitgebreider jeugd werk toe te voegen. Arnemulden. Door de politie is een persoon aangehouden die een rijwiel, dat hij in huurkoop had, onder verschillende personen heeft verloot. Tevens werd te gen den man proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Loterijwet. Vrijdagavond hield de Geref. Kna- penvereeniging „Benjamin" haar jaarver gadering. De leider, de heer J. J. C. v. d. Graaff, opende op de gebruikelijke wijze. Door Joost van Bolzen werd een opstel over Bybelsche .geschiedenis, dopr Jan Crucg over Vaderlandsche geschiedenis geleverd. Door den secretaris penning meester en bibliothecaris werd verslag uitgebracht, waaruit blijkt, dat het aan tal leden bedraagt 19 en het aantal boe ken 84. Verder werd de avond afgewis seld door voordrachten, het zingen van liederen en het 'gebruiken van choco lademelk met speculaas. Deze vergadering waarvoor veef belangstelling was, werd precies 10 uur met dank aan God geslo ten. 1 Koudekerke. Vrijdagavond hield de afd. van Patrimonium haar 25ste jaarverga dering. Brieven werden voorgelezen van den heer Burgemeester en van eenige naar elders vertrokken leden welke voor heen met de afd. meeleefden. Alle be vatten goede wenschen voor de toekomst van de jarige. Plaatselijke organisaties brachten hun groeten enheilwenschen over. Een naburige afdeeling en de gewes telijke organisatie kwamen feliciteeren. Een viertal leden spraken over Patri monium, vakorganisatie, maatschappelijk leven, sociale verhoudingen enz. Enkele anderen droegen een vers voor. Den voor zitter, de heer de Rijke, welke al die jaren die functie heeft waargenomen, werd een vulpen aangeboden. De secre taris las de geschiedenis der afdeeling welke hij uit de bronnen beschreven had. De voorzitter had in zijn openingswoord tamelijk wel He stemming vertolkt: Dank baar dat we er zijn en gebleven "£jn, maar niet voldaan wijl zoovelen zich op een afstand houden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zeist, F. G. Hospers te Noordwijk a. Zee; te Nieuw-Weerdinge, S. Goverts te Oldebroek; te Schalkwijk, J. C. G. Gobius du Sart te Wijk bij Heusden. Aangenomen naar Hardenborg, W. Th. Hoek) te Waden oyen. Bedankt voor Haskerhorne door J. W. Blankert te St. Oedenrode. Geref. Kerken. Bedankt voor Gouda, J. A. Schep te Bolnes; voor Erk, W. Doorenbos te Ger- kesklooster-Stroobosvoor Doornspijk, A. Koning te St. Laurens. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Meppel, C. H. Beekamp te Harlingen en R. E. Sluiter te Assen; te 's Gravenzande, P. de Groot te Rotterdam en Joh. Janssen te Leiden. be.trijdt met >ucce. Bij Afioth. «n Drog. hetlt Jool f0.75t halv Jool f 0A5 Goes. Kerkbouw. Reeds geruimen tijd werd door den Kerkeraad en vele le den van de Geref. Kerk alhier de behoefte gevoeld aan een nieuw kerkgebouw. De tegenwoordige kerk voldoet niet meer aan de eischen van den tijd en werd bovendien te klein. In verband daarmede werd in den loop van dit jaar een gemeentevergadering ge houden, waarin een voorstel van den Kerkeraad om een nieuw kerkgebouw te stichten algemeene instemming vond en een bouwcommissie werd benoemd die al lereerst de financieele zijde van de zaak onder de oogen zou hebben te zien. Het resultaat van 'den arbeid dezer com missie is geweest, dat een niet onbelang rijk bedrag aan giften werd toegezegd, ter wijl de vaste bijdragen zoodanig werden verhoogd, dat aan den Kerkeraad kon worden geadviseerd tot den bouw van een nieuwe kerk te besluiten, welk advies door den Kerkeraad werd opgevolgd. Tot architect werd benoemd de beer F. G. C. Rothuizen alhier. Wanneer zich geen bijzondere omstan digheden voordoen, zal Goes dus over niet te langen tijd een nieuwe Geref. Kerk rijk zijn. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling een kerk te bouwen, die pl.m. 800 zit plaatsen bevat, maar die zoo is ingericht, dat dit getal zonder eenig bezwaar later zoo noodig belangrijk kan worden opge voerd. Tot ouderling bij de Geref. Kerk al hier zijn gekozen dhrn R. Buitenhuis, P. Staal en J. Laport en tot diaken dhrn L. Smit en N. Steenblok. 's-H. Arendskerke. Bij de Vrjjdag gehou den stemming' voor leden van den Ker keraad der Ned. Herv. gemeente alhier werd herkozen als diaken de heer D. v. d. Maale Jansz. In de plaats van den heer Jacs. Nijsse, die, na een reeks van jaren als ouderling de gemeente te heb ben gediend, voor een herbenoeming nis 'zoodanig niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd benoemd de heer Joz. Mol' thans diaken, terwijl in de daardoor opengevallen plaats van diaken werd benoemd de heer M. Vogelaar. N. en St. Joo8land. Benoemd tot orga nist in de Ned. Herv. Kerk alhier dhr J. W. F. van Waarde. Ds J. de Visser, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Middelburg, is 13 December vijf en twintig jaar aldaar werk zaam. Hij aanvaardde het predikambt in 1894 te Bra'kel en stond achtereenvolgens te Brakel (18941897), Leerdam (1897 1901 en te Makkum (19011903), in welk jaar hij- te Middelburg 'kwam. Ds de Visser is praetor van den ring Middelburg en lid van het classicale bestuur van Middelburg. Verkoop van een kerk. Naar de Geref. „Amst. Kerkbode" meldt heeft de Kerkeraad van Amsterdam (Groot) beslo ten, de Commissie van Beheer te machti gen tot den verkoop van de Plantagekerk aan de Daklaan, die reeds eerder buiten dienst is gesteld en wel onder deze voor waarden, dat het gebouw voortaan noch als kerkgebouw van een andere gemeente, noch als biosooop zal worden gebruikt. Giften. Ds P. Blaauw, predikant der Ned. Herv. gem. te Eerbeek, heeft door bemiddeling van twee ingezetenen twee duizend gulden ter verfraaiing van het inwendige der kerk ontvangen. Dr K. E. W. Strootman. Naar uit Apeldoorn gemeld wordt, heeft de in specteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Apeldoorn, dr K. E. W. Stroot man, om gezondheidsredenen teg'en 1 Mei 1929 eervol ontslag gevraagd. Geslaagd te Amsterdam voor semi- arts, de heer C. J. M. Boogerd, geboren' te Nieuwerkerk. Geslaagd voor 3e stuurman groote stoomvaart de heeren A. Maas, E. de Vries en H. C. Verseput. Een onwillige wachtgel der. Een onderwijzer-wachtgelder te Venlo bedankte voor zijn ''benoeming tot onderwijzer aan de o.l'. school te Diever. Bij het bestuur dier gemeente is thans van den minister bericht ontvangen, dat het wachtgeld van dezen onderwijzer zal worden ingetrokken. Ongelukken. Zaterdagmorgen heeft aan de mergelgroeve bij St. Pieters berg bij Maastricht een ernstige instorting plaats gehad. Verscheidene arbeiders wer den door vallend gesteente bedolven. On middellijk werd met het opruimingswerk begonnen. Alle arbeiders konden bevrijd worden, uitgezonderd de arbeider K., 49 jaar oud, vader van acht kinderen, wo nende te Maastricht. Na eenigen tijd werd hij dood onder de puinhoopen vandaan gehaald. Gisteravond geraakte de 12- jarige S. te Erika onder de goederentram. Eén der beenen van den kleine werd ter hoogte van de knie totaal verbrijzeld. Zekere B., koopman te Kerkenbosch (D.), die Donderdag aangereden werd door een vrachtauto, is thans aan de gevolgen overleden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2