Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. ten de heeren Adriaanse en Roppejan het bouwen van een slachthuis zoo klein mogelijk en zonder winkel door de ge- pieente. Het voorstel van B. en W. wordt echter aangenomen met 4 tegen 2 st. Tegen de heeren Adriaanse en Roppejan. Z.h.st. wordt besloten f2600 te leenen tegen ten hoogste 41/2 pCt. 'sjaars en f130 aflossing, ten behoeve van denhouw van het slachthuis. Een schrijven van den Raad der gemeente Axel nopens ver laging der salarissen van Burgemeester, secretaris en ontvanger wordt voor ken nisgeving aangenomen. Het verzoek van de American Petroleum Company om op gemeentegrond een benzinetank te plaat sen, wprdt toegestaan. De vergoeding be draagt f 10 per jaar. Door het Bestuur der Schoolvereeniging is, onder vermel ding, dat de oude schoolbanken^zijn afge keurd, aanvrage gedaan om gelden voor de aanschaffing van nieuwe banken. De kosten worden geraamd op f 1100. B. en W. stellen voor medewerking te ver- leenen. Dhr Roppejan kan zijn stem hier aan niet geven. De banken zijn z.i. nog goed- Hij zou willen, dat het schoolbe stuur in beroep ging. De voorz. zegt, dat de banken zijn afgekeurd om hunne af metingen en dat het schoolbestuur in dezen geen beroep open staat. Het voor stel van B. en W. wordt met 4 tegen 1 stem aangenomen. Tegen dhr Roppejan. Dhr Adriaanse onthield zich van stem ming. Op voorstel van B. en W. wordt met, 5 tegen 1 stem besloten de asch- bakken bij1 dhr Entink en de wed. Lat bruyère op te ruimen. Dhr F. de Witte wordt als lid van het R. Armbestuur met algemeene stemmen herkozen. Tot lid van de Commissie voor werkverschaffing wordt herkozen de heer Adriaanse die zijn benoeming niet aan neemt. Na drie stemmingen wordt er nu wegens staking van stemmen geloot tus- schen de heeren Maas en Janse. De heer Janse, die benoemd wordt neemt zijn benoeming aan. Hierna sluiting. Grïfpskerke. Gisteravond sprak in het goed bezette kerkgebouw der Ned- Herv. Gemeente, mej. de Witte over het lijden en het geloof der Armeniërs. Ook hier werd naar dit aangrijpend woord waar' van wij reeds meermalen verslag gaven met stille aandacht geluisterd. Mej. van den Bosch uit Goes deed nog enkele mededeelingen over het werk van het Prov. Zeeuwsche Comité, dat den arbeid in Aleppo wil steunen. Na afloop der vergadering bleven eenige dames en meisjes bijeen om te komen tot oprichting van een plaatselijk comité, dat beoogt, gelden Voor dit doel in te zamelen. Mell8kerke, Woensdagmorgen vergader de de raad. Afwezig wethouder de Buck wegens familieomstandigheden. Ingeko men stukken: Kennisgeving van Ged. Sta ten dat het raadsbesluit tot vaststelling der bebouwde kom is goedgekeurd, even als de gemeenterekening dienst 1927. Op een verzoek om subsidie aan üe Kon. Luchtvaart-Mij. wordt afwijzend^ beschikt. Verder is ingekomen een verzoek van W. Verhage te Zoutelande om f25 tegemoet koming voor extra werk bij de bestrating van den Comelis Jasperseweg. B. en W. stellen voor hierop niet 'in te gaan. Dhr de Korte stelt voor het verzoek in te Wil ligen, wat met 4 tegen 2 stemmen ver worpen wordt, voor de Korte en Rop pejan. Het verzoek van den raad van Axel' om adhaesie te betuigen aan zijn adres aan Ged. Staten strekkende pm de sala- risregeling] van Burgemeester, secrétariS -en ontvanger te herzien in dalende lijn, wordt voor kennisgeving aangenomen. Eveneens een schrijven van 'de vereen,, van Ned. Gemeenten om in Zeeland een afdeeling te stichten en als lid toe te treden, tegen een minimum-bijdrage van f25 per jaar. De begrooting over 1928 wordt gewij zigd tot het betalen van bijdragen Inge volge art. 104 der Lager Onderwijswet aan de gemeenten Middelburg en Grijps- kerke. Bij de beraadslaging 'hierover brengt de voorzitter in herinnering dat de raad van Arnemuiden van den minister van onderwijs bericht heeft ontvangen dat er geen wetswijziging voorgesteld zal worden met terugwerkende kracht. De begrooting 1929 is van Ged. Staten terugontvangen met de opmerking dat huns inziens de jaarwedde van den veld wachter niet minder behoort te zijn dan f 1200, dus f 100 hooger dan die thans is uitgetrokken. Dhr Dekker vraagt, wat er geschiedt, als wij aan het verzoek van Ged. Staten niet voldoen. De voorzitter antwoordt: dan moeten wij' in beroep bij de kroon- Dhr Matthijsse zou Ï1200 willen geven, maar dan zonder verdere verhoogingen. Dit wordt aangenomen met 5 tegen 1 stem. Tegen dhr Dekker. Als uitvloeisel van dit besluit wordt de pensioensgrond slag van den veldwachter nader vastge steld. Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde een voorloopige bespreking der herziening van den ligger der wegen en voetpaden, om de gedachten van de raads leden hierover te vernemen, en dan later hieromtrent een besluit te nemen. Bij de rondvraag stelt dhr de Korte voor een lantaarn te plaatsen bij dhr A- Spruijt. Na bespreking wordt besloten aan den kerkeraad der Geref. Gemeente te verzoeken voor dezen winter gebruik te mogen maken van een der lantaarn? bij het hek der kerk. Hierna sluit de voor zitter met dankzegging. Tholen. Het oude veerhuis behoort ook weer tot het verleden. Gisteren is het laat ste gedeelte hiervan gesloopt, zoodat van af den wal het gezicht op de brug vrij is gekomen. De etalen brug te Bergen op 2oom. Aan een brief van het P. C. W. is het volgende ontleend Reeds meermalen is erover geklaagd, dat de Stalen brug bij Bergen op Zoom, een ijzeren vakbrug, welke over den spoorweg RoosendaalVlissingen leidt en die ligt in den hoofd verkeersweg naar Be'.gië en naar Zeeland, al sinds lang niet meer beantwoordt aan de eischen van het verkeer. In de Tweede Kamer is de onvoldoende toestand van deze brug besproken en is erop gewezen, dat die zóó slecht is, dat er herhaaldelijk auto's zijn doorgezakt. Bewoners van de streek, die van den plaatselijken toiestand goed op de hoogte zijn, hebben bij herhaling aangedrongen op de hoqgnoodige verbetering en het P.C.W. heeft in een vorige publicatie gewezen op de gevaarlijke smalheid van dit verouderde bouwwerk. Twee voertui gen kunnen elkaar niet passeeren en bo vendien loopt er nog de stoomtram Ber gen pp ZoomOssendrechtAntwerpen over. Die brug vormt in een hoofdweg naar België en naar Zeeland een belet sel voor het toenemende moderne zware verkeer. Het gemeentebestuur van Bergen o-p Zoom, dat steun vindt bij de K. v. K. voor Westelijk Noordhrabant te Breda, heeft zich o.m. gewend tot de Ned. Spoor wegen en kreeg eind November ten ant woord, dat een nieuw rijdek met blokjes- vloer zal worden gelegd, maar dat op vernieuwing van den onderbouw (en daar komt het vooral op aan) niet moet wor den gerekend. Inlussoh.en wordt blijkens de Memorie van Antwoord inzake de begrooLing van Waterstaat overwogen in 193J de ver nieuwing der brug uit te voeren ten laste van het Wegenfonds. Het P.C.W. hoopt, dat deze overweging binnenkort zal leiden tot een daad, waar naar de weggebruikers reikhalzend uit zien. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Hilversum (4e pr.pl.) J. W. Swaan te Domburg, A. G. Diederiks te Kruiningen en F. J. W. Verheul te Gouda. Bedankt voor Enter, J. E. Klomp te 01- debroek. Beroepen te Hoogeveen, J. A. van Nie te Zetten 0. a. Te Paxrega, J. v. Woerden te Marken. Te Wapenveld (toez.), W. Deur te Schoonhoven. St. Gertrudiskerk te Ber gen op Zoom. Men schrijft uit Bergen op Zoom aan het Hbld.: Toen in 1795 in ons land de Republiek uitgeroepen was, werd op de Nationale Vergadering van 1796 besloten, dat voor taan in Nederland geen heerschende Kerk meer geduld zou worden en de kerkge bouwen der voormaals heerschende kerk, voor zoover zij door aanbouw uit do afzonderlijke kas der gemeente, geen bij zondere of wettige eigendommen zijn, aan do beschikkingen van ieder plaatselijk be wind zouden worden overgelaten en wel in dieir voege, dat de grootste kerkelijke gemeente de voorkeur zou hebben voor *naasting. De R.-Katholieken te Bergen op Zoom maakten toen aanspraak op de St. Gertrudiskerk. Maar de kerkeraad der Hervormde Gemeente diende van verweer, betoogende, 'dat na de vernieling van de bestaande kerk in 1747 door de Fran- schen, het daarna op de puinhoopen daar van opgebouwd kerkgebouw was gebouwd geworden uit de opbrengst eener collecte in het geheele land. Toen de magistraat den Hervormden gelijk gaf, eischten de R.-Katholieken vergoeding voor datgene, dat van de oude kerk bij den bouw der nieuwe gebruikt was, en wel tot een be drag van f 105.467.50, waartegenover de Hervormden een veel lager bedrag taxeer den. Na vele .jaren (1821) kwam einde lijk dit accoord tot stand: de R. K. pa rochie zag af van alle pretentiën op de St. Gertrudiskerk en ontving van rijkswege een bedrag van f45.000 tot het stich ten van een nieuw kerkgebouw. Dit is het antwoord ,op tie vraag, die hier in de omstreken nog zoo vaak wordt gedaan, hoe toch in de overwegend R.-K. streek de hoofdkerk .protestant is en blijft. Ds S. Verhoeff. f Op 68-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhage overleden ds S. Verhoeff, emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk. Ds Verhoeff diende de gemeenten Lan- gerak, Eemnes-Binnen en Noordwijk-Bin- nen. In 1925 legde hij zijn bediening neer. D r J. M. J. H o o g. 'f Te Nijmegen is in den ouderdom van 70 jaar over leden de oudste predikant der Ned. Herv. Gemeente aldaar, dr J. M. J. Hoog. De overledene werd in 1884 proponent. Den 8sten November 1885 deed hij intrede te Abbenbroek, welke gemeente hij in 1887 verwisselde voor die van Terwolde bij Deventer. Öp 4 'Februari 1900 deed hij intrede te Nijmegen. Hij behoorde tot de vrijzinnige richting. Ds Jac. Overduin. f Gisteren is op 77-jarigen leeftijd overleden Ds Jac. Overduin, sinds 1921 emeritus-predikant bij de Geref. Gemeenten in Nederland. Hij was eerst yoorganger bij de Geref. Kerk van Montfoort (U.), Doorn en Bos koop. Later werd .hij predikant bij de Geref. Gemeente onder het Kruis "(naam van vóór 1907). De laatste 23 van zijn 50 dienstjaren stond hij te Lisse. Nieuwe predikantsplaats. Het classicaal bestuur van 's-Gravenhage heeft, na bekomengoedkeuring van het prov. kerkbestuur van Zuid-Holland, met ingang van 1 Januari 1919 te Rijswijk een tweede predikantsplaats gesticht in de Ned. Herv. gemeente, aldaar. Ds J. van Dorp, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Enschedé, is be roepen bij de Dutch Church te Londen. Met emeritaat. Het Provinciaal Kerkbestuur van Zuid-Holland verleende eervol emeritaat wegens voortdurende on gesteldheid aan ds J. P. van Melle, te Kralingen met ingang van f" April 1929, en aan ds D. Osinga, te Pernis met ingang van 1 Mei 1929. Van overtuiging veran derd. Het Jaarboek van de vereeniging van Vrijz. Hervormden voor 19281929 vermeldt dit jaar ds F. E. v. Santen, Ned. Herv. predikant te Sliedrecht, niet meer onder de vrijzinnige predikanten, terwijl ook Sliedrecht voor het eerst op de lijst der vrijzinnige gemeenten in de Ned Herv. kerk niet voorkomt. Ds v. Santen schrijft sinds geruimen tijd ook niet meer in het vrijz. godsdienstig weekblad „Kerk en Volk". Wel heeft hij in „De Hoeksteen" reeds met vrijzinnige pre dikanten gepolemiseerd. Ds v. Santen gaat ook niet meer voor in de afd. van den Ned. Prot. Bond te Leerdam. Thans schrijft hij meditaties in het Evangelisch Zondags blad en in het Algem. weekblad van prof. Gbbink, terwijl de rechtzinnigen te Streef kerk als hij daar een vacaturebeurt ver vult, bij' hem kerken. Wolphaartsdijk. Herbenoemd tot ouder ling bij de Ned. Herv. gemeente alhier de heer M. v. Strien, terwijl tot diaken is gekozen de heer D. Vleugel Jr., zulks in de plaats van dhr N. Valkier, die niet meer voor een benoeming in aan merking wenschte te komen. Tholen. Naar wij vernemen zal deze ge meente weer een kerk rijker worden. Dins dagavond vergaderden de bezwaarden uit de Gereformeerde gemeente alhier in het Sociteitsgebouw „Non Semper", teneinde plannen te hespreken om tot eigen kerk- formatie over te gaan. Men zegt, dat een financieele commissie is benoemd, teneinde met de eigenaars van „Non Semper" een accoord te treffen tot overname van 'dit gebouw en hierin een kerk in te richten. Het zal dan de bedoeling zijn, den heer Baay, welke laatst voor een beroep naar de vrije Gereformeerde Gemeente te Rot terdam bedankte, hierin te doen optreden. Naar onze zegsman mededeelde, zal meer dan de helft van de leden der bestaand© Geref. Gemeente alhier zich hierbij aan sluiten. Kamperland. Gekozen zijn tot ouder lingen in de Gereformeerde kerk alhier J. A. Verburg en J. C. de Mujjnck. A. van Ooy. f Dinsdag is in den ouderdom van 65 jaar overleden de heer A. van Ooy, in leven inspecteur biji het L. O. in de inspectie Brielle. In 1920 was de heer van Ooy, die toen het bijzonder lager onderwijs dien de, tot inspecteur in de inspectie Schie dam benoemd. Met de bezuinigingsrefor matie in 1924 werd hjj inspecteur L. O. te Brielle en tegen 1 Januari 1929 had hij eervol ontslag uit die functie aange vraagd. Als zijn opvolger is benoemd de heer S. Brandsma te Middelburg. Geslaagd te Delft voor het ingeni eursexamen werktuigkundig ingenieur, de heer E. M. van Waes te Westdorpe. Geslaagd aan (Ie Middelbare Tech nische School „Amsterdam" voor het examen Electrotechnisch Opzichter, de heeren J. N. 'Bakker, L. Buis, C. Jl. Kampman, F. F. H. Lenselink en J. Melse. Geslaagd voor machinistenexamen diploma B de heer P. J. 'Matthijssen, te Vlissingen. Wilhelminadorp. Onze dorpsgenoot, de heer M. G. Wisse, tijdelijk onderwijzer te Kats, is benoemd tot waarnemend hoofd aldaar. EEN KANAAL VOOR ZEEUWSCH- VLAANDEREN. In ons nummer van Dinsdag hebben wij melding gemaakt van wat omtrent bovenstaand onderwerp door den heer Korfcenhorst in 'de Tweede Kamer werd opgemerkt, een zaak, die ook door den heer Krijger ter sprake werd gebracht. De Minister van Waterstaat heeft hier op blijkens de „Handelingen" het vol gende geantwoord: „Ik heb medegedeeld, dat de plannen voor dit kanaal op "het oogenblik bij' dé commissie-Patijn berusten. Naar aanleiding van die mededeeling heeft de heer Kortenhorst de oolijk, vroo- lijke vraag gedaan, of er aan Waterstaai een afdeeling was voor ingenieuze in vallen; want, wat heeft dat nu te maken met de commissie-Patijn? Daar heeft het, Mijnheer de Voorzitter, precies alles mede te maken. Het is een .tijdlang zoo geweest, dat voor kanalen-, bruggen- en wegenaanleg minder gevraagd werd: kan dat uit? Voor jaren, toen het begon te knijpen, is als regel aangenomen, dat niet zonder meer werken worden aangelegd, en dat geldt vooral voor kanalen, die niet vooraf zijn onderzocht op hun economische waarde Daar heeft men in Zeeland nooit van gehoord, zegt de heer Kortenhorst. Neen; wanneer geen kanalen worden aangelegd, hoort men óok niets van de commissie- Patijn, maar nu het eerste kanaal in Zee land sinds jaren ter tafel kwam, spreekt het vanzelf, dat het plan naar de com missie-Patijn ging. Daar is het, die com missie heeft Terschillende ontwerpen te onderzoeken, maar ik hoop, dat het er spoedig vandaan komt, dan zal ik de zaak nader bezien en nagaan, wat ik in dezen heb voor te stellen." Erg moedgevend 'klinken deze mede deelingen niet. Fan een krachtigen aandrang van den Minister om hier nu eindelijk tot daden te komen, valt niets te bemerken. Op de zeer speciale vraag van den heer Kortenhorst, inzake de bijdragen van die streek zelf werd met geen woord inge gaan. De bewoners van dit deel van ons gewest zullen nog wat harder moeten roepen eer ze gehoor krijgen. Ongelukken. Te Dokkum is de 7-jarige S. op weg naar school onder 'n melkwagen geraakt en na enkele oogen- biikken aan de gevolgen overleden. Tij dens 't dorschen bij den landbouwer de B. te Werkhoven viel de 70-jarige arbeider v. L. van een met stroo geladen wa gen. Hij kwam op zijn hoofd terecht. De plngelukkige was bij de komst van 'den geneesheer reeds overleden. Dinsdag avond is te Veenendaal een motorrijwiel, blijkbaar doordat de bestuurder de bocht niet goed genomen heeft, tegen een boom opgereden. De bestuurder werd zwaar gewond, de duorjjdar E. eveneens. Het motorrijwiel werd vernield. De bestuurder is in het ziekenhuis te Utrecht overleden aan de bekomen .verwondingen. De duo rijder wordt te Amsterdam verpleegd. Te Budel werd een 8-jarig jongetje door eon auto overreden, doordat hij- van een treeplank, waarop hij' geklommen was, viel. De kleine verkeert in levensgevaar. Gistermorgen is nabij het station Blauwkapel een spoorwegarbeider dooi een sneltrein gegrepen en bijna onmid dellijk! gedood. In 'de mijd Oranje 'Nassau II te Heerlerheide zijn de mijnwer kers A. R. en J. J. door neer vullend gesteente getroffen. Ernstig gekwetst wer den zij naar het hospitaal' overgebracht. Een derde arbeider, die eveneens ter plaatse was, kreeg slechts: onbeduidend letsel. De landbouwer D., te Steen bergen, werd door een noodlottig,pngeval bij het dorschen in de manege door een drijfas der machine aan een broekspijp gegrepen, waardoor hij' ernstig word ge wond. Het slachtoffer werd op> medisch advies naar het ziekenhuis vervoerd waar operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Ernstig autoi-ongeval bij Mui den. Drie gewonden. Gisteren middag reed 'n luxe auto waarin drie per sonen zaten op den Muiderstraatweg, ver moedelijk in de richting Amsterdam. Plot seling slingerde de auto, geraakte tus- scheni de rails van de tram, maakte twee salto's, reed twee 'telegraafpalen om ver en kwam totaal1 versplinterd in de sloot terecht. De drie inzittenden, drie heeren, werden zeer zwaar 'gewond uit de overblijfselen van de auto te voorschijn gehaald. Een van hen ..werd per "particu liere auto naar Amsterdam vervoerd. De twee andere heeren, onder wie mr Span jaard, werden per Roode Kruiswagen üit Weesp eveneens naar het ziekenhuis to Amsterdam vervoerd, nadat Dr Smits uit Diemen den bewusteloozen de eerste hulp had verleend. Later wordt gemeld: Mr L. Spanjaard, substituut griffier aan de Amsterdamsche rechtbank, maakte gis- remmiddag in een nipuwen Mercedes- Benz-wagen een proefrit naar Arnhem. Terwijl' de wagen op den Muiderstraatweg bij de Hakkelaarsbrug met groote snelheid reed, raakte de bestuurder het stuiur kwijt. De auto sloeg over den kop en viel in de sloot langs den weg. Ongerustheid over vis- sohersbooten. Te Egmond aan Zee maakt men zich ten zeerste ongerust over de bemanning van 2 visschersboo- ten, die sinds den laatsten storm nog steeds niet zijn binnengeloop en en die bij normale reizen al binnen hadden moie- ten zijn. De ramp vain de „Salento". Naar we vernemen is door belanghebben den bij de ramp van het Italiaarasche s.s. „Salento" aan Bureau Wijsmuller te Rot terdam opdracht gegeven een grondig on derzoek te doen instellen naar de po sitie van het wrak van genoemd stoom schip ©n indien nog lijken in het schip aanwezig mochten zijn, pogingen aan te wenden deze te bergen. De moord te Rotterdam. Gis terenavond is de heer van Oudheusden, de compagnon van den vermoorden heer Lans, over wiens plotselinge arrestatie wij in ons vorig nr. schreven, weer op vrije voeten gesteld, omdat het onderzoek niet dat resultaat heeft opgeleverd, dat in verzekerde bewaring houden langer gewettigd was. Het mag eensdeels stellig een geluk genoemd worden, dat door deze invrij heidstelling een afschuwelijk vermoeden niet bevestigd is geworden, doch de zaak is thans weer verder van ije oplossing af en, zoo ooit, dan is het nu noodzaken lijk, dat er klaarheid kome. Het onderzoek duurt met vernieuwde kracht voort. Schietpartij te Rotterdam. Gisterenmorgen is aan boord van het in de Waalhaven liggende Rijnschip „Rijn land 3" twist ontstaan tusschea twee schippersknechts in het logies. De man nen hadden reeds eerder ruzie gehad en raakten nu om een futiliteit aan het twisten. De een, de 24-jarige S., gedomicilieerd te Rotterdam werd zoo opgewonden, dat hjj op een kwaad oogenblik een auto matisch pistool voor den dag .haalde en op den ander, de 26-jarige v. S. vuurde. Van S. werd in .zjjn rechterpols ge troffen, de kogel drong hem over een afstand van ongeveer een decimeter in den arm. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, doch de kogel kon nog niet verwijden! worden. De dader is gearresteerd. Inbraken. Te Vlijmen zijn hjj nacht verscheidene inbraken gepleegd. Nergens was de buit van eenige beteeke- nis. In het kantoor van het veilingsge bouw werd de brandkast met een val- schen sleutel geopend en een bureau geforceerd. De dieven vonden er niet veel te halen. Bij de firma WagenbergFesten werd ingebroken in het kantoor der man denmakerij. De buit bestond slechts uit centen. In het kantoor der leerlooierij, werden de bureaux geforceerd en werd alles overhoop gehaald. Een brandkast, waar niets in was, werd geopend, de tweede bood weerstand aan het geweld der dieven. Te Oosterhout werd ingebroken bij R. op den Veenschenweg. De dochter des huizes thuis komende, vond de deur geopend, terwijl een onbekende man haar haastig in de gang passeerde en zich vervolgens ijlings per fiets uit de voe ten maakte. Bij onderzoek bleek, dat een kast was opengebroken. Voor zoover men kan nagaan wordt niets vermist. De dief is blijkbaar door de komst van het meisje gestoord. St Ni co laas op bezoek b ij den ex-tolgaarder te Muiden. Gisteren bracht St. Nioolaas met 'zijn knecht een bezoek aan Muiden, waar de Sint op speciaal verzoek van den heer Floris Vos, den ex-tolgaarder, den heer Kauderer, een zilveren tolboom op marmeren voetstuk overhandigde. De heer Kauderer had ook nog een gouden horloge van den Ned. Bond van Automobilisten in ontvangst te nemen. Blind echtpaar bestolen. Te Berlijn is ©en gauwdief in de bescheiden woning van een blind echtpaar te Lich tenberg binnengedrongen, toen het echt paar op weg naar een blindensohool was, en heeft er alles, wat zonder in het oog te loopen kon worden weggebracht, geroofd. De dief had zich eerst in de blinden- school uitgegeven voor redacteur van een blad, waarvoor hij een artikel over de blindenschool moest schrijven en had zich daarbij op de hoogt© gesteld van naam en adres vara enkele leerlingen. Hij heeft toen de woning van het blinde echtpaar in het oog gehouden era gewacht tot beiden op weg naar school waren. De uitlevering van Lieber- mann. V.D. verneemt uit Helsingfors: Het 'hooggerechtshof heeft gisteren het verzoek der Nederlandsche regeering tot uitlevering van Liebermiaran behandeld. De beslissing zal binnen eenige dagen vallen. Ernstig motorfietsongetuk. Eergisteravond heeft de heer C. R. Mer- kus, student te Utrecht, te ScherpenzeeJ een motorfietsongeluk gehad, tengevolge waarvan hij in de rijksklinieken te Utrecht is overleden. In verband hiermede zijn de gebrui kelijke Sinterklaasvertooningen van leden van het Utrechtsche Studentencorps gis termiddag] niet doorgegaan. Een brief van den Koning aan „Old Kate". Op zijn ziekbed heen de Engelsche koning last gegeven, dat een brief zou worden geschreven aan „Ql'd Kate", een oud vrouwtje, dat haar brood verdient met het verkoopen yara program ma's bij de Derby en andere wedrennen. Ze was gefotografeerd, toen ze aan Net paleis naar den koning kwam informeeren. De koning had de foto in de bladen gezien en gaf bevel, dat er een brief zou worden geschreven ,om haar te bedanken.. Het oude vrouwtje is begrijpelijkerwij's erg trotsch op den brief en wil hem aan nie mand laten zien. „Wat de koning mij schrijft, is mijn zaak", zei ze. Iemand had haar dezer dagen vijf pond geboden ate hij den brief lezen mocht, maar ze had het geweigerd. De brief was geadresseerd aan „Old Kate" en werd, daar men het juiste adres niet wist, door het hoofd der Koninklijke renstallen persoonlijk aan de oude vrouw overhandigd op de rennen Van Kempton Park. Amsterdam, 6 Dec. 2.30 uur- Berlijn 5933—59.35. Brussel 34.6134.62. Parijs 9.72—9.731/2. Londen 12.075/8—12.077/8- New-York 2.48Vs2-491/8. Een tabaksconcern gaal sigarenwinkels oprichten. AMSTERDAM. Een groot tahlaifcsooncern is voornemens een groot aantal sigaren winkels op te richten. Het werkt met een kapitaal vara 1 miljoen gld., dat vol gestort is. Daar het niet zelf fabriceert, belooft dit concern voor de Nederlandsche sigarenindustrie een groote afneemster te worden. In tabaks kringen gelooft men, dat het doel is door groote inkoopen een afzetgebied te vinden voor da over- zeesche en Gostersche tabakken. AMSTERDAM. Mr F. A. Kokowsfcy heóft ten behoeve van den accountant A. C. Möhring cassatie aarageteekeind tegen het vonnis van het Gerechtshof, waarbij M. in verbarad met de affaire der Veen- dammer Hypotheekbank ter zake Van be- driegelijfce bankbreuk is veroordeeld tot' 1 jaar en 3 maanden' gevangenisstraf met aftrek van 6 mud. preventieve hechtenis.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3