DIENST OË ALGEMEENE SPA ARVERZEKERING VENDUTIE. Brandwonden N.V. HOLLANDSEHE BASALTINE TEGELFABRIEK Voor de Jeugd. Om verkleurde tanden wit te maken, OpenbareVerkoopingen 's-Gravenhige - Anna van Saxenplein 3 Nederlandsche Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen Maatschappelijk Kapitaal F 500000.- i aanvragen en aanbiedingen in „DE ZEEUW" geplaatst hebben altijd succes. Woensdag 12 December 1928, Woensdag 12 December 1928, verkoopen: DEN LANDBOUWERS-INSPAN, Een Huis en Schuur met Erf INBOEDEL, 14 perceelen Bouw- en Weiland Coöperatief Spaarsysteem Middelburg, Wagenaarstraat E 112 waarop zelfs heete en natte roorwerpen geen kringen achterlaten. Practisch wa ren ook de gordijnroeden met heksluiting voor ronde ramen en erkers. Vroeger moest men die 's avonds met de gordijnen recht afsluiten, nu trekt men deze een voudig in boogvorm dicht. Het is prettig en nuttig tegelijk zulk een demonstratie te bezoeken. Misschien ligt het organiseeren van zulk een tentoonstelling ook wel op den weg van onze Vrouwenbonden te Goes, JVlid- delburg, Vlissingen, enz. Enkele recepten. Visch bakken. Schub de visch in de richting van den staart naar den kop. Maak ze schoon, d.w.z. snijd den kop er af en snijd ze aan de buikzijde zoo ver open, als noodig is, om de ingewan den te verwijderen, of maak een schuine insnijding achter den kop en verwijder de ingewanden (b.v. bij bot en schol). Neem ook het zwarte vliesje weg. dat om de ingewanden heen zit. Knip een stukje van den staart en van de vinnen. Wasch de visch van binnen en van buiten goed schoon. Geef op gelijke afstanden met een scherp mes insnijdingen in het vel, dwars over den visch, om het springen van de huid te voorkomen tijdens het bak ken. Bovendien wordt de visch dan eer der gaar en dringt het zout beter in het vleesch. Wrijf ze aan beide zijden in met het zout, zet ze hiermee eenigen tijd weg om het zout er goed in te laten trek ken. Bak de visch in boterolie of sla olie. Doe hiervan een zeer ruime hoeveel heid in de koekepan en laat het zóó heet worden, dat er een flinke blauwe damp afkomt. Droog de visch af met een ouden doek- Leg de visch voorzichtig in het heete vet, eerst aan den lichten, daarna aan den donkeren kant. Bak ze aan beide kan ten lichtbruin, laat ze even op grauw papier liggen om het overtollige vet te doen uittrekken. F ij n brood (pain de luxe). 250 gr. (Va pond) tarwebloem, 50 gr. (1/2 ons) boter, 5 gram zout, 30 gr. suiker, 20 gr. gist, 7io L. lauwe melk, 1 ei (niet be paald noodig). Maak van de bloem, de gist en de helft van do melk een zetsel en laat dit 10 fi 15 minuten rijzen. Voeg er 'dan de suiker bij. het zout, de weekgemaakte boter, de overige lauwe melk en het on geklopte ei (neem, als het ei niet wordt gebruikt, iets meer melk); kneed alles flink door elkaar gedurende 10 h 15 mi nuten en laat het deeg dan, onder een vochtigen doek, een uur rijzen. Werk op een met bloem bestoven tafel het deeg nog even om, verdeel het in 8 5, 10 gelijke deelen, vorm daarvan op een met 'bloem bestoven deegplank of tafel kleine broodjes in den .gewensch'- ten vorm. Laat zo op een met bloem bestoven plank een half uur narijzenl breng ze over op een beboterd bakblik, bestrijk ze met wat geklopt ei of wat melk, bestrooi ze al cüf niet met suiker en bak ze in een heeten oven gaar (on geveer 10 minuten). Sneeuwballen. 250 gram (i/s pond) bloem, 200 gram (2 ons) boter, 200 gram melk, 7 eieren, 1 ons krenten, 1 snuifje zout. Boter en melk koken, daar de bloem doorroeren, zoodat het een flink deeg wordt, daarna één voor één de eieren erdoor roeren en het laatst de krenten. Verder telkens een lepel beslag in de kokende olie of reuzel doen en wanneer de bollen "beginnen te drijven, met een breinaald gedurig in het gebak prikken. Flink met poedersuiker bestrooien. Eenige wenken. Vlekken uil de teere stoffen. Een beetje eucalyptusolie op een zarh- ten, schoonen doek gesprenkeld, is het veiligste en best?, middel om vlekken uit teere stoffen te verwijderen. Barsten van lak schoenen. Om het barsten van lakschoenen 'te voor komen, wrijve men ze voor het weg zetten met wat vaseline of sla-olie in en zette zo dan op schoenspanners. Krassen op meubelen. Krassen op meubelen krijgt men weg, door ze te wrijven met gelijke deelen slaolie en azijn. Goed in het hout wrijven met een zach- ten doek. Daarna gewoon wrijven. Besté jongens en meisjes. De St. Nicolaasdrukte is nu weer ach ter den rug. Ik hoop, dat de Sint jullie allemaal goed bedacht heeft en dat hij niet een van onze familie heeft vergelen. Jullie moeten nu maar eens gauw schrij ven hoe 't gegaan is. Ik denk dat jullie al de namen van de prijswinners gelezen hebt; ik zou daar tenminste ook 't allereerst naar gekeken hebben denk ik. Eerlijk zullen we alles deelen, zegt het versje. Dat heb ik ook getracht te doen en ik hoop dat 'tmij gelukt is. Natuurlijk kwamen de neefjes en nichtjes die er het laatst bijgekomen zijn nog niet voor een prijsje in aanmerking. Allicht krijgen zij een volgend maal een beurt. Ik hoop dat jullie over de prijzen te vreden zult zijn. Mochten er zijn die, om dat ze b.v. al een album hebben, graag willen ruilen, dan moeten ze dat maar eens even schrijven, maar 'dan liefst spoedig, anders wordt het wat lastig met het heen en weer zenden. Nu jongelui, vele groeten hoor, van TANTE DOLLY. 13 October. I. Komt met een raadsel op 't appel, tante Dollie gebruikt ze wel. Onderd.: Eiland, appels, peren mokka, trottoir, zwemmen, geul, teelt, "dagblad, zet. II. De brug over de eendracht is ge opend. Onderd. Schot, brug, Dien, deeg, pot, veeren, dag, pen. 27 October. I. Voor de zending dragen kinderen graag een steentje bij. Onderd. Java, Indië, dessa, goeroe, Batavia, re- .gent, gong, kinderen, zending, rijst, e. II. Vele kleintjes maken een groote. Onderd. Klein, jol, nat, sterk, meer, veel, leeg, een, o. 10 November. I. Alles wat uw hand vindt om te doen, doe dit met uwe macht. Onderd. Tomaten, hand, mat, Schelde, westen, avond, minuut, meeu wen, wol, Do, Ida, A. II. Laat de kinderen tot mjj komen. Onderd. Toren, man, klok, tijd, tram, el, Dien, Teo. 24 November. I. De storm heeft op vele plaatsen schade aangericht. Onderd. Sloe, Vecht, Drentsche A, A, Maas, Grift, Tholen, Pampus. II. Achter de wolken schijnt de zon. Onderd. Wees, wol, dijken, schade, rech ter, tenten. De volgende prijzen worden toegekend aan: Wolfaartsdijk, „Leeuwtje", Ansichtenal bum. Colijnsplaat, „Bakkerinnetje en Zwart oogje", photoalbum. Uapinge, „Bijdehandje en Boterbloem", photoalbum. Goes, „Leergang", ansichtenalbum. „Gla diolus, Talbot en Fiat" ansichtenalbum. „Mignon, Ceacilia en Vox humana", pho toalbum. „Goudblondje" een boekje. 's-H. Arendskerlce, „Elfje", doosje post. „Leesgraag", ansichtenalbum. „Duifje", poesiealbum. 's-H. H. kinderen, „Het viertal", ansich tenalbum. „De Gebroeders", ansichten album. Koudekerke, „Corna. Hujjsman", poesie album. Krabbendijke, „Luistervink", ansichten album. „Tulpje en Waterlelie", ansichten album. „Sleutenbloempje" ansichtenal bum. St.-Laurens, „Rozeknop", poesie-album. Nieuwdorp, „Dagbloem en Wilde win gerd", ansichtenalbum. „Mulderinnetje en Bloemenmeisje", ansichtenalbum. Oudelande, „Moeders jongste", doosje post. Oostkapelle, „W. L.", ansichtenalbum. „Schuilvink en Klaverbloem", ansichten album. Hier volgen de nieuwe prijsraadsels: I. Voor de grooteren: Er zjjn vele koolsoorten; het meeste worden roode en witte kooien gebruikt. In den winter zjjn ingemaakte groenten wat lekker. Het koninkje der kabouters was vlug. Het ijs dreef in schollen rond. Alle gevaar was nog niet geweken. Hij had dan ook vele kneuzingen opgeloopen. "Het hout was nog niet droog. Gooi die snip pers papier maar in de kachel. Spreken is zilver, zwijgen is goud. De meeuwen scheerden over het water. Jan, help me even bij het lossen van de kar. Gent is uit de geschiedenis bekend. Prikkeldraad versperringen moesten den vijand ophou den. Werden er velen gevangen geno men? Ee#i kwartier voor den tijd was hij al aanwezig. Tel dat geld even voor me! In sommige barometers gebruikt men kwik. In school maken we sommen met een staart. In bovenstaande zinnen zijn 10 namen van vogels verborgen. Wie kan zè vin den? Voor de vorming van een woord mogen de lettergrepen van twee .of meer zinnen wel dienst doen. Bijv. Er zijn veel kool soorten, het m e e s te worden roode- en witte kooien gebruikt. (Ingez. door Moeders jongste). II. Voor de kleineren: M'n geheel bestaat uit 30 letters. Jacob had vele 16. 20. 5. 24. 30. 18. 4. 10 was een neef van Abraham. Een 3. 7. 1. werd dikwijls geëischt. 5. 26. 4. 19. 14. was de schoonmoeder van Ruth. Abraham woonde in een 15. 29. 5. 23. Bij 13. 28. werden de Israëlieten ver slagen. Te 21. 18. 2. 25. waren waterfonteinen en palmboomen. 11. 27. 8. 9. 17. 6. 22. 12. is een der laatste boeken van het O. T. JONGENSLEVEN. (Vervolg.) 'tls goed hoor, riep hij terug, houd ze dan maar goed vast, tot ik kom, ik heb nu nog geen tijd. Maar, dacht hij, als het toch eens waar was, als Gerrit het nu eens niet gezegd had om hem te plagen. En voorzichtig gluurde hij om een hoekje van 't gordijn. Doch er was niets te zien, alleen Jannie was in den tuin aan het bloemen plukken. Ongeduldig keek hij telkens op de klok, zouden ze nu nog niet komen. Wacht, hij ging maar vast aan zijn huiswerk be ginnen, dan had hij, als ze straks kwa men, alvast iets af. IJverig zocht hij zijn boeken bjj elkaar, nam zijn tasch en ging naar boven. Toen hij op zijn kamertje kwam, was het eerste wat hjj zag een groot vel papier, en met koeien van letters er op geschreven: Aon Wiml Die was nu eens fijn, Wim die kocht een konjjn, Van een jongen, met in zjjn hand, Een heele groote hengselmand, Dadelijk wilde hjj het koopen, Voorzichtig deed hjj 't deksel open. En toen zjjn mond wjjd open van ver bazen, Zag onze Wim, twee vette hazen. Hoogachtend, Uw dw. Gerrit. Bah, wat flauw, mompelde hij, maar wacht maar jochie, 'k zal het je wel even betaald zetten. Hij zou er wat onder zet ten, en dan weer net zoo neerleggen. Als Gerrit dan straks kwam om zijn werk te maken, zou hij het wel zien en lezen. Maar wat moest er nu bij, dat was nu juist de groote vraag. Mijnheer, ik dank u wel voor 'tvers, waar ik heel vereerd mee was. Hé, nee, dat was toch eigenlijk niets leuk. Jammer, dat hij ook niet zoo rjjmen kon. Hij zou het toch eens probeeren. Eerst maareveai in zijn kladschrift. Als Gerrit nu maar niet zoo gauw kwam. Wel een half uur was Wim bezig. 1 M Bedankt voor 't gedicht Over m'n verbaasde gezicht r i 'Tl Hé, het viel toch niets mee, nu wist hij al weer niet, hoe verder te jjaan. Ineens zette hij er een kras door en begon opnieuw. Gerrit riep: Wim! de konijnen! Maar ifc keek toen door de gordijnen, Ik dacht, het zal wel niet zoo zijn, En 't was ook zoo, 'k zag geen konijn, Er was heelemaal niets aan de hand. Wat had Gerrit toen het land. 1 Vol trots las Wim het nog eens over, wat zou Gerrit daar wel van zeggen. 'tWas wel niet zoo heel mooi, maar het rijmde toch, en dat was toch de hoofdzaak. En Gerrit zou best begrjjpen, wat hij bedoelde. Zie zoo, nu nog even overschrijven en dan naar beneden, voor dat Gerrit boven kwam. Haastig schreef hij het er onder, met dikke zwarte letters. Zoo, nu geen naam er onder, dat was eigenljjk nog veel leuker. Sst. kwam Gerrit daar niet? Oh, nee, 'twas Jannie die naar boven ging, met kleine Trees. Bij de deur ging hjj nog eens terug om het over te lezen. 'tWas toch toch wal goed zoo. Wacht, hjj wist nog beter, hij zou het er af scheuren, en dan het op de plaats van het andere leggen. Jammer, dat hjj Gerrit's gezicht niet zien kon. Dat zou de moeite waard zjjn. En nu gauw weg en net doen, alsof er niets aan de hand was, en alsof hjj nog niets gezien had. en om het tandvleesch weder een gezonde kleur terug te geven, moet den tandaanslag verwijderd worden, zooala tandartsen adviseeren. zaden van TJELEF 86 k 3 FLINKE AGENTEN gevraagd, t 3 op plaatsen waar we nog niet vertegenwoordigd zijn. Ruime verdienstel \7erkleurde tanden kunnen wit en zelfs weder blinkend wor den. Wanneer gij er dagelijks zorg aan besteedt kunt gij een groote verandering in de kleur Uwer tanden teweeg brengen en ze weder blinkend wit maken. Er is thans een nieuwe methode om voor Uw tanden en tand vleesch te zorgen. Een methode die den tandaanslag verwijdert, welke Uw tanden bedekt. Deze tandaanslag absorbeert kleur stoffen en maakt dat Uw tanden er dof uitzien. Voelt eens met Uw tong langs Uw tanden en gij zult dien tandaanslag bemerken. Deze is een groote vijand van fraaie tan den en gezond tandvleesch. Hij hecht zich aan de tanden vast, werkt zich er tusschen en blijft daar vastzitten. Uw tand vleesch wordt blootgesteld aan bacteriën en Uw tanden aan bederf. Deze bacteriën te zamen met tandsteen zijn de hoofdoorzaken van pyorrhea Oude methoden bestreden dezen tandaanslag niet op af doende wijze, daarom waren leelijke tanden een gewoon verschijnsel. Gil kunt dit veranderen, doch niet door het gewone borstelen der tanden. De schoone witte tanden die gij anderen benijdt, moeten te voorschijn komen. De moderne wetenschap heeft thans een uitstekenden aanslag- bestrijder gevonden, die Pep- sodent genaamd is. Deze lost den tandaanslag eerst op en verwijdert dezen vervolgens. Het beschermt het tandvleesch en maakt dit sterker, terwijl de tanden op een vlugge en juiste wijze worden verfraaid. Beproeft Pepsodent. Bij iederen drogist is een tube verkrijgbaar. Let er eens op hoe verschillend Uw tanden er uitzien en hoe als het ware Uw geheele gelaats uitdrukking verandert Dc moderne Amerikaansche Tandpasta. Verwijdert den aanslag. Te koop wegens gevorderden leeftijd" Het gunstig, midden op het dorp Wemeldinge gelegen Hotel Café Restaurant met Stalling, Erf en Tuin. Te bevragen bij den eigenaar- bewoner M, KORSTANJE, of bij Notaris J. C. KRAMKapelle. Deurwaarder J. M. DE KOK te Goes, zal op 's voormiddags 10 uur, in „De Prins van Oranje" te Goes VERKOOPEN: Kabinet, Kasten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Klokken, Kleeden, Matten, Bedden, Matrassen, Ledikanten, Ka chels, Lampen, Schrijfmachine merk „Imperial", Hectograaf, Glas- en Aardewerk. Voorts: een partij Afbraak, als: Planken, Balken, Latten. Ribben, Brandhout enz. Zindelijke goederen kunnen worden bijgebracht waarvan opgave te doen bij den Vendumeester D. JACOBS of ten kantore van voornoemden Deurwaarder aan de Kleine Kade No. 11, te Goes. Kijkdag Dinsdags te voren. De Notaris A. TH. VERBIST te Goes, is voornemens op des middags 12 uur, ten verzoeke van den heer P. VERTRIEST te Heinkenszand, op de door hem be woonde hofstede, in het openbaar te bestaande uit: 1 Paard (Merrie) oud 7 jaar, 1 Ponny, 3 éénjarige Paarden, 2 Koeien, waar van één aan de rekening, 6 Runde ren, 20 Loopvarkens, 1 Wagen, Driewielskar, Dogcar, Ploeg,Vracht auto, 4 pers, Auto, Motorfiets, Vee bascule, Peemolen, 300 baggen Man gels, verplaatsbaar Wagenhuis, Var- kensbakken, Harnassement en verder gereedschap. Betaling contant ten overstaan van den Notaris J. J. VAN DIJKE te Kruinlngen, ten verzoeke van de ERFGENAMEN van wijlen den heer PHILlPPUS C0K, op Woensdag 12 December 1928 te Kruiningen: a. des voormiddags 11.30 uur in het hotel „Het Wapen van Zeeland" te Kruiningen, aan de Snelle Markt, groot 1 are 74 centiare. In gebruik te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen, doch niet voor 1 Januari 1929. Te bezichtigen Maandag 10 en Dinsdag II December 1928, des na middags van 1 tot 4 uur. b. des namiddags 1 uur aan boven vermelde woning, om contant geld, bestaande uit: een eikenhouten Ka binet, een eikenhouten Bureau, een' Kastklok, Pendule, oud porceleinen Kommen, Kachels, Tafels, Stoelen, Glas- en aardewerk, twee veeren Bedden met toebehooren en al het geen verder ten verkoop zal worden aangeboden. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Woensdag 12 Deo. 1928 nam. 2 uur in „de Prins van Oranje" aldaar, ten verzoeke van de Diaconie der Nederd. Hervormde Ge meente te Goes publiek verpachten: voor 7 jaren (19291936) onder Goes, Kloetinge, 'sHeer Abts- kerke, 's Gravenpolder, Hoedekenskerke, Baarland en Waarde. Notities verkrijgbaar ten kantore van den Notaris. Opgericht 1907 met stortingen vanaf f3.— per maand Beleggingen uitsluitend in Ie Hypotheken Spaarkas 1928 sluit 31 December a.s. Wie dus voor dien datum toetreedt, verkort zijn contract van 15 op 14 jaren. Vraagt inlichtingen voor Agentschap en gratis brochure aan het bijkantoor te Directeur: C. C. MANTZ TE 's-GRAVENHAGE. (Geheel geplaatst en volgestort.) genezen door De Maatschappij geeft thans uit: 5 °/o Obligation ad F lOOO. in de leening Ao 1928, groot F 600000, tot den koers van 100 Deze obligatiën zijn verkrijgbaar bij H.H. Commissionairs in Effec ten en Bank-Instellingen. Het verslag over het laatste boekjaar wordt op aanvrage gaarne toegezonden, De Directie: Mr. Dr. J. D. TEN BRUGGEN CATE. G, J. J. ROËL, KANTOOR: Geldersche straat 12 te ROTTERDAM - Telefoon 5678-5679 FABRIEK: Merwedestraat te DORDRECHT - Telefoon 1128 BASALTINE-TEGELS in diverse dikten voor trottoirs, perrons, fabrieksvloeren, opslagplaatsen, garages, smederijen, enz. BASALTINE-TROTTOIRBANDEN en BOCHTSTUKKEN in alle gewenschte profielen, GEKLEURDE BASALTINE-TEGELS, bijzonder geschikt voor pleinen, vluchtheuvels, binnen- en speelplaatsen, enz. Leverantie onder strengste keur en met grootste garantie

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 7