DE ZEEDW TWEEDE BLAD. te koop. d-, Beschuit- oedbakkerij, 'aardenknecht Verplegers Uit de Pers. Binnenland FEUILLETON VAN HOOGER ORDE. Uit de Provincie. Middelburg. Het was gisteren 40 jaar geleden, dat de heer H. A. Roth in dienst kwam bij de firma D. J. Dronkers en Zoon op de Vlasmarkt alhier. Den jubi laris werd medegedeeld, dat hem de bron- .zen medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is toegekend. ingeboden, in een iteden ruim burgerbestaan ■at flink Woon- en naar de eischen des lackinale ingerichte oopsom kan desge- ypotheek op de zaak mstige koopers zal ndeld, tusscbeaper- t in aanmerking, etter J. JVJ., Boekh. Middelburg. tplicht met Maart D. COPPOOLSE. eiijk gesticht voor Vrederust'' te kunnen met Januari n. Sollicitaties te ER-DIRECTEUR. VAN DINSDAG 4 DEC. 1928, No. 56. Rechter en wet Wij lezen in het (R.-K.) Centrum: Er is een streven, om aan den Rechter bij de toepassing der Wet zooveel moge lijk vrijheid te laten. Op zichzelf is daar veel voor te zeg gen. Noodzakelijkerwijze moet de wet ge neraliseeren. Maar de Rechter heeft steeds met een bepaald geval te doen. „Het hoog ste recht is vaak het hoogste onrecht", zeiden daarom reeds de Ouden. In deze lijn ligt de bepaling van art. 398, sub 9, van het Wetboek van Straf vordering: Indien de kantonrechter ook in verband met de geringe beteekenis van het feit en de omstandigheden, waar onder het is begaan, het raadzaam acht, kan hij in het vonnis bepalen, dat geen straf zal worden toegepast. Een verstandig artikel. Mits het verstandig wordt toegepast. Ergerlijk was daarom het geval, dat de heer Zandt bij de behandeling der Ju- stitie-hegrooting in de Tweede Kamer ter sprake bracht. In de gemeente Zoutelande was een vrij strenge verordening op de Zondags rust en -heiliging vastgesteld. Deze ver ordening was wettig tot stand gekomen. Overtreding ervan was strafbaar gesteld. Nu werd door den kantonrechter te Middelburg iemand, die deze verordening overtreden had, wel schuldig verklaard, maar "fiem werd geen straf opgelegd. De kantonrechter vond de overtreding van deze verordening van „zoo geringe be teekenis", dat hij daarom geen straf op legde. Practisch kwam dit dus hierop neer, dat deze kantonrechter een wettig tot stand gekomen gemeente-verordening een voudig buiten werking stelde. Gelukkig sprak de Minister van Ju stitie zijn afkeuring over deze handel wijze uit. Niet de Rechter, maar de Kroon kan gemeente-verordeningen vernietigen. Ieder op zijn plaats geldt ook hierl De salarisherziening Rijksambtenaren. Op de vragen van den heer Lingbeek in verband met de technische salaris herziening van de burgerlijke Rijksamb tenaren, antwoordde de minister van Fi nanciën, dat zijn standpunt tegenover het vraagstuk het volgende is: Bij' een salarisregeling mag niet reke ning worden gehouden met de vraag, of een deel van de wedde vermoedelijk zal worden afgedragen aan anderen. Bij een salarisregeling mag wél rekening worden gehouden met de behoefte. De kinderbijslag, de huweljjkstoelage en de salarisreducties wegens ongehuwden staat alle in-het huidig Bezoldigings besluit opgenomen zijn hiermee ge rechtvaardigd. Niet hiermee gerechtvaar digd is de versterkte salarisreductie we gens ongehuwden staat, op een deel der ongehuwden (de onderwijzers) toegepast, daar de éénige ratio, welke men hiervoor aanvoert: n.l. het leven in communiteit voor drie-kwart van dit deel der onge huwde niet geldt. De Centrale commissie voor georgani seerd overleg Tieeft daarom voorgesteld, die versterkte salarisreductie te schrap pen en de minister ziet geen houdbaren grond om dit voorstel af te wijzen. Wenschl men wegens het leven in com muniteit een versterkte salarisreductie, dan eischt de rechtvaardigheid, de scheidslijn daar te trekken, waar zij aan de ratio beantwoordt. Intusschen zou deze maatregel nooit tot stand mogen komen zonder volledige in stemming en medewerking der naast;be- trokkenen, zoowel om de teerheid der zaak zelf als omdat zij vertroebeld is Naar het Engelseh. 128 „Dat is goed. Ik dacht, aangezien deze aanval erger is geweest dan de laatste, dal iemand er toch van weten moest, 'tls een groote troost voor mij Phineas, dat ik 'tje verteld heb." „Nog iets en ik ben volkomen gerust. Gij ziet, hoewel ik nog jaren kan leven gelijk ik hoop vele jaren van bezig heid ben ik toch van geen dag zeker en heb ik mijn voorzorgen te nemen. Te- buis zal ik nu vrij veilig zijn"; hij glim lachte weer. „En ik ga zelden uit zander dat ik een van mijn jongens bij me heb. Maar uit vrees zie hierl" Hij toonde mrj zijn zakboekje; op een kaartje, met zijn naam en adres, stond geschreven in zijn eigen, leesbare hand: „Te huis en zeg 't mijne vrouw voorzich tig." Ik gaf 't boekje terug. En terwijl ik 't overreikte viel er een klein stuk papier uit geel en verbleekt de eenige „minnebrief" van zijne vrouw getee- kend: „UweUrsula March," John nam 'top, zag er naar en legde 'tweer op z'n plaats. door het pleit van sommigen voor een salarisregeling, welke rekening houdt met de vraag, of een deel der wedde ver moedelijk zal worden afgedragen aan air deren. Bedacht behoort trouwens in dit ver band te worden, dat het in beginsel niet noodig is, dat ieder behoefte-element in de salaris-regeling verdisconteerd wordt. Wèl is noodig, dat, zoo men het doet, het rechtvaardig en logisch geschiedt. Het Wegenfonds. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van do begrooting van het Wegen fonds voor 1927. Voor de verbetering van de Rijkswegen moest ten laste van den dienst 1927 f241.000 meer worden uitgegeven dan aanvankeliik was geraamd, welk bedrag thans wordt aangevraagd- De ten bate van het Wegenfonds ko mende opbrengst van de wegenbelasting en de rijwielbelasting heeft in 1927 be dragen f 12.577.282.34. Ingevolge Kon. be sluit van 8 Sept. 1928 is op grond van de Wegenbelastingwet 30 pet. van dit bedrag, derhalve f3.773.184.70 aan de provinciën gezamenlijk uitgekeerd. Voor gesteld wordt nu art. 14 te verhoogen met f 728.185, zijnde het verschil tus- 'Schen deze uitkeering en het bedrag, daar voor in de begrooting geraamd. In totaal wordt de begrooting van het fonds overschreden met f 1.0Ö6.085. De ten bate van het fonds komende op brengst van de wegen- en rijwielhelasting heeft echter, zooals hierboven werd op gemerkt, f 12.577.282.34 bedragen, zijndé f 2.427.282.34 meer dan het in den ra- mingstaat der inkomsten, behoorende bij de begrooting van het Wegenfonds voor 1927 uitgetrokken bedrag van f 10.150.000* Mr Th. Ru ijs I.P.zn. f Te Velp is, naar „Het Hdbld" meldt, overleden mr Th. Ruijs I.Pzn, oud-in specteur van "Tiet L. O. voor de vier Noordelijke provincies. Militaire bijstand bij watersnood. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan de burgemeesters een circulaire gericht, waarin de aandacht wordt gevestigd op de door den minister van Defensie opnieuw vastgestelde rege ling voor hulpverleening door militairen bij watersnood. Nederl. Spoorwegen. De heer Ir J. A. Kalff zal met ingang van 1 Juli 1929 aftreden als lid van de directie der Nederlandsche Spoorwegen. De Tweede Kamerverkiezingen. De partijraad van de Liberale Staats partij „de Vrijheidsbond" stelde in zijn vergadering van Zaterdag voor de Tweede Kamerverkiezingen van 1929 de volgende combinaties van kieskringen vast: Ï.Gro ningen, Leeuwarden, Assen; 2. Amster dam, Haarlem, Helder, Zwolle, Maastricht; 3. Den Haag, Leiden, Utrecht, Tilburg, 's Hertogenbosch; 4. Dordrecht, Middel burg; 5. Arnhem, Nijmegen; 6. Rotterdam. Herziening Zuiderzee-steunwef Op de vragen van den heer Duymael van Twist betreffende herziening van de Zuiderzeesteunwet, luidde het antwoord van den heer van der Vegte, Minister van Waterstaat, als volgt: Omtrent de werking van de regeling in de Zniderzee-steunwet 1925 (Staatsblad no- 290) van de tegemoetkoming wegens waardevermindering zijn van de generale commissie, bedoeld in artikel 3 dier wet uitvoerige mededeelingen ontvangen. Van een advies kan echter kwalijk worden gesproken, daar in de stukken een drie tal opvattingen tot uiting kwam, welke op vattingen in den boezem der commissie punten van bespreking hebben uitgemaakt Dezer dagen is op de notulen der gehou den besprekingen nog een rectificatie ge volgd. Daar een omlijnd advies nog niet weid verkregen, is het ook den Minister niet mogelijk geweest zijn standpunt te bepa len. Hij pleegt thans nader overleg met de commissie Harmonie- en fanfare-corp sen. Zaterdag werd te Goes de jaar- „Arme lieveling 1 arme lieveling 1" Hij zuchte en zweeg een poos. „Ik ben erg blij, dat Gay thuis geko men is; erg big, dat mijn kleine Maud zoo gelukkig is. Hoorl hoor die kinderen lachen 1" Voor een oogenblik ging er een schaduw van verdriet over het gezicht van den vader, voor wien alle vreugden van het huiselijk leven zoo dierbaar waren. Maar 't verdween spoedig. „Hoe vroolijk zijn ze! hoe wonder lijk is alles gegaan met ons en de on zen 1 Gelijk Ursula dezen avond zeide; op dit oogenblik hebben we niet één zorg." Ik legde daar den nadruk op, want Dr K. had vertelaard, dat als John een rustig leven had, zonder veel zorgen en benauwdheden hij, menschelijkerwije gesproken, wei zeer oud zou kunnen wor den. „Ja, je vader is ook oud geworden. Wie weet? We kunnen beiden nog eens oude mannen zijn, Phineas I" En toen hij opstond, zag hij er krachtig uit naar lichaam en geest, vol vroolijk- heid en gezondheid, nauwelijks aan den drempel van dien ouderdom, van welken hij sprak. En ik was ouder dan hij. „Nu, wilt gij meegaan, om da kinderen goeden nacht te wenschen?" Toen allen vroolijk waren uiteenge gaan, stonden John en ik langen tgd in lijksche algemeene vergadering van den „Bond van Harmonie- en Fanfare-vereeni- gingen in Zeeland" gehouden, die bjj ontstentenis van voorzitter en vice-voor- zitter, geleid werd door den eere-voor- zitter, den heer H. Blok Sz. van Kapelle. Uit het jaarverslag bleek, dat thans 29 vereenigingen zijn aangesloten. De fan- farevereeniging „Oefening na den Ar beid" te Nieuw- en St.-Joosland zegde haar lidmaatschap op. Uit de rekening van den penningmees ter bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 1538.30; de uitgaven f 775.43; het goed slot f 762.87. De aftredende secretaris, de heer M. v. d. Griendt te Helvoirt werd met al gemeene stemmen herkozen. Als bestuurs leden werden wegens bedanken jan dhr Th. Wolse te Kortgene en dhr C. Flipse te Wissenkerke. Gekozen de heeren M. A. Romijn te Domburg en J. Hage Iz. te Ierseke. Besloten werd in 1929 weder een con cours te houden op 2en Pinksterdag. De plaats zal nader worden vastgesteld. Aan den afgevaardigde van Kortgene werd meegedeeld, dat het bestuur op het verzoek van de vereeniging „E. M. M." aldaar om op 28 Augustus '29 ter her denking van het 50-jarig bestaan der ver eeniging een festival te geven, gunstig heeft beschikt. Verder werd meegedeeld, dat getracht zal worden in 't najaar van 1929 een solisten-concours te organiseeren. Aan 'teind der vergadering bracht de voorzitter den heer Flipse van Wissen kerke dank voor alles wat hij voor den Bond heeft gedaan. Hazen. Te Poortvliet werden 204 hazen geschoten; aan de overzijde van de Eendracht in den Drie Vriendenpol der, onder Dinteloord bedroeg dit getal 207. Van ieder der drie patroons ontving de heer Roth een geschenk onder con vert, het personeel zorgde voor een blij vend aandenken en van meerdere leve ranciers en ook van 'klanten der firma werden blijken van belangstelling getoond. Colijnsplaat Gedurende de maand No vember zijn alhier ingekomen: Lientje Maatje Jansen van Kruiningen; Geertrui- da Flipse van Kats; Comelis Johannis de Krijger van Kruiningen; Jannetje Kor- suize van Goes; Francois A. Klaassen van Kats; Jan Scherp van Kortgene; Hendrika Moerman van Kats en Adriaan Huissoon van Rijswijk. Vertrokken: Maria Visser naar 's-Gra- venhage; Jacoba J. de Mul naar Dor drecht; Comelis Tazelaar naar Eindho ven; Jacomina Dieleman, geb. van Oeve- ren naar Axel; Jannetje Korsuize naar Goes; J. C. A. Varel en gezin naar Rens- woude en Wilhelmus J. Touw en gezin naar Bergen op Zoom. Ellewioufsdijk, In de laatstgehouden Raadsvergadering werd medegedeeld, dat aan den burgemeester verlof wegens hu welijk is toegestaan tot 22 December. Op een verzoek van den algem. Ne derl. Politiebond om de jaarwedde van den gemeenteveldwachter op een behoor lijk peil te brengen (aangegeven werd van f1600 tot f2400) werd afwijzend beschikt. Op een reeds eerder behandeld verzoek van het bestuur van het Waterschap Ellewoutsdijk om mededeeling of de ge meente bereid is bij te dragen in de kosten van verharding van den weg lei dende van af de dorpskom naar het sta tion van den spoorweg, werd besloten in de vervoerkosten van het materiaal bij te dragen, tot een bedrag van hoog stens f200. Aan deze toezegging werd evenwel de voorwaarde verbonden, dat die bijdrage zal moeten worden terug betaald, indien binnen de eerstkomende 5 jaren mocht blijken, dat andere we gen, zonder hulp van derden, ten koste van het Waterschap van eenige kunstbe dekking worden voorzien. Besloten werd 50 gulden beschikbaar te stellen in de kosten van een cursus de ledige huiskamer, met z'n hand op mijn schouder, gelijk hij gewoon was te staan toen we jongens waren en met el kander spraken. Wat hij zeide zal ik niet opschrijven maar ik herinner 'tmij nog elk woord herinner ik me nog. Toen gaven we elkander de hand. „Goedennacht, Phineas." HOOFDSTUK XXXIX. al i I I 1 /rijdag, de eerste Augustus 1834. (felen zullen zich dien dag nog herinne ren; welk een zachte, grauwe zomermor gen 't was en hoe 't zonnelicht er schitte rend doorbrak, hoe overal de klokken luidden, de schoolkinderen feest hadden en de werklieden vacantie; hoe in stad en dorp er overal een weldadige vreugde was omdat 'toude, eerlijke Engeland zijn stem verheven had neen met vreugd© zijn 20 millioen betaald had. en in al zijn koloniën de neger vrij was. Menigeen zal nog, in een vergeten lade, de medaille kunnen vinden, welke door duizenden en tien-dnizenden van alle klassen gezocht werd, in koper, zilver of goud uitgedeeld op de armen-scholen en door oude lieden gegeven aan hun klein-kinderen. Ik zag dat mevrouw Ha lifax er een met een blauw lintje om den hals bond van de kleine Louise, ter her innering aan dezen dag. in de Landbouwhuishondkunde in 1929 te houden, waarvoor zich 19 leerlingen hebben aangegeven. Als lokaal daarvoor werd afgestaan het Vereenigingsgebouw. Tot leden van het Burgerlijk Armbe stuur werden 'de aftredende leden Eijken Sluijters en Verheijke herbenoemd. Geen instemming vond het denkbeeld van den heer Klooster om voor rekening van de gemeente bij het emplacement van het spoorstation een tweetal straat lantaarns te plaatsen. Heiïtkenszand. Aan de firma Iz. Cappon, machinefabriek alhier is door het Octrooi bureau Ned. Octrooi verleend op de doof hen uitgevonden verstelbare stalen eegden onder nr 19326. Hansweert. Met ingang van 1 Dec. is dhr B. de Blieck te Vissingen aangesteld als klerk ten kantore van den ontvangeï dor Directe belastingen enz. alhier. Tholen. In de Maandag gehouden verga dering van den raad was de heer Dekkeï met kennisgeving afwezig. Van A. Bout was een verzoek om f 10 schadevergoeding uit de gemeentekas, om dat hij met zijin schip was gevaren op een hoop steenen bij de brug, terwijl daar geen waarschuwingsbord was geplaatst, dat dit punt gevaar opleverde. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschik ken, omdat de gemeente niet "verplicht is hier een bord te plaatsen. Verschillen de leden hebben hiertegen bezwaar en za gen gaarne dat Bout deze kleine ver go et- ding werd uitbetaald. Met 7 tegen 3 stemmen die der beide wetii. en dhr Aartse tegen, werd besloten Bout f 10 schadevergoeding uit te betalen. Besloten werd geen adhaesie te betui gen aan het schrijven van B. en W. te Axel aan Ged. Staten inzake dit college te adviseeren, de salarissen van B. en W., secr., en ontvanger te herzien in da lende lijn. Een verzoek van de visscherijvereen. „Helpt Elkander" alhier om aan weers zijden der brug een rood licht aan te bren gen voor de scheepvaart, werd verwezen naar B. en W. Besloten werd in te trek ken het reglement op het ptontveer en de verordening op het veerbedrijf. Eervol ontslag werd verleend aan 'de leden van het Weezenarmbestuur in ver band met de opheffing hiervan. ,Met de stem van dhr Overbeeke tegen, werd de verordening op de afkondiging van plaat selijke verordeningen vastgesteld. Tot leden der Commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de heeren v. d. Berg, v. Liere, Lanting, Blaas en Laban. Tot die der gascommissie de heeren Moelker, Deurloo en Overbeeke. Bij punt II, wijziging algemeene politie verordening, bepleitte de heer Overbeeke, aansluiting der voorstad bij de bebouwde kom der gemeente, ook dhr Moelker was hiervoor. Besloten werd de wijziging aan te brengen. Het voorstel' Overbeeke betref fende aansluiting bebouwde kom vöor 'de Voorstad, zal door B. en W. worden .onder het oog gezien. Bij de rondvraag wees de heer Moelker op de noodzakelijkheid van het aanwezig zijn van voldoende zand en zakken, noo dig om de coupures dicht te maken bij hoogen vloed. Daarna ging de raad in comité-gene raal, teneinde te bespreken het voeren van een rechtsgeding met een der aan nemers der brugwerken. Krabbendijke. Bevolking in November. Vertrokken: 14, Hendrika Schrier, naar Kruiningen; 22, F. M. H. Petermeyer, naar Middelburg; 29, J. L. Quist en gezin, naar Anna Paulowna. Ingekomen: 3, Elisabeth Louwerse, van Baarland; 7, Jacobus Bliek, van Wol- phaartsdijk; 14, Levina Vogel, van Ossen- drecht; 15, Janna Poley van Kruiningen; 19, Cornelia van Velzen, van Utrecht; 23, .Cornelia Mol, van Oudelande; 28, Laurina Leys van Kruiningen; 24, Sn- zanna H. de Rood van 's Gravenhage. Kapelle. Waar de kascultuur in deze gemeente en omgeving met reuzenschre den vooruitgaat, had een daartoe gevorm de commissie uit houders van kassen en warenhuizen alle daartoe mede-bezit ters van kassen, warenhuizen en die van platglas-cultuur, uitgenoodigd tot bijwo ning vagi een vergadering om 'tot orga- niseering te komen. Een aardig medaille was 't, met een slaaf, wiens handen naar den Hemel wa ren gericht, recht opstaande, terwijl de ketenen waren afgevallen. John bleef den geheelen voormiddag bij zijn vrouw, terwijl hij haar rondreed in haar tuinstoel; haar meenam om onze schoolkinderen te zien in hunne vreugde en om de juichkreten te hooran van het volk bij de molens beneden. Want geheel Enderley, het voorbeeld van den meester volgend, stelde belang, hartelijk belang in de Emancipatie van de slaven. We hadden onze jonge lieden om ons heen en de dag was een heerlijke dag, zoo als allen zeiden. John was ook gelukkig onuitspreke lijk gelukkig. Na het middageten bracht hij zijn vrouw naar haar steel bij den esschenboom, waar zij het late hooi in de wei kon ruiken en 't geklater van de beek in 't beukenbosch hooren zwakjes, want zij was haast geheel droog nu, maar 't was toch nog aardig. Haar man zat °op 'tgras eai deed haar lachen om zijn won derlijke gezegden, terwijl hij haar be wonderde met haar nieuwe muts en de prachtig-witte shawl. Guy's shawl welke mijnheer Guy zelf nu geen tijd had om te bewonderen. Hij was weggegaan naar de school voor de thee daar, terwijl hij zijn zuster en zijn schoonzuster begeleidde en nog een andere dame, wier oog en schitterden met In zq'n openingswoord wekte de voor*, op om zich te vereenigen om elkanders belangen te behartigen. In het afgelocpen seizoen werd <je noodzakelijkheid hiervan ingezien en is die gebleken bjj den verkoop van to maten. Men kan niet alleen staan mei zijn producten, met kleine partijtjes, uit- eenloopende sorteering enz., waaruit spr, de gevolgtrekking maakt, dat gezamenlijke verkoop en gezamenlijke sorteering een eerste noodzakelijke eisch is. Het is aldus spr., niet onze bedoeling om van deze op te richten vereeniging een verkoop centrale te maken, maar de commissie stelt zich voor alles wat de glascultuur ten goede komt als: gemeenschappelijke inkoop van tuinbouwbenoodigdheden, aan koop van zaai- en pootgoed, om meer zekerheid te hebben van goede kwali teit, tomatenbouw, turfmolm, glas en raamlijsten, bestrijdingsmiddelen enz. te verrichten. En vooral dient gestreefd naar goede voorlichting. 'De Rijkstuinbouwcon- sulent Ir A. W. v. d. Plassche is wel bereid tot het geven van alle noodige voorlichtingen. Ook bij vereenigingen kunnen samen- sprekingen tot goede resultaten leiden. Ook gevoelde de commissie terdege de noodzakelijkheid van een Tuinbouwschool. Ook hieraan zal men meewerken. Ook werd gewezen op de wenschelgkheid om onze Zeeuwsche producten bekend te doen worden, door deel te nemen aan tentoonstellingen. Vervolgens gaf dhr Johs Schipper een uitvoerige uiteenzetting van de uitbrei ding van de glascultuur, v.n.l. in Ka pelle. De eerste kas werd alhier in 1909 gebouwd door J. C. Persant Snoep, in 1926 begon de uitbreiding en thans.. zijn er alleen in Kapelle 28 kassen eD warenhuizen, en wanneer we zien in de omgeving in dorpen als Krabbendijke, Wemeldinge, Ierseke enz., overal' verrij zen ook daar de kassen. Na deze inleidingen traden alle aanwe zigen als lid toe en werd een vereeniging gevormd met aanvankelijk 24 leden. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. A- Mol, voorz.; Johs Schipper, secr.; Jan Hoiogstrate, allen te Kapelle en C. Dominicus Fz., Wemeldinge, Penningm. en W. Poleij te Ierseke. Besloten werd diegenen als lid te doen toetreden, die minstens 50 ramen plat- glas of staand glas bezitten. Statuten en reglement zullen in de eerstvolgende vergadering behandeld worden. Op het moment heeft deze nieuw-op- gerichte vereeniging een kasoppervlakte van 8 M. breedte en een totaallengte van 1745 M., zoodat een voldoende kwantum is verzekerd. Maandagnamiddag vergaderde de raad der gemeente.. De voorzitter deelt mede, dat de herkozen leden van het B. A. hunne benoeming hebben aange nomen. G©d. Staten geven ontheffing voor den tijd van 2 jaar van het geven van gymnastiekonderwijs in de lagere school. Ook keurden Ged. Staten goed liet aan gaan van een geldleening groot f 4250 voor den verbouw van de Chr. school en f3500 voor aankoop van pen nieuwe begraafplaats voor Kapelle. Eveneens werd goedgekeurd de gemeenterekening 1927. Aan het bekende adres van den raad te Axel werd geen adhaesie betuigd. Ingewilligd werd het verzoek van be langhebbenden tot het geven van ver volgonderwijs. Vastgesteld werd het uurloon voor het te geven onderwijs op f 1,50 per lesuur en benoemd werden voor Kapelle de heeren C. Drinkwaard en C. A. de ICeijzer, voor Biezelinge de heeren R. v. d. Hoek, C. v. d. Linde en N. A. van Dalsen. Dhr v. Wingen maakt de opmerking, dat het zoo laat is gewor den eer men onderwijs kan geven. De voorz. zegt, dat eerst geen leerlingen waren, maar later actie is gevoerd. Dhr Fraanje zegt, feitelijk is de zaak niet in orde. Meer zal Spr. er niet van zeggen. Notaris Oei© te 's-Gravenpolder ver zoekt namens zijn lastgeefster Mevr. de Wed. Oele om den drinkput in de Oost straat van de gemeente te kunnen koopen. B. en W. adviseeren alsnog niet tot ver koop over te gaan. Dit werd met alge meene stemmen aangenomen. Een zeer drukke bespreking volgde op de aangevraagde- vergunning tot het in- veel „zusterlijke" vreugde, zoovaak zij zagen naar haar ouden speelmakker. Guy's zuster was zrj echter niet en zon ze ook wel niet worden en ik vroeg me zelf af of hij in z'n hart al niet be gonnen was erg dankbaar te zijn dat dit niet zoo was. „Ach moeder", riep de vader lachend, „ge zult zien, waar 't op uit loopt al onze jonge vogels zullen spoedig gevlogen zijn gij en ik zullen alleen overblij ven." „Geen nood John", en terwijl zij zich vooroverboog gaf zij hem een kus. „Geen nood. Eens waren wij met ons beiden nu zullen we weer met ons beiden zijn. We zullen erg gelukkig wezen. We heb ben alleen elkander noodig." „Alleen elkander, mijn lieveling." Deze laatste woorden de manier waarop hij het zeide, kan ik nog heoren, als ik stil luister. Nog zie ik hen daar zitten onder dien esschenboom, terwijl de zon Ursula's witte shawl nog witter maakte, terwijl zij den huwelijksring deed schitte ren aan ha.re hand en in plaats van zil ver iets van de vroegere goudkleur van de jongensjaren in John's krullen wierp deze schilderij zie ik voor me, als ik mijn oogen sluit, duidelijk alsof ik ze gis teren voor 'teerst gezien had. (Wordt vervolgd.) I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3