PUROL Uit de Provincie. Kerknieuws. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Rechtzaken. in verzocht wordt hen vrij to stollen van totaling der straatbelasting, voor ken nisgeving aan te nemen. Ten slotte pen adres van G. J. Lam- bertz, waarin hij bij aanneming van het voorstel tot instolling van een commis sie voor verzoekschriften, vraagt pok zjjn bekend en meermalen herhaald verzoek om rehabilitatie te behandelen. De reoht8che samenwerking. Naar aanleiding van de stemming om trent den subsidiepost R.K. Handelsschool te Tilburg zegt de „Maasbode": Na 11 November 1925 staat, nu 6 De cember 1928 aangeteekend als een dies ater in de annalen der rechtsche samen werking op staatkundig terrein, of liever van hetgeen ten dezen naar veler hoop en sommiger verwachting nog zou te redden vallen voor een nieuwe aera van christelijke politiek. Was vóór drie jaren bij het afstem men van den gezantschapspost bjj den H. Stoel de situatie nog aldus, dat de christelijk historischen zich lieten mees loe pen in het anti papistisch avontuur van ds Kersten, gisteren namen zij zelfs de leiding voor een nieuw anti-Katholiek of fensief ter Tweede Kamer, waarvan dit maal de Katholieke Handelshoogeschool de dupe worden moest. Lag de politieke horizon na het alge meen debat over de Rijksbegrooting nog even sterk in nevelen gehuld als te voren, omdat met name over de practische be reidheid der christelijk-historische frac tie, om het oude coalitie-accoord te hel pen herleven, nog altijd geen klaarheid wilde rijzen, na deze reprise van open lijk beleden anti katholieke gezindheid is het vooruitzicht op een oplossing, als de optimisten onder ons nog durfden verhopen, aanzienlijk meer versomberd. De behoedzaamheid, waarvan hij het politiek de£>at de woorden der chris telijk-historische sprekers deden blijken, komt door deze daad wel in een heel eigenaardig licht te staan. Zij heeft al thans dit voordeel, 'dat wij thans eens te meer hebben ervaren, wat wij politiek gesproken aan deze groep van onze ex- coaliliegenooten hebben. Deze nieuwe tragedie op het politiek tooneel bevat voor ons, katholieken, wel een hoogst ernstige les. Vergadering Centrale van A. R. Kies verenigingen te Zierikzee. Gisteren hield bovengenoemde centrale in do Consistorie der Geref. Kerk te Zierikzee, haar jaarvergadering. De voorzitter, dhr W. den Boer, open de de vergadering op de gebruikelijke wjjze, las Ps. 24 en sprak een kort openingswoord. Allereerst .sprak hij zijn blijdschap uit over de goede opkomst. Alle kiesvereni gingen waren vertegenwoordigd. Voorts wees hij op de moeilijke politieke om standigheden waarin we op politiek ge bied verkeeren, op den ongewenschten toestand van een intermezzo-kabinet en de algemeene verwarring, welke valt waar te nemen. Tenslotte, aldus spreker, is het God, die regeert en ook de geschie denis maakt. Na lezing der notulen werden de in gekomen stukken behandeld. Vervolgens bracht dhr W. de Kam ver slag uit van de door hem te 's-Graven- hage bijgewoonde cursusvergadering. Dhr W. van den Berg leverde hierna een overzichtelijk jaarverslag, waaraan hij enkele opmerkingen vastknoopte, in ver band met de politieke constellatie op ons eiland. In verband met de gevoerde pro paganda bracht hij in herinnering den goed geslaagden partijdag te Bruinisse, alsmede de uitgifte van het maandblad „De Schouwen-Duivelander". Ook wees hij er op, dat het liberalisme als beginsel, ook in onze omgeving zoo goed als af gedaan heeft, doch dat het socialisme daarvoor in de plaats is gekomen. Ten aanzien van de Staatkundig Geref. Partij constateerde hij, dat deze partij niet naast ons, maar tegenover ons staat. Tenslotte drong hij er op aan toch vóór alles het beginsel hoog te houden. Be voorzitter bracht dhr v. d. Berg dank voor zijn uitnemend jaarverslag. Hij bracht vervolgens in herinnering, dat dhr A. Timmerman Czn Maandag j.l. zijn 75- sten verjaardag mocht herdenken en wenschte hem .Gods zegen toe. (Instem ming.) Dhr Timmerman bracht zijn financieel jaarverslag uit. Hem werd dank gebracht voor het gevoerde beheer. Bij de te voeren .propaganda met het oog op den naderenden verkiezingsstrijd werd breedvoerig stil gestaan. Besloten werd enkele sprekers te laten optreden. Naar aanleiding van het door dhr de Bruine (Brouwershaven) uitgebrachte ver slag van de vergadering van het Prov. Comité, ontspon zich een vrij lange dis cussie inzake de candidaatstelling voor leden van de Tweede Kamer. Tenslotte bleek dat de meerderheid der aanwezigen het meest gevoelde voor een candidaat die zich ook wenscht te inte resseeren voor speciale Zeeuwsche aan gelegenheden. In verband daarmede werd de naam van oud-minister van Dijk ge noemd. Tot vertegjenwoordiger voor de kamer sectie werd, in de plaats van den heer Mulder benoemd dhr W. den Boer, die deze functie aannam. Nadat nog enkele huishoudelijke aangelegenheden waren be sproken sloot dhr Kuiper de vergadering met dankgebed. H e r ij k. De herijk der maten en gewichten in 1929 zal voor de hierna vermelde gemeenten plaats hebben op de volgende dagen en nader door den IJker in overleg met het gemeentebestuur vast te stellen uren: Te Goesvoor Goes 26, /27 en 28 Februari, 1, 4, 6, 7 en 8 Maart; voor Kattendijke 6 Maart; voor Kloetinge 11 Maart en 12 Maart nam.; 'sHeer Hen- drikskinderen en Wissenkerke (gemeente 'e Heer Arondskerke) 12 Maart voorm. Te Rilland-Bath 18 Maart nam. en 19 Maart. Te Krabbendjjke 20 en -21 Maart. Te Waarde 22 Maart. Te Kruiningen 26 en 27 Maart. Te IJerseke 9, 10 en 11 Aprü en 12 April voorm. Te Wemeldinge 16 April nam. en 17 en 18 April. Te Kapelle 22, 23 en 24 April. Te Wolphaartsdijk 29 en 30 April. Te Heinkenszand: voor Heinkenszand 1 Mei; voor 'sHeer Arendskerke 2 Mei; voor Nieuwdorp (gemeente 's H. Arends kerke) 3 Mei. Te 's Heerenhoek 6 Mei. Te Borsselen 7 Mei. Te Ovezande: voor Ovezande 8 Mei voorm.; voor Nisse 8 Mei nam. Te Ellewoutsdijkvoor Ellewoutsdijk 13 Mei voorm.; voor Driewegen 13 Mei nam. Te Baarland: voor Baarland 14 Mei voorm.; voor Oudelande 14 Mei nam. Te Hoedekenskerke 15 Mei. Te 's Gravenpolder: voor 's Gravenpol der en 'sHeer Abtskerke 22 Mei; Te Hansweert: voor Hansweert 23 Mei voorm. en 24 Mei voor Schore 23 Mei namiddag. Te Kloosterzande: voor Hontenisse en Ossenisse 2, 3 en 4 Juli. Te Rapenburg: voor Hengstdijk 5 Juli voorm.; voor Doschkapelle 5 Juli nam.; voor Stoppeldijk 6 Juli. Te Hulst: voor Hulst 8 Juli nam. en 9 en 10 Juli. voor St. Janssteen 11 Juli; voor Clinge 12 Juli en 13 Juli voorm. Te Graauw en Langendam 15 Juli. Te Zaamslag 16 en 17 Juli. Te Axel: voor Axel "22 Juli nam-, 24, 25 en 26 Juli en 27 Juli voorm.; voor Koewacht 23 Juli. Te Zuiddorpe: voor Zuiddorpe en Over slag 29 Juli. Te Westdorpe 30 Juli en 31 Juli voorm. Te Sas van Gent: voor Sas van Gent 1 en 2 Aug. en 5 Aug. nam.; voor Philip pine 6 Aug. Te Sluiskil 7 Augustus. Te Neuzen: 12 Augustus nam.,'13, 14, 16 en 17 Aug., en 19 Aug. nam. Te Hoek 20 Augustus. Te IJzendijke: voor IJzendijke en Wa terlandkerkje 21 en 22 Aug. Te Biervliet 23 Aug. en 24 Aug. v.m. Te Hoofdplaat 26 Augustus- Te Schoondijke 27 Aug. en 28 Aug. voormiddag. Te Oostburg 2 September nam- en 3 en 4 September. Te Aardenburgvoor Aardenburg 5 Sep tember en 6 en 7 Sept. voorm.; ypor Eede en St. Kruis 6 Sept. nam. Te Sluis 9 en 10 September. Te Retranchement 11 September. Te Cadzand 12 September. Te Zuidzande 13 Sepfember. Te Nieuwvliet 16 September- Te Groede 17 Sept- en 18 Sept. v.m. Te Breskens 23 Sept. nam. en 24 en 25 Sept. Donderdagmiddag is nabij Capelle (bij- Zierikzee) een autobus van den dienst BruinisseZierikzee, ondernemer van Z., tengevolge van de gladheid van den weg geslipt en op zijn kop in de sloot terecht gekomen. De inzittenden kwamen geluk kig, wonder boven wonder, met den schrik vrij, doch de materiëele schade is aanzienlijk. Grijpskerke. Woensdag werd alhier de tweede vergadering van de vereeniging. van oud-leerlingen van den landbouw- wintercursus gehouden. Eenige mededeelingen omtrent een boekhoudcursus die dit jaar zal gehou den worden, weiden gedaan. Hiervoor is voldoende deelname. Uit de vereeniging op het oogenblik bestaande uit 10 leden, werd tot voorzitter gekozen A. L. Louws, tot secretaris A. van Maldegem en tot penningmeester A. Louwerse Jz. Besproken weid de winlercampagne. Besloten werd, iedere maand een ver gadering te houden. Aroemuftfen. Gisterenmidda-» te onge veer 4.30 uur werd het 8-jtrig zoontje van dhr A. Tramper nabij de openbare school, bij het oversteken van den weg, aangereden door een auto. Het achter wiel reed over het lichaampje. Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen van Dr W. F.^Th. v. d. Bijl. Daar de auto onbekend Is, doet de politie onderzoek. Tholen. De le wethouder dezer ge meente, de heer M. Goosen, zal op me disch advies, 3 maanden met ziekte-ver lof gaan. In de eerstvolgende raadsverga dering zal een tijdelijk weth. worden aan gesteld. v Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heino, E. Pot te Opende. Te Brandwijk H. G. van Schuppen te Oudewater. Te Nijkerkerveen, W. J. Kei ler te Nieuwkoop- Bedankt voor Ransdorp-Schellingwou- de, J. van Woerden te Marken. Geref. Kerken. Bedankt voor Ermelo, S. Neerken te Ulrum. Voor IJlst, W. Tom te Warns. Tholen. Het staat thans vast, dat het gebouw „Non Semper", met 1 Jan. aa. zal worden Ingericht voor kerkge bouw der pas oprichte „Vrije Geref. Ge meente alhier. Dit is voor tal van ver- eenigingen geen prettig bericht. Immers voor tal van vereenigingen kon dit ge bouw worden gebruikt als repetitie lokaal terwijl er tal van bijeenkomsten werden gehouden die moeiljjk elders konden plaats vinden. Overeenlegaat. Het vorige jaar overleed te Lemmor mevr. Leempooil v. d. Brug, die o.m. in haar testament had bepaald, dat een legaat groot f 1000 aan de Geref. Gemeente zou worden gelega teerd- Daar de overledene lidmate was van de Geref. Kerk, was men algemeen van gevoelen, dat met Ger. „Gemeente" de Geref. „Kerk" werd bedoeld. Thans heeft, naar het H d b 1. meldt, de kerkeraad van de Ger. Gemeente, uit gaande van de veronderstelling, dat het hier een spraakverwarring betreft afstand van het legaat gedaan. Hierdoor is de Ger. Kerk in het bezit van dit legaat gekomen. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, nm. ds de Vries, avond ds Steinz. Wilhelminadorp; vm. ds Raams van Kloe tinge, nm. geen dienst. Kloetinge, 9.30 u. ds. de Vries, 2 u. "ds Raams. Geref. Kerken'. Wolf aartsdijk, vm. en nm. ds Beukema van Nieuwdorp. Een pseudo-prins. Ongeveer twee weken geleden heeft een vriendelijke hand ,ons bericht, dat de prins van Af ghanistan Amsterdam een bezoek had ge bracht, aldus meldt de „Tel.". Onze in formaties om daaromtrent een bevestiging te krijgen, werden niet met succes be kroond omdat, zoo blijkt nu achteraf, de naam niet géhoel klopte. Intusschen blijkt nu toch, dat een prins Amsterdam de eer Jjeeft aangedaan een bezoek te brengen. Deze persoon van hoogen bloede vervoegde zich eenige we ken geleden aan het Amstelhotel en huur de daar appartementen. In het register schreef hij zich in als Mahomet Pasja, prins van Kurdestan, een rijk dat inder daad bestaat. Zjjne Koninklijke Hoogheid nam het er goed van en liet het zich aan niets ontbreken. Aan het personeel evenwel viel op, dat de garderobe verre van uit gebreid was te noemen en slechts be stond uit een paar sokken met gaatjes en eenige vuile boorden. Doch vreemde prinsen uit Kurdestan kunnen er vreemde kleeding-assortimenten op na houden en de Amsterdamsche hoteliers kunnen mee praten over eigenaardige eigenschappen van vorsten uit verre landen. Zaterdag 1.1. werd aan Zijne Koninklijke Hoogheid de rekening .gepresenteerd. De prins bleef met betalen dralen tot het tijdstip waarop de banken veilig en wel gesloten zijn. Toen dat achter den rug was, verklaarde hij tot zijn spijit geen geld te kunnen opnemen en vroeg of het goed was met een chèque te betalen. Men zei hem, dat dit geen gewoonte was, doch dat men dit papier evenwel wilde accepteeren. Met een schrift dat deed denken aan het gekrabbel' van een kind uit de eerste klasse der lagere school schreef hij een chèque van 100 dollar en verlangde f90 terug. De 'kassier vertelde hem, dat dit nu wel een beetje te ver ging. De chèque zo;u worden geaccepteerd en het geld zo(i den prins, die plotseling haast be toonde om heen te gaan, achterna ge stuurd worden. In dit vonnis berustte Z.K.H. en ging een .eindje in de stad wandelen. Echter met een detective achter zich aan. En deze, den prins volgende, zag, dat hij er gens een particulier huis binnenging. Bij informatie deelde men hem daar mede, dat hij zich hier ook als prins van Kur destan had gepresenteerd en dat hij ook daar nog niet betaald had. De officieele politie kwam er thans bij te pas en zoo kon Mohamet Pasja zijn hotel betrekken, een cel aan het hoofd bureau van politie. Bij fouilleering bleek, dat de rijkdom men van Z.K.H. zóó fabelachtig waren, dat hij zich niet eens de luxe kon per- mi tteereni een onderpantalon te dragen. Zijn eenigste exemplaar was juist in de waschl Zijn teenen hadden hun uitgangs dag, zooals dat heet, terwijl de voe ring van zijn marterbontjas de marters in Kurdestan schijnen te miauwen even doorluchtig was als Z.K.H. zelf. Voorts kwam aan het licht, dat er ernstig geradeerd en bijgeschreven was in zijn pasipoort. Uit gegevens bleek, dat de prins vermoedelijk van Turksche origine moet zijn. Verder werd aangetoond, dat hij in Oostenrijk, Engeland, België en Duitschland zich ook voor prins van Kur destan heeft uitgegeven, waarbij hij tel kens kleine oplichterijen moet hebben gepleegd. Er wordt nu gewacht op een schip, dat regelrecht naar Turkije vaart. Want men durft Mohamet Pasja niet over hef vaste land naar zijn geboortestad terug te zenden: immers de kans is niet denkbeel dig, dat de Duitsche grensautoriteiten hem weer terugsturen. Het wild op de Veluwe. Op' de gehouden groote Veluwsche drijfjach ten is verbazend veel wild geschoten In de Soerensche fcosschen werden 160 herten en 6 wilde zwijnen geschoten. Ook de Prins nam deel' aan de Jacht, Se dert de rijkswildcommisBie de konjjnen- plaag aan het bestrijden is, worden er maar weinig wilde konijnen meer gescho ten. Of het geholpen heeft I Oneerlijke vinder. Toen een dame Dinsdagavond per tram uit België, te Zundert aankwam, en aldaar uitstapte, liet zjj haar taschje, waarin een tamelijk groot bedrag aan geld, in do tram liggen. Spoedig bemerkte zij dit echter en zij trachtte haar eigendom weer in haar be zit te krijgen, doch te vergeefs, het tasch je was niet gevonden. Zij gaf haar pogingen niet zoo spoedig op en kwam bij informatie de namen te weten van twee personen, die te Zun dert uitstapten, toen zij de tram verliet. Dezen ontkenden echter het taschje te hebben gevonden. Nu zat er niets anders op, dan de marechaussee met het geval in kennis te stellen, die op hun beurt het onderzoek voortzetten, met het re sultaat, dat een der bewuste personen, die te Ginniken woont en te Zundert werkzaam is, kon worden gearresteerd- Een onderzoek te Ginneken, ten huize van zijn meisje, zekere R., bracht n.l- hel taschje voor den dag. De man bekende daarop, dat hij het taschje aan zijn meisje had geschonken, en het geld zelf gehouden. Het bewijs van Nederlanderschap van de bewuste dame, dat ook in het taschje zat, had hij in den tuin bij zijn baas te Zundert, begraven, waar het inderdaad werd ge vonden. Bij het "instappen in de tram had hg het taschje dadelijk opgemerkt en hij was er schielijk op gaan zitten, waarna hij het heimeljjk in zijn zak had gemoffeld- Gisteren is de jongeman naar Breda overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Een verval'scher van ere- dietbrieven. Volgens berichten uit Duitschland en Frankrijk is de recherche te Parijs er in geslaagd aan te houden den bekenden internationalen oplichter Charles Louis Dupont de la Tour. De politie van verscheidene West-Europee- sche landen zocht reeds gedurende een jaar naar dezen persoon ter zake vian een lange reeks falsificatiën en op lichtingen, waarvan hij verdacht wordt. Ook in Nederland heeft de politie nog enkele dingen met den heer Dupont de la Tour af te rekenen. Op 25 Februari l'.l. werd b.v. aan het bijkantoor Utrecht der Amsterdamsche Bank een credi'elbrief aangeboden op Gra ce's National Bank of New-York ten name van den heer Fowler. De credietbrief was groot 10.000 dol'lar. Te New-York was echter reeds voor een aanzienlijk bedrag getrokken, eveneens te Parijs, terwijll den vorigen dag te Rotterdam nog 2000 dollar was opgenomen. De credietbrief wees nog een saldo aan van 5300 dollar. De aan bieder verlangde van de Utrechtsche bank uitbetaling van het restant en bood ter legitimeering een. buitenlandsch paspoort aan, afgegeven te Triëst te name van Fowler. De bank! betaalde het bedrag uit en zond den credietbrief via het hoofdkan toor te Amsterdam naar New York. Toen kwam al spoedig het bedrog aan het licht. Maar het was reeds te laat. Veertien dagen later 7 Maart 1.1. werd aan de Incasso-Bank te Amsterdam -aangeboden een credietbrief van de Na tional Citybank of New York, bijkantoor Genua, ten name van Charles Louis Du pont de la Poue, groot 50.000 dollar. Uitbetaling' werd gevraagd van '10.000 dollar. De Incasso-bank weigerde dit be drag uit te betalen, daar de handteekenin- geni niet geheel klopten. Zij wenschte eerst referenties omtrent den aanbieder te nemen. Dit gebeurde 's morgens om hal'f tien. Om kwart over tien werd de crediet brief aangeboden bij de Rotterdamsche Bankvereeniging te Amsterdam en uitbe taling verlangd van 8000 dollar. Deze bank maakte geen bezwaar en betaalde den aanbieder uit 500 dollar, 2000 Mar ken en 17.000 gulden. Om kwart over twaalf werd de brief bij het Haagsche kantoor der Rotterdam sche Bankvereeniging aangeboden en hier betaalde men 11.500 dollar uit, omgere kend als f28.000. Om 2 uur 's middags werd de crediet brief bij de Nationale Bankvereeniging te Utrecht aangeboden en hier werd f 23.000 uitbetaald. Den volgenden dag 8 Maart ver voegde zich de aanbieder bij de Rotter damsche Bankvereeniging te Rotterdam en nam nogmaals 17.000 dollar in ont vangst. In totaal was dus binnen twee dagen op den brief opgenomen ruim' 46.000 dollar. Het signalement klopte pirecies met de beschrijving van den persoon, die zich indertijd, voor Fowler had uitgegeven. Hij is dan' nu aangehouden en blijkt Roemeen van nationaliteit te zijn. Ook een Vriend van hem is gearresteerd. Een Nederlandsch Inspecteur van Pjolitie heeft zich naar Parijs begeven voor het ver krijgen van officieele gegevens, waarna, zoodra deze zijn binnengekomen, de uit levering der beide aangehoudenen zal worden gevraagd. Straatroof te Amsterdam. In 't midden van de vorige week werd een bewoner uit Utrecht, in een urinoir aan den O.Z. Achterburgwal' te Amsterdam beroofd van een bedrag van f 800. Thans is de vermoedelijke dader te Helmond gearresteerd. De aangehoudene is een betonwerker uit Helmond, die op 28 November, toen de berooving geschiedde in Amsterdam was. Na zijn terugkomst te Helmond viel het op, dat de man veel gold uitgaf en dit wekte den argwaan van "de mare chaussee die op de hoogte was van de gepleegde berooving. Weliswaar ontkent de man, zich aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt, doch hij is door den kastelein herkéjfcd als dengene die den beroofde heeft ge volgd, toen 'deze zijn café verliet. In het urinoir heeft zooal's aangenomen wordt de verdachte uit Helmond den Utrechtenaar diens portefeuille ontrold, na eerst den man Jialf bewusteloos te hebben geslagen. Beide mannen verkeerden onder den in vloed van sterken drank. De aangehou dene zal ter beschikking van de justitie worden gesteld terzake van diefstal met geweldpleging. Auto-veldslag. Dinsdagmorgen kwam een heer uit Steenwijkerwold met zijn Ford uit de richting Meppel op weg naar Zwolle Jter hoogte van het Plan- kenloodsje, ongeveer halfweg het een zame kilometerslange rechte stuk in de straatweg ZwolleMeppel, toen een van de kinderren even wilde uitstappen. Het Fordje werd aan den kant van den weg gezet. Even later kwam met èen voor dat weggedeelte geenszins ongebruikelijke snelheid eveneens uit de richting Meppel een Cadillac. De bestuurder meende, dat het Fordje gewoon doorreed en wilde het passeeren. Eerst op het allerlaatste oogenblik zag de bestuurder, dat de Ford stil stond. Toen was het echter te laat om nog voldoende uit te halen; de Ford werd aangereden met het gevolg, dat het linkerachterwiel er afgerukt werd. Door de botsing schoot de Cadillac den weg over. Vlak voor de botsing kwam uit de richting Zwolle een nieuwe Stude- baker van een heer uit Dedemsvaart. Deze zag het naderend ongeluk, stopte, maar kon het ongeluk niet moer ontko men, de voortsnellende Cadillac vloog bovenop de Studebaker en vernielde de zen wagen totaal. Het dochtertje van den bestuurder van de Cadillac werd licht aan het hoofd gewond door een splin ter van de voorruit en een der heeren klaagde over pijn aan den schouder. De driewiolige Ford werd naar Zwolle ge sleept het overschot van de Studebaker naar Meppel, de eigenaar van de Cadillac verkocht den wagen van f 13.000 ter plaatse aan een slooper uit Zwolle voor f 100. Onveiligheid in Noord Bra bant. In verband met de vraag, die het Tweede Kamerlid Dr Deckers aan den minister van justitie gesteld heeft inzake de onveiligheid in Noord-Oostelijk Noord- Brabant zij medegedeeld, dat in den Sin terklaasnacht te Ileesch in niet minder dan 10 woningen is ingebroken. Een auto op een groep kin deren ingereden. Gisterochtend om streeks 11 uur is in de Cartesiusstraat te D"en Haag een ongeluk gebeurd, dat won der boven wonder goed is afgeloopen, maar dat in zijn gevolgen zeer ernstig had kunnen zijn. Een klas schoolkinderen liep tegen bovenvermeld uur door die straat onder toezicht van een onderwijzer. Plotseling reed een auto gelukkig niet met groote snelheid op de rij' kinderen in, die gillend en schreeuwend uit elkaar stoven. Vier kinderen werden door de auto tegen den grond geworpen en bekwamen lichte verwondingen. 3 hadden slechts schaaf wonden opgeloopen, de vierde, de 13- jarige A. H., had echter een enkelfractuur- Alle gewonde kinderen zijn verbonden en vervolgens naar hun woning overgebracht. Het bleek, dat de chauffeur van de auto niet op de hoogte was, van de wijze van chauffeeren met een Ford-auto. Rechtbank te Middelburg. Diefstal. Voor de Rechtbank te Middelburg] werd gisteren behandeld de zaak tegen den landbouwer P. S. te 's Gra venpolder die zich te verantwoorden had over een door hem gepleegden diefstal van een rund uit een weide onder de ge meente Ellewoutsdijk omstreeks October van dit jaar ten nadeel© van den koop man Baart te Oudelande. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door Mr van Dir- ven, advocaat te Bergen op Zoom. De bestolene Baart als getuige gehoord, verklaarde van zekeren Zwemer de gesto len koe, een zwart bonte vaar3, te heb ben gekocht voor f180.Het dier had een; klein lichaamsgebrek en een witte plek op den kop. Getuige heeft het beest na den koop onder Ellewoutsdijk in een weide gedaan waarin nog meerdere koe beesten liepen. Ook verdachte heeft in de nabijheid daarvan een weide. Get. miste in October zijn rund. Hij ging op onder- Dooms 30-40 <s SO suTubc 80 cb-Bty ApoUb Dioglitsa

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2